PDA

View Full Version : ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΑΠΟ Bike Accessories



postman
28/11/2005, 22:55
Όλοι χαιρόμαστε με την άνθηση της μοτοσυκλέτας τα τελευταία χρόνια.Κάποιοι ασυνείδυτοι έμποροι όμως έχουν γεμίσει την αγορά με κακής ποιότητας αξεσουάρ ,made in china ή taiwan. Στις 22/11 από το κατάστημα Bike accessories, Κυψελης 76, Κυψέλη, αγόρασα ένα αδιάβροχο παντελόνι μάρκας Schutz. Στις 24/11 που έβρεχε, το φόρεσα πρώτη φορά και γέμισα νερά. Την άλλη μέρα πήγα στο μαγαζί να το αλλάξω και μου είπαν "άφησέ το να το δει αντιπρόσωπος, και αν το εγκρίνει θα το αλλάξουμε"! Όταν τους ρώτησα πως θα κυκλοφορήσω αφού βρέχει συνέχεια, μ'εδιωξαν ευγενικά μεν, ειρωνικά δε,αρνούμενοι κάθε ευθύνη.Έτσι έχασα 36 ευρώ επειδή έπεσα σε κακούς εμπόρους. Προσοχή λοιπόν τι αγοράζετε και από που αγοράζετε. Τα μαγαζιά της γειτονιάς δεν είναι πάντα η καλύτερη λύση. Ακόμα και όταν μεγαλώνουν, κρατάνε την τριτοκοσμική νοοτροπία τους. Όσο για το αδιάβροχο, αγόρασα από αλλού.
Έγινε και καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ.

GeorgeFZR
29/11/2005, 00:38
..Etsi prepei,xtypa toys mia katagelia mpas kai strwsoune...an kai eimai tis apopsis oti h metafora apo stoma se stoma tis asximis empirias(Sic) sou einai to kalitero.:wave2:

Tropeas
29/11/2005, 08:50
Δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να γίνουν και τα 2... το θέμα είναι να κάνεις κάτι που θα έχει αποτέλεσμα και για τους υπόλοιπους... όχι μόνο για την πάρτη σου , αλλιώς και πάλι μπαίνεις παίχτης στην δική τους νοοτροπία...σωστη λοιπόν η καταγγελία , μακάρι να δουλέψει καλύτερα... στην Ευρωπη μια αντιστοιχη καταγγελία έχει πολύ δυσάρεστες συνέπειες για το καταστημα...

Alexander
29/11/2005, 09:04
Δυστυχώς είναι κάποιοι έμποροι που σκέφτονται βραχυπρόθεσμα.

Κοιτάνε να σου φάνε τα 36? κι ας μείνεις δυσαρεστημένος και δεν σκέφτονται πόσα άλλα ? θα πήγαινες μελλοντικά να τους αφήσεις αν ήσουν ένας ευχαριστημένος πελάτης...

SF
29/11/2005, 09:50
Επίσης καλό θα ήταν να στείλεις επιστολή μέσω της Γ.Γ. ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.

Τηλέφωνο: 1520
Web: www.efpolis.gr

Η άποψή μου είναι ότι μόνο έτσι θα αλλάξει το σκηνικό. Θα πάρει δεκαετίες βέβαια, αλλά από την άλλη πριν 3-4 χρόνια όχι EFPOLIS δεν είχαμε, αλλά ούτε καν e-gov, Taxis και άλλα τέτοια.

postman
29/11/2005, 12:56
Λοιπών μόλις έμαθα πως το ίδιο προιόν αποσύρθηκε από κατάστημα στη Μεσογείων ως ελατωμματικό ! Άρα πουλάνε σκάρτα προιόντα.

Julius
29/11/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman



Αγαπητέ Συνάδελφε, θεμιτή η καταγγελία σου αλλά όπως κάθε καταγγελία πρέπει να γίνετε επώνυμα.

Εάν θέλεις στείλε (στο glykos@moto.gr) τα στοιχεία σου και κάποια στοιχεία με την συνδιαλλαγή και τι τελικά έγινε (το αφίσες απλά εκεί? στο άλλαξαν?) για να γίνει επικοινωνία με το κατάστημα.

Σε διαφορετική περίπτωση η καταγγελία θα θεωρηθεί "άκυρη".

Julius
29/11/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Αγαπητέ Συνάδελφε, θεμιτή η καταγγελία σου αλλά όπως κάθε καταγγελία πρέπει να γίνετε επώνυμα.

Εάν θέλεις στείλε (στο glykos@moto.gr) τα στοιχεία σου και κάποια στοιχεία με την συνδιαλλαγή και τι τελικά έγινε (το αφίσες απλά εκεί? στο άλλαξαν?) για να γίνει επικοινωνία με το κατάστημα.

Σε διαφορετική περίπτωση η καταγγελία θα θεωρηθεί "άκυρη".

Δρομολογήθηκε η καταγγελία στο κατάστημα και αναμένουμε επίσημη απάντηση

sniper
29/11/2005, 15:13
καλό θα ήταν να προσέχουμε τι γράφουμε.... και πως το γράφουμε...

Εγώ από την άλλη μεριά μόνο καλά λόγια έχω να πω για τα παιδιά του Bike Accessories στην Κυψέλη.....

Πολύ φιλικά και εξυπηρετικά.....

sapila racing
29/11/2005, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
καλό θα ήταν να προσέχουμε τι γράφουμε.... και πως το γράφουμε...

Εγώ από την άλλη μεριά μόνο καλά λόγια έχω να πω για τα παιδιά του Bike Accessories στην Κυψέλη.....

Πολύ φιλικά και εξυπηρετικά.....

Κι εγώ επίσης!

Μου άλλαξαν tank bag της Oxford (ξέρετε αυτά που λένε Life long Guarantee) μετά από 2 χρόνια χρήσης!

Μου φαίνεται έως και ύποπτο το πρώτο μύνημα του postman να είναι για καταγγελία.

Στο προηγούμενο τεύχος περιοδικού είδα επίσης καταγγελία κατά του Bike Accessories.


Και ερωτώ:
Είναι τυχαίο γεγονός ότι αυτές οι 2 καταγγελίες έπεσαν μέσα σε 1 μήνα στην αντίληψή μου, και ότι μέσα στον ίδιο μήνα έκανε εγκαίνια καινούριο κατάστημα Bike Accessories????????
Και μάλιστα στην Καλλιρρόης ?

Julius
29/11/2005, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Κι εγώ επίσης!

Μου άλλαξαν tank bag της Oxford (ξέρετε αυτά που λένε Life long Guarantee) μετά από 2 χρόνια χρήσης!

Μου φαίνεται έως και ύποπτο το πρώτο μύνημα του postman να είναι για καταγγελία.

Στο προηγούμενο τεύχος περιοδικού είδα επίσης καταγγελία κατά του Bike Accessories.


Και ερωτώ:
Είναι τυχαίο γεγονός ότι αυτές οι 2 καταγγελίες έπεσαν μέσα σε 1 μήνα στην αντίληψή μου, και ότι μέσα στον ίδιο μήνα έκανε εγκαίνια καινούριο κατάστημα Bike Accessories????????
Και μάλιστα στην Καλλιρρόης ?


tha diksei pantos ta stoixeia toy anthropou yparxoun

postman
29/11/2005, 16:06
Και ερωτώ:
Είναι τυχαίο γεγονός ότι αυτές οι 2 καταγγελίες έπεσαν μέσα σε 1 μήνα στην αντίληψή μου, και ότι μέσα στον ίδιο μήνα έκανε εγκαίνια καινούριο κατάστημα Bike Accessories????????
Και μάλιστα στην Καλλιρρόης ? [/B][/QUOTE ΙΣΩΣ ΝΑ ΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΚΑΡΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΡΕΩΣΟΥΝ . ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΡΟΧΗ.ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΑΧΕΙΣ ΣΟΥ ΧΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΟΥ!

sapila racing
29/11/2005, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Και ερωτώ:
Είναι τυχαίο γεγονός ότι αυτές οι 2 καταγγελίες έπεσαν μέσα σε 1 μήνα στην αντίληψή μου, και ότι μέσα στον ίδιο μήνα έκανε εγκαίνια καινούριο κατάστημα Bike Accessories????????
Και μάλιστα στην Καλλιρρόης ? [/QUOTE ΙΣΩΣ ΝΑ ΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΚΑΡΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΡΕΩΣΟΥΝ . ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΡΟΧΗ.ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΑΧΕΙΣ ΣΟΥ ΧΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΟΥ! [/B]

Δεν θέλω να μου χαρίσεις την μοτό σου :beer:

Δεν είμαστε αντίπαλοι εδώ, καταναλωτής είμαι κι εγώ και δεν έχω να κερδίσω τίποτα απο τα Bike Accessories, ούτ είχα καμια πρόθεση να σε προσβάλλω.

Δεν είπες αν τελικά στο άλλαξαν το αδιάβροχο :confused:

argy_kap
29/11/2005, 16:50
Μην είστε καχύποπτοι....ο άνθρωπος έκανε (και σωστά κατά την γνώμη μου) μία καταγγελεία, απο την στιγμή που την κάνει επώνυμα δεν μπορεί να τον κατηγορήσει κανείς....

Σε όλους τους έμπορους θα τύχει σκάρτο προιόν, είναι καθαρά θέμα το πώς θα αντιμετωπίσεις τον πελάτη μετά....Δεν ξέρω καθόλου το κατάστημα μια που δεν είμαι απο Αθήνα και για να πω και την αλήθεια απο την στιγμή που έγινε καταγγελία είτε σας φαίνονται καλά παιδιά είτε όχι , δεν έχει καμία σημασία....




:D :D

postman
29/11/2005, 18:15
ΤΟ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝ ΑΜΕΣΑ ,ΩΣ ΑΠ΄ΤΟ ΝΟΜΟ ΩΦΕΙΛΑΝ . ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟΥΤΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΙΝ.ΚΑ. (ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ) ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ .ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΧΥΡΩΤΟΙ ΩΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΣΥΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ , ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΜΟΙ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ . ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΙΚΕ ACCESSORIES ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ . ΚΡΥΒΟΝΤΕ ;

f0tis
29/11/2005, 18:46
Δεν νομιζω οτι είμαστε ανοχύρωτοι.
Δες το παρακάτω νομίζω ότι σε καλύπτει.

http://www.lemot.gr/themata/thema_0001.html

Το κείμενο που ακολουθεί συντάχθηκε από τον Αντιπρόεδρο και Νομικό Σύμβουλο της ΜΟΤ.Ο.Ε. και μέλος της Λ.E.MOT.
Θεόδωρο Γαζούλη.

Ήδη τέθηκε σε ισχύ ο πολύ σημαντικός για τους αγοραστές μοτοσυκλέτας νόμος, με τον οποίο η χώρα μας συμμορφώνεται προς την Κοινοτική Οδηγία 1999/44/ΕΚ. Έτσι προστατευόμαστε καλύτερα ως καταναλωτές (και πρακτικά ενισχύεται ο ρόλος της νεοσυσταθείσας Μοτοσυκλετιστικής Ένωσης Καταναλωτών).

Τι αλλάζει πρακτικά

1. Μέχρι τώρα αυτός που μας πουλούσε ελαττωματική μοτοσυκλέτα ήταν υποχρεωμένος να δεχτεί μείωση του τιμήματος ή αναστροφή της πώλησης. Δεν ήταν όμως υποχρεωμένος να παραδώσει άλλη μοτοσυκλέτα (χωρίς ελλάτωμα), ούτε να διορθώσει το ελάττωμα, δηλαδή να πληρώσει την επισκευή της μοτοσυκλέτας. Τώρα, με τη νέα ρύθμιση, μπορούμε να ζητήσουμε ως καταναλωτές την παράδοση άλλης μοτοσυκλέτας ή την επισκευή της ελαττωματικής.
2. Νε τον νέο νόμο μπορούν να ασκηθούν ταυτόχρονα τα εξής δικαιώματα του καταναλωτή: αφενός το δικαίωμα υπαναχώρησης ή μείωσης του τιμήματος ή διόρθωσης-επισκευής της μοτοσυκλέτας ή αντικατάστασής της με άλλη, αφετέρου αποζημίωσης για ζημιές που έχουν προκύψει και δεν καλύπτονται από την άσκηση των ως άνω δικαιωμάτων.
3. Ο χρόνος παραγραφής των παραπάνω δικαιωμάτων επιμηκύνεται από έξι μήνες σε δύο χρόνια.
4. Ο πωλητής απαλλάσεται της ευθύνης του μόνον αν ο αγοραστής πράγματι γνώριζε το ελάττωμα και όχι στην περίπτωση της "υπαίτιας άγνοιας" όπως ίσχυε μέχρι τώρα.
5. Τα δικαιώματά του μπορεί να τα ασκήσει ο αγοραστής όταν υπάρχει οποιοδήποτε ελλάτωμα του δικύκλου (εκτός από ασήμανατα ελαττώματα) και όχι μόνον στην περίπτωση πολύ σοβαρού ελαττώματος, όπως ίσχυε προηγουμένως (πολύ σοβαρό εθεωρείτο το ελάττωμα που αναιρούσε τη χρήση του δικύκλου).
6. Θεωρείται ελάττωμα και η έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας της μοτοσυκλέτας (μπορεί εκτός από μοτοσυκλέτα να πρόκειται και για κάτι άλλο π.χ. ένα μπουφάν που πουλήθηκε σαν αδιάβροχο, ενώ δεν ήταν κ.λπ.) και εισάγεται τεκμήριο ότι το έλεττωμα που διαπιστώνεται εντός έξι μηνών από την ημέρα παράδοσης υπήρχε και κατά την παράδοση.
7. Σε περίπτωση διαδοχικών πωλήσεων (δεύτερο χέρι) προβλέπονται αναγωγικά δικαιώματα (ο ένας στρέφεται κατά του προηγούμενου μέχρι η αλυσίδα να φτάσει στον αρχικό πωλητή) ενώ - πράγμα πολύ σημαντικό - αρχίζει νέος χ΄ρονος παραγραφής για κάθε νέο αγοραστή.

Τα ανωτέρω τα οποία εφαρμόζονται σε κάθε τι που αφορά στον μοτοσυκλετιστή (π.χ. μια ανάρτηση, μπότες, ελαστικά, τακάκια κ.λπ.) έστω και αν εκτίθεναι συνοπτικά και απλουστευτικά, δείχνουν καθαρά ότι δημιουργείται ένα νέο πλέγμα υποχρεώσεων για του πωλητές και, αντιστοίχως, δικαιωμάτων για τους καταναλωτές. Μένει όλες αυτές οι νομικές δυνατότητες να αναδειχθούν και να αξιοποιηθούν στην πράξη τόσο σε ατομικό επίπεδο, όσο και σε συλλογικό.

Tropeas
29/11/2005, 20:07
;) Πολυ καλός σαν άνθρωπος,
ενημερωμένος σε τέτοια θέματα,
με ειδικευση σε ατυχήματα μοτοσυκλετών,
και που προτάθηκε να με βοηθήσει σαν σύλλογος Λ.Ε.ΜΟΤ. εφόσον η περίπτωση μου αφορά και υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές και εαν βγει δεδικασμένο θα είναι υπερ όλων μας...


:a23: :a08: :a013:

veletzas
17/12/2005, 17:13
εισαι πολυ λαθος οταν λες κατι για ενα μαγαζι το οποιο δεν ειναι "κατασκευαστικη" δεν αγορασες κατι το οποιο λεγοταν bike accerories" αγορασες κατι απο αυτος...
τωρα το αν σου βγηκε η οχι αυτο αλλο θεμα....
μολις σημερα λοιπον πηρα απο το εν λογο μαγαζι ενα μπουφανακι ακριβουτσικο...γυρνουσα τα μαγαζια απο τις 9 και μολις μπηκα σπιτι γυρισα ολη την αθηνα σε αυτο πηγα αρχικα και στο τελος γιατι μενω διπλα ...ηταν οι μονοι που κατεβασαν κατω ολο το μαγαζι για να με εξυπηρετησουν και ηταν ευγενεστατοι κατι το οποιο δισκολα βρισκεις σε τετοια μαγαζια....πραγματικα

δεν αντιλεγω στο οτι μπορει να σε ειρωνευτικαν παντος γιατι συνηθως η αγενεια θεωρηται προσον,μαλλον,για την καταληψη μιας θεσης σε τετοια μαγαζια..εχω τσακωθει αρκετες φορες με μαλακες...δεν το συζητω
απλα θελω να πω οτι μαλλον ετυχε σε σενα μια στραβη και δεν μπορεισ να στιγματιζεις ετσι καποιον επαγγελματεια

Tropeas
17/12/2005, 18:17
Julius αυτοί απαντήσαν επίσημα τελικά?

postman
18/12/2005, 23:20
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
εισαι πολυ λαθος οταν λες κατι για ενα μαγαζι το οποιο δεν ειναι "κατασκευαστικη" δεν αγορασες κατι το οποιο λεγοταν bike accerories" αγορασες κατι απο αυτος...
τωρα το αν σου βγηκε η οχι αυτο αλλο θεμα....
μολις σημερα λοιπον πηρα απο το εν λογο μαγαζι ενα μπουφανακι ακριβουτσικο...γυρνουσα τα μαγαζια απο τις 9 και μολις μπηκα σπιτι γυρισα ολη την αθηνα σε αυτο πηγα αρχικα και στο τελος γιατι μενω διπλα ...ηταν οι μονοι που κατεβασαν κατω ολο το μαγαζι για να με εξυπηρετησουν και ηταν ευγενεστατοι κατι το οποιο δισκολα βρισκεις σε τετοια μαγαζια....πραγματικα

δεν αντιλεγω στο οτι μπορει να σε ειρωνευτικαν παντος γιατι συνηθως η αγενεια θεωρηται προσον,μαλλον,για την καταληψη μιας θεσης σε τετοια μαγαζια..εχω τσακωθει αρκετες φορες με μαλακες...δεν το συζητω
απλα θελω να πω οτι μαλλον ετυχε σε σενα μια στραβη και δεν μπορεισ να στιγματιζεις ετσι καποιον επαγγελματεια [/QUOTE
ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ .ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΕΥΝΟΜΟΥΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΑΧΗΚΑ; ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΑΛΛΑ Η ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ-ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ . ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΤΟΥ "B.A." EINAI MONΟ ΕΥΚΟΛΟ ΧΡΗΜΑ . ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ,ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΗΣΑΝ ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΝ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΒΑΛΕΙ ΝΕΡΟ .

postman
03/01/2006, 22:44
ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ BIKE ACCESSORIES ; ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ !; ΜΑ ΤΟΣΟ ΧEΣΜ*ΝΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΤΑ BIKE ACCESSORIES ;!;!;!

GyPsy
04/01/2006, 09:42
Ωπα ρε μάστορα:mad: :mad:

Δηλαδή εσύ θες να σου πληρώσει ο μαγαζίς (γαμώ τις λέξεις?)

αποζημίωση γιατί ΒΡΑΧΗΚΕΣ εξαιτίας ενός υλικού

που δεν κατασκευάζει ο ίδιος? ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ !!!!

Το μένος σου μάλλον πρέπει να το στρέψεις στον εισαγωγέα

ή στην κατασκευάστρια εταιρεία ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ....

Είχες δηλαδή την εντύπωση οτι ΟΛΟΙ δοκιμάζουν αυτά που

πουλάνε?

Αυτά φίλε μου δεν γίνονται πουθενά :nono: :nono:

Υ.Γ Χεσμένο το έχω το συγκεκριμένο μαγαζί:lol: :lol:

Julius
04/01/2006, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Ωπα ρε μάστορα:mad: :mad:

Δηλαδή εσύ θες να σου πληρώσει ο μαγαζίς (γαμώ τις λέξεις?)

αποζημίωση γιατί ΒΡΑΧΗΚΕΣ εξαιτίας ενός υλικού

που δεν κατασκευάζει ο ίδιος? ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ !!!!

Το μένος σου μάλλον πρέπει να το στρέψεις στον εισαγωγέα

ή στην κατασκευάστρια εταιρεία ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ....

Είχες δηλαδή την εντύπωση οτι ΟΛΟΙ δοκιμάζουν αυτά που

πουλάνε?

Αυτά φίλε μου δεν γίνονται πουθενά :nono: :nono:

Υ.Γ Χεσμένο το έχω το συγκεκριμένο μαγαζί:lol: :lol:



Den exei apantisei kanenas tipota


Kosta ofeilan toylaxiston na toy alaksoun to adiavroxo h' na na parei kati allo (ap oso ksero xrimata epistrofh den dinonte efoso exei ekdotheo apodiksi)

opos leei o anthropas..... mono auto den ekanan

postman
04/01/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Den exei apantisei kanenas tipota


Kosta ofeilan toylaxiston na toy alaksoun to adiavroxo h' na na parei kati allo (ap oso ksero xrimata epistrofh den dinonte efoso exei ekdotheo apodiksi)

opos leei o anthropas..... mono auto den ekanan
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΣΤΟ ΙΝ.ΚΑ. . ΑΠΟ 'ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΚΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ . ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ , ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΑΦΟΥ ΕΠΑΘΑ . ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠ' ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ,ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΥΣΗ .ΓΙ' ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ,ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΩΣΩΠΕΙΕΣ , ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ , ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΙΔΕΙΟΣ . ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΠΩΣ Ο TROPEAS Η' Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΩΡΙΜΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ . ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ .

dukeandthecity
04/01/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
(ap oso ksero xrimata epistrofh den dinonte efoso exei ekdotheo apodiksi)



Εγω παλι αυτο δεν το έχω καταλαβει ΠΟΤΕ γιατι συμβαινει.

Αν πας το προιον πισω ΜΑΖΙ με την αποδειξη μια χαρα μπορουν να σου δωσουν τα λεφτα σου πισω.