PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30

AUFGEBRACHT
19/07/2022, 19:11
Σε είδα σήμερα το πρωί υπέρβαρε μπάρμπα, πάνω στο σκουτεροχρέπι, να σφάζεις το βαθύ κόκκινο και να σε γλυτώνω στο τσακ, σου πάτησα κόρνα κι έκανες μια κίνηση του στυλ "εντάξει μωρέ", άκουσες τα γαμίδια σου πρωί-πρωί και ησύχασες... Για άλλη μια φορά, σωτήρια η κίνηση να ξεκινώ με μικρή καθυστέρηση μόλις ανάψει το πράσινο.

zannisvel
20/07/2022, 15:08
Σε είδα σήμερα το πρωί υπέρβαρε μπάρμπα, πάνω στο σκουτεροχρέπι, να σφάζεις το βαθύ κόκκινο και να σε γλυτώνω στο τσακ, σου πάτησα κόρνα κι έκανες μια κίνηση του στυλ "εντάξει μωρέ", άκουσες τα γαμίδια σου πρωί-πρωί και ησύχασες... Για άλλη μια φορά, σωτήρια η κίνηση να ξεκινώ με μικρή καθυστέρηση μόλις ανάψει το πράσινο.

Προσπαθώ πάντα να τηρώ το:

"Ποτέ πρώτος στο κόκκινο και ποτέ πρώτος στο πράσινο"

:beer:

mikes
20/07/2022, 21:57
σε ειδα εμπορε στη κορινθο να μου ζητας 40€ +ΦΠΑ για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ανταλλακτικο 15ετιας για το er-6
που ολοκαινουριο γνησιο κοστιζει 33 (με ΦΠΑ)...

TONYBANDIT
20/07/2022, 22:57
σε ειδα εμπορε στη κορινθο να μου ζητας 40€ +ΦΠΑ για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ανταλλακτικο 15ετιας για το er-6
που ολοκαινουριο γνησιο κοστιζει 33 (με ΦΠΑ)...

Νόμος προσφοράς και ζήτησης.Με την Kawasaki χωρίς στοκ ανταλλακτικών στην Ελλάδα εδώ καί πολύ καιρό αν δεν θέλεις να περιμένεις 15 μέρες παραγγελία το πληρώνεις κάτι τις παραπάνω

panavour
20/07/2022, 23:00
Νόμος προσφοράς και ζήτησης.Με την Kawasaki χωρίς στοκ ανταλλακτικών στην Ελλάδα εδώ καί πολύ καιρό αν δεν θέλεις να περιμένεις 15 μέρες παραγγελία το πληρώνεις κάτι τις παραπάνω

Πλέον έχει αποκατασταθεί σε μεγάλο βαθμό με την νέα αντιπροσωπεία,και σε αρκετά μικρότερες τιμές από την προηγούμενη.Αυτα συζηταγα χτες με τον Κονίδη τον εξουσιοδοτημένο.

toyar
20/07/2022, 23:10
o σαρακακης για μια βαλβιδα νεκρας ζητησε 25 εργασιμες:bawl:

TONYBANDIT
21/07/2022, 04:50
Πλέον έχει αποκατασταθεί σε μεγάλο βαθμό με την νέα αντιπροσωπεία,και σε αρκετά μικρότερες τιμές από την προηγούμενη.Αυτα συζηταγα χτες με τον Κονίδη τον εξουσιοδοτημένο.

Και εγώ με γνωστό έμπορο ανταλλακτικών μίλαγα και μου είπε για μηδενικό στοκ και ότι χρειαστείς ακόμη και ντιζα παραγγελία και 15 μέρες παράδοση.
Αυτά αφορούν την νέα αντιπροσωπεία

SeniorCanardo
21/07/2022, 08:16
σε ειδα εμπορε στη κορινθο να μου ζητας 40€ +ΦΠΑ για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ανταλλακτικο 15ετιας για το er-6
που ολοκαινουριο γνησιο κοστιζει 33 (με ΦΠΑ)...

Έχω μιλήσει και εγώ με αυτόν, "φαρμακείο".


Νόμος προσφοράς και ζήτησης.Με την Kawasaki χωρίς στοκ ανταλλακτικών στην Ελλάδα εδώ καί πολύ καιρό αν δεν θέλεις να περιμένεις 15 μέρες παραγγελία το πληρώνεις κάτι τις παραπάνω

Και εδώ (Σαλόνικα) τα ίδια, αν υπάρχει κάτι Αθήνα καλώς, διαφορετικά παραγγελία από Ολλανδία.

doctor_john
21/07/2022, 08:26
Δεν ξέρω, είναι άλλου τύπου επένδυση και διαχείριση των μεταχειρισμένων.
Ρωτάς αν μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο αυτή την περίοδο που η αντιπροσωπεία το έχει χαμηλότερα και το υπολογίζει.

Εμένα με εκνευρίζουν οι ανεξάρτητοι εισαγωγείς που διαμορφώνουν τις τιμές με βάση αυτές της αντιπροσωπείας..

panavour
21/07/2022, 14:28
Και εγώ με γνωστό έμπορο ανταλλακτικών μίλαγα και μου είπε για μηδενικό στοκ και ότι χρειαστείς ακόμη και ντιζα παραγγελία και 15 μέρες παράδοση.
Αυτά αφορούν την νέα αντιπροσωπεία

η παραγελλια γινεται τριτη (συμφωνα με τον εξουσιοδοτημενο που ανεφερα)ερχεται την επομενη πεμπτη -αρα 9 μερες μετα-απο κεντρικη ευρωπη και οχι ιαπωνια,και οι τιμες ειναι αρκετα φθηνοτερες.Οτι μου ειπε σου λεω.Απο κει και περα πλεον λογω της καταστασης,κανεις δεν στοκαρει.

Bowleno
21/07/2022, 18:01
Απο κει και περα πλεον λογω της καταστασης,κανεις δεν στοκαρει.


Αυτό ακριβώς.... τα ανταλλακτικά είναι "κεφάλαιο στο ράφι" το οποίο ΔΕΝ κινείται, ΑΝ αποδώσει.....και ΜΕΧΡΙ να αποδώσει.....
Αρκετά μένουν απούλητα για χρόνια, κάποια, δε, δεν πωλούνται ποτέ.
Εργαζόμουν σε κεντρική αντιπροσωπεία επαγγελματικών οχημάτων και τα έχω δει από πρώτο χέρι.
Το τι ανταλλακτικό είχαμε "σκοτώσει" για να αδειάσουν ζωτικοί χώροι, δεν λέγεται.......

mikes
21/07/2022, 19:26
η παραγελλια γινεται τριτη (συμφωνα με τον εξουσιοδοτημενο που ανεφερα)ερχεται την επομενη πεμπτη -αρα 9 μερες μετα-απο κεντρικη ευρωπη και οχι ιαπωνια,και οι τιμες ειναι αρκετα φθηνοτερες.Οτι μου ειπε σου λεω.Απο κει και περα πλεον λογω της καταστασης,κανεις δεν στοκαρει.

κι εγω σε αυτον παργηγγειλα τη περασμενη τριτη, μου ειπε αυριο θα το εχουμε..
δοχειο ψυκτικου εψαχνα, δε με εκαιγε κιολας επειδη το δικο μου το εχω επισκευασμενο και κραταει μεν, δεν το εμπιστευομαι σε βαθος χρονου δε,
οποτε δεν ειχα κανενα θεμα να περιμενω 10 μερες..

o_gavros
21/07/2022, 20:58
Δεν είναι η τεομοτο πια επίσημη αντιπροσωπεία της καφασακι;

mikes
21/07/2022, 21:11
Δεν είναι η τεομοτο πια επίσημη αντιπροσωπεία της καφασακι;

οχι. νομιζω τη πηρε η εταιρεια που αντιπροσωπευει και την ksr

toyar
21/07/2022, 21:47
σε ειδα να κανεις σφηνες με το σουπερ ντουπερ ηλεκτρικο suv mercedes σου.....
η ειδοποιηση τυφλου σημειου στον καθρεφτη δε βοηθαει αν δεν τον κοιτας καν

doctor_john
22/07/2022, 08:21
Παιδιά πίνετε νερό συνέχεια. Ιδρώνουμε, χάνουμε μέταλλα - άλατα και αισθανόμαστε κούραση, γκρινιάζουμε, τσαντιζόμαστε κ.λπ.

Σε είδα να με σκυλοβρίζεις γιατί θέλοντας να βγώ από την δεξιά λουρίδα της Συγγρού, άναψα το φλας για να δώ τι θέλεις
να κάνεις: Θα με περάσεις από δεξιά ή θα κάτσεις στην απόσταση που είχαμε.
Αφηνίασες και άνοιξες να με περάσεις βρίζοντας.. Κούλαρε καλοκαιριάτικα..

nikos_abel
22/07/2022, 08:51
Ο άλλος με το σμαρτ (άλλη κατάρα αυτή) σήμερα, πάει κολλάει στον μπροστινό του που είχε κόκκινο,
και πριν καλά καλά ανάψει το πράσινο του κορνάρει και τον βρίζει και τον μουτζώνει...

Panos76
22/07/2022, 10:30
Παιδιά πίνετε νερό συνέχεια. Ιδρώνουμε, χάνουμε μέταλλα - άλατα και αισθανόμαστε κούραση, γκρινιάζουμε, τσαντιζόμαστε κ.λπ.


Η δίψα/αφυδάτωση ισοδυναμεί με μέθη.

OldMan
22/07/2022, 12:16
Η δίψα/αφυδάτωση ισοδυναμεί με μέθη.

Ξεμειναμε απο αλκοολ Πανουλη και το ριξαμε στα υποκαταστα..??

Panos76
22/07/2022, 13:54
Ξεμειναμε απο αλκοολ Πανουλη και το ριξαμε στα υποκαταστα..??

Πήγα για σουτζουκάκια Χρυσαυγή το περασμένο ΣΚ με τσπρο και στάνιαρα :D

OldMan
22/07/2022, 14:18
Πήγα για σουτζουκάκια Χρυσαυγή

Έχω να παω πανω απο 35 χρονια..
(εφαγα αρκετο σκυλο μαρινατο στην ταβερνα που ειναι τωρα ο Βαγγελης.. ..)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/07/2022, 14:36
Έχω να παω πανω απο 35 χρονια..
(εφαγα αρκετο σκυλο μαρινατο στην ταβερνα που ειναι τωρα ο Βαγγελης.. ..)

Έτσι εξηγείται....





























































:bawl:

νεοσσός
24/07/2022, 22:24
Σε είδα παρκαρισμένο KTM RC8 R 1190, σε λευκό χρώμα με πορτοκαλί γραμμές. Πόσο όμορφο είσαι!

Είχα δει παλιότερα RC8 πορτοκαλί με μαύρες γραμμές και μαύρο με πορτοκαλί. Το μαύρο είναι πιο διακριτικό, το πορτοκαλί παραείναι τρανταχτό, αλλά το λευκό είναι από άλλο πλανήτη.



437153

billyka
24/07/2022, 23:06
Όντως πολυ όμορφο!!

macdeath_s
25/07/2022, 11:35
Σε είδα (μάλλον σε διάβασα) να τρέμεις πιο πολύ τον μπαμπά σου από τους μπάτσους και σίγουρα περιμένω να σε ξαναδώ στις πίστες :bawl:

https://www.todocircuito.com/noticias/30804-adolescente-de-16-anos-cazado-a-121-kmh-sobre-una-ktm-superduke-r.html

karellen
26/07/2022, 09:23
Σε είδα στο φανάρι Tesla suv (dual motor έγραφε πίσω) να φεύγεις με ασύλληπτη επιτάχυνση!
Πρώτη φορά βλέπω αυτοκίνητο να μικραίνει τόσο γρήγορα στην ευθεία! :uplate:

toyar
26/07/2022, 09:35
ετρεχε να βρει φορτιστη.....

νεοσσός
26/07/2022, 10:08
Σε είδα στο φανάρι Tesla suv (dual motor έγραφε πίσω) να φεύγεις με ασύλληπτη επιτάχυνση!
Πρώτη φορά βλέπω αυτοκίνητο να μικραίνει τόσο γρήγορα στην ευθεία! :uplate:
3,3 sec το 0-100 km/h, αν δεν απατώμαι. Και απλά πατάς τέρμα το γκάζι, δεν χρειάζεται σκυλ'ς.

Θα βρεις βίδεα στο διαδίκτυο που περνάει υπεραυτοκίνητα σε 0-100 km/h, ενώ σέρνει trailer με αμάξι πάνω του.

motojojo
26/07/2022, 10:17
Θα βρεις βίδεα στο διαδίκτυο που περνάει υπεραυτοκίνητα σε 0-100 km/h, ενώ σέρνει trailer με αμάξι πάνω του.

