PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

McGyver
03/06/2021, 19:33
Σας είδα...

428533

...φρεσκαδούρες μου!

428534

428535

karellen
03/06/2021, 19:52
Κατάφερες και βρήκες Pilot?
Μπραβο!

McGyver
03/06/2021, 20:07
Κατάφερες και βρήκες Pilot?
Μπραβο!

Πέτυχα τρελό timing, μόλις παρέλαβαν στην Ελλάδα απ' ότι κατάλαβα...

Grafton 505
03/06/2021, 20:12
..... και .... ναι, γιατί όχι ;;;; Αφού δεν υπάρχουν ιπτάμενα αυτοκίνητα .....

428537

pektis
04/06/2021, 08:44
Σας βλεπω καθε μερα να περνατε τα κοκκινα φαναρια και τα στοπ...
Πότε θα δω κανεναν ''ξαπλα'' δεν ξερω ακομα!
Ολοι βιαζεστε. Θελει προσοχη ομως...

νεοσσός
04/06/2021, 08:46
Σας είδα...

428533

...φρεσκαδούρες μου!

428534

428535
Με γεια! Έτοιμος για την ετήσια βλέπω.

Panos76
04/06/2021, 23:41
Σε είδα κατάμαυρο αγριογούρουνο στη μέση του πουθενά μες το μισοσκόταδο. Ευτυχώς δεν έτρεχα και κυρίως δεν μου έδωσες καμία σημασία :sweat:

spyrval
05/06/2021, 11:27
Πες και πού ήσουν μπας και το πετύχουμε και εμείς....

o teos
06/06/2021, 14:27
Σας είδα απ τα εξωτερικά..με τακουνατα λάστιχα φουλ κομπλε...που πάτε ωρε και κανει και ζέστη...:lol:

428629

mike_4
07/06/2021, 11:09
Σας είδα χθές να έχετε ξεχυθεί στους επαρχιακούς οι διάφορες παρέες και μου άρεσε. Μου άρεσε ακόμα περισσότερο που σας είδα να χαιρετάτε όλοι.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
07/06/2021, 11:21
Σε ειδα εχθές το πρωί γύρω στις 6-30 που πήγαινα στο χωριό. Εισουν τούμπανο και εση και το gs σου.Σε προσπέρασα και σκέφτηκα να βγάλω πόδι αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει ντράπηκα :lol:

sanctusan
09/06/2021, 09:56
Σε είδα στο μετρό με μπαστούνι που είχε και μπαλάκι στης άκρη, πήγαινες στα χαμένα. Σταματάω δίπλα σου
-Που πας;
-Κάτω
-Έλα να πάμε μαζί
-Εντάξει, εντάξει (δείχνεις να ενοχλήθηκες)
-Σε αφήνω, δεν σε ενοχλώ
-Ευχαριστώ

Όταν το ξεπεράσεις ψυχολογικά, θα είσαι και σε θέση να δεχτείς βοήθεια. Μέχρι τότε, "μπορώ και μόνος μου".

Μιλάω εκ του ασφαλούς και χωρίς να μου έχεις λείψει η όραση μου (ή κάποιου συγγενή μου), ούτε δευτερόλεπτο.

harris_x
09/06/2021, 10:01
Σας είδα απ τα εξωτερικά..με τακουνατα λάστιχα φουλ κομπλε...που πάτε ωρε και κανει και ζέστη...:lol:

428629

Τι νόμιζες; :smokin:
Ότι είναι όλοι Λουκίες σαν και του λόγου σου;

:bawl::bawl::bawl:

:a22:

:sweat::sweat::sweat:

:heartpound:

motojojo
09/06/2021, 10:41
Σε είδα στο μετρό με μπαστούνι που είχε και μπαλάκι στης άκρη, πήγαινες στα χαμένα. Σταματάω δίπλα σου
-Που πας;
-Κάτω
-Έλα να πάμε μαζί
-Εντάξει, εντάξει (δείχνεις να ενοχλήθηκες)
-Σε αφήνω, δεν σε ενοχλώ
-Ευχαριστώ

Όταν το ξεπεράσεις ψυχολογικά, θα είσαι και σε θέση να δεχτείς βοήθεια. Μέχρι τότε, "μπορώ και μόνος μου".

Μιλάω εκ του ασφαλούς και χωρίς να μου έχεις λείψει η όραση μου (ή κάποιου συγγενή μου), ούτε δευτερόλεπτο.


Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό. Μήπως εσύ ενοχλήθηκες περισσότερο?

https://youtu.be/RqYg4Ujh5XQ?t=637

McGyver
09/06/2021, 11:05
Σε είδα στο μετρό με μπαστούνι που είχε και μπαλάκι στης άκρη, πήγαινες στα χαμένα. Σταματάω δίπλα σου
-Που πας;
-Κάτω
-Έλα να πάμε μαζί
-Εντάξει, εντάξει (δείχνεις να ενοχλήθηκες)
-Σε αφήνω, δεν σε ενοχλώ
-Ευχαριστώ

Όταν το ξεπεράσεις ψυχολογικά, θα είσαι και σε θέση να δεχτείς βοήθεια. Μέχρι τότε, "μπορώ και μόνος μου".

Μιλάω εκ του ασφαλούς και χωρίς να μου έχεις λείψει η όραση μου (ή κάποιου συγγενή μου), ούτε δευτερόλεπτο.

Δε σε ψέγω για κάτι, απλά είναι θέμα προσέγγισης για να μην κάνεις τον άλλο να αισθανθεί άσχημα...

Εγώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις ρωτάω απλά "μου επιτρέπετε να σας βοηθήσω;", "μπορώ να βοηθήσω σε κάτι;" ή "μήπως χρειάζεστε βοήθεια;" με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που θα ρωτούσα έναν τουρίστα που φαίνεται χαμένος με τις πινακίδες.

:beer:

billyka
09/06/2021, 16:38
Σε είδα στο μετρό με μπαστούνι που είχε και μπαλάκι στης άκρη, πήγαινες στα χαμένα. Σταματάω δίπλα σου
-Που πας;
-Κάτω
-Έλα να πάμε μαζί
-Εντάξει, εντάξει (δείχνεις να ενοχλήθηκες)
-Σε αφήνω, δεν σε ενοχλώ
-Ευχαριστώ

Όταν το ξεπεράσεις ψυχολογικά, θα είσαι και σε θέση να δεχτείς βοήθεια. Μέχρι τότε, "μπορώ και μόνος μου".

Μιλάω εκ του ασφαλούς και χωρίς να μου έχεις λείψει η όραση μου (ή κάποιου συγγενή μου), ούτε δευτερόλεπτο.

φιλε,ενοχλουνται γιατι φοβουνται.Σκεψου να περπατας χωρις το φως σου μες τον κοσμο για λιγο..εδω εχεις την οραση σου και φοβασαι..Σκεψου αυτον που οταν εσυ του προσφερεις βοηθεια αυτος σκεφτεται χιλιαδυο που μπορει να συμβουν,εχει πολλους που θελουν να προσφερουν ''βοηθεια'' σε ατομα με προβληματα(ληστεια πχ)..Οποτε μην σου φαινεται περιεργο.Ο σωστος τροπος προσεγγισης ατομων με μειωμενη οραση και βασικα οποιουδηποτε ατομου ειναι πρωτα να τον ρωτησεις ΑΝ χρειαζεται βοηθεια.Ειχες αγνες προθεσεις αλλα ο αλλος δεν το ξερει.Ειχα χρονια στην οικογενεια μου ατομο το οποιο ηταν 43 χρονια στο σκοταδι..Οσο για τα ψυχολογικα..εδω αλλοι χωριζουν μια γκομενα και δεν μπορουν να το ξεπερασουν,σκεψου να μην ξαναδεις φως,χρωματα,προσωπα..Αστο,δεν ξεπερνιεται αυτο το πραγμα,να χανεις τον προσανατολισμο σου μεσα στο ιδιο σου το σπιτι,να ξυπνας απο τον υπνο να ανοιγεις τα ματια,να τα ξανακλεινεις τα ξανανοιγεις και ειναι ακομα σκοταδι..τρελα ειναι.. ΕΝΤΙΤ - Μετα ειδα το σχολιο του μαγκαιβερ ποιο πανω.Αυτο ακριβως που λεει ειναι το σωστο

Panos76
11/06/2021, 08:12
Σας άκουσα εχθές μικρές νεράιδες να τραγουδάτε με μια κιθάρα στο απέναντι μπαλκόνι ομορφαίνοντας τη νύχτα και την ασχήμια της πόλης.

teogtp
11/06/2021, 08:28
Σας άκουσα εχθές μικρές νεράιδες να τραγουδάτε με μια κιθάρα στο απέναντι μπαλκόνι ομορφαίνοντας τη νύχτα και την ασχήμια της πόλης.

https://youtu.be/xupwF-vR0wQ


:D

McGyver
11/06/2021, 21:24
Σε είδα με το Diavel στην εθνική, κράνος & t-shirt να είσαι κουλουριασμένος όπως καβαλάνε οι πιτσιρικάδες τα παπάκια για να τσιμπήσουν 1χλμ παραπάνω τελική...

Νά 'σαι καλά να το χαίρεσαι, αλλά :bawl: :bawl:...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/06/2021, 05:18
Σε είδα με το Diavel στην εθνική, κράνος & t-shirt να είσαι κουλουριασμένος όπως καβαλάνε οι πιτσιρικάδες τα παπάκια για να τσιμπήσουν 1χλμ παραπάνω τελική...

Νά 'σαι καλά να το χαίρεσαι, αλλά :bawl: :bawl:...

Κι εγώ το χω κάνει :lol:

AUFGEBRACHT
12/06/2021, 14:29
Σε είδα θεια με το μαύρο Polo μέσα σε 5 λεπτά να σε αποφεύγω 2 φορές... την πρώτη ενώ είχες στρίψει αριστερά -χωρίς φλας εννοείται- άλλαξες αστραπιαία πορεία, και με στροφή 180 μοιρών αποφάσισες να στρίψεις δεξιά, χωρίς να κοιτάξεις... για δευτερόλεπτα δεν καρφώθηκα στην πόρτα σου. Δεν πέρασαν 2 λεπτά και σε πέτυχα αντικανονικά σε μονόδρομο, η χειρονομία που σου έκανα ήταν το πιο ευγενικό εκείνη τη στιγμή. Τι διάτανο, μεθυσμένη ήσουνα, ή είχες πάρει τίποτα και πήγαινες έτσι;...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/06/2021, 19:01
Σε είδα θεια με το μαύρο Polo μέσα σε 5 λεπτά να σε αποφεύγω 2 φορές... την πρώτη ενώ είχες στρίψει αριστερά -χωρίς φλας εννοείται- άλλαξες αστραπιαία πορεία, και με στροφή 180 μοιρών αποφάσισες να στρίψεις δεξιά, χωρίς να κοιτάξεις... για δευτερόλεπτα δεν καρφώθηκα στην πόρτα σου. Δεν πέρασαν 2 λεπτά και σε πέτυχα αντικανονικά σε μονόδρομο, η χειρονομία που σου έκανα ήταν το πιο ευγενικό εκείνη τη στιγμή. Τι διάτανο, μεθυσμένη ήσουνα, ή είχες πάρει τίποτα και πήγαινες έτσι;...

