PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

TsoliasGR
21/09/2019, 09:27
Νέο Κόσμο ?

Απάντηση σε προσωπικό έχεις.

spyrval
21/09/2019, 20:10
Είδα σήμερα το μήνυμα σε φωτεινό πίνακα της περιφερειακής Υμηττού. 26(;) Σεπτεμβρίου "Ημέρα χωρίς νεκρό στο δρόμο" ή κάπως έτσι. Με πείσατε. θα κοιτάξω ούτε να σκοτώσω ούτε να σκοτωθώ. Ευτυχώς που μου το θυμήσατε με τόσα που έχω στο κεφάλι μου.

Panos76
22/09/2019, 00:28
Απάντηση σε προσωπικό έχεις.

Μη του πεις, θα πάει να του φάει τη βενζίνη :bawl:

MAIK72
22/09/2019, 13:43
Σε είδα να ανεβαίνεις ακράνωτος την Αγίου Ιωάννου στην Αγία Παρ. με διπλή σφήνα , μία σε μένα και μία με αυτοκίνητο στο αντίθετο ρεύμα με το ντουλάπι σκούτερ και το κουτί ντελίβερι στην πλάτη να με ρωτάς πιο κάτω που είναι ο αριθμός 3 της οδού τάδε. Δεν με θυμήθηκες γιατί δεν υπήρχε καμία επαφή με το περιβάλλον.

-Φίλε δεν κάνουμε αγώνα
-Ετσι πάω εγώ δεν παθαίνω τίποτα ..χαχουχα :eyepop:
-Πόσο καιρό είσαι στην δουλειά?
- 5 μήνες εδω (αλήθεια)και άλλα 5 χρ κούριερ με παπί (μέγα ψέμμα!)
Ξέχασα να σου πω για τα μπλόκα που κάνουν στην περιοχή και σε σηκώνουν μαζί με την μηχανή αφού δεν καταλαβαίνεις από ασφάλεια.

mia_zoi_kawa
22/09/2019, 18:52
Σας ειδα ολους σημερα στο δρομο Αλεποχωρι Σχοινου και σας χαρηκα. Επηξα ομως να βλεπω bmw και ducati! Ο ποιο ωραιος για εμενα ηταν ενα παιδι με ενα crf 250 rally!!

teogtp
22/09/2019, 19:47
Σε είδα ρε τρόμπα με το 990 στην καζα, να μου βγαίνεις στο ρεύμα μου επάνω στην στροφή γιατί έτσι.
Στους 2 πόντους πέρασες από το φτερό μου....

harris_x
23/09/2019, 14:53
Σε είδα ρε τρόμπα με το 990 στην καζα, να μου βγαίνεις στο ρεύμα μου επάνω στην στροφή γιατί έτσι.
Στους 2 πόντους πέρασες από το φτερό μου....

και τι έγινε ρε γατάκι;
Τρόμαξες;























































Ή μήπως στενοχωρήθηκες που δεν ήσουν με το μεγάλο;

:p

teogtp
23/09/2019, 15:06
και τι έγινε ρε γατάκι;
Τρόμαξες;























































Ή μήπως στενοχωρήθηκες που δεν ήσουν με το μεγάλο;

:p

Με το μεγάλο ημΑνε
















Εννιαθεσιο πουλμανακι.....
:tooth:
:

kordix
23/09/2019, 21:36
Είδα TDM 900 με νορμάλ εξατμίσεις και τον αναβάτη με εξοπλισμό κομπλέ, να το οδηγάει χωρίς καγκουριλίκια.

:eleison:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/09/2019, 21:53
Είδα TDM 900 με νορμάλ εξατμίσεις και τον αναβάτη με εξοπλισμό κομπλέ, να το οδηγάει χωρίς καγκουριλίκια.

:eleison:

Εαν δεν ελεγες τα κυβικά θα πονταρα στον katsar...

νεοσσός
23/09/2019, 22:03
Εαν δεν ελεγες τα κυβικά θα πονταρα στον katsar...
Γιατί δηλαδής να μην είχα πάρει του λόγου μου TDM;

katsar
23/09/2019, 22:36
Εαν δεν ελεγες τα κυβικά θα πονταρα στον katsar...

Στον εξοπλισμό μέσα έπεσες,στις εξατμίσεις και τα καγκουριλίκια.., oh well :beer:

νεοσσός
23/09/2019, 22:40
Στον εξοπλισμό μέσα έπεσες,στις εξατμίσεις και τα καγκουριλίκια.., oh well :beer:
Είσαι καγκουρήλικας; (μεσήλικας κάγκουρας)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
24/09/2019, 05:34
Γιατί δηλαδής να μην είχα πάρει του λόγου μου TDM;
Γιατί έχει γκαζι:bawl:

rainmike
24/09/2019, 22:11
Γιατί έχει γκαζι:bawl:
Πάτερ 50 μετάνοιες γιατί ειρωνευτηκες :)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/09/2019, 05:04
Πάτερ 50 μετάνοιες γιατί ειρωνευτηκες :)

Και εση τη είσαι?Δικηγόρος του νεοσου:lol:

rainmike
25/09/2019, 18:12
Και εση τη είσαι?Δικηγόρος του νεοσου:lol:

Tου tdm ,άλλες 50 :cool:

νεοσσός
25/09/2019, 18:24
Σε είδα νεαρέ με το T-MAX να βγάζεις, κινούμενος στην Κηφισίας, όλο το Χαλάνδρι και το μισό Μαρούσι, κάνοντας διήθηση σε πυκνή κυκλοφορία, με το ένα χέρι στο τιμόνι, το άλλο στο κινητό και τα δύο πόδια να κρέμονται στον αέρα. Το κεφάλι ήταν την περισσότερη ώρα γυρισμένο προς τα κάτω, στο κινητό. Έστελνες μηνύματα, έπαιζες παιχνίδι, διάβαζες το forum, δεν ξέρω... Κάποια στιγμή πήγες να στουκάρεις σε ένα αμάξι, αλλά το έσωσες τελευταία στιγμή. Απορώ πώς τα καταφέρνεις να κάνεις διήθηση και να μην κοιτάζεις μπροστά, χωρίς να έχεις τα δύο χέρια στα φρένα. Συνδυασμός δεξιότητας και τύχης υποθέτω.

