PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30

AUFGEBRACHT
24/02/2023, 16:06
Σε είδα μπάρμπα με το φορτηγό πρωινιάτικα, να βγαίνεις αέρα-πατέρα στη λεωφόρο Μαραθώνος χωρίς να κοιτάξεις και να περνάω ξυστά, ο Θεός φύλαξε και είχαμε δυσάρεστα...

doctor_john
24/02/2023, 18:15
Θέλω να το δώ σε περίπτωση που έχω fairing, μασκα να το κρύβω.
Εδώ ένα τυχαίο παράδειγμα. (https://www.amazon.com/WOLFBOX-Mirror-Backup-Camera-Screen/dp/B0811Q28N6/ref=zg_bs_3248687011_sccl_1/147-2971893-0106439?psc=1)

Για να το δοκιμάσει κάποιος θεωρώ ότι θα πρέπει να ελέγξει πρώτα την απόσταση που έχει το σημείο πάνω από τα όργανα σε σχέση με αυτήν που είναι οι καθρέπτες.
Αν είναι πολύ πιο κοντά πιθανά θα κουράσει.
Επίσης αν βλέπει το σημείο αυτό στο οπτικό του πεδίο όταν οδηγεί. Αν χρειάζεται να σκύψεις για παράδειγμα, είναι πολύ. Αν το βλέπεις με μικρή κίνηση των ματιών οκ.

Vassilis
24/02/2023, 23:56
Lol,απλά ρώτησα γιατί ήμουν και εγώ στον Κηφισσό και οδήγουσα σαν κάγκουρας (προσπαθώντας να συνιθίσω του καινούριους/μικροσκοπικούς καθρέπετες-τους όποίους σιγά-σιγά μετανιώνω και η γυναίκα μου θα μου τους βάλει στον.. αμα μάθει πόσα ξόδεψα - χαχα)! - Οπότε σύγνωμη, αν έκανα καμία καγκουριά και έκλεισα κανεναςν - lmao

χαχα όχι αγαπητέ, ο εν λόγω δεν είχε καν καθρέπτες.

motojojo
28/02/2023, 20:31
Σε ειδα :pink::pink::pink:

441735

Τα λογια ειναι περιττα

o_gavros
08/03/2023, 21:01
Σε είδα.
Σε αναγνώρισα όμως;
Κάνω λάθος ή ο νεαρός στη φωτό είναι (και) μοτέος, με κάτι πέραδώθε κάπου Αγγλία;
για βοηθάτε γιατί με αρρώστησε.


441866

STF
08/03/2023, 21:05
Σε είδα.
Σε αναγνώρισα όμως;
Κάνω λάθος ή ο νεαρός στη φωτό είναι (και) μοτέος, με κάτι πέραδώθε κάπου Αγγλία;
για βοηθάτε γιατί με αρρώστησε.


441866

Αυτός που υποθέτεις (μάλλον) λέγεται Γιώργος, αν εννοείς τον XLGeorge, σε αυτή τη περίπτωση όχι, δεν είναι αυτός.

o_gavros
08/03/2023, 21:07
έχεις δίκιο. τον έχω γνωρίσει και σε βόλτα τα παλιά τα χρόνια που βολτάρε το φόρουμ.

billy84
09/03/2023, 09:03
Πάντως και ο GeorgeXL είχε πάει προς τα εκεί με άλλους δύο αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει ένα ταξιδιωτικό. Αλλά νομίζω με το Africa 1000 που πήρε μετά.

Nostradamus
09/03/2023, 13:07
Σας ειδα εχθες το απογευματακι ( και εμενα μεσα), ολη η οδηγικη νοοτροπια μας μαζεμενη σε 30 δευτερολεπτα. Δρομος διπλης κατευθυνσης, πηγμενος. Διηθηση μεταξυ του ρευματος ανοδου και καθοδου. Λεβεντης πεζος, αποφασιζει να περασει, απο το ρευμα ανοδου καθετα τον δρομο αναμεσα στα σταματημενα. το Κανει 20 μετρα πανω απο την υπαρχουσα διαβαση πεζων κοιτωντας οχι προς το ρευμα που κοβει πρωτο αλλα προς το αλλο. φτανει στην διαγραμμιση. Χιπστερ ξεκρανωτος με την βεσπα που παει σβελτα, φρεναρει οριο να μην τον μαζεψει γιατι ειναι ηδη πανω στην διαχωριστικη γραμμη κοιτωνας στην αλλη πλευρα (ορθως). Τον ακουμπαει. Κοιταζονται. Γυριζουν και οι δυο και κοιτουν τα τρια δικαβαλα ΔΙΑΣ που ειναι μπροστα τους στο ρευμα της καθοδου. 10 αργα δευτερολεπτα συνολικης σιωπης. Κανουν νευμα οι ΔΙΑΣ να περασει ο πεζος απεναντι. Συνεχιζουμε ολοι τον δρομο μας.

XLGeorge
09/03/2023, 21:09
Σε είδα.
Σε αναγνώρισα όμως;
Κάνω λάθος ή ο νεαρός στη φωτό είναι (και) μοτέος, με κάτι πέραδώθε κάπου Αγγλία;
για βοηθάτε γιατί με αρρώστησε.
441866

Ο νεαρος της φωτο εχει μερικα κιλακια παραπανω απο μενα :D

Στην παρακατω φωτο ειμαι εγω με το CRF1000 με το οποιο ειχα κανει αυτο το ταξιδι, δεξια μου το XRV750 του Παντελη. Ωραιο ταξιδι περιπετειας που ελπιζω να (μπορεσω να το) ξανακανω με καποιες παραλλαγες.

