PDA

View Full Version : Πετάει υγρό ψυγειου



TonyHornet250
21/05/2018, 16:23
Καλησπέρα σας Παρασκευή πήρα καινούριο μηχανάκι (sym symphony 125 υδρόψυκτο) και παρατήρησα ότι κάθε φορά μετά από βόλτα εκεί που είναι το ρεζερβουάρ για το υγρό ψυγειου έχει σταγόνες πράσινες που πέφτουν και κάτω. Το σκούπισα μια δυο φορές αλλά το ίδιο συμβαίνει πάντα μετά από βόλτα. Το ντεπόζιτο είναι γεμισμένο μέχρι το max και λίγο παραπάνω αλλά δεν μπορώ να βρω κάποια διαρροή... Δεν ξέρω και καλά από αυτά. Είναι λόγω υπερχείλισης η μου ήρθε προβληματικό.. ευχαριστώ πολύ θα ανεβάσω κ φωτό μόλις μπορεσω

sapila racing
21/05/2018, 16:27
Καλησπέρα σας Παρασκευή πήρα καινούριο μηχανάκι (sym symphony 125 υδρόψυκτο) και παρατήρησα ότι κάθε φορά μετά από βόλτα εκεί που είναι το ρεζερβουάρ για το υγρό ψυγειου έχει σταγόνες πράσινες που πέφτουν και κάτω. Το σκούπισα μια δυο φορές αλλά το ίδιο συμβαίνει πάντα μετά από βόλτα. Το ντεπόζιτο είναι γεμισμένο μέχρι το max και λίγο παραπάνω αλλά δεν μπορώ να βρω κάποια διαρροή... Δεν ξέρω και καλά από αυτά. Είναι λόγω υπερχείλισης η μου ήρθε προβληματικό.. ευχαριστώ πολύ θα ανεβάσω κ φωτό μόλις μπορεσω

Αν είναι πανω απο το max άδειασε λίγο να παει εκει που πρέπει, η πήγαινέ το εκει που το πήρες να στο αδειάσουν.

TonyHornet250
21/05/2018, 18:23
Λογικά θα πάω αύριο μόλις τελειώσω τη δουλειά γιατί μόνος φοβάμαι μην κάνω καμία μαλακία... τωρα ανεβαζω και τη φωτο να δειτε καλυτερα.. 395814

toyar
21/05/2018, 18:33
εχεις εγγυηση....το παρακολουθεις μην αδειαζει το δοχειο και αν συνεχισει το λες στο πρωτο σερβις

Grafton 505
21/05/2018, 20:15
Πάτα λίγο την τάπα να κλείσει καλά.