PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

kons
24/08/2018, 11:46
398856
398857

Σε είδα στην Καλαμάτα και σε γούσταρα πολύ.

Σας είδα φίλοι Ιταλοί στην παραλία με τα μουλτι και πιάσαμε κουβεντούλα ξεκινώντας από τα λάστιχα. Το αποτέλεσμα κανείς τους δεν οδηγούσε σε βροχή και ποτέ χωρίς τα τρακσιον κοντρόλ και άλλα καλούδια απενεργοποιημενα.
Βλέπω να δημιουργουνται πολύ κουλοί οδηγοί στο μέλλον ανίκανοι να οδηγήσουν χωρίς ηλεκτρονικά και gps για να βρίσκουν τον δρόμο.

kons
24/08/2018, 19:04
398860

Εκείνος με το σώβρακο εκείνη με το μπικίνι. Είσαι καλό τιμόνι αλλά. ...
Καλές διακοπές να έχετε παιδιά και περισσότερο μυαλό.
Γνωστός μου πέθανε πριν ένα μήνα όταν ξάπλωσε στην Α.Ο. με ZZR1400, απεβίωσε λόγω εγκαυμάτων!

g_libero
24/08/2018, 21:00
Σας βλέπω να σας νοιάζει αν οι άλλοι φοράνε κράνος ή να σχολιάζετε πως είναι ντυμένοι κ να κράζετε,απορω!

sanctusan
25/08/2018, 00:28
Σας είδα μπουτάρες να καβαλάτε το Hornet.....:eyepop::eyepop::eyepop::eyepop:

karellen
25/08/2018, 08:51
398856
398857

Σε είδα στην Καλαμάτα και σε γούσταρα πολύ.


Αν το πετύχω θα σου δείξω κι ένα άλλο κλάσεις ομορφότερο.

kons
25/08/2018, 13:23
Σας είδα μπουτάρες να καβαλάτε το Hornet.....:eyepop::eyepop::eyepop::eyepop:

Χωρίς φώτο? ? Είναι σαν να ακούς περιγραφή αγώνα χωρίς εικόνα.

sanctusan
25/08/2018, 14:31
Χωρίς φώτο? ? Είναι σαν να ακούς περιγραφή αγώνα χωρίς εικόνα.

Την επόμενη.....γιατί όπως πάνε τα πράγματα οι μπουτάρες θα ξανακαβαλήσουν το Hornet.....

Μανολης67
26/08/2018, 09:56
Σε ειδα σημερα πρωι Πετρα Μυτιληνης να φορτωνεις στην οδικη το Gs 1200 R με το πισω Metzeler διαλυμένο ( λινα προφανως??)
Ταλαιπωρία και metzeler μάλλον ξανα ποτε....

sanctusan
28/08/2018, 11:54
Σε είδα με τη μούρη κρέας να με κοιτάς μες τα μάτια με βλέμμα απελπισίας.
Ναι, ούτε εγώ κατάλαβα τη μαλακία έκανες και έφυγες έξω αλλά η μεγαλύτερη μαλακία που έκανες ήταν που δε φόραγες κράνος.

Υ.Γ. Δεν υπήρχε γρατζουνιά πουθενά αλλού εκτός από το πρόσωπο.

Christos ktm R
28/08/2018, 17:28
σε ειδα με το πορτοκαλι 990 στην κεφαλονια κ χαιρετηθηκαμε(ημουν με το κουτι).Καλες διακοπες να εχεις!

vaska
28/08/2018, 20:38
Σε είδα ρε μάστορα με την βεστρομάρα και τους 125 προβολείς, το τριβάλιτσο και την θήκη για gps τυφλών σε μέγεθος τάμπλετ, την λεντοταινία στο μπαράκι του τιμονιού, φώτα από το τσίρκο Μεντράνο στο ψυγείο (και αν δεν κάνω λάθος προστατευτικό ψυγείου τίγκα στο λεντ) τους 45 διακόπτες πάνω στα όργανα, τον γενικό ηλ. διακόπτη κάτω κοντά στο αριστερό πατάκι και σκέφτηκα ότι μάλλον άνοιξε το κυνήγι της πάπιας σήμερα.
Μα την αλήθεια μεγαλύτερο καρνάβαλο από το μπουρδέλο σου δεν έχω ματαδεί, πάει δίπλα δίπλα στην κιτσαρία με την βέσπα με τους 95 νίκελ καθρέφτες.
Ερε τι έχουμε στην Πάτρααα
:bawl::moutza:

AUFGEBRACHT
31/08/2018, 10:43
Σε είδα με το πορτοκαλί ΧΤΧ να με προσπερνάς ξυστά...ΟΚ, θαυμάσαμε τον αντρισμό σου και τις υπέρτατες οδηγικές σου ικανότητες. Τι σε "ερέθισε"; Ότι ένας άλλος δίτροχος ήταν μπροστά σου; Ότι είχε έλικα το ρεζερβουάρ; Ή απλά είσαι άλλος ένας κρετίνος που το θεωρεί μαγκιά από το πουθενά να περνάει ξυστά στον άλλο;

veloujr
31/08/2018, 11:05
Σε είδα ηλίθιε στην αχιλλέως πανω στο παπί με τη γυναικα σου και αναμεσά σας το παιδάκι,όλοι χωρίς κράνος σαγιονάρα και κοντομάνικα...αμα είστε ανίκανοι να τα προστατέψετε μην κάνετε παιδία!

nopattern
31/08/2018, 13:24
...αμα είστε ανίκανοι να τα προστατέψετε μην κάνετε παιδία!

Well said ....προϋποθέτει να το γνωρίζεις όμως....

GogosLux
31/08/2018, 15:37
Well said ....προϋποθέτει να το γνωρίζεις όμως....

ποσους ηλιθιους εχεις συναντήσει που ξερουν οτι ειναι ηλίθιοι? :lol:
Η κοτα εκανε το αυγο ή το αυγο την κότα? :uplate:

Αιώνια ερωτήματα και ως προς την ανικανότητα και την ηλιθιότητα απαντημένα απο τους νόμους :wave2:
Τουλάχιστον σε σοβαρες ευνομούμενες κοινωνίες που δεν το ρίχνουν στην φιλοσοφία για να δικαιολογήσουν τα πάντα :ninja:

Αλλωστε αγνοια νόμου δεν νοείται ούτε μπορει να επικαλλεστεί απο κανέναν.

Για μενα στην θέα παιδιού επάνω σε μηχανακι θα επρεπε η τροχαία να καλει την πρόνοια να πάρει το παιδι και ο γονιός να πηγαίνει μέσα για παραμέληση ανηλίκου (ή και αλλα σχετικά αδικήματα που δικηγόρος δεν είμαι αλλα σίγουρα θα μπορείς να φορτώσεις στο δίποδο ζώο το περι ου ο λόγος).

Το πολύ μετα απο 1 - 2 τετοια περιστατικά θα λήξει το θεμα - Δεν θα δουμε ξανα παιδί πάνω σε μηχανάκι.

ΑΠΛΑ πράγματα αλλα τόσο δύσκολα :sick:

AUFGEBRACHT
31/08/2018, 16:36
ποσους ηλιθιους εχεις συναντήσει που ξερουν οτι ειναι ηλίθιοι? :lol:
Η κοτα εκανε το αυγο ή το αυγο την κότα? :uplate:

Αιώνια ερωτήματα και ως προς την ανικανότητα και την ηλιθιότητα απαντημένα απο τους νόμους :wave2:
Τουλάχιστον σε σοβαρες ευνομούμενες κοινωνίες που δεν το ρίχνουν στην φιλοσοφία για να δικαιολογήσουν τα πάντα :ninja:

Αλλωστε αγνοια νόμου δεν νοείται ούτε μπορει να επικαλλεστεί απο κανέναν.

Για μενα στην θέα παιδιού επάνω σε μηχανακι θα επρεπε η τροχαία να καλει την πρόνοια να πάρει το παιδι και ο γονιός να πηγαίνει μέσα για παραμέληση ανηλίκου (ή και αλλα σχετικά αδικήματα που δικηγόρος δεν είμαι αλλα σίγουρα θα μπορείς να φορτώσεις στο δίποδο ζώο το περι ου ο λόγος).

Το πολύ μετα απο 1 - 2 τετοια περιστατικά θα λήξει το θεμα - Δεν θα δουμε ξανα παιδί πάνω σε μηχανάκι.

ΑΠΛΑ πράγματα αλλα τόσο δύσκολα :sick:


Αν και πάει αλλού η κουβέντα, βάσει της συλλογιστικής σου ας αρχίσει η πρόνοιά, όπως λες, να "παίρνει" παιδιά όσων καπνίζουν σε κλειστό χώρο παρουσία των παιδιών τους και μετά μόλις λήξει το θέμα, πάμε και στα μηχανάκια... Γιατί αυτοί που το κάνουν αυτό μέσα στα σπίτια τους ή σε κλειστό χώρο, είναι ΑΠΕΙΡΩΣ περισσότεροι από αυτούς που τα βάζουν πάνω σε μηχανάκια, άρα ανίκανοι να προστατέψουν τα παιδιά τους. Το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, "μητέρα" μέσα σε καφετέρια με τις φιλενάδες της κάπνιζαν το ένα τσιγάρο μετά το άλλο μέσα στη μούρη των παιδιών τους και τους έλεγε ότι ανησυχούσε που βρήκαν καρκινογόνα στοιχεία στη Nutella... :facepalm:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
31/08/2018, 16:52
Σε ειδα να μην καθεσε καλλα στο πλαινο σταντ και μολις γυριζω τη πλατη μου να φυγω και εχω απομακρυνθει 2 βηματα να ακουω το γδουπο.Η δεξια χουφτα,μανετα και φλας πηγαν περιπατο.Η πισω βαλιτσα την ακουσε με 2 3 γρατζουνιες.Σε ειδα γυναικουλα μου να πανικοβαλεσαι και να λες γιατι?Εγω ξερεις τι λεω?ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

taisteal
31/08/2018, 16:53
Σε ειδα να μην καθεσε καλλα στο πλαινο σταντ και μολις γυριζω τη πλατη μου να φυγω και εχω απομακρυνθει 2 βηματα να ακουω το γδουπο.Η δεξια χουφτα,μανετα και φλας πηγαν περιπατο.Η πισω βαλιτσα την ακουσε με 2 3 γρατζουνιες.Σε ειδα γυναικουλα μου να πανικοβαλεσαι και να λες γιατι?Εγω ξερεις τι λεω?ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
https://www.youtube.com/watch?v=5xePvfLyqAc

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
31/08/2018, 20:37
https://www.youtube.com/watch?v=5xePvfLyqAc

Οχι ρε φυλε.Χαχαχαχα.Οχι.Που το θυμηθηκες ρε ση.Καπος ετσι ηταν και σε μενα.

SONone
01/09/2018, 09:45
Σε είδα με το πορτοκαλί ΧΤΧ να με προσπερνάς ξυστά...ΟΚ, θαυμάσαμε τον αντρισμό σου και τις υπέρτατες οδηγικές σου ικανότητες. Τι σε "ερέθισε"; Ότι ένας άλλος δίτροχος ήταν μπροστά σου; Ότι είχε έλικα το ρεζερβουάρ; Ή απλά είσαι άλλος ένας κρετίνος που το θεωρεί μαγκιά από το πουθενά να περνάει ξυστά στον άλλο;

μηπως προσπαθουσε ωρα και δεν τον ειχες δει εσυ? οποτε καπου τον έκλεισες και περασε ξυστα? γιατι αυτο μου συμβαίνει συνέχεια με τους τυπους με την γνωστή μαρκα με τον ελικα γιατι νομίζουν οτι ειναι οι ποιο γρήγοροι και ο δρόμος τους ανήκει

AUFGEBRACHT
01/09/2018, 13:46
μηπως προσπαθουσε ωρα και δεν τον ειχες δει εσυ? οποτε καπου τον έκλεισες και περασε ξυστα? γιατι αυτο μου συμβαίνει συνέχεια με τους τυπους με την γνωστή μαρκα με τον ελικα γιατι νομίζουν οτι ειναι οι ποιο γρήγοροι και ο δρόμος τους ανήκει


Όχι, την έλικα την έχω εγώ, αυτός γράφω είχε ΧΤΧ. Ούτε προσπαθούσε ώρα, ο δρόμος άδειος ήταν, απλά επέλεξε να κάνει το καφριλίκι του και να προσπεράσει ξυστά...

lleonidas
02/09/2018, 23:02
Στην Ελ.Βενιζέλου στην πλατεία της Νέας Σμύρνης το απόγευμα με το τελευταίο Street Triple RS.Φαινόταν ολοκαίνουριο και είναι υπέροχο το άτιμο...καθόμασταν και το χαζεύαμε :pink:

AUFGEBRACHT
05/09/2018, 19:24
Σε είδα στο κέντρο της Κορίνθου με τη 1200GS και τη λαστιχένια σαγιονάρα... η χαρά του στερεότυπου για BMW haters!!!

karellen
05/09/2018, 21:46
Σε είδα στο κέντρο της Κορίνθου με τη 1200GS και τη λαστιχένια σαγιονάρα... η χαρά του στερεότυπου για BMW haters!!!
Άστα,το δοκιμασα,το αριστερό πόδι ζεματάει από την εξάτμιση! :lol:

g_m900
06/09/2018, 11:20
Σε ειδα νεα αγαπημενη μου στροφη στην Πετρου Ραλλη στη γεφυρα ΕΝΑ & ΕΝΑ.

Billymuse
06/09/2018, 15:28
Ομόνοια 8 το πρωί μέσα στο περιπολικό να μιλάς στο κινητό μπαλούρδε μου :lol:

karellen
06/09/2018, 15:32
Σε είδα μανιβέλα στο klr να μου ρίχνεις ανάποδη και με το γόνατο να σπάζω το kill switch!
Δεν γίνονται αυτά τα πράματα! :eek:

caesarsk
06/09/2018, 17:28
Σε είδα πανιβλακα με το GS να περνάς χιλιοστά αριστερά μου την ώρα που πάω να στριψω αριστερά έχοντας βγάλει φλας 50 μέτρα πριν. Ευτυχώς δεν γίναμε τετρακύλινδρο Boxer

7Tolis
06/09/2018, 22:21
Σε ειδα νεα αγαπημενη μου στροφη στην Πετρου Ραλλη στη γεφυρα ΕΝΑ & ΕΝΑ.
Φρέσκια άσφαλτος.

o teos
07/09/2018, 00:29
Είδα νέα φρέσκια ασφαλτο στην Αλίμου
.....Ναι ήρθε η ανάπτυξη επιτέλους τελικά :lol:

katsar
07/09/2018, 08:45
Σε είδα σερίφη πάνω στο σκουτερ σου,χωρίς κράνος αλλά το μπιστόλι στη ζώνη πρώτη μούρη.ουστ.

vaska
07/09/2018, 08:52
Σε είδα επαγγελματία του χώρου με την επιγραφάρα στο αυτοκίνητο: "εγκατάσταση κερεών τηλεωράσεων, εγκατάσταση θυρωτηλεωράσεων, επισκευές" και στραβώθηκα.
:eyepop::plaf::plaf:

7Tolis
07/09/2018, 08:55
Σε είδα με την αμαξάρα, ατσαλάκωτος. Και 675 και αμαξάρα. Ωραίιιιος ο Χάρης.

harris_x
07/09/2018, 09:16
Σε είδα με την αμαξάρα, ατσαλάκωτος. Και 675 και αμαξάρα. Ωραίιιιος ο Χάρης.

Τώρα έφτασα γραφείο και μπήκα να σε δώσω αλλά με πρόλαβες.... :eek:

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ικανοποιήσω την επιθυμία σου όταν έφευγα από το φανάρι γιατί τα μηχανάκια εμπρός ήταν στον κόσμο τους.... :lol:

Χάρηκα που σε είδα Τόλη, πρέπει να κανονίσουμε καμιά βολτούλα, πρωινή όπως είπες :winka:

:beer::beer::beer:

Jo.Da.
07/09/2018, 22:16
Σας είδα τρία (3) :eek: ΧΤ στρογγυλοφάναρα στη Φιλολάου, στο Παγκράτι, σε μαγαζί γωνία κι αναγκάστηκα να γυρίσω κεφάλι να 'ούμε...:a20:
Συνήθως εκεί έβλεπα μόνο ένα... Αλλά αυτή τη φορά 3? Μα 3? Τουμπανέιρος. Μπράβο στους ιδιοκτήτες...:a2::a8::sun:

teo_g7
07/09/2018, 23:29
Μην είν' το Enterprise???
Μην είν' το Supernova???



Είναι το tracer το true adve machinery μαδαφακα

399213

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
09/09/2018, 21:48
Δεν μπορω να το πιστεψω
:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Σε ειδα με το απλο ποδηλατο σου γεματο μπαγκαζια.Ημουν νοτια κρητη σε οργανωμενο καμπινκ με τη φαμιλια.Σε ρωτησα ποσα χλμ κανεις καθημερινα.Ειπες 100.Απο που εισαι?Ειπες σουηδια αλλα δεν ειναι πια πατριδα σου γιατι ληπης χρονια με το ποδηλατο.Εχεις κανει 4 φορες το γυρο του πλανητη.Οταν σε ρωτησα με τις βροχες τα χονια και τα κρυα τι κανεις ειπες οτι διαλεγεις ζεστα μερη να πηγαινεις.Οταν σταματησουν τα κρυα και τα χιονια κατευθηνεσε προς τα εκει.Ειχες βαλει ροτα για σαουδικη αραβια.4 φορες το γυρω του κοσμου.Σου ειπα τιμη μου που γνωρισα εναν τετοιο ανθρωπο.399236

Μου αναφερες την καλιφορνια σε κατι που δεν καταλαβα.

Και υστερα λεμε πος θα παμε με μονοκηληνδρο πειραια θεσσαλονικη....Ειμαστε πολυ μικροι...

7Tolis
10/09/2018, 15:38
Σε είδα ρε μαλακισμενε να κατουρας την είσοδο του μαγαζιού γιατί νόμιζες πως δεν ήταν μέσα ο μαγαζάτορας. Τραβά τώρα να βγάλεις τη τσαπα από τη σπονδυλική σου στήλη.

teo_g7
11/09/2018, 20:27
Σε είδα ρε ψηλε και πολύ χάρηκα!Καιρό έχουμε να τα πούμε με όλα τα μούτρα

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
11/09/2018, 21:23
Σε είδα ρε ψηλε και πολύ χάρηκα!Καιρό έχουμε να τα πούμε με όλα τα μούτρα

Με τα μουτρα δεν ειναι καλο να τα λες συχνα?Εχει κακη καταληξη:lol:

katsar
12/09/2018, 19:40
Σε είδα σήμερα μανταμ (θειάρα για την ακρίβεια :D ) στο σκουτεράκι σου να φοράς το jet κρανάκι ξεκούμπωτο.'Οταν λίγο πιο κάτω σταμάτησες στο φανάρι δίπλα μου σου είπα ''Δέστο,δέστο'',με κοίταξες με απορία και είπες '' ;;;;Τι να δω;;;''
:wave2:

ptc
12/09/2018, 20:04
Σε είδα σήμερα μανταμ (θειάρα για την ακρίβεια :D ) στο σκουτεράκι σου να φοράς το jet κρανάκι ξεκούμπωτο.'Οταν λίγο πιο κάτω σταμάτησες στο φανάρι δίπλα μου σου είπα ''Δέστο,δέστο'',με κοίταξες με απορία και είπες '' ;;;;Τι να δω;;;''
:wave2:

Αυτό! 1-0 :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/09/2018, 20:09
Αυτό! 1-0 :lol:

Οοοοοοοοο τι του πεεεεε.....:lol:

KostRider
12/09/2018, 20:42
Σε είδα γίδι με το κουτί, να μου βάζεις τη μεγάλη σκάλα, γιατί έχεις ευαίσθητα ματάκια και σε ενοχλούσαν τα φώτα μου.. Έκανα σινιαλο ότι εχω τα πορείας, τίποτα εσύ.. Μερικοί είστε για πολλές σφαλιάρες..

karellen
12/09/2018, 21:24
Σε είδα τούριστ με το νοικιασμένο σκουτερακι να οδηγάς γυμνός από πάνω,μόνο σορτσάκι και σαγιονάρα, στον επαρχιακό μέσα στα αμπέλια και η ατμόσφαιρα να είναι τίγκα στις μέλισσες και σφήκες.
Ηθελα να σε δω ρε κερατά σεξυ άντρα αν αποφάσιζαν 2-3 να σε φιλήσουν!

Bowleno
13/09/2018, 01:21
Αυτό! 1-0 :lol:

Αυτό; αυτό; αυτό δεν βλέπεται! 1-1 :lol:

sapila racing
13/09/2018, 09:31
Σε είδα με το Versys 650 και τον στρατιωτικό σάκκο να τα μου τα χώνεις στην Καβαλας σημερα το πρωι.
Ομολογώ οτι ξεκινάει αρκετά καλά το Versys, δεν το περίμενα τόσο γρήγορο στην εκκίνηση.
Μαλλον νόμιζες κι εσυ οτι τα βάζεις με Hornet 600 όμως ε? :D

caesarsk
13/09/2018, 12:35
Σε είδα με το Versys 650 και τον στρατιωτικό σάκκο να τα μου τα χώνεις στην Καβαλας σημερα το πρωι.
Ομολογώ οτι ξεκινάει αρκετά καλά το Versys, δεν το περίμενα τόσο γρήγορο στην εκκίνηση.
Μαλλον νόμιζες κι εσυ οτι τα βάζεις με Hornet 600 όμως ε? :D

Μάλλον μεγάλωσες/αμε

sapila racing
13/09/2018, 13:21
Μάλλον μεγάλωσες/αμε

Mπα, τον έσκισα κανονικά και 2 φορές μάλιστα.
Απλά την 1η φορά σχεδόν με έφτασε γιατί εγώ το άνοιγα μόνο μεχρι τις 6000. :beer:

ptc
13/09/2018, 13:44
Σε είδα με το Versys 650 και τον στρατιωτικό σάκκο να τα μου τα χώνεις στην Καβαλας σημερα το πρωι.
Ομολογώ οτι ξεκινάει αρκετά καλά το Versys, δεν το περίμενα τόσο γρήγορο στην εκκίνηση.
Μαλλον νόμιζες κι εσυ οτι τα βάζεις με Hornet 600 όμως ε? :D

Ενω αν τα εβαζε με 600 ειχε καποια ελπιδα ας πουμε ε; :lol:
Λογικα δεν επιασε τελικη ομως, γιατι τοτε θα τα εβρισκες σκουρα... :cool: :p

kouremenos
13/09/2018, 15:42
Σίγουρα έχει ξανά αναφερθεί κάποιος
σε αυτούς που δεν κάνουν άκρη στη διήθηση , όταν καποιοι είναι πίσω σας ΚΑΙ στη διήθηση ,καντε λίγο στην άκρη δεν χάλασε ο κόσμος ,είναι περίπλοκο δεν ξέρω ποιος είναι πιο επικίνδυνος αυτός που πάει γρηγορότερα ή εσεις που φοβάστε λίγο παραπάνω και φρεναρετε με το παραμικρό και από πίσω σας το χάος ...

katsar
13/09/2018, 18:37
Εσείς οι γλήγοροι.

alexis72
13/09/2018, 19:33
σε ειδα ρε @αλάκα πάνω απο σταθμό μετρό αλίμου με xt600 μπλέ , και εσυ επάνω με μπλέ κράνος (ολα καλά μέχρι εδώ),
αλλά η αλυσίδα σου κρεμόταν σαν σώβρακο...λίγο ακόμα (χωρίς υπερβολή) κ θα ακούμπαγε στην ασφαλτο ... οταν σού ειπα πρόσεξε φίλε η
αλυσίδα θέλει ρύθμισμα ,με κύταξες λές κ σού ειχα σκοτώσει τον πατέρα κ τήν μάνα σου...@αλάκα ελπίζω να σού βγεί σύντομα στον δρόμο κ να εχεις μιά
ωραία εμπειρία....με την ασφαλτο ,αρκεί να μην ερχεται πίσω σου αυτοκίνητο κ σε πάρει σβάρνα (τον οδηγό του αυτοκινήτου λυπάμαι που θα εχει τρεχάματα μετα
χωρίς να φταίει ο ανθρωπος κ οχι εσένα ...

devil's animal
15/09/2018, 10:27
Σε ειδα macdeath_s και χαρηκα πολυ για την γνωριμια και για την ολη την ξεναγηση...
ευχομαι και στην Ελλαδα τωρα..
:beer::beer::beer:

AUFGEBRACHT
15/09/2018, 12:26
Σε είδα με το άσπρο PCX να παραβιάζεις το STΟΡ, ενώ ήσουν σταματημένος και με είχες δει που ερχόμουν. Ευτυχώς που η φάτσα σου υποδήλωνε σαφώς τι είσαι, ψυλλιάστηκα στιγμιαία ότι θα την έκανες την καφρίλα κι έκοψα όσο χρειαζόταν για να μην πέσεις επάνω μου...

Σε είδα κι εσένα στο κέντρο της Κορίνθου 60άρα "κυρία" με το Matiz, να είσαι σταματημένη ΚΑΘΕΤΑ στο δρόμο, να έχεις κόψει όλη την κίνηση, να σου κορνάρουν κι εσύ ατάραχη να χαριεντίζεσαι στο κινητό σου!!! Ειλικρινά μου ήρθε να κατέβω από τη μηχανή και να σε πλακώσω στα μπουκέτα...

Red Rider
15/09/2018, 20:06
Είδα δεύτερη φορά το παλιό CBR 1000 του BLiTzER στην γειτονιά, και κατάλαβα ότι επαναπατρίστηκε:p

KostRider
15/09/2018, 20:09
Σε είδα που σταμάτησες με αλαρμ μπροστά σε μότο πάρκινγκ και σου είπα ότι εδώ είναι μόνο για δίκυκλα.. Και μου είπες, δεν παρκάρω απλά να κατέβει η οικογένεια.. Συγχωρεμένος..

Jo.Da.
17/09/2018, 08:46
Εϊδαμε αρκετούς αναβάτες χθές στο δρόμο. Μεγάλος αριθμός μοτοσυκλετών με αναβάτες και συναναβάτες να απολαμβάνουν καφεδάκι στην πλατεία του Επτάλοφου. Ποιοι είσασταν άραγε; Καλούς δρόμους σε όλους.

nopattern
17/09/2018, 08:48
Εϊδαμε αρκετούς αναβάτες χθές στο δρόμο. Μεγάλος αριθμός μοτοσυκλετών με αναβάτες και συναναβάτες να απολαμβάνουν καφεδάκι στην πλατεία του Επτάλοφου. Ποιοι είσασταν άραγε; Καλούς δρόμους σε όλους.

Ημουν κι εγώ εκεί με τους T-Motoriders!... 27 μοτοσυκλέτες από τις οποίες 6 με γυναίκες οδηγούς :a012:

Πρέπει να είχε δυο γκρουπ ακόμα... χαμός!

stratoss2
17/09/2018, 12:01
Δεν ξέρω αν έχει σχέση με τις μοτοσυκλέτες που είδα γύρω στις 11:00 έξω από το φράχτη του στρατοπέδου της Θήβας στην παλιά Εθνική Οδό. Σίγουρα ήταν πάνω από 35 μοτοσυκλέτες και πολλές μάλιστα με δικάβαλα γυναίκες όπως αναφέρθηκε. Γενικά γινόταν χαμός χθες στην παλιά εθνική Μάνδρας – Θήβας και σε συνδυασμό με τον καταπληκτικό καιρό ήταν άψογα για μοτοβόλτα. Καλές βόλτες και πάντα όρθιοι!

KostRider
17/09/2018, 12:38
Σας είδα χθες, όλους να χαιρετατε! Καλούς δρόμους!!!

harris_x
17/09/2018, 17:36
Σε είδα που σταμάτησες με αλαρμ μπροστά σε μότο πάρκινγκ και σου είπα ότι εδώ είναι μόνο για δίκυκλα.. Και μου είπες, δεν παρκάρω απλά να κατέβει η οικογένεια.. Συγχωρεμένος..:eek:

Τον σκότωσες;;

KostRider
17/09/2018, 18:07
Χαχα, όχι.. Τον συγχωρεσα, γιατί δεν πάρκαρε!

macdeath_s
18/09/2018, 00:00
Σε ειδα macdeath_s και χαρηκα πολυ για την γνωριμια και για την ολη την ξεναγηση...
ευχομαι και στην Ελλαδα τωρα..
:beer::beer::beer:

;):beer::beer::beer: Επίσης δικιά μου η χαρά !

devil's animal
20/09/2018, 10:11
σας ειδα και τους 2 χθες να τρωγεστε...
ο ενας με Ζ1000 πρωτης γενιας και ο αλλος με duke 690 2016-2017...ο ενας, ο γληγορος, αεροδρομιο-περαια και μετα μουδανιων προς πολη...ο αλλος μεσα στην πολη Κων. Καραμανλη και μετα Εγνατια...

τσαγακι πολης* για να καθαρισουν τα λαιμα σας...:beer:





υ.γ. αληθεια τωρα? πατε να τα βαλετε με gixxer 1000??:confused:



*αν ειμασταν σε καμια στριφτερη βουνισια, θα ηταν βουνου...

andreastwin
20/09/2018, 11:28
σε ειδα ρε μπαρμπα με το atos ασημι στην λουτσα να ειμαι απο πισω σου, και την ωρα που θελω να σε προσπερασω σου κορναρω πρωτα ,τετοιο συγχρινισμο δεν τον περιμενα, την ωρα που σου κορναρω και αρχιζω να σε προσπερναω εσει τραβας το τιμονι αριστερα χωρις να δεις καθρεπτη και με το που ακους την κορνα αμεσως το τιμονι δεξια,βαρκα γιαλο το atos, και μου εκανες νοημα συγνωμη. αντε, αλλοι μια φορα την γλιτωσα απο προνοηση μου παντα να κορναρω οταν ειναι να προσπερασω.ποτε θα βαλου μυαλο ρε φουστη μου να βλεπουν καθρεπτη.

sanctusan
20/09/2018, 17:47
Σας είδα σήμερα στον Κοσμά.
2 duke 390 με γερμανικές,
Ένα triumph και ένα hornet, πιέσαμε την κουβέντα, κάνατε τον κύκλο Πελοποννήσου και πηγαίνατε για Αθήνα.

Υ.Γ. Το hornet δυκάβαλος στο τάνκμπαγκ έναν κανισάκι με γυαλιά.

Καλούς δρόμους στους οδηγούς, καλούς δρόμους και στην Πέπερ.

Edit:άλλη παρέα τα duke άλλοι οι παρέα με το σκύλο και εγώ με το C3.

katsar
20/09/2018, 21:00
Σε είδα καραγκιόζαρε απάνω στο Vstrom ,να οδηγάς με το ένα χέρι και το άλλο ο αγκώνας στο τεπόζιτο και να μιλάς στο κινητό.

Ζεύκας
21/09/2018, 11:29
αυτό το γαμίδι πόσο δύσκολο ήταν να το μάθετε όταν δίνατε σήματα;

399455

pektis
21/09/2018, 11:34
Σε ειδα με το mega scooter σου, να εχεις βαλει μια εξατμηση ελευθερας και να μας παιρνεις τ' αυτια...
Η πλακα ηταν οτι νομιζες οτι ησουν και γρηγορος...:lol:
Εφυγα μπροστα οχι επειδη ειχα ορεξη για ανοιγματα, αλλά επειδη δεν την παλευα να ακουω το μαραφετι σου...

AUFGEBRACHT
23/09/2018, 08:25
Σε είδα ανεκδιήγητε νεοέλληνα στο parking χτες να ωρύεσαι επειδή η πόρτα του αυτοκινήτου ακούμπησε τη δικιά σου κατά λάθος. Πετάχτηκες από το αμάξι, άρχισες τα τσαμπουκαλίκια και άρχισες να κοπανάς με την πόρτα σου το αμάξι του φίλου μου για εκδίκηση :moutza: Το αμάξι ένα χρέπι BMW 316 γεμάτο γρατζουνιές και βαθουλώματα, και σε πείραξε που απλά ακούμπησε η πόρτα. Από κοντά η κλώσα η γυναίκα σου να σιγοντάρει με φωνή Άδωνι Γεωργιάδη και να φωνάζει "μας χτυπήσατε το αυτοκίνητο" και το παιδάκι σου πίσω στο κάθισμα παρακολουθούσε το θέαμα του νταή μπαμπά που το ακούμπησαν το τουτού… Κι είχες το θράσος ρε γελοίε να μιλάς για ανατροφή και παιδεία...

Σε είσαι κι εσένα με το SS το βραδάκι στην Αθηνών-Λαμίας να κάνεις σφήνες στα αυτοκίνητα από όλες τις μεριές με 120 χιλιόμετρα… Από ένδυση (περιέργως) κράνος και μετά το χάος: Φανελάκι ραντέ, φόρμα και μουράτο Nike, η τελευταία λέξη της προστασίας. Κι εκεί που νόμιζα ότι τα είχα δει όλα, παρακάτω εύσωμος αναβάτης προβλεπόμενος με μπαγκάζια, μόνο που το παντελόνι ήταν μικρό μέγεθος και αποκάλυπτε το μαύρο σου στρινγκάκι :uplate:

Nostradamus
28/09/2018, 09:18
Σας ειδα σημερα πιτσιρικες, η μια με το kawa 125 το εντουρακι της και η αλλη με το αντιστοιχο σουζουκι, με τα ΜΧ κρανακια σας, γαντια, μπουφαν, και τις τσαντες, στον δρομο για το σχολειο (:uplate::uplate:) να περιμενετε στην κινηση (οπως και το 90% των αναβατων εδω) με 3 βαθμους αναμεσα στα μποτιλιαρισμενα αυτοκινητα. χαχανιζατε και γελουσατε δυνατα σε ολη την διαρκεια που ημουν διπλα σας με το κουτι.. Αλλη χωρα, αλλη μοτοσυκλετιστικη κουλτουρα.. Μου φτιαξατε την μερα.. Να ειστε γερες και να διασκεδαζετε παντα και εσεις και καθε αλλο πιτσιρικακι σε αυτον τον κοσμο..
Καλημερα μας..

kordix
28/09/2018, 09:27
Ακόμα και με τον σημερινό καιρό, με βροχή, κρύο και αέρα σας είδα χωρις κράνος. Καλά ρε, δεν κρυώνει η καρκάλα σας? :confused:

Bowleno
28/09/2018, 17:35
Ακόμα και με τον σημερινό καιρό, με βροχή, κρύο και αέρα σας είδα χωρις κράνος. Καλά ρε, δεν κρυώνει η καρκάλα σας? :confused:

Αδεια είναι, προφανώς...πως να νιώθει; αν είχαν μυαλό....

sapila racing
01/10/2018, 11:32
Σε είδα ζώον Ελληνάρα με το Vstrom 650 στα διόδια της Ιονίας Οδού με την πινακίδα με μαυρη ζελατίνα να περνάς τα διόδια σφαίρα πλάι μου ενώ μόλις είχα ξεκινήσει με το φορτωμένο με 3 μηχανές βανάκι στο δρόμο προς Κροατία
Μας έσκασε η μπάρα στο παρμπρίζ ηλίθιε και είσαι τυχερός που δεν σταματησες πουθενα για βενζίνη παρακάτω γιατί αν σε πετυχαίναμε θα είχες σοβαρό πρόβλημα. Ευτυχώς που το παρμπρίζ άντεξε.
Να σου βγεί η μπιέλα του Vstrom εξω σαν το SV του Τροπέα. :mad:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/10/2018, 11:39
Σε ειδα εχθες με το ν-στρομ οτι και σουρουπωνε να εχεις ανοικτα τα προβολακια ομιχλης.Με ειδες που σε κοιταζα και ησουν ολο καμαρι.Που να ξερες τι ελεγα απο μεσα μου

sanctusan
02/10/2018, 10:37
Σε είδα Δημήτρη στο αεροδρόμιο (συνάδελφος οδηγός) και τα λέγαμε.
Τελικά καταλήξαμε και σύντροχοι και σκέφτεσαι να πάμε μαζί Ισπανία.

Υ.Γ.Έχασα το τηλέφωνο σου φίλε, αν είσαι πουθενά εδώ μέσα στείλε πμ.

McGyver
02/10/2018, 12:52
Σας είδα CRF250L, Crossrunner, CBR1000RR φρεσκαδούρες κι εσείς αν κρίνω απ' τις πινακίδες :) ...

Καλά χιλιόμετρα!

:beer: :beer:

Black Mamba
02/10/2018, 14:08
Σε βλεπω καθε μερα, να βαζεις μπρος το ΧΤΧ με τις ξεταπωτες Remus και να βρονταει ο ντουνιας...Πριν ξεκινησεις κανεις τον σταυρο σου. Και κατεβαινεις αναποδα τον κεντρικοτερο δρομο της Καισαριανης... Και δεν φορας και κρανος... Αξια σταυρου: ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ!������

sas
02/10/2018, 15:43
@hornet πρέπει να σε είδα την Κυριακή 30/09 στο Αυθαίρετο

katsar
02/10/2018, 15:54
Σε είδα και εγώ μεγάλε με το διαστημόπλοιο σου ,Πάτρα Γούναρη εγώ κατέβαινα εσύ ανέβαινες, αναμμένα φώτα και μέρα μεσημέρι μου τηγάνισες τα μάτια, για μισό λεπτό έβλεπα αστεράκια.Φτιάχτα τα γαμ....να πασάκα μου,να φανταστείς από το φλασάρισμα δεν μπόρεσα να δω ούτε τι εργαλείο καβαλούσες.

Operater
02/10/2018, 21:45
Σήμερα έγινε το εξής λοιπόν...
8,30 το βράδυ, διόδια Αττικής οδού, από Πειραιά-Κηφισό προς Κηφισίας, είχε ουρά αρκετή.
Βλέπω από πίσω μου ένα παλικαράκι, με FMΧ ή τουλάχιστον FMXoειδή, άσπρο.
Του παραχωρώ τη σειρά μου, μηχανή λέω έχει, μηχανή είχα, σκούτερ έχω, ας του δώσω προτεραιότητα.
(ήμουν οικογενειακώς με τον κούταρο).
Περνάει, μου κάνει νόημα "ευχαριστώ", του κάνω νόημα "παρακαλώ" και πάμε στο δια ταύτα.
Κάνω να περάσω τα διόδια, να βγάλω ψιλά, και μου λέει ο ταμίας "τα πλήρωσε η μηχανή"...
Παίδες...ανατρίχιασα... μετά από δύσκολα χρόνια για μένα, είναι απο τις ελαχιστότατες στιγμές που με έκανε άνθρωπος να ελπίζω.
Να ελπίζω ότι κυκλοφορούν και ευγενείς και άρχοντες άνθρωποι ακόμη ανάμεσά μας

Φιλαράκι, να είσαι καλά, όπου και να είσαι! Αν είσαι εδώ μέσα, στείλε μου να κεράσω ένα φορτηγό μπύρες!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 22:20
Σήμερα έγινε το εξής λοιπόν...
8,30 το βράδυ, διόδια Αττικής οδού, από Πειραιά-Κηφισό προς Κηφισίας, είχε ουρά αρκετή.
Βλέπω από πίσω μου ένα παλικαράκι, με FMΧ ή τουλάχιστον FMXoειδή, άσπρο.
Του παραχωρώ τη σειρά μου, μηχανή λέω έχει, μηχανή είχα, σκούτερ έχω, ας του δώσω προτεραιότητα.
(ήμουν οικογενειακώς με τον κούταρο).
Περνάει, μου κάνει νόημα "ευχαριστώ", του κάνω νόημα "παρακαλώ" και πάμε στο δια ταύτα.
Κάνω να περάσω τα διόδια, να βγάλω ψιλά, και μου λέει ο ταμίας "τα πλήρωσε η μηχανή"...
Παίδες...ανατρίχιασα... μετά από δύσκολα χρόνια για μένα, είναι απο τις ελαχιστότατες στιγμές που με έκανε άνθρωπος να ελπίζω.
Να ελπίζω ότι κυκλοφορούν και ευγενείς και άρχοντες άνθρωποι ακόμη ανάμεσά μας

Φιλαράκι, να είσαι καλά, όπου και να είσαι! Αν είσαι εδώ μέσα, στείλε μου να κεράσω ένα φορτηγό μπύρες!

Ελα φυλε εγω ειμανε.Που να ρθω για τις μπυρες:lol:


Υ.Γ.Φυλε ανατριχιασα.Υπαρχουν ακομα τετοια παιδια?

Μανολης67
03/10/2018, 19:52
Βλέπω από πίσω μου ένα παλικαράκι, με FMΧ ή τουλάχιστον FMXoειδή

Το ελεγαν από παλιά.. θα δεις τον καλυτερο κόσμο πάνω σε ενα HONDA....

Αληθεια! το προλαβε κανείς αυτό ή ειμαι ο μεγαλύτερος? :cool:

buckley
03/10/2018, 19:59
Ελα φυλε εγω ειμανε.Που να ρθω για τις μπυρες:lol:


Υ.Γ.Φυλε ανατριχιασα.Υπαρχουν ακομα τετοια παιδια?

Ο νεοσσός θα ήταν μάλλον...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/10/2018, 05:42
Ο νεοσσός θα ήταν μάλλον...

Μονο καποιος νεοσσος θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο....

Billymuse
04/10/2018, 07:53
Wow τρομερή ιστορία...υπάρχουν και σημερα μηχανές που πληρώνουν τον Μπόμπολα :bawl:

Panos76
04/10/2018, 08:05
Βλέπω από πίσω μου ένα παλικαράκι, με FMΧ ή τουλάχιστον FMXoειδή

Το ελεγαν από παλιά.. θα δεις τον καλυτερο κόσμο πάνω σε ενα HONDA....

Αληθεια! το προλαβε κανείς αυτό ή ειμαι ο μεγαλύτερος? :cool:

Εννοείται :D

399745

νεοσσός
04/10/2018, 08:35
Φοβερός ο τύπος με το κέρασμα στα διόδια. Πάντως τα FMX μου αρέσουν πάρα πολύ. Ήταν στις πρώτες επιλογές μου, μαζί με τα DRZ400 SM, όταν έψαχνα για μοτοσακό.

Λευκό FMX βλέπω το απόγευμα στην Κηφισίας. Το οδηγεί μία κοπέλα και μου κάνει πάντα χώρο να περάσω.

BLiTzER
04/10/2018, 08:44
Λευκό FMX βλέπω το απόγευμα στην Κηφισίας. Το οδηγεί μία κοπέλα και μου κάνει πάντα χώρο να περάσω.

Καλά κάνει, αφού έτσι κι αλλιώς μόλις ανοίξει λίγο ο δρόμος, θα το περάσεις το FMX.

Με το ποδήλατο ε;

νεοσσός
04/10/2018, 08:52
Το ανάποδο ισχύει συνήθως. Σε ανοικτό δρόμο με περνάνε. Το MT-07 είναι στενό σχεδόν σαν παπί, οπότε κάποιοι κάνουν χώρο στα στενά σημεία. Αντίστοιχα αφήνω κι εγώ τους πιο ευέλικτους με τα παπιά.

harris_x
04/10/2018, 09:25
Το ελεγαν από παλιά.. θα δεις τον καλυτερο κόσμο πάνω σε ενα HONDA....

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:: roflmao:

Panos76
04/10/2018, 10:28
:roflmao::roflmao:

Αμφιβάλουμε;

Nα τι συναντούμε σε ένα σουζούκι πχ

399748

και να σε ένα χόνδα

399749

katsar
04/10/2018, 10:29
Σε είδα με την τσοπεριά σου χτες βραδάκι στην Πατρών-Πύργου,σε ζήλεψα που ήμουν με το αυτοκίνητο αν και μου έκανες κακό ,πετάχτηκε η σύζυγος πάνω που έχω αρχίσει να την καταφέρνω, ''νατη νατη,αυτή θέλω να πάρουμε!!'' :nono::nono: ο Νίκος ζαχαρώνει SS με μονόσελο!!!

zoslen
04/10/2018, 11:44
Βράδυ στη Θηβών.
Χωρίς ιδιαίτερη κίνηση.
Λαοφορείο σταματά στη στάση.
Το προσπερνώ.
Είμαι έτοιμος να κάνω δεξιά για να επανέλθω στην δεξιά λωρίδα.
Δεν κοιτάζω στον ΔΕΞΙ καθρέφτη διότι μόλις έχω περάσει το λαοφορείο, τι διάολο, είναι αδύνατον να έρχεται κάποιος από δεξιά, σκέφτομαι...
wrong...

Λοβοτομημένος καμικάζι σκουτεράκιας με προσπερνά ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΛΑΟΦΟΡΕΙΟ!
Στα αριστερά μου σχεδόν χώραγε αυτοκίνητο αλλά αυτός πέρασε από δεξιά...
Ευτυχώς τον άκουσα τον μπάσταρδο και δεν έκοψα δεξια...

andreastwin
04/10/2018, 12:17
Σε ειδα εχθες με το ν-στρομ οτι και σουρουπωνε να εχεις ανοικτα τα προβολακια ομιχλης.Με ειδες που σε κοιταζα και ησουν ολο καμαρι.Που να ξερες τι ελεγα απο μεσα μου

:lol::roflmao::roflmao:

George_Sp
04/10/2018, 12:48
Σε είδα αφρικάνα Star Trek! :confused:

399750

McGyver
04/10/2018, 13:17
Σε είδα στον ήλιο να μου λάμπεις όταν τέλειωσε από πάνω σου ο Μπάμπης (https://www.facebook.com/DirtyMotoWash/)!

George_Sp
04/10/2018, 13:39
Σε είδα στον ήλιο να μου λάμπεις όταν τέλειωσε από πάνω σου ο Μπάμπης (https://www.facebook.com/DirtyMotoWash/)!

pics or it didn't happen :)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/10/2018, 15:54
Σε είδα με την τσοπεριά σου χτες βραδάκι στην Πατρών-Πύργου,σε ζήλεψα που ήμουν με το αυτοκίνητο αν και μου έκανες κακό ,πετάχτηκε η σύζυγος πάνω που έχω αρχίσει να την καταφέρνω, ''νατη νατη,αυτή θέλω να πάρουμε!!'' :nono::nono: ο Νίκος ζαχαρώνει SS με μονόσελο!!!

Ελα βρε και συ.Μονοσελο κιολας?Που θα καθετε βρε αυτη.Αλοι κανουν αμαν και πως να τις καταφερουν να κατσουν πανω και ση που την εχεις θες να τη πεταξεις οξω?(Για τη γυναικα του ενοω ε?)

Ακου με φιλε μου.Το μονοσελο βλαπτει σοβαρα το γαμο....:nono: