PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Panos76
29/05/2022, 00:41
Τσοςμπα θα ήταν, αλλά κ με την κάλυψη της πινακίδας δε συμφωνώ (αλλά άλλο θέμα αυτό).

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/05/2022, 05:23
Τσοςμπα θα ήταν, αλλά κ με την κάλυψη της πινακίδας δε συμφωνώ (αλλά άλλο θέμα αυτό).

Η μηχανή είναι αλητεία :D

o_gavros
29/05/2022, 10:55
Σταματημένος στο φανάρι με κόκκινο, φοράω κράνος όπως πάντα αλλά είχα ξεχάσει καλυμμένη την πινακίδα με ταινία από την χθεσινοβραδυνή βόλτα... και έρχεται διπλα μου ένας "άνθρωπος", δικάβαλος με κυρία στο πίσω κάθισμα, γεμάτος ειρωνεία και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

εκείνος - αυτό στην πινακίδα μπορώ να το κάνω κι εγω;
εγώ - φυσικά, ταινία έχω βάλει, απλό είναι
εκείνος - κι αν σε σταματήσουν τι θα τους πεις;
εγώ - την αλήθεια βέβαια, την κάλυψα για διόδια και καμερες (που μου έχει συμβεί στο παρελθόν)
εκείνος (σαφώς με υψωμένο τόνο φωνής αυτή τη φορά) - πρόσεχε, τι ναι αυτά που κάνεις; δε ντρέπεσαι;
εγώ (να σημειώσω ότι απλά δεν αντέχω βλέπω ακράνοτο κόσμο) - τα δικά σου τα χάλια δε τα βλέπεις που είσαι χωρίς κράνος;
εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
εγώ - όχι και δε μ ενδιάφερει κιόλας
εκείνος (ειρωνικό γέλιο) - πρόσεχε, γιατί δεν ξέρεις ποιος είμαι και μη σε πετύχω αλλού...
εγώ (δείχνοντας το κράνος μου) - τουλάχιστον εγώ δε θα σκοτώθώ εάν συμβεί ατύχημα...

μετά άναψε πράσινο, και διαχωριστήκανε οι κατευθύνσεις μας...

και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...τι ζώα κυκλοφορούν ανάμεσά μας...; οκ αναγνωρίζω κι εγώ το λάθος μου αλλά προστατεύω το κεφάλι μου, τη ζωη μου... δε φοράω το κράνος για να μη με γράψουν αλλά για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται..., ο τύπος δε σέβεται την ίδια του ζωή του και την συνεπιβάτιδα του... και δυστυχώς οι περισσότεροι είναι έτσι. Γιατί έτσι ρε γαμώτο;

Πέρα απ το γεγονός πως με εκνεύρισε αφάνταστα, στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί οι περισσότεροι είναι έτσι... αντέ μετά να πιστέψεις στους ανθρώπους... Και ξανά αναρωτιέμαι, μήπως είμαι υπερβολικός...;

Η ελπίδα φθείνει...
Προχτές το πρωί γυρω στις 10-11, στο Φλοίσβο, της καραπουτανάρας απο κίνηση, έχει βάλει και ζέστα, γενικά παλεύουμε όλοι όσοι είμαστε στο δρόμο.
Όλοι είπα;;
όοοοχι , είναι ένας νεαρός ατάραχος ΜΑΛΑΚΑΣ γάιδαρος, με το πατίνι του το ηλεκτρικό όπου το πάει τάπα με 7,82 χ.α.ω. και φυσικά βραδυπορεί, εμποδίζοντας όχι ένα αλλά δυο διπλά λεωφορεία να πάνε λίγο πιο γρήγορα. Κάνω νόημα του μπροστά οδηγού λεωφορείου να μου αφήσει κενό να περάσω να τον στολίσω.
Διαπιστώνοντας ότι είναι πιτσιρικας γυρω στα 20, δε του χώνω μονομιάς τις ευχές αγάπης για τις οποίες πήγα έτοιμος.
-Γιατι ρε φιλε δεν ανεβαίνεις με το ΠΑΤΙΝΙ σου δίπλα στον ποδηλατόδρομο και καθυστερείς τους πάντες; (υπόψιν για όσους δε γνωρίζουν, η περιοχή εκεί έχει αφιερωμένο ποδηλατόδρομο πλάι των γραμμών του τραμ που φτάνει τουλάχιστον μέχρι το Ελληνικό)
- γιατι κάπως πρέπει να εξυπηρετηθώ, μου λέει, κι εγω!!!
λιγα γαλλικά μετά, ξαναβάζει το airpod στο αυτί και με ξυνίλα γκόμενας μου λέει πως δεν μπορεί να μιλήσει άλλο!!!

Έπρεπε να κατέβω και να σου κάνω τη μούρη μπλε μαρέν ρε τσόγλανε, μήπως και καταλάβεις ότι τα αρχίδια σου δεν μας χωράνε όλους.


Τωρα που το σκέφτομαι, οι μπάτσοι σε όλα αυτα τα καθημερινά προβλήματα που προκύπτουν με γαϊδάρους κάθε είδους είναι ανύπαρκτοι.
Το κάθε τσουτσέκι το θεωρεί κουλ να βγαίνει με το πατίνι στη Συγγρού, στην Ποσειδώνος,οπουδήποτε και να καθυστερεί το σύμπαν όλο.

spyrval
29/05/2022, 20:05
Να πω και γω για τους αγαπημένους ποδηλάτες. Χθες απόγευμα στη Μαραθώνος, καμιά 10αριά ποδήλατα. Αναβάτες πιτσιρίκια ανήλικα (θα έλεγα δεκαπεντάρηδες συν πλην κάτι) με στολές αθλητικού συλλόγου, ίσως και κάποιοι μεγαλύτεροι. Υποθέτω βγήκαν προπόνηση. Αρκετή κίνηση, φανάρια, τσουλούσε όμως. Έχουν γ@μήσει τα πάντα, να τους προσπερνάμε και στο επόμενο σταμάτημα να ξαναπερνάνε. Φυσικά επειδή δε σταματάγανε σε κόκκινο, εν ψυχρώ σφάξιμο. Αθλητικός σύλλογος που εκπαιδεύει τους αυριανούς ούγκανους. Μόνο και μόνο που σκέφτομαι το παιδί μου να κυκλοφορούσε με φουλ πετάλι περνώντας σύριζα από δεξιά αυτοκίνητα και φεύγοντας με κόκκινο σε μεγάλες διασταυρώσεις...

Nostradamus
30/05/2022, 09:09
Ανυπαρκτο κρατος σε συνδιασμο με διποδα χωρις κοινωνικη συνειδηση (βασικα χωρις συνειδηση γενικα) δημιουργουν αυτη την υπεροχη καθημερινοτητα μας.

Σε ειδα κοπελια με το πατινι στην Βασ. Κων/νου. Εντυπωσιακη παρουσια και σωματοδομη δεν μπορω να πω. Το "ρετιρε" ομως ακατοικητο. Δεν υπαρχει ελπιδα ρε καμια.

