PDA

View Full Version : Απο εκεί που δεν το περιμένεις.



rainmike
15/04/2018, 02:38
Φιλαράκι παντρεύεται στη Βέροια ,ε λεώ ωραία μέρα έχει ,σακάκι ,υφασμάτινο παντελόνι κοτσάρω και κάτι κορδέλες στο 675 και ξεκινάω.
Σε όλη τη διαδρομή έιχα στο νου μου να μη μου φύγει το πορτοφόλι το κινητο και τα κλειδια γιατι αποφάσισα να μην πάρω τσάντα πλάτης και τα στρίμωξα στην τσέπη του σακακιου.
Ολα καλα στο πήγαινε,στο έλα ξεκινάω απο Βέροια νύχτα πια το έχω λίγο δαγκώσει στην έθνικη και πάλι κυριαρχει η ίδια σκέψη, μη μου φύγουν πορτοφολι και κινητο απο την
τσέπη,εν τέλει φτάνω στο παρκινγκ και ναι το πορτοφόλι και το κινητο είναι ακομά στην τσέπη,χαρούμενος κλειδώνω τη μηχανη και συνειδητοποιώ οτι η πινακίδα λείπει.
Και ναι αυτο που έφυγε στην εθνική ήταν η πινακίδα ΕΛΕΟΣ.Αντε τρέχα στο αστυνομικό τμήμα για δήλωση νυχτιάτικα,και απο Δευτέρα 30 ευρω παράβολο γαμησιάτικο για αλλαγή
αριθμού κυκλοφοριάς. Και εις άλλα με υγεία μαγκες:rolleyes:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/04/2018, 03:29
Φιλαράκι παντρεύεται στη Βέροια ,ε λεώ ωραία μέρα έχει ,σακάκι ,υφασμάτινο παντελόνι κοτσάρω και κάτι κορδέλες στο 675 και ξεκινάω.
Σε όλη τη διαδρομή έιχα στο νου μου να μη μου φύγει το πορτοφόλι το κινητο και τα κλειδια γιατι αποφάσισα να μην πάρω τσάντα πλάτης και τα στρίμωξα στην τσέπη του σακακιου.
Ολα καλα στο πήγαινε,στο έλα ξεκινάω απο Βέροια νύχτα πια το έχω λίγο δαγκώσει στην έθνικη και πάλι κυριαρχει η ίδια σκέψη, μη μου φύγουν πορτοφολι και κινητο απο την
τσέπη,εν τέλει φτάνω στο παρκινγκ και ναι το πορτοφόλι και το κινητο είναι ακομά στην τσέπη,χαρούμενος κλειδώνω τη μηχανη και συνειδητοποιώ οτι η πινακίδα λείπει.
Και ναι αυτο που έφυγε στην εθνική ήταν η πινακίδα ΕΛΕΟΣ.Αντε τρέχα στο αστυνομικό τμήμα για δήλωση νυχτιάτικα,και απο Δευτέρα 30 ευρω παράβολο γαμησιάτικο για αλλαγή
αριθμού κυκλοφοριάς. Και εις άλλα με υγεία μαγκες:rolleyes:

Ελα ρε φυλε.Να το ξερες τουλαχιστον να την εβαζες και αυτη στη τσεπη του σακακιου:lol:




Χωρις πλακα....Συμπασχω αδερφε...

buckley
15/04/2018, 08:08
Φιλαράκι παντρεύεται στη Βέροια ,ε λεώ ωραία μέρα έχει ,σακάκι ,υφασμάτινο παντελόνι κοτσάρω και κάτι κορδέλες στο 675 και ξεκινάω.
Σε όλη τη διαδρομή έιχα στο νου μου να μη μου φύγει το πορτοφόλι το κινητο και τα κλειδια γιατι αποφάσισα να μην πάρω τσάντα πλάτης και τα στρίμωξα στην τσέπη του σακακιου.
Ολα καλα στο πήγαινε,στο έλα ξεκινάω απο Βέροια νύχτα πια το έχω λίγο δαγκώσει στην έθνικη και πάλι κυριαρχει η ίδια σκέψη, μη μου φύγουν πορτοφολι και κινητο απο την
τσέπη,εν τέλει φτάνω στο παρκινγκ και ναι το πορτοφόλι και το κινητο είναι ακομά στην τσέπη,χαρούμενος κλειδώνω τη μηχανη και συνειδητοποιώ οτι η πινακίδα λείπει.
Και ναι αυτο που έφυγε στην εθνική ήταν η πινακίδα ΕΛΕΟΣ.Αντε τρέχα στο αστυνομικό τμήμα για δήλωση νυχτιάτικα,και απο Δευτέρα 30 ευρω παράβολο γαμησιάτικο για αλλαγή
αριθμού κυκλοφοριάς. Και εις άλλα με υγεία μαγκες:rolleyes:

Ρε καλλιτέχνη ,με το μηχανάκι σου έφυγε το ζευγάρι από την εκκλησία ?

