PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

zoslen
12/02/2020, 00:31
Ὅμως ὑπάρχουν ἀκόμα
λίγοι ἄνθρωποι
ποὺ δὲν εἶναι κόλαση
ἡ ζωή τους

ὑπάρχει τὸ μικρὸ πουλὶ ὁ κιτρινολαίμης
ἡ Fraülein Ramser
καὶ πάντοτε τοῦ ἥλιου οἱ ἀπομείναντες
οἱ ἐρωτευμένοι μὲ ἥλιο ἢ μὲ φεγγάρι

ψάξε καλὰ
βρές τους, Ποιητή!
κατάγραψέ τους προσεχτικὰ
γιατί ὅσο πᾶν καὶ λιγοστεύουν

λιγοστεύουν

STF
12/02/2020, 16:57
Σας είδα στο ποτάμι το μεσημέρι γύρω στις 12:45 να καβαλάτε δυο ολοκαίνουρια V-STROM 1050 XT με το υπέροχο πορτοκαλοκόκκινο χρώμα. Μάλλον για τεστ από περιοδικό. Πολύ όμορφες μηχανές από κοντά!

BLiTzER
12/02/2020, 21:18
Σε είδα, κοπελιά με το ER-6 (νομίζω), στη Λαμπράκη, κοντά στις φυλακές, να κάνεις στην άκρη για να περάσω. Κόρναρα φιλικά φεύγοντας, έκανες το ίδιο. :pink:

doctor_john
12/02/2020, 21:30
αμα λέω ότι πήρα γυναικείο... :facepalm:

viper1
12/02/2020, 22:32
αμα λέω ότι πήρα γυναικείο... :facepalm:

Άμα δεν το βάψεις ροζαλι κάτι θα γίνει

o teos
12/02/2020, 23:03
Σε είδα, κοπελιά με το ER-6 (νομίζω), στη Λαμπράκη, κοντά στις φυλακές, να κάνεις στην άκρη για να περάσω. Κόρναρα φιλικά φεύγοντας, έκανες το ίδιο. :pink:

Γυπαετος ακόμα και με τσετ14.....:whiteflag:

harris_x
13/02/2020, 10:22
Γυπαετος ακόμα και με τσετ14.....:whiteflag:

:lol:

Bowleno
13/02/2020, 13:02
Γυπαετος ακόμα και με τσετ14.....:whiteflag:

Μπα, γύπας σκέτο, ο γυπαετός ορμάει στο θύμα, ο γύπας απλώς περιμένει να πέσει το κορμί μόνο του:D

:bawl:

peterTHErider
16/02/2020, 15:58
σε είδα ζώο να πετάγεσαι από στοπ σε κεντρικό δρόμο με 2 λωρίδες,να κάνω ελιγμό να σε αποφύγω και να σου κορνάρω.και μέτα να σταματάς και να μου την λες που σου κόρναρα!!!!!και το επιχείρημα σου ήταν πως εσύ θα ήσουν από πριν στην άλλη λωρίδα και πως το παίζω μάγκας επειδή έχω ακριβό τζιπ.ΡΕ ΤΙ ΠΙΝΕΤΑΙ?????????ψόφος!

o teos
19/02/2020, 09:06
Σε ειδα που με ειδα στο με είδα να Σε είδα πράσινο versys να σε περνάει από εξωτερική στην έξοδο για Συγγρού το mt09sp και να τρομάζεις και να του κορνάρεις κιόλας....αν πας σαν αμάξι πίσω από αμάξι τότε η Κάνε το αμάξι η πάρε αμάξι...:bawl:

harris_x
19/02/2020, 10:02
Σε ειδα που με ειδα στο με είδα να Σε είδα πράσινο versys να σε περνάει από εξωτερική στην έξοδο για Συγγρού το mt09sp και να τρομάζεις και να του κορνάρεις κιόλας....αν πας σαν αμάξι πίσω από αμάξι τότε η Κάνε το αμάξι η πάρε αμάξι...:bawl:

Έτσι είναι, αν κοιμάσαι τρομάζεις και φυσικά όλοι οι άλλοι πάνε σαν τρελοί...

andreastwin
19/02/2020, 11:58
σε ειδα σημερα πριν μια ωρα νεο γειτονισσα, να αφηνεις το αυτοκινητο σου χωρις χειροφρενο,και μετα απο λιγο ακουω ενα μπαμ εξω απο το σπιτι μου μονοκατοικια, πεταγωμε εξω και βλεπω το ριμαδι σου να εχει πεσει στην μανδρα μου, να την εχει πεταξει κατω μαζι με τον φραχτη του γειτονα.Σε φωναξα απο το σπιτι σου και μου λες,μα πως εγεινε, παρκαρα και μιλουσα στο τηλ, αλλα θυμαμαι εβαλα χειροφρενο, τι εγεινε!! κοπελια τις λεω, το χειροφρενο σου ειναι κατω δεν εβαλες χειροφρενο.στιν τριχα τιν γλιτωσε ενα BMW.οι υπόλοιπες σκεψεις δικες σας.ΜΕ ΤΟ ΟΡΓΙΟ. Αλλα η συμπεριφορά της φανηκε απο την αρχη, που παρατουσε τα πλαστικα απο καφε εξω απο το αυτοκινητο της. μολις της το εκανα μπανιο μια μερα με τους καφεδες που ειχε αφηση, απο τοτε δεν ξανα αφησε ποτηρια με καφε στο δρομο.415331

gjp
19/02/2020, 15:58
ωραιο γκομενακι τουλαχιστον?

andreastwin
19/02/2020, 17:38
ωραιο γκομενακι τουλαχιστον?