DimisK
30/05/2022, 12:52
Σε είδα στον παραλιακό στο ρεύμα προς Σούνιο, κάπου ανάμεσα σε Σαρωνίδα και Ανάβυσσο (2 λωρίδες / κατεύθυνση - διπλή διαχωριστική γραμμή!), να κάνεις κίνηση για αναστροφή με το ch-r σου...

Η τακτική σου ήταν η εξής: (1) Είμαστε αριστερή λωρίδα, (2)μπαίνουμε με ωραίο ελιγμό στη δεξία και (3) βγάζουμε τη μούρη του οχήματος στην αριστερή ξανά έτοιμοι να "εκτελέσουμε" τον στόχο μας....εε την αναστροφή μας εννοώ!

Φαινόσουν να κινείσαι περίεργα εξαρχής και φυλάχτηκα. Ευτυχώς σταματάς και αναμένεις στη θέση (3).
Έρχομαι δίπλα στο παράθυρο.
Ρωτάω ΗΡΕΜΑ τί στο καλό κάνεις και γιατί πας να με σκοτώσεις...:a014:
Απαντάς "οκ, αφου σταμάτησα!" .. με υφάκι του, τι θες τώρα ρε μπαγλαμά; Ζητάς και τα ρέστα;
(το αμάξι σταματημένο ακριβώς ανάμεσα στις δύο λωρίδες προς Λαύριο! Σάββατο μεσημέρι με φουλ κίνηση).

Γυρίζω το κεφάλι και κοιτάω μπροστά, παίρνω βαθιά ανάσα. Σκέφτομαι το ωραίο event και τα μηχανάκια που θα απολαύσω όταν φτάσω στον προορισμό μου. Σκέφτομαι ότι βγήκα να κάνω μια ωραία βόλτα να χαλαρώσω.

Γυρίζω δεξιά, κοιτάω τη φάτσα σου, κουνάω το κεφάλι, σου λέω "άστο, καλή καρδιά" και φεύγω.....Πλήρης απογοήτευση με έχει κυριέψει...



Υ.Γ: Μπράβο στην TRIUMPH που είναι τόσο ανοιχτή στο κοινό με ΟΛΑ τα μηχανάκια της***

sanctusan
31/05/2022, 14:56
Σας είδα εκεί στη Yamaha να μην δίνετε σωστή πληροφορία στο πελάτη για μήνες και στα τηλέφωνα απαράδεκτοι. Τώρα που το μηχανάκι είναι στο τελωνείο, 7 τηλέφωνα τη μέρα, το ριπαπά τσουρέκι.
Ρε φέρτε το μηχανάκι και αφήστε το παπατζηλίκι

SeniorCanardo
01/06/2022, 13:22
Σας είδα να πετάτε τις μάσκες και να βλέπω και πάλι τα μούτρα σας.

Είχα ξεχάσει πόσο κωλόφατσες είστε. :bawl:

CorpseAlive
01/06/2022, 14:13
Σε είδα παππού με το γ@μημένο παπί σου και φυσικά να μην φοράς κράνος , να μην κοιτάς καθρέπτη και να έχεις τελάρο για μπακαζιέρα.Σε είδα να αλλάζεις από δεξία λωρίδα στην αριστερή στο μισό μέτρο μπροστά μου πατώντας ταυτόχρονα φρένα για κάποιο λόγο.
Ευχαριστώ ABS . Σου χρωστάω χάρη.

sanctusan
01/06/2022, 18:03
Σε είδα, σε καβάλησα, αλλά δεν κατάφερα να σε πάρω σπίτι λόγο χαρτούρας…..

436201436202

gior-gos
01/06/2022, 18:45
Σε είδα, σε καβάλησα, αλλά δεν κατάφερα να σε πάρω σπίτι λόγο χαρτούρας…..

436201436202

Καλορίζικο! Κουκλάρα είναι! :pink:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/06/2022, 21:39
Σε είδα, σε καβάλησα, αλλά δεν κατάφερα να σε πάρω σπίτι λόγο χαρτούρας…..

436201436202

Ποπο τα πεξα!!!!Τι εργαλείο είναι αυτο?Απριλια είναι?

sanctusan
01/06/2022, 21:45
Ποπο τα πεξα!!!!Τι εργαλείο είναι αυτο?Απριλια είναι?

Δουκάτι, αφού φαίνεται από το χρώμα…

teogtp
01/06/2022, 23:02
Popo ta Pecsa.
Ιταλός μάστορας;

:tooth:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/06/2022, 05:16
Popo ta Pecsa.
Ιταλός μάστορας;

:tooth:

Και οχι μονο:smokin:

phovos
02/06/2022, 07:35
Σε είδα με το σκούτερ σου και μπλουζάκι "Smash the system", να ανεβαίνεις ακρανωτος ανάποδα την Πειραιώς από το πεζοδρόμιο. Τριξαν τα θεμέλια του κράτους.

Jo.Da.
06/06/2022, 01:30
Σε είδα κυράτσα, Κυριακή πρωί στην Ηλιούπολη, να περνάς 4 ρεύματα κυκλοφορίας (2 εκατέρωθεν) και στη μέση διάζωμα περίπου 30μ πριν τη διάβαση και το φανάρι. Με είδα να καρφώνομαι με το crypton πίσω από το προπορευόμενο (στη διήθηση) transalp που ο αναβάτης του αποφάσισε να το τσαρουχώσει για να σε αφήσει να περάσεις. Δεν το πίστεψα όταν από την ασφάλεια του απέναντι πεζοδρομίου γύρισες και μου είπες "μα καλά, πού πας;"!!! Σε ρώτησα γιατί δεν περνάς από τη διάβαση στο φανάρι για να πάρω την απάντηση "πού να φτάσω ως εκεί;;;"!!! Ένιωσα λίγο το σαγόνι να στραβώνει από τα νεύρα και σου φώναξα "άμα κατέβω κάτω θα σου πω εγώ..."!!! Να πάω δικαστήριο, να με ρωτήσουν τι έγινε, να πω "το και το" και να μου πουν "μπορείτε να φύγετε κύριε, ν' αγιάσει το χέρι σας..."!!! Στα διάλα, γμ την κοινωνία μπαμπουΐνων γμ. :moutza:

Billymuse
09/06/2022, 07:32
436327

Bowleno
09/06/2022, 08:06
436327

Οκ, έκλαψα:bawl:

infidel
09/06/2022, 08:43
Απλά πρσπάθησε να κάνει αυτό και δεν του βγήκε
https://www.youtube.com/watch?v=ajoPQXn7n1A

spyrval
09/06/2022, 12:54
Και από την ντουντούκα : Παλιά καρέκλες, παλιά τραπέζια, καθαρίζω αποθήκες, ταράτσες καθαρίζω, θερμοσίφωνες, πτώματα, παλιά καρέκλες....

STF
09/06/2022, 21:45
436341

billyka
10/06/2022, 09:25
:bawl::roflmao::roflmao:

mikRRopixel
10/06/2022, 09:53
Σε είδα χθες μεσήλικα στη λ. Δημοκρατίας (Αχαρναί) να πηγαίνεις καμαρωτός βόλτα με το Versys σου, φορώντας για κράνος ένα hard hat λευκό (αυτό το προστατευτικό κράνος της οικοδομής). Τί φάση;

doctor_john
10/06/2022, 10:04
είναι εργοδηγός..

STF
10/06/2022, 11:47
είναι εργοδηγός..

Αποκλείεται. Αν είναι από τους εργοδηγούς που φοράνε κράνος εργασίας/ασφαλείας (σπάνιο και αυτό το είδος εργοδηγών/εργατών στη χώρα μας) θα φορούσε και κανονικό κράνος στη μοτοσυκλέτα γιατί θα είχε αυτήν την νοοτροπία. Αυτός πιθανά πήγε και αγόρασε το κράνος εργασίας/ασφαλείας φθηνά για να μη τρώει κλήσεις (νομίζει).

doctor_john
10/06/2022, 13:13
Α, εσύ το βλέπεις ουμανιστικά και φυσικά παρασύρεσαι σε πιθανότητα..
Πρέπει να εστιάσεις στην ανάγκη για να κατανοήσεις την λειτουργία.
Η ανάγκη είναι μία και μόνη, να γνωρίζουν όλοι οι υπόλοιποι πως είσαι εργοδηγός..
άκου πρόστιμα..

OldMan
10/06/2022, 16:42
Το δανεικο μπλουζακι δεν παιζει..??

STF
11/06/2022, 22:30
Α, εσύ το βλέπεις ουμανιστικά και φυσικά παρασύρεσαι σε πιθανότητα..
Πρέπει να εστιάσεις στην ανάγκη για να κατανοήσεις την λειτουργία.
Η ανάγκη είναι μία και μόνη, να γνωρίζουν όλοι οι υπόλοιποι πως είσαι εργοδηγός..
άκου πρόστιμα..


Το δανεικο μπλουζακι δεν παιζει..??

Απλά έχω περάσει από πολλά εργοτάξια και κάτι έχω μάθει.

AUFGEBRACHT
12/06/2022, 18:58
Σε είδα με το Range Rover να κάνεις τριπλή αντικανονική προσπέραση πάνω σε διασταύρωση, να πατάς ό,τι διαχωριστική κι απαγορευτική γραμμή υπήρχε, κι όταν είδες ότι δεν σε παίρνει, πήγες και χώθηκες μπροστά μου κι έπεσα στα φρένα για να μην σκοτωθούμε... Το ότι πήρες μεγάλο αμάξι επειδή έχεις πολύ μικρό πουλί θα στο λύσει η ψυχοθεραπεία, πολλές φορές μπορεί να αποβεί λυτρωτική... με το να οδηγάς Range δεν στο μεγαλώνει, καλύτερα να έπαιρνες μια τρόμπα μεγέθυνσης, και πιο οικονομικό για εσένα, και πιο ασφαλές για εμάς που αναγκαζόμαστε να κυκλοφορούμε μαζί με καργιόληδες σαν εσένα...

bulmont
12/06/2022, 19:08
.... καλύτερα να έπαιρνες μια τρόμπα μεγέθυνσης,...

Κάνουν δουλεια αυτές οι τρόμπες ή είναι φούμαρα;;;;

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/06/2022, 21:58
Σε είδα με το Range Rover να κάνεις τριπλή αντικανονική προσπέραση πάνω σε διασταύρωση, να πατάς ό,τι διαχωριστική κι απαγορευτική γραμμή υπήρχε, κι όταν είδες ότι δεν σε παίρνει, πήγες και χώθηκες μπροστά μου κι έπεσα στα φρένα για να μην σκοτωθούμε... Το ότι πήρες μεγάλο αμάξι επειδή έχεις πολύ μικρό πουλί θα στο λύσει η ψυχοθεραπεία, πολλές φορές μπορεί να αποβεί λυτρωτική... με το να οδηγάς Range δεν στο μεγαλώνει, καλύτερα να έπαιρνες μια τρόμπα μεγέθυνσης, και πιο οικονομικό για εσένα, και πιο ασφαλές για εμάς που αναγκαζόμαστε να κυκλοφορούμε μαζί με καργιόληδες σαν εσένα...

Και γαμω τα ποστ:lol:

panavour
12/06/2022, 22:16
Κάνουν δουλεια αυτές οι τρόμπες ή είναι φούμαρα;;;; για ένα φίλο ρωταω
Fixed

νεοσσός
12/06/2022, 22:45
Φαντάσου να μην κάνουν δουλειά οι τρόμπες και να μην έχεις χρήματα για Range Rover.

Acacius
13/06/2022, 13:09
Φαντάσου να μην κάνουν δουλειά οι τρόμπες και να μην έχεις χρήματα για Range Rover.

Τότε βάζεις ξετάπωτη ακράπα στο μεγα-σκούτερ.

DoctoR_k6
13/06/2022, 14:09
Σε είδα με το Range Rover να κάνεις τριπλή αντικανονική προσπέραση πάνω σε διασταύρωση, να πατάς ό,τι διαχωριστική κι απαγορευτική γραμμή υπήρχε, κι όταν είδες ότι δεν σε παίρνει, πήγες και χώθηκες μπροστά μου κι έπεσα στα φρένα για να μην σκοτωθούμε... Το ότι πήρες μεγάλο αμάξι επειδή έχεις πολύ μικρό πουλί θα στο λύσει η ψυχοθεραπεία, πολλές φορές μπορεί να αποβεί λυτρωτική... με το να οδηγάς Range δεν στο μεγαλώνει, καλύτερα να έπαιρνες μια τρόμπα μεγέθυνσης, και πιο οικονομικό για εσένα, και πιο ασφαλές για εμάς που αναγκαζόμαστε να κυκλοφορούμε μαζί με καργιόληδες σαν εσένα...

Τον αφηνεις να προχωρησει κ περνας απο διπλα αφαιρωντας του τον καθρεπτη.
Μετα γεια σας... :D

PaNick67
14/06/2022, 11:18
Σε ειδα μετα απο 14,5 χρονια να σε παιρνει ο νεος σου ιδιοκτητης! Μακαρι να τον εξυπηρετησεις οπως εμενα!

Περιεργο το συναισθημα, ειδικα οταν ειμαι για πρωτη φορα αμηχανος μετα απο 33 χρονια :(

bulmont
14/06/2022, 17:03
Σας είδα ένα γκρούπ χαρλεάδες να βγαίνεται στο λιμάνι της Πάτρας από το σουπερφάστ και να ρωτάτε
απεγνωσμένα ''που 'ναι οι τουαλέτες, που 'ναι οι τουαλέτες'';;;;;;;;;;

Πιστεύω να τις βρήκατε εγκαίρως.........:bawl::bawl::bawl:

Vassilis
19/06/2022, 13:14
Σε ειδα πανω στο Beverly ντυμενος χυμα σαν να πηγαινεις για καφε να κανεις τον σταυρο σου περνωντας εξω απο εκκλησια. Βεβαια ειχες στυλατο κοτσιδακι, μην το χαλασεις...

