PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

sapila racing
22/07/2020, 08:53
Σε είδα πρωί πρωί ενώ στρίβω δεξιά σε μονόδρομο εχοντας πρασινο να έρχεσαι ξαφνικά με το scooter ανάποδα απο τον μονόδρομο πανω στην στροφή με σκοπό να μπείς ανάποδα και στον μονόδρομο απ όπου ερχόμουν, και κοκκάλωσα το αμάξι για να μην σε διαλύσω αφού δεν υπήρχε χώρος.
Φώναξες το γνωστό 'Σε είδα!' και σου απάντησα οτι κι εγώ σε είδα πόσο μ@##κας είσαι και σου έριξα και μια ωραία μούντζα.
Γιατί σε πείραξε και φώναζες κι έβριζες μετά δεν το κατάλαβα αφού είσαι όντως?
:bawl:

Θα μπορούσα και να μην ημουν στην τσίτα και να μην φρενάρω καν, θα ησουν στο νοσοκομείο τώρα στην καλύτερη. Κράνος βέβαια δεν χρειάζεται, εχει και ζέστη.
:moutza:

Panos76
22/07/2020, 11:23
Σε είδα και εγώ εψές με το aygo σου και το λευκό φορεματάκι σου, κυριλέ, να έχεις σταματήσει με αλάρμ σε στενότατο δρόμο δύο - και καλά - λωρίδων, ούτε 30 μέτρα από φανάρι, να κοιτάζεις στο χώρο αποσκευών.

Μετά από λίγο κλείδωσες και έφυγες, κανονικό παρκάρισμα δηλ. λίγο παρακάτω από τη θέση του άουντι, ενώ όλα τα αμάξια να έχουν μπλοκάρει.

419795

Καθημερινά διαπιστώνω όλο και περισσότερο πως το θράσος ξεχείλισε πλέον σε αυτή τη χώρα. Αν μιλήσεις, θα σε βρίσουν από πάνω αντί να ντραπούν. Δηλ. δεν υπάρχει σημείο επαφής, δεν υπάρχει λογική, δεν υπάρχουν λόγια. Μ’ ακούει κανείς;;; Που έλεγε και ο Βαρδής 30 φεύγα χρόνια πριν. Που να έβλεπε το σήμερα.

bruno
23/07/2020, 11:31
Σε ειδα χτες το μεσιμερι στο ποταμι,λιγο ποιο κατω απο το allou fan park να πηγαινεις με καμια 110-120km/h με πολυ φασαρια απο κωλοπειραγμενο cryrton x και να εχεις προς αναμεσα στα ποδια σου ενα παιδακι 3-4 χρονων.Φοραγατε κρανος βεβαια εε,να τα λεμε αυτα.

karateo
23/07/2020, 20:43
Σας βλέπω καθημερινά να ποντάρετε τη ζωή σας/μου/τους για ανεξήγητους λόγους.

Highlights:

1) Γουρούνα να στρίβει σε διασταύρωση χωρίς να έχει προτεραιότητα χωρίς να κοιτάξει καν.
(πάντα κόβω και 9/10 φορές κορνάρω κιόλας)

2) (τρελοκομείο ο τύπος)
Ξεκινάει απο την αντλία του βενζινάδικου πατητός και βγαίνει στο δρόμο που ερχόμουν (τον είχα δεί γιατί έτσι κάνω πάντα)
κόβει τη λωρίδα μου και στρίβει σε κάθετο στο απέναντι ρεύμα χωρίς να κοιτάξει πουθενά και ούτε και να κόψει φυσικά.

3) Μέσα στο χωριό τουρίστας διπλός σε σκούτερ 20ετίας (piaggio typhoon), να έχω σταματήσει σε διάβαση να περάσει πεζός με βαλίτσα στα ροδάκια και να τον βλέπω απο τα 20μέτρα να προσπαθεί να σταματήσει με το αντίστοιχο βλέμμα τύπου "βλέπω τον θάνατο σου"...

419878
Δεν σταμάτησε και πέρασε ξυστά απο τον πεζό που και αυτός δεν πήρε χαμπάρι γιατί ο άνθρωπος θα υπέθεσε όταν τον είδε ότι θα σταματήσει!

Το απόλυτο μπουρδέλο καθημερινά!
Όποιος βιάζεται να μαζέψει οδηγική εμπειρία να έρθει Κρήτη :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/07/2020, 21:04
Σας βλέπω καθημερινά να ποντάρετε τη ζωή σας/μου/τους για ανεξήγητους λόγους.

Highlights:

1) Γουρούνα να στρίβει σε διασταύρωση χωρίς να έχει προτεραιότητα χωρίς να κοιτάξει καν.
(πάντα κόβω και 9/10 φορές κορνάρω κιόλας)

2) (τρελοκομείο ο τύπος)
Ξεκινάει απο την αντλία του βενζινάδικου πατητός και βγαίνει στο δρόμο που ερχόμουν (τον είχα δεί γιατί έτσι κάνω πάντα)
κόβει τη λωρίδα μου και στρίβει σε κάθετο στο απέναντι ρεύμα χωρίς να κοιτάξει πουθενά και ούτε και να κόψει φυσικά.

3) Μέσα στο χωριό τουρίστας διπλός σε σκούτερ 20ετίας (piaggio typhoon), να έχω σταματήσει σε διάβαση να περάσει πεζός με βαλίτσα στα ροδάκια και να τον βλέπω απο τα 20μέτρα να προσπαθεί να σταματήσει με το αντίστοιχο βλέμμα τύπου "βλέπω τον θάνατο σου"...

419878
Δεν σταμάτησε και πέρασε ξυστά απο τον πεζό που και αυτός δεν πήρε χαμπάρι γιατί ο άνθρωπος θα υπέθεσε όταν τον είδε ότι θα σταματήσει!

Το απόλυτο μπουρδέλο καθημερινά!
Όποιος βιάζεται να μαζέψει οδηγική εμπειρία να έρθει Κρήτη :lol:

Καλά εκεί που μένεις εσύ ένα παραπάνω τα καλοκαίρια.

pektis
24/07/2020, 14:25
Σε ειδα να περνας με το πασο σου τον δρομο και οταν ειδες οτι ερχομουν σβελτα, αρχισες να τρεχεις...Να 'σαι καλα μ'εκανες και γελασα :lol:
(Θα εκοβα ρε, λες να περνουσα απο πάνω; ) :lol:

KostRider
24/07/2020, 17:41
Σας βλέπω κάθε μέρα ποδηλάτες να κάνετε ότι μ@λακια σας περνάει από το μυαλο, μάλλον από το κρανίο, γιατί μυαλό δεν έχετε.. Τι κόκκινα, τι βόλτα σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας.. Βόλος.. Παιδιά τι ισχύει στον κοκ; αν συμβεί κάτι με ποδηλάτη;

gior-gos
24/07/2020, 19:31
Σε είδα

ακόμη λειτουργική

419889

419890

419891

419892

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
24/07/2020, 22:37
Σε είδα

ακόμη λειτουργική

419889

419890

419891

419892

Πολύ όμορφη. Μπράβο στο κάτοχο. Δεν έχει ενα μηχανάκι βιτρίνας για να πίνει καφέ και να τη βλέπουν. Έχει ένα μηχανάκι που φαίνετε ότι τον εξυπηρετεί ακόμα όπως χρόνια πριν.

strokt up
25/07/2020, 00:17
αυτό είναι με τους σταυρούς στο ντεπόζιτο που λένε;

gior-gos
25/07/2020, 07:00
Το παραπάνω είναι 250cc. Αυτό με τους σταυρούς 750cc. Η οικογένεια των 3κύλινδρων της kawasaki εκείνης της εποχής είναι μεγάλη με διάφορους κυβισμούς και ονομασίες.

billyka
29/07/2020, 02:04
Σε είδα γατούλα πατημενη νεκρή στην άσφαλτο και πολύ στεναχωρήθηκα. Δε πρέπει να είχε γίνει πολύ ώρα πριν. Κάτι τέτοια μού θυμίζουν να μην ανοιγω το γκάζι παραπάνω :(

Mπραβο ρε φιλε,ειδικα εδω επαρχια βαρεθηκα να βλεπω χτυπημενα ζωα.Μπροστα απο το σπιτι μου,πρωτη οικοδομη σε γειτονια προαστιου μπαινουν τα αμαξια με 100 χλμ...Ρε μπασταρδε μπορει παιδια να παιζουν αν δεν σε νοιαζει για τα ζωα..ΟΚ,πολλες φορες πεταγοντε στο μισο μετρο αλλα πολλες φορες εχω δει,ειδικα οδηγους αυτοκινητων(αισθανονται μαλλον φουλ ασφαλεις μεσα στο κουτι τους) ενω εχουν δει το ζωο να ειναι ειτε μεσα ειτε στην ακρη του δρομου, να μην κοβουν καν,και οτι γινει..Γατες σκυλοι σκατζοχοιροι..Κριμα ειναι

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/07/2020, 05:49
Mπραβο ρε φιλε,ειδικα εδω επαρχια βαρεθηκα να βλεπω χτυπημενα ζωα.Μπροστα απο το σπιτι μου,πρωτη οικοδομη σε γειτονια προαστιου μπαινουν τα αμαξια με 100 χλμ...Ρε μπασταρδε μπορει παιδια να παιζουν αν δεν σε νοιαζει για τα ζωα..ΟΚ,πολλες φορες πεταγοντε στο μισο μετρο αλλα πολλες φορες εχω δει,ειδικα οδηγους αυτοκινητων(αισθανονται μαλλον φουλ ασφαλεις μεσα στο κουτι τους) ενω εχουν δει το ζωο να ειναι ειτε μεσα ειτε στην ακρη του δρομου, να μην κοβουν καν,και οτι γινει..Γατες σκυλοι σκατζοχοιροι..Κριμα ειναι

Τους έχω δει τους μαλακες. Βλέπουν το ζώο στη άκρη και δε κόβουν καθόλου. Ήθελα και ναξερα όταν τους συμβαίνει η στραβή νιώθουν τίποτα?Τούς χαλάει η μέρα?

SeniorCanardo
29/07/2020, 11:49
Σε είδα με το ΥΖ κατά τις 22:00,χωρίς φώτα και χωρίς πινακίδα, με μέτριο προς κακό φωτισμό στο δρόμο. :confused:

Ευτυχώς η εξάτμιση ακούγονταν, 3 τετράγωνα μακρία, αλλά και πάλι νομίζω ότι ρισκάρεις πολλά.

Είθε η τύχη να είναι μαζί σου!

harris_x
29/07/2020, 13:47
Σε είδα με το GS με το τριβάλιτσο να περνάς πίσω μου σε κάποια διόδια πριν το Βόλο... :lol::lol::lol:

George_M.
29/07/2020, 19:50
Σας είδα στην Απειρανθο στην Ναξο.
419944

gior-gos
02/08/2020, 21:33
Σε είδα

στο Καστελλόριζο

420022

macdeath_s
05/08/2020, 00:08
Σε είδα στην Πειραιώς πάνω στο GSXR (1000άρι) με κράνος στο ντεπόζιτο και καινούργιο λάστιχο να το στρώνεις. σε ένα φανάρι έβαλες κράνος και λέω ωραίος. Και ενώ εξηγούσα στη καταλανή συνεπιβάτιδα μου τη φάση με τα κράνη στην Ελλάδα αρχίζεις τα μπαντιλίκια για να στρώσεις το λάστιχο. Αρχίζεις κουβέντα με ένα ζευγάρι με σκούτερ (η γυναίκα οδηγούσε ο άντρας ακράνατος). Αργότερα κτλβα τσακωνόσασταν επειδή σου την είπε για τις μπάντες ή τους ακούμπησες. Πιο κάτω προσπάθησε να τους δείξεις ότι δεν είναι επικίνδυνες και ξανα βάρεσες μπαντιλίκια δίπλα τους. Λίγο πιο κάτω σταματήσατε στη μέση του δρόμου έτοιμος για να τις παίξετε (λεεεω εγώ). Από τα νεύρα σου δεν έβαλες καλά τη μηχανή στο σταντ ή σου φυγε από τα χέρια και σωριάστηκε. Το ζευγάρι με το σκούτερ έφυγε και συ προσπαθούσες να τη σηκώσεις. Karma is a bitch ? πολλοί τριγύρω γελάγαν πάντως. Δεν αξίζουν τέτοιοι τσαμπουκάδες και τα λάστιχα δεν στρώνουν με μπαντιλίκια.

omega
05/08/2020, 01:25
Σας βλέπω κάθε μέρα ποδηλάτες να κάνετε ότι μ@λακια σας περνάει από το μυαλο, μάλλον από το κρανίο, γιατί μυαλό δεν έχετε.. Τι κόκκινα, τι βόλτα σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας.. Βόλος.. Παιδιά τι ισχύει στον κοκ; αν συμβεί κάτι με ποδηλάτη;



Το είδος ατυχήματος θα χαρακτηριστεί ως "παρασυρση ποδηλάτη" φταις δε φταις,όπως και σε εμπλοκή με πεζό "παράσυρση πεζού".
Αν δεν υπάρχουν μάρτυρες.... ή είναι πονηροί ποδηλάτης/πεζός μπορεί να μπλέξεις άσχημα..

Grafton 505
14/08/2020, 16:43
:a10:


420177

giorgosb
19/08/2020, 15:24
Σε είδα να μην θες να αποχωριστείς το κινητό σου ούτε λεπτό.. :confused:

Να μου πεις κι εγω χρήση κινητού έκανα για να βγάλω τη φωτό, αλλά μου έκανε εντύπωση το θέαμα..

420239

petros1479
25/08/2020, 11:08
Μολις σας ειδα στο νησι με τα astrea γυαλιστερα και ωραια, εξατμιση που ακουγοτανε απο τη χωρα κτλ... αλλα το εντυπωσιακο και οι δυο με κρανος, agv με τα σχεδιακια τους, αψογοι!!! Μου φανηκε παραξενο για το νησι γιατι δυστυχως η κουλτουρα ειναι το αντιθετο!!!

strokt up
25/08/2020, 15:56
Σε είδα να μην θες να αποχωριστείς το κινητό σου ούτε λεπτό.. :confused:

Να μου πεις κι εγω χρήση κινητού έκανα για να βγάλω τη φωτό, αλλά μου έκανε εντύπωση το θέαμα..

420239

Θέλω να πιστεύω ότι είχε το gps εκεί.

doctor_john
25/08/2020, 16:56
ναι είναι η θέση ρεβολβερ :lol:
σε κρατά σε εγρήγορση καθε 90 μοίρες που αλλάζει κατεύθυνση
να πεις οτι δεν ειχε χώρο στο ταμπλό..

karellen
25/08/2020, 17:19
Αυτή τη βάση την έχουν κατά κανόνα οι ταξιτζήδες όταν είναι αναμονή στην πιάτσα και χαζεύουν το τάμπλετ για να περνάει η ώρα.
Σε εκείνο το σημείο είναι βολική γωνία η στάση του κεφαλιού.

GogosLux
25/08/2020, 17:50
Εχω καποια απο την επιστροφή μου :

1) Σε είδα @ρχιδόβλαχε ΜΕΣΑ στο τουνελ της εγνατίας προς Ηγουμενίτσα το ΣΑββατο 22/08 να με κλείνεις με κόρνες και να σταματάς το Polo σου μπροστά μου δηλώνωντας σε άπταιστα βλαχο γερμανικα Αστυνομία (Ελεω πινακίδας) ρωτώντας με γιατι εκανα ετσι - Δηλ μικρο σλαλομ εντος της λωρίδας μου στο οριο ταχύτητας.

Μετα το αρχικό σοκ και αφου κατάλαβα οτι δεν κορναρες γιατι κατι μου ειχε πέσει ή γιατι ειχα καποιο προβλημα στο μηχανάκι, οπως αρχικά νομιζα με τον σαματα που εκανες, σου ειπα οτι να πας να γ@μηθείς και ευχαριστως να τα πουμε εξω οπως μου πρότεινες.

ΦΥΣΙΚΑ σε εγραψα στα π@π@ρια μου και συνέχισα μιας και ειχες ουτε σειρήνα στο όχημα - ουτε εδειξες ταυτότητα.

Καλα εκανες να με περιμένεις στην εξοδο μετα το τουνελ αλλα αν ίσχυαν οσα ισχυριζόσουν θα μπουρούσες ανετα να με βρεις αφου ημουν σε κλειστο αυτοκινητόδρομο, περασα διόδια και κατέληξα μέσα στο λιμάνι της Ηγουμενιτσας ;)


Ασε που θα σου εκανα οτι περισσοτερο μπορούσα μιας και με εθεσες σε κίνδυνο κλεινωντας με εντος τουνελ χωρις σειρήνα και με τα φορτηγα να περνάνε απο αριστερα, ειπα πηγαινα με το προβλεπόμενο οριο :D

------------

2) Σε γνώρισα Πανο στην καμπίνα να τα λεμε, καλους δρόμους να έχεις και του χρονου στην Ελλαδα με μηχανή οπως κάθε χρόνο :D

-------------

3) Σε ειδα Αυστριακε στις Ιταλικες Αλπεις να δοκιμάζεις το ΚΤΜ μου ενω περιμέναμε 2 ωρες να ανοιξει ο δρομος μετα απο χαζοκατολίσθηση και να πείθεις επι τοπου την γυναικα για το νεο όχημα.

Αν και δεν διαβάζεις ευχομαι καλορίζικο :p

-----------

4) Σε ειπα "παππου" στην κορυφή του Stelvio να μου λες οτι εχεις και GS1200 αλλα το 790 που μολις πήρες τα σπάει :lol: και ειναι οτι πρέπει :moutza:

-----------

5) Σας ειδα ποδηλάτες και άλλους με πέδιλα με ροδάκια να ανεβαίνετε το Stelvio, ανδρες - γυναίκες και γηραιούς , πραγματικά σας θαύμασα :eyepop::uplate:

katsar
25/08/2020, 17:51
Σε είδα κοντά στο χωριό Δάφνη κάπου στον νομό Ηλείας .Α ρε καψούρη.... :beer:
Έτσι ,ούτε ομάδες,ούτε πολιτικά ,μόνο Χοντα :lol:
420480

Acacius
25/08/2020, 17:53
Σε είδα στην Ιεράπετρα με το ΜΠιστόλι Monster ZZR 1400... και κράνος τζετ-καθίκι.

Θα μου πεις, και που φορούσες κάτι, η εξαίρεση είσαι εδώ πέρα.

giorgosb
25/08/2020, 18:02
Θέλω να πιστεύω ότι είχε το gps εκεί.

Δυστυχώς όχι, κάτι χάζευε στο ίντερνετ.. Όσοι βάζουν gps το έχουν συνήθως σε ένα σταθερό σημείο στο ταμπλό

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/08/2020, 20:10
Σε είδα κοντά στο χωριό Δάφνη κάπου στον νομό Ηλείας .Α ρε καψούρη.... :beer:
Έτσι ,ούτε ομάδες,ούτε πολιτικά ,μόνο Χοντα :lol:
420480

Αυτό δε το χω ξαναδεί :lol:

harris_x
04/09/2020, 11:11
Σε είδα στο ΤΕΙ Αιγάλεω ξάπλα :(
ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό...

karellen
05/09/2020, 09:31
Σε είδα π@π@ρα να με σκοτίζεις πρωί πρωί στο μαγαζί μου όταν σου είπα για το τρακάρισμα πέρισυ.
''Θέλει άπειρη προσοχή τα κολομηχανάκια... και να προσέχεις εσύ δεν σε προσέχει ο άλλος.... καλά κάνω εγώ που δεν τα καβαλάω (δεν ξέρει ούτε ποδήλατο ο χλεχλές).... ενώ με το αυτοκινητάκι σου δεν θα πάθαινες τίποτα...''

Στο τέλος απηύδησα,παρότι πελάτης, 'έλεος ρε φίλε άμα παράταγα τη μηχανή και οδηγούσα αμάξι θα είχα πεθάνει από ανία πριν χρόνια ,μια καψούρα έχουμε κι εμείς και την καβαλάμε παρ' όλες τις συνεπειες.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
05/09/2020, 21:41
Σε είδα π@π@ρα να με σκοτίζεις πρωί πρωί στο μαγαζί μου όταν σου είπα για το τρακάρισμα πέρισυ.
''Θέλει άπειρη προσοχή τα κολομηχανάκια... και να προσέχεις εσύ δεν σε προσέχει ο άλλος.... καλά κάνω εγώ που δεν τα καβαλάω (δεν ξέρει ούτε ποδήλατο ο χλεχλές).... ενώ με το αυτοκινητάκι σου δεν θα πάθαινες τίποτα...''

Στο τέλος απηύδησα,παρότι πελάτης, 'έλεος ρε φίλε άμα παράταγα τη μηχανή και οδηγούσα αμάξι θα είχα πεθάνει από ανία πριν χρόνια ,μια καψούρα έχουμε κι εμείς και την καβαλάμε παρ' όλες τις συνεπειες.

Η αιώνια κόντρα.Διτροχοι vs κουταδες...

Kas_Tracer
06/09/2020, 15:37
Η αιώνια κόντρα.Διτροχοι vs κουταδες...

Η αιώνια κουταμάρα, του να αισθάνεται ασφαλής σε ένα αυτοκίνητο. Προφανώς τα 1000 ετήσια θύματα κάπου αλλού συμβαίνουν (στην Κρήτη ειδικά μάλλον κανένα)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
06/09/2020, 16:47
Η αιώνια κουταμάρα, του να αισθάνεται ασφαλής σε ένα αυτοκίνητο. Προφανώς τα 1000 ετήσια θύματα κάπου αλλού συμβαίνουν (στην Κρήτη ειδικά μάλλον κανένα)

Αισθάνονται ασφαλείς μέσα στα κουτιά τους αλλά στα τέτοια τους για τους άλλους που είναι με μότο.
Οί ίδιοι λένε πως είναι ανασφάλεια να οδηγάει κάποιος μότο αλλά αυτοί οί ίδιοι το μότο δε το υπολογίζουν στο δρόμο ισάξια με αυτούς.

STF
06/09/2020, 22:45
Αισθάνονται ασφαλείς μέσα στα κουτιά τους αλλά στα τέτοια τους για τους άλλους που είναι με μότο.
Οί ίδιοι λένε πως είναι ανασφάλεια να οδηγάει κάποιος μότο αλλά αυτοί οί ίδιοι το μότο δε το υπολογίζουν στο δρόμο ισάξια με αυτούς.

Είναι σημαντικό να μπορείς να οδηγάς και τα δυο. Και μοτοσυκλετιστές δεν υπολογίζουν αυτοκίνητα και δεν σέβονται πολλά...

karellen
07/09/2020, 04:05
Σας είδα στα στροφιλίκια Άστρους-Λεωνιδίου ένα πορτοκαλί versys,ένα αλλο που δεν πρόλαβα να γνωρίσω και ένα Niken!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
07/09/2020, 06:51
Είναι σημαντικό να μπορείς να οδηγάς και τα δυο. Και μοτοσυκλετιστές δεν υπολογίζουν αυτοκίνητα και δεν σέβονται πολλά...

Ναι αλλά με τη διαφορά ότι αν ο μοτοσικλετιστής γράψει στα τέτοια του το αυτοκίνητο ο αυτοκινητηστης θα καθυστερήσει να πάει στη δουλειά του ενώ το αντίθετο άν γίνει πολλές φορές τελειώνει με μοιραίο τρόπο για τον δίτροχο.

STF
07/09/2020, 22:31
Ναι αλλά με τη διαφορά ότι αν ο μοτοσικλετιστής γράψει στα τέτοια του το αυτοκίνητο ο αυτοκινητηστης θα καθυστερήσει να πάει στη δουλειά του ενώ το αντίθετο άν γίνει πολλές φορές τελειώνει με μοιραίο τρόπο για τον δίτροχο.

Δεν υπάρχει διαφορά, γιατί αν κάνεις μαλακίες με τη μοτοσυκλέτα ο αυτοκινητιστής θα αργήσει να πάει στη δουλειά του ενώ ο μοτοσυκλετιστής και πάλι μπορεί να το φάει το κεφάλι του. Επομένως αν ο ίδιος δε σέβεται τον εαυτό του... Τέλος πάντων, κάθε ατύχημα ή δυστύχημα είναι λυπηρό γεγονός. Αυτό που ήθελα να πω είναι πως το να τα οδηγάς και τα δυο είναι μεγάλο ατού γιατί κατανοείς πολλά από τα "θέματα" που έχουν και οι δυο οδηγοί και μαντεύεις πολλές από τις κινήσεις που θα ακολουθήσουν σε όποιο κάθισμα και αν κάθεσαι.

KAGOURO
09/09/2020, 20:12
Σε είδα να σταματάς με το αυτοκίνητο στην Κατεχάκη, που είχα μείνει, για να με ρωτήσεις εαν χρειάζομαι κάτι...Σ ευχαριστώ πολύ !

Jo.Da.
10/09/2020, 15:41
Δε σε βλέπω νήμα "συνθήματα στους τοίχους", οπότε επειδή σε είδα πίσω απ' την πλατεία Προσκόπων στο Παγκράτι και με προβλημάτισες (αλλά μ' έκανες να χαμογελάσω αυτομάτως):

420834

tzimidis
10/09/2020, 23:24
Σε είδα και κοίταξα γύρω μου μήπως είμαι στο Μόναχο.

420841
420842

Τελικά Κορυδαλλό ημουν.

AUFGEBRACHT
12/09/2020, 21:54
Σε είδα ευτραφή τύπε με το 1200GSΑ μέρα μεσημέρι με τον ήλιο ντάλα να τσουρουφλάει κι εσύ με 4 προβολάκια αναμμένα, κράνος flip up και επιτηδευμένα χαλαρό ύφος του στυλ "μόλις γύρισα από την έρημο Γκόμπι", είμαι σίγουρος ότι με την άκρη του ματιού σου παρακολουθούσες αν σε κοιτάνε... Δεν ξέρω αν με είδες, αλλά τα γέλια μου ήταν εντελώς αυθόρμητα... πριν λίγο είχα δει και έτερο ευτραφή τύπο με προβολάκια αναμμένα, αλλά αυτός είχε Varadero (εννοείται)...

Σε είδα κι εσένα μεσήλικα στο φανάρι, ηλικία 55+, πάνω σε καγκούρικο TDM (πάλι εννοείται...), ξεκράνωτος, πουκάμισο ξεκούμπωτο στο στήθος, ξεκάλτσωτος και μαύρο σκαρπίνι...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/09/2020, 22:11
Σε είδα ευτραφή τύπε με το 1200GSΑ μέρα μεσημέρι με τον ήλιο ντάλα να τσουρουφλάει κι εσύ με 4 προβολάκια αναμμένα, κράνος flip up και επιτηδευμένα χαλαρό ύφος του στυλ "μόλις γύρισα από την έρημο Γκόμπι", είμαι σίγουρος ότι με την άκρη του ματιού σου παρακολουθούσες αν σε κοιτάνε... Δεν ξέρω αν με είδες, αλλά τα γέλια μου ήταν εντελώς αυθόρμητα... πριν λίγο είχα δει και έτερο ευτραφή τύπο με προβολάκια αναμμένα, αλλά αυτός είχε Varadero (εννοείται)...

Σε είδα κι εσένα μεσήλικα στο φανάρι, ηλικία 55+, πάνω σε καγκούρικο TDM (πάλι εννοείται...), ξεκράνωτος, πουκάμισο ξεκούμπωτο στο στήθος, ξεκάλτσωτος και μαύρο σκαρπίνι...

Αυτόν με το τιντιεμ δε γινόταν να τον δούμε και μείς :lol:

argiris34
13/09/2020, 08:31
Σε ειδα με το gs να με στραβωνεις με το ενα προβολακι και το κεντρικο φαναρι και οταν σου ειπα φιλε στραβωνεις δες το να ξεκινας απο το κλασσσικο αποκλειεται τωρα το πηγα κτεο και να συνεχιζεις με υφος μπουστα κιαπανω αυτο ειναι μοτοσυκλετα κιοταν γκαζωνει καθεται, κιαφου εφυγες γκαζωτος στο επομενο γλιστερο εσακι αφουβεριξες αγκυρες και ανοιξες αλεξιπτωτα σε περασα με το τρομερο σκουτερ των 11 ιππων με την καταπληκτικη ταχυτητα των 55χλμ/ωρα, στην επομενη γωνια αλλαξεςς υφος και μου λες ναι αλλα το οτι δεν φορας κρανος ειναι πιο επικυνδυνο απο τα φωτα που σε στραβωνουν. Πρωτον καποιοι κανουν δουλειες στις 11 και μπορει να ειναι ιδρωμενοικαι δευτερον ρε ελληναρα κοιτα την καμπουρα σου πρωτα δεν ειναι διαγωνισμος κατουρηματος μια φιλικη παρατηρηση ηταν αν δεν το ειχες παρει χαμπαρι ααα και το καθηκι του 5ευρου που φοραγεσ ζτο μοτοσακο των 20000 δεν προσφερει και τοση προστασια

PortisHead
14/09/2020, 11:36
Σε ειδα κοπελιά Σαββατο, αργα απόγευμα (19.00-20.00), με το καινουργιο V-Strom (μονοβάλιτσο, δεξιά νομιζω), απο Βούλα περιπου μεχρι Νικαια-Κορυδαλλο.
Ολη την παραλιακή κι ολο τον Κηφισο, προσπεράσεις εναλλαξ, σφηνες, μια ο ενας μια ο αλλος.
Το καταχαρηκα το παιχνιδι.

katsar
18/09/2020, 10:36
Σε είδα (βλέπω) σήμερα να μου κάνεις παρέα,ολόκληρος τυφώνας,κυκλώνας :lol: μας χτύπησε,έτσι θα σε άφηνα milf ;;Θα το έκανα μόνιμο ντεκόρ του χώρου εργασίας αν δεν μύριζε βενζίνη.και καμένα λάδια απτα μπουριά οκ :lol:
421029

SeniorCanardo
18/09/2020, 11:57
Έδεσε με τη διακόσμηση, ρουστίκ πολυθρονίτσες, ασπρόμαυρη φώτο ευτυχισμένου ζεύγους, κάτι σε αρχαία windows βλέπω στην οθόνη (ή αρχαίο theming)!:D

Panos76
18/09/2020, 12:35
Έδεσε με τη διακόσμηση, ρουστίκ πολυθρονίτσες, ασπρόμαυρη φώτο ευτυχισμένου ζεύγους, κάτι σε αρχαία windows βλέπω στην οθόνη (ή αρχαίο theming)!:D

Σαν σκηνικό από το γραφείο της Χαρούλας στο Ρετιρέ; :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/09/2020, 14:07
Σε είδα (βλέπω) σήμερα να μου κάνεις παρέα,ολόκληρος τυφώνας,κυκλώνας :lol: μας χτύπησε,έτσι θα σε άφηνα milf ;;Θα το έκανα μόνιμο ντεκόρ του χώρου εργασίας αν δεν μύριζε βενζίνη.και καμένα λάδια απτα μπουριά οκ :lol:
421029

Ωραίος ρε Νίκο. Έτσι. Αφού μας προσέχουν τα μουσεία μας να τα προσέχουμε και εμείς.

Ερώτηση. Τη σέλα την έχεις φτιάξει εσύ ανατομική.?
2 φορές αυτή τη βδομάδα πηγα βόλτα. Τη μια εκανα 160χλμ και την άλλη 130 και πραγματικά προβληματίστηκα πολύ με τη κατάσταση της σέλας μου. Πόνος. Δε το θυμάμαι έτσι. 22 χρόνια τώρα το ίδιο αφρολεξ....

strokt up
18/09/2020, 15:14
Μπαίνω κάθε μέρα μήπως με δει κανείς και με κράξει. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

SeniorCanardo
18/09/2020, 15:57
Σε είδα και σε χάρηκα!

Νεαρός σε ηλικία, με το κράνος σου, το μπουφανάκι σου, και το ZX-6R στην πένα, να το πηγαίνεις ωραία πλην όμως συνετά.