spyrval
25/09/2019, 21:03
Σας είδα στο Γέρακα να σφάζετε εν ψυχρώ το κόκκινο και να μπαίνετε με τα χίλια στη Μαραθώνος, 2 μηχανές της αστυνομίας. Ο τύπος με το σκούτερ που ερχόταν κανονικά με καμιά 60αριά χλμ με πράσινο στην άδεια μπροστά του λεωφόρο σας απέφυγε/φρέναρε στο τσακ. Μετά σταματησε, πρέπει να συνέχιζε να βλέπει τη ζωή του να περνά μπροστά στα μάτια του.

pektis
26/09/2019, 13:33
Σας βλεπω καθε μερα ''εποχιακοι'' σκουτερακιδες να πηγαινετε υπερβολικα αργα και να πηζουμε απο πισω...Αντε να φθινοπωριασει να παιρνετε τα αυτοκινητα σας, να ησυχασουμε...

sniper
27/09/2019, 14:17
Σε είδα να γράφεις 102.000 χλμ.

Ένα σερβισάκι να δούμε και βαλβίδες (γιατί μέχρι τώρα δεν κάνατε κιχ) το χρειαζόμασταν.

410469

helix
27/09/2019, 14:56
Σε είδα πριν λίγο Σύνταγμα, στο φανάρι της Σταδίου, να μπαίνεις γκαζωμένος και να τρομάζεις τους πεζούς που περνούσαν την διάβαση ενώ είχαν πράσινο. Όσο περιμέναμε έριχνες γκαζιές λες και ετοίμαζες το beverly να μπεί motogp. ~40άρης ακράνωτος, γυαλί καθρέφτης μπλε ελεκτρίκ, σορτσάκι παραλλαγή να φαίνεται η καγκουροτραϊμπαλοαράχνη τατού στη γάμπα.

Έφυγες με κόκκινο σαν καλός μάγκας, και τότε είδα οτι δεν είχες ούτε πινακίδα. Πάντα άξιος.

STF
27/09/2019, 21:01
Σε είδα πριν από μια ωρίτσα περίπου στη Βεϊκου απέναντι από το άλσος.
Scouter BMW, ακράνωτος, με σορτσάκι και πάντοφλα δίχαλο. Τσίχλα και handsfree στα αυτιά! Χα χα χα, αστείος, εντελώς όμως... παραλιάκιας!

harris_x
27/09/2019, 21:06
Σε είδα να γράφεις 102.000 χλμ.

Ένα σερβισάκι να δούμε και βαλβίδες (γιατί μέχρι τώρα δεν κάνατε κιχ) το χρειαζόμασταν.

410469
Αυτά είναι... Άμα το εργαλείο δουλεύει μονίμως στο ρελαντί, ξεπερνάει τις 100.000km...

Well done mate :p

νεοσσός
27/09/2019, 22:28
Αυτά είναι... Άμα το εργαλείο δουλεύει μονίμως στο ρελαντί, ξεπερνάει τις 100.000km...

Well done mate :p
Σιγά. Εδώ τα Μπεύερλη φθάνουν 150.000 χιλιόμετρα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157494&p=3012235&viewfull=1#post3012235).

panos_zip
27/09/2019, 22:50
Σε είδα Harris_x να με προσπερνάς το απόγευμα με το 675 λίγο πριν το Σταυρος Νιάρχος.
Δεν ειμαι σίγουρος οτι ήσουν εσύ, αλλά λογικά εσύ ήσουν. Σε κατάλαβα απο τη στάση και την οδήγηση.

Ήμουν με το κουτί και γι αυτό με πέρασες προφανώς. Αλλιώς λογικά θα σε περνούσα εγώ (#Because_118.9whp :smokin: )

harris_x
27/09/2019, 23:05
Σε είδα Harris_x να με προσπερνάς το απόγευμα με το 675 λίγο πριν το Σταυρος Νιάρχος.
Δεν ειμαι σίγουρος οτι ήσουν εσύ, αλλά λογικά εσύ ήσουν. Σε κατάλαβα απο τη στάση και την οδήγηση.

Ήμουν με το κουτί και γι αυτό με πέρασες προφανώς. Αλλιώς λογικά θα σε περνούσα εγώ (#Because_118.9whp :smokin: )

Εγώ ήμουν δικέ μου :D

Πήγα να αφησω το μηχανάκι στη ζεν για αναρτήσεις έτσι ώστε να μην έχω δικαιολογίες όταν με κερνάτε τσάι :sad:

o teos
28/09/2019, 09:43
Εγώ ήμουν δικέ μου :D

Πήγα να αφησω το μηχανάκι στη ζεν για αναρτήσεις έτσι ώστε να μην έχω δικαιολογίες όταν με κερνάτε τσάι :sad:

:moutza::bawl:

harris_x
28/09/2019, 13:10
:moutza::bawl:

Τι έπαθες ομοσταβλε φίλε;

:confused:

BLiTzER
28/09/2019, 13:20
Τι έπαθες ομοσταβλε φίλε;

:confused:

Τι; Κι εσύ συνεργείο;





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

harris_x
28/09/2019, 13:36
Τι; Κι εσύ συνεργείο;





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ναι δικέ μου, σερβισάκι αναρτήσεων, το πίσω δεν δούλευε τα τελευταία 3 χρόνια :lol:

o_gavros
28/09/2019, 14:07
Παρακαλούνται τα μέλη να μην κατουράνε άλλα μέλη στα μάτια.
Εκ της διαχείρισης.