AUFGEBRACHT
21/06/2022, 20:28
Σε είδα καργιόλη φορτηγατζή, να κάνεις παράνομα αναστροφή χωρίς να κοιτάξεις, και να περνάω κυριολεκτικά στο 1 μέτρο από τον προφυλακτήρα σου... με είδες τελευταία στιγμή ΑΦΟΥ είχες κάνει τη δολοφονική σου μαλακία, κι αφού είχα γλυτώσει στο τσακ... και σαν να μην έφτανε αυτό, πήγες να βγεις κι από πάνω και φώναξες που πάω... :moutza:

afasias
21/06/2022, 20:54
Έχει σαλτάρει ο κόσμος. Σήμερα 6.30 η ώρα το πρωί στην άδεια Ιπποκράτους, ενώ πήγαινε ο δρόμος μια χαρά άδειος και γω χαλαρός, κοκαλώνει ξαφνικά μία με το αμάξι της μπροστά στο πράσινο φανάρι, μιλάμε από τύχη δεν τσακίστηκα πάνω της.
Το μεσημέρι, επιστρέφοντας από τη Χαρ. Τρικούπη, πάω να περάσω έναν ο οποίος χωρίς φλας στρίβει στην Αραχώβης. Ο παπάρας κράταγε με το αριστερό το κινητό σε ανοιχτή ακρόαση. Τζάμπα το βρισίδι που του έριξα, τίποτα δεν άκουσε με το full face που φορούσα.
Τέλος, με μηδέν χιλιόμετρα θα πηγαίνω.

panavour
22/06/2022, 11:40
Έχει σαλτάρει ο κόσμος. Σήμερα 6.30 η ώρα το πρωί στην άδεια Ιπποκράτους, ενώ πήγαινε ο δρόμος μια χαρά άδειος και γω χαλαρός, κοκαλώνει ξαφνικά μία με το αμάξι της μπροστά στο πράσινο φανάρι, μιλάμε από τύχη δεν τσακίστηκα πάνω της.
Το μεσημέρι, επιστρέφοντας από τη Χαρ. Τρικούπη, πάω να περάσω έναν ο οποίος χωρίς φλας στρίβει στην Αραχώβης. Ο παπάρας κράταγε με το αριστερό το κινητό σε ανοιχτή ακρόαση. Τζάμπα το βρισίδι που του έριξα, τίποτα δεν άκουσε με το full face που φορούσα.
Τέλος, με μηδέν χιλιόμετρα θα πηγαίνω.

ε αφου εισαι αφασιας και δεν προσεχεις τι να σου κανουν και οι αλλοι?:D

spyrval
22/06/2022, 13:09
Και οι παππούδες έχουν ξεφύγει. Με διαφορά λίγων λεπτών είδα:

Παππού με ποδήλατο να έχει σταματήσει σε διασταύρωση αναγκαστικά γιατί περνούσαν αμάξια. Περνώντας δίπλα του τον άκουσα τσατισμένο να μονολογεί "αστοδιάλο αστοδιάλο"

Πλησιάζοντας σε φανάρι κόκκινο είδα παππού που πέρναγε το δρόμο ανάμεσα στα σταματημένα αυτοκίνητα να τα λέει έντονα με μηχανάκι που προφανώς τον είδε ξαφνικά μπροστά του εκτός διάβασης φυσικά. Μετά είχε σταθεί στο διάζωμα και μίλαγε μόνος του "που θα μου κάνεις και παρατήρηση ΑΝΤΑΠΟΔΩ ΣΑ ΧΛΑ ΜΑ ΡΑ"

:lol:

S705
22/06/2022, 13:16
Και οι παππούδες έχουν ξεφύγει. Με διαφορά λίγων λεπτών είδα:

Παππού με ποδήλατο να έχει σταματήσει σε διασταύρωση αναγκαστικά γιατί περνούσαν αμάξια. Περνώντας δίπλα του τον άκουσα τσατισμένο να μονολογεί "αστοδιάλο αστοδιάλο"

Πλησιάζοντας σε φανάρι κόκκινο είδα παππού που πέρναγε το δρόμο ανάμεσα στα σταματημένα αυτοκίνητα να τα λέει έντονα με μηχανάκι που προφανώς τον είδε ξαφνικά μπροστά του εκτός διάβασης φυσικά. Μετά είχε σταθεί στο διάζωμα και μίλαγε μόνος του "που θα μου κάνεις και παρατήρηση ΑΝΤΑΠΟΔΩ ΣΑ ΧΛΑ ΜΑ ΡΑ"

:lol:

με τους παππούδες μην τα βάζεις....η άνοια είναι άτιμο πράγμα.:sad::sad:

Christos ktm R
27/06/2022, 00:54
σας ειδα 2η φορα μεσα σε 2 εβδομαδες να μου πετατε κατω το σκουτερ.την 1η ευτυχώς λογω καλου γειτονα τον τσακωσα τον "ποντικο" σήμερα ομως δεν ημουν τοσο τυχερος.Αν ειναι καινούργιο ποναει ακομα πιο πολυ.

kordix
27/06/2022, 09:02
Σε είδα μαγκάκο κάτι να ψαχουλευεις σε κάτι χορτάρια με το πόδι στο πεζοδρόμιο και μετά να κλοτσας μέσα στο δρόμο την ώρα που περνούσαν οχήματα (και γω μαζί) αυτό που ανακάλυψες, μεγάλα κομμάτια γυαλιού από σπασμένο μπουκάλι.

DimisK
27/06/2022, 11:40
Σας είδα να "καίτε" το κόκκινο στο φανάρι :a014:
Και στο επόμενο φανάρι....και στο επόμενο. :a018:
Παπάκια, σκούτερ, μοτοσυκλέτες! Ξεκράνωτοι και κρανοφόροι. Σταμάτανε λίγο, ελέγχουν και βουρ!
Κάποιοι πιο τολμηροί περνάνε αφρενάριστοι απλά με ένα κόιταγμα Τζακ Νόρις...:a43:
Από τους 5 ζήτημα να σταματήσουν οι 2...

Τι είναι αυτό ώρε σύντροχοι;
Μαγκιά; Βιασύνη γιατί χύνεται ο καφές; Η πολλή ζέστη;
...Απλά έτυχε μήπως;

giorgosb
27/06/2022, 11:53
Σας είδα να "καίτε" το κόκκινο στο φανάρι :a014:
Και στο επόμενο φανάρι....και στο επόμενο. :a018:
Παπάκια, σκούτερ, μοτοσυκλέτες! Ξεκράνωτοι και κρανοφόροι. Σταμάτανε λίγο, ελέγχουν και βουρ!
Κάποιοι πιο τολμηροί περνάνε αφρενάριστοι απλά με ένα κόιταγμα Τζακ Νόρις...:a43:
Από τους 5 ζήτημα να σταματήσουν οι 2...

Τι είναι αυτό ώρε σύντροχοι;
Μαγκιά; Βιασύνη γιατί χύνεται ο καφές; Η πολλή ζέστη;
...Απλά έτυχε μήπως;

Καθημερινό φαινόμενο πλέον αυτό που περιγράφεις, δυστυχώς..

gior-gos
27/06/2022, 12:47
Σας είδα να "καίτε" το κόκκινο στο φανάρι :a014:
Και στο επόμενο φανάρι....και στο επόμενο. :a018:
Παπάκια, σκούτερ, μοτοσυκλέτες! Ξεκράνωτοι και κρανοφόροι. Σταμάτανε λίγο, ελέγχουν και βουρ!
Κάποιοι πιο τολμηροί περνάνε αφρενάριστοι απλά με ένα κόιταγμα Τζακ Νόρις...:a43:
Από τους 5 ζήτημα να σταματήσουν οι 2...


Τι είναι αυτό ώρε σύντροχοι;
Μαγκιά; Βιασύνη γιατί χύνεται ο καφές; Η πολλή ζέστη;
...Απλά έτυχε μήπως;

Πρέπει να είναι κάποιο είδος μόδας· όπως και κάθε τί βλακώδες στις μέρες μας. Έχω δει δύο παπάκια με δύο πιτσιρικάδες, ο ένας πέρασε αέρα το κόκκινο στη διασταύρωση Δαβάκη και Θησέως· ο άλλος δεν μπόρεσε και περίμενε στο φανάρι. Αυτός που είχε περάσει, γύρισε και κοίταξε τον φίλο του που περίμενε στο φανάρι μ ένα βλέμμα περηφάνιας αλλά και υποτίμησης ταυτόχρονα για τον φίλο του..
Κινητό· άλλη μάστιγα. Δυστυχώς η αστυνομία δεν ασχολείται πλέον μ αυτά.

STF
27/06/2022, 15:08
Κινητό· άλλη μάστιγα. Δυστυχώς η αστυνομία δεν ασχολείται πλέον μ αυτά.

Ποτέ δεν ασχολήθηκε με αυτά ουσιωδώς όπως με πολλά άλλα. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι ασχολούνται όταν έχουν εντολή να ασχοληθούν με αυτό το "κάτι", το ένα. Οι κλήσεις είναι στοχοποιημένες και αυτό είναι το πρόβλημα της ασυδοσίας, δεν ελέγχονται οι παραβάσεις αλλά συγκεκριμένες παραβάσεις αναλόγως εντολής. Σήμερα θα βγούμε για ζώνες, αύριο για κράνη, μεθαύριο για κινητό κ.ο.κ. Άγνωστο γιατί. Γράφει για μονά-ζυγά και περνάει ο άλλος με το κινητό στο αυτί του και δε τρέχει μια. Την επόμενη ανάποδα....

BLiTzER
27/06/2022, 15:16
Ο λόγος είναι τα στατιστικά για το blog τους.

spyrval
27/06/2022, 19:21
Σε είδα βρωμιάρη με το παπί, κοιτάζοντας τον καθρέφτη και κάνοντας στην άκρη για να περάσεις ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Οδηγούσες με το δεξί, στο αριστερό καφές που τον κράταγες με τη χούφτα προς τα πάνω για να μη χυθεί ενώ πήγαινες σαν δαιμονισμένος. Είμαι σίγουρος πως είσαι ντελίβερι. Όπως πέρναγες τράβηξες και μια γρήγορη τζούρα και είδα και την απόδειξη που θα πήγαινες στον κακομοίρη που περίμενε τον καφέ του.

dimnast
27/06/2022, 21:06
Σε είδα περιστέρι δύσμοιρο να προσπαθείς να γλιτώσεις αλλά να τρακάρουμε με καμία 100. Ευτυχώς σε έφαγε η ζελατίνα της μηχανής και όχι το κράνος. Α ρε Iannone.... παραλίγο θα έβγαζα και εγώ συλλεκτικό....

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/06/2022, 03:50
Σε είδα περιστέρι δύσμοιρο να προσπαθείς να γλιτώσεις αλλά να τρακάρουμε με καμία 100. Ευτυχώς σε έφαγε η ζελατίνα της μηχανής και όχι το κράνος. Α ρε Iannone.... παραλίγο θα έβγαζα και εγώ συλλεκτικό....

Πο!!!Το θυμάσαι???Ωραίες εποχές gp!

caesarsk
28/06/2022, 18:11
Σε είδα που με είδες @Bowleno και χαρηκα που σε γνώρισα από κοντά, έστω και με τις δυο κουβέντες κολλημένοι στην κίνηση στην Ν. Φιλαδέλφεια.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/06/2022, 18:30
Σε είδα που με είδες @Bowleno και χαρηκα που σε γνώρισα από κοντά, έστω και με τις δυο κουβέντες κολλημένοι στην κίνηση στην Ν. Φιλαδέλφεια.

Πώς κατάλαβε ο ένας τον άλλον?

caesarsk
28/06/2022, 18:40
Πώς κατάλαβε ο ένας τον άλλον?

https://youtu.be/XfIeNycl9GQ


Ρώτησε αν γράφω στο moto.gr του ειπα ναι, μου είπε το nick name του, του είπα το δικό μου, χαμογελασαμε και συνεχισαμε! (έχω και ενα αυτοκόλλητο από το μακρινό 2008 στο πίσω φτερό μου που γράφει moto.gr)

Bowleno
28/06/2022, 19:17
Σε είδα που με είδες @Bowleno και χαρηκα που σε γνώρισα από κοντά, έστω και με τις δυο κουβέντες κολλημένοι στην κίνηση στην Ν. Φιλαδέλφεια.

Κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε έστω και λίγο, σωστά είχα μαντέψει ποιος είσαι, από την μηχανή και την...αρματωσιά σου:lol:
Χαρά στο κουράγιο σου με τέτοια ζέστη, ωραίος!:beer:

caesarsk
28/06/2022, 19:38
Κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε έστω και λίγο, σωστά είχα μαντέψει ποιος είσαι, από την μηχανή και την...αρματωσιά σου:lol:
Χαρά στο κουράγιο σου με τέτοια ζέστη, ωραίος!:beer:

Dress for the slide not for the ride

Endo με taxi δίπλα μας πήγαινε απίστευτος ντελιβερας με φουλ εξοπλισμό επίσης και το κουτί πίσω αφιέρωμα σε Valentino Rossi με όλα τα πρωταθλήματα του γιατρού. Κράνος ARAI Doohan Replica. Μπράβο του

Bowleno
28/06/2022, 20:35
Dress for the slide not for the ride

Endo με taxi δίπλα μας πήγαινε απίστευτος ντελιβερας με φουλ εξοπλισμό επίσης και το κουτί πίσω αφιέρωμα σε Valentino Rossi με όλα τα πρωταθλήματα του γιατρού. Κράνος ARAI Doohan Replica. Μπράβο του

Όντως, τον είχα μπροστά μου και μου έκανε τρελή εντύπωση!

Εγώ πήγαινα από την λαϊκή στο σπίτι....:lol:

CorpseAlive
01/07/2022, 13:04
Εσείς οι δύο σήμερα με τα ψευτόmotard. ακρανώτοι κάγκουρες, κάνατε κόντρα στην Ν.Φιλαδέλφεια , κάψατε το πεζοφάναρο και περάσατε ξυστά με 100-120 χλμ από μια γριούλα που περίμενε καρτερικά μέσα στον ήλιο να περάσει την λεωφόρο. Δεν σας αξίζει να οδηγείτε. Δεν πρέπει να κυκλοφορείτε. Ζώα.

Bowleno
01/07/2022, 13:41
Εσείς οι δύο σήμερα με τα ψευτόmotard. ακρανώτοι κάγκουρες, κάνατε κόντρα στην Ν.Φιλαδέλφεια , κάψατε το πεζοφάναρο και περάσατε ξυστά με 100-120 χλμ από μια γριούλα που περίμενε καρτερικά μέσα στον ήλιο να περάσει την λεωφόρο. Δεν σας αξίζει να οδηγείτε. Δεν πρέπει να κυκλοφορείτε. Ζώα.

Αυτό το πεζοφάναρο το συγκεκριμένο, να ήξερες πόσοι το σφάζουν στο γόνατο, κάθε μέρα ...:(

(Κάτοικος περιοχής είμαι....)

zoslen
01/07/2022, 16:13
Σε ειδα σημερα το πρωι, θειτσα με το σκουτερ στην Θηβων, περασες ξυστα διπλα μου, εκανες ζιγκζαγκ σαν παλαβη, σαν να μην υπολογιζες τιποτα... "πώς παει ετσι τουτη δω;;!!", αναρωτηθηκα...
Λιγο πιο κατω βλεπω τον δρομο ψιλοκλεισμενο, ενα φορτηγο ειχε σταματησει... Πλησιαζω και βλεπω ενα γνωριμο σκουτερ πεσμενο και την θειτσα να σηκωνεται υποβασταζομενη, αλλα εμφανως οκ... Δεν εκατσα να δω τι ειχε συμβει, επεσες πανω στο φορτηγο;; επεσες πανω σε αμαξι που πηγε να ξεπαρκαρει;; παντως δεν μου κανει εντυπωση που επεσες ετσι οπως πηγαινες... παλι καλα που δεν χτυπησες, ελπιζω να εβαλες λιγο μυαλο...

jimpap
01/07/2022, 20:42
Σας είδα γυρνώντας σπίτι με το κουτί από ταξίδι:

Δύο βαρύμαγκες να προσπερνάτε βυτιοφόρο φορτωμένο, που πήγαινε μια χαρά στην πορεία του, αφού είχε βγάλει φλάς αριστερά, άγιο είχατε που σας είδε και δεν έστριψε, ακόμα θα σας μαζεύανε.

Ένας βαρύμαγκας με audi Α3, που πήγαινε με 70 στον επαρχιακό, και μόλις τον προσπέρασα για να πάω 90, θίχτηκε και ήρθε και με κόλλησε στο 1 μέτρο για 10 χλμ.

Μα καλά ρε παιδιά κανένας δεν Γ@ μεί; Τι ψυχολογικά έχει μαζέψει ο κόσμος;

karellen
07/07/2022, 08:49
Σε είδα ΓΙΔΙ.

436781

CorpseAlive
07/07/2022, 11:02
Σε είδα ΓΙΔΙ.

436781

Τρομερή δερμάτινη στολή.
Ξέρουμε τιμούλα?

karellen
07/07/2022, 11:41
Τρομερή δερμάτινη στολή.
Ξέρουμε τιμούλα?

Για κοίτα καλύτερα.:smokin:

sanctusan
07/07/2022, 12:23
Για κοίτα καλύτερα.:smokin:

Το παιδί ρε μλκ, το παιδί που το πας έτσι;

karellen
07/07/2022, 12:36
Στο αριστερό χέρι αλά μπρατσέτα και κρατάει το τιμόνι με το δεξί.

CorpseAlive
07/07/2022, 12:47
Για κοίτα καλύτερα.:smokin:

Το είδα.
Απλά το άφησα ασχολίαστο. Τι να σχολιάσεις ακριβώς?
Το να τον πεις ζώο είναι προσβολή για τα ζώα.

OldMan
07/07/2022, 13:11
Προσπαθω να καταλαβω αν το πιτσιρικι ειναι αναμεσα τους ή μπροστα στον οδηγο...

karellen
07/07/2022, 13:45
Μπροστα και αριστερά,αγκαλιά.

GoFigure
07/07/2022, 13:56
Όντως και βάσει των σκιών στο οδόστρωμα φαίνεται πως το παιδάκι είναι μπροστά στα πόδια του homo erectus οδηγού και όχι ανάμεσα τους με τον homo habilis που κάθεται πίσω.

Jo.Da.
07/07/2022, 15:54
Σε είδα ΓΙΔΙ.

436781

Δεν έχεις δει τπτ Νίκο. Πριν 5 χρόνια περίπου Αγιος Αρτέμιος, Παγκράτι, επί της Φιλολάου. Τρικάβαλο κι η μάνα θήλαζε εν κινήσει...

Edit: τις τελευταίες μέρες βλέπω στην γειτονιά μου τύπο ξεκράνωτο πάνω σε mega scooter και βρέφος σε μάρσιπο, μπροστά στο στήθος του... Τι να λέμε τώρα; Κι άλλοι/ες "χτυπιούνται" να κάνουν παιδάκι και για 1002 λόγους δεν μπορούν, κι αυτούς τους "αξιώνει" ο (όποιος) Θεός...

STF
07/07/2022, 22:13
Δεν έχεις δει τπτ Νίκο. Πριν 5 χρόνια περίπου Αγιος Αρτέμιος, Παγκράτι, επί της Φιλολάου. Τρικάβαλο κι η μάνα θήλαζε εν κινήσει...

Edit: τις τελευταίες μέρες βλέπω στην γειτονιά μου τύπο ξεκράνωτο πάνω σε mega scooter και βρέφος σε μάρσιπο, μπροστά στο στήθος του... Τι να λέμε τώρα; Κι άλλοι/ες "χτυπιούνται" να κάνουν παιδάκι και για 1002 λόγους δεν μπορούν, κι αυτούς τους "αξιώνει" ο (όποιος) Θεός...

Προχθές 4κάβαλο σε παπί. 2 βρεφάκια και 2 βόδια, όλοι ξεκράνωτοι φυσικά. Δε ξέρεις αν πρέπει να τους κάνεις παρατήρηση ή να τους λυπηθείς.


Εν τω μεταξύ οι ξεκράνωτοι πλέον είναι συντριπτικά περισσότεροι σε αναλογία 10/1. Τους βλέπουν οι αστυνομικοί, πέεεεεεεερα βρέχει. Δεν έχουν πάρει ακόμη την εντολή για τα κράνη, θα έρθει η στιγμή που θα γράφουν αλλά "μόνο" για αυτό.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/07/2022, 07:20
Δεν έχεις δει τπτ Νίκο. Πριν 5 χρόνια περίπου Αγιος Αρτέμιος, Παγκράτι, επί της Φιλολάου. Τρικάβαλο κι η μάνα θήλαζε εν κινήσει...

Edit: τις τελευταίες μέρες βλέπω στην γειτονιά μου τύπο ξεκράνωτο πάνω σε mega scooter και βρέφος σε μάρσιπο, μπροστά στο στήθος του... Τι να λέμε τώρα; Κι άλλοι/ες "χτυπιούνται" να κάνουν παιδάκι και για 1002 λόγους δεν μπορούν, κι αυτούς τους "αξιώνει" ο (όποιος) Θεός...

Κι άλλες παλεύουν να κάνουν παιδιά και οι τσιγγανες γενοβολανε ανεξέλεγκτα και τα πετάνε! Μεγαλο κεφάλαιο ανοίγεις!

doctor_john
08/07/2022, 08:23
Γιατί δεν βγάζετε μια φωτό να τον καταγγείλετε;
Δεν είναι κάτι φυσιολογικό, ξεπερνά τα όρια. Δεν υπάρχει λόγος να τους αντιμετωπίζετε με το σεβασμό που έχουμε ανάμεσα μας.

PaNick67
08/07/2022, 08:53
Γιατί δεν βγάζετε μια φωτό να τον καταγγείλετε;
Δεν είναι κάτι φυσιολογικό, ξεπερνά τα όρια. Δεν υπάρχει λόγος να τους αντιμετωπίζετε με το σεβασμό που έχουμε ανάμεσα μας.

Που να τον καταγγειλεις στην αστυνομια; Δεν μετραει αν δεν βεβαιωσει την παραβαση το οργανο.

Στα ΜΚΔ; Θα βρεθεις με μια αγωγη ΝΑ στην πλατη για GDPR και θα τρεχεις.

doctor_john
08/07/2022, 09:14
Αν τους πω ότι φωνάζει "θα σκοτώσω το παιδί αν δεν με αφήσεις να περάσω";

panavour
08/07/2022, 09:32
Η έκθεση παιδιού σε κίνδυνο είναι πλέον πλημμέλημα,και φυσικά είναι ορατή από οποιονδήποτε.Απλως η αστυνομία είναι απούσα,οι ομάδες ΟΠΚΕ,ζητά, Δίας και λοιπών ηχηρων ονομάτων δεν ενδιαφέρονται,και δεν περιπολούν προληπτικά.Μονο εάν γίνει καταγγελία.Ειδικα στην αγνή ελληνική επαρχία που όλοι είναι γνωστοί και η παραβατικότητα χτυπάει κόκκινο καθημερινά.(ακρανωτοι, χωρίς ζώνη ασφαλείας, μωρά σε μηχανάκια, μωρά στο μπροστινό κάθισμα, βγαλμένες εξατμίσεις, θόρυβος,σουζες, κόντρες,χρεπια αγροτικά,με υπερηλικους αγρότες, γύφτοι χωρίς ΚΤΕΟ,με χρεπια που είναι δεμένα με ται-ραπ. και χιλιάδες άλλες παραβάσεις.Και φυσικά ομάδες αστυνομικών σε γκρουπ,με την φραπεδιά στο χέρι.Βεβαια οφείλω να επισημάνω,ότι επειδή οι αποστάσεις στις επαρχιακές πόλεις είναι μικρές,αν τους πάρεις τηλέφωνο για καταγγελία έρχονται αμέσως.Αλλιως για προληπτική αστυνόμευση ούτε λόγος.Κανει και ζέστη τώρα ,που να τρέχεις.

PaNick67
08/07/2022, 09:41
Δυο φορες που ειπα σε αστυνομικους οτι ερχεται καποιος με ακρανωτα μικρα παιδια σε παπι την μια μου εκαναν νοημα να φυγω και την αλλη μου ειπαν "δεν θα μας υποδειξετε την δουλεια μας, πηγαινετε κυριε" σε ιδιαιτερα αυστηρο υφος. Μιλαμε για 2 μικρα παιδια τωρα. Τρικαβαλο, ακρανωτοι ολοι!

Περιμενα μηπως κανουν κατι, δεν εκαναν τιποτα απολυτως και επαψα να ασχολουμαι. Δεν θα μπλεξω εγω για τους ανεγκεφαλους. Φυσικη επιλογη λεγεται.

kotlos
08/07/2022, 10:35
Δεν θα μπλεξω εγω για τους ανεγκεφαλους. Φυσικη επιλογη λεγεται.

Μωρε ναι αλλά τι να πεί ο κακομοίρης που θα εμπλακεί με τέτοιους ανεγκέφαλους σε ένα ατύχημα...

motojojo
08/07/2022, 11:11
Δυστηχώς στους ανεγκέφαλους περιλαμβάνονται ΚΑΙ οι αστυνομικοί. Να μην τους βγάζουμε και στην απέξω.

Αν έκαναν σωστά τη δουλειά τους τα μισά τροχαία θα είχαν αποφευχθει και ο κόσμος θα είχε καλύτερη συμπεριφορά ΚΑΙ παιδεία.

PaNick67
08/07/2022, 12:20
Δυστηχώς στους ανεγκέφαλους περιλαμβάνονται ΚΑΙ οι αστυνομικοί. Να μην τους βγάζουμε και στην απέξω.

Αν έκαναν σωστά τη δουλειά τους τα μισά τροχαία θα είχαν αποφευχθει και ο κόσμος θα είχε καλύτερη συμπεριφορά ΚΑΙ παιδεία.

Λίγο αργότερα, στη οδό Δεκελίας στη Νέα Φιλαδέλφεια, ένας 25χρονος που οδηγούσε μηχανή τραυματίστηκε θανάσιμα έπειτα από σύγκρουση με αυτοκίνητο. Ο άτυχος άνδρας ήταν αστυνομικός της ομάδας ΔΙΑΣ. Την ώρα του δυστυχήματος ήταν εκτός υπηρεσίας και σύμφωνα με πληροφορίες δεν φορούσε κράνος.

https://www.protothema.gr/greece/article/1262677/tesseris-neoi-anthropoi-afisan-tin-teleutaia-tous-pnoi-ston-dromo-se-liges-ores/

Τι αλλο να πεις....

OldMan
08/07/2022, 13:27
Over 25 years ago..

Οδηγος Alfa Romeo 33 με πιτσιρικά (5-6 χρονων) στο μπροστινο καθισμα χωρις booster και ζωνη, τρακάρει με προπορευομενη πλατφορμα με καρπουζια, ευτυχως με μικρη ταχυτητα..
Ο ιδιος δεν παθαινει απολυτως τπτ αλλα ο πιτσιρικας περναει μεσα απο το παρμπριζ (κυριολεκτικα..)
Το ΕΚΑΒ φτανει σε λιγοτερο απο 5 λεπτα (πολυ κοντα στο Κ.Υ. Αγ. Νικολαου εγινε η φαση) και μεταφερει ΚΑΙ τους 2 τραυματιες στο Κ.Υ.
(ο δευτερος τραυματισμός εγινε εξ αιτιας του ξυλου που εφαγε ο οδηγος απο τον διασωστη..)

karellen
08/07/2022, 14:46
Παμ' παρακάτω.
Συνεχίζουμε με ό,τι είδατε :smokin:

sanctusan
09/07/2022, 09:39
Σε είδα στη Βουλιαγμένης προσς Αθήνα στο ύψος Αγ. Δημητρίου με ένα KLE περιποιημένο, με το κρανάκι σου το jet, ετών 50+.
Στις σφήνες το πήγαινες τάπα, σου κάνω μια προσπέραση και με το που με είδες καθόσουν δίπλα και με χάζευες.

Στο φανάρι
- Αυτό το θυρίο, έτσι καρατιμόνα ήταν ή εσύ το έκανες μετατροπή;
- Έτσι το πήρα, είναι καινούργιο, ούτε μήνα δεν έχω κλείσει
- Έχω ένα ΚΑΤΑΝΑ του '82 και με έχει κουράσει το clipon, σκέφτομαι να του βάλω τιμόνι αλλά δε ξέρω αν θα χαλάσει η γεωμετρία του.
- Δε ξέρω, αλλά ένα τέτοιο εργαλείο δεν θα το πείραζα.
- Καλά λες, αφού έχω το KLE και με πάει μέσα στη πόλη, ωραίο μηχανάκι πήρες, καλούς δρόμους.
- Πάντα όρθιοι

Δεν είναι η πρώτη φορά που 50-60άριδες νομίζουν ότι καβαλάω πετσοκομμένο SS της δεκαετίας του '80, και πραγματικά πολύ το χαίρομαι, αυτό ήταν που μου άρεσε σε αυτό το όχημα! Γενικά τραβάει πολύ τα βλέμματα!!!

billyka
09/07/2022, 17:12
Τι μοτο καβαλάς?

doctor_john
09/07/2022, 17:54
Mια που σχεδιάστηκε σαν πετσοκομμένο SS των 90ς :lol:
Έχουν δίκιο τα βλέμματα που τραβιόνται.

sanctusan
09/07/2022, 22:03
Τι μοτο καβαλάς?

Yamaha XSR 900 2022

sanctusan
09/07/2022, 22:04
Mια που σχεδιάστηκε σαν πετσοκομμένο SS των 90ς :lol:
Έχουν δίκιο τα βλέμματα που τραβιόνται.

Λέϊτ 80’s, έρλι 90’s για να τα βρούμε κάπου στη μέση

husky21
10/07/2022, 15:35
Σας ειδα το μεσημερι στα διοδια Αιγινιου
με τα 2 εντουρακια/μοτοκρος σας φορτωμενα στο τρειλερ
και πολυ σας ζηλεψα

motojojo
11/07/2022, 09:13
Σε ειδα ηλίθιε αφρικανέ με το βαν του κουριερ να μπαινεις στη λωρίδα μου χωρις να τσεκαρεις καθρέπτη και το χειρότερο χωρις να ανάψεις φλας.
Σε κόρναρα γ@μω τα περηφανα αυτιά σου και πάλι χαμπαρι δεν πηρες συνεχισες να με στριμωχνεις. Στο τσακ γλύτωσα την πτώση πάνω στο πεζοδρόμιο κι αυτο επειδή φρέναρα και μπήκες κύριος μπροστά μου.

macdeath_s
14/07/2022, 08:31
Κόντρα στα θεμελιώδη ACAB 1312 ιδεώδη μου σε είδα σε μπλόκο της ειδικής ομάδας (ΟΠΤΕ νομίζω) σε μπλόκο στο Yabanaki στην κατεύθυνση προς Αθήνα. Ήσουν επάνω σε R1M το οποίο δν είχε διακριτικά ή πινακίδα Ε.Α. αλλά νομίζω ήταν υπηρεσιακό. Τι ποίημα αυτό το μηχανάκι και φάνηκε να ξέρεις τι οδηγείς και να το σέβεσαι. Θα πα να στήσω καραούλι την επόμενη μπας και σε δω σε καταδίωξη.

Τ νου σας επίσης είναι μονίμως στημένοι εκεί με ραντάρ και στο Ribas απέναντι.

Επίσης σας είδα κάγκαροι με τα Tracer και τα XR 1000 να κάνετε 10μλκιες/sec. Στις στροφές τι έγινε ; Μπαίνουν τα άλογα για ύπνο στον σταύλο.

husky21
14/07/2022, 22:56
Κόντρα στα θεμελιώδη ACAB 1312 ιδεώδη μου σε είδα σε μπλόκο της ειδικής ομάδας (ΟΠΤΕ νομίζω) σε μπλόκο στο Yabanaki στην κατεύθυνση προς Αθήνα. Ήσουν επάνω σε R1M το οποίο δν είχε διακριτικά ή πινακίδα Ε.Α. αλλά νομίζω ήταν υπηρεσιακό. Τι ποίημα αυτό το μηχανάκι και φάνηκε να ξέρεις τι οδηγείς και να το σέβεσαι. Θα πα να στήσω καραούλι την επόμενη μπας και σε δω σε καταδίωξη.

Τ νου σας επίσης είναι μονίμως στημένοι εκεί με ραντάρ και στο Ribas απέναντι.

Επίσης σας είδα κάγκαροι με τα Tracer και τα XR 1000 να κάνετε 10μλκιες/sec. Στις στροφές τι έγινε ; Μπαίνουν τα άλογα για ύπνο στον σταύλο.

μαλλον ο ιδιοκτητης του ηταν στην ιδια κατηγορια με τους αλλους με τα τρεισερ που λες παρακατω και ετυχε να καταφερουν να τον τσιμπησουν

DoctoR_k6
15/07/2022, 00:22
Σε είδα μετρητή λίτρων να είσαι μεγαλύτερος (σε νούμερο) από το ποσό που έπρεπε να πληρωθεί...
Ένα δάκρυ κύλησε...LPG mothafuckers!!! :bawl:

jimpap
16/07/2022, 13:49
Και μόλις είδα δάσκαλο οδήγησης της περιοχής, να βάζει τη μαθητευόμενη οδηγό ανάποδα σε μονόδρομο, για να κάνει "γωνία". Όχι δεν διαβάσατε λάθος.

bmwr1100gs
18/07/2022, 00:42
Σε είδα μετρητή λίτρων να είσαι μεγαλύτερος (σε νούμερο) από το ποσό που έπρεπε να πληρωθεί...
Ένα δάκρυ κύλησε...LPG mothafuckers!!! :bawl:

Το βλέπω αυτό στο αυτοκίνητο τα τελευταία 8 χρόνια...

DoctoR_k6
18/07/2022, 09:39
Το βλέπω αυτό στο αυτοκίνητο τα τελευταία 8 χρόνια...

Μωρε ναι κ γω απο το 2012 που βαλαμε γκαζι στο αμαξι του πατερα μου αυτο δουλευα σε ταξιδια αλλα ειναι διαφορετικο να πληρωνεις βενζινη στο 1,40-1,70 (τι λεμε τωρα) κ αλλο στο 2,30-2,40.
Πλεον αφηνω το δικο μου κ φορτωνω την οικογενεια στου πατερα μου!! :lol:
Αν δεν ηταν κ τριπορτο θα του το ειχα παρει εντελως!! :bawl:

Nostradamus
18/07/2022, 10:22
Σε βλεπω συχνα με το ποδηλατο σου στην Κηφισιας, απλα δεν σε ειχα πετυχει μεχρι σημερα στο πως λειτουργεις στα φαναρια.. Τελικα εισαι ηλιθια.. Στην σχεδον αδεια Κηφισιας, με ελαχιστη κινηση και στις καθετους, να σφαζεις το κοκκινο, χωρις να κοψεις καν και το ενα και μοναδικο αυτοκινητο που περνουσε, να αναγκαζεται να σταματησει, για να μην σε μαζεψει.. Ορνιο...