Ανταλλάξαμε δυο κουβέντες στο φανάρι και μου έμεινε το αυτοκόλλητο στα πλαϊνά.
"Live a life worth to remember".

Καλούς δρόμους να έχεις.:beer:

sanctusan
19/09/2020, 15:05
Σε είδα κουμπαράκι να τραγουδάς στο 10 μηνών βαφτιστήρι μου το "Μια ωραία πεταλούδα" cover με στοίχους από "Αντίδραση - ΕΛ.ΑΣ"
Ένα δάκρυ συγκίνησης έτρεξε για τους κουμπάρους και το βαφτιστήρι μου!!!!

Υ.Γ. Σας είδα να με ξέρετε τόσο καλά και να μου κάνετε δώρο βάφτισης μπότες μηχανής!!!

Kas_Tracer
20/09/2020, 22:35
Οταν ότι όμορφο έχεις δει βολτάροντας, διαγράφετε συναντώντας τον έλληνα μαλάκα ( βγάλτε εξελιγμένο κορωνοιό να κάνει σωστή δουλειά ρεεεε)421127
421129

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2020, 04:54
Οταν ότι όμορφο έχεις δει βολτάροντας, διαγράφετε συναντώντας τον έλληνα μαλάκα ( βγάλτε εξελιγμένο κορωνοιό να κάνει σωστή δουλειά ρεεεε)421127
421129

Απίστευτο. Που?

Kas_Tracer
21/09/2020, 05:41
Απίστευτο. Που?

Επιστρεφοντας από προυσο προς Λαμία.
Κάπου κοντά στο Καρπενήσι

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2020, 06:52
Επιστρεφοντας από προυσο προς Λαμία.
Κάπου κοντά στο Καρπενήσι

Τυχερός είσαι. Στη κόψη του ξυραφιού...

sapila racing
21/09/2020, 07:49
Οταν ότι όμορφο έχεις δει βολτάροντας, διαγράφετε συναντώντας τον έλληνα μαλάκα ( βγάλτε εξελιγμένο κορωνοιό να κάνει σωστή δουλειά ρεεεε)

Εκνευρίζομαι μονο που βλέπω τις φωτό! :mad:

Acacius
21/09/2020, 08:13
Οταν ότι όμορφο έχεις δει βολτάροντας, διαγράφετε συναντώντας τον έλληνα μαλάκα ( βγάλτε εξελιγμένο κορωνοιό να κάνει σωστή δουλειά ρεεεε)421127
421129

Φίλος, εγώ βλέπω τρεις οδηγούς να πηγαίνουν στην ίδια λωρίδα και μόνο εσένα να κάνεις το αντίθετο. Είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι εσύ ο λάθος να ουμ'; :cry::cry::cry:

Kas_Tracer
21/09/2020, 08:17
Το Καρπενήσι δεν είναι στην Κύπρο :cry:

PortisHead
21/09/2020, 15:10
Η Ευρυτανια έχει Εγγλεζικη Οδηγική Παιδεία....ασχετοι.

bulmont
25/09/2020, 17:20
Σε είδα μωρή αρρώστια MOTO.GR να ''ξανασηκώνεσαι'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer::beer::beer:

Bowleno
25/09/2020, 18:05
Σε είδα μωρή αρρώστια MOTO.GR να ''ξανασηκώνεσαι'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer::beer::beer:

Ακόμα καλύτερα, ας βοηθήσουμε όλοι να μην ξαναπέσει! :beer:

George_M.
28/09/2020, 13:26
Σας είδα, 2 στους 2 έξω από το υγεια
Ξεπαρκαρατε άνετοι
φορέσατε κρανος
ΔΕΝ κουμπωσατε - δέσατε κράνος
Και φύγατε αερατοι με τον Θεό βοηθό.. :cry:

pektis
28/09/2020, 13:42
Σας βλεπω καθε μερα να περνατε τα κοκκινα σαν να μην τρεχει τιποτε...

Parking
28/09/2020, 14:59
τι καραβλαχοι, τι ζώα ....

Bowleno
28/09/2020, 21:05
Σε είδα σήμερα, CB 350 του 1972 σε κατάσταση μπιμπελό μου είπες (ιδιοκτήτης 65 φεύγα....) Ότι το αγόρασες τότε κούτα....
Ωραίος!
421209

doctor_john
29/09/2020, 08:31
Σε είδα να με κοιτάς στα μάτια προσπερνώντας σε τυφλή στροφή υπο κλίση. Σε κοίταξα και εγώ και δεν θα έπρεπε να σε βλέπω
αλλά αυτό είναι το λιγότερο..
Εμείς είμαστε τέτοιοι, κάναμε μια κίνηση σαν να την κάναμε πάντα και συνεχίσαμε.
Αυτό που βίωσε η κοπέλα σου δεν θα έπρεπε να το νιώσει άνθρωπος..

Φαντάσου να την γλυτώσετε και να μείνει φυτό στη γέννα γιατί έχεις φέρει το νευρικό της σύστημα στα όρια του...

Σκέψου μαύρο tdm στο Γεροβουνό, σκέψου.

spyrval
01/10/2020, 09:08
Σε είδα απορριμματοφόρο χθες στις 17:45 απέναντι από το Μέγαρο Μουσικής να αδειάζεις κάδους. Το πρωί 8:30 με 9:00 πιστεύω είναι καλύτερα για την κίνηση στη Βασιλίσσης Σοφίας.

Panos76
01/10/2020, 14:14
Σε είδα σήμερα, CB 350 του 1972 σε κατάσταση μπιμπελό μου είπες (ιδιοκτήτης 65 φεύγα....) Ότι το αγόρασες τότε κούτα....
Ωραίος!
421209

Σε είδα Leo να μη λες κουβέντα (https://www.motomag.gr/news/nea-montela/neo-honda-cb-350-i-ekplixi-apo-tin-india) :D

Να έχει και κάτι να ονειρευτεί ο Μπάκλεϋ :lol:

katsar
01/10/2020, 14:17
Τι ονειρεύεται; bluetooth και traction control για να δαμάσεις τα 20 άλογα; :lol:

caesarsk
05/10/2020, 19:20
Σε είδα @vaska σήμερα και μου είχε λείψει το αλληλομορφο βρισιμο μας!!!

-Πάρε τον καφέ σου ρε μαλάκα
-Δεν θα μου πεις εσύ τι θα κάνω ρε σκατόγερε


και η Μαρούσκα να μας κοιτάζει και να χαζογελάει με τους ηλιθιους


(παραπάνω δεν λέω γιατί πέφτει λογοκρισία)

DoctoR_k6
07/10/2020, 09:19
Σε ειδα με την Σουζουκαρα σου (νεο Κατανα ) κ πιασαμε την κουβεντα σχετικα με την μοτο.
Δηλωσες ενθουσιασμενος...κουκλαρα απο κοντα.
Καλα χιλιομετρα ευχομαι.