(ναι μπλίτζερ, εσένα κατούρησε μόλις ο Χάρης :p)

gior-gos
28/09/2019, 17:28
Σε είδα και μου άρεσες :pink:

410506

410507

buckley
28/09/2019, 18:14
Σε είδα και μου άρεσες :pink:

410506

410507

Παίζει να μην το χει πάρει χαμπάρι ,μπρος στα τρακτερωτά λάστιχα όλα τα άλλα είναι δευτερευούσης σημασίας :bawl:
410512

gior-gos
28/09/2019, 18:52
:lol: όταν το φωτογράφιζα δεν το προσεξα, το δα μετά όταν ποσταρα την φώτο. Επίσης, το κινητό μου έχει κάνει την "εξυπνάδα" του (έπρεπε να είχα απενεργοποιησει τη συγκεκριμένη ρύθμιση) κι έχει αλλάξει το χρώμα του τεποζιτου απ τη μιά μεριά (κανονικά είναι πορτοκαλι).

katsar
28/09/2019, 19:56
Σε είδα χτες κυρία 50ρα να με σκανάρεις πάνω κατω όπως βγήκα από το isengard στον Πειραιά και να μου λες κατάμουτρα "βλάσφημε" :lol: :devil::roflmao:

bulmont
29/09/2019, 08:29
Παίζει να μην το χει πάρει χαμπάρι ,μπρος στα τρακτερωτά λάστιχα όλα τα άλλα είναι δευτερευούσης σημασίας :bawl:
410512

Η ψύκτρα είναι από την εξάτμιση. Πάει ακριβώς πάνω στην ροδέλα που βιδώνει τον λαιμό στην κεφαλή.....
Δευτερεύουσας σημασίας κυρίως διακοσμητικό, λίγο βοηθάει στην απαγωγή θερμοκρασίας........

gior-gos
29/09/2019, 10:45
Με τους κραδασμούς που έχει ο 2βαλβιδος κινητήρας του θα πρέπει να έχει πολύ κουδουνισμα απ την χαρχαλεμενη ψυκτρα. Τελικά το κινητό μαλακιστηκε αγρίως. Περασα και το ξαναείδα σήμερα, και το χρώμα δεν είναι ούτε πορτοκαλί ούτε κόκκινο. Είναι κάτι ενδιάμεσο. Από την μία πλευρά που το χτύπαγε το φως το "άνοιξε", απ την άλλη που έκανε σκιά το σκούρυνε :bawl:

teogtp
29/09/2019, 10:57
Με τους κραδασμούς που έχει ο 2βαλβιδος κινητήρας του θα πρέπει να έχει πολύ κουδουνισμα απ την χαρχαλεμενη ψυκτρα. Τελικά το κινητό μαλακιστηκε αγρίως. Περασα και το ξαναείδα σήμερα, και το χρώμα δεν είναι ούτε πορτοκαλί ούτε κόκκινο. Είναι κάτι ενδιάμεσο. Από την μία πλευρά που το χτύπαγε το φως το "άνοιξε", απ την άλλη που έκανε σκιά το σκούρυνε :bawl:

Τουλάχιστον είναι bmw;

:lol:

gior-gos
29/09/2019, 11:12
Τουλάχιστον είναι bmw;

:lol:

εε.. χμ.. κάτι τέτοιο έγραφε.. :blush:

:bawl:

Kas_Tracer
29/09/2019, 15:31
Τόσα μηχανάκια μαζεμένα είχα πολύ καιρό να δω.
Σαν τα σαλιγκάρια βγήκαν . Μετά τους οδηγούς του Σ/Κ μάλλον έχουμε και τους αναβάτες του Σεπτέμβρη αποκλειστικά και μόνο.
Δυστυχώς κάποια γιορτή πρέπει να είχε στο γνωστό βουνό της Ευβοίας. Γενικότερα με τόσες εκατοντάδες
λεωφορεία και αυτοκίνητα η βόλτα πήγε απλά σκατά.

yes-u
30/09/2019, 08:28
... η βόλτα πήγε απλά σκατά.
Αντιθέτως, η βόλτα ήταν καταπληκτική για τους bmwδάκηδες, τους ss και τους αλλοδαπούς που γάζωναν το σκ το ορεινό οδικό δίκτυο στα Γιάννενα... και για τα τρία indian στο Μέτσοβο..

doctor_john
30/09/2019, 11:59
Με τους κραδασμούς που έχει ο 2βαλβιδος κινητήρας του θα πρέπει να έχει πολύ κουδουνισμα απ την χαρχαλεμενη ψυκτρα. Τελικά το κινητό μαλακιστηκε αγρίως. Περασα και το ξαναείδα σήμερα, και το χρώμα δεν είναι ούτε πορτοκαλί ούτε κόκκινο. Είναι κάτι ενδιάμεσο. Από την μία πλευρά που το χτύπαγε το φως το "άνοιξε", απ την άλλη που έκανε σκιά το σκούρυνε :bawl:

Aσε του ένα χαρτάκι ρε συ, παίρνει οξυγόνο από εκεί θα κάνει καμια ζημιά.

Το κολιέ αυτό βολεύει να το βιδώνεις - ξεβιδώνεις και κρυώνει γρήγορα.

wthanasis
30/09/2019, 13:38
Σε είδα στην άκρη της εθνικής οδού να κατουράς και με τα δυο χέρια στη μέση :bawl: και μου έφυγε ο καφές

410625

Ή είναι πολύ μικρή και στέκεται μόνη της ή πολύ μεγάλη και την ακούμπησες στις προστατευτικές μπάρες......
:lol: :lol:

TsoliasGR
30/09/2019, 23:46
Σιγά. Εδώ τα Μπεύερλη φθάνουν 150.000 χιλιόμετρα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157494&p=3012235&viewfull=1#post3012235).

