PDA

View Full Version : ΝΕΑ MOTO GP ΚΑΙ WSBK ΓΕΝΙΚΑ !!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

GIOTIS750
07/05/2021, 12:59
Αυτή η χολή δεν μ αρέσει
Στο φβ να δεις χολη ειδικα στο bikerspirit στα σχολια οχι στα αρθρα επαθα πλακα,μιλαμε τουσ κοβει το μεροκαματο τους ανθρωπους, πως θα μεγαλωσουν τα παιδια τους με τον Ροσσι να τρεχει ακομα:lol:?? φυσικα δεν μπηκα αλλη φορα και δεν τους ακολουθω .Τι κιαν εχει 9 πρωταθληματα γιαυτους ειναι ενα τιποτα και κοροιδευουν ολη μερα το Γιατρο ...και αυτοι ας ειναι ουτε μια τριχα απο τα ......του και οδηγικα και επαγγελματικα.

billyka:beer:

BLiTzER
07/05/2021, 13:15
Στο φβ να δεις χολη ειδικα στο bikerspirit στα σχολια οχι στα αρθρα επαθα πλακα,μιλαμε τουσ κοβει το μεροκαματο τους ανθρωπους, πως θα μεγαλωσουν τα παιδια τους με τον Ροσσι να τρεχει ακομα:lol:?? φυσικα δεν μπηκα αλλη φορα και δεν τους ακολουθω .Τι κιαν εχει 9 πρωταθληματα γιαυτους ειναι ενα τιποτα και κοροιδευουν ολη μερα το Γιατρο ...και αυτοι ας ειναι ουτε μια τριχα απο τα ......του και οδηγικα και επαγγελματικα.

Όταν το μεγαλύτερο μοτοσικλετιστικό γεγονός που έχεις παρακολουθήσει είναι τρεις 55άρηδες να τρέχουν στο χωράφι των Μεγάρων για το ΠΠΤ (λολ), δεν είναι περίεργο να φθονείς τους ανθρώπους που πραγματικά αναπνέουν μοτοσικλετισμό.

Parking
07/05/2021, 18:20
Όταν το μεγαλύτερο μοτοσικλετιστικό γεγονός που έχεις παρακολουθήσει είναι τρεις 55άρηδες να τρέχουν στο χωράφι των Μεγάρων για το ΠΠΤ (λολ), δεν είναι περίεργο να φθονείς τους ανθρώπους που πραγματικά αναπνέουν μοτοσικλετισμό.

στα Μέγαρα πάνε αυτοί που τρέχουν οι γκόμενες τους και όχι πάντα
κάνας φίλος και άντε και κανένας που έχει μεγάλη κ....
Συχνά αυτοί που κάθονται στην εξέδρα δεν μπορούν να καταλάβουν καν τι γίνεται
απλά χαζεύουν

Το να βρίζεις κάποιον πάει αλλού
και ίσως έχει να κάνει με τη μίζερη ζωή σου
και το πόσο φουκαράς είσαι
Ο Σαλβατόρι πχ που είναι από τους τελευταίος
ούτε το ψωμί σου τρώει, ούτε εσύ τον πληρώνεις
ούτε καν μπορείς να οδηγήσεις όπως αυτός
Άρα γιατί βρίζεις?

Γιατί είσαι μακάκας για αυτό

Εγώ τέτοια σχόλια πια δεν διαβάζω

GIOTIS750
10/05/2021, 11:26
Όταν το μεγαλύτερο μοτοσικλετιστικό γεγονός που έχεις παρακολουθήσει είναι τρεις 55άρηδες να τρέχουν στο χωράφι των Μεγάρων για το ΠΠΤ (λολ), δεν είναι περίεργο να φθονείς τους ανθρώπους που πραγματικά αναπνέουν μοτοσικλετισμό.

Ετσι ειναι !!

Τωρα
Pedrosa and KTM join WorldSBK teams for Aragon testThe MotoGP™ Legend and Austrian factory have been at MotorLand Aragon for three days of testing alongside the likes of six-time Champion Rea
https://www.motogp.com/en/news/2021/05/07/pedrosa-and-ktm-join-worldsbk-teams-for-aragon-test/371774

Parking:beer:

Parking
12/05/2021, 17:37
Ετσι ειναι !!

Τωρα

Ο λαός σου περιμένει ν ανοίξεις την τελετή του motogp
:beer:

GIOTIS750
12/05/2021, 21:46
Ο λαός σου περιμένει ν ανοίξεις την τελετή του motogp
:beer:

:lol::beer:

GIOTIS750
19/05/2021, 12:39
Ντουκατι θα εχει του χρονου η VR46 !!:D λεει ο ΔΔ

https://mgp.gr/content.aspx?id=41003


Αλλα εδω λεει 50 /50 οι πιθανοτητες με Γιαμαχα

https://www.speedcafe.com/2021/05/19/vr46-fifty-fifty-on-ducati-or-yamaha/




Αντε να δουμε:hmm:

DoctoR_k6
19/05/2021, 15:29
Και απο εδω (https://the-race.com/motogp/vr46-picks-ducati-for-2022-motogp-deal-ducati-keeps-miller/)τα ιδια λεει για Ducati.
Με λιγο περισσοτερη μεταγραφολογια.

Εγω παντως θελω ο VR46 να τελειωσει την καριερα του το 22 μονο κ μονο εχοντας standing ovation σε καθε πιστα (που το αξιζει κατ εμε) που θα αγωνιζεται για τελευταια φορα κ οχι στη Μουγκα χωρις κοινο.

thunder ace
19/05/2021, 20:55
Το Σ/Κ ξεκινάνε και τα SBK παληκάρια.

GIOTIS750
20/05/2021, 11:09
Και απο εδω (https://the-race.com/motogp/vr46-picks-ducati-for-2022-motogp-deal-ducati-keeps-miller/)τα ιδια λεει για Ducati.
Με λιγο περισσοτερη μεταγραφολογια.

Εγω παντως θελω ο VR46 να τελειωσει την καριερα του το 22 μονο κ μονο εχοντας standing ovation σε καθε πιστα (που το αξιζει κατ εμε) που θα αγωνιζεται για τελευταια φορα κ οχι στη Μουγκα χωρις κοινο.
Aμα καβαλησει το ντουκατι και του αρεσει η αισθηση και το γκαζι και μπορει να το στριβει οπως θελει θα κατσει και το 22 και μετα θα βγει στην συνταξη,ετσι πιστευω εγω αλλα παιζει και να θελει να γινει μπαμπας ,εφτασαν τα χρονια του και η κυρα το θελει επισης τωρα τι θα κανει μονο αυτος το γνωριζει!