Δε μπορεί ρε φίλε. Κάτι άλλο συμβαίνει. Δε μπορεί να είναι όλες Μεθυσμένες...

KAWAMANRIDER
12/06/2021, 22:31
σε είδα φίλε με το tenere σου και το πολύ όμορφο εντουρο κράνος σου , σου έπαιξα τα φώτα , ενώ μου έκανες νεύμα σου έκανα κι εγώ και χαρήκαμε και οι δύο :D χρόνια είχα να χαιρετιστώ έτσι με μοτοσυκλετιστή εδώ και βέβαια να φοράει και κράνος

McGyver
15/06/2021, 17:18
ΔΕΝ σε είδα όταν μου έκανες το καλό...

...να σε έχει πάντα ο Θεός καλά!

Το μαύρο NC στη Σοφοκλέους.

:beer:

o teos
15/06/2021, 23:25
Τι νόμιζες; :smokin:
Ότι είναι όλοι Λουκίες σαν και του λόγου σου;

:bawl::bawl::bawl:

:a22:

:sweat::sweat::sweat:

:heartpound:

:moutza::lol:

karellen
16/06/2021, 09:08
Σε είδα στην πεντάλεπτη μπόρα που έριξε χθες,μπροστά μου με το αυτοκίνητο να έχεις ανάψει φώτα μεγάλη σκάλα,τα αλάρμ (!) και να πηγαίνεις με 10,λες και είμαστε στην Κατάρα το Γενάρη,η ουρά πίσω ατελείωτη.
Όταν σε προσπέρασα και πήγα να πω 'προχώρα μωρή μ@λάκω' κοιτάζω δίπλα και βλέπω ένα μαντράχαλο. :cry:

Dr.Monty
19/06/2021, 13:00
Σας είδα καμία 10αριά BMW on/off Σάββατο πρωί στην Καστοριά. Υπέροχη εικόνα

karellen
22/06/2021, 17:27
Σας είδα χθες στα Λαγκαδια Αρκαδίας, μπόλικοι σύντροχοι με μοτοσυκλετες. Χαιρετίσματα στους 2 με τις κούκλες GS 1150 adv και στα μουρλοκομεία εκ Θεσσαλονίκης με το fazer και το GS lc!

zannisvel
25/06/2021, 11:01
McGyver Χάρηκα πολύ που σε είδα έστω και για 67 δευτερόλεπτα. :lol:
Τα μπρελόκ είναι καταπληκτικά!!!

McGyver
25/06/2021, 12:23
McGyver Χάρηκα πολύ που σε είδα έστω και για 67 δευτερόλεπτα. :lol:

Αν εκείνη τη στιγμή έκανα ότι έβγαζα κράνος, δε θα είχα κουράγιο να το ξαναφορέσω γαμώ τη ζέστη :bawl:.

Κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε και sorry που έγινε τόσο "μπαμ" η όλη φάση :beer:!


Τα μπρελόκ είναι καταπληκτικά!!!

To ίδιο και τα μαραφέτια-για-να-ανοίξω-πόρτα-χωρίς-να-πιάσω-χερούλι!

giorgosb
25/06/2021, 16:47
Σε είδα στην Πέτρου Ράλλη εν κινήσει να πιάνεις το γκάζι με το αριστερό γιατί με το δεξί έκανες τον σταυρό σου. Λίγο παρακάτω έπνιξες δυο κόκκινα απανωτά..

McGyver
25/06/2021, 17:18
Σε είδα στην Πέτρου Ράλλη εν κινήσει να πιάνεις το γκάζι με το αριστερό γιατί με το δεξί έκανες τον σταυρό σου. Λίγο παρακάτω έπνιξες δυο κόκκινα απανωτά..

A, είναι γνωστός αυτός, το κάνει συνέχεια!

Τον έχει δει και ο Trooper!!!

spyrval
25/06/2021, 19:12
Προφανώς κάνει το σταυρό του για να περάσει τα κόκκινα ασφαλής.

McGyver
26/06/2021, 21:44
Σε είδα να μου δίνεις το σήμα "όλα καλά" για τα πρώτα μας χιλιόμετρα :pink:!

429097 429098

νεοσσός
27/06/2021, 12:55
Σε είδα στην Πέτρου Ράλλη εν κινήσει να πιάνεις το γκάζι με το αριστερό γιατί με το δεξί έκανες τον σταυρό σου. Λίγο παρακάτω έπνιξες δυο κόκκινα απανωτά..
Έχω δει τύπο σε μηχανάκι, να έχει στο αριστερό χέρι τον καφέ και να σηκώνει και το δεξί από το τιμόνι για να κάνει το σταυρό του, καθώς περνούσε από εκκλησία.

The_Scientist
27/06/2021, 16:17
Σε είδα να μου δίνεις το σήμα "όλα καλά" για τα πρώτα μας χιλιόμετρα :pink:!

429097 429098

Ωραίος, εύγε!!!

harris_x
28/06/2021, 11:50
Σε είδα να μου δίνεις το σήμα "όλα καλά" για τα πρώτα μας χιλιόμετρα :pink:!

429097 429098
Αυτά είναι!! :a46::wlae:

Καλές βόλτες να έχετε Θωμά! :beer: :beer: :beer: :beer:

KAWAMANRIDER
30/06/2021, 13:02
σε είδα φίλε να σε πετάει στο αντίθετο ρεύμα το αυτοκίνητο κι εσύ ήσουν με το σκουτερ. Σε είδα που φόραγες ένα κράνος, που κράνος δεν το λες. Με είδα να τρέχω να σε βοηθήσω και αφού είδα ότι σηκώθηκες να σου σηκώνω το σκούτερ και είδα και τον οδηγό του αυτοκινήτου να σου ζητάει χίλια συγνώμη και να είναι σοκαρισμένος αλλά πολύ εντάξει.Τον ρώτησα αν έχει ασφάλεια και είπε αμέσως ότι έχει και θα κάνει φιλική. Σε είδα να ζητάς ποιος θα πληρώσει το μηχανάκι και σου είπα ο οδηγός ενώ ήδη έπαιρνε τηλέφωνο τον ασφαλιστή του. Σε είδα να κομπιάζεις με την ασφάλεια και να λες δεν έχεις τα χαρτιά τα δικά σου μαζί σου και τέτοια. Σε είδα να έχεις αίματα στο πρόσωπο και με είδα να σου λέω πάμε στο κέντρο υγείας που ήταν δίπλα και άστο το μηχανάκι και είπαμε να σε πάμε με τον οδηγό του αυτοκινήτου. Σε είδα να μην θες ούτε στον γιατρό να πας ενώ επέμενα. Και ενώ ήμουν αυτόπτης μάρτυρας και δεν ήθελα με τίποτα να φύγω και ήθελα πραγματικά να βοηθήσω. Με είδα τελικά να φεύγω αφού άκρη δεν έβγαινε. Σε είδα και εσένα τελικά να φεύγεις και μάλλον τον οδηγό του αυτοκινήτου να μένει με μια μεγάλη απορία. Σε είδα κιόλας που δεν ήσουν μικρός σε ηλικία αλλά μάλλον κάτι από άδειες, διπλώματα κλπ ίσως να σου έλειπε. Μην κυκλοφορείτε μωρέ έτσι. :( Τέλος πάντων, τι να πω να προσέχεις ρε φίλε και περαστικά.

rainmike
30/06/2021, 14:25
Σε είδα φιλε χθες κατά τις 8 κατεβαίνοντας την κατσιμήδη να έχεις στην πινακίδα του Fazer κολλημένο κομμάτακι γύρο.
Ρε ετρεχες και δεν εφευγε τi φάση,φαντάζομαι για να κόλλησε στην πινακίδα τι θα έγινε με το έντερο:)

teo_g7
30/06/2021, 16:17
Σε είδα να μου δίνεις το σήμα "όλα καλά" για τα πρώτα μας χιλιόμετρα :pink:!

429097 429098

Καλά χιλιόμετρα και εμπειρίες!!!

billyka
30/06/2021, 17:04
Σε είδα φιλε χθες κατά τις 8 κατεβαίνοντας την κατσιμήδη να έχεις στην πινακίδα του Fazer κολλημένο κομμάτακι γύρο.
Ρε ετρεχες και δεν εφευγε τi φάση,φαντάζομαι για να κόλλησε στην πινακίδα τι θα έγινε με το έντερο:)

:lol::tooth::tooth:

billyka
30/06/2021, 17:04
σε είδα φίλε να σε πετάει στο αντίθετο ρεύμα το αυτοκίνητο κι εσύ ήσουν με το σκουτερ. Σε είδα που φόραγες ένα κράνος, που κράνος δεν το λες. Με είδα να τρέχω να σε βοηθήσω και αφού είδα ότι σηκώθηκες να σου σηκώνω το σκούτερ και είδα και τον οδηγό του αυτοκινήτου να σου ζητάει χίλια συγνώμη και να είναι σοκαρισμένος αλλά πολύ εντάξει.Τον ρώτησα αν έχει ασφάλεια και είπε αμέσως ότι έχει και θα κάνει φιλική. Σε είδα να ζητάς ποιος θα πληρώσει το μηχανάκι και σου είπα ο οδηγός ενώ ήδη έπαιρνε τηλέφωνο τον ασφαλιστή του. Σε είδα να κομπιάζεις με την ασφάλεια και να λες δεν έχεις τα χαρτιά τα δικά σου μαζί σου και τέτοια. Σε είδα να έχεις αίματα στο πρόσωπο και με είδα να σου λέω πάμε στο κέντρο υγείας που ήταν δίπλα και άστο το μηχανάκι και είπαμε να σε πάμε με τον οδηγό του αυτοκινήτου. Σε είδα να μην θες ούτε στον γιατρό να πας ενώ επέμενα. Και ενώ ήμουν αυτόπτης μάρτυρας και δεν ήθελα με τίποτα να φύγω και ήθελα πραγματικά να βοηθήσω. Με είδα τελικά να φεύγω αφού άκρη δεν έβγαινε. Σε είδα και εσένα τελικά να φεύγεις και μάλλον τον οδηγό του αυτοκινήτου να μένει με μια μεγάλη απορία. Σε είδα κιόλας που δεν ήσουν μικρός σε ηλικία αλλά μάλλον κάτι από άδειες, διπλώματα κλπ ίσως να σου έλειπε. Μην κυκλοφορείτε μωρέ έτσι. :( Τέλος πάντων, τι να πω να προσέχεις ρε φίλε και περαστικά.

και ξες,το μηχανακι κλεμμενο και ετσι :D

KAWAMANRIDER
30/06/2021, 21:01
και ξες,το μηχανακι κλεμμενο και ετσι :D

όχι ρε δεν νομίζω να ήταν κλεμμένο αλλά παίζει να μην είχε δίπλωμα ασφάλεια κλπ. Εύχομαι να ήταν επιφανειακό το χτύπημα και να πήγε και σε κανά γιατρό ο άνθρωπος.

mikes
02/07/2021, 20:10
σε ειδα γυμνασμενη κουκλαρα με τη κολαν βερμουδα και το τοπακι πανω στο ποδηλατο να κανεις διηθηση με 10 χλμ,
κι εγω πισω σου να ριχνω ξερογκαζιες στο 250.. στο φαναρι που μας επιασε με κοιταζες με υφακι "τι μαρσαρεις ρε μλκ?
που να πηγαινα?" σε καταλαβα και σου ειπα "οχι ρε αγαπη δε μαρσαρα για να κανεις στην ακρη, απλα το χαρχαλο σβηνει
αμα πεσουν οι στροφες χαμηλα και εχει ταχυτητητα μεσα... αλλωστε ετσι που σε βλεπω, δωσε μου εναν καλο λογο για να
θελω να σε προσπερασω.." γελασες, "τσουγκρισαμε" τις γροθιες μας και συνεχισε ο καθεις τον δρομο του.. να εισαι καλα!

sanctusan
03/07/2021, 09:42
Σε είδα 50 ετών λιώμα πάνω σε scarabeo ακράνοτος και να πηγαίνει τάπα με ένα γριφόν μεσαίου μεγέθους παραμάσχαλα.
Ανέβαινε τη Βουλιαγμένης, σταματάμε στο φανάρι και μου λέει:
Αυτόν που τον βλέπεις (εννοεί το σκύλο) έρχεται από την Ανάβυσσο, έφαγε τα μεζεδάκια του, ήπιε τα τσιπουράκια του και τώρα γυρνάει σπίτι.
Εγώ απλά παγωτό, δεν είπα κουβέντα.

spyrval
03/07/2021, 09:50
Τί να πεις, απλά λυπάσαι. Το σκύλο φυσικά.

thunder ace
03/07/2021, 09:59
Σε είδα 50 ετών λιώμα πάνω σε scarabeo ακράνοτος και να πηγαίνει τάπα με ένα γριφόν μεσαίου μεγέθους παραμάσχαλα.
Ανέβαινε τη Βουλιαγμένης, σταματάμε στο φανάρι και μου λέει:
Αυτόν που τον βλέπεις (εννοεί το σκύλο) έρχεται από την Ανάβυσσο, έφαγε τα μεζεδάκια του, ήπιε τα τσιπουράκια του και τώρα γυρνάει σπίτι.
Εγώ απλά παγωτό, δεν είπα κουβέντα.

Στην Αναβυσσο δεν βλεπω να φτανει.

rainmike
03/07/2021, 20:45
Σε ειδα λευκο 1098 streetfighter πανω στην Κων/νου Καραμανλή.
Μιλάμε το μηχανάκι πανέμορφο.

pektis
08/07/2021, 07:18
Σε είδα delivera με το crypton σου, να με κλείνεις πάνω σε στροφή με λάθος γραμμή...
Όλοι παγκόσμιοι την έχετε δει, γι'αυτό τσακιζεστε κάθε μέρα...
Όχι τπτ άλλο μου χάλασες και το πρωινό μου στρίψιμο!!Μια καλή στροφή έχει όλη και όλη στο δρόμο για την δουλειά....:lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/07/2021, 09:04
Καμία 50αρια μηχανάκια ός επί το πλείστον BMW στη λεωφόρο Καζαντζίδη Ηρακλείου. Είχατε προπομπό και 2 μηχανάκια σκούπα. Απο πιο κλάμπ ήσασταν?Που πηγαίνατε?

karellen
08/07/2021, 09:07
Σε είδα ή μάλλον σε άκουσα πωλητή από το τηλέφωνο:

- Καλησπέρα σας (1 το μεσημέρι ο ήλιος ντάλα)
- Καλησπέρα σας.
- Ονομάζομαι τάδε και καλώ από την Forex επενδυτική να σας ενημερώσω πως να επενδύσετε αποδοτικά τα χρήματα σας.
- Ευχαριστώ που καλέσατε αλλά δεν ενδιαφέρομαι.
- Μπορώ να μάθω το λόγο που δεν σας ενδιαφέρει η πρότασή μας?
-Βεβαίως,δεν υπάρχουν χρήματα!

και η επική απάντηση του μάγκα - Σιγά μωρέ τα λεφτά είναι το πρόβλημα?
:bawl: :bawl:

Mimo750
08/07/2021, 14:31
Σε είδα Ducati Diavel στη λ. Αλεξάνδρας με τον μπάσο ήχο σαν σεισμός έκανε ωραίο εργαλείο!

billyka
08/07/2021, 17:49
Σε είδα ή μάλλον σε άκουσα πωλητή από το τηλέφωνο:

- Καλησπέρα σας (1 το μεσημέρι ο ήλιος ντάλα)
- Καλησπέρα σας.
- Ονομάζομαι τάδε και καλώ από την Forex επενδυτική να σας ενημερώσω πως να επενδύσετε αποδοτικά τα χρήματα σας.
- Ευχαριστώ που καλέσατε αλλά δεν ενδιαφέρομαι.
- Μπορώ να μάθω το λόγο που δεν σας ενδιαφέρει η πρότασή μας?
-Βεβαίως,δεν υπάρχουν χρήματα!

και η επική απάντηση του μάγκα - Σιγά μωρέ τα λεφτά είναι το πρόβλημα?
:bawl: :bawl:

οτι αυτος ξερει τον τροπο να κονομησει και σου λεει γιατι να κονομησω μονο γω?Βρε τι καλος ανθρωπος!!