Ευκαιρία να παραγγείλεις πινακίδα με νούμερο 675 λέω...

telegonos
15/04/2018, 10:35
Μην ξεχάσεις να ενημερώσεις και την ασφαλιστική σου, να διορθώσει ανάλογα το ασφαλιστήριο. Μην το αφήσεις, δεν ξέρεις τι γίνεται (η τροχαία πάντως ΣΕ ΓΡΑΦΕΙ για ανασφάλιστο, και ας λέει η νέα άδεια και την παλιά πινακίδα)

rainmike
15/04/2018, 13:02
Μην ξεχάσεις να ενημερώσεις και την ασφαλιστική σου, να διορθώσει ανάλογα το ασφαλιστήριο. Μην το αφήσεις, δεν ξέρεις τι γίνεται (η τροχαία πάντως ΣΕ ΓΡΑΦΕΙ για ανασφάλιστο, και ας λέει η νέα άδεια και την παλιά πινακίδα)
Ναι αύριο θα παω διευθυνση συγκοινωνιων για νέο αριθμο κυκλοφοριας και θα καλέσω και την ασφαλιστική.Ελπίζω να μου αλλάξουν το σσφαλιστήριο στο νέο αριθμό κυκλοφορίας χωρις να χρειαστει να πληρώσω κάτι γιατι το μηχανάκι είναι ασφαλισμένο μέχρι τον Αυγουστο

spyrval
15/04/2018, 13:20
Αντε τρέχα στο αστυνομικό τμήμα για δήλωση νυχτιάτικα,και απο Δευτέρα 30 ευρω παράβολο γαμησιάτικο για αλλαγή
αριθμού κυκλοφοριάς. Και εις άλλα με υγεία μαγκες:rolleyes:

Ε, σε γάμο δεν πήγες;
Παίζει να σε μάτιαξε κι ο φίλος σου που σε είδε να χάνεσαι στον ορίζοντα με τη μηχανή ελεύθερος και μόνος :lol:

andreastwin
15/04/2018, 14:33
στο ασφαλιζουν κανονικα και δεν πληρωνεις τιποτα.η ασφαλεια περναει απο το ενα μηχανακι στο αλλο,σε ενα χρονο μπορει να αλλαξεις 6 μηχανακια,την ασφαλεια την περνας απο το ενα μηχανακι στο αλλο.η διαφορα ειναι μονο αν αλλαζουν τα κυβικα οποτε αν εινα περισσοτερα σου ανεβαζουν το ασφαλιστηριο,και αν ειναι λιγοτερα στο κατεβαζουν.

rainmike
15/04/2018, 16:17
Ρε καλλιτέχνη ,με το μηχανάκι σου έφυγε το ζευγάρι από την εκκλησία ?

Ευκαιρία να παραγγείλεις πινακίδα με νούμερο 675 λέω...
394865:)

teogtp
15/04/2018, 16:39
Έτοιμος για κατάνα ο φίλος.

lykourgi
15/04/2018, 17:56
Δεν μπορείς να κάνεις τη διαδρομή ξανά, μήπως και τη βρεις κάπου στην άκρη του δρόμου;

rainmike
15/04/2018, 18:03
Τι πιθανότητα έχω να βρώ μια πινακίδα που μού έπεσε καπου στο δρόμο μιλάμε για κάνα 80 αρι χιλιομετρα ακομα και να ειναι καπου πεσμένη υπάρχει σοβαρη περιπτώση να
μην την προσέξω μπορει να έφυγε στην Εθνική μπορει μέσα στη Βεροια η μέσα στη Θεσσαλονικη.Τρέχα γύρευε

lykourgi
15/04/2018, 18:15
Α, εντάξει. Πίστευα ότι μιλάμε για μικρή απόσταση.

(Έκανες 80+80 χλμ με σακάκι; Χαρά στο κουράγιο σου.)

rainmike
15/04/2018, 18:21
Ενα σου λέω φίλε στο γυρισμό έτρεμα πάνω στη μηχανή ,έκανα χοντρομαλακία

HelenKoR
15/04/2018, 20:51
Ενα σου λέω φίλε στο γυρισμό έτρεμα πάνω στη μηχανή ,έκανα χοντρομαλακία

Έκανες... :rolleyes:

Γενικά, σε δύο σημεία πονάνε τα 675: στα πηνία και στη βάση της πινακίδας (καρατσεκαρισμένο :cry: )
Περαστικά! :beer:

panos_zip
15/04/2018, 20:58
Για όλα υπάρχει λύση και ξενοιάζεις
394935

HelenKoR
15/04/2018, 21:00
Για όλα υπάρχει λύση και ξενοιάζεις


Έχεις λύση και για τα πηνία; Νομίζω με ενδιαφέρει :cry: :D

bulmont
15/04/2018, 21:07
Για όλα υπάρχει λύση και ξενοιάζεις
394935



Να το φουντάρει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

rainmike
15/04/2018, 21:21
Έχεις λύση και για τα πηνία; Νομίζω με ενδιαφέρει :cry: :D

Μη στεναχωριέσαι το μηχανάκι σου είναι σε καλά χέρια:D

panos_zip
16/04/2018, 09:58
Έχεις λύση και για τα πηνία; Νομίζω με ενδιαφέρει :cry: :D

Α για πηνία δεν ξερω! Το δικό μου δεν εχει βγαλει.
:p

BLiTzER
16/04/2018, 10:10
Έχεις λύση και για τα πηνία; Νομίζω με ενδιαφέρει :cry: :D

Ναι, δε βλέπεις; Το μόνο ηλεκτρικό που έχει πάνω του το μηχανάκι είναι το λαμπάκι της νεκράς.

buckley
16/04/2018, 10:19
[QUOTE=BLiTzER;2930062]Ναι, δε βλέπεις; Το μόνο ηλεκτρικό που έχει πάνω του το μηχανάκι είναι το λαμπάκι της νεκράς

Μην παίρνεις κι όρκο ότι δουλεύει ,για το ΚΤΕΟ το χει αφήσει μόνο.

panos_zip
16/04/2018, 10:26
Δουλεύει και το check engine
Τσεκαρισμένο!

buckley
16/04/2018, 10:33
Δουλεύει και το check engine
Τσεκαρισμένο!

Κοίτα φίλος μιας και χεις ευρωπαικό λέμε και μη με παρεξηγείς ε...
ΣΗΜΕΡΑ δούλευε ???

panos_zip
16/04/2018, 10:53
Δεν προσπάθησα καν για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο
:D

lykourgi
16/04/2018, 16:30
ΣΗΜΕΡΑ δούλευε ???


Δεν προσπάθησα καν για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο :D
"Ευρωπαϊκός ρεαλισμός".............


................που λένε και στον κινηματογράφο.

buckley
16/04/2018, 17:02
"Ευρωπαϊκός νεορεαλισμός".............


................που λένε και στον κινηματογράφο.

Φίλος, 675 δεν έχει το παιδί ? Εμείς ξέρεις είμαστε των παλαιών μοδέλων...

rainmike
17/04/2018, 08:14
Καινούρια πινακίδα παίδες,σε 15 μέρες θα την έχω ωστόσο μου δώσαν ένα χαρτί για να κινούμαι μέχρι να εκδοθεί η νέα άδεια κυκλοφορίας.
Οι καινούρια ειναι θεσσαλονικιώτικια και έτσι δεν υπάρχει θέμα να μου σπασουν τη μηχανη τιποτά σκληροπυρηνικά μπαόκια με τη δικαιολογία
<Γιατί Εχει Αθηναικές Πινακιδες>:p

TsoliasGR
17/04/2018, 08:20
Καινούρια πινακίδα παίδες,σε 15 μέρες θα την έχω ωστόσο μου δώσαν ένα χαρτί για να κινούμαι μέχρι να εκδοθεί η νέα άδεια κυκλοφορίας.
Οι καινούρια ειναι θεσσαλονικιώτικια και έτσι δεν υπάρχει θέμα να μου σπασουν τη μηχανη τιποτά σκληροπυρινικά μπαόκια με τη δικαιολογία
<Γιατί Εχει Αθηναικές Πινακιδες>:p

Βάλε logo κόλα στην καινούρια...:bawl::bawl::bawl:

rainmike
26/04/2018, 14:50
Λοιπόν την προηγούμενη Δευτέρα έκανα αίτηση για νέα πινακίδα ο υπάλληλος μου είπε σε καμμιά βδομάδα να πάρω ένα τηλέφωνο και να ρωτήσω αν
έχει εκδοθεί ο καινούριος αριθμός κυκλοφορίας ωστε να περάσω να παρω και την πινακιδα.
Μου έγραψε λοιπον ένα τηλέφωνο πάνω στην αίτηση το οποίο καλώ απο τη Δευτέρα και δεν απαντάει κανεις μα κανείς όμως. Βρήκα και τηλέφωνο στο δίκτυο ούτε
σε αυτο απαντά κανεις.Πραγμάτικά ήθελα να ξερα τι σκατά κανουν ,δημοσιουπαλληλίκι και άγιος ο Θεος .Αυριο θα πέράσω απο κει αν μου πουν να ξαναπεράσω θα γίνει
χαμός,λες και έχω καμμια ορεξη να κάνω 30 χιλιομετα για βλακειες.