PDA

View Full Version : Βόλτες αφιερώμενες



caesarsk
14/06/2018, 22:06
Έχεις αρπαχτεί με τον μΑλΑκα τον φίλο σου που τον ξέρεις χρόνια γιατί έχει καταντήσει το χιούμορ του να είναι λίγο χειρότερο από οπαδική συζήτησης μεταξύ ΜΠακτζηδων και Ολυμπιακών. Δεν φταίει αυτός να λέμε την αλήθεια, αλλά οι καιροί. Βασικά τροφή για σκέψη δεν υπάρχει και αναλωνόμαστε μεταξύ τρολαρίσματος και μαλακίας ποιος θα την πεί περισσότερο στον άλλον.

Φωνάζω την κόρη μου από το δωμάτιο και της λέω "Ντύσου πάμε". Σε 10 λέπτα έχουμε καβαλήσει το τριμπούρδελο BMWδακι, ελέγχουμε αν όλες οι βίδες είναι σφιγμένες (μην μας φύγουν και τίποτα βίδες στον δρόμο και μας δουλεύουν οι ΣΟΒΑΡΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ), και πρώτη στάση βενζινάδικο. Ανηφορίζουμε προς Πάρνηθα. Η δικαιολόγια άλλωστε ήταν "Να πάρουμε δροσιά". Σε πολύ λίγη ώρα για BMW, πάρα πολύ ώρα για τις Πραγματικές Μοτοσυκλέτες είμαστε στην κορυφή. Διάλλειμα στο πάρκο των ψυχών, χαζολόγημα με φωτό, και συνέχεια για το καταφύγιο. Αράζουμε στο πεζούλι και ξαπλώνουμε κοιτάζοντας τον ουρανό. Αδειάζει το μυαλό.

Σαν να με χτύπησε ρεύμα της λέω αντέχεις; Με κοιτάζει με το βλέμμα "Πάμε όπου θέλεις". Πάμε προς Αγ. Τριάδα, και από εκεί στην Βούτα της Μαλακάσας παιρνόντας μέσα από την παλιά καταπράσινη διαδρομή, χωμάτινη. Εχει τρελαθεί. Ποτάμακια να κυλούν και εμείς να περνάμε από μέσα. Αγριογούρουνα να φαίνονται στην πλαγιά απέναντι, και φύση. Κατηφορίζουμε στην Μαλακάσα, αλλα σε κανέναν από τους δύο μας δεν έχει φτάσει.

Μένει στον Παράδρομο, και στρίβω προς Αγ. Μερκούριο. Φτάνουμε ξανά στην κορυφή και σταμάταμε στην σκοπιά Θέα. Παρέα με του πυροσβέστες, τσιγάρο και η Ναυσικά να έχει μείνει κοιτάζοντας από την μια τον Ευβοικο Κόλπο και από την άλλη τον Κορινθιακό! Κατηφορίζουμε παιρνόντας τα βασιλικά και σταματάμε στην πηγή. Είσαι ΟΚ την ρωτάω; "Ναι μπαμπά, κρίμα να μην έχουμε μια αληθινή μηχανή σαν τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές. Θα μπορούσαμε να τους χαιρετάμε στον δρόμο.". "Μην στεναχωριέσαι μωρό μου", της λέω, "Είμαστε άτυχοι που έχουμε BMW. Δεν πείραζει όμως οι μοναχικές βόλτες, χωρίς προορισμό έχουν την δικιά τους γλύκια. Ας συνεχίσουμε να γράφουμε χιλιόμετρα."

Κατηφορίζουμε παιρνόντας από την πλατεία της Βαρυμπομπης με κατεύθυνση τους Θρακομακεδόνες. Συναντήσαμε ενα Βαραντέρο, παρέα με ενα GSXR και ενα R1. Μας κοίταξαν με βλέμμα υποτημητικό. Είδα μια σκια στην βλέμμα της Ναυσικάς μέσα από τον καθρέπτη. Της έσφιξα το χέρι. Φτάσαμε σπίτι και βάλαμε την μηχανή στο γκαράζ. Την σκεπάσαμε να μην την βλέπει κόσμος και του χαλάμε την αισθητική...Είναι κρίμα για αυτούς να βλέπουν ένα τέτοιο αίσχος!

Καληνύχτα μαλάκα

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
14/06/2018, 22:23
Το κοριτσακι με τα σπηρτα.