δεννννν λεει και τιποτα, αν ηταν καμια 40αρα κατι ελεγε, εγω παντος για το μικρο δεν τον χαλαλιζω.τωρα πρεπει να ειμαι αφεντικο [ξερεις που] και οχι εργατης.

zoslen
20/02/2020, 11:15
Σημερα πρωι στη Θηβων, ο δρομος πολυ γλιστερος σκεφτομαι, και βλεπω στο απεναντι ρευμα ενα σκουτερ να γλιστραει και να σερνεται στο οδοστρωμα. Απο πισω ενα δευτερο σκουτερ παει να φρεναρει, να στριψει, να μην πεσει στον πρωτο, κατω κι αυτος...
Αιτια ο αποτομος ελιγμος ενος προπορευομενου αυτοκινητου...
Ευτυχως σηκωθηκαν αμεσως και οι 2...
Με τετοιο γλιτσιασμενο δρομο θελει πολλαπλασια προσοχη και αποστασεις...

sapila racing
20/02/2020, 11:22
Σε είδα χτές στην ΕΟ στην κάθοδο προς Αθήνα να περνάς απο την ΛΕΑ καμαρωτός με το αμαξι σου στο κομμάτι μετα την έξοδο για ΑΟ και πριν την Φιλαδέλφεια, όπως έκανες τόσο καιρό προφανώς.
Λίγο παρακάτω όμως είχε μπλόκο και την εισέπραξες την κλήση! :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/02/2020, 13:05
Σε είδα σήμερα με το νίντζα και πολύ σε χάρηκα. Τι ωραία μηχανάκια. Ευχαριστώ που με χαιρέτησες...

kons
20/02/2020, 13:37
Σε είδα φίλε ΚΤΜα χωμάτινε τώρα το μεσημέρι στην Βουλιάγμένης να έχεις περάσει 2 καινούργια λάστιχα με καθαρό τάκο στο σώμα σου. Ανταλλάξαμε χαιρετισμό, καλούς δρόμους να έχεις και μπόλικο βουνό.

Kickstart
21/02/2020, 08:37
σε είδα πρωί-πρωί πριν μέρες με cbr1000 (90s) να ανεβαίνουμε παρέα την Πειραιώς ξημέρωμα για δουλειά και να χεις ζελέ στο μαλλί και ακράνωτος να βαδίζεις προς Ομόνοια...κι είπα μέσα μου ότι λέω πάντα σε παρόμοιες περιπτώσεις (τι μλκας θεέ μου)

στην στροφή για Γ΄Σεπτεμβρίου είδα από τους καθρέφτες τον τροχαίο που σου έκανε σήμα και αναφώνησα τον ήπιε!

σήμερα σε ξαναείδα κυριλέ με την κρανάρα σου κομβιομένος, γυαλισμένος και το cbr να γουργουρίζει στο φανάρι...άντε και πάντα όρθιος.

harris_x
21/02/2020, 08:43
Σε είδα (γάντι) να παίρνεις τη θέση που σου πρέπει... :cool:
Μόνο γι'αυτο είσαι καλό...

415346
:lol:

*χειρότερη αγορά ever...

spyrval
21/02/2020, 10:36
Σε είδα να έχεις και τα 2 πόδια ψηλά, σχεδόν να ακουμπάνε στο τιμόνι (πιθήκι alert) , για να μη βραχείς από τα νερά του δρόμου. Και τα επόμενα 10 χλμ τουλάχιστον προς οποιαδήποτε κατεύθυνση είναι βρεγμένα παντού, να το ξέρεις. Μα να μην υπάρχει κάτι που μας βοηθάει να μη βρέξουμε το παντελόνι και τα πόδια μας στη μηχανή....

o teos
21/02/2020, 16:31
Σε είδα να έχεις και τα 2 πόδια ψηλά, σχεδόν να ακουμπάνε στο τιμόνι (πιθήκι alert) , για να μη βραχείς από τα νερά του δρόμου. Και τα επόμενα 10 χλμ τουλάχιστον προς οποιαδήποτε κατεύθυνση είναι βρεγμένα παντού, να το ξέρεις. Μα να μην υπάρχει κάτι που μας βοηθάει να μη βρέξουμε το παντελόνι και τα πόδια μας στη μηχανή....

Υπάρχει..λέγεται scooter...:p

spyrval
21/02/2020, 19:57
Υπάρχει..λέγεται scooter...:p

Και αδιάβροχα, και μπότες, και και και....Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα μπροστά στους τόσους ξεκράνωτους που είδα σήμερα το πρωί με κρύο και ψιλόβροχο...

nassosxlvbros
22/02/2020, 18:21
Σε είδα τρομπίδη με το άσπρο Α4 στις 6:10 το πρωί να με περνάς από δεξιά σαν σταματημένο στο ψιλόβροχο μετά τις 3γέφυρες και στο ύψος της Ν.Φιλαδέλφειας να μοιράζεις ανταλλακτικά σβουρίζοντας...Πως τα κατάφερες και το σβούριξες σε τέτοια ΕΥΘΕΙΑ χωρίς ίχνος κίνησης μόνο εσυ ξέρεις...Τυχερός ήμουν που δε σβούριξες πάνω μου και τυχερός ήσουν που δεν πήρες κανέναν στο λαιμό σου.

gjp
22/02/2020, 19:40
Σε είδα τρομπίδη με το άσπρο Α4 στις 6:10 το πρωί να με περνάς από δεξιά σαν σταματημένο στο ψιλόβροχο μετά τις 3γέφυρες και στο ύψος της Ν.Φιλαδέλφειας να μοιράζεις ανταλλακτικά σβουρίζοντας...Πως τα κατάφερες και το σβούριξες σε τέτοια ΕΥΘΕΙΑ χωρίς ίχνος κίνησης μόνο εσυ ξέρεις...Τυχερός ήμουν που δε σβούριξες πάνω μου και τυχερός ήσουν που δεν πήρες κανέναν στο λαιμό σου.

ευκολο ειναι το σβουρισμα αμα ειναι κανεις λ@@κας

KAGOURO
22/02/2020, 23:21
ευκολο ειναι το σβουρισμα αμα ειναι κανεις λ@@κας
Αν ήταν ένα μπλε με τροποποιημένα τα μπροστινά φανάρια μου έκανε ακριβώς τα ίδια στην παραλιακή στις 6 το πρωί....αυτός πρέπει να ήταν !

νεοσσός
23/02/2020, 10:09
Αν ήταν ένα μπλε με τροποποιημένα τα μπροστινά φανάρια μου έκανε ακριβώς τα ίδια στην παραλιακή στις 6 το πρωί....αυτός πρέπει να ήταν !

Σε είδα τρομπίδη με το άσπρο Α4 στις 6:10 το πρωί να με περνάς από δεξιά...
Λευκό λέει, αλλά αν πλησίαζε γρήγορα προς εσένα, το φαινόμενο Doppler (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blueshift) θα το έκανε να φαίνεται μπλε. :p

gjp
23/02/2020, 10:53
Λευκό λέει, αλλά αν πλησίαζε γρήγορα προς εσένα, το φαινόμενο Doppler (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blueshift) θα το έκανε να φαίνεται μπλε. :p

το μλπε δεν ηταν απο φαινομενο doppler ειναι το γνωστο φαινομενο κουβαγκεν (1lt λαδι/1000km) :bawl:

doctor_john
23/02/2020, 10:58
Λευκό λέει, αλλά αν πλησίαζε γρήγορα προς εσένα, το φαινόμενο Doppler (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blueshift) θα το έκανε να φαίνεται μπλε. :p

:lol: ωραίος!

λες να έλαβαν υπόψιν το αντίθετο για να κάνουν τα ducati κόκκινα; για όλα τους έχω ικανούς..

gjp
23/02/2020, 10:58
καινε λαδι τα ducati ???? νομιζα οτι κοπανανε μονο σαν να εχουν σπασει τα κυλινδροπιστονα

doctor_john
23/02/2020, 11:25
κάνεις πλάκα αλλά ο ξερός πολύδισκος είναι ένα χαρακτηριστικό που θα στερηθούμε...
δεν έχω καταλάβει γιατί προτιμούν τον υγρό σε σπορ μοτό.
έτσι και αλλιώς όλοι προτιμούν την λειτουργία του γλυστρήματος στο συμπλέκτη...

εντάξει, ίσως να μην αρέσει σε όλους. θα επρεπε να υπάρχει όμως σαν επιλογή..

gjp
23/02/2020, 11:43
για τα ducati πλακα κανω ,για τα κουβαγκεν οχι

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/02/2020, 13:08
κάνεις πλάκα αλλά ο ξερός πολύδισκος είναι ένα χαρακτηριστικό που θα στερηθούμε...

Και είναι και το μ@μημενο ωραίο στο αυτί...

Γιατί θα στερηθούμε???

DimisK
23/02/2020, 16:46
Σε είδα σήμερα φίλε apriliaκια παραλιακή προς Ανάβυσσο με το σουπερ κόκκινο επετειακό RSV 03'! Να σαι καλα και ελπίζω να σε ξαναπετυχω

Ο ήχος του rsv απο τις 2πλες εξατμίσεις απλα απολαυστικός!

Panos76
23/02/2020, 16:52
Και είναι και το μ@μημενο ωραίο στο αυτί...

Γιατί θα στερηθούμε???

Νομίζω εδώ και μια δεκαετία έχουν σταματήσει τα ξηροκαμπανα.

Ιδιαίτερος ήχος αλλά στο ρελαντι νόμιζες ότι θα διαλυθεί το μηχανάκι.

gjp
23/02/2020, 17:04
Νομίζω εδώ και μια δεκαετία έχουν σταματήσει τα ξηροκαμπανα.

Ιδιαίτερος ήχος αλλά στο ρελαντι νόμιζες ότι θα διαλυθεί το μηχανάκι.
ετσι ακριβως

sniper
24/02/2020, 10:54
Σε ειδα το πρωί κατά τις 10.30 στην Κηφισίας με το ασιμί τρανσαλπ, είχα καιρό να δω τέτοιες αυτοκτονικές τάσεις... Μεγάλος φαινόσουν, μυαλό δεν θα βάλεις.

gjp
24/02/2020, 12:19
τι εκανε με το τρανσαλπ?

BLiTzER
24/02/2020, 12:22
τι εκανε με το τρανσαλπ?

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. :lol:

sniper
24/02/2020, 12:34
τι εκανε με το τρανσαλπ?


Κι εγώ την ίδια απορία έχω. :lol:

Αυτά που δεν έπρεπε να κάνει.

buckley
24/02/2020, 12:38
Αυτά που δεν έπρεπε να κάνει.

Σε πέρασε σουβλάκι :bawl:

gjp
24/02/2020, 12:57
Σε πέρασε σουβλάκι :bawl:

:eek: ...

sniper
24/02/2020, 13:25
Σε πέρασε σουβλάκι :bawl:


Kανονικά θα γελούσα, αλλά δεν θα το κάνω σήμερα.

Απλά ελπίζω να έχει τύχη βουνό κάθε μέρα.

viper1
24/02/2020, 16:42
Kανονικά θα γελούσα, αλλά δεν θα το κάνω σήμερα.

Απλά ελπίζω να έχει τύχη βουνό κάθε μέρα.

Όπως λέει και ο λαός δεν είναι κάθε μέρα Κυριακή

VANDA
25/02/2020, 09:42
Σε ειδα το πρωί κατά τις 10.30 στην Κηφισίας με το ασημί τρανσαλπ, είχα καιρό να δω τέτοιες αυτοκτονικές τάσεις... Μεγάλος φαινόσουν, μυαλό δεν θα βάλεις.

Αν πήγαινες στην ώρα σου για δουλειά, δεν θα τις έβλεπες. :rolleyes:

sniper
25/02/2020, 10:21
Αν πήγαινες στην ώρα σου για δουλειά, δεν θα τις έβλεπες. :rolleyes:


Ωπ, καλώς τον γκαουλάιτερ. :tooth:

buckley
25/02/2020, 10:33
Ωπ, καλώς τον γκαουλάιτερ. :tooth:

Το νούμερο 8 έχεις ρε ?
:bawl:

BLiTzER
25/02/2020, 21:34
Σε είδα, ηλίθιε τουρντεφράνς με φουλ εξοπλισμό, να πετάγεσαι μεταξύ σταματημένων αυτοκινήτων στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ λωρίδα διήθησης, στη μέση της Κηφισίας, και να ξεκινάς να κάνεις πετάλι κανονικά, σαν να μη συμβαίνει τίποτα, χωρίς να γυρίσεις κεφάλι ούτε στιγμή να δεις τι στο διάολο γίνεται πίσω σου. Σε πλάγιασα και την άκουσες την παναγία σου, γαμημένο καθυστερημένο κωλόζωο. Έπρεπε να αφήσω τα φρένα και να βάλω το ποδήλατο στον πάτο σου, αλλά μπορεί να κολλούσα καθυστεροϊό.

Ζεύκας
26/02/2020, 12:13
Σε είδα χθες στη Μαραθώνος με το πορτοκαλί 990 να κάνουμε ωραία πασοκικά μεθανιώτικα πατήματα.

Αυτός με το 690 smc-r

sniper
26/02/2020, 12:14
Σε είδα χθες στη Μαραθώνος με το πορτοκαλί 990 να κάνουμε ωραία πασοκικά μεθανιώτικα πατήματα.

Αυτός με το 690 smc-r


Λογικά θα σας είδαν κι οι κάμερες εκεί. :tooth:

harris_x
26/02/2020, 15:03
Λογικά θα σας είδαν κι οι κάμερες εκεί. :tooth:

:bawl:

gjp
26/02/2020, 15:47
Λογικά θα σας είδαν κι οι κάμερες εκεί. :tooth:

να πατατε α.ο μετα τα 300 ,δεν σας πιανει καμερα *



* αστειεύομαι

viper1
26/02/2020, 17:45
Λογικά θα σας είδαν κι οι κάμερες εκεί. :tooth:

Αυτούς Ναι. Τις πινακίδες δεν νομίζω :smokin:

Jo.Da.
27/02/2020, 00:11
Σε είδα πριν δυο ωρίτσες χονδρικά να φασώνεις το γκομενάκι στο κόκκινο φανάρι, στο άγαλμα του Βύρωνα, στο Ζάππειο, έχοντας κατέβει από το Beverly (ή κάτι παρόμοιο) ενώ η κοπελιά καθόταν κανονικά στη θέση του συνεπιβάτη. Τόση κ@ύλα τελοσπάντων; Γουάτ δε φάκ;;;

ioannispar
27/02/2020, 08:06
Ζουν τον έρωτα τους :kiss::kiss:

puppy
27/02/2020, 09:48
Σε ειδα χτες το βραδυ(περιπου στις 20.00), πολιοκ@ριολα,φαναρι Μπιμπιζα κ Φυλης.Περιμενω,αναβει το πρασινο,δεν ξεκινω γιατι ξερω οτι καποιοι γ@μιεστε.Περνας με κοκκινο με κατευθυνση προς τους Αγιους Αναργυρους.Σε φτανω,σε σταματαω.Μαλλον εχεις καταλαβει το λογο.Κατεβαζεις το παραθυρο κ σου φωναζω.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ.
Μου λες,ευχαριστω,προφανως κατα 50% επειδη ξερεις τη μαλακια σου,κ 50% ειρωνικα.Μετα κατι ψελισες,σε ξαναεβρισα κ εφυγα.
Νομιζω ειχες μεσα κ ενα παιδακι.
Οποτε,σε εβρισα κακως για 2 λογους.
Το παιδακι κ επισης,αν μπορουσα να κρατηθω,θα σου ελεγα..
Δεν μπορει να μην ακουσες οτι πριν λιγες μερες ενα μουνοπανο με ενα πολυτελες αμαξι χτυπησε κ εγκατελειψε ενα παλικαρακι 25 ετων,το οποιο ξεψυχησε.
Λοιπον κ εσενα,ιδια καριολα σε κοβω.
Για να μην παρεξηγηθουμε..Κ εγω περναω κοκκινα.Με το αυτοκινητο,πρεπει να εχει ερημια,κ να ειμαι 1000% σιγουρος.
Με το μηχανακι,αφου ελεγξω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,κ 2 κ 3 φορες μιας κ αν συμβει κατι εγω θα ''πληρωσω''.
Χτες ειμουν με το μηχανακι.Για οποιους ξερουν την περιοχη,συγκεκριμενα,ειμουν επι της Μπιμπιζα,για να διασχισω καθετα την φυλης,προς την Λεωφορο Δημοκρατιας.
Καλημερα..

harris_x
27/02/2020, 09:50
Σε είδα πριν δυο ωρίτσες χονδρικά να φασώνεις το γκομενάκι στο κόκκινο φανάρι, στο άγαλμα του Βύρωνα, στο Ζάππειο, έχοντας κατέβει από το Beverly (ή κάτι παρόμοιο) ενώ η κοπελιά καθόταν κανονικά στη θέση του συνεπιβάτη. Τόση κ@ύλα τελοσπάντων; Γουάτ δε φάκ;;;

γέρασες master Yoda... :bawl:

sanctusan
27/02/2020, 10:13
Μήπως έσταζαν κα τίποτα υγρά?






Το Μπέβερλι κάπου θα έχανε!!!!

rainmike
27/02/2020, 11:09
Σε είδα πριν δυο ωρίτσες χονδρικά να φασώνεις το γκομενάκι στο κόκκινο φανάρι, στο άγαλμα του Βύρωνα, στο Ζάππειο, έχοντας κατέβει από το Beverly (ή κάτι παρόμοιο) ενώ η κοπελιά καθόταν κανονικά στη θέση του συνεπιβάτη. Τόση κ@ύλα τελοσπάντων; Γουάτ δε φάκ;;;

Αυτοί οι σκουτεράκηδες μας έχουν φάει ολες τις γκόμενες.:lol:

PaNick67
27/02/2020, 11:16
Σε ειδα βλαμμενε με το Στρωμα να με περνας απο δεξια στην ανοδο της Αλεξανδρας, ενα μετρο απο το πεζοδρομιο εγω και ευτυχως που δεν εκανα ελιγμο να αποφυγω φρεατιο γιατι θα ημασταν ακομα αγκαλια. Βλαμμενε!

katsar
27/02/2020, 14:08
Σε είδα βενζίνα στο 1.48x μετά από πολύ καιρό !

Panos76
27/02/2020, 14:18
Σε είδα βενζίνα στο 1.48x μετά από πολύ καιρό !

Σε βλέπω για καινούρια βαλβίδα, μπιέλα, στρόφαλο :D

katsar
27/02/2020, 14:22
καλά για αυτά είμαι υποψήφιος και χωρίς νοθευμένη :p

gjp
27/02/2020, 14:51
Σε είδα πριν δυο ωρίτσες χονδρικά να φασώνεις το γκομενάκι στο κόκκινο φανάρι, στο άγαλμα του Βύρωνα, στο Ζάππειο, έχοντας κατέβει από το Beverly (ή κάτι παρόμοιο) ενώ η κοπελιά καθόταν κανονικά στη θέση του συνεπιβάτη. Τόση κ@ύλα τελοσπάντων; Γουάτ δε φάκ;;;

ωραιο το γκομενακι? αν ναι καλα εκανε

BLiTzER
27/02/2020, 14:56
Για να μην παρεξηγηθουμε..Κ εγω περναω κοκκινα.Με το αυτοκινητο,πρεπει να εχει ερημια,κ να ειμαι 1000% σιγουρος.
Με το μηχανακι,αφου ελεγξω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,κ 2 κ 3 φορες μιας κ αν συμβει κατι εγω θα ''πληρωσω''.

Κι αυτή 1000% σίγουρη ήταν πιθανότατα.

sapila racing
27/02/2020, 15:08
Για να μην παρεξηγηθουμε..Κ εγω περναω κοκκινα.Με το αυτοκινητο,πρεπει να εχει ερημια,κ να ειμαι 1000% σιγουρος.
Με το μηχανακι,αφου ελεγξω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,κ 2 κ 3 φορες μιας κ αν συμβει κατι εγω θα ''πληρωσω''.
Χτες ειμουν με το μηχανακι.Για οποιους ξερουν την περιοχη,συγκεκριμενα,ειμουν επι της Μπιμπιζα,για να διασχισω καθετα την φυλης,προς την Λεωφορο Δημοκρατιας.
Καλημερα..

Aπο την στιγμή που περνάς κι εσυ με κόκκινο, για μένα είσαι ακριβώς στην ίδια κατηγορία με αυτην που έβριζες.

Το κόκκινο υπάρχει για να μην αποφασίζει ο καθένας αν θα περάσει η όχι συμφωνα με τα δικά του κριτήρια.

Bowleno
27/02/2020, 15:12
Σε ειδα χτες το βραδυ(περιπου στις 20.00), πολιοκ@ριολα,φαναρι Μπιμπιζα κ Φυλης.Περιμενω,αναβει το πρασινο,δεν ξεκινω γιατι ξερω οτι καποιοι γ@μιεστε.Περνας με κοκκινο με κατευθυνση προς τους Αγιους Αναργυρους.Σε φτανω,σε σταματαω.Μαλλον εχεις καταλαβει το λογο.Κατεβαζεις το παραθυρο κ σου φωναζω.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ.
Μου λες,ευχαριστω,προφανως κατα 50% επειδη ξερεις τη μαλακια σου,κ 50% ειρωνικα.Μετα κατι ψελισες,σε ξαναεβρισα κ εφυγα.
Νομιζω ειχες μεσα κ ενα παιδακι.
Οποτε,σε εβρισα κακως για 2 λογους.
Το παιδακι κ επισης,αν μπορουσα να κρατηθω,θα σου ελεγα..
Δεν μπορει να μην ακουσες οτι πριν λιγες μερες ενα μουνοπανο με ενα πολυτελες αμαξι χτυπησε κ εγκατελειψε ενα παλικαρακι 25 ετων,το οποιο ξεψυχησε.
Λοιπον κ εσενα,ιδια καριολα σε κοβω.
Για να μην παρεξηγηθουμε..Κ εγω περναω κοκκινα.Με το αυτοκινητο,πρεπει να εχει ερημια,κ να ειμαι 1000% σιγουρος.
Με το μηχανακι,αφου ελεγξω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,κ 2 κ 3 φορες μιας κ αν συμβει κατι εγω θα ''πληρωσω''.
Χτες ειμουν με το μηχανακι.Για οποιους ξερουν την περιοχη,συγκεκριμενα,ειμουν επι της Μπιμπιζα,για να διασχισω καθετα την φυλης,προς την Λεωφορο Δημοκρατιας.
Καλημερα..

Σε είδα να γράφεις εντελώς (μα εντελώς όμως) ΆΚΥΡΑ.........

petros1479
27/02/2020, 15:14
Σε ειδα χτες το βραδυ(περιπου στις 20.00), πολιοκ@ριολα,φαναρι Μπιμπιζα κ Φυλης.Περιμενω,αναβει το πρασινο,δεν ξεκινω γιατι ξερω οτι καποιοι γ@μιεστε.Περνας με κοκκινο με κατευθυνση προς τους Αγιους Αναργυρους.Σε φτανω,σε σταματαω.Μαλλον εχεις καταλαβει το λογο.Κατεβαζεις το παραθυρο κ σου φωναζω.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ.
Μου λες,ευχαριστω,προφανως κατα 50% επειδη ξερεις τη μαλακια σου,κ 50% ειρωνικα.Μετα κατι ψελισες,σε ξαναεβρισα κ εφυγα.
Νομιζω ειχες μεσα κ ενα παιδακι.
Οποτε,σε εβρισα κακως για 2 λογους.
Το παιδακι κ επισης,αν μπορουσα να κρατηθω,θα σου ελεγα..
Δεν μπορει να μην ακουσες οτι πριν λιγες μερες ενα μουνοπανο με ενα πολυτελες αμαξι χτυπησε κ εγκατελειψε ενα παλικαρακι 25 ετων,το οποιο ξεψυχησε.
Λοιπον κ εσενα,ιδια καριολα σε κοβω.
Για να μην παρεξηγηθουμε..Κ εγω περναω κοκκινα.Με το αυτοκινητο,πρεπει να εχει ερημια,κ να ειμαι 1000% σιγουρος.
Με το μηχανακι,αφου ελεγξω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,κ 2 κ 3 φορες μιας κ αν συμβει κατι εγω θα ''πληρωσω''.
Χτες ειμουν με το μηχανακι.Για οποιους ξερουν την περιοχη,συγκεκριμενα,ειμουν επι της Μπιμπιζα,για να διασχισω καθετα την φυλης,προς την Λεωφορο Δημοκρατιας.
Καλημερα..

Χωρις παρεξηγηση για σενα! Την αλλη γιατι την παρεξηγησες;;;;!!!!!

kouremenos
27/02/2020, 18:24
ΣΕ ΕΙΔΑ Πανιβλακα, κατεστραμμένε,εσύ με το βαρκαντερο που έκανες σούζα ανάμεσα από δύο νταλίκες στο σχιστό σήμερα , καραγκιόζη να ερθει η μάνα σου να με λέει φονιά και να μην μπορώ να της πω ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΗΣΟΥΝ !!! να γαμηθεις εσύ μόνο σου ,όχι να κλείσεις τα σπίτια άλλων!!!
Τα είπα και ξαλαφρωσα!!!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/02/2020, 21:18
Σε ειδα χτες το βραδυ(περιπου στις 20.00), πολιοκ@ριολα,φαναρι Μπιμπιζα κ Φυλης.Περιμενω,αναβει το πρασινο,δεν ξεκινω γιατι ξερω οτι καποιοι γ@μιεστε.Περνας με κοκκινο με κατευθυνση προς τους Αγιους Αναργυρους.Σε φτανω,σε σταματαω.Μαλλον εχεις καταλαβει το λογο.Κατεβαζεις το παραθυρο κ σου φωναζω.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ.
Μου λες,ευχαριστω,προφανως κατα 50% επειδη ξερεις τη μαλακια σου,κ 50% ειρωνικα.Μετα κατι ψελισες,σε ξαναεβρισα κ εφυγα.
Νομιζω ειχες μεσα κ ενα παιδακι.
Οποτε,σε εβρισα κακως για 2 λογους.
Το παιδακι κ επισης,αν μπορουσα να κρατηθω,θα σου ελεγα..
Δεν μπορει να μην ακουσες οτι πριν λιγες μερες ενα μουνοπανο με ενα πολυτελες αμαξι χτυπησε κ εγκατελειψε ενα παλικαρακι 25 ετων,το οποιο ξεψυχησε.
Λοιπον κ εσενα,ιδια καριολα σε κοβω.
Για να μην παρεξηγηθουμε..Κ εγω περναω κοκκινα.Με το αυτοκινητο,πρεπει να εχει ερημια,κ να ειμαι 1000% σιγουρος.
Με το μηχανακι,αφου ελεγξω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,κ 2 κ 3 φορες μιας κ αν συμβει κατι εγω θα ''πληρωσω''.
Χτες ειμουν με το μηχανακι.Για οποιους ξερουν την περιοχη,συγκεκριμενα,ειμουν επι της Μπιμπιζα,για να διασχισω καθετα την φυλης,προς την Λεωφορο Δημοκρατιας.
Καλημερα..

Καλά το πήγαινες αλλά στο τέλος μάς το χάλασες :nono:

puppy
27/02/2020, 21:58
Aπο την στιγμή που περνάς κι εσυ με κόκκινο, για μένα είσαι ακριβώς στην ίδια κατηγορία με αυτην που έβριζες.

Το κόκκινο υπάρχει για να μην αποφασίζει ο καθένας αν θα περάσει η όχι συμφωνα με τα δικά του κριτήρια.
Αν εσυ,δεν εχεις περασει ποτέ καποιο κοκκινο,παω πασο.Εισαι σιγουρος;;


Σε είδα να γράφεις εντελώς (μα εντελώς όμως) ΆΚΥΡΑ.........
Αποψη σου,αν κ δεν καταλαβα που ηταν ολα τα ακυρα..




Χωρις παρεξηγηση για σενα! Την αλλη γιατι την παρεξηγησες;;;;!!!!!
Αν ξερεις το σημειο,θα καταλαβαινες γιατι τα ''πηρα''.

Bowleno
27/02/2020, 22:21
Αν εσυ,δεν εχεις περασει ποτέ καποιο κοκκινο,παω πασο.Εισαι σιγουρος;;


Αποψη σου,αν κ δεν καταλαβα που ηταν ολα τα ακυρα..

το να βρίζεις κάποιον για κάτι που κάνεις κι εσύ και μάλιστα με το αμάξι όπως και ο άλλος σε ακυρώνει, δεν νομίζεις;


Αν ξερεις το σημειο,θα καταλαβαινες γιατι τα ''πηρα''.

Το σημείο το γνωρίζω κι εγώ αλλά και πάλι... Άκυρος.

rainmike
27/02/2020, 22:23
Ρε συ είναι δυνατόν τώρα?Φυσικά και δεν έχει περάσει με κόκκινο τι τον έκοψες να έχει
αυτοκτονικές τάσεις?Στο κόκκινο σταματάς απλά και περιμένεις να άναψει πράσινο να ξεκινήσεις.
Εδώ τώρα είναι που ελέγχεις αν περάσει καμμιά ανιωθη σαν της ιστορίας σου ή κανας προσεκτικός
σαν και σένα και σε στείλει αδιάβαστο.

o teos
27/02/2020, 22:55
Αλήθεια τώρα....παλεύετε να βρείτε λογική και με επιχειρήματα κιολας με άτομο που μπαίνει και γράφει σαν puppy????Όντως????:bawl::bawl:

puppy
28/02/2020, 00:28
Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;:bawl:

puppy
28/02/2020, 00:32
ή κανας προσεκτικός
σαν και σένα και σε στείλει αδιάβαστο.
Πρεπει να το φιλοσοφησες πολύ αυτο.
Φανταζομαι θα εισαι καλος κ στα παιχνιδια παρατηριτικοτητας.

sapila racing
28/02/2020, 09:59
Αν εσυ,δεν εχεις περασει ποτέ καποιο κοκκινο,παω πασο.Εισαι σιγουρος;;


Αποψη σου,αν κ δεν καταλαβα που ηταν ολα τα ακυρα..




Αν ξερεις το σημειο,θα καταλαβαινες γιατι τα ''πηρα''.

Οταν ημουν νέος και δεν ήξερα τι μου γίνεται πέρναγα κι εγώ κόκκινα αφού πρώτα έλεγχα. Οπως κάνεις κι εσυ τώρα δηλαδή.
Τα τελευταία 25+ χρόνια όμως δεν έχω περάσει ποτέ κόκκινο.
Σκέψου το και θα δείς οτι έχω δίκιο αν κι εφ όσον όπως έγραψες εισαι κι εσυ στην 5η δεκαετία, θα έπρεπε να έχεις πάρει χαμπάρι απο μόνος σου μέχρι τώρα.

BLiTzER
28/02/2020, 10:00
Σφήνα, σούζα, αλητεία είναι μέσα στο πρόγραμμα. Κόκκινο δε σφάζω ποτέ. Ούτε όταν είμαι μόνος μου, σε άδειο δρόμο, 4 η ώρα τα ξημερώματα.

katsar
28/02/2020, 10:01
μια από τα ίδια.

o teos
28/02/2020, 10:18
Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;:bawl:

Ακόμα χειρότερα...γιου αρ μεικινγκ θινγκς γουορς.και δεν εννοώ μόνο για το puppy.:bawl:.

Bladerunner
28/02/2020, 10:19
Το έχω ξαναγράψει:
ΑΝ κρίνω ότι μπορώ να παραβιάσω με ασφάλεια ένα κόκκινο, δίνω το δικαίωμα της κρίσης σε οποιονδήποτε.
Ακόμα και σε αυτόν που θα κάνει λάθος και θα με σκοτώσει.