441877

o_gavros
09/03/2023, 21:30
Ντάξει, δεν ξέρετε τι φωτιές ανάβετε όμως, παλιοαλητες...

azar41
10/03/2023, 08:09
Φώρτωμα το Ζ και δρόμο,η βενζίνη είναι φθηνή στα σταν!
Ακόμη!

https://www.youtube.com/watch?v=8OMdCiIzU4A&t=618s

o_gavros
10/03/2023, 08:45
Πραγματικά αξιοθαύμαστη η κοπελιά!!!
Η εμπειρία που αποκόμισα από τη βόλτα στο Μπακου (μισά χλμ & ημέρες από μια βολτα στα Σταν), είναι πως το Ζ μου δεν είναι για εκείνες τις γειτονιές.
Ήμουν τυχερός και την έβγαλα μόνο με μερικές τουμπες ανώδυνες. Η στραβή όμως για το μηχανάκι, καραδοκουσε παντού (πλην Τουρκίας).
Η δε σωματική κόπωση, επιβάλλεται να μην παραλειφθεί από το γενικότερο λοτζιστιξ του εγχειρήματος. Τότε την υπερκερασε ο ενθουσιασμός. Σήμερα αν έφευγα για εκει, ξεροντας ότι απαιτείται διπλάσιος χρόνος και χλμ, θα μαγκωνα να το κάνω με το Ζ. Αν η κατεύθυνση ήταν προς δυτικά, δε θα το συζηταγα καν, λεφτά, σακουβαγιαζ (:p) και πουλι.
Προς ανατολικά, άλλη ιστορία.
Αλλά τα όνειρα είναι φρι, προσωρας... :D

SeniorCanardo
14/03/2023, 09:51
Σε είδα ρε ¨γ@μημένε" κουτάκια με το διπλοκάμπινο και σε απέφυγα, εσύ φυσικά δεν με είδες γιατί ξυριζόσουν. :confused:

Το επόμενο είναι να δούμε καμιά "καρι@λίτσα" να κάνει "μπικίνι". :bawl:

giorgosb
14/03/2023, 10:03
Σε είδα ρε ¨γ@μημένε" κουτάκια με το διπλοκάμπινο και σε απέφυγα, εσύ φυσικά δεν με είδες γιατί ξυριζόσουν. :confused:

Ίσως είχε αργήσει κι αυτός στο ραντεβού με τον οδοντίατρο.. :p

https://m.youtube.com/watch?v=qN4M3XGoYm4

Tsber
23/03/2023, 10:47
Σε είδα να έχεις παρκάρει το αυτοκίνητό σου καμαρωτά, επιδεικτικά παράνομα πάνω σε πεζοδρόμιο ευρωπαϊκού επιπέδου με κολωνάκια κλπ, να έχεις αφαιρέσει ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ τις πινακίδες για να μην μπορεί να σου τις πάρει η αστυνομία, και να τις έχεις πάνω στο ταμπλό σε κοινή θέα για να τις βλέπουν όλοι :lol:

Υπερβολική δόση Ελλάδας πουρνό - πουρνό...

PortisHead
24/03/2023, 10:09
Σε είδα να έχεις παρκάρει το αυτοκίνητό σου καμαρωτά, επιδεικτικά παράνομα πάνω σε πεζοδρόμιο ευρωπαϊκού επιπέδου με κολωνάκια κλπ, να έχεις αφαιρέσει ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ τις πινακίδες για να μην μπορεί να σου τις πάρει η αστυνομία, και να τις έχεις πάνω στο ταμπλό σε κοινή θέα για να τις βλέπουν όλοι :lol:

Υπερβολική δόση Ελλάδας πουρνό - πουρνό...

Ερασιτεχνης.
Εγω ηξερα καποιον που τις ειχε με βιδες πεταλουδες για ευκολο ξεμονταρισμα και τις πεταγε στο πορτ παγκαζ οταν παρκαρε παρανομα ;)

rex4539
24/03/2023, 10:32
Το κορυφαίο θα ήταν να έδενε το όχημα με αλυσίδες σε κάποιο σταθερό σημείο για να μην μπορεί να το πάρει γερανός :smokin:

Tsber
24/03/2023, 11:20
Ερασιτεχνης.
Εγω ηξερα καποιον που τις ειχε με βιδες πεταλουδες για ευκολο ξεμονταρισμα και τις πεταγε στο πορτ παγκαζ οταν παρκαρε παρανομα ;)

Κάπως έτσι τις είχε και ο "δικός" μου, στρογγυλές υποδοχές με οριζόντια σχισμή για να κλειδώνει με μια κίνηση...

Tsber
24/03/2023, 11:24
Το κορυφαίο θα ήταν να έδενε το όχημα με αλυσίδες σε κάποιο σταθερό σημείο για να μην μπορεί να το πάρει γερανός :smokin:

Αδύνατο και αυτό στην περίπτωση μου, δεν χωράει να πλησιάσει αρκετά ο γερανός εκεί, στενό το πέρασμα και έχει κολωνάκια σχεδόν περιμετρικά.