AUFGEBRACHT
09/07/2021, 18:01
Σε είδα κλασική φυσιογνωμία κωλοπαιδαρά καργιόλη κάγκουρα ψευτόμαγκα, να παραβιάζεις το στοπ με το ασημί Xsara χωρίς να κοιτάξεις καν, κι όταν σου κόρναρα γτ θα έπεφτα πάνω σου, άρχισες να φωνάζεις να πάω να γαμηθώ... αν η μάνα σου έχει ακόμα λόξυγκα, είναι γιατί την μελέτησα πολύ χτες να ξέρεις...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
09/07/2021, 20:08
Καμία 50αρια μηχανάκια ός επί το πλείστον BMW στη λεωφόρο Καζαντζίδη Ηρακλείου. Είχατε προπομπό και 2 μηχανάκια σκούπα. Απο πιο κλάμπ ήσασταν?Που πηγαίνατε?

Έμαθα. Απο την Κύπρο τα παιδιά. Κάνουν το γύρο της Ελλάδας σε 40 μέρες. Ενας φιλος μαζί με έναν άλλο τους βγάλανε τις διαδρομές εδώ.

AUFGEBRACHT
09/07/2021, 21:28
Σε είσα στο βενζινάδικο, να μου βάζεις 6,10lt σε δοχείο 5lt...

spyrval
10/07/2021, 08:22
Θαύμα, θαύμα!!!!
:lol::lol:

Viking
10/07/2021, 17:09
Σε είδα όμορφη
429427

S705
10/07/2021, 17:19
Σε είσα στο βενζινάδικο, να μου βάζεις 6,10lt σε δοχείο 5lt...

σε είδα σήμερα να μου γεμίζεις το αμάξι με 52,68 λίτρα σε 50αρι ρεζερβουάρ που δεν είχε ανάψει ρεζέρβα !!!!!!!!!

σε πμ οποίος θέλει να μάθει ποιο πρατήριο είναι.

καταγγελία μόλις έκανα :a021:

HexDec
10/07/2021, 17:26
Ferrari;
429429

Acacius
10/07/2021, 18:13
Σε είδα Honda Astrea στο συνεργείο στην αρχή της Κνωσού και γυάλιζες πιο πολύ κι από καινούργια. Μάλλον μόλις βγήκες από ανακατασκευή, αυτός που σε έχει πάντως πρέπει να είναι μερακλής.

AUFGEBRACHT
10/07/2021, 18:45
σε είδα σήμερα να μου γεμίζεις το αμάξι με 52,68 λίτρα σε 50αρι ρεζερβουάρ που δεν είχε ανάψει ρεζέρβα !!!!!!!!!

σε πμ οποίος θέλει να μάθει ποιο πρατήριο είναι.

καταγγελία μόλις έκανα :a021:


Την καταγγελία που την έκανες;

billyka
10/07/2021, 20:02
Πριν 2 βδομαδες εβαλα βενζινη στο παπι 3.20 περνει συνηθως,νομιζω 3.3 ειναι ολο η το πολυ 3.7 θεοστεγνο..Ε λοιπον πηρε 4 λιτρακια και αν το πεδευε επερνε λιγο ακομα..Το εχω ξαναπαρατηρησει στο ιδιο πρατηριο αλλα ειχα σκεφτει οτι θα ταν η ιδεα μου.Ε μαλλον δεν ηταν

billyka
10/07/2021, 20:05
Σε είδα κλασική φυσιογνωμία κωλοπαιδαρά καργιόλη κάγκουρα ψευτόμαγκα, να παραβιάζεις το στοπ με το ασημί Xsara χωρίς να κοιτάξεις καν, κι όταν σου κόρναρα γτ θα έπεφτα πάνω σου, άρχισες να φωνάζεις να πάω να γαμηθώ... αν η μάνα σου έχει ακόμα λόξυγκα, είναι γιατί την μελέτησα πολύ χτες να ξέρεις...

Κατι τετοιοι ειναι για γερο γα....σι..Βεβαια το καλυτερο ειναι να μην ασχολεισαι περετερω(πιθανον ορθογραφικο λαθος) γιατι μπεσα δεν εχει κανεις.Με εχει τυχει σκηνικο ασχετο με οδηγηση,ο τυπος με πουλησε τρελα,μολις τον ειπα ελα ρε πο...τη εξω να σε γα...σω και βγηκα εξω,με το που γυρναω το κεφαλι μου ο τυπος ειναι με το κινητο στο αυτι και εχει καλεσει αστυνομια:lol:

bulmont
10/07/2021, 20:11
Xάρηκα μόλις σε είδα κουκλάρα μου στον δρόμο.....μόνη κι' έρημη.....

429432

429433

bulmont
10/07/2021, 20:12
Αλλά περισσότερο χάρηκα μόλις είδα εσένα μιλφάρα μου..........

429434

429435

429436

S705
11/07/2021, 13:03
Την καταγγελία που την έκανες;

εδω http://www.mindev.gov.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CF%8E%CE%BD/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%89%CE%BD/%CE%B5%CF%80%CF%8E%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82/

afasias
11/07/2021, 19:30
Σας είδα καμιά 45αριά Harley να αποχωρείτε από τις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ. Κούκλες όλες μπράβο σας!

McGyver
11/07/2021, 20:41
Σε είδα στην Αττική Οδό με το παλιό κίτρινο τούμπανο Ducati σου...

Το Toyota που σου άναψε το αριστερό φλας για να ξέρεις ότι σε είδα και μετά σου σήκωσε thumbs up :winka:...

Bowleno
11/07/2021, 21:32
Σε είδα πριν λίγο στην Πατησίων λίγο πριν την Κολιάτσου ξαπλωμένο, ακίνητο με την μηχανή δίπλα και τους Δίας από πάνω σου....
Άργησε το ασθενοφόρο, προφανώς ελπίζω να την έβγαλες καλά:(

sanctusan
12/07/2021, 22:38
Σε είδα MX-5 μετά το Περίπτερο και φρακαρισμένες και τις 2 λωρίδες (εγώ ανάμεσα στη κίνηση) εσύ από τη ΛΕΑ. Είχα ορεξούλα και σου έκανα την χειρονομία με τη μπουνιά που πάει πάνω κάτω.


Εδώ ξεκινάει το καλό....
Κάπου βρίσκεις ένα κενό, κάνεις αριστερά να με κλείσεις και ανοίγεις και την πόρτα. :uplate: :moutza::moutza:

χαλαρός ελιγμός, προσπέραση και μεσαίο δάχτυλο ψηλά
Δε μπορώ να πω, πάλεψες ώρα να με φτάσεις. Το δάχτυλο το κατέβασα όταν δεν σε έβλεπα πλέον στον καθρέφτη
Δεν είχα τόση όρεξη ώστε να σταματήσω, μου φτάνει που σου χάλασα τη μέρα :wave2::wave2:

bulmont
14/07/2021, 18:07
Σε είδα και σε φωτογράφισα...............................

429479

429480

429481

AUFGEBRACHT
14/07/2021, 21:45
Σε είδα ΔΙ.ΑΣ ξεκράνωτος και να οδηγάς με το ένα χέρι, επειδή με το άλλο μίλαγες στο κινητό... Τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!!!!!

spyrval
15/07/2021, 11:32
Αμάν κι εσύ, εστίασε στο χρήσιμο κομμάτι να μάθουμε και τίποτα. Πες μας ποιό μηχανάκι ήταν για να πούμε πόση ροπάκλα έχει και οδηγείται χωρίς συμπλέκτη.

gior-gos
15/07/2021, 18:41
429495

429496

429497

429498

429499

Bowleno
15/07/2021, 21:52
429495

429496

429497

429498

429499

Το όνειρο των νεανικών μου χρόνων!

Panos76
16/07/2021, 08:56
Το όνειρο των νεανικών μου χρόνων!

Τις τελευταίες μέρες βάζει το βράδυ ο alpha 80ς ταινίες. Προχθές είχε καμικάζι αγάπη μου (την είχα δει σινεμά 7 ετών :D ) και θυμήθηκα όλα τα εργαΛείδια, είχε μέσα και το gpz. Μέχρι και κατάνα - αν πρόλαβα να δω σωστά. Ατελείωτο οφθαλμόλουτρο.

nikos_abel
16/07/2021, 10:30
Ποιος με είδε, με προσπέρασε από δεξιά και με χαιρέτησε χθες στην Αγίας Παρασκευής που φορούσε κράνος με ένα κόκκινο φτερό/τσουλούφι,
μάλλον επειδή τον πήρα χαμπάρι και δεν έπιασα δεξιά λωρίδα ενώ είχα βγάλει φλας και δεν τον έκοψα;
Ήμουν με το μαύρο deauville!

Volpad
18/07/2021, 23:15
Σας είδα, που κατεβαίνατε απο Ρώσο, όταν εγώ σταμάτησα για φωτογραφίες στην άνοδο.

429716

Ήμασταν τα 2 Ducati στην άκρη του δρόμου!!

panavour
19/07/2021, 08:45
Σας είδα, που κατεβαίνατε απο Ρώσο, όταν εγώ σταμάτησα για φωτογραφίες στην άνοδο.

429716

Ήμασταν τα 2 Ducati στην άκρη του δρόμου!!

εχει και στην αγγλια αγιο ιωαννη ρωσο?:lol:

Volpad
19/07/2021, 09:53
εχει και στην αγγλια αγιο ιωαννη ρωσο?:lol:

Οχι...
Έχει λίγη Αγγλία πριν τον Άγιο Ιωάννη το Ρώσο... :lol:

Panos76
20/07/2021, 12:20
Παίζει να σε είδα CorpseAlive εχθές στην Αιόλου, εσύ να ψιλοδιαβάζεις σε παρακείμενη καφετέρια κ το εργαΛείδη αραχτό στην πένα.

Συνειρμικά υποθέτω ότι ήσουν εσύ, αλλά ντράπηκα να σε ρωτήσω όταν έφευγες γιατί την γκάφα γενικά την έχω στο τσεπάκι.

Ήμουν ο έτερος Χονδάκιος που είχα παρκάρει κάθετα σε εσένα. Αποκλείεται να μη με θαύμασες για μια στιγμή :bawl:

νεοσσός
20/07/2021, 15:56
Αποκλείεται να μη με θαύμασες για μια στιγμή :bawl:
:lol:
Να δεις πώς το λένε αυτό... Κάτι με Μαρινόπουλο έχει σχέση.

AristidisZ
21/07/2021, 08:10
Σε είδα Teogtp το πρωί με το βανάκι στη Ζησιμοπούλου αλλά πέρναγα με φόρα και δε πρόλαβα να χαιρετήσω, γιατί θα μου την έσκαγε ο από πίσω σίγουρα...

Καλή δουλειά !

:beer:

teogtp
21/07/2021, 14:25
Σε είδα Teogtp το πρωί με το βανάκι στη Ζησιμοπούλου αλλά πέρναγα με φόρα και δε πρόλαβα να χαιρετήσω, γιατί θα μου την έσκαγε ο από πίσω σίγουρα...

Καλή δουλειά !