GIOTIS750
20/05/2021, 11:15
Το Σ/Κ ξεκινάνε και τα SBK παληκάρια.
σωστος !! :beer:

DoctoR_k6
20/05/2021, 12:28
Aμα καβαλησει το ντουκατι και του αρεσει η αισθηση και το γκαζι και μπορει να το στριβει οπως θελει θα κατσει και το 22 και μετα θα βγει στην συνταξη,ετσι πιστευω εγω αλλα παιζει και να θελει να γινει μπαμπας ,εφτασαν τα χρονια του και η κυρα το θελει επισης τωρα τι θα κανει μονο αυτος το γνωριζει!

Ενταξει ρε Gioti η κυρα θα το κουβαλαει στην κοιλια 9 μηνες οχι ο Βαλεντινος. :lol:
Μπορει να τρεξει κ το 22 δηλαδης...

Παντως τα Ducati δειχνουν να ειναι πολυ μπροστα στο θεμα των ηλεκτρονικων...τους εκατσε μια χαρα η φαση απο το 15 κ μετα με την Μαρελι.

πυξιδας990
20/05/2021, 13:12
η ζωη κυκλους κανει,απο κει που εφυγε απ τη ντουκατι και πηγε στο απανεμο λιμανι
τωρα τουμπα τα πανια:D

Parking
20/05/2021, 13:49
η ζωη κυκλους κανει,απο κει που εφυγε απ τη ντουκατι και πηγε στο απανεμο λιμανι
τωρα τουμπα τα πανια:D

Φίλε δεν υπάρχουν τούμπες στις μπίζνες.
Μόνο συμφέρον υπάρχει .
Είναι και λογικό να πάει σε Ιταλικό εργοστάσιο
χωρίς να υπολογίσουμε ότι είναι και η πιο λογική επιλογή

GIOTIS750
20/05/2021, 17:50
Ενταξει ρε Gioti η κυρα θα το κουβαλαει στην κοιλια 9 μηνες οχι ο Βαλεντινος. :lol:
Μπορει να τρεξει κ το 22 δηλαδης...


:lol::beer:

GIOTIS750
20/05/2021, 18:29
η ζωη κυκλους κανει,απο κει που εφυγε απ τη ντουκατι και πηγε στο απανεμο λιμανι
τωρα τουμπα τα πανια:D
θυμησου και τον Κρατσλοου πως εφυγε τοτε ,αλλα αλλο τοτε και αλλο τωρα ,το πρωτοτυπο δεν εχει καμια σχεση με του Πρετσιοζι το χωρις πλαισιο και μετα με πλαισιο παλι δυσκολα το εφερνες βολτα, ακομα θυμαμαι τις πρωτες φωτο του γιατρου με την μαυρη Rossa ,οταν κατεβηκε απο το ντουκατι το προσωπο του τα ελεγε ολα !!ποιος ωμος και χερι που ελεγαν ...ηταν αυτο που λεμε σημερα ΧΛΩΜΟ το βλεπω!!

πυξιδας990
21/05/2021, 07:45
θυμησου και τον Κρατσλοου πως εφυγε τοτε ,αλλα αλλο τοτε και αλλο τωρα ,το πρωτοτυπο δεν εχει καμια σχεση με του Πρετσιοζι το χωρις πλαισιο και μετα με πλαισιο παλι δυσκολα το εφερνες βολτα, ακομα θυμαμαι τις πρωτες φωτο του γιατρου με την μαυρη Rossa ,οταν κατεβηκε απο το ντουκατι το προσωπο του τα ελεγε ολα !!ποιος ωμος και χερι που ελεγαν ...ηταν αυτο που λεμε σημερα ΧΛΩΜΟ το βλεπω!!

ετσι ακριβως..και φθασαμε να εχει η ντουκατι το καλυτερο μηχανακι στο κουρμπετι

GIOTIS750
21/05/2021, 07:46
ετσι ακριβως..και φθασαμε να εχει η ντουκατι το καλυτερο μηχανακι στο κουρμπετι
:beer:

DoctoR_k6
21/05/2021, 09:25
ετσι ακριβως..και φθασαμε να εχει η ντουκατι το καλυτερο μηχανακι στο κουρμπετι

Μωρε ας μην ειχανε κοινες ECU οπως αλλαξανε το 15 κ δεν θα υπηρχε Ducati ψηλα.
Αλλα της εκατσε η φαση με την Μαρελι, εδινε κ χρημα μπολικο οποτε... βρεθηκε μπροστα (γνωμη μου).

Parking
21/05/2021, 12:02
Μωρε ας μην ειχανε κοινες ECU οπως αλλαξανε το 15 κ δεν θα υπηρχε Ducati ψηλα.
Αλλα της εκατσε η φαση με την Μαρελι, εδινε κ χρημα μπολικο οποτε... βρεθηκε μπροστα (γνωμη μου).

Τώρα πια είναι θέμα προγραμμάτων
Ας προσλάβουν και κανέναν ρε αδερφέ οι γιαμαχαίοι
δεν είναι κακό να πληρώνεις που και που
Τώρα ΑΝ δεν είχαν γίνει και λάστιχα μονομάρκα η Ντουκάτι ΙΣΩΣ είχε άλλα 2 παγκόσμια σήμερα
Δεν πάει έτσι όμως γιατί δεν παίζουμε τάβλι με κανόνες από σκάκι
Το μεγάλο ατού της ντουκάτι είναι η άουντι που της επέτρεψε να φτιάχνει πλαίσια
να κάνει αεροδυναμικές μελέτες και ποιος ξέρει τι άλλο (αν και δεν λένε κουβέντα για αυτό)
Εγώ αυτό κατάλαβα από τα λίγα που λένε

Έχει το καλύτερο μηχανάκι?
Δεν ξέρω!
Το σίγουρο είναι ότι βελτιώθηκαν πολύ
σε αντίθεση με τους άλλους.
Η σουζούκι δεν ξέρω αν μπορούσε να βάλει χέρι στο μοτέρ πχ λόγο κανονισμών
Η KTM έχασε το καλό λάστιχο μπροστά και το δικαίωμα στις δοκιμές
Η Γιαμάχα κάτι έκανε αλλά ποντάρει μόνο στο Φάμπιο
και η χόντα ψ...αρμενίζει
Η απρίλια θέλει χρόνο.

Πάντως αν και είμαι με τη γιαμάχα η ντουκάτι πρέπει να παραδεχτώ
ότι έκανε σημαντικά βήματα και εμπορικά
Αφού θα πάρει και τους Σαούντιδες του Ρόσσι σπόνσορες

πυξιδας990
21/05/2021, 12:24
Τώρα πια είναι θέμα προγραμμάτων
Ας προσλάβουν και κανέναν ρε αδερφέ οι γιαμαχαίοι
δεν είναι κακό να πληρώνεις που και που
Τώρα ΑΝ δεν είχαν γίνει και λάστιχα μονομάρκα η Ντουκάτι ΙΣΩΣ είχε άλλα 2 παγκόσμια σήμερα
Δεν πάει έτσι όμως γιατί δεν παίζουμε τάβλι με κανόνες από σκάκι
Το μεγάλο ατού της ντουκάτι είναι η άουντι που της επέτρεψε να φτιάχνει πλαίσια
να κάνει αεροδυναμικές μελέτες και ποιος ξέρει τι άλλο (αν και δεν λένε κουβέντα για αυτό)
Εγώ αυτό κατάλαβα από τα λίγα που λένε

Έχει το καλύτερο μηχανάκι?
Δεν ξέρω!
Το σίγουρο είναι ότι βελτιώθηκαν πολύ
σε αντίθεση με τους άλλους.
Η σουζούκι δεν ξέρω αν μπορούσε να βάλει χέρι στο μοτέρ πχ λόγο κανονισμών
Η KTM έχασε το καλό λάστιχο μπροστά και το δικαίωμα στις δοκιμές
Η Γιαμάχα κάτι έκανε αλλά ποντάρει μόνο στο Φάμπιο
και η χόντα ψ...αρμενίζει
Η απρίλια θέλει χρόνο.

Πάντως αν και είμαι με τη γιαμάχα η ντουκάτι πρέπει να παραδεχτώ
ότι έκανε σημαντικά βήματα και εμπορικά
Αφού θα πάρει και τους Σαούντιδες του Ρόσσι σπόνσορες

επισης ο νταλινια πιστωνεται εξελιξη σοβαρη.....
ο ανθρωπος την απογειωσε,δεν ειναι τυχαιο

DoctoR_k6
21/05/2021, 12:53
Τώρα πια είναι θέμα προγραμμάτων
Ας προσλάβουν και κανέναν ρε αδερφέ οι γιαμαχαίοι
δεν είναι κακό να πληρώνεις που και που
Τώρα ΑΝ δεν είχαν γίνει και λάστιχα μονομάρκα η Ντουκάτι ΙΣΩΣ είχε άλλα 2 παγκόσμια σήμερα
Δεν πάει έτσι όμως γιατί δεν παίζουμε τάβλι με κανόνες από σκάκι
Το μεγάλο ατού της ντουκάτι είναι η άουντι που της επέτρεψε να φτιάχνει πλαίσια
να κάνει αεροδυναμικές μελέτες και ποιος ξέρει τι άλλο (αν και δεν λένε κουβέντα για αυτό)
Εγώ αυτό κατάλαβα από τα λίγα που λένε

Έχει το καλύτερο μηχανάκι?
Δεν ξέρω!
Το σίγουρο είναι ότι βελτιώθηκαν πολύ
σε αντίθεση με τους άλλους.
Η σουζούκι δεν ξέρω αν μπορούσε να βάλει χέρι στο μοτέρ πχ λόγο κανονισμών
Η KTM έχασε το καλό λάστιχο μπροστά και το δικαίωμα στις δοκιμές
Η Γιαμάχα κάτι έκανε αλλά ποντάρει μόνο στο Φάμπιο
και η χόντα ψ...αρμενίζει
Η απρίλια θέλει χρόνο.

Πάντως αν και είμαι με τη γιαμάχα η ντουκάτι πρέπει να παραδεχτώ
ότι έκανε σημαντικά βήματα και εμπορικά
Αφού θα πάρει και τους Σαούντιδες του Ρόσσι σπόνσορες

Καλα ολα αυτα που λες...αλλα εγω βλεπω ενα θεμα σε λαστιχα κ ηλεκτρονικα.
Ναι οκ η εξελιξη στην αεροδυναμικη κλπ κλπ...
Αλλα με το που αλλαξανε τα ελαστικα κ τα ηλεκτρονικα γινανε μουτι.
Αλλο να εχεις τους ανθρωπους που τρεχουν τα ηλεκτρονικα κ τα ξερουν απ εξω κ αλλο να ψαχνεις να βρεις τωρα (οι αλλοι κατασκευαστες) τους βοηθους τους για να καλυψεις την διαφορα.
Οσο για τα λαστιχα ενταξει...κ εκει μακελειο. Κ 1 (https://www.motorsportmagazine.com/articles/motorcycles/motogp/whats-up-with-michelins-motogp-tyres-part-1),2 (https://www.motorsportmagazine.com/articles/motorcycles/motogp/whats-up-with-michelins-motogp-tyres-part-2)αρθρα σχετικα ετσι για την κουβεντα.
Χαμος απο τα δοκιμαστικα με τα ατυχηματα των Baz κ Redding.

Τεσπα...μεγαλη κουβεντα.

Parking
21/05/2021, 14:54
Νομίζω πάντως ότι την μεγάλη π....πα φέτος την έφαγε η ΚΤΜ
Χάσανε το λάστιχο που τους πήγαινε καλά και τις έξτρα δοκιμές.
Τώρα μόνο σιμουλέισον στο πισι στο Ματιχόφεν :lol:
Κι άντε να μετακινήσεις μοτέρ μπρος πίσω ΕΤΣΙ!

Xlitos
21/05/2021, 17:08
Το παθημα της Χοντα πρεπει να γινει μαθημα.Περα απο τα τσουρεκια της Χοντα με τον Πεντροζα που ηταν αρκετα σκαλια πιο κατω απο Λορεντζο ποσο μαλλον απο Ροσσι) που μπορεις να το δικαιολογησεις οτι να μετα απο 5-6 χρονια τον βαλαμε δευτερο οδηγο κλαιν...εκανε παρομοιο λαθος με τον Μαρκεζ.Μεθυσμενοι εκει στο HRC απο τους τιτλους πηγαν και τα εδωσαν ΟΛΑ σε ενα ζευγαρι χερια(κι ας ειναι και τα καλυτερα) που χρειαζονται ενα συγκεκριμενο ''καγκουρικο'' στησιμο για να πανε καλα.Φωναζα(απο μεσα μου) αφηστε τον Μαρκεζ να παει στην Ducati κα ιξεκινηστε καινουργιο προτζεκτ με ΑΛΛΟ οδηγο..Πηγαν οι μλκες και δωσαν 4ετες συμβολαιο με αστρονομικες αποδοχες.Η αθανατη χοντα πονταρε ολα της τα λεφτα και το μελλον της σ εναν θνητο οδηγο ο οποιος ΗΔΗ ειχε φτασει στο peak του κα ιεπρεπε να δουν οτι το μελλον δε θα ηταν το ιδιο..Σ εναν οδηγο που δεν μπορεις να πεις οτι θα πουλησει και πολλα μπρελοκ να παρουν τιποτα πισω.Γιατι οταν ο Τζαρβις πονταρε στον γεροΡοσσι εκανε τουλαχιστον καποιες μαθηματικες πραξεις και ειπε το οκ.Λαθη κανει και ο Τζαρβις.Αλλα ο Puig ειναι για πολυ ξυλο.

Καθομαστε τωρα και βλεπουμε πρωτο Ducati Miller...πρωτο Honda Nakagami...πρωτο γιαμαχα Κουαρταραρο(εχω πει οτι δεν πονταρω πανω του για διαφορους λογους...ακομα και ο αστειος λογος το οτι ειναι...''Γαλλοαναθρεμενος'',μετραει για μενα απο στατιστικης αποψης φυσικα οχι ''ρατσιστικης'')

Δεν ξερω ζουμε περιεργες εποχες.Ελπιζω τουλαχιστον οταν θ ανεβουν Φερναντεζ και Ακοστα...και παρουν πιο ικανα μηχανακια αυτοι που δειχνουν οτι αξιζουν(Μιρ,Μορμπιντελι σιγουρα)να πανε στις πισω θεσεις Μιλλερ Ζαρκο και λοιποι να ανεβει ξανα το επιπεδο.

Δεν ειναι παραξενα αυτα που ζηταω...

Θελω να βλεπω Rossi απο Honda να πηγαινει Yamaha και να νικαει κι εκει.
Θελω να βλεπω Stoner απο Ducati να πηγαινει Honda και να νικαει κι εκει.
Θελω να βλεπω Lorenzo απο Yamaha να πηγαινει Ducati και να νικαει κι εκει.

Ακριβως επειδη αυτα εχουν σταματησει με τα ΗΛΙΘΙΑ συμβολαια και μεταγραφες...φτασαμε να βλεπουμε Miller πρωτο..με το πιο ασχημο,σχεδον αταλαντο,στυλ που εχω δει ποτε μου..να πινει ο βλαχος σαμπανια απο τη βρωμερη του μποτα.

sorry για την χολη για τον Μιλλερ ισως φταιει που ακουω τους Αγγλους σχολιαστες να τον γλειφουν συνεχεια επειδη ειναι Αγγλοσαξονας τη στιγμη που ΟΥΤΕ αυτοι τον πιστευουν απο μεσα τους κα ιτου λενε χαμογελωντας ''come on Jack you can do it( :) ) '' λες και βλεπουν τον φορεστ καμπ να τρεχει με δυσκολια και ελπιζουν οτι θα σπασει τα βοηθηματα και θα βγει νικητης.

GIOTIS750
22/05/2021, 08:26
ARAGON WSBK 2021 LINK
ROUND 01Pirelli Aragon Round

21 - 23 MAY
https://motogpstream.me/

https://www.stream2watch.sx/racing-1/

https://www.stream2watch.sx/video/world-sbk-pirelli-aragon

https://www.viprow.me/sports-motorsports-online


http://www.messitv.net/2019/08/eurosport-2-hd-english.html


πυξιδας990 (https://www.moto.gr/forums/member.php?u=39507):beer:

πυξιδας990
22/05/2021, 08:32
ARAGON WSBK 2021 LINK

http://www.usagoals.video/c/racing/superbike-world-championship/22-05-2021/superbike-aragon/1/

τι ωρα ξεκιναει?

GIOTIS750
22/05/2021, 08:39
WORLDSBK ARAGON, SPAIN - FREE PRACTICE RESULTS 1

1Toprak RazgatliogluTURPATA Yamaha1:49.952s
2Chaz DaviesGBRGoEleven Ducati+0.308s
3Garrett GerloffUSAGRT Yamaha+0.490s
4Alex LowesGBRKawasaki Racing Team+0.546s
5Michael Ruben RinaldiITAAruba.It Ducati+0.789s
6Jonathan ReaGBRKawasaki Racing Team+0.882s
7Tom SykesGBRMotorrad BMW+0.890s
8Leon HaslamGBRTeam HRC+0.955s
9Michael Van Der MarkNEDMotorrad BMW+1.014s
10Alvaro BautistaSPATeam HRC+1.097s
11Scott ReddingGBRAruba.It Ducati+1.251s
12Tito RabatSPABarni Ducati+1.293s
13Jonas FolgerGERBenovo BMW+1.333s
14Kohta NozaneJPNGRT Yamaha+1.424s
15Eugene LavertyIRLRC Squadra Corse BMW+1.476s
16Axel BassaniITAMotocorsa Ducati+1.632s
17Andrea LocatelliITAPATA Yamaha+1.950s
18Christophe PonssonFRAGil Yamaha+2.000s
19Isaac VinalesSPAOrelac Kawasaki+2.187s
20Lucas MahiasFRAKawasaki Puccetti+2.338s
21Leandro MercardoARGMIE Honda Racing+5.817s
22Samuele CavalieriITAPedercini Kawasaki+6.124s
23Loris CressonBELPedercini Kawasaki+7.721s

https://www.crash.net/wsbk/results/978482/1/worldsbk-aragon-spain-free-practice-results-1

GIOTIS750
22/05/2021, 08:43
τι ωρα ξεκιναει?

Eιναι στο my time
Saturday 10:00
10:30
WorldSBK - FP3Live Video

10:45
11:05
WorldSSP300 - SuperpoleLive Video

11:25
11:45
WorldSSP - SuperpoleLive Video

12:10
12:25
WorldSBK - SuperpoleLive Video

13:45
WorldSSP300 - Race 1Live Video

15:00
WorldSBK - Race 1Live Video

16:15
WorldSSP - RaceLive Video



ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ

Sunday10:00
10:15
WorldSBK - WUPLive Video

10:25
10:40
WorldSSP - WUPLive Video

10:50
11:05
WorldSSP300 - WUPLive Video

12:00
WorldSBK - Superpole RaceLive Video

13:30
WorldSSP - Race 2Live Video

15:00
WorldSBK - Race 2Live Video

16:15
WorldSSP300 - Race 2Live Video




https://www.worldsbk.com/en/event/ARA/2021

GIOTIS750
22/05/2021, 08:53
Davies first in WorldSBK FP2 despite Red Flag,

https://twitter.com/i/status/1395738863168012288

GIOTIS750
22/05/2021, 14:42
Πολύ ωραίος ο αγώνας οι 11 γύροι τουλαχιστον που είδα .Τα μηχανάκια είναι κοντά η Ντουκατι δεν ξεκίνησε καλά η μάχη του Ραζ με τον Λοουζ ήταν καλή φάση με τον Άγγλο να κερδίζει την 2η θέση.Πρωτη θέση φυσικά Rea .

thunder ace
22/05/2021, 16:13
Για μένα μέτριος ο αγώνας.
Εκεί που υποθετικά "θα" άρχιζε το πανηγύρι...τελείωσε.
Εννοώ τους δύο τελευταίους γύρους,που έφτασαν να είναι κοντά οι πέντε αναβάτες (από τον δεύτερο μέχρι τον έκτο)
.
Γιατί ο πρώτος( Ρέα) ήταν σε άλλο αγώνα.

sapila racing
22/05/2021, 20:15
Ο Rae μετα τον τερματισμό στματησε κι εβαλε μπλουζακι για τις 100 WSBK νικες του, ε δεν ειναι τυχαίο!
Παντως ειχε θέαμα για τις υπόλοιπες θέσεις του βάθρου αλλά και για λιγο πιο πίσω.
Ωραία μαχη Lowes Razgatlioglu.