Όλα υπολογισμένα :lol:

McGyver
24/03/2023, 11:43
https://www.youtube.com/watch?v=5ogzmCDA4P0

Tsber
24/03/2023, 11:48
https://www.youtube.com/watch?v=5ogzmCDA4P0

Η γνωστή "αράχνη" - όχι ο Φασούλας :lol:

GogosLux
27/03/2023, 08:34
Σε είδα χθες το απόγευμα στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ, να οδηγείς μαύρο Busa με κωλάρα σε ροζ κολάν και ροζ φουστωτό μπουφανάκι να αφήνει την μέση έξω, καλά το πήγαίνες κοπελια και ωραια εδειχνες τον κ@λο σου που σηκωνόσουν λίγο.

Φαντάζομαι για αυτό βόλταρες, να βγαίνεις πιο συχνα :lol:

Panos76
27/03/2023, 10:53
Σε είδα χθες το απόγευμα στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ, να οδηγείς μαύρο Busa με κωλάρα σε ροζ κολάν και ροζ φουστωτό μπουφανάκι να αφήνει την μέση έξω, καλά το πήγαίνες κοπελια και ωραια εδειχνες τον κ@λο σου που σηκωνόσουν λίγο.

Φαντάζομαι για αυτό βόλταρες, να βγαίνεις πιο συχνα :lol:



:eek: το έκανα εικόνα

ptc
27/03/2023, 11:06
Σε ειδα χθες να περνας μπροστα απο το σπιτι μου οδηγωντας Integra 750...

Τον προλαβα στην επομενη γωνια και βλέπω τον προηγουμενο ιδιοκτητη του Integra 700 που εχω. Μιλουσε με τον ιδιοκτητη του 750 που δοκιμαζε (ηταν το τελος τεστ ραιντ). Χαιρεταω και δινω το χερι.
-Τι εγινε ρε συ, παλι Integra κοιτας;
-Ναι, το μετανιωσα τελικα που το εδωσα.

Το απιστευτο της υποθεσης ειναι οτι ο πωλητης της μηχανης μου ειναι απο τα Γιαννιτσα και το σκηνικο εγινε κυριολεκτικα μπροστα στο σπιτι μου, σε ενα στενακι της Σταυρουπολης. Φοβερη συμπτωση.

AUFGEBRACHT
27/03/2023, 16:55
Σε είδα σήμερα πρωινιάτικα με το παπί, να βγαίνεις αέρα-πατέρα από παράδρομο στην εθνική Αθηνών-Κορίνθου, μιλώντας στο κινητό και χωρίς να ελέγξεις αν ερχόταν κανένας...

Αν δεν είχα κόψει, θα έπεφτα πάνω σου όπως ο Μάρκεζ στον Ολιβέιρα...

infidel
28/03/2023, 19:35
Σας είδα τις προάλες ξάπλα στη συμβολή Αλεξάνδρας & β. Σοφίας στην κάθοδο μπροστά στο Αθήναιον. Ο πρώτος ποδηλάτης με κολάν/κράνος και ο άλλος πεζός. Πιθανότατα πέρναγε απέναντι διασχίζοντας 4+4 λωρίδες. Δεν νομίζω να το ξανακάνει.

AristidisZ
29/03/2023, 08:19
Σε είδα χτες το απόγευμα έξω από τον προαστιακό στον Πειραιά, γιαγιά 70+, κλασσικό look, μαύρη φούστα, μαύρο καλσόν, μαύρη ζακέτα από πάνω, μαλλί φουλ γκρι, γυαλιά

.
.
.
.
.
.
.
.
.

Σε Astrea Grand με καλαθάκι :bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

25 χρόνια στους δρόμους δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο :lol:

Να σαι γερή και να προσέχεις !

(κράνος φυσικά τσου)

ioannispar
30/03/2023, 08:16
:lol: την εχω δει και εγω!Οταν θελει να στριψει βγαζει και χερι καποιες φορες. Να ειναι καλα!!!

Manalishi
04/04/2023, 10:49
Σε είδα τύπε με το CB1000R στη άνοδο του Κηφισού, προβλεπέ και ωραίος στο δρόμο. Χάζευα πολύ ώρα το μονόμπρατσο και την εξάτμιση, πολύ ωραία! Έστριψες νομίζω Μεταμόρφωση, εγώ είχα ακόμα δρόμο για Κηφισσιά...
Να το χαίρεσαι, το ζήλεψα!!
Καλούς δρόμους!!

billyka
04/04/2023, 17:23
Σας είδα την Κυριακή στην Εγνατία,δύο δικάβαλα on-off καινούργια σχετικά,να μας περνάτε αέρα πατέρα σε στροφή, με καμιά 180 έτσι όπως υπολογίζω..Ήμουν με ένα φίλο,με gsxr κ3 και κ6..Μου έκανε εντύπωση η σιγουριά που νιώθετε στα βρεγμένα κομμάτια της Εγνατίας ή ο φόβος που νιώθω εγώ..Όπως το δει κανείς..

RaGe_Raptor
05/04/2023, 13:31
Σε είδα με το GS σου, ετοιμοπόλεμο, ντυμένο από κορφή ως νύχια με bmw εξοπλισμό. Θα έβαζα στοίχημα πως και το σωβρακο ήταν προπελέ :bawl:

macdeath_s
06/04/2023, 18:48
Σε είδα και πόνεσε το είναι μου. V4R το προηγούμενο μοντέλο οπότε θα πονέσει και η τσέπη. Φυσικά με απασχολούν όλα αυτά γιατί ο οδηγός ήταν όρθιος και κουνούσε την κεφαλή. Αργότερα έμαθα ότι σε χτύπησε άλλος ο οποίος δεν έπαθε τπτ, στο τέλος των φρένων της μεγάλης ευθείας. Με 290+ πάλι καλά που μόνο σίδερα στραπατσαρήστηκαν.

442458

spyrval
07/04/2023, 19:00
Σε είδα ξάπλα στη Λεωφόρο Πεντέλης ψηλά λίγο πριν τη Νέα Πεντέλη. Ελπίζω όλα καλά, δε φαινόσουν να έχεις χτυπήσει πολύ, απλά ήσουν κάτω ξαπλωμένος σταυροπόδι, κουνιόσουν κανονικά, μιλούσες με άλλους κλπ

McGyver
11/04/2023, 09:49
Σας βλέπω αυτή τη στιγμή στον όροφο του parking απέναντι από το γραφείο (Πειραιά) να ετοιμάζεστε να ξεκινήσετε / συνεχίσετε το οργανωμένο ταξίδι σας...
Το van υποστήριξης της NSK Motorradreisen (https://www.gefuehrtemotorradreisen.de/) σας περιμένει κι αυτό έτοιμο από κάτω.

:beer:

Bowleno
11/04/2023, 11:07
Σας βλέπω αυτή τη στιγμή στον όροφο του parking απέναντι από το γραφείο (Πειραιά) να ετοιμάζεστε να ξεκινήσετε / συνεχίσετε το οργανωμένο ταξίδι σας...
Το van υποστήριξης της NSK Motorradreisen (https://www.gefuehrtemotorradreisen.de/) σας περιμένει κι αυτό έτοιμο από κάτω.

:beer:

Αυτά είναι ... Να βλέπεις τέτοια και να σου έρχεται να πετάξεις λάπτοπ, καρέκλες κλπ από το παράθυρο, λέμε!:cry::lol:

chris 1150
11/04/2023, 11:08
Σας βλέπω αυτή τη στιγμή στον όροφο του parking απέναντι από το γραφείο (Πειραιά) να ετοιμάζεστε να ξεκινήσετε / συνεχίσετε το οργανωμένο ταξίδι σας...
Το van υποστήριξης της NSK Motorradreisen (https://www.gefuehrtemotorradreisen.de/) σας περιμένει κι αυτό έτοιμο από κάτω.

:beer:

https://www.gefuehrtemotorradreisen.de/gefuehrte-motorradtour-kreta/

STF
15/04/2023, 00:21
Σε προσπέρασα όμορφη κοπελιά με το κατάμαυρο gsxr και σε είδα να έρχεσαι δίπλα μου στο επόμενο φανάρι και να μου λες "είσαι τυχερός που είμαι δικάβαλη"... σου χαμογέλασα και σου είπα σε μια επόμενη...

Tsber
15/04/2023, 09:38
Σε προσπέρασα όμορφη κοπελιά με το κατάμαυρο gsxr και σε είδα να έρχεσαι δίπλα μου στο επόμενο φανάρι και να μου λες "είσαι τυχερός που είμαι δικάβαλη"... σου χαμογέλασα και σου είπα σε μια επόμενη...

Τώρα αυτό επιδέχεται πολλαπλών ερμηνειών και αναγνώσεων :D

spyrval
15/04/2023, 12:39
Να φανταστούμε ότι ο συναναβάτης δεν ήταν κανένας δίμετρος γορίλας....

azar41
15/04/2023, 12:54
Eγώ κατάλαβα οτι είχε γυναίκα συνεπιβάτη και δεν μπορούσε να ανοίξει!

STF
15/04/2023, 15:26
Τώρα αυτό επιδέχεται πολλαπλών ερμηνειών και αναγνώσεων :D

Να σου πω πως έκανα δυο γύρες στη περιοχή μπας και ξαναπέσω πάνω της.... Το χάσαμε το κορμί πατριώτη!


Eγώ κατάλαβα οτι είχε γυναίκα συνεπιβάτη και δεν μπορούσε να ανοίξει!


Να φανταστούμε ότι ο συναναβάτης δεν ήταν κανένας δίμετρος γορίλας....

Ε ναι, αυτό! Δυο κοπέλες ήταν (τρεις με τη Suzuk-άρα). Η συνεπιβάτης αρκετά πιτσιρίκα.


Το αρνητικό για αυτές ήταν ότι δεν φορούσαν κράνος. Νιάτα, τι να πεις.

husky21
15/04/2023, 16:11
Το χάσαμε το κορμί πατριώτη!

Μην σκας και να την εβρισκες μαλλον ηταν χαμενο ηδη το κορμι
μυριζομαι "ψαλιδια":D

macdeath_s
15/04/2023, 17:33
Σε είδα, σε ακολούθησα και μετά φωτογραφηθήκαμε (η τελευταία είναι Photoshop)

442695

442696

442697

442698

macdeath_s
16/04/2023, 21:08
Συγχωράτε με για το Panigale spam αλλά εδώ γκρίντζαρε το είναι μου. Γιατί????

442707

BLiTzER
16/04/2023, 22:14
Συγχωράτε με για το Panigale spam αλλά εδώ γκρίντζαρε το είναι μου. Γιατί????

442707

Τι να πεις... κάποιοι τη βρίσκουν να δίνουν 30 χιλιάρικα για συνδρομή σε συνεργεία.

macdeath_s
17/04/2023, 16:14
Τι να πεις... κάποιοι τη βρίσκουν να δίνουν 30 χιλιάρικα για συνδρομή σε συνεργεία.

Ε μη τη γράφεις και χρυσή τη συνδρομή (αν και στη δίνουν δωρεάν για 4 χρόνια ;) )

husky21
23/04/2023, 12:26
Σας ειδα με τα 2 BMWδακια σας φουλ προβλεπε
με τις βαλιτσες σας εξω απο Αγιο Προδρομο προς Πολυγυρο
ελπιζω να μην σας επιασε η βροχη

Nitse3
23/04/2023, 21:00
Σε είδα στο πήγαινε να έχεις σταματήσει με το Tiger στο βενζινάδικο για να το πλύνεις με πιεστικό. Σε είδα και στο έλα μετά από είκοσι λεπτά να έχεις πετάξει μπουφάν, κράνος, να τραβάς τα μαλλιά στο κεφάλι σου και να ωρυεσαι στον βενζινα μου το κάψες, πάει το μηχανάκι κτλ. Ελπίζω να μην ήταν τόσο χάλια τα πράγματα.

panavour
23/04/2023, 23:06
Ε μα κι αυτός Tiger σε πλυντήριο βενζινάδικου;;Ταθελε ο κωλος του.

asxetost
26/04/2023, 21:46
Σε είδα σύντροχε να σωριάζεσαι πίσω μου όταν μας έπιασε το φανάρι και έπρεπε να φρεναρουμε λίγο απότομα.
Φόραγες κρανακι πάλι καλά γιατί το κεφάλι σου έσκασε δίπλα στο κάγκελο του πεζοδρομίου. Οι παλάμες πίσω μπρος βέβαια γίνανε αιδοίο, αλλά δεν θα μιλήσω πάλι για γάντια γιατί θα βγει ο γαύρος να με πάρει με τις κλωτσιές τόσο που τα σπαμαρω. Πάντα όρθιος, όλα καλά.

Nik0s_Dk
26/04/2023, 22:17
Σε είδα να τραβάς τα μαλλιά σου νεαρέ με το παπί, και σένα με το σκουτερ να σταματάς δίπλα μου, όταν ο "κύριος " με το κάρο του αποφάσισε πως το στοπ δεν έχει αξία σε κεντρικουλι δρόμο και μου έξυσες την πινακίδα αφού πέρασα φίλερ από τον προφυλακτήρα σου. Και οι 2 οι σύντροχοι είδαν την ζωή μου να περνάει μπροστά από τα Μάτια τους. Είναι οι στιγμές που το γκαζι σώζει.. αν φρεναρα απο φοβο/πανικο η οτι θα με επαιρνε μαζι του μεχρι την πλατεια της νεας Σμύρνης. Αφού δε πεθάναμε και σήμερα, θα ζήσουμε. Όλα καλά!

Ps: τον απέφυγα , δεν έπεσα, απλά ήταν ότι πιο close call είχα ποτέ.

Vassilis
27/04/2023, 10:03
Σε είδα να τραβάς τα μαλλιά σου νεαρέ με το παπί, και σένα με το σκουτερ να σταματάς δίπλα μου, όταν ο "κύριος " με το κάρο του αποφάσισε πως το στοπ δεν έχει αξία σε κεντρικουλι δρόμο και μου έξυσες την πινακίδα αφού πέρασα φίλερ από τον προφυλακτήρα σου. Και οι 2 οι σύντροχοι είδαν την ζωή μου να περνάει μπροστά από τα Μάτια τους. Είναι οι στιγμές που το γκαζι σώζει.. αν φρεναρα απο φοβο/πανικο η οτι θα με επαιρνε μαζι του μεχρι την πλατεια της νεας Σμύρνης. Αφού δε πεθάναμε και σήμερα, θα ζήσουμε. Όλα καλά!

Ps: τον απέφυγα , δεν έπεσα, απλά ήταν ότι πιο close call είχα ποτέ.

Πού ακριβώς στην Ν. Σμύρνη;

nikos_abel
27/04/2023, 10:13
Τα είδα όλα πια.

Εκτός από το κινητό, που το κοιτούσες, εκτός από το καλωδιάτο hands free για τα ακουστικά,
τα ακουστικά ήταν Over Ear.
Ούτε έβλεπες, ούτε άκουγες.

Έλεος.

SeniorCanardo
27/04/2023, 11:15
Σε είδα γ@μημένε κουτάκια να περνάς με φόρα από δίπλα και να σφάζεις 2 κόκκινα στην σειρά.

Δεν είδες τον μπάτσο όμως...αλλά έκανε και αυτός ότι δεν σε είδε, οπότε όλα καλά.

Ευτυχώς που δεν είσαι κανένας επικίνδυνος "παπάκιας" γιατί ακόμα θα σου πουλούσε πρόλογο.:bawl:

Nostradamus
27/04/2023, 12:49
Εχω βαρεθει να σας βλεπω να "ΜΗΝ" ρε ενστολοι... Να ειστε μεσα στην κινηση καθε μερα, και να μην σηκωνετε ουτε φρύδι για οτι γινεται γυρω μας και θετει σε κινδυνο την ζωη και την ακεραιότητα ολων μας.

Nik0s_Dk
27/04/2023, 20:11
Πού ακριβώς στην Ν. Σμύρνη;

Στην Νικόλα Πλαστήρα και Φιλαδέλφειας με κατεύθυνση προς Νέο Κόσμο. . Βγήκε από Φιλαδέλφειας.

McGyver
28/04/2023, 17:14
Σε είδα με το μπλε Punto και τον παπαγάλο στον ώμο :eek: ...

Manalishi
28/04/2023, 17:54
Να το γράψω, να μή το γράψω......

Σας είδα 50-60 μηχανάκια την Τετάρτη στις 7:00-7:30 (αγώνας ποδοσφαίρου ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στις 9:00) στην κάθοδο του Κηφισου, όλοι διπλοί, μερικοί τρικάβαλο, με ξύλα/λοστάρια στα χέρια, ζώνες και ιμάντες δεσίματος με το σίδερο στην άκρη, στο ύψος του "Λητώ" να σταματάτε την κίνηση των οχημάτων και να κατεβαίνετε όλοι.
Δεν φοράγατε διακριτικά (όχι, δεν φοράγατε...., ο ενας με μπουφάν με εναν Θρυλικό Εφηβο, άλλοι 3 με κασκόλ, ο άλλος με κατι σαν μπαντάνα ασπρη κόκκινη.....) και δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιά ομάδα του Πειραία υποστηρίζετε.

Σας είδα λοιπόν να σταματάτε, να κατεβαίνετε όλοι και να τρέχετε στο διαχωριστικό κάγκελο, να πηδάτε στην άλλη πλευρά του Κηφισσού που ήταν μποτιλιαρισμένη και να πετάτε κροτίδες, να κοπανάτε αμάξια και να προσπαθείτε να ανοίξετε πόρτες.
Μάλλον κάποιοι πήγαιναν στην Ν. Φιλαδέλφεια για καφέ και θέλατε να τους πείτε να προτιμήσουν το Μικρολίμανο για φρέντο εσπρέσσο.
Ακουσα κορναρίσματα, μηχανές αυτοκινήτων να μαρσάρουν σαν τρελλές και λάστιχα να τσιρίζουν απο το σπινιάρισμα, κάποιοι όταν σας είδαν μπέρδεψαν το φρένο με το γκάζι...

Δεν είναι η πρώτη φορά που έβλεπα κάτι τέτοιο, 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση:

- Το μένος...
και

- Εσύ φίλε στο παπί μπροστά μου, που κατέβηκες απο τους τελευταίους και έτρεξες στο διαχωριστικό για να πάρεις μέρος, κρατώντας "κάτι" μέσα στο μπουφάν σου, που όταν είδες οτι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στους απέναντι προσπάθησες να το ξανακρύψεις όπως έτρεχες πάλι πίσω στον σωφέρ σου,αλλά το μέγεθος δε σε βοήθαγε. Κατάλαβα οτι ήταν δυο πλαστικά μπουκάλια γεμάτα με κάτι και δεμένα με ταινιία μαζί, το δε περιεχόμενο ήταν χρυσοκίτρινο, ίσως καμιά καλή ρετσίνα απο το αμπέλι του πατέρα σου?
Μετά φεύγοντας προς Αιγάλεω, έκρυβες την πινακίδα με τα χέρια σου όσο μπορούσες, ίσως απο ντροπή..... Έχεις δίκιο, αυτό το ΧΧΧΧ 903 δεν είναι νούμερο για μηχανάκι....

Ω ρε που πάμε.....

motojojo
28/04/2023, 18:18
Να την πω την κακία μου;

Θα την πω.
Μήπως ήταν αστυνομικοί;

Bowleno
28/04/2023, 19:43
Σε είδα με το μπλε Punto και τον παπαγάλο στον ώμο :eek: ...

Σου κάνει αυτός; :D
442975

Vassilis
28/04/2023, 19:55
Να το γράψω, να μή το γράψω......

Σας είδα 50-60 μηχανάκια την Τετάρτη στις 7:00-7:30 (αγώνας ποδοσφαίρου ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στις 9:00) στην κάθοδο του Κηφισου, όλοι διπλοί, μερικοί τρικάβαλο, με ξύλα/λοστάρια στα χέρια, ζώνες και ιμάντες δεσίματος με το σίδερο στην άκρη, στο ύψος του "Λητώ" να σταματάτε την κίνηση των οχημάτων και να κατεβαίνετε όλοι.
Δεν φοράγατε διακριτικά (όχι, δεν φοράγατε...., ο ενας με μπουφάν με εναν Θρυλικό Εφηβο, άλλοι 3 με κασκόλ, ο άλλος με κατι σαν μπαντάνα ασπρη κόκκινη.....) και δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιά ομάδα του Πειραία υποστηρίζετε.

Σας είδα λοιπόν να σταματάτε, να κατεβαίνετε όλοι και να τρέχετε στο διαχωριστικό κάγκελο, να πηδάτε στην άλλη πλευρά του Κηφισσού που ήταν μποτιλιαρισμένη και να πετάτε κροτίδες, να κοπανάτε αμάξια και να προσπαθείτε να ανοίξετε πόρτες.
Μάλλον κάποιοι πήγαιναν στην Ν. Φιλαδέλφεια για καφέ και θέλατε να τους πείτε να προτιμήσουν το Μικρολίμανο για φρέντο εσπρέσσο.
Ακουσα κορναρίσματα, μηχανές αυτοκινήτων να μαρσάρουν σαν τρελλές και λάστιχα να τσιρίζουν απο το σπινιάρισμα, κάποιοι όταν σας είδαν μπέρδεψαν το φρένο με το γκάζι...

Δεν είναι η πρώτη φορά που έβλεπα κάτι τέτοιο, 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση:

- Το μένος...
και

- Εσύ φίλε στο παπί μπροστά μου, που κατέβηκες απο τους τελευταίους και έτρεξες στο διαχωριστικό για να πάρεις μέρος, κρατώντας "κάτι" μέσα στο μπουφάν σου, που όταν είδες οτι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στους απέναντι προσπάθησες να το ξανακρύψεις όπως έτρεχες πάλι πίσω στον σωφέρ σου,αλλά το μέγεθος δε σε βοήθαγε. Κατάλαβα οτι ήταν δυο πλαστικά μπουκάλια γεμάτα με κάτι και δεμένα με ταινιία μαζί, το δε περιεχόμενο ήταν χρυσοκίτρινο, ίσως καμιά καλή ρετσίνα απο το αμπέλι του πατέρα σου?
Μετά φεύγοντας προς Αιγάλεω, έκρυβες την πινακίδα με τα χέρια σου όσο μπορούσες, ίσως απο ντροπή..... Έχεις δίκιο, αυτό το ΧΧΧΧ 903 δεν είναι νούμερο για μηχανάκι....

Ω ρε που πάμε.....

Αηδια :(

strokt up
29/04/2023, 01:12
Να την πω την κακία μου;

Θα την πω.
Μήπως ήταν αστυνομικοί;

Μπορεί και ναυαγοσώστες.

McGyver
29/04/2023, 09:26
Σου κάνει αυτός; :D
442975

Σου κάνει αναμετάδοση με το ράμφος σε κώδικα Morse :bawl:;

:beer::beer::beer::beer:






Ξέρεις ότι το λέω καλοπροαίρετα, ξέρω ότι δε με παρεξηγείς...

motojojo
29/04/2023, 10:39
Σε ειδα ηλίθιε με το aygo να προσπερνάς όοολη την ουρά στην αρδητού που περίμενε να στρίψει αριστερά στη βουλιαγμένης και να το κόβεις απότομα αριστερά για να στριψεις κι εσυ. Από τη μεσαία λωρίδα που ειναι για ευθεία προς καλιρρόης.
Εκείνη την ώρα έστριβα εγώ και από τύχη δεν σε εμβόλισα με τη μαλακία που σε δέρνει.

Λόγω τραυματισμού δεν μπορώ να πάρω μηχανή και αναγκαστικά κινουμαι με το αυτοκινητο. Έχω φρικάρει γμτ, ολοι βιαζόμαστε αλλά ούτε τα αυτονόητα δεν τηρούνται. Ωρες ωρες φαντάζομαι να είχα τζιπάκι με σιδεριές και απλά να μη με νοιάζει κι εμένα τίποτα και να στο έκανα κονσέρβα το aygo.


Αυτό είναι το πρώτο περιστατικό της βραδυάς, γιατί υπήρξε και δεύτερο λίγα λεπτα μετά....
Σε δρόμο που έχω στοπ σταματάω και κοιτάω μόνο από αριστερά, δεν έχω δει/καταλάβει ότι ο δρόμος που διασχίζω είναι διπλής. Ευτυχώς περνάω αργά και τελευταία στιγμή περνάει ξυστά από τον προφυλακτήρας μου ντελιβερας. Από την τρομάρα του κοβει ταχύτητα και με κοιτάει με βλέμα "τι κανεις ρε μαλάκα", το ίδιο κι εγώ γιατί πίστευα ότι πάει ανάποδα. Μια χαρά πήγαινε ο άνθρωπος, ήταν διπλής κατεύθυνσης.

Δεν σε είδα ρε φιλε και 1000 συγνώμη, αγιο είχες και δεν μπλέξαμε κι οι δυο άσχημα, εσύ με νοσοκομεία κι εγω με αστυνομίες.

phovos
29/04/2023, 11:04
Σε είδα τελευταία στιγμή να έρχεσαι απο στενάκι κάθετα στη Συγγρού και πλακωθήκαμε στα φρένα για να μη χτυπήσουμε. Σου ζήτησα συγγνώμη γιατί νόμιζα ότι έχεις προτεραιότητα από δεξιά. Που να ήξερα ο βλάκας ότι 8 το πρωί πήγαινες αγέρωχη αναποδα τον μονόδρομο.

sanctusan
30/04/2023, 02:50
Σε είδα να σε ταξιδεύω στο πρώτο σου νησί μετά από 18 χρόνια στα χέρια μου
442987

billy84
01/05/2023, 09:31
Σε είδα με το μπλε Punto και τον παπαγάλο στον ώμο :eek: ...


Ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό! Μόνο για γνώστες!:lol:


442995

karellen
01/05/2023, 09:39
Ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό! Μόνο για γνώστες!:lol:


442995

Ομοίως

442996

asxetost
02/05/2023, 13:52
Σε είδα Varadero 1000 κάπου στα προπύλαια εχθές και μου άρεσες πρώτη φορά. Χωρίς κάγκελα και κάλυμμα στο ντεπόζιτο, με custom πλαστικά από οτι μου πε και ο ιδιοκτήτης που ήρθε μετά από λίγο. Μπορώ να πω οτι κάτι μου κανες ετσι λίγο αδυνατισμένη στη σιλουέτα.

karellen
03/05/2023, 20:23
Σε είδα δεσποινις ετών 38 (κυριολεκτικά όμως).
Είπαμε τα ΧΤ δε σπάνε αλλά μην το πάρα..μπιπ κιόλας!
443086

gior-gos
07/05/2023, 07:57
Σε είδα κουκλάκι

443157

443156

443155

McGyver
08/05/2023, 08:10
Είδα τον πρώτο "σκουτέριους βερμούδιους σαγιονάριους" της σεζόν.