:beer:
Ήρθες Βόλο;

AristidisZ
21/07/2021, 14:53
Ήρθες Βόλο;
Χαχαχαχα όχι όχι τον άλλο τον Θοδωρή είδα (teog7)

Γράψε λάθος :D

OldMan
22/07/2021, 13:35
Ήρθες Βόλο;

Κι εμεις που ηρθαμε καμια 500αρια φορες, τι καταλαβαμε..??
(ουτε ενα καφεδακι δεν μας εψησες..):D

νεοσσός
22/07/2021, 15:30
Κι εμεις που ηρθαμε καμια 500αρια φορες, τι καταλαβαμε..??
(ουτε ενα καφεδακι δεν μας εψησες..):D
Από εκεί νομίζω βγήκε το παρατσούκλι του. :p

teogtp
22/07/2021, 18:21
:lol::moutza:

Bowleno
22/07/2021, 19:16
Κι εμεις που ηρθαμε καμια 500αρια φορες, τι καταλαβαμε..??
(ουτε ενα καφεδακι δεν μας εψησες..):D

Εγώ μπορεί να μην πήγα αλλά μου έστειλε καφεδάκι!:smokin:

panoulis222
22/07/2021, 20:33
429750

καλιμπρες κ @@... λιγη αλοιφη κ θα ναι αλφαδι (υπ'οψιν απο κοντα φαινοταν ακομα ποιο στραβο)

panavour
22/07/2021, 22:01
429750

καλιμπρες κ @@... λιγη αλοιφη κ θα ναι αλφαδι (υπ'οψιν απο κοντα φαινοταν ακομα ποιο στραβο)

τα 2/3 των παλαιων παπιων με τον χυτοπρεσσαριστο σκελετο ετσι κυκλοφορουν.

CorpseAlive
23/07/2021, 14:22
Παίζει να σε είδα CorpseAlive εχθές στην Αιόλου, εσύ να ψιλοδιαβάζεις σε παρακείμενη καφετέρια κ το εργαΛείδη αραχτό στην πένα.

Συνειρμικά υποθέτω ότι ήσουν εσύ, αλλά ντράπηκα να σε ρωτήσω όταν έφευγες γιατί την γκάφα γενικά την έχω στο τσεπάκι.

Ήμουν ο έτερος Χονδάκιος που είχα παρκάρει κάθετα σε εσένα. Αποκλείεται να μη με θαύμασες για μια στιγμή :bawl:

Ναι! με είδες , το Cb500x έχεις?

Panos76
23/07/2021, 14:28
Ναι! με είδες , το Cb500x έχεις?

Ε τότε σε είδα και εχθές :lol:

αλλά η δικιά σου έρχεται στην ώρα της, μόνο εμένα με στήνει κάτι μισάωρα :D

CorpseAlive
23/07/2021, 14:30
Ε τότε σε είδα και εχθές :lol:

αλλά η δικιά σου έρχεται στην ώρα της, μόνο εμένα με στήνει κάτι μισάωρα :D

Μην το λες με πέτυχες σε καλές μέρες!
Που έκανες τον συνειρμό όμως ρε φίλε...είμαι ο ambassador του 700 εδώ?

Panos76
23/07/2021, 14:35
Που έκανες τον συνειρμό όμως ρε φίλε...είμαι ο ambassador του 700 εδώ?

Ό,τι πετάει και κολυμπάει σε αμάξι-μηχανάκι το προσέχω. Το χρώμα αυτό είναι από τα αγαπημένα μου σε αυτό το μοντέλο. Το θυμόμουν από τις φωτό, σε έκοψα και για δικηγόρο :lol: , ε δεν ήθελα και πολύ.

bulmont
23/07/2021, 14:53
........ σε έκοψα και για δικηγόρο.....


:uplate::bawl:

teogtp
23/07/2021, 17:16
:uplate::bawl:

Κάτσε να σου κάνω παρέα...
:bawl::bawl:

spyrval
23/07/2021, 18:13
Ρε σεις, για Αθήνα μιλάτε ή για την πλατεία του χωριού;
Σε είδα στο κέντρο του Πεκίνου με το ποδήλατο, μου φάνηκες για καφετζής. Εσύ ήσουν teogtp;
:lol::lol:

karateo
24/07/2021, 13:01
Σε είδα χτες το βράδυ μετά τη δουλειά μλκισμένο 30άρη μέσα σε ενοικιαζόμενο με ~80χλμ/ώρα (πρέπει να είσαι υπάλληλος) να πατάς τέρμα τα φρένα, να κάνεις 30 μέτρα και ξανά το ίδιο και πάλι λίγο πιο κάτω.

Στην 1η ψαχνόμουν τί σου πετάχτηκε ή είχες μπροστά σου, στη δεύτερη το ίδιο αλλά και στην 3η μου επιβεβαίωσες ότι είσαι τρελός και σου άναψα τα φώτα.

Εσύ μου πάτησες 3 φορές τα φρένα και καλά για να μου πείς κάτι και πιο κάτω έστριψες στη δουλειά σου.

Σταμάτησα πιο κάτω που πέτυχα παιδιά της ΔΙΑΣ και περιέγραψα το περιστατικό χωρίς να έχω κάποια απαίτηση να κάνουν κάτι φυσικά. Απλά αν τύχει τίποτα να το έχουν στο νού τους.

Ευτυχώς είχα και σωστή απόσταση και επιβράδυνα καθώς τον προσέγγιζα και τα αντανακλαστικά λειτούργησαν σωστά.

Δεν κατάλαβα τί προσπαθούσε να κάνει. Κρατάτε αποστάσεις και τις προσπεράσεις να τις κάνετε με μικρή διαφορά ταχύτητας γιατί υπάρχουν δολοφόνοι στους δρόμους.