PDA

View Full Version : My 675 track project για το δρόμο...



basilis_k6
10/06/2018, 00:30
Εδω το μωρό...
396300

Μοντέλο του '10 μαυρο, το πήρα περσυ και σιγα σιγά το αλλάζω. Αρχικά πήρα λευκο πολυεστερικο μτχ με κοψιμο για φως, και καινουργιο φτερο πολυεστερικό. Θέλουμε να ειναι street legal γιατι θα μείνει έτσι για πολύ καιρο. Μετα βρήκα στο μπέι άψογο μαμα τεποζιτο για 80 ευρω :D μαζί με το tankpad και απλα έβαλα ταπα και τρόμπα απο το δικό μου. Σποτ μπροστα για φως (δεν βλέπεις τπτ βασικα) και μικρο φωτάκι πισω (επισης δεν σε βλέπει κανενας). Έφυγαν μαρσπιε πισω, καθρεφτες, φλας, μαμα τουριστικα γριπ και όλα τα προστατευτικα της εξατμισης. Βγάζει άπειρη ζεστη βεβαια οποτε πρεπει να μπει ενα heat shield. Βγήκε πιο εξω και πανω η εξάτμιση με πατέντα χωρις κοψε-ραψε. Γενικά ότι κανω ειναι μελετημένο να ειναι φουλ αναστρεψιμο. Ζελατίνα φιμέ απο car, puig σαν καινουργια 50ευρω :D. Βασή πινακίδας ειναι της μανας του κομμένη αλλα έχω ηδη ξεκινήσει relocation πιο μέσα στο τέλος του τελικού. Περιμένω eazi grip γιατι ο βλάκας έβαλα τα πρώτα που πήρα στο μαυρο λες και θα το κράταγα πολύ. Έχω ήδη βαψει μαυρες τις τρύπες που φαινονται ασημι στα πισω μαρσπιε γιατι η Triumph τσιγγουνεύτηκε το χρώμα και τα άφησε έτσι. Θα μπει μεταλλικό πλακάκι απο πάνω τους εν καιρω. Αγοράστηκαν μτχ μανιταρια gb racing και θα μπούνε σε λίγες μέρες μαζί με τακάκια. Μεγάλο σερβις έγινε ήδη, tuning στο μοτερ δεν θα κάνω γιατι δεν ειμαι fan. Ισως αν βρω καμια ολόσωμη ευκαιρία αλλα δυσκολο το βλέπω να δινω τοσα λεφτα για σωλήνες. Προηγούνται τα λάστιχα και τα προστατευτικα καπάκια μοτερ όταν με αφήσουν ήσυχο τα υπόλοιπα έξοδα, μέχρι και το στρομ ζητάει λεφτα γαμ... :cry:.
Γιάλυσμα καρμπον στην arrow γιατι έχει ηδη χάσει πολύ γιαλάδα και θα συνεχίσω μέχρι να έρθει στα ίσα της.

396301

Τις τελευταιες 4 μέρες έχουν γίνει ολα αυτα. Η σωστη σύνδεση του σποτ με παιδεύει ακόμη γιατι θέλω μικρα pins να κουμπώσουν μεσα στη μαμα φίσα. Εδω τα φωτα...

396302
396304
Τα μαμα πλαστικα+φώτα μόλις έκαναν μπάνιο και στεγνώνουν στο μπαλκόνι. Τα περιμένει τύλιγμα με bubbles-τσικι τσικι και πανε αποθήκη.

396303

Έκανα και κάτι άσχετα όπως κόλλημα βάσης στη μαμα μούρη γιατι τη βρήκα σπασμένη και διευθέτηση καλωδιών μεσα, μπρος...πισω κτλ. Έκανα το λάθος να βάλω μπαταρια πριν 3 μήνες και δεν έβαλα lifepo, θα έιχα γλυτωσει κανα κιλό...

Πάω να συνεχίσω.... :a30:
σορυ για τις κακές φωτο αλλα έχω ακόμη κινητο του 12....:lol:
396305
396306

Juohmaru!
10/06/2018, 12:22
:beer::beer::beer:
Το 675 πρέπει να είναι από τα πλέον αγαπημένα για track-bike.... σου εύχομαι να το χαρείς για το λόγο που το πήρες!!!
Αλήθεια στο μοντέλο του '10, λύθηκαν τα θέματα με ανορθωτές-πηνία που είχε παλιότερα το συγκεκριμένο μοτέρ;

Επίσης αν θέλεις προσέθεσε και ένα πλήρες -κατά το δυνατόν- κοστολόγιο μετατροπής του 675 σε track-bike,
πάντα σύμφωνα με τις επιλογές που αποφάσισες να κάνεις, έτσι για παίρνουν μια ιδέα και όσοι επίδοξοι followers....:whistle:

Καλά γυρολόγια!!!

sapila racing
10/06/2018, 15:42
Πολύ ωραίο μηχανάκι και το έκανες ακόμα καλύτερο!
Να το χαρείς τέρμα και στον δρόμο και σε td! :beer:

basilis_k6
10/06/2018, 15:50
Πολύ ωραίο μηχανάκι και το έκανες ακόμα καλύτερο!
Να το χαρείς τέρμα και στον δρόμο και σε td! :beer:

ευχαριστω. td δυστυχως με προλαβαν οι ζεστες και χωρις τα καπάκια του μοτερ δεν μπαίνω. το εχω ξαναδει το εργο και στοιχισε πολλά.