PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

supershitty
21/01/2022, 14:05
Σε είδα φίλε το πρωί με το σκούτερ στην Μεσογείων να μου λες να κοιτάξω τον αέρα στο πίσω λάστιχο. Με έσωσες , μια πρόκα ΝΑ και δεν είχα πάρει χαμπάρι. Ευχαριστώ!

sanctusan
21/01/2022, 14:22
Σε είδα γεμάτη μέρα, μετά από 10 μέρες καραντίνα με κορόνα.
Σε είδα το πρωί στα Μελίσσια, ωραίος τύπος να με υποδέχεσαι στο σπίτι σου, να μου δείχνεις τα μηχανάκια σου. Και με τόση αγάπη για τη δουλειά σου!
''Σε είδα'' να μου λες στο τηλέφωνο που σε πήρα για καφέ, ''αφού είσαι στα Μελίσσια, πήγαινε βόλτα στο πιστάκι προς Πεντέλη-Νέα Μάκρη" και πήγα!!
Σε είδα στο πιστάκι με StreetFighter V4 να ζορίζεσαι, σε πίεσα και εγώ καταλάθος και μου έκανες νόημα πως σε ενοχλώ, συγνώμη αδερφέ, να παίξουμε ήθελα.
Και στο τέλος μόλις έφτασα σπίτι,
Σας είδα αναρριχητικά παπούτσια να μου κάθεστε στα πόδια, σαν γάντι στα χέρια! Ευχαριστώ!
Γ@μώ τις μέρες σήμερα!!!!

Panos76
27/01/2022, 10:21
Σας είδα Δευτέρα Cross Climate (Michelin)

λίγο πριν το σχόλασμα:

433715

στον παράδρομο της Αττικής - μπροστά ένα τζίμνι..

433716


Δουκίσσης Πλακεντίας, όλα ένα, δρόμος, χωράφια, πεζοδρόμια:

433717

και γενικά με είδα να οδηγώ σε ένα αλπικό τοπίο, με αμάξια παρατημένα δεξιά - αριστερά, αμάξια και βανάκια να γλυστρούν σε ανηφόρες και κατηφόρες και να μένουν, κόσμο σε απόγνωση, εκχιονιστικά πουθενά, μόνο ερημιά, κρύο και απέραντο λευκό παντού σε μέρη που δεν αναγνωριζόντουσαν.

DoctoR_k6
27/01/2022, 10:36
Σας είδα Δευτέρα Cross Climate (Michelin)

λίγο πριν το σχόλασμα:

433715

στον παράδρομο της Αττικής - μπροστά ένα τζίμνι..

433716


Δουκίσσης Πλακεντίας, όλα ένα, δρόμος, χωράφια, πεζοδρόμια:

433717

και γενικά με είδα να οδηγώ σε ένα αλπικό τοπίο, με αμάξια παρατημένα δεξιά - αριστερά, αμάξια και βανάκια να γλυστρούν σε ανηφόρες και κατηφόρες και να μένουν, κόσμο σε απόγνωση, εκχιονιστικά πουθενά, μόνο ερημιά, κρύο και απέραντο λευκό παντού σε μέρη που δεν αναγνωριζόντουσαν.

Πως τα πηγανε τα λαστιχα? Αυτο ειναι το σημαντικο.
Δεν ειχε τυχει να τα οδηγησω σε τοσο πολυ χιονι αλλα σε λιγοτερο κ ειχα μεινει εκπληκτος.

Panos76
27/01/2022, 11:00
Πως τα πηγανε τα λαστιχα? Αυτο ειναι το σημαντικο.
Δεν ειχε τυχει να τα οδηγησω σε τοσο πολυ χιονι αλλα σε λιγοτερο κ ειχα μεινει εκπληκτος.

Θεωρώντας πως έχω κάποια εμπειρία στο χιόνι και έχοντας οδηγήσει με πανιά ή αλυσίδες αλλά ποτέ με αμιγώς χιονολάστιχα, νομίζω πως είναι εφάμιλλα των πανιών!

Δεν ξέρω πως είναι τα χιονολάστιχα, ξέρω από ανθρώπους με Ε60 (bmw) πχ. - βαρύ αμάξι πισοκούνα - πως τα πάνε περίφημα, αλλά αν με ένα ζευγάρι cross climate μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου, δεν βρίσκω λόγο να βάλεις χιονολάστιχα.

Είτε σε πάγο, είτε σε βαθύ απάτητο χιόνι, είτε σε ανηφόρα, είτε σε κατηφόρα ανταποκρίνονται παραπάνω από αξιοπρεπώς. Οδήγησα σε μέρη που μόνο φτιαγμένα suv και τζιποειδή ήταν μαζί μου, ενώ δεξιά και αριστερά του δρόμου έβλεπα παρατημένα αμάξια - ακόμα και τετρακίνητα suvοειδή. Έκανα ελιγμούς, όπισθεν, στροφές, όλα χωρίς κανένα θέμα!

Βέβαια τα λάστιχα είναι 3 μηνών με ~2.000km και σε ελαφρύ αμάξι.

DoctoR_k6
27/01/2022, 11:41
Θεωρώντας πως έχω κάποια εμπειρία στο χιόνι και έχοντας οδηγήσει με πανιά ή αλυσίδες αλλά ποτέ με αμιγώς χιονολάστιχα, νομίζω πως είναι εφάμιλλα των πανιών!

Δεν ξέρω πως είναι τα χιονολάστιχα, ξέρω από ανθρώπους με Ε60 (bmw) πχ. - βαρύ αμάξι πισοκούνα - πως τα πάνε περίφημα, αλλά αν με ένα ζευγάρι cross climate μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου, δεν βρίσκω λόγο να βάλεις χιονολάστιχα.

Είτε σε πάγο, είτε σε βαθύ απάτητο χιόνι, είτε σε ανηφόρα, είτε σε κατηφόρα ανταποκρίνονται παραπάνω από αξιοπρεπώς. Οδήγησα σε μέρη που μόνο φτιαγμένα suv και τζιποειδή ήταν μαζί μου, ενώ δεξιά και αριστερά του δρόμου έβλεπα παρατημένα αμάξια - ακόμα και τετρακίνητα suvοειδή. Έκανα ελιγμούς, όπισθεν, στροφές, όλα χωρίς κανένα θέμα!

Βέβαια τα λάστιχα είναι 3 μηνών με ~2.000km και σε ελαφρύ αμάξι.

Αυτο περιμενα να ακουσω.
Αθηνα κ χιονολαστιχα ειναι τραβηγμενο.
Οταν ειχα βαλει πρωτη φορα το 2016 σε ενα Corsa D ειχα εντυπωσιαστει κ στο ελαφρυ χιονακι βεβαια αλλα κ σε θερμοκρασιες κατω απο 3 βαθμους εως μειον.
Τοσο πολυ χιονι ομως δεν ειχα την εθκαιρια να δοκιμασω. Θα το ηθελα βεβαια... :D

νεοσσός
27/01/2022, 11:56
Το καλοκαίρι πώς τα πάνε όμως; Τα 4 εποχών έχω ακούσει ότι έχουν χαμηλή απόδοση το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου, σε κλίμα σαν το δικό μας, ενώ και το χειμώνα είναι μέτρια. Το τελευταίο όμως διαψεύδεται από την εμπειρία σου.

Από τη μία σκέφτομαι ότι τα χειμερινά λάστιχα είναι απαραίτητα τέτοιες μέρες. Από την άλλη, τέτοιο θέμα στην Αττική έχουμε για δέκα ημέρες (συνεχόμενα ή σπαστά) ανά 4 χρόνια. Ίσως είναι από τις περιπτώσεις που δεν χρειάζεται να αντιμετωπίσεις με χειμερινά λάστιχα, αλλά με άλλες λύσεις. Π.χ. οι κουβέρτες χιονιού για τα λάστιχα, είναι λύση των 20€, που θα σου κάνουν τη δουλειά με συμβιβασμούς.

Στη γειτονιά μου δεν κυκλοφορεί σχεδόν τίποτα με 30 cm χιόνι. Εξαίρεση είναι ένας γείτονας που έχει ψηλό 4x4 με χειμερινά λάστιχα και πηγαίνει άνετα. Προσεκτικά και αργά, αλλά δεν σπινάρει καν.

Panos76
27/01/2022, 12:09
Το καλοκαίρι πώς τα πάνε όμως;

Από τη μία σκέφτομαι ότι τα χειμερινά λάστιχα είναι απαραίτητα τέτοιες μέρες. Από την άλλη, τέτοιο θέμα στην Αττική έχουμε για δέκα ημέρες (συνεχόμενα ή σπαστά) ανά 4 χρόνια. Ίσως είναι από τις περιπτώσεις που δεν χρειάζεται να αντιμετωπίσεις με χειμερινά λάστιχα, αλλά με άλλες λύσεις. Π.χ. οι κουβέρτες χιονιού για τα λάστιχα, είναι λύση των 20€, που θα σου κάνουν τη δουλειά με συμβιβασμούς.

Στη γειτονιά μου δεν κυκλοφορεί σχεδόν τίποτα με πάνω από 30 cm χιόνι. Εξαίρεση είναι ένας γείτονας που έχει ψηλό 4x4 με χειμερινά λάστιχα και πηγαίνει άνετα. Προσεκτικά και αργά, αλλά δεν σπινάρει καν.

Τα climate δεν είναι χιονολάστιχα για να παθαίνουν ζημιά τους θερινούς μήνες ωστόσο η αντοχή τους στο χρόνο και η συμπεριφορά τους, είναι κάτι που περιμένω να δω και εγώ. Μέχρι τώρα σε στεγνό, βρεγμένο, χιονισμένο, παγωμένο, είναι more than κομπλέ!

Υπόψη ότι ένοιωθα το χιόνι να ακουμπάει σασί από κάτω και έλεγα έτσι και βεντουζάρει τη γμσαμε, θα με βρουν την άνοιξη.

Αμάξια κολλημένα να μην ανεβαίνουν ανηφόρα και εγώ να τα παραμερίζω και να ανεβαίνω λες και είχα κουβέρτες! Μόνο κάποιες (απολαυστικές) υπερστροφές αντιμετώπισα.

Γενικά το χιόνι έχει τα μυστικά του, πχ ελαφρύ αμάξι, γλυκές κινήσεις, παιχνίδι με το τιμόνι, κλπ.

νεοσσός
27/01/2022, 12:16
Χρήσιμη συζήτηση. Μάλλον θα χρειαστούμε τη συνδρομή κάποιου συντονιστή να τη μεταφέρει σε άλλο νήμα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=137621&page=59).

Η σύγκριση αλυσίδων, κουβερτών, χειμερινών ελαστικών, τι δείχνει; Ποιο έχει καλύτερη πρόσφυση σε χιόνι και πάγο; Ο γείτονας με το 4x4 ισχυρίζεται ότι τα χειμερινά ελαστικά πάνε καλύτερα από τις αλυσίδες ακόμα και σε μαλακό χιόνι.

Έχω μπει σε αμάξι έμπειρου φίλου με καλοκαιρινά λάστιχα και το πήγαινε στο χιόνι, εκεί που άλλοι γλιστρούσαν ή κολλούσαν. Γκάζι ακόμα και στις κατηφόρες, για να ακολουθεί τα σημεία με πρόσφυση και γενικότερα οδήγηση με σπινάρισμα, αφού τα καλοκαιρινά λάστιχα δεν βοηθούν.

DoctoR_k6
27/01/2022, 12:24
Το ειχα ξαναγραψει σε αλλο θεμα οτι οταν πρωτοπαρουσιαστηκανε θεωρουντουσαν καλοκαιρινα ελαστικα με σημανση για χιονι.
Τα κρατησα 4 χρονια κ ηταν μια χαρα κ στο στεγνο κ το καλοκαιρι.
Πλεον ειναι 3ης γενιας κ σιγουρα εχουν αναβαθμιστει. Δεν θα με ανησυχουσε καθολου το θεμα καλοκαιρι/στεγνο κλπ κλπ.

Αν δεν αποζητας το απιστευτο κρατημα στο στεγνο που εκει θες καλο καλοκαιρινο κανεις μια χαρα την δουλεια σου.

Panos76
27/01/2022, 12:40
Χρήσιμη συζήτηση. Μάλλον θα χρειαστούμε τη συνδρομή κάποιου συντονιστή να τη μεταφέρει σε άλλο νήμα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=137621&page=59).

Η σύγκριση αλυσίδων, κουβερτών, χειμερινών ελαστικών, τι δείχνει; Ποιο έχει καλύτερη πρόσφυση σε χιόνι και πάγο; Ο γείτονας με το 4x4 ισχυρίζεται ότι τα χειμερινά ελαστικά πάνε καλύτερα από τις αλυσίδες ακόμα και σε μαλακό χιόνι.

Έχω μπει σε αμάξι έμπειρου φίλου με καλοκαιρινά λάστιχα και το πήγαινε στο χιόνι, εκεί που άλλοι γλιστρούσαν ή κολλούσαν. Γκάζι ακόμα και στις κατηφόρες, για να ακολουθεί τα σημεία με πρόσφυση και γενικότερα οδήγηση με σπινάρισμα, αφού τα καλοκαιρινά λάστιχα δεν βοηθούν.

Δεν υπάρχει μονοσήμαντη απάντηση. Εξαρτάται και από τις του διαστάσεις ελλαστικού, το βάρος του αμαξιού, το είδος του χιονιού και φυσικά τον οδηγό.

νεοσσός
27/01/2022, 12:47
Δεν υπάρχει μονοσήμαντη απάντηση. Εξαρτάται και από τις του διαστάσεις ελλαστικού, το βάρος του αμαξιού, το είδος του χιονιού και φυσικά τον οδηγό.
Χωρίς να έχω σχετική εμπειρία για τη σύγκριση, θα περίμενα ότι οι αλυσίδες κάνουν καλή δουλειά μόνο σε μαλακό χιόνι, εισχωρώντας μέσα σε αυτό. Αν πρόκειται για πάγο, φαντάζομαι ότι δεν προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο.

S705
27/01/2022, 12:54
Χωρίς να έχω σχετική εμπειρία για τη σύγκριση, θα περίμενα ότι οι αλυσίδες κάνουν καλή δουλειά μόνο σε μαλακό χιόνι, εισχωρώντας μέσα σε αυτό. Αν πρόκειται για πάγο, φαντάζομαι ότι δεν προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο.

το αντίθετο , στον πάγο είναι ακόμα πιο χρήσιμες οι αλυσίδες. η δουλειά που κάνουν είναι να σπάνε τον πάγο,το λάστιχο να απομακρύνει ότι μπορεί από αυτόν και έτσι να πατάει σε άσφαλτο. όλα αυτά έως τα 30 -40 χλμ/ω μετά άστα βραστά.

DoctoR_k6
27/01/2022, 13:05
Panos (https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ellada/926685_forese-alysides-sto-papi-ki-eftase-nea-makri-apo-toy-zografoy-pics)εσυ? :bawl:

motojojo
27/01/2022, 22:01
Σε γυαλιστερό πάγο ούτε τα χιονολάστιχα κάνουν πολλά. Αν δεν έχουν καρφιά τότε μόνο αλυσίδες.

Δε νομίζω ότι απαιτεί και ιδιαίτερη εμπειρία να οδηγήσει κανείς σε χιονισμένο δρόμο με χιονολάστιχα. Σχεδόν σα να οδηγάς σε χωματόδρομο. Σαφώς υπολογίζεις περισσότερο τις αποστάσεις αλλά και πάλι.
Αυτό που συνέβη στην Αθήνα είναι σχεδόν καθημερινότητα σε πιο βόρειες χώρες.

Αν δεν βρει η κοιλια του αυτοκινήτου τότε αυτό πάει όσο πατάνε οι τροχοί του. Γενικά το αφράτο χιόνι είναι το πιο ασφαλές.

doctor_john
28/01/2022, 07:22
Τα χιονολάστιχα για να μπορούν να κάνουν διαφορά ουσίας πρέπει να είναι με μικρότερο πλάτος και με προφίλ
που μπορεί να έχει μικρές ελαστικότητες.
Πολύ σπορ αυτοκίνητα με μεγάλους τροχούς στα όρια των θόλων θα χρειαστούν μια τετράδα απλές ζάντες γι' αυτή την δουλειά.

giorgosb
28/01/2022, 19:14
Σε είδα το απόγευμα με το V-Strom σου στην Βουλιαγμένης να οδηγείς με.. χειμωνιάτικη παντόφλα.

:eyepop:

STF
29/01/2022, 18:33
Σε γυαλιστερό πάγο ούτε τα χιονολάστιχα κάνουν πολλά. Αν δεν έχουν καρφιά τότε μόνο αλυσίδες.

Δε νομίζω ότι απαιτεί και ιδιαίτερη εμπειρία να οδηγήσει κανείς σε χιονισμένο δρόμο με χιονολάστιχα. Σχεδόν σα να οδηγάς σε χωματόδρομο. Σαφώς υπολογίζεις περισσότερο τις αποστάσεις αλλά και πάλι.
Αυτό που συνέβη στην Αθήνα είναι σχεδόν καθημερινότητα σε πιο βόρειες χώρες.

Αν δεν βρει η κοιλια του αυτοκινήτου τότε αυτό πάει όσο πατάνε οι τροχοί του. Γενικά το αφράτο χιόνι είναι το πιο ασφαλές.

Εμ αυτό είναι που κάνει τη διαφορά. Καθημερινότητα σημαίνει πως το χιόνι τους είναι σχεδόν πάντα αφράτο. Σε αυτές τις χώρες οι αλυσίδες απαγορεύονται και ορθώς. Και τα χιονολάστιχα τα έχουν ήδη σεταρισμένα με ζάντες και τα αποθηκεύουν τους καλοκαιρνούς μήνες.
Στη χώρα μας τα χιονολάστιχα -αν ζεις στην Αθήνα- δεν έχουν κανένα μα κανένα νόημα.

S705
29/01/2022, 18:38
Σε είδα το απόγευμα με το V-Strom σου στην Βουλιαγμένης να οδηγείς με.. χειμωνιάτικη παντόφλα.

:eyepop:

433781
Και εδώ τον βλέπουμε αφού πάρκαρε...

giorgosb
29/01/2022, 19:07
433781
Και εδώ τον βλέπουμε αφού πάρκαρε...

:lol:

Nik0s_Dk
31/01/2022, 19:05
Σε είδα με ματωμένο κεφάλι να παραπατάς, στο διάζωμα της Βουλιαγμένης. Μπροστά ένα παπί συντριμια. Ένα χτ σταματημένο και το παλικάρι να τρέχει να μαζέψει τα πάντα. Δεν έχω ιδέα πως και γιατί, ελπίζω να βγεις καλά από αυτό και ας πούμε ότι το κράνος θα παψει να κοσμεί κάποιο ράφι σπίτι σου.

Nitse3
06/02/2022, 12:22
Σας είδα πριν λίγη ώρα στην Ανθέων μπροστά το rd και τελευταίο το zrx, όλα αστραφτανε μηχανάκια, εξοπλισμός και σας ζηλεψα. Τέλεια βόλτα θα κάνετε.

sanctusan
06/02/2022, 16:10
Σε είδα στη πράξη να δουλεύεις άψογα, ούτε στόκος, ούτε βαψίματα ούτε τίποτα.

433947

balnik
06/02/2022, 20:46
Σε είδα το μεσημέρι στην Αττική οδό, ανάμεσα στις εξόδους 6-7, έκανα απόπειρα να τελικιάσω το NC750X, είχα κολλήσει εκεί στα 185 όταν με πέρασες με καμιά 10αριά χιλιόμετρα παραπάνω. Πρόλαβα να καταλάβω ότι είχες yamaha, δεν είμαι σίγουρος, μάλλον για το Tracer 900 σε έκοψα. Φίλε, το πίσω μέρος σου κούναγε σε επίπεδα Shakira my hips don't lie, φαντάζομαι το ένιωθες, και δεν είχε και κανάν ιδιαίτερο αέρα.

giannis323
06/02/2022, 22:25
Ωραία επισκευή φαίνεται.Εχεις χρησιμοποιήσει ειδικό εργαλείο;Εγώ θα το προσπαθούσα με κολλητήρι,δεματικο κ συνδετήρα αλλά πάνω στο νεύρο και με το κούμπωμα κοντά στη ρωγμή πιστεύω ο,τι δεν θα εχεις πρόβλημα με την τεχνική που εφήρμοσες.

sanctusan
07/02/2022, 10:20
Ωραία επισκευή φαίνεται.Εχεις χρησιμοποιήσει ειδικό εργαλείο;Εγώ θα το προσπαθούσα με κολλητήρι,δεματικο κ συνδετήρα αλλά πάνω στο νεύρο και με το κούμπωμα κοντά στη ρωγμή πιστεύω ο,τι δεν θα εχεις πρόβλημα με την τεχνική που εφήρμοσες.

Με ειδικό εργαλείο που έχει ο κουμπάρος μου, ο οποίος είναι φαναρτζής

sanctusan
12/02/2022, 14:43
Σε είδα Hornetάκι μου, να μοιάζεις με πατίνι μετά από test ride το Tracer 9 GT

Πατίνι, το πιο ωραίο πατίνι του κόσμου!!!!!

νεοσσός
12/02/2022, 16:37
Σε είδα Hornetάκι μου, να μοιάζεις με πατίνι μετά από test ride το Tracer 9 GT

Πατίνι, το πιο ωραίο πατίνι του κόσμου!!!!!
Είχα πάθει το αντίστοιχο, όταν οδήγησα MT-09 SP και μετά ανέβηκα στο MT-07. Νόμιζα ότι οδηγούσα ποδήλατο ή παπί χαμηλής ποιότητας. Μου πήρε μέρες να το ξεπεράσω.

sanctusan
12/02/2022, 19:43
Είχα πάθει το αντίστοιχο, όταν οδήγησα MT-09 SP και μετά ανέβηκα στο MT-07. Νόμιζα ότι οδηγούσα ποδήλατο ή παπί χαμηλής ποιότητας. Μου πήρε μέρες να το ξεπεράσω.

Πολύ εύκολα ξεπέρασα αυτή τη μαούνα

Vegeta
22/02/2022, 19:16
Σε είδα πριν λίγο στο φανάρι της Αμφιθέας με την Αχιλλέως πάνω σε μαύρο KTM 950 Adv. Σταματάω δίπλα σου με το δικό μου μαύρο ΚΤΜ 950 Adv, κοιτάζουμε ο ένας τη μηχανή του άλλου, κοιτάμε ο ένας τον άλλο, κάνουμε thumbs-up, ανάβει πράσινο και φεύγουμε. Όποιος μας έβλεπε, πρέπει να ξεράθηκε στα γέλια! Καλούς δρόμους φίλε!

pektis
23/02/2022, 10:24
Σε ειδα γ@μημενη honda να κανεις μια εβδομαδα να φερεις μια χαρτινη φλαντζα για να αλλάξω δισκακια συμπλεκτη...
Τιποτα ετοιμοπαραδωτο πλεον........

Billymuse
24/02/2022, 20:23
Σε είδα Τόλη με την ωραία τη στολή σου σήμερα στις Τζιτζιφιές σε μια στούκα..ελπιζω να μην χτύπησε κανεις ...cheers..

g_m900
25/02/2022, 10:38
Σε ειδα ντελιβερα να μου πατας την κορνα επειδη ...σταματησα σε κοκκινο με το αυτοκινητο.
Με συγχωρεις...θα ξαναγινει!

McGyver
03/03/2022, 00:48
Σε είδα πριν καμιά ώρα στην άνοδο της εθνικής λίγο πριν τη Μεταμόρφωση...

...ελπίζω να τη γλιτώσεις.

:(

Bowleno
03/03/2022, 01:09
Σε είδα πριν καμιά ώρα στην άνοδο της εθνικής λίγο πριν τη Μεταμόρφωση...

...ελπίζω να τη γλιτώσεις.

:(

Βλέπω πολλούς ανόητους τέτοιες ώρες στο σημείο που λες, Θωμά, (μένω στην περιοχή...) Να κάνουν ότι μ@λ@κι@ βάζει ο νους.... Είτε με μοτό είτε με αμάξι και κάθε φορά κοιτάω να φυλάγομαι....:(

McGyver
03/03/2022, 08:21
Βλέπω πολλούς ανόητους τέτοιες ώρες στο σημείο που λες, Θωμά, (μένω στην περιοχή...) Να κάνουν ότι μ@λ@κι@ βάζει ο νους.... Είτε με μοτό είτε με αμάξι και κάθε φορά κοιτάω να φυλάγομαι....:(

Δυστυχώς, είχε ήδη γίνει το τράκο Δημήτρη και ήταν μεγάλο...

infidel
03/03/2022, 12:04
Σε είδα εχθές με το ποδήλατο στην Καλλιθέα να έχεις βάλει το κεφάλι κάτω και να πηγαίνεις σε κεντρικό δρόμο σαν να έτρεχες στο Tour de France. Πήγαινες δε αριστερά δεξιά με αποτέλεσμα να μην μπορεί να περάσει κανένα αυτοκίνητο. Το κόκκινο το έσφαξες χωρίς ίχνος φρένου. Μόλις σου κόρναρε το αυτοκίνητο που πέρναγε κάθετα (και που έκοψες στεγνά) γύρισες επιτόπου και του έκανες κ*@&^&χτυλο και ετοιμάστηκες και για τσαμπουκά. Παιδιά τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί. Εγώ που ήμουν θεατής μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, σκέφτηκα να ανοίξω γκάζι και να τον εμβολίσω. Δεν πειράζει, σύντομα θα διασταυρωθείς με κανέναν παππού η καμιά νταλίκα και θα βάλεις μυαλό.

atom_smasher
03/03/2022, 15:20
Σε είδα να ξυπνάς απ την χειμερία νάρκη και να ανάβεις τους προβολείς σου. Ολα φαίνονται να λειτουργούν...να κάνουμε σιγά σιγά και κανα σερβις μόλις βρούμε 700 ευρώ και είμαστε έτοιμοι να...πηγαίνουμε για δουλειά.

Panos76
15/03/2022, 08:07
Σας βλέπω σχόλια στο youtube απενεργοποιημένα σε ό,τι αφορά σε Ρωσία (τραγούδια, πολιτική, κλπ).

2022 εδώ;

OldMan
15/03/2022, 12:54
Σας βλέπω σχόλια στο youtube απενεργοποιημένα σε ό,τι αφορά σε Ρωσία (τραγούδια, πολιτική, κλπ).
2022 εδώ;

Σε search για Dnieper, ολα μια χαρα..
Για Ural, πεφτει μαυρο..

Panos76
15/03/2022, 13:21
και η Katyusha του Αγγελάκα επίσης κομπλέ :lol:

afasias
27/03/2022, 09:28
Σε είδα φίλε μου χτες στο Κιάτο να κείτεσαι χωρίς αισθήσεις, χτυπημένος και από την τσιμεντένια κολώνα της δεη που έπεσες και από το αμάξι του οποίου ο οδηγός χτυπιόταν πως δε σε είδε. Ήσουν άκρανος γαμώτο σου, ελπίζω να είσαι ζωντανός.
Έπαθα τεράστιο σοκ, ένας άνθρωπος σαν σακί κάτω, ακίνητος.

afasias
27/03/2022, 15:10
Μέσα στο Κιάτο, ή προς Κιάτο; Αν ήταν ένα TDM με ένα αγροτικό, την γλύτωσε ο αναβάτης, δεν διατρέχει κίνδυνο.

Στην Κιάτου-Βυτίνας πριν τα φανάρια, κάπου απέναντι από το mymarket. Το παιδί καβαλούσε κάτι σε παπί και το αμάξι που τον χτύπησε ηταν μια μαύρη μερσεντές κομπρεσορ.

balnik
11/04/2022, 08:12
Σας είδα Κυριακή πρωί τρεις εντουράδες να κατεβαίνετε ορειβατικό μονοπάτι για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, όχι για μηχανές. Μας περάσατε, μας ντουμανιάσατε στο καυσαέριο, μας ξεκουφάνατε, τώρα τι να ευχηθώ, καλές βόλτες? Δε θα πω κάτι κακό γιατί δεν είναι της φύσης μου, αλλά οι άλλοι ορειβάτες που είδαμε και σας είχαν συναντήσει πιο πριν, σας κατέβασαν μεγάλα καντήλια και κατάρες.

Ρε μάγκες, σεβαστείτε τον συνάνθρωπο. Δεν είναι φτιαγμένα για μηχανάκια αυτά τα μονοπάτια. Για την ιστορία, σε περίπτωση που ήταν τίποτα αλάνια από εδώ μέσα, αναφέρομαι στο ορειβατικό μονοπάτι από μονή αγίου κυπριανού ως εκκλησάκι αγίου γεωργίου.

doctor_john
11/04/2022, 13:49
Σε είδα με το sport classic στη βιοϊατρική...
Τι κούκλα!
Εσύ σφιγμένος όσο πάει, αυτό μαμά όσο δεν πάει, ζεις την ρομαντική περίοδο πρώτης επαφής με μια απο τις
τελευταίες αληθινές μοτό.

Μεγάλο μέρος της δυσκολίας που έχεις οφείλεται στα παπούτσια που φοράς.
Δεν είναι ασφαλή, δεν σε βολεύουν, δεν ταιριάζουν στο ντύσιμο σου, δεν έχουν κάποια αξία σαν σχέδιο...
Σαν απομεινάρι μιας λάθος κατεύθυνσης μοιάζουν ..

karellen
11/04/2022, 14:32
Παρακαλώ περιοριστείτε στο τι είδατε.
Σχόλια θα αφαιρούνται.

Nostradamus
13/04/2022, 14:58
Σε είδα ουφο με το λευκό vstrom και την petite κυρία μαζί σου, να παλεύεις ασταμάτητα για διήθηση στο όχι και τόσο πηγμενο κέντρο. Είσαι απλά κουραστικός και αστείος για όλους τους υπόλοιπους που απλά παλεύουμε να πάμε σπίτι μας. Κάτσε στην άκρη δεν είναι κακό.

Σας βλέπω και εσάς τους δύο, σχεδόν καθημερινά να ανεβαίνετε την Κηφισίας πάνω στην γαλαζια βέσπα και δεν μπορώ να μην χαμογελάω γιατί μου φέρνετε στο μυαλό την εικόνα από την ταινία dumb&dumber με τους δύο ηθοποιούς πάνω στο μικρό μοτεράκι... Keep it up.

karellen
14/04/2022, 09:29
@D3300 :wave2:

borgiriadis1
19/04/2022, 22:15
Σας είδα βρε αλάνια να με περνάτε και να μπαίνετε στα Τέμπη. Προσεκτικά και αργά γτ ψιλοεβρεχε αλλά σας χαρικα πολύ. Μάλλον κάνατε ταξιδακι γτ ήσασταν με μπαγκαζια. Καλό δρόμο και πάντα όρθιοι.

giannis323
20/04/2022, 16:37
Σε είδα άγνωστε γκιόζη μετά από καιρό που ανέβηκα Αθήνα,στη Βεΐκου να κάνεις σφήνες με το tdm σου ξεκρανωτος και καρυδωνοντας το γκάζι και δίπλα πεζοί,ιχ,πατίνια κτλ.Και εννοείται ο οποιοσδήποτε που κάνει αυτά είναι γκιοζης αλλά τα ηνία τα κατείχαν κ όπως βλέπω συνεχίζουν να κατέχουν οι tdmακηδες.Εννοειται πως αν έπεφτες επάνω μου θα σε φούσκωνα στις ψιλιχοντρες μεχρι κ του χρόνου θα κονομαγες.

νεοσσός
20/04/2022, 21:58
Σε είδα να κάνεις διανομή με το TDM με κράνος, κουτί, μπουφάν εταιρείας διανομής φαγητού.

Πριν από εσένα, μέχρι XT είχα δει για διανομή.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/04/2022, 08:37
Σε είδα να κάνεις διανομή με το TDM με κράνος, κουτί, μπουφάν εταιρείας διανομής φαγητού.

Πριν από εσένα, μέχρι XT είχα δει για διανομή.

Εχω κάνει και εγω με το τιντιεμ διανομή!

bulmont
21/04/2022, 12:13
Σας βλέπω πολύ πίσω από τα αγγλάκια.....................

435350

Bowleno
21/04/2022, 12:36
Σας βλέπω πολύ πίσω από τα αγγλάκια.....................

435350

Έλεος απλά:cry:
:bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/04/2022, 22:35
Σας βλέπω πολύ πίσω από τα αγγλάκια.....................

435350

Οι ντελιβεραδικες χούφτες με πεθαινουν:lol:

ioannispar
22/04/2022, 08:32
Οι ντελιβεραδικες χούφτες με πεθαινουν:lol:


Χαχαχαχαχαχα τώρα τις πρόσεξα! Αντί για γάντια - χούφτες :cry:

STF
22/04/2022, 12:49
Για να το βλέπουμε σε τόσες μοτοσυκλέτες, παπάκια και σκούτερ που ασκούν το επάγγελμα του ντελιβαρά κάποια αξία θα έχουν, κάτι θα ξέρουν και αυτοί με τους οποίους γελάμε. Άλλο πράγμα η δουλειά άλλο η εμφάνιση. Θα πρέπει να λυπόμαστε που έφτασαν συνάνθρωποι μας με τέτοιες μοτοσυκλέτες να αναγκάζονται να τις βάζουν στη "δουλειά".

billyka
25/04/2022, 09:26
Καλημέρα.Σαν διανομέας,οι χούφτες μου επιτρέπουν να δουλεύω όλο τον χρόνο χωρίς να φοράω γάντια,αντι κάθε φορά που πρέπει είτε να σηκώσω το κινητό ή να κάνω το πάρε δώσε με χρηματα να πρέπει να τα βαζω-βγαζω

macdeath_s
26/04/2022, 17:03
Σε είδα να με φωτογραφίζεις και να μου ρίχνεις 150άρα γιατί πήγαινα με 66 αντί για 50. Γυρνώντας από τη πίστα κιόλας κομμάτια και πατάω και φρένο ο καημένος :cry: που να έτρεχα όντως δλδ... Το Greu σημαίνει grave. Oi φωτό είναι το πριν και μετά

435483
435485
435484

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
26/04/2022, 17:46
Καλημέρα.Σαν διανομέας,οι χούφτες μου επιτρέπουν να δουλεύω όλο τον χρόνο χωρίς να φοράω γάντια,αντι κάθε φορά που πρέπει είτε να σηκώσω το κινητό ή να κάνω το πάρε δώσε με χρηματα να πρέπει να τα βαζω-βγαζω

Ναι βρε! Έτσι το είπα να έχουμε κάτι να λέμε...

νεοσσός
26/04/2022, 18:06
Ναι βρε! Έτσι το είπα να έχουμε κάτι να λέμε...
Εσύ είχες βάλει χούφτες στο τιντιέμ όταν διένεμες;

Nik0s_Dk
03/05/2022, 00:22
Σε είδα να βγαίνεις από στοπ σε δρομο διπλής κοιτώντας μόνο δεξιά (κάθοδος) παρότι έπαιξα τα φώτα ως σημάδι προειδοποίησης ότι όχημα ανεβαίνει και πάτημα κόρνας ίσα να ακουστεί, ποτέ δε μου άρεσε να την υπερχρησιμοποιω.Αμ δε.. όταν κοίταξες δεξιά ήμουν σε απόσταση 40 πόντων από τη μούρη σου.. είχα σταματήσει με το abs να κάνει απόσβεση.. Δε μίλησα,δεν έβρισα, δεν είπα τίποτα. Κατέβασες το τζάμι και είπες εεε συγνώμη.. δεν απάντησα. Έφυγες.
Και σε ακούω ζαγαρι από πίσω να μου πατάς κόρνα να ξεκινήσω..
Η εγώ γερνάω και παραξενευω η ο κόσμος δεν είναι καθόλου καλά. όλοι χαμένοι σε κάποιο δικό τους πλανήτη, χωρίς συναίσθηση χωρίς τίποτα..

Όλα καλά. Ακόμα όρθιοι. Πάμε παρακάτω..

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/05/2022, 06:57
Εσύ είχες βάλει χούφτες στο τιντιέμ όταν διένεμες;

Ασε τι είχα κάνει εγω! Το είχα βανδαλησει τελείως λέμε...

D3300
03/05/2022, 08:39
Ποτέ μην σταματάτε ακριβώς πίσω από το προπορευόμενο όχημα, πάντα στο πλάι.
Κίνδυνος σύνθλιψης από τον πίσω...

Panos76
06/05/2022, 08:20
..και όσο περνάμε καλά στην καλά στην εξοχή, χάρηκα πολύ που είδα (και γνώρισα) Ευσιτάθιε εβδομήκοντα οκτώ (stathis78) με την cbxάρα σε κατάσταση καινουργής!


435644

εισ το επανιδείν :beer:

stathis78
06/05/2022, 11:56
Να 'σαι καλά Πάνο, χάρηκα που τα είπαμε. Καλούς δρόμους να έχεις, να βολτάρεις στα ωραία μέρη σου και να ευχαριστιέσαι το cb σου.

kordix
06/05/2022, 13:06
Σε είδα να περνάς με κόκκινο, κατακόκκινο. Σου κόρναρα και με εβρισες.

Καθρεφτάκι ρε

:cry::moutza:

katsar
06/05/2022, 15:13
Σας είδα, ζευγάρι σχετικά μεγάλης ηλικίας να καβαλάτε το Ζούνταπ έξω από το σούπερ μάρκετ.
''Ναι αλλά δεν θα τρέχεις'' πρόλαβα να ακούσω την κυρία να λέει στον κύριο :lol: <3

macdeath_s
08/05/2022, 18:21
Σε είδα να κοιμάσαι δίπλα από Akrapovic, Leovince, Termignoni, SC Project και σια και η αλήθεια είναι σε ζήλεψα λίγο. Μετά σε είδα να μου πίνεις το αίμα αλλά ο """καλός""" ο Σάντζες μας κάνει την έκπτωση κατευθείαν στο βενζινάδικο, οπότε 27 έσκασα.

435712

435713

pektis
08/05/2022, 19:54
Σε είδα να σταματάς έξω από το barbershop και να ζητάς να φωτογραφίσεις το crf1000 του κουρέα & το vfr μου...!
Είπες ότι έχεις bmw 1100gs αλλά και ότι σου αρέσουν πολύ τα honda...
16 χρόνων μηχανή και ακόμα μετράει...(καλά, το crf ήταν καινούργιο):beer:

S705
09/05/2022, 12:42
σας είδα Σάββατο πρωί στις 7 μαζεμένους στο περίπτερο για την εκκίνηση του 36 ωρου. έσκασα από την ζίλια μου άλλα μόλις είχα σχολάσει από βραδινή βάρδια και εκτός αυτού το καλοκαίρι έχει Ιταλία Σικελία:D

doctor_john
10/05/2022, 09:56
Στο κατέβασμα της Κηφισίας με το custom σου
στο φανάρι να κάνει ωραίο ήχο από τα κοντά σου shutgun (σκαμπι; ).
Δεν κατάφερα να καταλάβω τι μοιάζει τόσο (η κεφαλή) με Kawasaki αλλά έχει τόσο μεγάλη κλίση και ακούγεται ωραία...

SeniorCanardo
10/05/2022, 10:53
Πρώτα σε μύρισα και μετά σε είδα.:rolleyes:

Ακράνοτος, με αθλητική περιβολή με διακριτικά κάποιου ερασιτεχνικού συλλόγου, (για αθλητή δεν σε έκανα με τίποτα), πάνω στο καινούργιο nmax σου, ξελίγωνες τον "αλβανό" σου μέχρι την τζιβάνα.
Τα μάτια σου έμοιαζαν με αυγά μάτια που βγήκαν πρόωρα από το τηγάνι.:uplate:

Απολαμβάνω αυτά τα νεοελληνικά ενσταντανέ, κάθε μέρα μια νέα έκπληξη.:bawl:

doctor_john
10/05/2022, 11:27
Ρε πως είχε ξεφύγει αυτό;!
Τα αυτόματα κιβώτια μας ωθούν στα ναρκωτικά!

Να κάνουμε μια ΜΚΟ!

Panos76
10/05/2022, 12:54
Ρε πως είχε ξεφύγει αυτό;!
Τα αυτόματα κιβώτια μας ωθούν στα ναρκωτικά!

Να κάνουμε μια ΜΚΟ!

Τα σκούτερς να λες καλύτερα :lol:

teogtp
10/05/2022, 14:27
Τα σκούτερς να λες καλύτερα :lol:

-Φιλαρακι, έχεις ένα ευρώ να πάρω βαριατό;

spyrval
10/05/2022, 19:46
Ακράνοτος, με αθλητική περιβολή με διακριτικά κάποιου ερασιτεχνικού συλλόγου, (για αθλητή δεν σε έκανα με τίποτα),

Φουνταριστός παίζει :D

Vassilis
14/05/2022, 12:27
Σε ειδα να με περνας ξυστα οπως εκανες σφηνες στην πρωινη κινηση της Βασιλεως Κων/νου, προφανως ακρανοτος πανω στο scooter σου. Δεν πρεπει να εισαι πανω απο 25-30. Ανικητη η ηλιθιοτητα.

giannis323
14/05/2022, 16:52
Σας είδα σήμερα ανεβαίνοντας Αθήνα από την παλιά ε.ο. με ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ κλασικές μηχανές,triumph,bmw,norton,bsa?ο,τι πρόλαβα να δω γιατί μερικές δεν ήξερα καν ότι υπαρχουν.Ωραίες μελωδίες πραγματικά κι αν δεν είναι του γούστου μου, άνετα θα ήθελα να καταλήξω με μια τέτοια κλείνοντας τον κύκλο μου.Μαλλον σημείο συνάντησης το 72,ταίριαζε γάντι με το όλο κονσεπτ,έκανε καλή μέρα και πιστεύω η ομορφιά του τοπίου σε συνδυασμό με την κλασική μηχανή ήταν ποίημα.

spyrval
15/05/2022, 09:49
Σε είδα να ανεβαίνεις με το ποδήλατο την απότομη ανηφόρα. 40φεύγα, με κράνος, στολή και απ'όλα. Η γλώσσα είχε βγει, οι σφυγμοί είχαν φτάσει τελική Hayabusa και άρχισες να μπαίνεις στη λωρίδα από την οποία κατέβαινα. Υπολογίζοντας ότι παρόλο που το Jimny είναι ψηλό αλλά μάλλον θα σφήνωνες από κάτω σχεδόν σταμάτησα και σκαρφάλωσα στην κόρνα. Περίπου 1 μέτρο πριν πέσεις πάνω μου σήκωσες την εξουθενωμένη μοσχαροκεφαλή σου και έκλεισες το οχτάρι στη λωρίδα σου.

10 λεπτά αργότερα και καθώς περίμενα στο κόκκινο να διασχίσω κάθετα την Κηφισίας, έτερος παγκόσμιος πέρασε ψύχραιμα απέναντι και συνέχισε να ανεβαίνει ανάποδα στη λεωφόρο προς τα πάνω. Ενώ τα αυτοκίνητα σφύριζαν κατεβαίνοντας δίπλα του με 80άρες στην άδεια Κηφισίας, έστριψε σε στενό που απαγορευόταν, τρομάζοντας έναν χριστιανό που τον είδε ξαφνικά μπροστά του.

Ποδηλάτες μπράβο σας, και πάλι μπράβο σας. Οι ψυχολόγοι σας ευγνωμονούν.

sapila racing
16/05/2022, 08:46
Σας είδα σήμερα ανεβαίνοντας Αθήνα από την παλιά ε.ο. με ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ κλασικές μηχανές,triumph,bmw,norton,bsa?ο,τι πρόλαβα να δω γιατί μερικές δεν ήξερα καν ότι υπαρχουν.Ωραίες μελωδίες πραγματικά κι αν δεν είναι του γούστου μου, άνετα θα ήθελα να καταλήξω με μια τέτοια κλείνοντας τον κύκλο μου.Μαλλον σημείο συνάντησης το 72,ταίριαζε γάντι με το όλο κονσεπτ,έκανε καλή μέρα και πιστεύω η ομορφιά του τοπίου σε συνδυασμό με την κλασική μηχανή ήταν ποίημα.

Ενταξει, οχι κι αμετρητες! 35 ημασταν. :)
Αυτη ηταν η πρωτη σταση του 28ου Classic Trophy με προορισμό για διανυκετερευση την Τριπολη. :beer:

giannis323
16/05/2022, 17:18
Ενταξει, οχι κι αμετρητες! 35 ημασταν. :)
Αυτη ηταν η πρωτη σταση του 28ου Classic Trophy με προορισμό για διανυκετερευση την Τριπολη. :beer:

Κι όμως μου φάνηκαν πολλές γιατί σε όλη την διαδρομή από την παλιά εθνική οδό ακόμη κατέβαιναν δέκα κ μισή πρωί Σαββάτου.Αντιστοιχα Κυριακή πάλι στ 72 πολλές μηχανές απέξω αλλά κ στο δρόμο.

CorpseAlive
20/05/2022, 12:25
Σε είδα σήμερα με Σκούτερ-Μπανιέρα,ακράνωτος ,προφανώς με εσπαντρίγια-βερμούδα, το μεσημέρι να ανεβαίνεις την Κηφισίας στον Πύργο Αθηνών.
Αφού έκανες την πιο αργή διήθηση ψάχνοντας για να κάνεις αναστροφή , ΑΦΟΥ μας έπιασε κόκκινο, ΑΦού με σταμάτησες ακριβώς πίσω από μια σκουπιδιάρα , αποφάσισες να
1. Περάσεις με κόκκινο
2. Να πάς αλεξάνδρας περνώντας κάθετα την κηφισίας
3. να ανέβεις πεζοδρόμιο
4. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΦΕ.



Μακάρι ΌΛΑ τα μακάρι.

Nitse3
20/05/2022, 22:19
Σας είδα σήμερα το πρωί με τις δύο πανιγκάλε με ολλανδικές πινακίδες, φουλ δέρματα τα πάντα όλα, μέσα στην κίνηση της Τσιμισκή και σας χάρηκα.

karellen
21/05/2022, 19:11
Σε είδα πιτσιρικά γείτονα να σκαλίζεις το παπί δίπλα στο μαγαζί,βολικό σημείο,ίσκιος-πεζούλι-βρύση δίπλα.
Το επόμενο πρωί βρήκα παρατημένο ένα μεταλλικό δαχτυλίδι,αποστάτη μάλλον από τροχό.
Σήμερα πάλι το πρωί 2 βίδες ξεχασμένες.

Αν αύριο δω κανά πιστόνι να αρχίσω να ανησυχώ? :bawl:

Bowleno
21/05/2022, 20:17
Σε είδα πιτσιρικά γείτονα να σκαλίζεις το παπί δίπλα στο μαγαζί,βολικό σημείο,ίσκιος-πεζούλι-βρύση δίπλα.
Το επόμενο πρωί βρήκα παρατημένο ένα μεταλλικό δαχτυλίδι,αποστάτη μάλλον από τροχό.
Σήμερα πάλι το πρωί 2 βίδες ξεχασμένες.

Αν αύριο δω κανά πιστόνι να αρχίσω να ανησυχώ? :bawl:

Πιστόνι μάλλον δύσκολα θα δεις αλλά αν δεις κανένα τακάκι, καμιά σιαγώνα, Ναι άρχισε να ανησυχείς....

Grafton 505
22/05/2022, 20:01
Σε είδα πιτσιρικά γείτονα να σκαλίζεις το παπί δίπλα στο μαγαζί,βολικό σημείο,ίσκιος-πεζούλι-βρύση δίπλα.
Το επόμενο πρωί βρήκα παρατημένο ένα μεταλλικό δαχτυλίδι,αποστάτη μάλλον από τροχό.
Σήμερα πάλι το πρωί 2 βίδες ξεχασμένες.

Αν αύριο δω κανά πιστόνι να αρχίσω να ανησυχώ? :bawl:

Το ελαφρώνει να πηγαίνει πιο γλήγορα. :lol:

karellen
23/05/2022, 10:33
Σε είδα πιτσιρικά γείτονα να σκαλίζεις το παπί δίπλα στο μαγαζί,βολικό σημείο,ίσκιος-πεζούλι-βρύση δίπλα.
Το επόμενο πρωί βρήκα παρατημένο ένα μεταλλικό δαχτυλίδι,αποστάτη μάλλον από τροχό.
Σήμερα πάλι το πρωί 2 βίδες ξεχασμένες.

Αν αύριο δω κανά πιστόνι να αρχίσω να ανησυχώ? :bawl:

Σήμερα το μενού είχε μια ροδέλα κι ένα παξιμάδι.
Stay tuned μάγκες,μυρίζομαι κελεπούρι!

435931

Nitse3
23/05/2022, 10:58
Σιγά σιγά θα φτιάξεις και εσύ ένα παπακι :D

lykourgi
23/05/2022, 16:48
Αυτός είναι επικίνδυνος (για τον εαυτό του). Πες του καμιά κουβέντα.

PortisHead
24/05/2022, 07:39
Σε ειδα με το κιτρινοπρασινο Kawazaki Z 900 RS στο Σουνιο...και αρρωστησα :pink:
"Εκανα" μια ωρα να κλειδωσω και να τακτοποιηθω μονο και μονο για να την ακουσω να παιρνει μπροστα.

doctor_john
24/05/2022, 13:06
Σε είδα και έκανα λες και πέρναγε το τσίρκο..

435944

viper1
24/05/2022, 14:02
Σε είδα και έκανα λες και πέρναγε το τσίρκο..

435944

Αφήστε τα σκούτερ στην ησυχία τους

doctor_john
24/05/2022, 14:20
Aν με αφήσουν και αυτά.. γιατί λες βγήκα έξω, γιατί άκουσα ένα xmax ?

υπόψιν αυτό που κρατάω είναι 55x12..

karellen
27/05/2022, 13:59
Σε είδα τουρίστα με το εργαλείο, μπαγκαζιερες, top box κλπ.
Με Nikken!

katsar
27/05/2022, 17:46
Σε είδα να σηκώνεις το βστρομ650 σούζα καντήλα ρε αλητάμπουρα :smokin:

nikos/72
28/05/2022, 18:52
Σταματημένος στο φανάρι με κόκκινο, φοράω κράνος όπως πάντα αλλά είχα ξεχάσει καλυμμένη την πινακίδα με ταινία από την χθεσινοβραδυνή βόλτα... και έρχεται διπλα μου ένας "άνθρωπος", δικάβαλος με κυρία στο πίσω κάθισμα, γεμάτος ειρωνεία και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

εκείνος - αυτό στην πινακίδα μπορώ να το κάνω κι εγω;
εγώ - φυσικά, ταινία έχω βάλει, απλό είναι
εκείνος - κι αν σε σταματήσουν τι θα τους πεις;
εγώ - την αλήθεια βέβαια, την κάλυψα για διόδια και καμερες (που μου έχει συμβεί στο παρελθόν)
εκείνος (σαφώς με υψωμένο τόνο φωνής αυτή τη φορά) - πρόσεχε, τι ναι αυτά που κάνεις; δε ντρέπεσαι;
εγώ (να σημειώσω ότι απλά δεν αντέχω βλέπω ακράνοτο κόσμο) - τα δικά σου τα χάλια δε τα βλέπεις που είσαι χωρίς κράνος;
εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
εγώ - όχι και δε μ ενδιάφερει κιόλας
εκείνος (ειρωνικό γέλιο) - πρόσεχε, γιατί δεν ξέρεις ποιος είμαι και μη σε πετύχω αλλού...
εγώ (δείχνοντας το κράνος μου) - τουλάχιστον εγώ δε θα σκοτώθώ εάν συμβεί ατύχημα...

μετά άναψε πράσινο, και διαχωριστήκανε οι κατευθύνσεις μας...

και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...τι ζώα κυκλοφορούν ανάμεσά μας...; οκ αναγνωρίζω κι εγώ το λάθος μου αλλά προστατεύω το κεφάλι μου, τη ζωη μου... δε φοράω το κράνος για να μη με γράψουν αλλά για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται..., ο τύπος δε σέβεται την ίδια του ζωή του και την συνεπιβάτιδα του... και δυστυχώς οι περισσότεροι είναι έτσι. Γιατί έτσι ρε γαμώτο;

Πέρα απ το γεγονός πως με εκνεύρισε αφάνταστα, στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί οι περισσότεροι είναι έτσι... αντέ μετά να πιστέψεις στους ανθρώπους... Και ξανά αναρωτιέμαι, μήπως είμαι υπερβολικός...;

Grafton 505
28/05/2022, 20:16
εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;


Εδώ έπρεπε να του απάνταγες, '' ποιος να 'σαι ρε με μηχανάκι και δικάβαλος ; Αν ήσουν κάποιος θα είχες συνοδεία και λιμουζίνα !!!!
:lol:

nikos/72
28/05/2022, 21:28
χαχαχαχαχα έτσι θέλει με τσι χαζοί

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/05/2022, 23:38
Σταματημένος στο φανάρι με κόκκινο, φοράω κράνος όπως πάντα αλλά είχα ξεχάσει καλυμμένη την πινακίδα με ταινία από την χθεσινοβραδυνή βόλτα... και έρχεται διπλα μου ένας "άνθρωπος", δικάβαλος με κυρία στο πίσω κάθισμα, γεμάτος ειρωνεία και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

εκείνος - αυτό στην πινακίδα μπορώ να το κάνω κι εγω;
εγώ - φυσικά, ταινία έχω βάλει, απλό είναι
εκείνος - κι αν σε σταματήσουν τι θα τους πεις;
εγώ - την αλήθεια βέβαια, την κάλυψα για διόδια και καμερες (που μου έχει συμβεί στο παρελθόν)
εκείνος (σαφώς με υψωμένο τόνο φωνής αυτή τη φορά) - πρόσεχε, τι ναι αυτά που κάνεις; δε ντρέπεσαι;
εγώ (να σημειώσω ότι απλά δεν αντέχω βλέπω ακράνοτο κόσμο) - τα δικά σου τα χάλια δε τα βλέπεις που είσαι χωρίς κράνος;
εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
εγώ - όχι και δε μ ενδιάφερει κιόλας
εκείνος (ειρωνικό γέλιο) - πρόσεχε, γιατί δεν ξέρεις ποιος είμαι και μη σε πετύχω αλλού...
εγώ (δείχνοντας το κράνος μου) - τουλάχιστον εγώ δε θα σκοτώθώ εάν συμβεί ατύχημα...

μετά άναψε πράσινο, και διαχωριστήκανε οι κατευθύνσεις μας...

και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...τι ζώα κυκλοφορούν ανάμεσά μας...; οκ αναγνωρίζω κι εγώ το λάθος μου αλλά προστατεύω το κεφάλι μου, τη ζωη μου... δε φοράω το κράνος για να μη με γράψουν αλλά για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται..., ο τύπος δε σέβεται την ίδια του ζωή του και την συνεπιβάτιδα του... και δυστυχώς οι περισσότεροι είναι έτσι. Γιατί έτσι ρε γαμώτο;

Πέρα απ το γεγονός πως με εκνεύρισε αφάνταστα, στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί οι περισσότεροι είναι έτσι... αντέ μετά να πιστέψεις στους ανθρώπους... Και ξανά αναρωτιέμαι, μήπως είμαι υπερβολικός...;

Κανονικά έπρεπε να γυρίσεις το κεφάλι απο την άλλη και να τοναφήσεις να τα λέει μόνος του...