O φίλος μας είπε οτι έφτασε 150.000χλμ και το πιστεύω.Με πόσες γενικές δεν ξέρω.Δεν πρέπει νεοσσέ να είσαι τόσο καχύποπτος.Γιατί δηλαδή το σασί του μπέβερλυ τι είναι σαν της μπούσα gen1 να κόβει υποπλαίσιο;Άμα στο μπέβερλυ αλλάζεις τακτικά κυλινδροπίστονα μια χαρά φτάνει και 200.000 :evil:

ΡΕ ΕΙΠΑΜΕ! ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ!!!Είναι σκούτερ.

caesarsk
01/10/2019, 14:19
Σας βλέπω κάθε πρωί στην Εθνική να δημιουργείτε τρενάκια πίσω σας γιατί πάτε αργά ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Καλά κάνετε...αλλά κάντε στην άκρη γαμώ το κέρατό σας το τράγιο να περάσουν οι υπόλοιποι. ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ!
Αντε να πιάσουν οι βροχές να μπείτε στα αυτοκίνητά σας ξανά!

SeniorCanardo
02/10/2019, 11:29
Σε είδα να περνάς το δρόμο τρέχοντας και δεν μπήκες καν στον κόπο να κοιτάξεις δεξιά.

Είχα ήδη συνειδητοποιήσει ότι θα σε χτυπήσω, αλλά δεν έχασα την ψυχραιμία μου και φρέναρα "σωστά".
Βοήθησε και η φρέσκια άσφαλτος και όχι το φθαρμένο μου λάστιχο.

Χωροπήδηξες σαν τρομαγμένη γάτα όταν είχαμε μηδενική απόσταση και το χέρι σου πρόλαβε να αγγίξει το μπροστινό φτερό.

15-16 χρονών μετανάστης, προφανώς και δεν κατάλαβες τα "μπινελίκια" που άκουσες, αλλά ρε μ@λ@κα έκανες τόσα χιλιόμετρα, πέρασες τόσα πράγματα "για μια καλύτερη ζωή" και κόντεψες να πας "τζάμπα" από μηχανάκι.

Άντε καλή τύχη και στους δυο μας.:beer:

spyrval
02/10/2019, 18:12
Σας βλέπω, σχεδόν κάθε φορά που θα φτάσω στα διόδια της Αττικής Οδού ή της Περιφερειακής Υμηττού, να στήνεστε στην ουρά ο ένας πίσω από τον άλλο ενώ πολλές φορές έχει άδεια ταμεία δίπλα. Απλά όπου δείτε να πηγαίνει ο μπροστινός ακολουθείτε χωρίς να κοιτάτε τα φωτεινά σήματα που δείχνουν πού αλλού μπορείτε να περάσετε.

Κάθε φορά θυμάμαι την ίδια φάση στο χωριό, εκεί όμως έχει και το τσοπανόσκυλο να βοηθάει. Μπεεεε

VANDA
03/10/2019, 09:12
Σας βλέπω κάθε τρεις και λίγο να μένετε στην ανηφόρα της γέφυρας και από πίσω το χάος..
Μήπως να κάνατε κανα σέρβις στα ρημάδια σας επιτέλους;

harris_x
07/10/2019, 07:30
Σε είδα... στον ύπνο μου...

https://youtu.be/nNKq42rgjgw




Οίτη ΤΤ.... :evil:

:a30:

:a48:

:vroum:











edit: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157557

vaska
07/10/2019, 08:02
Σε είδα... στον ύπνο μου...

https://youtu.be/nNKq42rgjgw




Οίτη ΤΤ.... :evil:

:a30:

:a48:

:vroum:

Βάλτην την επόμενη Κυριακή, όχι αυτή. Αυτή παντρεύω την κόρη. Νομίζω πρέπει να είμαι εκεί

harris_x
07/10/2019, 09:21
Αυτή παντρεύω την κόρη. Νομίζω πρέπει να είμαι εκεί

Ωωωωωωωωωω, με το καλό Βασίλη! :beer::beer::beer::beer::beer:


Βάλτην την επόμενη Κυριακή, όχι αυτή.

Tην επόμενη δεν μπορώ... :(

Καλά όχι ότι αυτή είναι σίγουρο ότι θα μπορέσω... :bawl:

andreastwin
07/10/2019, 10:11
η ειναι πολυ μαλακ,--ος και δεν πηδαει την μπαρα να κατουριση, σκεπτομενος οτι στα διερχομενα οχηματα υπαρχουν και παιδια.απλα κατουραει σαν τα σκυλια,οπου βρει.

Jo.Da.
07/10/2019, 22:04
Ό,τι θυμάμαι χάιρομαι, αλλά θα το γράψω εν είδη ψυχοθεραπείας.

Σε είδα την Τετάρτη (2/10) αργά το απόγευμα κι ενώ πήγαινα με το fz6 στη Λέσχη να χαλαρώσω. Κοπελιά έως τα 30 μέσα σε κόκκινο μικρό αμάξι του οποίου από τα νεύρα μου δε θυμάμαι μονΔέλο και μάρκα. Να αρωτήξω λοιπόν (ρητορικά) "πόσες μπουνιές κοστίζει μια γ@μημένη συγγνώμη;"!

Κατεβαίνω την Πρωτοπαπαδάκη στο Γαλάτσι. Το φανάρι στο βενζινάδικο της Shell ανάβει κόκκινο, δεν προλαβαίνω να διηθήσω ανάμεσα σε δυο ημιφορτηγάκια που συνέκλιναν μεταξύ τους κι ευτυχώς το κατάλαβα, οπότε μένω πίσω τους, στη δεξιά λωρίδα από τα δυο ρεύματα κυκλοφορίας, οριακά με την αριστερή.
Κοιτάω λοιπόν μπροστά και ξαφνικά νιώθω κάτι να σπρώχνει τη μηχανή προς τα δεξιά κι αφού έχω ακούσει ένα ανεπαίσθητο "κτάκ".
Ασυναίσθητα κραυγάζω "εεεεεεεεεεε" και γυρνάω πίσω κι αριστερά μου. Αντικρίζω τον προφυλακτήρα σου να ακουμπάει το μαρσπιέ του συνεπιβάτη.
Σε ρωτάω "Τι κάνεις;;;" λίγο αγριεμένα. Με ένα απαθές ύφος μου απαντάς "έλα - έλα, πήγαινε..." και σηκώνεις το χέρι σου κάνοντας ανάλογη κίνηση.
Χτυπάω με το δάχτυλο το καπό του αυτοκινήτου και σου λέω "κατέβα λίγο να δεις...", συνεχίζεις με στυλάκι κάνοντας την ίδια κίνηση "έλα, τράβα..."!!!!
Αρχίζω να εκνευρίζομαι σε μέγιστο βαθμό: "Αν δε μπορείς κλείδωσέ το και κάτσε σπίτι."!
Κουνάς το κεφάλι πάνω - κάτω σε στύλ "σε γράφω στ' @@ μου μλk"...
Έχει ανάψει πράσσινο, άλλος από πίσω που ακούει τη στιχομυθία και βλέπει γελάει, άλλος παραπίσω παραπονιέται "άντε ρε παιδιάάάάάά". Ήταν και μέρα απεργίας βλέπεις κι είχαν όλοι πήξει από την κίνηση...
Κι έρχομαι τώρα στο αρχικό μου ερώτημα. ΠΟΣΕΣ ΜΠΟΥΝΙΕΣ (γιατί μερικοί μάλλον μόνο έτσι καταλαβαίνουν) ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΡΕ;;; Γ@μώ την κοινωνία μπαμπουΐνων γ@μώ...

karellen
08/10/2019, 20:18
Σας βλέπω καθημερινά μερικούς να κυκλοφορείτε φορώντας ένα ρημάδι κράνος,ουτε καν jet,πιο πολύ για πιατάκι της μουσταλευριάς μοιάζει.Και ούτε το κουμπωνετε με αποτέλεσμα να ανεμίζουν τα λουριά σαν τα αυτιά των σκυλιώνε.
Τι μυαλό κουβαλάτε ρε πστμ!

caesarsk
09/10/2019, 13:26
Η Σιώκου είναι ένας κεντρικός δρόμος της Αθήνας που φεύγει από τον παράδρομο της Εθνικής και καταλήγει στην Λιοσίων.
Μονόδρομος από την μέρα που ανοίχτηκε ο δρόμος

Υπέργλοιώδη ανθρωπόμορφη αμοιβάδα, με scooter βεβαιώ βεβαιωσ, χαμογελαστή μέσα στην ηλιθιότητα της, με τις 5 τρίχες της καράφλας να ανεμίζουν, αφού κράνος φυσικά δεν φοράμε, με την δεκάχρονη κόρη του πίσω, αποφάσισε να πάει ανάποδα.

Επειδή όμως έχει κίνηση ανέβηκε και στο πεζοδρόμιο και κορναρε στους πεζούς να κάνουν άκρη...κάνοντας slalom ανάμεσα τους

Μπράβο. Όχι, ΜΠΡΑΒΟ

Εσυ πόσες φορές την έπαιξες σήμερα;

PaNick67
09/10/2019, 19:03
Σε είδα στην Κηφισίας 3 το μεσημέρι να είσαι 15ο μηχανάκι σε σειρά διήθησης σε μία θάλασσα ακινητοποιημένων αυτοκινήτων να θες να μας περάσεις όλους. Από πού; Ξεκίνησες να μαρσαρεις, να χωνεσαι μπας και κερδίσεις δυο μέτρα, αλλά πάλι πίσω έβγαινες.
Από το ύψος του Λαϊκού μέχρι τα Σίδερα όλο αυτό. Μετά δεν σε είδα, άνοιξε λίγο ο δρόμος και έμεινες πίσω.
Καλά εσύ ακρανωτος μυαλό δεν έχεις, τον συνεπιβάτη στο παπί δεν τον σκέφτηκες τι σου χρωστάει να είναι με γυψους στην στραβή;

doctor_john
10/10/2019, 08:37
Σε είδα ξάπλα 08:01 στα Μυκονιάτικα συμπαθέστατο κόκκινο Vstorm... δεν μπορούσα να σε σηκώσω
γιατί έπρεπε να προλάβω το τραίνο.. ελπίζω ο μπαμπάς σου να το πήρε χαλαρά και εσύ να είσαι χωρίς ζημιές.

daz
10/10/2019, 18:53
Με τις υγείες σας!

Διαχωρίστηκε..

https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157579

tzarot
11/10/2019, 23:04
Σας βλέπω καθημερινά μερικούς να κυκλοφορείτε φορώντας ένα ρημάδι κράνος,ουτε καν jet,πιο πολύ για πιατάκι της μουσταλευριάς μοιάζει.Και ούτε το κουμπωνετε με αποτέλεσμα να ανεμίζουν τα λουριά σαν τα αυτιά των σκυλιώνε.
Τι μυαλό κουβαλάτε ρε πστμ!

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΥΑΛΟ!!! Ούτε ζώα δεν είναι, καν, (Τα ζώα και συμπαθή είναι και μυαλό έχουν). Εμπόδια στη κοινωνία είναι, τίποτε άλλο.

Acacius
12/10/2019, 00:08
Σε είδα σήμερα πίσω από το μουσείο και, αν και δεν είσαι αντικειμενικά όμορφη, ήσουν με τον τρόπο σου γοητευτική.

Υ.Γ.: Η δεύτερη ψευδοεξάτμιση( ; ), τι φάση;

411096

basilis_k6
12/10/2019, 00:30
Σε είδα σήμερα πίσω από το μουσείο και, αν και δεν είσαι αντικειμενικά όμορφη, ήσουν με τον τρόπο σου γοητευτική.

Υ.Γ.: Η δεύτερη ψευδοεξάτμιση( ; ), τι φάση;

411096

right shift :eek:

μετα απο έρευνα αυτο ειναι nuovo falcone 500 1971-76

buckley
12/10/2019, 06:28
right shift :eek:

μετα απο έρευνα αυτο ειναι nuovo falcone 500 1971-76

Με σέλλα από 250 ts :cry:

doctor_john
12/10/2019, 18:27
Σε είδα σήμερα πίσω από το μουσείο και, αν και δεν είσαι αντικειμενικά όμορφη, ήσουν με τον τρόπο σου γοητευτική.

Υ.Γ.: Η δεύτερη ψευδοεξάτμιση( ; ), τι φάση;



Δεν έριχνες μια ματιά από πίσω μην είχε καμιά γέφυρα.. και εγώ θέλω να μάθω αν λειτουργεί κάπως αυτή η εξάτμιση.

δεν μου πέφτει λόγος αλλά γοητεύεσαι εύκολα είναι η αλήθεια :dizzy:

Acacius
12/10/2019, 21:36
Δεν έριχνες μια ματιά από πίσω μην είχε καμιά γέφυρα.. και εγώ θέλω να μάθω αν λειτουργεί κάπως αυτή η εξάτμιση.

δεν μου πέφτει λόγος αλλά γοητεύεσαι εύκολα είναι η αλήθεια :dizzy:

Ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο, την είδα ξαφνικά, κοκκάλωσα, πήρα μια φωτογραφία όπως-όπως μέσα από το παράθυρο και έφυγα γιατί πλησίαζε άλλος από πίσω. Στη φωτογραφία πρωτοπρόσεξα την εξάτμιση και την παράταιρη σέλα.


Edit: αν ήταν γαλλικό και όχι ιταλικό, θα έλεγα ότι είναι θήκη για ψήσιμο μπαγκέτας.

katsar
15/10/2019, 12:43
Σε είδα σήμερα έξω από το γραφείο μου και μου έφτιαξες το κέφι.Και ας φοράς μοτέρ LiFan :beer:
411269
411270

BLiTzER
16/10/2019, 09:45
Σε είδα με το Transalp, στην άνοδο της Γαλατσίου, να ξεκινάς αγωνιστικός σε κάθε φανάρι, και κάθε φορά να σταματάς στο πρώτο μέτρο διήθησης. Αστογεροδιάολο με τα γαμωβαρκοονόφ σας πια, που το μόνο "off" που έχετε δει ποτέ σας είναι στο τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης.

VANDA
16/10/2019, 09:51
Δύο στα δύο χθες, άσχετοι άχρηστοι και επικίνδυνοι τροχονόμοι.. πήγατε να μας σκοτώσετε όλους δύο φορές. Ο ένας να δίνει σήμα να περάσουν οι κάθετοι χωρίς να σταματήσει τους άλλους, η άλλη να κάνει σήμα σε μας να ξεκινήσουμε και μετά γυρίζει και κάνει το ίδιο στον κάθετο. :uplate:
WTF ηλίθιοι, δεν το πιστεύαμε αυτό που βλέπαμε. :mad:

noodles
16/10/2019, 21:44
σας βλεπω καθε μερα πισω απο το τζαμι τις βιτρινας (μπροστα πολυσυχναστος μονοδρομος + μεζοδρομιο, αστυνομικο τμημα στα 50 μετρα), ευτυχως πλεων δεν ειμαι στο δρομο λογο δουλειας παρα μονο για βολτα.:)
ανεβαινετε αντιθετα με 2κυκλα τεζα χωρις κρανος, παρκαρετε πανω στον πεζοδρομο με τα αυτοκινητα, κλεινετε την εισοδου περιπολικου στο τμημα, σταματατε τη ροη της οδου γιατι "1 λεπτο θα κανω".
1.5 χρονο τωρα, ουτε 1 κληση για οτιδηποτε, ουτε 1...

kordix
17/10/2019, 07:57
Σε είδα χτες στη Γλυφάδα (και σε άκουσα :a8:) με την κούκλα σου RG 500 Γ .

helix
17/10/2019, 16:40
Σε είδα χτες απόγευμα μέσα σε ένα ασημί nissan, στην άνοδο της Βασιλέως Κωνσταντίνου που ήταν πήχτρα να προσπαθούμε διήθηση κι εσύ λες και μπλοκάρεις επίτηδες, μια αριστερά μια δεξιά. Όταν με τα πολλά κατάφερα να περάσω και ήμουν έτοιμος να σου σφυρίξω τίποτα, σε βλέπω να κρατάς με το ένα χέρι τρίλιτρο στρογγυλό τάπερ με άσπρα φασόλια και ψιλοκόμμένο μαρούλι, και με το άλλο εναλάξ να οδηγάς και να δουλεύεις το πηρούνι. Μου έπεσε το σαγόνι και δεν είπα τίποτα. Έπρεπε να ή σου πετάξω ένα "στο λαιμό να σου κάτσουν", ή να σε ρωτήσω αν ήθελες και επιδόρπιο.

Νόμος για τα κινητά υπάρχει, νόμος για τάπερ με φασόλια υπάρχει;

MG
17/10/2019, 22:29
Σε ειδα χθες το πρωι ρε Σόμερ καβαλα πανω στο ολοκαινουριο χακί GS 1250 adventure, φυσικα χωρις κρανος και με μεταλικη βαλιτσα τιγκα στο αυτοκολλητο "DAKAR" . Εδειχνες πολυ μαχιμος ρε πστ μου... ετοιμος για το γυρο της γλυφαδας...

billy84
17/10/2019, 23:50
Σε ειδα χθες το πρωι ρε Σόμερ καβαλα πανω στο ολοκαινουριο χακί GS 1250 adventure, φυσικα χωρις κρανος και με μεταλικη βαλιτσα τιγκα στο αυτοκολλητο "DAKAR" . Εδειχνες πολυ μαχιμος ρε πστ μου... ετοιμος για το γυρο της γλυφαδας...

Τον έχω πετύχει πολλές φορές παραλιακή.Και τον Σεϊταρίδη με GS1200.Εννοείται χωρίς κράνος και τους δυο γιατί πρέπει να φαίνονται οτι είναι αυτοί!:lol:

karellen
18/10/2019, 08:04
Αυτόγραφο ζητήσατε?

billy84
18/10/2019, 11:02
Αυτόγραφο ζητήσατε?
:bawl:
Δε δίνουν! Μόνο αν έχεις βυζια! :bawl:

o_gavros
21/10/2019, 12:04
Σας βλέπω και θυμάμαι ότι με τόσες έφτανε να βάλεις βενζινα και να πας βόλτα με το παπί...

411569

Panos76
21/10/2019, 12:15
Είδα το παραπάνω ποστ και θυμήθηκα ξανά τα νιάτα μου

♫ θα `χω του Μάκη του παπί να πάμε παραλία, να πάμε παραλία.

Με παπί δανεικό θα σε πάω μια βόλτα, σε ένα πάρτυ τρελό με ατέλειωτα φώτα. ♫

για να θυμηθώ μετά ''Αχ πού' σαι νιότη πού' δειχνες πως θα γινόμουν άλλος''.

Κλείνοντας με το ''θέλω να γυρίσω στα παλιάαα♫ ''

:cry:

teogtp
22/10/2019, 09:55
Σε είδα ρε γκουγκλη, να μου υπενθυμιζεις ότι πέρασαν 2 χρόνια από την τελευταία βόλτα.....
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153870&p=2904427&viewfull=1#post2904427

Βολτάρα....

zoslen
22/10/2019, 10:36
Σε ειδα με το cb125f χθες στη Λενορμαν, πηγαινες δεξια δεξια, και στο υψος του Γαλαξια ενας κουτακιας, που προφανως δεν σε ειδε, επεσε πανω σου καθως πηγε να μπει στο παρκινγκ! :(
Ευτυχως δεν ετρεχες και πατησε γρηγορα κι αυτος φρενο, πολυ φθηνα τη γλιτωσες, ουτε κατω δεν επεσες!
Οπως τον ειδα πάντως να στριβει καταπανω σου παγωσα... Σταματησα λιγο παρακατω, ειδα οτι ησουν αγρατζουνιστος και συνεχισα...

harris_x
22/10/2019, 11:02
Σε ειδα με το cb125f χθες στη Λενορμαν, πηγαινες δεξια δεξια, και στο υψος του Γαλαξια ενας κουτακιας, που προφανως δεν σε ειδε, επεσε πανω σου καθως πηγε να μπει στο παρκινγκ! :(
Ευτυχως δεν ετρεχες και πατησε γρηγορα κι αυτος φρενο, πολυ φθηνα τη γλιτωσες, ουτε κατω δεν επεσες!
Οπως τον ειδα πάντως να στριβει καταπανω σου παγωσα... Σταματησα λιγο παρακατω, ειδα οτι ησουν αγρατζουνιστος και συνεχισα...

Αυτη η εντύπωση του "πάω δεξια δεξιά" οπότε είμαι ασφαλής πρέπει να αλλάξει κάποτε...

downhill
23/10/2019, 08:04
Ρε καραγκιόζη με το μέγα σκούτερ,μίλαγες στο κινητό στο φανάρι Μάρνη-Αχαρνών,εχθές το πρωί,ακράνοτος,και μόλις ανάβει το πράσινο από δεξιά μου πας να στρίψεις αριστερά.Εγώ όμως ήθελα να πάω ευθεία...Ευτυχώς σε κατάλαβα κι έστριψα αριστερά και δεν έπεσες επάνω μου.Ότι είναι κάποιος αριστερά δε σημαίνει ότι πρέπει να πάει αριστερά αν δεν υπάρχει σήμανση υποχρέωσης και αν δεν έχει ανάψει φλας.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/10/2019, 11:37
Ρε καραγκιόζη με το μέγα σκούτερ,μίλαγες στο κινητό στο φανάρι Μάρνη-Αχαρνών,εχθές το πρωί,ακράνοτος,και μόλις ανάβει το πράσινο από δεξιά μου πας να στρίψεις αριστερά.Εγώ όμως ήθελα να πάω ευθεία...Ευτυχώς σε κατάλαβα κι έστριψα αριστερά και δεν έπεσες επάνω μου.Ότι είναι κάποιος αριστερά δε σημαίνει ότι πρέπει να πάει αριστερά αν δεν υπάρχει σήμανση υποχρέωσης και αν δεν έχει ανάψει φλας.

Ίσως άμα άφηνε το κολοκινητο του να παρατηρούσε καλύτερα.

Kickstart
23/10/2019, 12:55
σε ειδα που μπηκες μπροστά μου επιδεικτικά στο ύψος της μεταμόρφωσης και πατησες τους πιτσιλητήρες δίχως αύριο για να καθαρίσεις το βρωμοπαμπριζ του κουτιου σου ή απλά για να με κάνεις κ...ος

δεν εχασα ευκαιρια και λιγο πριν την εξοδο του Αγιου Στεφανου το ανοιγόμενο τα έβγαλε τα λεφτά του...χλέπα ενισχυμένη και στο τζάμι που δεν έχει πιτσιλητήρα, αντε και καλό δρόμο μαλάκα

MAIK72
23/10/2019, 13:14
Σας βλέπω σκουτεράδες καθημερινά ακράνωτους.Σε αρκετά μεγάλο ποσοστό! Τι μόδα είναι αυτή? :confused:Δεν μπορεί να είστε τόσο άσχετοι. Μηχανή καβαλάτε όχι ποδήλατο. Δεν παέι με την παντόφλα από κάτω?

Panos76
23/10/2019, 13:28
Εγώ είδα το ΣΚ παρκαρισμένο ολοκαίνουριο μπέβερλυ - πένα με καφέ σέλα και πέρλα χρώμα (από χιπστερο μυστακο ταττου φόρο) παρκαρισμένο κάθετα και στο κέντρο διάβασης πεζών (μάλιστα σε λεωφόρο)!