To powerbank θα ειναι

macdeath_s
28/07/2022, 17:19
Σας είδα κάγκαροι να "πατάτε" στο φανάρι στο ύψος του μετρό Ελληνικό. όλοι ακρανέ με κολλητά t-shir και σκισμένα τζιν. 990 SM, 1290SD (τελευταίος αυτός λόγω traction :bawl:) XR1000 και ένα Multi νομίζω. Μετά με είδα να καγκουρεύω και εγώ στα λιμανάκιαν. Καιρός να γυρίσω στον καταλανικό μπολιτισμό :ufo:

437174

Nik0s_Dk
01/08/2022, 11:40
Σας είδα πολλούς συντρόχους από διάφορες χώρες να κάνετε τουρ ντε Μαν(η), όλοι να χαιρετάτε ή να ανταποδίδετε..

Σας είδα με τα κάρα σας να πηγαίνετε όπως να ναι σα να σας ανήκει ο κόσμος όλος.

Σε είδα ψυχή μου να μου λες ότι θα προτιμούσες να είχαμε αυτοκίνητο η κάπως έτσι.. έχουμε επιστρέψει σώοι αμφότεροι στην Αθήνα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σε είδα Μάνη με τα ωραία σου, χάρηκα που γύρισα όσο περισσότερο μπορούσα σε έναν προορισμό που είχα κενό.

Καλές διακοπές και προσοχή σε όσους ξεκινούν τις διακοπές τους.. και καλό μήνα!

DimisK
02/08/2022, 09:40
Σε είδα σκουτεροτέτιε μέσα στην κίνηση της εθνικής (επιστροφή Κυριακής) να μη με αφήνεις να περάσω:(.....ενώ νωρίτερα είχα κάνει στην άκρη να περάσεις :cry:(άτιμες βαλίτσες...)
Οκ δεν είσαι υποχρεωμένος, αλλά λίγη καλή θέληση εκατέρωθεν δε βλάπτει....

....μετά το κλαψούρισμά μου...
Να ευχηθώ καλές διακοπές και καλά ταξίδια σε όλους!:a54:

doctor_john
04/08/2022, 08:18
Σε είδα με μαγιό δίπλα της.. είχα χώματα στα χέρια και δεν μπορούσα να σε χαιρετίσω...
Τι δράματα περνάω..

Πλάκα πλάκα, έτσι όπως με είδες εσύ θα απέφευγα να κυκλοφορήσω..

Χάρηκα πολύ Πάνο! μου έδωσες δύναμη για το υπόλοιπο της ημέρας.

argiris34
10/08/2022, 13:08
Σε είδα πολυαγαπημενο μου TLR μετα απο 17 χρονια να σε πουλανε στο car. Σε καλη κατασταση φαινεσαι και τα yoshimuria φαινοντα αγραντζουνιστα , αλλα 17 χρονια δεν αξιωθηκαν να σου βαλουν την μουφα του ramair που χαθηκε στο βαψιμο μακαρι να μπορουσα να σε ξαναπαιρνα.
ΥΓ το '05 σε πουλησα με 50,000κμ τωρα πως πουλιεσαι με 15,000κμμου διαφευγει

Billymuse
11/08/2022, 06:19
Σε είδα σήμερα το ξημέρωμα φίλε βενζινά κοντά στο κέντρο της Αθήνας να πουλάς 2.5€ το λίτρο!!!?? Ενώ η μέση τιμή είναι στα 1.90-1.95...

437387

2χλμ πιο κάτω στην Πειραιώς έχει με 1.86€ :lol:

yes-u
12/08/2022, 18:29
Σε είδα βενζινά στη Λειβαδιά να μου βάζεις σούπερ χωρίς να με ρωτήσεις, αλλά δεν πρόλαβα να δω για πότε υπολόγισες τα λίτρα της σούπερ με την τιμή της απλής... τι τα θες, καλή πρόθεση να υπάρχει και όλα λύνονται...

Vassilis
22/08/2022, 21:46
Σε είδα ακρανωτε θεούλη με Tracer 900 να φτανεις κοντα να χτυπησεις εναν ηλικιωμένο που πέρναγε από την διάβαση με πράσινο φανάρι για εκείνον και μετά να τον κοιτάς και λίγο καλά καλά και προφανώς να μην ζητάς έστω ένα συγγνώμη.

spyrval
23/08/2022, 18:29
Σας είδα στο σχεδόν άδειο παρκινγκ του Praktiker να μπαινετε με φόρα και να παρκάρετε στην πιο κοντινή θέση στην είσοδο, που ήταν φυσικά για ΑΜΕΑ. Γυαλιστερό Volvo, που όταν άνοιξαν οι πόρτες βγαίναν και βγαίναν και βγαίναν οι άπλυτοι κουρελήδες....

doctor_john
23/08/2022, 23:50
Σε είδα να πετάγεσαι εμπρός, με χάρη και ελαφράδα, σα το ζαρκαδάκι!
Στην αρχή το πέρασα για μπαλκόνι, μετά λέω himalayan στο δρόμο;!

Βγήκαμε εθνική, καλύτερα απο artesia.. σας άφησα στην facom.
Πάντως αν η έλλειψη πινακίδας είναι λόγο φρεσκάδας και αυτό προϋποθέτει στρώσιμο..

OldMan
24/08/2022, 12:19
Πολλα βλεπετε ρε μαγκες, να 'ουμ'..

Σαν κουτσομποληδες μΕ φαινεστε..;)

Bowleno
24/08/2022, 15:25
Πολλα βλεπετε ρε μαγκες, να 'ουμ'..

Σαν κουτσομποληδες μΕ φαινεστε..;)

Είδαμε και εσένα να επιστρέφεις ορεξάτος από τας διακοπάς...:D

Dr.Monty
28/08/2022, 20:30
Σας είδα λιγο κοντα στην Καβάλα στην εγνατία. Πολλές μα πολλές Vespa. Καποιες φορτωμένες σε trailer σε αυτοκίνητα. Δεν πηγαιναν ολοι μαζί. Προφανώς απο καποιο event

Dr.Monty
28/08/2022, 20:44
Σας είδα λιγο κοντα στην Καβάλα στην εγνατία. Πολλές μα πολλές Vespa. Καποιες φορτωμένες σε trailer σε αυτοκίνητα. Δεν πηγαιναν ολοι μαζί. Προφανώς απο καποιο event

36η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa, στην Καβάλα...

Το πέταξε μόλις ποστ φίλου στο fb

STF
29/08/2022, 17:00
Αυτό που όλο και πιο συχνά βλέπεις μοτοσυκλέτες να μεταφέρονται φορτωμένες.... σημεία των καιρών. Πάρε το αυτοκίνητο και πήγαινε στο event με το λογότυπο της μηχανής σου στο μπρελόκ, τι την ταλαιπωρείς με τα φορτώματα/ξεφορτώματα.

motojojo
29/08/2022, 17:30
Μα δεν ταλαιπωρείται από το φορτωμα/ξεφόρτωμα, το αντίθετο.

Λογικά το κάνουν για λόγους άνεσης.

borgiriadis1
29/08/2022, 19:48
Ειδικά για τις vespa που οι παλιές είναι 50αρες είναι πολύ λογικό.
Αλλά γενικά αν εξαιρέσουμε τα χωμάτινα που δεν έχουν πινακίδες εγώ δεν βλέπω μηχανές φορτωμένες συχνά.

karellen
30/08/2022, 09:26
Σας είδα στην παραλία της Καλαμάτας προχθές το πρωί,τρεις γιαγιάδες πίνατε καφεδάκι.
Η μία είχε το κινητό και οι άλλες δύο είχαν πέσει απάνω:
-Γράψε είμαστε στο Πανελλήνιο για καφέ.
- Μην πεις Βάνα,γράψε Βανούλα!

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑ!! μλκ μου ακόμα γελάω !! :bawl::lol:

spyrval
31/08/2022, 07:36
Και οι άντρες τους στο διπλανό καφενείο.
-Γράψε να πάρει κινέζικο.
-Όχι πάλι ρε συ, θα στα χώσει ο gavros :lol:

Bowleno
01/09/2022, 08:38
Και οι άντρες τους στο διπλανό καφενείο.
-Γράψε να πάρει κινέζικο.
-Όχι πάλι ρε συ, θα στα χώσει ο gavros :lol:

Παρών.... Που με είδες;:D

:lol:

macdeath_s
04/09/2022, 14:07
Σε είδα αλλά δυστυχώς σε λόκαρα κιόλας γιατί δεν πίστευα τι έβλεπα :bawl: Τα vision skills από τόση πίστα όντας χαλαρός και όχι αλέρτ πήγανε περίπτατο. Όλοι καλά παραδόξως και ο μαν όχι μεθυσμένος (μουσουλμάνος γαρ), βγήκε στο αντίθετο και τσουγκρίσαμε μετωπική. Πρώτο τροχαίο με αυτό το μηχανάκι, όλα καλά από υγεία (με το ποδήλατο μεθυσμένος πριν κάτι μήνες είχα πάθει πολύ χειρότερα :beer: είχε τσίπουρο ο δρόμος και γλύστραγε). Και αν και έχει πολυαναφερθεί επειδή βλέπω όλους τους γρήγορους (στις ευθείες τουλάχιστον) ακόμη και 2022 να ναι με γυαλί και πένα μαλλί, αν δεν είχα κράνος και μποτάκια θα χα φάει δάχτυλο μεγάλο ποδιόυ, σπασμένη μύτη και κούτελο στη καλύτερη. Ανεξήγητα δεν έβαλα το τζιν με τα προστατευτικά και έβαλα άλλο οπότε πάγο στο γόνατο. Προφανώς και εγώ με τις ζέστες για να μη κουνάω δάχτυλο με βερμούδες και t-shirt μπορεί να βγω αλλά αν ήμουν χτες έτσι θα κλαιγα ακόμα. Πάει το trackday του Σεπτεμβρίου μάλλον :(

Υγείες :beer:

438014

438015

S705
04/09/2022, 14:14
ουπςςς.....σκατά!!!!
αλλά αφού είσαι καλά εσύ όλα τα άλλα γίνονται.
καλά έτσι στεγνά βγήκε ο άλλος στο ρεύμα σου?

macdeath_s
04/09/2022, 14:18
Ναι έτσι ακριβώς και πήγαινε και σιγά εξού και η ξενέρα που δεν τον απέφυγα. Δεν ήταν στα καλά του και η αλήθεια είναι τον λυπήθηκα πιο πολύ από μας. Κάτι του χαν πει στο τηλ και ήταν χάλια, από ότι είδα το αμάξι του, είχε πάρει σβάρνα τις μπάρες αριστερά όπως ήμουν εγώ, στη κατεύθυνσή του και μάλλον έκανε τιμονιά. Μετά δεν μίλαγε και έκλαιγε... Το αστείο είναι ότι είπα στη συνεπιβάτη (φιλοξενούμενη) "πάμε να βγάλουμε φώτο την πόλη από ψηλά που χει γαμώ τις θέες" (στο Tibidabo) και τελικά έβγαζε φωτό το ατύχημα :D

doctor_john
04/09/2022, 14:47
Περαστικά! πολύ χάρηκα που δεν έπαθες κάτι σημαντικό.
Οι εκδορές στο carbon είναι εύκολο να επιδιορθωθούν. Αν σε πιάσει να ασχοληθείς και χρειάζεσαι οδηγίες στείλε ενα pm
δεν θέλει κάποια εμπειρία, ούτε θα σου κοστίσει σε χρόνο.

lleonidas
04/09/2022, 14:51
Καλή ανάρρωση και συγχαρητήρια για την ανθρωπιά και την κατανόηση που αντιμετώπισες τον άλλο οδηγό... ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό για κανέναν σας :)

husky21
04/09/2022, 14:55
Περαστικα και ποτε ξανα

macdeath_s
04/09/2022, 14:58
Thanks και στους τρεις. Τις ζημιές θα τις πληρώσει η ασφαλιστική γιατί ήταν πασυφανές ότι έκανε μλκια αυτός. Από ότι είπαν και οι τροχαίοι καλύπτουν ακόμη και εξοπλισμό. Btw από ασφαλιστική δεν έσκασε κανείς όλα γίνανε με ένα app που χε η τροχαία .

peterTHErider
04/09/2022, 15:23
Περαστικά και ευτυχώς όλα καλά!
Μπράβο που το πήρες χαλαρά και ψύχραιμα.
Εγώ παρατηρώ κάτι άλλο όμως,ρε φιλαράκι μου τι τρομερή άσφαλτος είναι αυτή και τι υπέροχος δρόμος!!

macdeath_s
04/09/2022, 16:31
Kai παραπάνω είναι καλύτερη, χωρίς υπερβολές πρόσφυση επιπέδου πίστα. Btw το σημείο είναι εδώ (https://goo.gl/maps/NW6hb2LTerZS2E7a8) και είναι απο τις καλύτερες θέες στην πόλη

S705
04/09/2022, 16:50
Kai παραπάνω είναι καλύτερη, χωρίς υπερβολές πρόσφυση επιπέδου πίστα. Btw το σημείο είναι εδώ (https://goo.gl/maps/NW6hb2LTerZS2E7a8) και είναι απο τις καλύτερες θέες στην πόλη

το πρόγραμμα διακοπών λέει Βαρκελώνη το καλοκαίρι του 2024 ωδικός με την χοντρουλά μου....όποτε ΜΕ ΒΛΈΠΩ να βολτάρω προς τα εκεί!!

motojojo
05/09/2022, 09:50
Κρίμα η μηχανή αλλά ευτυχώς δεν πάθατε κάτι σοβαρό εσείς (αν κατάλαβα καλά ειχες και συνεπιβάτη;) που είναι το πιο σημαντικό.
Και πάλι καλά που "έπεσες" σε συνετό άνθρωπο και δεν φαίνεται να προτίθεται να σου κάνει τη ζωή μαρτύριο για τα διαδικαστικά. Κριμα βέβαια και γι'αυτόν που έμπλεξε έτσι.



Στα δικά μου, σε είδα πρωι πρωι ηλίθια ξανθιά 50+ μπιμπο με bmw να αλλάζεις σε αδειο δρόμο λωρίδα λιγο πριν το κόκκινο φανάρι. Σε κόρναρα αλλά δεν χαμπάριασες, μπήκες μπροστά μου κυρία.

Όταν σου έκανα την παρατηρηση να ελέγχεις πρώτα καθρεπτη και φλας σήκωσες το χέρι με απαξίωση. Ρε μπας και το στερεότυπο για τους οδηγούς BMW δεν είναι τελικά στερεότυπο;
Αλλά τέτοιοι είστε ηλίθιοι βαυαροί, όταν σας θίγουν απειλείτε θεους και δαίμονες για το δικιο σας, όταν κάνετε τη μαλακια απαξιείτε. Αει σιχτιρ λοβοτομημένοι.


(ναι έχω τα νευρα μου με τους μαλακες κάθε φορα που κυκλοφορώ στο δρόμο. Που να αρχίσω να κυκλοφορώ και με το αυτοκίνητο. Λίγη υπομονή όμως, σε λιγο καιρό θα τρώω στη μάπα τα χαϊρια της δικής μας ράτσας!)

mikepap
05/09/2022, 11:01
Σε ειδα μπροστα μου στην ιερα οδο στο υψος του πρακτικερ να πηγαινεις σαν τον κροκοδειλο αριστερα δεξια.Στο φαναρι σε ειδα να συνεχιζεις να μιλας στο κινητο.Σε ρωτησα ευγενικα,ειναι τοσο σημαντικο;;Μου απαντησες.ΝΑΙ ΡΕ.οκ εβαλα πρωτη και εφυγα.[Κοπελα γυρω στα 25].

mikRRopixel
09/09/2022, 08:29
Σε είδα μικρό μου Grom να σου έχουν στραβώσει το τιμόνι στην προσπάθειά των κλεφτών να σε πάρουν μακριά από μένα. Ευτυχώς δηλ. που την πίεση την έφαγε το τιμόνι και στράβωσε διαφορετικά θα τα είχαν καταφέρει να το σπάσουν.

pektis
16/09/2022, 15:02
Σε είδα ζητά να χαζεύεις στην Πατησιων να ξαφνιάζεσαι βλέποντας μπροστά σου τελευταία στιγμή σταματημένη μηχανη Mt 07 νομίζω , να πέφτεις σε φρένα πανικού, να χάνεις το μπροστινό και να το ρίχνεις στην μηχανή...Η μηχανή με την σειρά της έπεσε στο διπλα καινούργιο suv. Κρίμα για την ταλαιπωρία που θα υποστούν οι άνθρωποι...

infidel
19/09/2022, 11:41
Σε είδα σήμερα στον Κηφισό 60ρη executive στέλεχε με το μαύρο tesla να σταματάς στην δεξιά λωρίδα γιατί έχασες την έξοδο του ρέντη!!! Και εμένα να κοκαλώνω το πίσω για σταματήσω. Στο τσακ ήμουν να κατέβω να αρχίσω να χοροπηδάω πάνω στο καπό όταν μου έκανες νόημα μέσα από το αυτοκίνητο να ηρεμήσω....

doctor_john
22/09/2022, 21:11
Αν είναι ομλκς με πινακίδα 2525 είναι γνωστό ζώο και του χρωστά πολύς κόσμος χαστούκια.

GeorgeStam
24/09/2022, 09:51
Σε είδα νταρντάνα ξανθιά,συνεπιβατιδα σε tdm900,να κάθεσαι στην καυτή σέλα μόνο με το μάυρο στρινγκ-μαγιο, γυρνώντας απο Αγία Αννα ευβοίας,στρίβωντας προς Λίμνη. Εγώ με φουλ εξοπλισμό,Αυγουστο μήνα,να έχω κολλήσει πίσω απ το tdm και να τον πάω καροτσάκι για ευνόητους λόγους.....

Garfield
25/09/2022, 00:53
Σε είδα νταρντάνα ξανθιά,συνεπιβατιδα σε tdm900,να κάθεσαι στην καυτή σέλα μόνο με το μάυρο στρινγκ-μαγιο, γυρνώντας απο Αγία Αννα ευβοίας,στρίβωντας προς Λίμνη. Εγώ με φουλ εξοπλισμό,Αυγουστο μήνα,να έχω κολλήσει πίσω απ το tdm και να τον πάω καροτσάκι για ευνόητους λόγους.....

Α να χαθείς! Μας κόλασες νυχτιάτικα!

:D:D:D

asxetost
25/09/2022, 00:56
Σε είδα θήλυ σήμερα στο τιμόνι να έχεις βγάλει αλάρμ ανάμεσα σε 2 λωρίδες και αψυχολόγητα να κόβεις αριστερά και να πέφτεις επάνω σε ταλαίπωρο ντελιβερά ( πάλι καλά κρανοφόρο) και να τον στέλνεις για βρούβες στο αντίθετο ρεύμα!. Σε είδα όταν σε πλησίασα με πολύ όμορφο τρόπο και σου είπα ότι ήμουν πίσω σου και είδα τι έγινε να το παίζεις ανήξερη και πεισματάρα.
Στα δικαστήρια θα τρέχουμε με δαύτη το βλέπω εγώ.:facepalm:
Ελπίζω ο άνθρωπος να είναι καλά, κάλεσα ασθενοφόρο να τον μαζέψει αλλά έπρεπε να φύγω από το σημείο λόγω ανειλημμένης δουλειάς..

viper1
25/09/2022, 03:18
Σε είδα θήλυ σήμερα στο τιμόνι να έχεις βγάλει αλάρμ ανάμεσα σε 2 λωρίδες και αψυχολόγητα να κόβεις αριστερά και να πέφτεις επάνω σε ταλαίπωρο ντελιβερά ( πάλι καλά κρανοφόρο) και να τον στέλνεις για βρούβες στο αντίθετο ρεύμα!. Σε είδα όταν σε πλησίασα με πολύ όμορφο τρόπο και σου είπα ότι ήμουν πίσω σου και είδα τι έγινε να το παίζεις ανήξερη και πεισματάρα.
Στα δικαστήρια θα τρέχουμε με δαύτη το βλέπω εγώ.:facepalm:
Ελπίζω ο άνθρωπος να είναι καλά, κάλεσα ασθενοφόρο να τον μαζέψει αλλά έπρεπε να φύγω από το σημείο λόγω ανειλημμένης δουλειάς..

Άφησες τα στοιχεία σου ?

asxetost
25/09/2022, 09:01
Άφησες τα στοιχεία σου ?

Ναι άφησα τον αριθμό μου σε ένα σουβλατζίδικο εκεί και με κάλεσε η τροχαία

AUFGEBRACHT
25/09/2022, 11:09
Σε είδα αχαρακτήριστε με το ακριβό μερσεντικό να κάνεις ξαφνικά αναστροφή στην εθνική, για να μπεις ανάποδα σε παράκαμψη... οφείλω να ομολογήσω ότι έβγαλες φλας στα νανοδευτερόλεπτα πριν πέσω πάνω σου...

Σε είδα κι εσένα κιουρία να έχεις παρκάρει σε κεντρικό δρόμο, να έχεις κλείσει λεωφορεία, αυτοκίνητα, φορτηγά, να γίνεται ένα κυκλοφοριακό χάος, κι εσύ να βγαίνεις ατάραχη από τον Κωτσόβολο... τόσα γαμίδια μαζεμένα δεν πρέπει να τα ΄χεις ακούσει ποτέ (και τα περισσότερα ήταν από γυναίκα οδηγό...)

asxetost
25/09/2022, 19:51
Σε είδα αχαρακτήριστε με το ακριβό μερσεντικό να κάνεις ξαφνικά αναστροφή στην εθνική, για να μπεις ανάποδα σε παράκαμψη... οφείλω να ομολογήσω ότι έβγαλες φλας στα νανοδευτερόλεπτα πριν πέσω πάνω σου...

Σε είδα κι εσένα κιουρία να έχεις παρκάρει σε κεντρικό δρόμο, να έχεις κλείσει λεωφορεία, αυτοκίνητα, φορτηγά, να γίνεται ένα κυκλοφοριακό χάος, κι εσύ να βγαίνεις ατάραχη από τον Κωτσόβολο... τόσα γαμίδια μαζεμένα δεν πρέπει να τα ΄χεις ακούσει ποτέ (και τα περισσότερα ήταν από γυναίκα οδηγό...)

Αδερφέ χτύπησες δηλαδή;

AUFGEBRACHT
26/09/2022, 17:31
Αδερφέ χτύπησες δηλαδή;

Όχι, πρόλαβα και φρέναρα ευτυχώς.

Nik0s_Dk
30/09/2022, 18:23
Τις βλέπω κάθε Σεπτέμβρη και είπα μιας και το θυμήθηκα να τις κάνω ένα ποστ

438430

Να πω εδώ ότι το φαγοπότι κρατεί μέχρι την Κυριακή.. ωραίο καιρό έχει, όμορφη βόλτα είναι, για όσους θενε μια χαρούλα είναι μονοήμερη!

Το μέρος είναι Κλειτορία!

Ps Δεν είναι μόνον αυτή η ψησταριά ε.. έχει καμία 30αρια σούβλες μια γύρα! Απλά να μη πείτε ότι δεν θα φτάσουν!

billy84
30/09/2022, 22:47
Δύναμη η Κλειτορία. Είναι ο Καρατζάς της Αχαϊας γιατί έχει τον δικό της ''Μπατζάβαλη''. Τα γερά πηρούνια γνωρίζουν!:D

D3300
01/10/2022, 07:44
Τις βλέπω κάθε Σεπτέμβρη και είπα μιας και το θυμήθηκα να τις κάνω ένα ποστ

438430

Να πω εδώ ότι το φαγοπότι κρατεί μέχρι την Κυριακή.. ωραίο καιρό έχει, όμορφη βόλτα είναι, για όσους θενε μια χαρούλα είναι μονοήμερη!

Το μέρος είναι Κλειτορία!

Ps Δεν είναι μόνον αυτή η ψησταριά ε.. έχει καμία 30αρια σούβλες μια γύρα! Απλά να μη πείτε ότι δεν θα φτάσουν!

Αύριο Κυριακή παίζει το σενάριο δηλαδή?
Θα συμφωνήσω με Βασίλη, δύναμη απλά.

spyrval
01/10/2022, 08:24
Σε είδα με το μεγάλο BMW 1200 GT κανονικά με κράνος και μπουφάν. Αλλά ρε φίλε στο φανάρι όταν κατέβασες το πόδι με το σκαρπίνι να στηριχτείς τρόμαξα. Δε σκέφτεσαι πώς θα κρατήσεις το θηρίο όρθιο άμα σου κάτσει κάπου η κλασική άσφαλτος γυαλί;

Nostradamus
04/10/2022, 07:50
Σε ειδα σημερα το πρωι καταχαζο εναλλακτικο κουτορνιθι, στην Κηφισιας, στην μεσαια, με το μικρο ηλεκτρικο μοτοποδηλατο με πεταλια, να πηγαινεις με καμια 20αρια km/h και τον ανθρωπο απο πισω με το κουτι να τραβαει τα μαλλια του. Πρεπει να ζεις σε παραλληλο συμπαν δεν εξηγειται αλλιως.

o teos
10/10/2022, 14:34
Σε ειδαμε χτες billy84 στο κομματι οινοη - μανδρα στο γυρνα απο καποια εξορμηση σε καποιο βουνο..ξεχωριζεις ρε μπαγασα...το λευκο cbr600rr που σε χαιρετησε ημουν εγω και το μαυρο triple ο panos_zip:beer::beer::beer:

billy84
10/10/2022, 21:32
Σε ειδαμε χτες billy84 στο κομματι οινοη - μανδρα στο γυρνα απο καποια εξορμηση σε καποιο βουνο..ξεχωριζεις ρε μπαγασα...το λευκο cbr600rr που σε χαιρετησε ημουν εγω και το μαυρο triple ο panos_zip:beer::beer::beer:



Ελα ρεεεε εσείς ήσασταν? Δε σας κατάλαβα γιατί θυμόμουν ότι είχες ένα 675 κόκκινο ή κάτι τέτοιο? Είδα το Cbrαρακι και μου θύμισε το δικό μου!:beer:


Σου στέλνω βρουμ spoiler alert να γελάσεις, τα υπόλοιπα στο ταξιδιωτικό που θα γράψω και θα αφορά την Κυριακή!:D

lospsi
10/10/2022, 21:52
Ελα ρεεεε εσείς ήσασταν? Δε σας κατάλαβα γιατί θυμόμουν ότι είχες ένα 675 κόκκινο ή κάτι τέτοιο? Είδα το Cbrαρακι και μου θύμισε το δικό μου!:beer:


Σου στέλνω βρουμ spoiler alert να γελάσεις, τα υπόλοιπα στο ταξιδιωτικό που θα γράψω και θα αφορά την Κυριακή!:D

Παρατήρησα ότι ήσουν αρκετά σκονισμένος στα πόδια όταν μας πέρασες στη Τιθορέα. Μάλλον θα έχει ενδιαφέρον η εξόρμηση...

Εγώ ήμουν η σκούπα πίσω, σωστά (απαντώ στην ερώτηση του άλλου θέματος)!

OldMan
11/10/2022, 13:14
ΣΕ ειδα ρε κοντε αδυνατε χλεμπονιαρη (και ρε.. ειμαι ρατσιστης..!!) να σου πεφτει το Varadero μπροστα στο φορτωμενο Berlingo, μαζι με την κοπελια που κρατουσε τους καφεδες (πουστριτσινο λατισιμο με εσανς ημερου γιασεμιου μου φανηκε οτι ηταν) σταματημενος γιατι η κοπελια δεν βρηκε το δευτερο μαρσπιε να πατησει και σε αρπαξε απο τον λαιμο πεφτοντας..
(καλα που ξεκινουσα απο το φαναρι και την πηδηξατε φτηνα, γιατι αν ηταν ηδη πρασινο οταν περνουσα δεν θα εβρισκε ο παππας να θαψει..)

thunder ace
11/10/2022, 19:50
ΣΕ ειδα ρε κοντε αδυνατε χλεμπονιαρη (και ρε.. ειμαι ρατσιστης..!!) να σου πεφτει το Varadero μπροστα στο φορτωμενο Berlingo, μαζι με την κοπελια που κρατουσε τους καφεδες (πουστριτσινο λατισιμο με εσανς ημερου γιασεμιου μου φανηκε οτι ηταν) σταματημενος γιατι η κοπελια δεν βρηκε το δευτερο μαρσπιε να πατησει και σε αρπαξε απο τον λαιμο πεφτοντας..
(καλα που ξεκινουσα απο το φαναρι και την πηδηξατε φτηνα, γιατι αν ηταν ηδη πρασινο οταν περνουσα δεν θα εβρισκε ο παππας να θαψει..)
χαχαχαχαχαχαχα για κατι τετοια ζω!!!!!!!!!!!!!!!!

Bowleno
11/10/2022, 20:03
χαχαχαχαχαχαχα για κατι τετοια ζω!!!!!!!!!!!!!!!!

Να έβλεπες πόσο αστείο θα ήταν αν ήταν τα αμάξια εν κινήσει....

thunder ace
11/10/2022, 20:05
Να έβλεπες πόσο αστείο θα ήταν αν ήταν τα αμάξια εν κινήσει....

Οχι ρε συ..δεν λεω για την τουμπα....για τα καφε γελαω

AUFGEBRACHT
14/10/2022, 21:09
Σε είδα καργιόλα ξανθιά, με το πλατινέ μαλλί και το σινιέ ντύσιμο, σταματημένη στο φανάρι, να κοιτάς δεξιά αριστερά συνέχεια και μετά να σφάζεις το κόκκινο... ευτυχώς σε έκοψα τι μαλακισμένη είσαι και σε απέφυγα, πρόλαβα να σου πατήσω και μια κόρνα και έκανες χειρονομία του στυλ "σιγά μωρέ, δεν έγινε τίποτα"... έπρεπε να γύρναγα πίσω να σου γ@μήσω ό,τι είχε και δεν είχες.

motojojo
14/10/2022, 21:37
Σε είδα καργιόλα ξανθιά, με το πλατινέ μαλλί και το σινιέ ντύσιμο, σταματημένη στο φανάρι, να κοιτάς δεξιά αριστερά συνέχεια και μετά να σφάζεις το κόκκινο... ευτυχώς σε έκοψα τι μαλακισμένη είσαι και σε απέφυγα, πρόλαβα να σου πατήσω και μια κόρνα και έκανες χειρονομία του στυλ "σιγά μωρέ, δεν έγινε τίποτα"... έπρεπε να γύρναγα πίσω να σου γ@μήσω ό,τι είχε και δεν είχες.

Χρειάζεσαι κάτι για διαχείριση θυμού (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=161483).

AUFGEBRACHT
15/10/2022, 00:06
Χρειάζεσαι κάτι για διαχείριση θυμού (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=161483).

Σίγουρα, άδικο δεν έχεις, βασικά να αλλάξω δουλειά χρειάζεται, γτ είναι η αιτία του θυμού, η πλατινέ καργιόλα ήταν η αφορμή...από την άλλη, είναι αυτό που λένε για να μην νευριάζω, stop pissing me off... ήταν εξοργιστική η αδιαφορία της και το ότι πήγε να βγει κι από πάνω...το ότι δυνητικά μπορείς να δολοφονήσεις κάποιον με 2 μικρά παιδιά, επειδή βαριέσαι να περιμένεις στο φανάρι...όπως η μοντέλα προχτές, που σκότωσε τον δύστυχο που πήγαινε στη δουλειά του με το σκουτεράκι...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/10/2022, 06:23
Σίγουρα, άδικο δεν έχεις, βασικά να αλλάξω δουλειά χρειάζεται, γτ είναι η αιτία του θυμού, η πλατινέ καργιόλα ήταν η αφορμή...από την άλλη, είναι αυτό που λένε για να μην νευριάζω, stop pissing me off... ήταν εξοργιστική η αδιαφορία της και το ότι πήγε να βγει κι από πάνω...το ότι δυνητικά μπορείς να δολοφονήσεις κάποιον με 2 μικρά παιδιά, επειδή βαριέσαι να περιμένεις στο φανάρι...όπως η μοντέλα προχτές, που σκότωσε τον δύστυχο που πήγαινε στη δουλειά του με το σκουτεράκι...

Ότι και να πεις θα σε πουν ρατσιστή. Εμένα πάντως δε με νοιάζει καθόλου...

doctor_john
15/10/2022, 07:40
Ότι και να πεις θα σε πουν ρατσιστή. Εμένα πάντως δε με νοιάζει καθόλου...

Θα τους πεις και εσύ με λυγμούς ότι σου καταστρέφουν την ζωή εικάζοντας το φύλο σου και θα τους κάνεις μήνυση για προσβολή προσωπικότητας..
Που ξέρουν αυτοί αν είσαι ρατσιστής, ρατσίστρια ή ρατσιστικό;;; απο την εμφάνιση;! χμμμμ αυτό και αν είναι ρατσισμός!..

billyka
15/10/2022, 16:01
Χρειάζεσαι κάτι για διαχείριση θυμού (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=161483).

Αχαχαχαχαχα!!!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
16/10/2022, 06:23
Θα τους πεις και εσύ με λυγμούς ότι σου καταστρέφουν την ζωή εικάζοντας το φύλο σου και θα τους κάνεις μήνυση για προσβολή προσωπικότητας..
Που ξέρουν αυτοί αν είσαι ρατσιστής, ρατσίστρια ή ρατσιστικό;;; απο την εμφάνιση;! χμμμμ αυτό και αν είναι ρατσισμός!..

Κοίταξε .Το θέμα είναι μεγάλο και ατελείωτο. Το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες οδηγούν όπως σκέφτονται. Σοβαρά μετρημένα και πάντα διστακτικά. Δε μπορώ να πω κάτι άλλο.

sam4g
17/10/2022, 09:15
Σας είδα στον κηφισσό ένα F800GS, ένα ducati scrambler κι ένα βαραντέρο να κολλάτε πίσω μου, ενώ πήγαινα με 60χλμ ανάμεσα από σταματημένα αυτοκίνητα, γτ γινόταν της κολλάσεως. Έκανα άκρη να περάσετε και ευχαριστήσατε.

Ρε παιδιά, ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς πάτε με 80-100χλμ σε διήθηση ανάμεσα σε αυτοκίνητα που, πραγματικά, μπορεί να αλλάξουν λωρίδα ανά πάσα στιγμή, χωρίς προειδοποίηση. Μπράβο σας... Θέλει @@@@ για να το κάνεις.

Υ.Γ: Μάλλον έγινα κουλομαρία, μετά την έλευση του τέκνου.

doctor_john
17/10/2022, 09:47
να πάρεις μπόξερ! είναι τέτοιο το σοκ που μουδιάζουν :lol:

AristidisZ
17/10/2022, 10:40
Ρε παιδιά, ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς πάτε με 80-100χλμ σε διήθηση ανάμεσα σε αυτοκίνητα που, πραγματικά, μπορεί να αλλάξουν λωρίδα ανά πάσα στιγμή, χωρίς προειδοποίηση. Μπράβο σας... Θέλει @@@@ για να το κάνεις.


Κωλοφαρδία θέλει, δε θέλει @@@@

afasias
17/10/2022, 11:49
Σας είδα στον κηφισσό ένα F800GS, ένα ducati scrambler κι ένα βαραντέρο να κολλάτε πίσω μου, ενώ πήγαινα με 60χλμ ανάμεσα από σταματημένα αυτοκίνητα, γτ γινόταν της κολλάσεως. Έκανα άκρη να περάσετε και ευχαριστήσατε.

Ρε παιδιά, ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς πάτε με 80-100χλμ σε διήθηση ανάμεσα σε αυτοκίνητα που, πραγματικά, μπορεί να αλλάξουν λωρίδα ανά πάσα στιγμή, χωρίς προειδοποίηση. Μπράβο σας... Θέλει @@@@ για να το κάνεις.

Υ.Γ: Μάλλον έγινα κουλομαρία, μετά την έλευση του τέκνου.

To θέμα είναι ότι πολλοί κολλάνε από πίσω και μαρσάρουν για να σε κάνουν να γκαζώσεις και συ ώστε να πας στη διήθηση πιο γρήγορα. Μου έχει τύχει και μένα εκεί στις δυο γέφυρες στους Αμπελόκηπους σε πανικό από αυτοκίνητα όπου δεν μπορείς να κάνεις στην άκρη για να προσπεράσουν οι από πίσω.

motojojo
17/10/2022, 11:59
Παθων κι εγώ. Ειλικρινα δεν φοβουνται;

Και καλά εγώ, ήμουν αμαθος από Αθήνα, ανυπαρκτη εμπειρια απο μηχανη και μαλιστα όχι δική μου. Αλλά ρε γμτ δεν σκεφτεται κανείς ότι καποιος ενα τσικ προς τη διπλανη λωρίδα να κάνει, όχι να αλλάξει λωρίδα αλλά ίσα τη γραμμή να πατήσει, θα μετράνε τα κοκαλά τους στην ασφαλτο; Το αυτοκίνητο δεν προλαβαίνει να σε δει να έρχεσαι, με τέτοιες ταχύτητες δεν το βοηθάς να σε προστατέψει!

sam4g
17/10/2022, 12:06
Εικάζω, πως απλά δεν τους έχει κάτσει ποτέ η στραβή και νιώθουν άτρωτοι. Εμένα μ έχουν ρίξει 2 φορές κάτω, αυτοκίνητα που παραβίασαν στοπ και ευτυχώς πάντα πήγαινα με λίγα χλμ για να προλάβω τέτοιου είδους καταστάσεις. Αν στις συγκεκριμένες περιπτώσεις, δεν πήγαινα με λίγα ώστε να μπορέσω να μειώσω αρκετά την ταχύτητα μου πριν την πρόσκρουση, τώρα δεν θα έγραφα εδώ.

Προφανώς δεν έχουν ζήσει κάτι αντίστοιχο, πιστεύω. Αν δεις τα σημάδια απ το λάστιχο του αυτοκινήτου στο κράνος σου, πιστεύω αναθεωρείς.

STF
17/10/2022, 12:44
Αν πηγαίνεις με 60 (και πολλά είναι) έχει καλώς. Δεν είναι λίγες οι φορές όμως που η διήθηση δεν είναι διήθηση αφού κάποιοι κινούνται με -ή σχεδόν- παρόμοια ταχύτητα με τα αυτοκίνητα. Επομένως δημιουργούν πρόβλημα κι εγώ πολλές φορές αντίστοιχα αναρωτιέμαι γιατί όλοι αυτοί και όλες αυτές δε κάθονται πίσω από ένα αυτοκίνητο. Δε νομίζω να έχει συμβεί μόνο σε εμένα.

sam4g
17/10/2022, 12:55
Αν πηγαίνεις με 60 (και πολλά είναι) έχει καλώς. Δεν είναι λίγες οι φορές όμως που η διήθηση δεν είναι διήθηση αφού κάποιοι κινούνται με -ή σχεδόν- παρόμοια ταχύτητα με τα αυτοκίνητα. Επομένως δημιουργούν πρόβλημα κι εγώ πολλές φορές αντίστοιχα αναρωτιέμαι γιατί όλοι αυτοί και όλες αυτές δε κάθονται πίσω από ένα αυτοκίνητο. Δε νομίζω να έχει συμβεί μόνο σε εμένα.

Σωστό! Δεν τους κατηγόρησα. Απλά απορώ με την αυτοπεποίθηση που έχουν.