GIOTIS750
22/05/2021, 21:14
Ο Rae μετα τον τερματισμό στματησε κι εβαλε μπλουζακι για τις 100 WSBK νικες του, ε δεν ειναι τυχαίο!
Παντως ειχε θέαμα για τις υπόλοιπες θέσεις του βάθρου αλλά και για λιγο πιο πίσω.
Ωραία μαχη Lowes Razgatlioglu.

Τον είδα πολύ αποφασισμένο τον Άγγλο η κέρδιζε την μάχη η έφευγε αμμοπαγιδα τελικά νίκησε . Αύριο θα έχει πιο πολύ ενδιαφέρον άμα γίνει καμία ανατροπή και γενικά τώρα που έχουμε μια μικρή ιδέα τι παίζει στην καινούργια χρονιά .Άντε να δούμε πως θα πάει.

sapila racing:beer:

simoril
23/05/2021, 10:35
http://freestreams-live1.com/eurosport2-tv/

thunder ace
23/05/2021, 17:23
Πολυ καλυτερο το δευτερο σκελος.
Δεν θα πω αλλα,να μη κανω σποιλερ σε καποιον που θελει να το δει.

GIOTIS750
24/05/2021, 13:23
Πολυ καλυτερο το δευτερο σκελος.
Δεν θα πω αλλα,να μη κανω σποιλερ σε καποιον που θελει να το δει.
428187

Δες τι απέμεινε που λέει και ο Βασίλης!

doctor_john (https://www.moto.gr/forums/member.php?u=56046):beer:

Parking
24/05/2021, 14:23
Ο Ρέι με την καβασάκι τους έχει τελειώσει όλους

simoril
24/05/2021, 15:21
Κάτι πήγε να κάνει ο Μπαουτιστα το '19,
στους πρώτους αγώνες έριχνε σε όλους (συμπεριλαμβανομένου του Ρει) απο 20 sec με το ντουκάτι.
μόλις είχε πάει στα sbk απο το μοτοτζιπι.

ήταν σίγουρο πρωτάθλημα... αλλά χάθηκε...

μετά πήρε μεταγραφή στη χόντα (για τα φράγκα).
πλέον το μόνο που τον νοιάζει είναι η ανταύγεια στο μαλλί και τα ράστα...

η ντουκάτι τον αντικατέστησε με τον.. Ρεντιγκ (άστα να πάνε στο διάλο)
ο Ντείβις κοιμάται... και δικαίως πήρε πόδι απο το εργοστασιακό... αλλά αυτός που ήρθε είναι ακόμα χειρότερος...

η γιαμάχα πήρε τον τουρκάκο (που σαν τιμόνι δεν ειναι κακός), αλλά απο εξέλιξη λίγα πράγματα...
η μπεμβε ψάχνεται...
η χόντα ψάχνεται...
(ίσως κάπου φτάσουν... στο μέλλον)

και κάπως έτσι κάνει πλάκα ο Ρέι με την καβάσω που δεν είναι και καλύτερο μηχάνημα...

Parking
24/05/2021, 15:30
Δεν είμαι σίγουρος αν πράγματι η Καβασάκι δεν είναι η πιο καλή μηχανή
Βλέπεις τώρα έχουν και 1 2 στην κατάταξη Άρα....
:D

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/05/2021, 10:06
Ολο να ρωτησω αλλα το ξεχνουσα, ο Μπλουνας γιατι ηταν απων στους τελευταιους αγωνες?

Kas_Tracer
25/05/2021, 10:46
Ολο να ρωτησω αλλα το ξεχνουσα, ο Μπλουνας γιατι ηταν απων στους τελευταιους αγωνες?

Έχει λήξει η συνεργασία του ( σύμφωνα με αυτά που έγραψε ο ίδιος στο φατσοβιβλίο )

GIOTIS750
25/05/2021, 12:42
Έχει λήξει η συνεργασία του ( σύμφωνα με αυτά που έγραψε ο ίδιος στο φατσοβιβλίο )
καλα και δεν τους αρεσε οπως περιεγραφε τον αγωνα και τον αλαξανε:confused: ,,,ε δεν παμε καλα ...καθολου ..:facepalm:


εγω περιμενα να παρει και τα τζιπι σε καποια φαση γιατι ο ανθρωπος χωρια οτι δεν εκανε λαθη αλλα σε εκανε να τον ζεις τον αγωνα με τοσο παθος που τα ελεγε ....τωωωρα μια χαρα τα κανανε ροιδο που λενε .


μηπως ειναι τιποτα συγγενεις με το επιτελειο της φερραρι οι διευθηνται του ΟΤΕ:lol:

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/05/2021, 13:25
Μαλιστα, διαβασα την ανακοινωση του Μπλουνα σχετια με μτο θεμα, και ομολογω οτι πΣαχνω ενα συννεφο για να πεσω :facepalm:

Να πω οτι δε το ειχα σκεφτει οτι θα γινοταν καποια στιγμη? Θα πω πΣεμματα

Για θυμηθειτε και με τον Λεκο οταν σπικαρε τα Sbk

DoctoR_k6
25/05/2021, 14:14
Κ ποιος κανει περιγραφη? ο ΔΔ παντου? :lol:
Ευτυχως υπαρχει κ η αλλη γλωσσα στην περιγραφη κ δεν αναγκαζομαι να ακουω ΔΔ.
Αν εξαιρεσουμε τα φιλοαγγλοαυστραλιανα αισθηματα ακους κ αλλα πολλα ενδιαφεροντα (κ οχι gossip οδηγων κ τι ειναι το wheelie control λες κ καθε εβδομαδα βλεπουν αγωνες ασχετοι στο θεμα των μοτοσυκλετων/αγωνων).

FotisFz1
25/05/2021, 16:39
Κ ποιος κανει περιγραφη? ο ΔΔ παντου?.

Βαλανε εναν αλλο που μου διαφευγει το ονομα του σε μοτο2 κ μοτο3
Ο Μπλουνας οπως διαβασα τα οσα εγραψε στο φβ εβγαλε μια πικρια για το πως αντιμετωπιστηκε απο τον ΔΔ
Γενικα μου ηταν πολυ συμπαθης

g_m900
25/05/2021, 21:19
Επειδη ηταν ομως πολυ πολυ συμπαθης... Σιγα μην τον αφηνε ο ΔΔ να μακροημερευσει και να τον επισκιαζει...
Μην ξεχναμε οτι τα δικαιωματα του MotoGp στην Ελλαδα τα εχει παρει ο ΔΔ απο πολυ παλια και παιζει μπαλα μονος του.

Parking
25/05/2021, 21:41
ο ΔΔ ?
:lol:

Άααααλλος μοτοπατέρας κι αυτός

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/05/2021, 22:17
Έχει λήξει η συνεργασία του ( σύμφωνα με αυτά που έγραψε ο ίδιος στο φατσοβιβλίο )

Μήπως θα μπορούσες να βάλεις το σύνδεσμο για τη σελίδα του?

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/05/2021, 22:18
καλα και δεν τους αρεσε οπως περιεγραφε τον αγωνα και τον αλαξανε:confused: ,,,ε δεν παμε καλα ...καθολου ..:facepalm:


εγω περιμενα να παρει και τα τζιπι σε καποια φαση γιατι ο ανθρωπος χωρια οτι δεν εκανε λαθη αλλα σε εκανε να τον ζεις τον αγωνα με τοσο παθος που τα ελεγε ....τωωωρα μια χαρα τα κανανε ροιδο που λενε .


μηπως ειναι τιποτα συγγενεις με το επιτελειο της φερραρι οι διευθηνται του ΟΤΕ:lol:

Ο άνθρωπος είναι άπαιχτος. Η περιγραφή του με έκανε να αρχίσω να βλέπω τις μικρές κατηγορίες. Νομίζω ότι έπιανε τα αγγλακια...

ratamahatta
25/05/2021, 22:44
Ο άνθρωπος είναι άπαιχτος. Η περιγραφή του με έκανε να αρχίσω να βλέπω τις μικρές κατηγορίες. Νομίζω ότι έπιανε τα αγγλακια...

Πραγματικά ήταν απόλαυση να μεταδίδει τους αγώνες, εγώ περίμενα να αναλάβει και τα mgp ... κρίμα.
Στην ξενερα πάλι.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
26/05/2021, 05:33
Πραγματικά ήταν απόλαυση να μεταδίδει τους αγώνες, εγώ περίμενα να αναλάβει και τα mgp ... κρίμα.
Στην ξενερα πάλι.

Αν βλέπεις απο οτε τιβι εχει επιλογή αγγλικών υποτίτλων.

lospsi
26/05/2021, 06:54
Ανανέωσε ο Μίλλερ με Ντουκάτι για έναν ακόμα χρόνο. Κάτι βλέπουν φαίνεται οι Ντουκαταίοι, προσωπικά δεν με πείθει ακόμα ότι ωρίμασε, ότι μπορεί να χτυπήσει πρωτάθλημα. Μακάρι πάντως γιατί είναι συμπαθέστατος.

GIOTIS750
27/05/2021, 10:41
Ο άνθρωπος είναι άπαιχτος. Η περιγραφή του με έκανε να αρχίσω να βλέπω τις μικρές κατηγορίες. Νομίζω ότι έπιανε τα αγγλακια...
:beer::beer:

GIOTIS750
27/05/2021, 18:56
Marquez “considered” pausing MotoGP comeback after Jerez

By:Lewis Duncan (https://www.motorsport.com/info/about-us/lewis_duncan/225330/)
May 27, 2021, 5:26 PM

Marc Marquez has revealed he considered halting his MotoGP comeback following the Spanish Grand Prix, but his doctors advised him it was best to continue racing.


https://www.motorsport.com/motogp/news/marquez-considered-pausing-motogp-comeback-jerez/6516458/




Tελικα δυσκολα τα πραματα για τον Μαρκ ..δεν εφτιαξε ακομα το χερι/ωμος και οταν προσπαθει να οδηγησει οπως παλια δεν μπορει και ποναει...

Lioulios
27/05/2021, 19:12
Ηταν πολλα τα λ7 τελικα .
Κριμα.

Parking
27/05/2021, 20:43
Marquez “considered” pausing MotoGP comeback after Jerez

By:Lewis Duncan (https://www.motorsport.com/info/about-us/lewis_duncan/225330/)
May 27, 2021, 5:26 PM

Tελικα δυσκολα τα πραματα για τον Μαρκ ..δεν εφτιαξε ακομα το χερι/ωμος και οταν προσπαθει να οδηγησει οπως παλια δεν μπορει και ποναει...

Για μένα το πάρτι τελείωσε.
Δεν το ξέρει ακόμα αλλά είναι στην κατάσταση του Ρόσσι που είχε σπάσει το πόδι του
τότε με το Γιώργη. (Και χειρότερα)
Θέλει όλη τη χρονιά να συνέλθει φέτος + το χρόνο
να φέρει το μηχανάκι εκεί που θέλει.
Πάει να πει θα μπει στα 30 μέχρι να στανιάρει.
Εντωμεταξύ οι πιτσιρικάδες ωριμάζουν

Δεν ήμουν οπαδός του αλλά ο Παπανδρέου
σε ανύποπτο χρόνο το είχε γράψει
-Πόσες τούμπες θα φάει πριν διαλυθεί?
(και μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου)

Τέλος πάντων εγώ δεν τον βλέπω καθόλου καλά.
Μακάρι να κάνω λάθος

leftos
28/05/2021, 07:50
Είναι πολλά τα θέματα και ένα απο αυτά είναι και η ψυχολογία.
Εγω πιστέυω οτι θα το δουλέψει ακόμα δεν τα παρατάς σε τέτοιο επίπεδο.
Το θέμα είναι οτι αν δεν έχει εμφανίσει κανένα καλό αποτέλεσμα και τελειώσει το συμβόλαιο με τη honda ( για οποιοδήποτε λόγω ) είναι πολύ δύσκολο να τον πιστέψει άλλη ομάδα και να μπορέσει να εγκλιματιστεί εκεί.
Κάπως όπως έγινε με το Lorenzo όταν εμφάνισε κάποια αποτελέσματα στην ducati ήταν αργά και δεν υπήρχε εμπιστοσύνη απο άλλη ομάδα πλέον.

simoril
28/05/2021, 15:43
Υπομονή και σε 2-3 μήνες θα γίνει η επιστροφή στην "κανονικότητα" (δηλ. στη φάπα απο τον 93).

Ακόμα και με ένα χέρι ο Μάρκος είναι εκεί.

Επιμένω. Το γκριντ είναι γεμάτο "γατάκια".

Απόδειξη οτι πήρε κούπα ο Μιρ.

Και back2back νίκες ο Μιλερ.

Για όνομα δηλαδή :lol:.

sapila racing
28/05/2021, 15:57
Υπομονή και σε 2-3 μήνες θα γίνει η επιστροφή στην "κανονικότητα" (δηλ. στη φάπα απο τον 93).

Ακόμα και με ένα χέρι ο Μάρκος είναι εκεί.

Επιμένω. Το γκριντ είναι γεμάτο "γατάκια".

Απόδειξη οτι πήρε κούπα ο .....Μιρ.

Και back2back νίκες ο Μιλερ.

Για όνομα δηλαδή :lol:.

Αυτό που εγραψες για τον νυν Παγκόσμιο πρωταθλητη MotoGP Joan Mir ειναι και προσβλητικό αλλά και πολύ μικρόψυχο.
Θες να το σβήσεις μόνος σου και να μην το συνεχίσουμε? ;)

Shinigami Ryuk
28/05/2021, 16:01
Υπομονή και σε 2-3 μήνες θα γίνει η επιστροφή στην "κανονικότητα" (δηλ. στη φάπα απο τον 93).

Ακόμα και με ένα χέρι ο Μάρκος είναι εκεί.

Επιμένω. Το γκριντ είναι γεμάτο "γατάκια".

Απόδειξη οτι πήρε κούπα ο ...Μιρ.

Και back2back νίκες ο Μιλερ.

Για όνομα δηλαδή :lol:.

Θα συμφωνησω με τον sapila.

Το υφος του σχολιου σου παραπεμπει στην σελιδα του motograndprix.gr στο facebook. Μονο εκει μπορεις να διαβασεις τετοιου χαμηλου επιπεδου οπαδικα σχολια.

Εαν ειχε dislike θα σου το εδινα


edit: sapila racing

Parking
28/05/2021, 16:17
Υπομονή και σε 2-3 μήνες θα γίνει η επιστροφή στην "κανονικότητα" (δηλ. στη φάπα απο τον 93).

H κανονικότητα ήταν μια επική σαβούρδα
προσπαθώντας να πιάσει τον Φάμπιο
που ήταν άπιαστος και κάτι θεωρίες
του στιλ πέφτω κάθε μέρα για να βρω το όριο
οι οποίες λίγο πριν τα 30 και με σοβαρό πρόβλημα στον ώμο
(και όχι μόνο στο χέρι) είναι για να τις ξαναδεί πολύ σοβαρά.

Ο Μιρ το πήρε πανάξια

Acacius
28/05/2021, 17:59
Αυτό που εγραψες για τον νυν Παγκόσμιο πρωταθλητη MotoGP Joan Mir ειναι και προσβλητικό αλλά και πολύ μικρόψυχο.
Θες να το σβήσεις μόνος σου και να μην το συνεχίσουμε? ;)

Νομίζω ότι αν σβηστεί πρόκειται για άδικη λογοκρισία. Δεν είναι πολιτικό σχόλιο, πρόκειται για άποψη για την ποιότητα των αναβατών στο grid του MotoGP. Ο Simoril συχνά έχει... "αιρετικές" απόψεις, αλλά κι εγώ, αν και θεωρώ ότι ο Mir το πήρε με την αξία του δε θα τον κατέτασσα στο ίδιο επίπεδο με τον Schwantz ας πούμε...

Αν είναι να μη μπορούμε αν αποκαλούμε κουλάδι όποιον παγκόσμιο πρωταθλητή μας καπνίσει, σε τι κόσμο ζούμε κύριοι :D

BLiTzER
28/05/2021, 19:49
Ο άνθρωπος είναι οπαδός του Βασιλάκη Καΐλα των 2 τροχών, πού να ξέρει από αναβάτες με αξία.

simoril
28/05/2021, 20:50
Ο Μιρ το πήρε πανάξια

(Δεν είπα οτι δεν το πήρε άξια, αλλού ήταν το point μου)

GIOTIS750
02/06/2021, 08:08
428515

FotisFz1
02/06/2021, 20:15
Ο υιος Γκαρντνερ στη τεκ 3 του χρονου

https://www.motogp.com/en/news/2021/06/02/gardner-confirmed-for-tech3-ktm-motogp-seat-in-2022/376565

Nitse3
02/06/2021, 21:34
Ποιος δεν θα ανανεώσει αραγες;;;

FotisFz1
02/06/2021, 22:46
Ποιος δεν θα ανανεώσει αραγες;;;

Φανταζομαι ο Λεκουονα

lospsi
03/06/2021, 06:30
Φανταζομαι ο Λεκουονα

Νομίζω και ο Πετρούτσι επίσης.

ΤάκηςΜπ
03/06/2021, 16:41
Ναι και εγώ και οι 2 λέω, ειδικά αν ο Fernandez συνεχίσει τις τόσο καλές εμφανίσεις.

FotisFz1
03/06/2021, 19:59
Ο Βινιαλες αλλαζει αρχιμηχανικο
και παιρνει τον Γκαλμπουσερα
πρωην του Γιατρου


http://mgp.gr/content.aspx?id=41119

Lioulios
05/06/2021, 09:04
Καλα , ο πετρουτσι φετος ειναι σκετη απογοητευση.
Μαλλον η κοπελα του θα πρεπει να ψαξει για δουλεια


https://youtu.be/4_rje9v36a8

Parking
05/06/2021, 11:30
Καλα , ο πετρουτσι φετος ειναι σκετη απογοητευση.
Μαλλον η κοπελα του θα πρεπει να ψαξει για δουλεια


https://youtu.be/4_rje9v36a8

Πάντως με βάση αυτά που λένε
δεν έχει το νέο πλαίσιο και είναι σταθερά μπροστά
από τον Λεουκόνα
Έχει φυσικά την ηλικία εις βάρος του αλλά έχει και εμπειρία
νομίζω ότι μάλλον την κερδίζει τη θέση με βάση και τ αποτελέσματα
αφού δείχνει να ξεκολλάει κι απ τον πάτο τελευταία

GIOTIS750
05/06/2021, 21:23
428515
Parking:beer:

GIOTIS750
09/06/2021, 16:00
Factory KTM team-mates Brad Binder and Miguel Oliveira try 'a prototype for the future' alongside MotoGP development work on the current RC16.

https://www.crash.net/motogp/news/980351/1/binder-oliveira-try-2022-ktm-prototype-catalunya-test

FotisFz1
10/06/2021, 14:31
Τα 2 ματς στην Αυστρια με φουλ κοσμο στις κερκιδες..
Βρε λες....
http://mgp.gr/content.aspx?id=41179&fbclid=IwAR1EvU9LLmHqhKB3CbLjMYjcQ9It4l9VqI0FEuFqhfYD5VAy_xynf3u1SQE

GIOTIS750
10/06/2021, 17:40
https://youtu.be/g_lUfzXh1x0
https://youtu.be/g_lUfzXh1x0


Unseen: The Pedrosa effect! KTM celebrate victory in style

GIOTIS750
10/06/2021, 17:52
https://youtu.be/LzWn3tHMca8
https://youtu.be/LzWn3tHMca8

GIOTIS750
10/06/2021, 19:28
Espargaro says Honda MotoGP troubles mirror early KTM years

By:Lewis Duncan (https://www.motorsport.com/info/about-us/lewis_duncan/225330/)
Jun 10, 2021, 1:06 PM

Pol Espargaro says his difficult first season with Honda in MotoGP mirrors the early years of his stint with KTM when the manufacturer stepped into the premier class.https://www.motorsport.com/motogp/news/espargaro-honda-troubles-early-ktm-years/6554137/ :cool: (https://www.motorsport.com/motogp/news/espargaro-honda-troubles-early-ktm-years/6554137/:cool:)

GIOTIS750
12/06/2021, 07:09
https://youtu.be/JOnFiCDB-f0
https://youtu.be/JOnFiCDB-f0

katsar (https://www.moto.gr/forums/member.php?u=54178):beer:

Nitse3 (https://www.moto.gr/forums/member.php?u=52667):beer:

thunder ace
12/06/2021, 07:14
Σημερα Ιταλικο SBK 3 to μεσημερι.

Parking
12/06/2021, 10:18
Σημερα Ιταλικο SBK 3 to μεσημερι.

:lol:

Έχεις και με το ποτό τέτοια θέματα ή μόνο με τα μηχανάκια ?
:lol:

katsar
12/06/2021, 10:24
Νέα κατηγορία supertwin μέχρι 700κε λέει για να τρέχουν μηχανές σαν την Aprilia rs 660,yzf-r7 κτλ :a014:
Κρίμα που δεν έχει φέτος κόντρα.

thunder ace
12/06/2021, 10:31
:lol:

Έχεις και με το ποτό τέτοια θέματα ή μόνο με τα μηχανάκια ?
:lol:

Ποτό ούτε που να το δω δεν θέλω.
Πολέμιος χρόνια εναντίον.
Ούτε μπυριτσα,ούτε κρασάκι, ούτε ουισκακια και παπαριές .
Έχω δικούς μου τρόπους να "φτιάχνομαι".

GIOTIS750
12/06/2021, 12:16
Σημερα Ιταλικο SBK 3 to μεσημερι.
428798
Τωρα δειχνη το αντοχης

link

https://sports24.icu/tv/v?id=eurosport2de

sapila racing
12/06/2021, 21:15
Πολύ δυνατός ο Rinaldi, ο Rae εκανε ενα κολπο αλα Marquez και το σηκωσε ενω ειχε πέσει.
Μετα δεν ειχε πολύ ενδιαφέρον πλέον όμως.

GIOTIS750
13/06/2021, 11:31
Πολύ δυνατός ο Rinaldi, ο Rae εκανε ενα κολπο αλα Marquez και το σηκωσε ενω ειχε πέσει.
Μετα δεν ειχε πολύ ενδιαφέρον πλέον όμως.


Πολύ ωραίο όντως και κατευθείαν πάει το μυαλό όλων στον Μαρκεζ .Ο Ιταλός πετούσε με το Ντουκατι του ,απιαστος , μακάρι να συνεχίσει έτσι.

thunder ace
13/06/2021, 11:35
Θα συνεχίσει..θα συνεχίσει.
Εμένα μαρεσει και ο Αμερικανος.

thunder ace
13/06/2021, 19:22
Αδυναμο το Β σκελος και το νεο ειναι οτι ΔΕΝ κερδισε ο ΡΕΑ.

Parking
14/06/2021, 08:50
Ποτό ούτε που να το δω δεν θέλω.
Πολέμιος χρόνια εναντίον.
Ούτε μπυριτσα,ούτε κρασάκι, ούτε ουισκακια και παπαριές .
Έχω δικούς μου τρόπους να "φτιάχνομαι".

καλά ρε φίλε πλάκα κάνουμε απλά είδα ένα είδος εξάρτησης για αυτο το είπα
:lol:

FotisFz1
16/06/2021, 22:31
Δεν ξερω κατα ποσο εχουν βαση αυτα που λεει


https://m.gpone.com/en/2021/06/16/motogp/revealing-photo-marquezs-problem-is-his-shoulder-not-his-humerus.html

cityfly
17/06/2021, 11:52
Δεν ξερω κατα ποσο εχουν βαση αυτα που λεει


https://m.gpone.com/en/2021/06/16/motogp/revealing-photo-marquezs-problem-is-his-shoulder-not-his-humerus.html

Κι ο ίδιος είχε αναφέρει ότι το μεγαλύτερο θέμα είναι στον ώμο.
Κι αν έχω καταλάβει καλά είναι προϋπάρχον πρόβλημα, τώρα αν το σπάσιμο στο χέρι τον επιδείνωσε άγνωστο.

Nitse3
17/06/2021, 12:12
Αν κατάλαβα καλά από του χρόνου θα τρέχουν 8 ντουκάτι σε 4 ομάδες, την εργοσταστιακή, pramac, vr 46 και gresini.:eek:

borgiriadis1
17/06/2021, 12:32
Κι ο ίδιος είχε αναφέρει ότι το μεγαλύτερο θέμα είναι στον ώμο.
Κι αν έχω καταλάβει καλά είναι προϋπάρχον πρόβλημα, τώρα αν το σπάσιμο στο χέρι τον επιδείνωσε άγνωστο.

Μακαρι να βγω ψεύτης αλλά νομίζω ότι σαν οδηγός έχει πάρει την κατιούσα. Θα είναι δύσκολο για να μην πω αδύνατο να γίνει ο ΜΜ που ήταν στο παρελθόν που τερμάτιζε μισό γύρο νωρίτερα από τους άλλους.
Ανταγωνιστικός θα είναι αλλά όχι εξωπραγματικός πια.
Έρχονται ταλενταρες και αυτός πλέον δεν είναι πιτσιρικάς. Για το mgp 28 χρονών πρέπει να είναι στο πικ του αλλά αυτός δείχνει να θέλει χρόνο ή χρόνια για να συνέλθει από το τουμπιδι. Κ δυστυχώς ο χρόνος δεν είναι σύμμαχος κανενός.

simoril
17/06/2021, 15:01
Θα είναι έτοιμος στο Κατάρ το '22.

Και θα συνεχίσει απο εκει που σταμάτησε (δηλ. 5 sec μπροστά απο όλους).

FotisFz1
17/06/2021, 16:18
Θα είναι έτοιμος στο Κατάρ το '22.


η Χοντα θα ειναι ετοιμη ομως???

GIOTIS750
21/06/2021, 19:40
Λέει ο Πωλ ...

https://www.crash.net/motogp/news/981359/1/pol-espargaro-it-s-opened-my-eyes-i-need-copy-marquez-i-need-same-bike

FotisFz1
21/06/2021, 20:19
Λέει ο Πωλ ...

https://www.crash.net/motogp/news/981359/1/pol-espargaro-it-s-opened-my-eyes-i-need-copy-marquez-i-need-same-bike

Βεβαια ο ΜΜ ειναι καμια 12 κλασεις πανω απο Πωλ...οτι και να αντιγραψει το πολυ πολυ να αγοραζει πιο πολλα οικοπεδα

GIOTIS750
22/06/2021, 08:10
Βεβαια ο ΜΜ ειναι καμια 12 κλασεις πανω απο Πωλ...οτι και να αντιγραψει το πολυ πολυ να αγοραζει πιο πολλα οικοπεδα


kαλα ηταν στην κτμ ειχε μαθει και το μηχανακι ...

ratamahatta (https://www.moto.gr/forums/member.php?u=49799):beer:

Lioulios
22/06/2021, 09:46
Και το σημαντικοτερο μιας και αναφερθηκε το ονομα του και η κτμ , ειναι η σημπεριφορα της εταιριας απεναντι του ...