PDA

View Full Version : Kawasaki kmx 200 89'



Γιάννης360
29/05/2018, 01:39
Καλησπέρα παιδιά... Έχω πάρει μόλις ένα kawasaki kmx 200 του 89 και θα ήθελα να το φτιάξω... Ωστόσο έχω κολλήσει στα φρένα... Δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα μεταχειρισμενα (έχω δαγκάνες τρόμπες και σωληνάκια υψηλής) τα δικά μου πράγματα θέλουν τσιμπουκια νέα καθώς η δαγκάνες έκαναν υγρά και οι τρόμπες μ δε σηκωναν αρκετή πίεση ούτως ή άλλως.... Υπάρχουν διαθέσιμα τσιμουχακια για τρόμπες και δαγκάνες από νεότερα μοντέλα; Αν ναι από ποια; Θέλω σίγουρα να εφαρμόζουν καθώς δεν έχω λεφτά συχνά ως φοιτητής για να δοκιμάζω τσιμουχακια Ευχαριστώ για την ανάγνωση

Grafton 505
29/05/2018, 18:53
Καλησπέρα παιδιά... Έχω πάρει μόλις ένα kawasaki kmx 200 του 89 και θα ήθελα να το φτιάξω... Ωστόσο έχω κολλήσει στα φρένα... Δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα μεταχειρισμενα (έχω δαγκάνες τρόμπες και σωληνάκια υψηλής) τα δικά μου πράγματα θέλουν τσιμπουκια νέα καθώς η δαγκάνες έκαναν υγρά και οι τρόμπες μ δε σηκωναν αρκετή πίεση ούτως ή άλλως.... Υπάρχουν διαθέσιμα τσιμουχακια για τρόμπες και δαγκάνες από νεότερα μοντέλα; Αν ναι από ποια; Θέλω σίγουρα να εφαρμόζουν καθώς δεν έχω λεφτά συχνά ως φοιτητής για να δοκιμάζω τσιμουχακια Ευχαριστώ για την ανάγνωση


Για πε ... για πε ..... :a014:

protzos
29/05/2018, 20:23
Καλησπέρα παιδιά... Έχω πάρει μόλις ένα kawasaki kmx 200 του 89 και θα ήθελα να το φτιάξω... Ωστόσο έχω κολλήσει στα φρένα... Δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα μεταχειρισμενα (έχω δαγκάνες τρόμπες και σωληνάκια υψηλής) τα δικά μου πράγματα θέλουν τσιμπουκια νέα καθώς η δαγκάνες έκαναν υγρά και οι τρόμπες μ δε σηκωναν αρκετή πίεση ούτως ή άλλως.... Υπάρχουν διαθέσιμα τσιμουχακια για τρόμπες και δαγκάνες από νεότερα μοντέλα; Αν ναι από ποια; Θέλω σίγουρα να εφαρμόζουν καθώς δεν έχω λεφτά συχνά ως φοιτητής για να δοκιμάζω τσιμουχακια Ευχαριστώ για την ανάγνωση
Γειά σου φίλε μου.καταρχάς να σου πω πως δύσκολα θα βρεις τσιμουχες στην Ελλάδα .Μιας και εχω το ίδιο μηχανάκι και τα χα περάσει αυτά. Πολυ πιθανων να ταιριάζουν απο kdx klr klx.

Γιάννης360
29/05/2018, 20:35
Έχω την εντύπωση πως έχει το ίδιο μπροστινό φρένο με το klr 250.. Εν πάση περιπτώσει ευχαριστώ πολύ

OldMan
30/05/2018, 12:26
Αν την βγαλεις μονο με τσιμουχακια, να δοξαζεις τον Υψιστο..

Αυτα τα ρημαδια τα ΚΜΧ αμα τα παραζοριζες αρχιζαν τα κολπα με τα εμβολακια της τρομπας και - απο οσο θυμαμαι - η τρόμπα πηγαινε κομπλε..
( ή ο Καμμένος - όχι ο χοντρός - ήθελε να χτισει βιλα..)