Έπρεπε να το είχα βγάλει φωτογραφία. Θράσος που ξεχειλίζει.

doctor_john
23/10/2019, 13:40
Ένα τέτοιο περιστατικό πως μπορεί να το καταγγείλει κάποιος;

Panos76
23/10/2019, 13:50
Λογικά φωνάζεις έναν Δία να κόψει κλήση.

Billymuse
23/10/2019, 15:24
Λογικά φωνάζεις έναν Δία να κόψει κλήση.

Οι ΔΙΑΣ αν δεν κάνω λάθος δεν έχουν μπλοκάκι για κλήσεις παρα μονο η τροχαία.

viper1
23/10/2019, 19:11
Τον έχω πετύχει πολλές φορές παραλιακή.Και τον Σεϊταρίδη με GS1200.Εννοείται χωρίς κράνος και τους δυο γιατί πρέπει να φαίνονται οτι είναι αυτοί!:lol:

Σκαλακι είδατε μαζί γιατί ο σομερ τουλάχιστον δεν φτάνει κάτω με την καμμία

billy84
23/10/2019, 22:16
Σκαλακι είδατε μαζί γιατί ο σομερ τουλάχιστον δεν φτάνει κάτω με την καμμία


Επείδη πάνε χρόνια που πέτυχα τον Σόμερ τελευταία φορά.Τώρα μου θύμισες οτι του έπεφτε λίγο ψηλό η αλήθεια είναι!:lol:

downhill
24/10/2019, 13:28
Ίσως άμα άφηνε το κολοκινητο του να παρατηρούσε καλύτερα.

Δεν αντέχονται...Ο άλλος στην Κωνσταντινουπόλεως στο Ρουφ πήγαινε να περάσει κάτω από τη γέφυρα και με το ένα χέρι έκανε chat στο messenger...Και ο δρόμος είναι γεμάτος λακούβες,δε θέλει και πολύ να πέσει...

buckley
24/10/2019, 14:52
Το όνειδος των αναβατών πριν 20 λεπτά στην Καποδιστρίου. Χίπστερ πάνω σε downtown χωρίς πινακίδα ούτε κράνος αλλά με φορά παρτίδα να παίζει με το κινητό που είχε σε βάση στο τιμόνι να έχει σφάξει όλα τα κόκκινα που βρήκε. Απορία σε ένα τέτοιο ανθρωποειδές μιλάς μπας και ...

doctor_john
24/10/2019, 15:32
FIAMM λέμε.. ακούει ο τσοπάνης, ακούν και τα ζα..

Ζεύκας
24/10/2019, 17:32
Σε είδα Βάντα 15.30 στο κουκάκι να ρίχνεις ξερογκαζιές και να γαμωσταυρίζεις επειδή ένας κουτάκιας πήγαινε σα τη χελώνα.

Ήρθα δίπλα σου, σου μίλησα αλλά τέτοιο άκυρο είχα να φάω από τη Νικολέτα τη γειτονοπούλα στη δευτέρα γυμνασίου.

Αρχίζω να υποψιάζομαι πως δεν συμπαθείς τους κατόχους mega scooter...

karellen
24/10/2019, 19:53
Λέτε λέτε για βλαμμένους με το κινητό στο αυτοκίνητο.
Δεν θα πιστέψετε τι έκανε ενας τριμ@λ@κας εχθές...

kachius
25/10/2019, 08:03
Σε είδα συνοδηγέ να κρατιέσαι από τα αυτιά του οδηγού :cry::lol:
Η κουκούλα άραγε να ήταν με ειδικές χειρολαβές; :confused:

Bowleno
25/10/2019, 08:17
Λέτε λέτε για βλαμμένους με το κινητό στο αυτοκίνητο.
Δεν θα πιστέψετε τι έκανε ενας τριμ@λ@κας εχθές...


Σε είδα να μην μας λες τι είδες να κάνει ο τριμάλακας χθες...... :p

:lol:

karellen
25/10/2019, 08:45
Σε είδα να μην μας λες τι είδες να κάνει ο τριμάλακας χθες...... :p

:lol:

Μέτραγε λεφτά!Είχε ενώσει τα χέρια του στην κορυφή του τιμονιού και ξεφύλλιζε χαρτονομίσματα.

(Δεν κατάφερα όμως να δω αν σάλιωνε και το δάχτυλο). :cry:

VANDA
25/10/2019, 12:47
Σε είδα Βάντα 15.30 στο κουκάκι να ρίχνεις ξερογκαζιές και να γαμωσταυρίζεις επειδή ένας κουτάκιας πήγαινε σα τη χελώνα.

Ήρθα δίπλα σου, σου μίλησα αλλά τέτοιο άκυρο είχα να φάω από τη Νικολέτα τη γειτονοπούλα στη δευτέρα γυμνασίου.

Αρχίζω να υποψιάζομαι πως δεν συμπαθείς τους κατόχους mega scooter...


Ουπς, σόρι ρε φίλαι, δεν σε κατάλαβα. Σταυρούς δεν έριξα (καθότι πηγαίναμε ξεκάθαρα τον ΕΠΙΤΑΦΙΟ), ένα 'άαααντε βρε παιδάκι μου" είπα.
Μου άρεσε το γέλιο σου όμως.. :pink:

Billymuse
25/10/2019, 13:40
Ουπς, σόρι ρε φίλαι, δεν σε κατάλαβα. Σταυρούς δεν έριξα (καθότι πηγαίναμε ξεκάθαρα τον ΕΠΙΤΑΦΙΟ), ένα 'άαααντε βρε παιδάκι μου" είπα.
Μου άρεσε το γέλιο σου όμως.. :pink:

Μπάμπη μετα απο το τελευταιο emoticon ξέρεις τι πρέπει (https://www.anastasakishairclinic.gr) να κάνεις..