Μη στεναχοριεσαι.Καποτε θα αποκτησεις και ση αλιθηνη μηχανη...Θα δης....

caesarsk
14/06/2018, 22:25
Το κοριτσακι με τα σπηρτα.

Μη στεναχοριεσαι.Καποτε θα αποκτησεις και ση αλιθηνη μηχανη...Θα δης....

Εχω πειστεί πως δεν χρείαζομαι. Ποτέ δεν ημουν μοτοσυκλετιστής τα τελευταία 28 χρονιά. Παπιά, ΧΤ, XL, XLR, DT, Africa, ΒMW...δεν θα γίνω ποτέ σαν τους καλούς οδηγούς εδώ μέσα.

bulmont
14/06/2018, 22:26
...δεν θα γίνω ποτέ σαν τους καλούς οδηγούς εδώ μέσα.


Αφού δεν χαιρετάς......................

teogtp
14/06/2018, 22:35
Καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσεις τον αποδέκτη της ευχής σου, γιατί εμένα προσωπικά με προσβάλλει.
Αν θέλεις να πεις κάτι σε κάποιον συγκεκριμένα, υπάρχουν και τα pm.

o_gavros
14/06/2018, 22:35
Ρε μάστορα, ειλικρινά δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις στη ζωή σου;
Αντι να κρατήσεις την ιστορία σου όμορφη, για τον ποιοτικό χρόνο που πέρασες με την κόρη σου, κάθεσαι και ξεκατινιάζεσαι στο ιντερνετ;
Για να καταφέρεις ΤΙ ακριβώς;
να πικάρεις κάποιους εδώ;
να δείξεις ότι είσαι χρόνια στο κουρμπέτι και ακομπλεξάριστος;
Λοιπόν άκου λίγο, επειδή και στο προηγούμενο σου ξέσπασμα έκανες το κουνέλι όταν στο τόνισα, αν συνεχίσεις με αυτό το τροπάρι οι απλές φιλικές προειδοποιήσεις (όπως αυτή) δεν θα είναι στο μενού.
Μπορεί και να τα γραψεις στο γκιωνη σου αυτα που σου λεω αλλά ενα χρόνο τώρα προσπαθούμε να αλλάξουμε το κλίμα φαγωμάρας και γκρίνιας που με τον τρόπο σου επαναφέρεις.
Φρόντισε σε παρακαλώ να σταματήσει αυτο το ξεκατίνιασμα.
Για να μη στο σταματήσουμε εμείς.

caesarsk
14/06/2018, 22:51
Ρε μάστορα, ειλικρινά δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις στη ζωή σου;
Αντι να κρατήσεις την ιστορία σου όμορφη, για τον ποιοτικό χρόνο που πέρασες με την κόρη σου, κάθεσαι και ξεκατινιάζεσαι στο ιντερνετ;
Για να καταφέρεις ΤΙ ακριβώς;
να πικάρεις κάποιους εδώ;
να δείξεις ότι είσαι χρόνια στο κουρμπέτι και ακομπλεξάριστος;
Λοιπόν άκου λίγο, επειδή και στο προηγούμενο σου ξέσπασμα έκανες το κουνέλι όταν στο τόνισα, αν συνεχίσεις με αυτό το τροπάρι οι απλές φιλικές προειδοποιήσεις (όπως αυτή) δεν θα είναι στο μενού.
Μπορεί και να τα γραψεις στο γκιωνη σου αυτα που σου λεω αλλά ενα χρόνο τώρα προσπαθούμε να αλλάξουμε το κλίμα φαγωμάρας και γκρίνιας που με τον τρόπο σου επαναφέρεις.
Φρόντισε σε παρακαλώ να σταματήσει αυτο το ξεκατίνιασμα.
Για να μη στο σταματήσουμε εμείς.

1. Ξεκιναμε με το Μαστορα. Πολύ θα ηθελα να είμαι, δεν ειμαι όμως. Είμαι ο Σοφιανός.
2. Ξεκατινιάζομαι; Ξεκατίνιασμα; Βλέπεις εσύ ξεκατίνιασμα κάπου; Βλέπεις κάποια συγκεκριμένη αναφορά; Μιλώ καθαρά για το κοινωνικό φαινόμενο. Το δε "Καλήνυχτα Μαλακα", είναι τίτλος/στίχος από τραγούδι που αναφέρεται σε κοινωνικές φόρμες.
3. Να δείξω οτι είμαι χρόνια στο κουρμπέτι επειδή εκανα μια βόλτα; ...no comment on this
4. Εκανα το κουνέλι; Φιλική προείδοποιηση; Επαναφέρω κλίμα φαγωμάρας; ...Δεν έχω κάνει ποτέ το κουνέλι (δεν ξέρω πως το κάνουν το κουνέλι, ούτε πως το πνίγουν το κουνέλι, ουτε πως πηδάει το κουνέλι). Γενικά δεν τα ξέρω

Αν φυσικά εσύ και οποιοσδήποτε άλλος βλέπει ξεκατινιασμα, κουνελια, μαστορια και κουρμπέτια, πάρα πολύ απλά, έχεις το μαχαίρι και το καρπούζι. Το τρως το θεμάτακι και το ρίχνεις στον Καιάδα χωρίς καμμιά παρεξήγηση από μέρους, με banαρεις, με κάνεις οτι θέλεις o_gavros.
Προτροπή απλή: Ξαναδιάβασε το κείμενο, και ξαναδιάβασε την απάντηση σου.

I rest my case

o_gavros
14/06/2018, 22:55
τη μπάλα στην εξέδρα λοιπόν.
όπως αγαπάς.
Δε θα συνεχίσω την κουβέντα.
Πλέον έχεις προειδοποιηθεί.

caesarsk
14/06/2018, 22:56
Καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσεις τον αποδέκτη της ευχής σου, γιατί εμένα προσωπικά με προσβάλλει.
Αν θέλεις να πεις κάτι σε κάποιον συγκεκριμένα, υπάρχουν και τα pm.

Για να σε προσβάλει η συγκεκριμένη αναφορά/ευχή θα πρέπει να "Βλέπεις" πράγματα/συμπεριφορές/καταστάσεις που ενοχλουν. Αυτό που μου έχεις δείξει από τα κείμενα σου, είναι ότι είσαι το ακριβώς αντίθετο οποιασδήποτε κοινωνικής συμπεριφοράς που να ανταποκρίνεται στην "ευχή". Ασε τους άλλους να προσβληθούν, όποιος αναγνωρίζει τον εαυτό του σε μια λέξη.

Εν κατακλείδι ένα χρονόγράφημα δεν απευθύνεται σε κάποιον συγκεκριμένο, αναπαραγει μια κατασταση, μια κοινωνική τάση, ένα οποιοδήποτε σκίρτημα σε κάνει να το γράψεις.

Αλλωστε για όλους όσους έχουν απορία με τον Devil's που εχουμε βγει και 5-6 βόλτες, έχουμε πιει 10 μπύρες, έχουμε κάτσει νυχτες στα βραχάκια στα λιμανάκια φιλοσοφώντας ή προσπαθώντας να ρίξουμε κάποιο γκομενάκι (πριν παντρευτούμε αυτά), δεν έχουμε κάποια παρεξήγηση. Ήδη έχουμε μιλήσει (αν και δεν χρειαζόταν).

MikeG
14/06/2018, 23:00
Ρε μ@λ@κ@ Σοφιανε, έχεις προπελα ποταμόπλοιο και θες να μιλάς; Ρε κάτι απαιτήσεις..

caesarsk
14/06/2018, 23:01
Αφού δεν χαιρετάς......................

Ξερεις πόσο πονούν τα κόκκαλα οταν σηκωνεις το χέρι;;; Γεροντάματα 2018

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
14/06/2018, 23:01
Το κοριτσακι με τα σπηρτα.

Μη στεναχοριεσαι.Καποτε θα αποκτησεις και ση αλιθηνη μηχανη...Θα δης....

Το θεμα καπου βγαζει.Δεν το καταλαβα και εκανα πλακα.Αποχωρω.

BLiTzER
14/06/2018, 23:02
Φτάσαμε σπίτι και βάλαμε την μηχανή στο γκαράζ. Την σκεπάσαμε να μην την βλέπει κόσμος και του χαλάμε την αισθητική...Είναι κρίμα για αυτούς να βλέπουν ένα τέτοιο αίσχος!

One down, 435676756 to go.

caesarsk
14/06/2018, 23:02
Ρε μ@λ@κ@ Σοφιανε, έχεις προπελα ποταμόπλοιο και θες να μιλάς; Ρε κάτι απαιτήσεις..


Σε παρακαλώ διόρθωσε γιατί θα παρεξηγηθώ...
Α. Βγάλε τα @
B. Είναι ατμόπλοιο!!!

o_gavros
14/06/2018, 23:04
Ρε μ@λ@κ@ Σοφιανε, έχεις προπελα ποταμόπλοιο και θες να μιλάς; Ρε κάτι απαιτήσεις..

Μπράβο ρε συ,ωραίες ντόμπρες κουβέντες.

Ξεκατίνιασμα ΤΕΛΟΣ κύριοι.
Σε όποιον δεν αρέσει το μαγαζί το μπούλο.
Κανέναν δεν κραταμε με το ζόρι.
Αλλά αυτά τα μισόλογα σα παρατημένες γκόμενες,να μας λείπουν.
Δεν έχω αρμοδιότητα στο σεξιον,αλλιώς θα είχε ήδη κλειδώσει.

MikeG
14/06/2018, 23:04
Σε παρακαλώ διόρθωσε γιατί θα παρεξηγηθώ...
Α. Βγάλε τα @
B. Είναι ατμόπλοιο!!!

1. Έχει χ@λ@σει το @ στο πληκτρολογιο.
2. Κ@ις κ@ρβουνο δηλαδης; @πο τι ξυλο χρει@ζετ@ι γι@ να μη β@ρ@ει πυρ@κια;

MikeG
14/06/2018, 23:05
Μπράβο ρε συ,ωραίες ντόμπρες κουβέντες.

Ξεκατίνιασμα ΤΕΛΟΣ κύριοι.
Σε όποιον δεν αρέσει το μαγαζί το μπούλο.
Κανέναν δεν κραταμε με το ζόρι.
Αλλά αυτά τα μισόλογα σα παρατημένες γκόμενες,να μας λείπουν.
Δεν έχω αρμοδιότητα στο σεξιον,αλλιώς θα είχε ήδη κλειδώσει.

Γιάννη χαλάρωσε.

TROOPER
15/06/2018, 06:15
Σοφιανε επειδη εμεις γνωριζομαστε καμια 10ετια προσωπικα...

Και επειδη εσυ απειχες καμια 5ετια τοσο απο το φορουμ οσο και απο τον δρομο, να ξερεις οτι τα πραματα στον δρομο δεν εχουν αλλαξει. 1.Οι κομπλεξικοι μαλακες (με οτι μαρκα μηχανακι) κομπλεξικοι μαλακες παραμεινανε.
2.Επειδη η αρχιδια με τη προπελα που καβαλας ειναι μαστοδοντο αρα μπουγιοζικια μαλακια και συναμα εχει το πρεστιζ για τον κομπλεξικο ελληνα πασοκο, αν εξαιρεσουμε μερικους συνειδητοποιημενους μπεμβεδακιδες (που θα ηταν συνειδητοποιημενοι οτι και αν καβαλαγαν) οι υπολοιποι ειναι πουλ μουρ και το ξερουμε. Το οτι κοντα στα ξερα καιγεστε και τα χλωρα...life is a bitch. Shit happens so get over it.

Στα του φορουμ τωρα...

Επειδη εχεις χασει επαφη και δεν ξερεις τι εχει γινει ολα αυτα τα χρονια εδω μεσα να σε ενημερωσω οτι δεν ξερει ο καθενας εδω περα τι και ποιος εισαι. Και το να μπαινεις με φλειμ δεν ειναι και το πιο εξυπνο επειδη απλα εισαι ο σοφιανος. Γιατι με την ιδια λογικη μπορει να μπει η μικρη λουλου και τοτε τι πρεπει να κανουμε; Το ποστ ειναι φλειμ και ο γαυρος εχει 100% δικιο.
Αν σε ξερανε μαλλον χαβαλε και καβλαντα θα κανανε ολοι. Αλλα το φορουμ δεν ειναι οπως το αφησες. Σου τα λεω για να ξερεις που εισαι.
Ασε λοιπον τα φλειμ και το υφος μαρθα βουρτση και η γραφε σαν να προωτομπηκες σε εναν χωρο που δεν ξερεις και δεν σε ξερουν η αστο γιατι θα χαλαστεις τσαμπα.

I spoke.