PDA

View Full Version : Επαναφορά χρώματος μετά από χτύπημα



mariosg71
18/04/2018, 01:24
Καλησπέρα παιδιά δυστυχώς λόγω του χώρου του οποίο βάζω το crypton x μου έχει μαζέψει μερικά σημάδια. Έχω ακούσει για αλοιφές στις γρατζουνιές και μάλλον αυτό θα κάνω.
Στο μούτρο όμως από αριστερά έχει κάτι σημαδάκι στα οποία έχει φύγει η βαφη(έχω από κάτω φωτογραφία) ξέρετε τι μπορώ να κάνω με αυτά γιατί με χαλάει να το βλέπω έτσι
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Εικόνα:
https://i.imgur.com/3oPGlZj_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

daz
18/04/2018, 10:03
Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι λιγότερο από βάψιμο. Και αν βάψεις μόνο αυτό το κομμάτι η διαφορά θα φαίνεται. Άστο έτσι.

Panos76
18/04/2018, 10:37
και σε έναν detailer μπορείς να απευθυνθείς ώστε να το κοιτάξει τοπικά.

Πιστεύω θα γίνει καλή δουλειά χωρίς να φανεί διαφορά (μιας και δείχνει σε καλή κατάσταση όλο το μηχανάκι) αλλά με το ανάλογο τίμημα (εικάζω 50-80€).

Πήγαινε επιτόπου να το δουν και να σου πουν.

mariosg71
20/04/2018, 13:11
και σε έναν detailer μπορείς να απευθυνθείς ώστε να το κοιτάξει τοπικά.

Πιστεύω θα γίνει καλή δουλειά χωρίς να φανεί διαφορά (μιας και δείχνει σε καλή κατάσταση όλο το μηχανάκι) αλλά με το ανάλογο τίμημα (εικάζω 50-80€).

Πήγαινε επιτόπου να το δουν και να σου πουν.

Παιδιά όσο χαζό κ αν σας φαίνεται έβαλα την κοπέλα μου να μου βάλει λίγο άσπρο μανο μετά πέρασε από πάνω κάτι στο πιο γκρι και δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα(από μακριά, αν κάτσεις κ το παρατηρήσεις θα φανεί αλλά καμία σχέση με πριν) βάψιμο δεν θα κάνα γιατί το πλαστικό κάνει 30 ευρώ καινούργιο απλά έψαχνα μια πρόχειρη λύση γιατί υπάρχει περίπτωση να γίνει κ άλλο σημάδι λόγω της αποθήκης που το βάζω

Panos76
20/04/2018, 13:51
Το μανό παίζει (για πολλές δουλειές γενικότερα) και για μικρογρατσουνιές, αν είσαι εντάξει με το αποτέλεσμα τότε οκ, ειδάλλως μπορείς και σε ένα χρωματοπωλείο να σου φτιάξουν αντίστοιχο μπουκαλάκι - με ψιλό πινελάκι - με το χρώμα σου.