PDA

View Full Version : ΚΛΕΙΝΟΥΝ 3 ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ-ΦΟΥΣΚΕΣ



lc8ergr1
28/11/2005, 14:07
Ασυνεπείς στις οφειλές τους προς τους καταναλωτές

Τρεις ασφαλιστικές εταιρίες παραπέμπονται στην Επιτροπή Ιδιωτικής Ασφάλισης με το ερώτημα της ανάκλησης της άδειάς τους, καθώς δεν υπήρξαν συνεπείς ως προς τις πληρωμές των πελατών τους. Πρόκειται για τις: «Γαλαξίας», «Άστρα Ασφαλιστική» και «Αργοναυτική», οι οποίες έχουν ασφαλισμένα περισσότερα από 250.000 αυτοκίνητα και οι οποίες θα συνεχίσουν να λειτουργούν μέχρι την τελική έκδοση της απόφασης.

Σύμφωνα με τον υφυπουργό Ανάπτυξης, Γ. Παπαθανασίου, από τους ελέγχους του υπουργείου διαπιστώθηκε ότι από τον κλάδο των ασφαλιστικών εταιριών λείπουν 345 εκ. ευρώ προκειμένου να καλυφθούν τα αναγκαία περιθώρια φερεγγυότητας.
Όσες εταιρείες δεν προχωρήσουν μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2006 στη ρύθμιση της σχετικής οφειλής, δε θα λάβουν πιστοποιητικό φερεγγυότητας για το επόμενο έτος.



Πηγή: ΣΚΑΪ 100,3

Tigas
28/11/2005, 14:15
Oπότε για 1 χρόνο ακόμα έχουν περιθώριο να είναι συνεπείς απο ότι κατάλαβα άρα δέν κλείνουν .

GST
28/11/2005, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Oπότε για 1 χρόνο ακόμα έχουν περιθώριο να είναι συνεπείς απο ότι κατάλαβα άρα δέν κλείνουν .

ειναι λιγο σχετικο αυτο γιατι μπορει να φας ΤΗΝ ταλαιπωρια και το τρεναρισμα για να παρεις τα λεφτα σου...ας ελπισουμε οτι δεν θα πεσει κανενας σε τετοιο πελατη:lol:

melsaltas
28/11/2005, 14:25
ας ελπισουμε οτι δεν θα πεσει κανενας σε τετοιο πελατη:lol: [/B][/QUOTE]



ΠΑΡΩΝ!!!!!!!!

ΠΡΙΝ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΧ.
ΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑ ΕΠΕΣΕ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΜΟΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΠΛΑΙΣΙΟ.
ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ.

ΩΧ....

ΕΜΠΛΕΞΑ ΑΣΧΗΜΑ!!!!!!!!

LINA
28/11/2005, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ας ελπισουμε οτι δεν θα πεσει κανενας σε τετοιο πελατη:lol:



ΠΑΡΩΝ!!!!!!!!

ΠΡΙΝ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΧ.
ΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑ ΕΠΕΣΕ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΜΟΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΠΛΑΙΣΙΟ.
ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ.

ΩΧ....

ΕΜΠΛΕΞΑ ΑΣΧΗΜΑ!!!!!!!! [/B][/QUOTE]

Καλα ξεμπερδεματα ..... :sad:

tifoefs
28/11/2005, 14:41
[i]


ΠΑΡΩΝ!!!!!!!!

ΠΡΙΝ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΧ.
ΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑ ΕΠΕΣΕ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΜΟΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΠΛΑΙΣΙΟ.
ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ.

ΩΧ....

ΕΜΠΛΕΞΑ ΑΣΧΗΜΑ!!!!!!!!

Σε κανα 2 χρονια και βαλε θα ειναι το περιμενε !!

Αγορασε αλλο και ξεχασε το !!

:eyepop:

Tigas
28/11/2005, 14:44
Εάν δέν κάνω λάθος, μπορεί να φτιάξει το μηχανάκι του και πηγαίνοντας τα τιμολόγια στο επικουρικό, παίρνει τα χρήματα του και αναλαμβάνει μετα το επικουρικό την ΄΄ ατακτη΄΄ ασφαλιστική.

Άν κάνω λάθος και ξέρει κάτι άλλο κάποιος ας με διορθώσει.

melsaltas
28/11/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Σε κανα 2 χρονια και βαλε θα ειναι το περιμενε !!

Αγορασε αλλο και ξεχασε το !!

:eyepop:



ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...............

ΕΧΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΜΕΣΑ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΜΟΤΟ............

ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΤΡΕΧΩ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ.
ΑΣ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΚΟΛΟΓΗΣΩ ΑΚΟΜΗ.

melsaltas
28/11/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εάν δέν κάνω λάθος, μπορεί να φτιάξει το μηχανάκι του και πηγαίνοντας τα τιμολόγια στο επικουρικό, παίρνει τα χρήματα του και αναλαμβάνει μετα το επικουρικό την ΄΄ ατακτη΄΄ ασφαλιστική.

Άν κάνω λάθος και ξέρει κάτι άλλο κάποιος ας με διορθώσει.


ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ!

maintenance
28/11/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εάν δέν κάνω λάθος, μπορεί να φτιάξει το μηχανάκι του και πηγαίνοντας τα τιμολόγια στο επικουρικό, παίρνει τα χρήματα του και αναλαμβάνει μετα το επικουρικό της ΄΄ ατακτης΄΄ ασφαλιστικής.

Άν κάνω λάθος και ξέρει κάτι άλλο κάποιος ας με διορθώσει.



Μηπως εννοείς...."παρακαταθηκών και δανείων";;;


:smokin:

johnpagr
28/11/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Σε κανα 2 χρονια και βαλε θα ειναι το περιμενε !!

Αγορασε αλλο και ξεχασε το !!

:eyepop:


Toso exw ftasei egw me ta dikasthria (kai as ta exoume vrei sta antalaktika/ergasia) kai den exw teleiwsei akomh!!
(toutouni)

:( :bigcry: :yuck:

lampros_fazer
28/11/2005, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εάν δέν κάνω λάθος, μπορεί να φτιάξει το μηχανάκι του και πηγαίνοντας τα τιμολόγια στο επικουρικό, παίρνει τα χρήματα του και αναλαμβάνει μετα το επικουρικό την ΄΄ ατακτη΄΄ ασφαλιστική.

Άν κάνω λάθος και ξέρει κάτι άλλο κάποιος ας με διορθώσει.
Δεν κάνεις λάθος.Έτσι είναι καλύπτεται από το επικουρικό ταμείο των ασφαλιστικών εταιριών.

Tropeas
28/11/2005, 21:12
Και μένα φίλος με ολοκληρωτική καταστροφή ενός CBR600RR... ωχ... :bigcry:

βέβαια απο όσο ξέρω , υπάρχει και κάποιο επικουρικό ταμείο , αλλά πιαστο αβγο και κούρευτο...

Alexander
29/11/2005, 09:17
Βέβαια να υποθέσω ότι αυτές οι 3 ασφαλιστικές εταιρείες δεν υποστηρίζουν φιλικό διακανονισμό, έτσι;

Γιατί αν υποστηρίζουν κανονικά, παίρνεις τα λεφτά από τη δική σου ασφαλιστική και μετά τρέχει αυτή να τα πάρει από την ασφαλιστική του άλλου...

Tropeas
29/11/2005, 09:34
Τουλαχιστον η Αργοναυτική δεν υποστηρίζει...

lc8ergr1
29/11/2005, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Βέβαια να υποθέσω ότι αυτές οι 3 ασφαλιστικές εταιρείες δεν υποστηρίζουν φιλικό διακανονισμό, έτσι;

Γιατί αν υποστηρίζουν κανονικά, παίρνεις τα λεφτά από τη δική σου ασφαλιστική και μετά τρέχει αυτή να τα πάρει από την ασφαλιστική του άλλου...

ΔΕΣ κι εδώ:
http://www.bikenet.gr/component/option,com_smf/Itemid,47/topic,2054.msg20105;topicseen#msg20105

powerphot
29/11/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εάν δέν κάνω λάθος, μπορεί να φτιάξει το μηχανάκι του και πηγαίνοντας τα τιμολόγια στο επικουρικό, παίρνει τα χρήματα του και αναλαμβάνει μετα το επικουρικό την ΄΄ ατακτη΄΄ ασφαλιστική.

Άν κάνω λάθος και ξέρει κάτι άλλο κάποιος ας με διορθώσει.


Ναι σωστό αυτό, αλλά το επικουρικό πάντα
κατεβάζει την τιμή -35% με 40% κάτω.
Κι αν δεν συμφωνείς τότε σου λένε θα πάμε δικαστικά και μετά.......τρέχα γύρευε:evil: :evil:
Πριν αρκετό καιρό τα είχα περάσει αυτά:evil: :evil: :evil:

XTMPAM
29/11/2005, 13:02
ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ....ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΣΧΑΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ.

ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΑΜΕ ΤΟΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΜΕ...ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΠΩΣ Π.Χ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΦΕΡΕΓΓΥΟΤΗΤΑΣ.

ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΑΚΡΑ....ΡΩΤΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΤΕ