PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30

PaNick67
17/10/2022, 12:57
Σας είδα στον κηφισσό ένα F800GS, ένα ducati scrambler κι ένα βαραντέρο να κολλάτε πίσω μου, ενώ πήγαινα με 60χλμ ανάμεσα από σταματημένα αυτοκίνητα, γτ γινόταν της κολλάσεως. Έκανα άκρη να περάσετε και ευχαριστήσατε.

Ρε παιδιά, ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς πάτε με 80-100χλμ σε διήθηση ανάμεσα σε αυτοκίνητα που, πραγματικά, μπορεί να αλλάξουν λωρίδα ανά πάσα στιγμή, χωρίς προειδοποίηση. Μπράβο σας... Θέλει @@@@ για να το κάνεις.

Υ.Γ: Μάλλον έγινα κουλομαρία, μετά την έλευση του τέκνου.

A, εσυ πηγαινες και με 60! Αναμεσα σε σταματημενα αυτοκινητα στον Κηφισο το πιο γρηγορα που πηγαινα ηταν 40 χαω, οταν ρολαραν ανεβαζα αλλα παντα φροντιζα να πηγαινω +20-40 χαω απο τα αυτοκινητα. Πιο γρηγορα δεν αισθανομουν ασφαλης. Φυσικα ανοιγα οταν ειχε κενο να περασουν οι πιο γρηγοροι και απορουσα με την σειρα μου "μα δεν φοβουνται;"
Νομιζω οτι εχουν ψευδαισθηση ελεγχου, νομιζουν οτι θα προλαβουν να κανουν κατι αν καποιος στα 5 μετρα ανοιξει λιγο την γραμμη του, γιατι ειδε αντικειμενο, λακουβα, νεκρο ζωο, ποσο μαλλον αν αλλαξει λωριδα

Panos76
17/10/2022, 12:59
A, εσυ πηγαινες και με 60! Αναμεσα σε σταματημενα αυτοκινητα στον Κηφισο το πιο γρηγορα που πηγαινα ηταν 40 χαω, οταν ρολαραν ανεβαζα αλλα παντα φροντιζα να πηγαινω +20-40 χαω απο τα αυτοκινητα. Πιο γρηγορα δεν αισθανομουν ασφαλης. Φυσικα ανοιγα οταν ειχε κενο να περασουν οι πιο γρηγοροι και απορουσα με την σειρα μου "μα δεν φοβουνται;"
Νομιζω οτι εχουν ψευδαισθηση ελεγχου, νομιζουν οτι θα προλαβουν να κανουν κατι αν καποιος στα 5 μετρα ανοιξει λιγο την γραμμη του, γιατι ειδε αντικειμενο, λακουβα, νεκρο ζωο, ποσο μαλλον αν αλλαξει λωριδα

Ευτυχώς βλέπω και άλλους φλώρους εκτός από εμένα :D

STF
17/10/2022, 13:14
Σωστό! Δεν τους κατηγόρησα. Απλά απορώ με την αυτοπεποίθηση που έχουν.

H διήθηση με μεγάλη ταχύτητα δικαιούται κριτικής. Εγώ απλά αντίστοιχα αναφέρθηκα στην άλλη όψη του νομίσματος.

AristidisZ
17/10/2022, 13:18
Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος και θα έρθει ο Γαύρος και θα μας κυνηγάει, νομίζω ότι το +30 (που δε θυμάμαι που το είχα διαβάσει) είναι μια πολύ λογική ταχύτητα στην διήθηση...

motojojo
17/10/2022, 14:40
Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος και θα έρθει ο Γαύρος και θα μας κυνηγάει, νομίζω ότι το +30 (που δε θυμάμαι που το είχα διαβάσει) είναι μια πολύ λογική ταχύτητα στην διήθηση...

+20.

Έτσι λεει και ο Χουντρας.

karellen
17/10/2022, 15:19
Παίδες πληζ stop.
Γαύρος mode on. :D

bulmont
17/10/2022, 20:06
.... θα έρθει ο Γαύρος και θα μας κυνηγάει...

Τον βλέπω να με κυνηγαει με το καφασακι να με πιάσει και......:bawl::bawl::bawl:

OldMan
18/10/2022, 14:59
Τον βλέπω να με κυνηγαει με το καφασακι να με πιάσει και......:bawl::bawl::bawl:

Φαγουριζεσαι βλεπω και θα αναγκασεις αυτήν την ψυχουλα τον γαυρουλη να σε ξυσει..

Panos76
19/10/2022, 09:49
Σε είδα με τη cbεξάρα το πρωί να με χαιρετάς στα διόδια της Κατεχάκη (λευκό f/l με κόκκινο πλαίσιο).

:wave2:


Σε είδα και εσένα κρετίνε, με την κουνελόπουτσ@ το μαύρο σμαρτ, να έχεις παρκάρει στη μία και μοναδική θέση για μηχανάκια που είχε απομείνει στο παρκινγκ της δουλειάς. :a18:

doctor_john
19/10/2022, 11:10
κρετινέ : Επίθετο, άκλιτο

(προσπάθεια απόδοσης των χαρακτηριστικών του κρετίνου (https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BA%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%82) σε αντικείμενα που χρησιμοποιεί -διαμορφώνει)

DimisK
21/10/2022, 10:42
Σε είδα GSάκια σήμερα πρωί στην Κηφισίας με το δεξί κουτί (πλαϊνή βαλίτσα) στραπατσαρισμένο και λειψό.
Χωρίς να ξέρω τι συνέβη και με το συμπαθιο δλδ....αλλά που πάτε ρε παιδιά με τα 3βάλιτσα ταξιδιωτικοί μέσα στον χαμό;

DoctoR_k6
21/10/2022, 22:53
Σε είδα με το multi σήμερα στην Βουλιαγμένης να μου λες στο φανάρι...αυτά είναι μηχανάκια(εννοώντας το Κ6).
Αυτά (δείχνοντας το multi) είναι ποδήλατα...:lol:
Νταξει είσαι υπερβολικός σου λέω...
Πρώην κάτοχος gsxr 1000 k4 black edition... Κ 7 χρόνια τώρα με το Ducati κ 60Κ.
Χαιρετηθηκαμε, ρίξαμε κ ένα άνοιγμα στην ανάβαση της βουτάς (χλμ δεν λέμε για να μην χαλάσουμε το κλίμα).
Καλούς δρόμους εύχομαι!!!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/10/2022, 15:43
Σε είδα GSάκια σήμερα πρωί στην Κηφισίας με το δεξί κουτί (πλαϊνή βαλίτσα) στραπατσαρισμένο και λειψό.
Χωρίς να ξέρω τι συνέβη και με το συμπαθιο δλδ....αλλά που πάτε ρε παιδιά με τα 3βάλιτσα ταξιδιωτικοί μέσα στον χαμό;

Υπάρχουν κάποιοι που έχουν αντικαταστήσει τη μηχανή με το αυτοκίνητο (όπως εμένα) και κάνουν με αυτό όλες τις δουλειές. Αυτό συνεπάγεται και σούπερ μάρκετ. Οπότε το τριβαλιτσο χρειάζεται και χωρίς ταξίδι :wave2:

Nostradamus
23/10/2022, 18:21
Σας είδα σήμερα κοντά στην Οινόη παρέα ss σταματημενους στην άκρη, με ένα σοβαρά χτυπημένο, μάλλον CBR. Ελπιζω ο αναβάτης να μην είχε θέμα και απλά να είναι μόνο τα σίδερα το πρόβλημα.

jimpap
23/10/2022, 21:00
Σας είδα σήμερα περαστικούς στο χωριό Καράτουλα στο νομό Ηλείας, καμια 20αριά! Πολύ σας χάρηκα! Ήμουν από την αντίθετη πλευρά πηγαίνοντας προς τεχνητή λίμνη Πηνειού.

Acacius
31/10/2022, 18:56
Σε είδα να δίνεις άλλο νόημα στον όρο "Πράσινη Μετακίνηση" :eleison:

439056

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/11/2022, 04:21
Σε είδα να δίνεις άλλο νόημα στον όρο "Πράσινη Μετακίνηση" :eleison:

439056

Δε βλέπω καλά. Το τζάμι θέλει καθάρισμα .

Nostradamus
01/11/2022, 10:07
Σε ειδα σημερα με το κοκκινο freewind που ηταν λες και βγηκε χθες απο το εργοστασιο. Να το χαιρεσαι το εισαγωγης (οπως μου ειπες) και μακαρι να το κρατησεις στην ιδια κατασταση.

Σας βλεπω και ολους εσας με το ρημαδι το κινητο στο χερι. Οκ το εμπεδωσαμε ετσι θα συνεχισετε. Τουλαχιστον δωστε 5 ευρω ρε αχρηστα υλικα και παρτε μια βαση να εχετε το "ξερο" σας ελευθερο να αλλαζετε καμια ταχυτητα, οταν μιλατε.

Acacius
02/11/2022, 00:25
Δε βλέπω καλά. Το τζάμι θέλει καθάρισμα .

Το τζάμι είναι καθαρισμένο. Ο υαλοκαθαριστήρας θέλει αλλαγή.

Nostradamus
02/11/2022, 08:21
Σημερα το πρωι..Δυσκολο να μην σε δουμε. Εσφαξες το κοκκινο στην Κηφισιας, για να φυγεις πρωτος με το ρημαδι το astra που καβαλουσες. Σε προλαβαμε ευκολα. Δεν εισαι τοσο γρηγορος οσο νομιζεις βρε καρναβαλε, που μου γυρνας μονο με τον δεξιο καθρεφτη αγγλοαναθρεμμενε, τον οποιο ΑΝ κοιτουσες, θα εβλεπες τι γινεται πισω σου.

Αυτο που ακουσες/ενιωσες να πεφτει, ηταν οντως δικο σου πλαστικο ρε οργιο.. Αντε να σκορπισει το ερειπιο που καβαλας, μπας και εξαφανιστεις απο τον δρομο ταγαρι, κατσαπλια...

atom_smasher
03/11/2022, 06:10
Σε είδα παρκαρισμένη στο κέντρο, αλλά δεν βρίσκω το κλειδί το οποίο κάπου μου έπεσε μάλλον από την τσέπη...αυτό θα μου κοστίσει πολύ ασχημα.

Nostradamus
03/11/2022, 09:26
Σε ειδα σημερα με το Moto Morini 3 1/2 στην περιφερειακη Υμμητου, κατευθυνση προ Αθηνα. Το μηχανακι στην πενα, ο αναβατης μιας ηλικιας, με το αντιστοιχο μπουφαν και κρανος, και το πηγαινες ωραιοτατα. Καλους δρομους να εχεις και να συνεχισεις να το χαιρεσαι και να να καβαλας.

teo_g7
08/11/2022, 17:24
και σε ζήλεψα πρωί πρωί στον Κηφισό με το FJR και το σάκο με τα μπατόν στην πλάτη. Καλό δρόμο φίλε και καλά να περάσεις!

Nik0s_Dk
08/11/2022, 21:01
Σε είδα με το τζιπ σου έξω από την αμερικανική πρεσβεία να κατεβάζεις το τζάμι και να μου ζητάς μια χάρη. Να πας 2 μέτρα πιο μπροστά να σου πω αν είσαι μονός η ζυγός..
Ζυγός ήσουνα..
Το χουμε χάσει και έχουμε ησυχάσει μου φαίνεται..

TONYBANDIT
08/11/2022, 21:12
Σε είδα με το τζιπ σου έξω από την αμερικανική πρεσβεία να κατεβάζεις το τζάμι και να μου ζητάς μια χάρη. Να πας 2 μέτρα πιο μπροστά να σου πω αν είσαι μονός η ζυγός..
Ζυγός ήσουνα..
Το χουμε χάσει και έχουμε ησυχάσει μου φαίνεται..
Θα είχε 3-4 και δεν ήξερε ποιο πήρε σήμερα

asxetost
09/11/2022, 01:57
Σε είδα μωροντεράκι στον ύπνο μου, γιατί ο μάστορας σε έχει μέσα ενάμιση μήνα μέσα λες και είσαι φτιαγμένη από κύβους του Ρούμπικ η ρουφιάνα και μια βόλτα δεν έχουμε πάει ακόμα.. Τι γίνεται ρε παιδιά με τους μάστορες και ή πρέπει να πρήζεις μπάλες καθημερινώς και αδιαλείπτως και να πουλάς τσαμπουκά για να γίνει η δουλειά σου ή να κάτσεις να κάνεις υπομονή μέχρι να ασπρίσουν και οι τρίχες στα αυτιά σου; Πφφφ
Edit: επειδή ρώτησα και έναν γνωστό όντως έχουν ελλείψεις σε χαζόανταλλακτικά. Μηχανάκι 20ετιας ήθελα..

Tsber
09/11/2022, 09:55
Ζυγός ήσουνα..


Με ωροσκόπο βόδι :tooth:

motojojo
09/11/2022, 09:59
Με ωροσκόπο βόδι :tooth:

:bawl:

Κι εγω πήγα την περασμένη βδομάδα να ρωτήσω πως μπορώ να ακυρώσω την πινακίδα (γιατί στην Ελλάδα μου κράτησαν όλα τα χαρτια) και δεν θυμόμουν το νούμερο! :facepalm:

Tsber
09/11/2022, 10:15
:bawl:

Κι εγω πήγα την περασμένη βδομάδα να ρωτήσω πως μπορώ να ακυρώσω την πινακίδα (γιατί στην Ελλάδα μου κράτησαν όλα τα χαρτια) και δεν θυμόμουν το νούμερο! :facepalm:

:lol:

Είναι και να το'χεις φαίνεται με τους αριθμούς, σαν τη γιαγιά προχθές στο σούπερ μάρκετ που θυμόταν απ' έξω τον αριθμό της κάρτας και μάς έκανε όλους ρόμπα...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
10/11/2022, 06:07
:lol:

Είναι και να το'χεις φαίνεται με τους αριθμούς, σαν τη γιαγιά προχθές στο σούπερ μάρκετ που θυμόταν απ' έξω τον αριθμό της κάρτας και μάς έκανε όλους ρόμπα...

Μάλλον σε κανένα ονλαιν καζίνο θα είχε κολλήσει η γιαγιά και την έμαθε απέξω...

giorgosb
24/11/2022, 08:06
Σε είδα πριν λίγο στην Αργυρουπόλεως, βιαστικέ με το T-max να κλωτσάς αμάξι επειδή άργησε 2 δευτερόλεπτα να σου κάνει χώρο να περάσεις στην διήθηση. Έχει ξεφύγει το πράγμα..

Tsber
24/11/2022, 17:21
Σε είδα Yamaha TMax γκρι, με την κίτρινη High Vis - φωσφοριζέ ζελατίνα στην Κίμωνος Βόγα :D

Υπάρχουν ωρέ φωτιζόμενες ζελατίνες;!

Δεν ξέρω αν μου άρεσες πάντως σίγουρα μου έκανες εντύπωση!

ptc
27/11/2022, 12:05
439685

Σε είδα να έχεις βολευτεί και δε σε ενόχλησα. :D

karellen
27/11/2022, 14:27
:bawl:

νεοσσός
27/11/2022, 17:04
Θεϊκό! :lol:

spyrval
27/11/2022, 19:30
Σε είδα με τα 2 παιδιά σου στο σκούτερ. Κράνος ούτε για δείγμα φυσικά. Ευτυχώς εσύ φόραγες σκούφο για να μην παγώσεις, για τα παιδάκια χ€στηκες.

SeniorCanardo
28/11/2022, 11:05
Σε είδα καραγκιόζη να έχεις δασικό στα δεξιά, μονοπάτι στα αριστερά, αλλά εσύ να διαλέγεις να διασχίσεις διαγώνια τρία φρέσκο-σπαρμένα χωράφια.
Επιπροσθέτως χάθηκες και πέρασες και δεύτερη φορά.

Μετά φταίει ο κοσμάκης όταν κράζει.

Το μόνο άλλοθι που μπορώ να σου δώσω, είναι να είσαι κάνας "λακαμάς μιλένιαλ", που δεν έχει δει ποτέ σπαρμένο χωράφι και το πέρασες για αλάνα.:moutza:

nikos_abel
28/11/2022, 11:11
Σε είδα πρωί πρωί με το παπί, να περνάει μπροστά σου στο μέτρο από το πουθενά η πεζή ηλίθια χωρίς να κοιτάξει,
χωρίς να ελέγξει, χωρίς αύριο.
Σε πρόλαβα στο φανάρι και σου ένευσα πόσο τυχερός ήσουν (και η ηλίθια επίσης) και πιάσαμε τη κουβέντα.

Καλούς δρόμους φίλε, καλή βόλτα την Κυριακή και ευχαριστώ για την πρόσκληση να έρθω μαζί σας.

Και να έχεις τύχη όπως και σήμερα, γιατί το να προσέχεις δεν φτάνει δυστυχώς....

kostaskk
28/11/2022, 11:23
Σε είδα να τρακάρεις 2 φορές σε 300 μέτρα με το kaze r, προφανος χωρίς δίπλωμα και μάλλον πρώτη φορά οδηγουσες,, σε πέτυχα την πρώτη που το σήκωσες και πήγαινες όπως να ναι κρατώντας την σπασμένη μασκα-φαναρι, με κομμάτια να φεύγουν
στο δρόμο, κοίταζα να μείνω μπροστά μη με στουκαρεις, σε μια διασταύρωση πήγες να περάσεις και στουκαρες σε μια πόρτα αυτοκινήτου μπροστά, έφυγες κιόλας, κρίμα το kaze r

Billymuse
28/11/2022, 11:32
Σε είδα στην Πατησίων έξω από το πολυτεχνείο στο scooter σου την Παρασκευή που μας πέρασε και στο κράνος στο πίσω μέρος είχες αυτοκόλλητο moto.gr.. αν είσαι εδώ μέσα δώσε στίγμα :eek:

OldMan
28/11/2022, 13:30
Σε είδα στην Πατησίων έξω από το πολυτεχνείο

Τι δουλεια εχεις εσυ ρε Billy σε υψόμετρα επιπεδου θαλασσας..??:eek:

alexis72
28/11/2022, 13:36
σας ειδα 4-5-6 μηχανόβιους ...
κατα τις 11 σημερα να σφάζετε το κόκκινο (οπως το κάνουν δεκάδες -εκατοντάδες καθημερινά μοτο σε αυτο ακριβώς το σημείο ) αθανασίου διάκου για να βγεις στη λεωφορο αμαλίας κ λίγο πριν τις στυλες ολυμπίου διός να την εχουν στήσει 2 μηχανές της διας κ να γράφουν αβέρτα ....εκεί βρε παιδιά την στήνουν πολύ συχνά ΔΕΝ το ξέρετε ?

KAGOURO
28/11/2022, 22:44
Σας είδα να ανεβαινεται εχθες κατα τις 1100 υπο βροχουλα για βράχους Μετεώρων απο το Καστράκι ! 4-5 μηχανες .Πολύ χάρηκα ογιατί όλο το ΣΚ δεν ειχαμε δει αλλες μηχανές στα Μετέωρα....Καλούς δρόμους (Varadero-TDM).

motojojo
01/12/2022, 20:55
Ενω περίμενα στη μεση του δρόμου με το φλασακι μου σε λειτουργια να περιμενω να αδειασει το αντιθετο ρευμα να στριψω αριστερά,σε είδα βλάκα με ημιφορτηγό κιόλας (του δημου!) να κάνεις κίνηση να με περάσεις για να στριψεις πρώτος! Δηλ έλεος ρε μλκ, πίστευες ότι θα περάσεις το αμαξι μπροστά σου και θα έστριβες πρώτος;

Το έχουν τερματίσει μερικοί! Και καλά το γατακι του δήμου που νόμιζε ότι θα ξεκινουσε πιο γρήγορα, στο Βόλο είδα ακριβώς το ίδιο με λεωφορεία!!! Να θέλει τουριστικό λεωφορείο να στριψει αριστερά σε μεγάλο δρόμο με νησίδα και να έχει χωθεί αλλο μικρότερο λεωφορείο να στριψει πρώτο! (το μικρό καβάλησε και πεζοδρόμιο).

Τι σκεφτεται ο ανυπαρκτος εγκεφαλός τους;

macdeath_s
02/12/2022, 13:53
Σας είδα και λάμπατε παρόλη τη συννεφιά

439806

439807

doctor_john
02/12/2022, 19:55
Σε είδα rs 660, ωραίος ήχος δεν σε αδικώ που μαρσάρεις με υβριδικούς ρυθμούς ποζερά - ντελιβερά.
Ξεπέρασε το σύντομα γιατί το φθείρεις. Όχι πως δεν σε νιώθω, για την φθορά το λέω ειλικρινά ;)

sam4g
02/12/2022, 20:44
Σε είδα NC750X του ‘21 το πρωί στο φανάρι στον άγιο Στέφανο. Όταν βγήκαμε εθνική έφυγες γρήγορα( δεν μπόρεσα να ακολουθήσω γιατί είμαστε ακόμα στο στρώσιμο)

Εσένα είχα δει, όταν ήμουν στο ψάξιμο, και αποφάσισα να πάρω το ίδιο.

Πάντα όρθιος και να τη χαίρεσαι (ωραίος ο λασπωτηρας πίσω, αν είσαι εδώ στείλε πληροφορίες) :beer:

skritikos
02/12/2022, 21:11
Σε είδα NC750X του ‘21 το πρωί στο φανάρι στον άγιο Στέφανο. Όταν βγήκαμε εθνική έφυγες γρήγορα( δεν μπόρεσα να ακολουθήσω γιατί είμαστε ακόμα στο στρώσιμο)

Εσένα είχα δει, όταν ήμουν στο ψάξιμο, και αποφάσισα να πάρω το ίδιο.

Πάντα όρθιος και να τη χαίρεσαι (ωραίος ο λασπωτηρας πίσω, αν είσαι εδώ στείλε πληροφορίες) :beer:

Off topic: προτίμησες το DCT ή το manual;

sam4g
02/12/2022, 21:42
Off topic: προτίμησες το DCT ή το manual;

Το manual προτίμησα εγώ.

skritikos
02/12/2022, 22:29
Το manual προτίμησα εγώ.

Διάβασα μετά που σου έγραψα το ωραίο μεγάλο thread που είχες ανοίξει. Ωραίο χρώμα το πήρες και τυχερός που το βρήκες. Το 'λευκό/γκρι' το 23αρι λένε για Μάρτιο+

STF
03/12/2022, 14:30
Διάβασα μετά που σου έγραψα το ωραίο μεγάλο thread που είχες ανοίξει. Ωραίο χρώμα το πήρες και τυχερός που το βρήκες. Το 'λευκό/γκρι' το 23αρι λένε για Μάρτιο+

Αυτό πρέπει να το δεις από κοντά, είναι περίεργο χρώμα αυτό το "τσιμεντέ" και δε ταιριάζει σε όλες τις μοτό. Από τις φωτό καλό φαίνεται αλλά είμαι περίεργος να δω από κοντά τον συνδυασμό με το ασημί που έχει σε ενδιάμεσα πλαστικά.

AristidisZ
07/12/2022, 08:24
Σε είδα το πρωί στον περιφερειακό της Δραπετσώνας προς λιμάνι, με το MY22 CB500X και κράνος HONDA :wave2:
Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος ! :beer:

Nomand
12/12/2022, 19:47
Σε είδα και σε χαζευα πολύ ώρα για να σε καταλαβω440086

sam4g
15/12/2022, 22:05
Σε είδα με το ωραίο crf300 Rally στον παράδρομο του κηφισσου στο ύψος της Δυρραχίου. Πολύ ωραίο το Rally. Πρώτη φορά το βλέπω από κοντά..

Καλά χιλιόμετρα να έχεις

karellen
16/12/2022, 08:24
Σε είδα μπόμπιρα

440132

440133

Acacius
16/12/2022, 19:16
Σε είδα με το σχετικά ταλαιπωρημένο Ducati SS δίπλα από το μαιευτήριο στην παραλιακή. Σε έσπρωξα λίγο αλλά μάταια. Ελπίζω τελικά να κατάφερες να το βάλεις μπροστά.

balnik
16/12/2022, 23:00
Σε είδα με τη Ducati να έχεις μπει στην είσοδο για Κηφισό (άνοδος) από τα ΚΤΕΛ, να το έχεις μετανιώσει γιατί μάλλον ήθελες να πας από τον παράδρομο στα Leroy Merlin ή κάτι τέτοιο και θεώρησες ασφαλές να πατήσεις τα αλάρμ και να κάνεις σιγά σιγά όπισθεν στα δεξιά της εισόδου για να βγεις από τη διχάλα στον παράδρομο. Ελπίζω να μη σε μάζεψε κανείς.

DimisK
17/12/2022, 20:42
Σε είδα σήμερα στο φανάρι επί της Βουλιαγμένης μαύρο τενερέ (νομίζω), ενώ είμαστε όλοι σταματημένοι, να περνάς από τα πλάγια μπροστά... και να αράζεις επιδεικτικά σχεδόν καθέτως πάνω στη διάβαση...
Φυσικά άναψε φανάρι και περιμέναμε όλοι να πάρεις απόφαση να ξεκινήσεις με το πάσο σου.

Τι σκέφτονται μερικοί ήθελα να ήξερα...

Tsber
17/12/2022, 21:21
Σε είδα και μιλήσαμε στο φανάρι Όλγας - Μπότσαρη συνάδελφε με το μαύρο/χρυσό Er6-n σε άψογη κατάσταση βιτρίνας!

Πραγματικά έπαθα πλάκα, ακόμα και τα κρύσταλλα των φλας ήταν σαν καινούργια...

Να το χαίρεσαι και πάλι και να το κρατήσεις το ίδιο άψογο και όμορφο :beer:

AristidisZ
19/12/2022, 10:45
Σας βλέπω αρκετά συχνά, μέσα στη μαύρη νύχτα 11-12 το βράδυ με φιμέ μαύρη ζελατίνα στο κράνος (προφανώς κατεβασμένη)

Τι σκατά βλέπετε ήθελα να ξερα...

Nostradamus
19/12/2022, 11:32
Ξεκιναει αυτη η αγαπημενη εποχη που θα σας βλεπω ολο και περισσοτερους, οπως τον σημερινο στην περιφερειακη Υμηττου... Με κουβερτα στο σκουτερ, γαντια ειτε σε σκουτερ ειτε σε μηχανη, neck warmers, αλλα ξεκρανωτοι κατα τα αλλα ρε απιθανοι καρναβαλοι...

STF
19/12/2022, 15:51
Ξεκιναει αυτη η αγαπημενη εποχη που θα σας βλεπω ολο και περισσοτερους, οπως τον σημερινο στην περιφερειακη Υμηττου... Με κουβερτα στο σκουτερ, γαντια ειτε σε σκουτερ ειτε σε μηχανη, neck warmers, αλλα ξεκρανωτοι κατα τα αλλα ρε απιθανοι καρναβαλοι...

:lol:

STF
19/12/2022, 15:53
Σας βλέπω αρκετά συχνά, μέσα στη μαύρη νύχτα 11-12 το βράδυ με φιμέ μαύρη ζελατίνα στο κράνος (προφανώς κατεβασμένη)

Τι σκατά βλέπετε ήθελα να ξερα...

Υπάρχουν φιμέ και φιμέ ζελατίνες. Εγώ έχω μια χρυσή που αφήνει το 95% του φωτός να περνάει, πολλοί δεν το πιστεύουν μέχρι να τη δοκιμάσουν.
Τι να κάνω ο έρμος, να παγώσω;

:lol:

AristidisZ
19/12/2022, 16:05
Υπάρχουν φιμέ και φιμέ ζελατίνες. Εγώ έχω μια χρυσή που αφήνει το 95% του φωτός να περνάει, πολλοί δεν το πιστεύουν μέχρι να τη δοκιμάσουν.
Τι να κάνω ο έρμος, να παγώσω;

:lol:

Μπα, μαύρες φοράνε τα μανάρια

harris_x
19/12/2022, 16:33
Σας βλέπω αρκετά συχνά, μέσα στη μαύρη νύχτα 11-12 το βράδυ με φιμέ μαύρη ζελατίνα στο κράνος (προφανώς κατεβασμένη)

Τι σκατά βλέπετε ήθελα να ξερα...

Στην Αθήνα βλέπεις μια χαρά :smokin:

Πιο έξω που οι δρόμοι δεν έχουν φωτισμό, δεν.

yes-u
19/12/2022, 20:32
Σας είδα παλαίμαχα πρεζάκια στη Μεσογείων στο φανάρι του Γεννηματά, υποβαστάζοντας ο ένας τον άλλο, να προσπαθείτε να βγάλετε από την αριστερή λωρίδα ένα κομμάτι από το κράσπεδο σε μέγεθος τσιμεντόλιθου...yoo doo Right (https://www.youtube.com/watch?v=Npc2qyM8jXs)

AristidisZ
19/12/2022, 21:06
Στην Αθήνα βλέπεις μια χαρά :smokin:

Πιο έξω που οι δρόμοι δεν έχουν φωτισμό, δεν.
Εγώ ρε σύ Χάρη δε το έλεγα μια χαρά όταν με έπιανε η νύχτα και ήμουν με την φιμέ, ακόμα και στην παραλιακή…
Περί ορέξεως βέβαια…

motojojo
21/12/2022, 19:41
Σας ειδα εσας τους 4-5 που περιμενατε μπροστά μου στο φανάρι να αγνοείτε τον φουκαρά το φύλακα μπροστά στον αρειο πάγο που βγηκε στη μεση του δρόμου για να βοηθήσει ένα ασθενοφόρο να περάσει κι εσεις λοβοτομημένοι να κανετε ελιγμους να τον περάσετε μονο και μόνο επειδή είχατε πράσσινο....

Θεωρουσα τους ξένους ηλιθιους και λοβοτομημένους αλλά 3 βδομάδες τώρα βλέπω κι εμείς δεν πάμε πίσω κι ενισχύεται η αποψη μου για το πόσο πιθήκια είμαστε.

spyrval
22/12/2022, 09:38
Σε είδα να κάνεις τη χαριτωμενιά σου. Εντάξει μωρέ, έφυγες εν ψυχρώ με κόκκινο, τί έγινε; Κι επειδή ήταν στη Λεωφόρο Μαραθώνος, σιγά τα ωά. Θα πει κάποιος ότι τη διέσχισες κάθετα και πέρασες και τα 2 ρεύματα που είχαν πράσινο σε δρόμο με νησίδα ανάμεσα. Αφού πρόσεξες, στάθηκες κάθετα στη μέση για να είσαι ασφαλής και να κοιτάξεις. Και σιγά την κίνηση, 8 η ώρα το πρωί.
Εύχομαι την επόμενη φορά να μη σου έρθει από το ένα ρεύμα ο κακομοίρης με το παπί που σε φασκέλωνε έξαλλος. Να δεις τη νταλίκα που δε θα προλάβει να φρενάρει και θα σε κάνει μαζί με το κωλοvitara σου χαλκομανία.

macdeath_s
24/12/2022, 18:56
Σε είδα και είπα να το απαθανατήσουμε το πορνογράφημα. 440248

mikepap
24/12/2022, 20:05
440250Σε ειδα στο πρωινο καφε σημερα

mikepap
24/12/2022, 20:06
440251

Bowleno
25/12/2022, 04:52
440251

Κοιτάς μια την μοτερούκλα, κοιτάς και τα φρένα που έχει και σε λούζει κρύος ιδρώτας....:lol:

Τι κουκλιά βγάζανε τότε....:pink:

bulmont
25/12/2022, 15:11
...... κοιτάς και τα φρένα που έχει και σε λούζει κρύος ιδρώτας....

Ενω τα αμορτισέρ είναι δύναμη εεε;;;;;;;;

Bowleno
25/12/2022, 18:43
Ενω τα αμορτισέρ είναι δύναμη εεε;;;;;;;;

Καλά, εκεί σε πιάνει κόψιμο λέμε:lol:

viper1
25/12/2022, 18:56
Αν το ακούσετε πως δουλεύει τα υπόλοιπα που γράφετε θα τα ξεχάσετε

Bowleno
31/12/2022, 16:41
Σε είδα στο Χαλάνδρι, πριν λίγο...απέξω εμφάνιση και από μέσα εξαφάνιση:cry:
440393

Gorgo
01/01/2023, 11:40
Αν το ακούσετε πως δουλεύει τα υπόλοιπα που γράφετε θα τα ξεχάσετε

Με 6σε2 θα ακουσουν 6 ραπτομηχανες, με 6σε1 ομως θα περασει ενα jet απο μακρια!!!
Φανταστειτε να ειναι δυο μαζι.(θα επανελθω).

sanctusan
03/01/2023, 10:57
Σε είδα σε άρθρο ΜοτοΤρίτη, Honda RC211V! Δεν ήξερα καν την ύπαρξη σου, αλλά όχι μόνο υπάρχεις, έχεις πάρει και τίιτλους MotoGP!

V5 λέμε

DoctoR_k6
03/01/2023, 14:25
Σε είδα σε άρθρο ΜοτοΤρίτη, Honda RC211V! Δεν ήξερα καν την ύπαρξη σου, αλλά όχι μόνο υπάρχεις, έχεις πάρει και τίιτλους MotoGP!

V5 λέμε

Τι εκανες πριν 20 χρονια δηλαδη?
Τοτε που σαρωνε ο καταστροφεας των ονειρων των αλλωνονε...:bawl:

billy84
03/01/2023, 16:24
Τι εκανες πριν 20 χρονια δηλαδη?
Τοτε που σαρωνε ο καταστροφεας των ονειρων των αλλωνονε...:bawl:



Αυτό το V5 περιμένουμε απο τότε να βγει στην παραγωγή. Ήμουν μαθητής και τώρα έχω άσπρα μαλλιά!:lol:

doctor_john
03/01/2023, 17:24
Δεν έχουμε τέτοια βουνά ρε Βασίλη! :lol: μου θες και 5κύλινδρο V... εγώ άσπρισα να σε βλέπω στη Σαμοθράκη και το ξέρω το μέρος..

Gorgo
04/01/2023, 14:40
440442440442
Τα είδα και τα δύο και πήγα πολλά χρόνια
πίσω...όταν τακουσα δε ξανανιώσα.:beer:

Tsber
04/01/2023, 16:48
όταν τακουσα δε ξανανιώσα.:beer:

Heavy metal στην κυριολεξία!

KotsosDR
04/01/2023, 18:13
Αυτό το V5 περιμένουμε απο τότε να βγει στην παραγωγή. Ήμουν μαθητής και τώρα έχω άσπρα μαλλιά!:lol:

Μα έχει βγει ... Απλά δεν είναι για εμάς :look:
https://youtu.be/twt1M3wPCqc

DoctoR_k6
04/01/2023, 18:39
Μα έχει βγει ... Απλά δεν είναι για εμάς :look:
https://youtu.be/twt1M3wPCqc

Ναι αλλα ειναι V4...εμεις θελουμε το V5. :D

KotsosDR
04/01/2023, 20:21
Ναι αλλα ειναι V4...εμεις θελουμε το V5. :D

Ναι , Σωστά! :beer:

asxetost
05/01/2023, 00:11
Σε ειδα νεοελληναρα με το 2λιτρο αουδι σου να με προσπερνας ερειστικα απο δεξια λωριδα ενω πηγαινα ηδη αρκετα πιο γρηγορα απο την υπολοιπη κινηση, ισα μεχρι τα επομενα 100 μετρα να σε ξαναπερασω οταν κολλησες πισω απο το μπουγιο στο επομενο φαναρι.
Καλη χρονια να εχουμε λοιπον.

Tsber
07/01/2023, 13:51
Σε είδα πάρκινγκ για μοτοσικλέτες και δεν το πίστευα...

440526

Χάρηκα κι ας είσαι όπου να 'ναι, πέρα και πάνω από το πεζοδρόμιο και πρακτικά αόρατο από τον υπόλοιπο χώρο στάθμευσης αφιερωμένο στα αυτοκίνητα.

Ας ελπίσουμε τώρα που βρήκατε το στένσιλ να το χρησιμοποιείτε πιο συχνά!

STF
07/01/2023, 14:54
Σε είδα πάρκινγκ για μοτοσικλέτες και δεν το πίστευα...

440526

Χάρηκα κι ας είσαι όπου να 'ναι, πέρα και πάνω από το πεζοδρόμιο και πρακτικά αόρατο από τον υπόλοιπο χώρο στάθμευσης αφιερωμένο στα αυτοκίνητα.

Ας ελπίσουμε τώρα που βρήκατε το στένσιλ να το χρησιμοποιείτε πιο συχνά!

Ποιο πολύ θυμίζει δρόμο κίνησης για μοτοσυκλέτα παρά πάρκινγκ. Αλήθεια που βρίσκεται;

Bowleno
07/01/2023, 18:07
Ποιο πολύ θυμίζει δρόμο κίνησης για μοτοσυκλέτα παρά πάρκινγκ. Αλήθεια που βρίσκεται;

Σωστός! δρόμος για μοτό είναι, το σχεδιάγραμμα του δεν συνάδει με πάρκινγκ.....

Tsber
07/01/2023, 18:18
Ρε παιδιά, συγκρατηθείτε :lol:

Δρόμος που αρχίζει και τελειώνει σε πεζόδρομιο;

Τελικά είμαστε πολύ προχώ στην Ελλάδα!

Bowleno
07/01/2023, 18:36
Ρε παιδιά, συγκρατηθείτε :lol:

Δρόμος που αρχίζει και τελειώνει σε πεζόδρομιο;

Τελικά είμαστε πολύ προχώ στην Ελλάδα!

Με τόσα που έχουν δει τα ματάκια μας.....:D

Tsber
07/01/2023, 19:33
Με τόσα που έχουν δει τα ματάκια μας.....:D

Καταλαβαίνω αδελφέ, για αυτό όπως είπα προσπαθώ να κρατάω τα θετικά.

Ασχολήθηκαν με την υπόθεση μοτοσικλέτα έστω και με πέντε μέτρα ασφάλτου μεταξύ ενός πεζοδρομίου και ενός κρασπέδου!

Nitse3
07/01/2023, 20:11
Ποιο πολύ θυμίζει δρόμο κίνησης για μοτοσυκλέτα παρά πάρκινγκ. Αλήθεια που βρίσκεται;

Απέναντι από το Ποσειδώνιο.

Tsber
07/01/2023, 20:29
Απέναντι από το Ποσειδώνιο.

Σωστός, εκεί είναι, στο πεζοδρόμιο της αποθήκης της Αρχαιολογικής Υπηρεσίας :a013:

STF
07/01/2023, 23:37
Ρε παιδιά, συγκρατηθείτε :lol:

Δρόμος που αρχίζει και τελειώνει σε πεζόδρομιο;

Τελικά είμαστε πολύ προχώ στην Ελλάδα!

Με ξεγέλασαν τα φύλλα και το κάδρο της φωτό. Πάντως επέλεξαν εντελώς λάθος σχέδιο μοτό, στη καλύτερη θα έπρεπε να είναι μοτό χωρίς αναβάτη.

Acacius
08/01/2023, 11:56
Σε είδα μεγάλη μοτοπαρέα, καμιά εικοσαριά μοτοσυκλέτες, να μπαίνετε στο Λιμένα Χερσονήσου πριν μία ώρα και κάτι. Ελπίζω να περάσετε όσο καλά φαντάζομαι.

dumutrus
08/01/2023, 18:01
Σας είδα μία μοτοπαρέα στην Μουδανίων με κατεύθυνση στο τρίτο πόδι και μία δεύτερη στη ραιδεστό μαζεμένοι. Ελπίζω να γουστάρατε.

OldMan
09/01/2023, 11:12
στη ραιδεστό μαζεμένοι.

Σουβλακερί "Η Μεσόγειος"..??