GogosLux
28/02/2020, 12:06
Το έχω ξαναγράψει:
ΑΝ κρίνω ότι μπορώ να παραβιάσω με ασφάλεια ένα κόκκινο, δίνω το δικαίωμα της κρίσης σε οποιονδήποτε.
Ακόμα και σε αυτόν που θα κάνει λάθος και θα με σκοτώσει.

Και τι θα γινει αν τον σκοτώσεις εσυ ή τον αφησεις παράλυτο ή ολα μαζι κλπ κλπ ;)
Στο κάτω κάτω στα π@π@ρια μας για αυτον που κανει την παρανομία, μας ενδιαφέρει μονο αυτος που ειναι νομιμος και σεβεται τους νομους και τους κανονες κοινωνικης συμπεριφοράς :winka:



Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;:bawl:

Ο νομος ειναι ενας και δεν τίθεται στην κρίση του καθενος, για αυτο λεγε νόμος!
Αλλιως θα λεγόταν κανε οτι νομίζεις μάστορα :lol:





Εγω ξέρω οτι 200 χρόνια κράτος και ακομα ο "Ελληνας" να καταλάβει οτι πρεπει να ακολουθεί τους νόμους και κανονες μιας ευνομούμενης κοινωνίας !

Οταν αποφασίσουμε οτι το να σφάζεις κόκκινο ειναι Αντικοινωνικη συμπεριφορά και ο ΝΟΜΟΣ ειναι ΝΟΜΟΣ τοτε υπαρχει ελπιδα να προχωρήσουμε και στα πιο σημαντικά !

Ελπιζω μετα απο ακομα 200 χρόνια να καταφερουμε να ακολουθούμε αυτα που για τις πολιτισμένες κοινωνιες ειναι ΣΗΜΕΡΑ αυτονόητα, οι και καλα εμεις που διδάξαμε πολιτισμό, σεβασμος στους νόμους και στους συνανθρώπους μας :smokin:

katsar
28/02/2020, 12:18
Τώρα θα το γράψω και κράχτε με...
Προχτές δυστυχώς σκοτώθηκαν 2 παλικάρια στην Πατρων Πυργου ,κλάμα και οδυρμός από όλο το χωριό,κλείσιμο της ΕΟ,παπάδες να λένε ότι τους μίλησε ο Κύριος,πανηγύρι κανονικό.
Σήμερα βλέπω όλοι φοράνε κράνος και ζώνες και κανείς δεν παραβιάζει τον ΚΟΚ,πραγματικά συγκλονίστηκαν από το συμβάν και για όλα φταίει ο δρόμος καρμανιόλα.

(Η τελευταία πρόταση αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας. Τα πρόσωπα, τα ονόματα και οι καταστάσεις είναι φανταστικά και οποιαδήποτε ομοιότητα είναι συμπτωματική και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ,φυσικά δεν άλλαξε τίποτα)

PaNick67
28/02/2020, 12:53
Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;:bawl:

Λαθος! Υπαρχουν δρομοι που εχουν αναποδο τριγωνο παραχωρησης προτεραιοτητας δηλαδη. Υπαρχουν αλλοι που εχουν STOP. Στους πρωτους μπορεις να πλησιασεις κι αν δεν ερχεται κανεις να περασεις. Στους δευτερους σταματας κι αν ειναι ελευθεροι περνας.

Οταν ομως βλεπεις ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ τοτε ΣΤΑΜΑΤΑΣ μεχρι να γινει πρασινο.

Καποτε μπορει να το εκανα αφου ελεγχα καλα. Μετα ωριμασα και το σταματησα.

Δεν κανουμε, κανουν. Κι επειδη κανουν αυτοι πρεπει να τους μοιασουμε;

ΥΓ. Το puppy μηπως ειναι απο τον Marine Corps Major Greg 'Pappy' Boyington της Black Sheep Squadron? ;)

doctor_john
28/02/2020, 13:01
Παρασκευή βράδυ κινούμαι σε λεωφόρο και πλησιάζω διασταύρωση που βγάζει και αριστερά.
Μόλις πλησιάζω σβήνει το πράσινο που σημαίνει περίπου 4-5 λεπτά μέχρι να έρθει ξανά η σειρά του.
Δεν έχω δει κανέναν στην διαδρομή, έχω πλήρη ορατότητα σε όλα τα ρεύματα, δεν υπάρχει ψυχή! ούτε σκυλί.

Το φανάρι είναι φρέσκο, δηλαδή έχω τουλάχιστον 15 χρόνια εμπειρία χρήσης της διαστάυρωσης χωρίς φανάρια.
Βράχος! ακλόνητος! λέω δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω με κόκκινο.
Έτσι γιατι γουστάρω την ερημιά και ότι έπαιζε στο ράδιο. Θα απολαύσω το δικό μου twilight zone!

Σβήνουν όλα τα φανάρια και γίνονται παλλόμενα των δευτερευόντων.. ασταδιάλα...

Bladerunner
28/02/2020, 13:14
Και τι θα γινει αν τον σκοτώσεις εσυ ή τον αφησεις παράλυτο ή ολα μαζι κλπ κλπ ;)


Δεν με κατάλαβες

buckley
28/02/2020, 13:24
Λαθος! Υπαρχουν δρομοι που εχουν αναποδο τριγωνο παραχωρησης προτεραιοτητας δηλαδη. Υπαρχουν αλλοι που εχουν STOP. Στους πρωτους μπορεις να πλησιασεις κι αν δεν ερχεται κανεις να περασεις. Στους δευτερους σταματας κι αν ειναι ελευθεροι περνας.

Οταν ομως βλεπεις ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ τοτε ΣΤΑΜΑΤΑΣ μεχρι να γινει πρασινο.

Καποτε μπορει να το εκανα αφου ελεγχα καλα. Μετα ωριμασα και το σταματησα.

Δεν κανουμε, κανουν. Κι επειδη κανουν αυτοι πρεπει να τους μοιασουμε;

ΥΓ. Το puppy μηπως ειναι απο τον Marine Corps Major Greg 'Pappy' Boyington της Black Sheep Squadron? ;)

μπα μπα ...
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=135989&p=3007751&viewfull=1#post3007751

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/02/2020, 21:57
Δεν με κατάλαβες

Το κατάλαβα και εγώ ότι δε σε κατάλαβε :wave2:


Θα συμφωνήσω με πλιτζερ. Κόκκινο έχω να περάσω πάρα πολλά χρόνια. Από την άλλη σούζα πριν μία βδομάδα...

νεοσσός
28/02/2020, 22:50
...
Θα συμφωνήσω με πλιτζερ. Κόκκινο έχω να περάσω πάρα πολλά χρόνια. Από την άλλη σούζα πριν μία βδομάδα...
Στη φωτογραφία του προφίλ σου πάντως, περνάς σούζα με κόκκινο.

415485

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/02/2020, 05:08
Στη φωτογραφία του προφίλ σου πάντως, περνάς σούζα με κόκκινο.

415485

Εκεί ήμουν μικρός...:p

Jo.Da.
29/02/2020, 07:18
Σας βλέπω να διαφωνείτε για τα κόκκινα, τις παραβιάσεις, τον ΚΟΚ, τους Νόμους, τις αντικοινωνικές συμπεριφορές κλπ. Δε θα διαφωνήσω μαζί σας. Αλλά μήπως είμαστε λίγο υποκριτές; Ποια η άποψή σας πχ για κίνηση με 200+km/h σε δημόσιο δρόμο; Ρητορικό το ερώτημα, μη σκίσουμε το "σε είδα".

rainmike
29/02/2020, 09:30
Σας βλέπω να διαφωνείτε για τα κόκκινα, τις παραβιάσεις, τον ΚΟΚ, τους Νόμους, τις αντικοινωνικές συμπεριφορές κλπ. Δε θα διαφωνήσω μαζί σας. Αλλά μήπως είμαστε λίγο υποκριτές; Ποια η άποψή σας πχ για κίνηση με 200+km/h σε δημόσιο δρόμο; Ρητορικό το ερώτημα, μη σκίσουμε το "σε είδα".
Alea iacta est:cool:

macdeath_s
01/03/2020, 17:27
Σε είδα να μας χαιρετάς και να είσαι πολύ προσιτός και όταν βγήκες στη πίστα να δείχνεις τι εστί παγκόσμιο. Επίσης σε είδα να σε προδίδουν τα φρένα και να φεύγεις με τα όσα στη 1η στροφή. Ήρθε ελικόπτερο αλλά τελικά όλα καλά...

415499

415500

Υ.Γ.: Δεν έφυγε ο Viñales προφανώς

DimisK
03/03/2020, 08:59
Σας είδα προχθές απόγευμα καταμεσής κεντρικής λεωφόρου, να έχετε πιαστεί στα χέρια και να σφαλιαρίζεστε με πάθος....ο ένας μεσήλιξ μάλιστα!
Φοβερό σόου! Τι να σας λέω! Δεκάδες αυτοκίνητα και μηχανές, πλήθος να έχει μαζευτεί στα γύρω πεζοδρόμια και να χαζεύει το υπερθέαμα!
Κατεβαίνω εγώ κι άλλος ένας να τους χωρίσουμε μπας και λήξει το πανηγύρι...(μάλλον μαλακία κάναμε. Επρεπε να τους αφήσουμε να αλληλοεξουδετερωθούν ίσως:smokin:)

Τί γίνεται ρε παιδιά; Τόσο μίσος και απάθεια πια;

:whistle::a06:

Shinigami Ryuk
03/03/2020, 10:54
Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;:bawl:

Βλεπω δυσκολευεσαι πολυ να πιστεψεις οτι οντως υπαρχουν ατομα που δεν σφαζουν το κοκκινο.Βαγγελη...ψαξου

BLiTzER
04/03/2020, 09:18
Σε είδα, τύπε με το F650, να προσπαθείς απεγνωσμένα να φτάσεις πρώτος και να πάρεις το πρωτάθλημα. Μέχρι και block pass στη λωρίδα διήθησης έκανες, σε κάποιο φανάρι της Γαλατσίου, για να καταφέρεις να περάσεις το 125. Και μετά, φυσικά, πλακώθηκες στα φρένα και μου έκοψες τη φόρα, γιατί ήθελες 20 λεπτά να καταλάβεις ότι χωράς.

Από Βεΐκου μέχρι το ΟΑΚΑ δε φαινόσουν ούτε στους καθρέπτες μου, πάντως. Ίσως χρειάζεσαι το 1200. :lol:

karateo
04/03/2020, 16:35
Σε είδα πριν λίγο γεμάτο αίματα στο κεφάλι και ένα κράνος jet πεσμένο μακριά σου.
Το ότι ήσουν όρθιος είναι καλό σημάδι αν και δεν πρέπει να είχε περάσει 1-2 λεπτά απο την τράκα.

Αν κατάλαβα καλά, μετωπική σκούτερ με αυτοκίνητο γιατί είδα το φανάρι το αυτοκινήτου και προφυλακτήρα κάμποσα μέτρα μακριά.
Ποιός φταίει δε ξέρω αλλά σίγουρα κάποιος έκανε χοντρή μαλακία.
Είναι στροφή με κάθετους και απο τις δύο πλευρές και όλοι κόβουν κάθετα το δρόμο.

filipp0s
04/03/2020, 19:42
Σε είδα με το tdm στην πατησίων να έρχεσαι από το απέναντι ρεύμα με τουλάχιστον 8 προβόλια αναμμένα μπροστά απο πάνω μέχρι κάτω! Δεν μπορούσα να καταλάβω τι σκατά μηχανάκι ήταν από μακρυά, νόμιζα ότι ήταν βέσπα γεμάτη με καθρέφτες αλλά mods φάση 60's κι έτσι, νεοχιπστερ. Τι φάση ρε??? :confused:

VANDA
05/03/2020, 09:17
Τι φάση ρε??? :confused:

Μπορεί να πήγαινε να κάνει εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς :lol:

415559

BLiTzER
05/03/2020, 09:50
Η φάση με τα προβολάκια έχει καταντήσει πιο γραφική κι από αυτούς που βάζουν neon και μπλε/κόκκινες "ψείρες". Η απορία μου είναι αν καταλαβαίνουν ότι είναι καραγκιόζηδες ή νομίζουν ότι κάτι κάνουν έτσι. Χτες πέτυχα vstrom/varadero, μια από αυτές τις βάρκες τέλος πάντων (πετυχαίνω τόσα τσίρκα on/off καθημερινά που δε θυμάμαι ποιος είναι ποιος), με ΜΠΛΕ προβολάκια. Έκλαιγα μέσα από το κράνος.

Σε είδα, με το Vstrom, Λαμπράκη προς Κηφισό. Αυτός που σου κόρναρε, ξέρεις εσύ.