Υ.Γ Σας ειδα να μπαινετε ολοι μεσα...την διαρκεια θα δουμε.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/10/2020, 07:25
Σας είδα πριν από λίγο.
Μία μαμά με το σκούτερ της και 3 παιδιά πανω φυσικά ακρανωτοι και οι 4.
2 σκούτερ ακόμα ΣΕ ΛΕΩΦΌΡΟ τρικαβαλα(γονείς με παιδί) φυσικά ξεκρανωτοι.

pektis
08/10/2020, 12:07
Σε ειδα το πρωι με το ΜΖ & σε χαρηκα...''Αρωμα'' 2χρονιλας!!Ειχα πολυ καιρο να δω διχρονο...
Μου επιασες την κουβεντα στο φαναρι για το vfr...
Καλους δρομους να εχεις :)

caesarsk
08/10/2020, 19:26
BMW σειρά 1 λευκό με πινακίδα ΝΚΙ 1778 που έκοψες δυο λωρίδες κάθετα στην Κυμης για να βγεις στην αριστερή ενώ εγώ ερχόμουν να ξέρεις ότι το ότι με κοίταζες τσαμπουκαλεμενα κοπέλια στο φανάρι που σταμάτησα δίπλα σου δεν με σταμάτησε ούτε από τα γαμωσταυριδια που σου έριξα ούτε από το να δώσω την πινακίδα σου στην αστυνομία (που ήταν δίπλα σου την ώρα που την εκανες την μαλακία αλλά δεν πήραν την πινακίδα σου) για επικίνδυνη οδήγηση.
Οποίος σου είπε ότι είσαι γρήγορη ή ικανή οδηγός ψέμματα σου είπε. Να πηδήξει ήθελε. Σκισε σε μικρά μικρά κομματάκια το δίπλωμα σου, βάλε φωτιά στα κομμάτια και άσε τις στάχτες να φύγουν στον αερα και ασχολησου με αλλά αθλήματα/χόμπι.

Bowleno
10/10/2020, 23:22
Σε είδα σήμερα το πρωί στις 3 γέφυρες, mach(3; )750 σε χρώμα χρυσοκίτρινο κατάσταση κούτα και πινακίδες κλασικής
Άρη, το ξέρεις το μηχανάκι;
Ο ιδιοκτήτης πάντως φαινόταν να ξέρει ότι καβαλούσε... Κροκόδειλο και το πήγαινε κότα:lol:

Acacius
15/10/2020, 19:27
Σε είδα καθώς περνούσα από τον Άγιο Κωνσταντίνο, γυαλιστερό μαυροκίτρινο TDR στο συνεργείο. Μου φάνηκες οπτικά σε πολύ καλή κατάσταση, ελπίζω να είσαι γρήγορα πάλι στους δρόμους. Σπανίζουν πια τέτοιες μοτοσυκλέτες.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/10/2020, 20:11
Σε είδα καθώς περνούσα από τον Άγιο Κωνσταντίνο, γυαλιστερό μαυροκίτρινο TDR στο συνεργείο. Μου φάνηκες οπτικά σε πολύ καλή κατάσταση, ελπίζω να είσαι γρήγορα πάλι στους δρόμους. Σπανίζουν πια τέτοιες μοτοσυκλέτες.

Στα αγκαΘα τα περσινά γνώρισα ενα τυπα απο πάνω που ειχε ενα μοβ.Πραγματικα μια κατηγορία μονο τού

caesarsk
16/10/2020, 10:31
Νεοσσε ήσουν στης Βασ. Κωνσταντινου πριν το Χίλτον σήμερα 10:45-11:00;;;

Από τον τρόπο που έχεις πει οτι οδηγάς, αν δεν ήσουν εσύ, υπάρχει κι αλλος σαν και εσένα! Φουλ προβλεπόμενος, στην μέση της μεσαίας λωρίδας, ακριβώς στο όριο ταχύτητας, και τριγύρω να τον περνούν αυτοκίνητα, φορτηγά, μηχανές, ποδήλατα. Αν ήσουν εσύ, χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε. Τέρας ψυχραιμίας!

νεοσσός
16/10/2020, 10:43
Νεοσσε ήσουν στης Βασ. Κωνσταντινου πριν το Χίλτον σήμερα 10:45-11:00;;;

Από τον τρόπο που έχεις πει οτι οδηγάς, αν δεν ήσουν εσύ, υπάρχει κι αλλος σαν και εσένα! Φουλ προβλεπόμενος, στην μέση της μεσαίας λωρίδας, ακριβώς στο όριο ταχύτητας, και τριγύρω να τον περνούν αυτοκίνητα, φορτηγά, μηχανές, ποδήλατα. Αν ήσουν εσύ, χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε. Τέρας ψυχραιμίας!
Δεν ήμανε εγώ.

Υπάρχουν και πιο προβλεπέδες από εμένανε. Π.χ. βλέπω στη Λεωφόρο Κηφισίας κάποιους που κάθονται στο μποτιλιάρισμα πίσω από τα αμάξια (δεν εννοώ μηχανές συνοδείας), ενώ προχθές είδα μία τύπισσα με Tenere 1200 στην Κατεχάκη, μεσαία λωρίδα να πηγαίνει με το όριο των 60 km/h.

GogosLux
16/10/2020, 13:02
Δεν ήμανε εγώ.

Υπάρχουν και πιο προβλεπέδες από εμένανε. Π.χ. βλέπω στη Λεωφόρο Κηφισίας κάποιους που κάθονται στο μποτιλιάρισμα πίσω από τα αμάξια (δεν εννοώ μηχανές συνοδείας), ενώ προχθές είδα μία τύπισσα με Tenere 1200 στην Κατεχάκη, μεσαία λωρίδα να πηγαίνει με το όριο των 60 km/h.

WTF ειναι παντου :lol:

DoctoR_k6
16/10/2020, 13:29
WTF ειναι παντου :lol:

Κυκλοφορουν αναμεσα μας... :bawl:

caesarsk
17/10/2020, 12:26
Σε είδα ρε φίλε και σε χάρηκα. Αν είναι κανένας εδώ μέσα, μ άρεσε ο ήχος από την εξάτμιση σου

https://youtu.be/HLjhIYcNPaI

(Νεοσσέ εσύ μην βλέπεις)

katsar
17/10/2020, 13:07
Εγώ ψάχνω να βρω που είναι ο τίτλος του βίντεο,όλα καλά τα βλέπω,έχασα κάτι ;! :hmm:
:beer:

caesarsk
17/10/2020, 16:03
Εγώ ψάχνω να βρω που είναι ο τίτλος του βίντεο,όλα καλά τα βλέπω,έχασα κάτι ;! :hmm:
:beer:

Είναι "Αντικοινωνική" συμπεριφορά αλλά δεν αφηνε το youtube τα εισαγωγικα

bulmont
17/10/2020, 16:18
Είναι "Αντικοινωνική" συμπεριφορά αλλά δεν αφηνε το youtube τα εισαγωγικα

Αντικοινωνική συμπεριφορά αυτός που είναι μπροστά ή αυτός που τραβάει βίντεο;;;;;;;;;;;

caesarsk
17/10/2020, 16:57
Αντικοινωνική συμπεριφορά αυτός που είναι μπροστά ή αυτός που τραβάει βίντεο;;;;;;;;;;;

Πάντα αυτός που τραβάει βίντεο. Αν ήταν κοινωνικός θα είχε πλησιάσει θα ειχε ρίξει κλωτσια για να γνωριστουν καλύτερα αργότερα στο τμήμα.

Dennis-
18/10/2020, 15:11
Σας ειδα 2 τρεισερ και μετα απο λιγο 2 καβα γυμνα πετροκερασα λιβαδι κτλ !! :wave2:

giorgosb
18/10/2020, 23:41
Σας είδα να μην σέβεστε τις θέσεις μοτό.. οδός Παπαρρηγοπούλου, κέντρο Αθήνα

doctor_john
19/10/2020, 07:26
Καλά τώρα.. ποιοί νομίζεις παρκάρουν εκεί νύχτα με ωράριο καταστημάτων που καλύπτεται από το μετρό;
Εξαιρετικής ποιότητας άνθρωποι...

viper1
19/10/2020, 09:15
Σας είδα να μην σέβεστε τις θέσεις μοτό.. οδός Παπαρρηγοπούλου, κέντρο Αθήνα

421976

Ενώ εμείς που παρκάρουμε στα πεζοδρόμια πεζόδρομους κλπ σεβόμαστε...;)

giorgosb
19/10/2020, 10:01
Ενώ εμείς που παρκάρουμε στα πεζοδρόμια πεζόδρομους κλπ σεβόμαστε...;)

Υποτίθεται ότι γι αυτό αυξήθηκαν οι θέσεις πάρκινγκ μοτο στην Αθήνα, για να μειωθεί το φαινόμενο να παρκάρουμε στα πεζοδρόμια. Τα τελευταία χρόνια προσπαθώ όσο γίνεται να παρκάρω νόμιμα χωρίς να ενοχλώ πεζούς και μου χτύπησε λίγο άσχημα που είδα και τις δυο πλευρές του δρόμου, που προορίζονται για μηχανάκια, κατειλημμένες από αυτοκίνητα..

STF
19/10/2020, 12:08
Υποτίθεται ότι γι αυτό αυξήθηκαν οι θέσεις πάρκινγκ μοτο στην Αθήνα, για να μειωθεί το φαινόμενο να παρκάρουμε στα πεζοδρόμια. Τα τελευταία χρόνια προσπαθώ όσο γίνεται να παρκάρω νόμιμα χωρίς να ενοχλώ πεζούς και μου χτύπησε λίγο άσχημα που είδα και τις δυο πλευρές του δρόμου, που προορίζονται για μηχανάκια, κατειλημμένες από αυτοκίνητα..

Η ερώτηση είναι το 100 το κάλεσες; Ή δεν γίνεσαι ρουφιάνος... όπως συνήθως ακούω να μου απαντάνε;

buckley
19/10/2020, 12:35
Υποτίθεται ότι γι αυτό αυξήθηκαν οι θέσεις πάρκινγκ μοτο στην Αθήνα, για να μειωθεί το φαινόμενο να παρκάρουμε στα πεζοδρόμια. Τα τελευταία χρόνια προσπαθώ όσο γίνεται να παρκάρω νόμιμα χωρίς να ενοχλώ πεζούς και μου χτύπησε λίγο άσχημα που είδα και τις δυο πλευρές του δρόμου, που προορίζονται για μηχανάκια, κατειλημμένες από αυτοκίνητα..

Δεν σβήνεις και την πινακίδα του suv :cry:

giorgosb
19/10/2020, 12:45
Η ερώτηση είναι το 100 το κάλεσες; Ή δεν γίνεσαι ρουφιάνος... όπως συνήθως ακούω να μου απαντάνε;

Όχι δεν το κάλεσα, την επόμενη ίσως το κάνω


Δεν σβήνεις και την πινακίδα του suv :cry:

Την έσβησα τελείως την φωτο

headbanger
20/10/2020, 16:44
είδα το βιντεο απο 2 παιδιά απο το τοπικο ADV γκρουπ. πρέπει να το δείτε και σεις https://youtu.be/2mx19tSR8JA

azar41
20/10/2020, 18:13
Ωραίο βίντεο αλλά με πολλές πτώσεις και ταλαιπωρεια μέχρι να κατεβάσει πιέσεις στο Τ7
Γιατί να πας με διακόσια κιλά μηχανάκι σε μια διαδρομή που είναι δύσκολη και χωρίς χιόνι;

viper1
21/10/2020, 14:20
Η ερώτηση είναι το 100 το κάλεσες; Ή δεν γίνεσαι ρουφιάνος... όπως συνήθως ακούω να μου απαντάνε;

Και να τους έπαιρνε θα έβαζαν mute θα πέθαιναν στο γέλιο μετά unmute και θα στείλουμε ένα σταθμό όταν υπάρχει διαθέσιμος. Θέλετε να αφήσετε όνομα και τηλέφωνο? (Τα οποία τα βλέπουν στην οθόνη αν δεν παίρνεις με απόκρυψη)

STF
21/10/2020, 15:56
Και να τους έπαιρνε θα έβαζαν mute θα πέθαιναν στο γέλιο μετά unmute και θα στείλουμε ένα σταθμό όταν υπάρχει διαθέσιμος. Θέλετε να αφήσετε όνομα και τηλέφωνο? (Τα οποία τα βλέπουν στην οθόνη αν δεν παίρνεις με απόκρυψη)

Δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις ονοματεπώνυμο, προεραιτικό είναι. Όποτε έχω πάρει έρχονται, μερικές φορές με καθυστέρηση αλλά έρχονται.