PDA

View Full Version : Αλλαγή ανάρτησης σε Crypton X



kluader
07/04/2018, 15:25
Καλησπέρα παιδιά. Έχω Yamaha Crypton X αγορασμένο καινουργιο το 2009. Τώρα έχει 40000 χιλιόμετρα περίπου. Αξίζει να του αλλάξω αναρτήσεις; Σας ρωτάω πριν ρωτήσω το μάστορα στο service και μου λέει τα δικά του.

strokt up
07/04/2018, 19:11
Καλησπέρα παιδιά. Έχω Yamaha Crypton X αγορασμένο καινουργιο το 2009. Τώρα έχει 40000 χιλιόμετρα περίπου. Αξίζει να του αλλάξω αναρτήσεις; Σας ρωτάω πριν ρωτήσω το μάστορα στο service και μου λέει τα δικά του.

Η ανάρτηση του κρύπτον ειδικά η μπροστινή δεν είναι και η καλύτερη. Αλλά ποιος ο λόγος να την αλλάξεις;; Κουνάει, χάνει λάδι απο κάποια ανάρτηση ή απλά για την αλλαγή;

andreastwin
07/04/2018, 19:27
εχει προβλημα και θελεις να την αλλαξεις.η απλα επιδη εχει κανει 40.000 χιλ.νομιζεις πως θελει αλλαγη,η απλα σε τρωει η τσεπη σου.αλλαξε λαγια,τσιμουχες,και θα εισαι οκ.

kluader
08/05/2018, 22:58
Έσκασα σε κάτι λακουβίτσες και με πόναγε η μέση μου, και θυμάμαι παλιά δεν ήταν έτσι... αλλά άμα κάνω λάθος εννοείται να μην την αλλάξω. Δεν έχει άλλα θέματα.

andreastwin
08/05/2018, 23:11
Έσκασα σε κάτι λακουβίτσες και με πόναγε η μέση μου, και θυμάμαι παλιά δεν ήταν έτσι... αλλά άμα κάνω λάθος εννοείται να μην την αλλάξω. Δεν έχει άλλα θέματα.

αλλαξε λαδια και το πολυ-πολυ αν εχουν πεση λιγο,βαλε 15αρι λαδι και πιστευω θα εισαι οκ.

OldMan
09/05/2018, 14:28
Έσκασα σε κάτι λακουβίτσες και με πόναγε η μέση μου, και θυμάμαι παλιά δεν ήταν έτσι...
Μαλλον δεν θυμασαι καλα, γιατι θα επρεπε να γινεται το αντιθετο - εκτός αν χρειαζεται service η μεση σου προϊόντος του χρόνου..
(αναρτησεις που βρακολαστιχαινουν με το καιρό ειναι συχνο φαινόμενο - αναρτησεις που σκληραίνουν δεν εχουν εμφανιστει ακόμη..)

noodles
09/05/2018, 18:03
να αλλαξεις αναρτηση οχι δεν αξιζει, να κανεις σερβις στη μπροστινη ναι αξιζει.
κανε γενικο σερβις στην αναρτηση θα ειναι σα καινουριο.

kluader
27/05/2018, 00:17
Ευχαριστώ άπαντες παιδιά.

andreastwin
27/05/2018, 09:44
και εγω ειμαι υπερ του servise των αναρτησεων.
εγω εκανα πριν ενα μηνα στο μπροστινο και μετα μια εβδομαδα στις πισω,αστερια εγειναν,σαν καινουργια.

Pew
30/05/2018, 20:54
Μαλλον δεν θυμασαι καλα, γιατι θα επρεπε να γινεται το αντιθετο - εκτός αν χρειαζεται service η μεση σου προϊόντος του χρόνου..
(αναρτησεις που βρακολαστιχαινουν με το καιρό ειναι συχνο φαινόμενο - αναρτησεις που σκληραίνουν δεν εχουν εμφανιστει ακόμη..)

ΙΣΩΣ απο την ανυπαρκτη αποσβεση συμπιεσης ... να τερματιζει το αμορτισερ και να τη ακουει η μεση του;;