Άντε και καλή μας τύχη μάγκες...

Bowleno
08/05/2023, 08:25
Είδα τον πρώτο "σκουτέριους βερμούδιους σαγιονάριους" της σεζόν.

Άντε και καλή μας τύχη μάγκες...

Στην περιοχή μου ακόμα να εμφανισθούν αλλά που θα πάει...:cry:
:lol:
:

SeniorCanardo
08/05/2023, 11:31
Είδα τον πρώτο "σκουτέριους βερμούδιους σαγιονάριους" της σεζόν.

Άντε και καλή μας τύχη μάγκες...

Οπότε σε λίγο θα εμφανιστούν και οι "Τετρακύλινδρους σουπερσπόρτιους ακρανότους" της οικογενείας των "καφετεριομάχων", να λυσσομανάνε σε καμιά ευθειούλα 100 μέτρων..:bawl:

Nostradamus
08/05/2023, 15:12
Σε ειδα σημερα το πρωι με το σκουτερ, στην Βουλιαγμενης, να εχεις μπαρακι πανω απο τα οργανα (τυπου roadbook) και στο -ομολογουμενως μεγαλο κινητο- να βλεπεις μουσικο video clip ( η ταινια ηταν). Εν κινησει...

Νταξει αλλο επιπεδο..

DoctoR_k6
08/05/2023, 15:41
Σε ειδα σημερα το πρωι με το σκουτερ, στην Βουλιαγμενης, να εχεις μπαρακι πανω απο τα οργανα (τυπου roadbook) και στο -ομολογουμενως μεγαλο κινητο- να βλεπεις μουσικο video clip ( η ταινια ηταν). Εν κινησει...

Νταξει αλλο επιπεδο..

Κ δεν του ειπες βαλτο πιο δυνατα να ακουμε κ εμεις!!! :bawl:

macdeath_s
08/05/2023, 15:50
Σε είδα να με ρωτάς στο φανάρι αν είμαι εγώ αυτός από το βίντεο (Πάντα όρθιοι - Οδηγάω μόνο στην πίστα από γνωστό κατάστημα αξεσουάρ αναβάτη). Εγώ πεζός και εσύ κανονικά θα έπρεπε (απινακίδωτο tracer, ακράνωτος γυαλί και t-shirt παρότι δεν έκανε τόσο ζέστη). Μου λές μουνάρα το Ducati και φέυγεις με κόκκινο πεζών αλλά και δικό σου σουζάτος. Κάπου εκεί άρχισα να αναρωτιέμαι αν υπάρχει μέλλον πραγματικά και αν ήταν αριστοφανικό όλος αυτός ο διάλογος.

Υ.Γ.: Επειδή μάλλον μιλάω με γρίφους ξαναδιαβάζοντας τι έγραψα. Έκανα το παραπάνω βίντεο, τύπου συνέντευξη, μιλώντας για το πώς είναι να οδηγάς σε πίστες στο εξωτερικό και τις σαβούρες που έχω φάει οι οποίες είναι όλες στο δρόμο. Εστιάζοντας φυσικά το τι θα γινότανε αν δεν φορούσα εξοπλισμό. Ο μαν όπως τον περιέγραψα σταμάτησε για να πει και να πράξει τα άνωθεν, έχοντας δει το βίντεο. :moutza: :plaf:

PaNick67
08/05/2023, 15:53
Λινκ για το βίντεο;

macdeath_s
08/05/2023, 15:54
δεν ξέρω αν θα πέσει καραμούζα από mods :p https://www.youtube.com/watch?v=qlg3oROwxBo

BLiTzER
08/05/2023, 16:27
δεν ξέρω αν θα πέσει καραμούζα από mods :p https://www.youtube.com/watch?v=qlg3oROwxBo

Σε είδα στο βιντεάκι. Φίλε, αυτά τα μαύρα που έχεις εκεί στο χέρι σου πονάνε;

macdeath_s
09/05/2023, 01:16
Σε είδα στο βιντεάκι. Φίλε, αυτά τα μαύρα που έχεις εκεί στο χέρι σου πονάνε;

Σε κάποια σημεία ναι πονάνε πάρα πολύ

Υ.Γ.: Μου αρέσει που είμαι εδώ 15 χρόνια πλέον και ακόμη σου απαντάω σοβαρά σε τέτοιες ερωτήσεις :bawl:

spyrval
09/05/2023, 11:31
Βιντεάκι για αύξηση IQ δεν μπορεί να υπάρξει, οπότε κάνε εσύ αυτό που νομίζεις. Και έναν πιτσιρικά να επηρεάσεις θα αξίζει τον κόπο.

νεοσσός
09/05/2023, 12:02
δεν ξέρω αν θα πέσει καραμούζα από mods :p https://www.youtube.com/watch?v=qlg3oROwxBo
Σωραίος.

spyrval
09/05/2023, 12:22
Σε είδα ξινισμένη κυράτσα στην είσοδο του χώρου που έχει για παρκάρισμα το Public στη Λ. Μαραθώνος. Κατέβηκα από το μηχανάκι και εκείνη την ώρα έμπαινες με το ρημάδι σου. Θεώρησες σωστό να το αφήσεις μπροστά, κλείνοντας την είσοδο φυσικά σε όσους θα ήθελαν να μπουν. Μην πιστεύοντας τί ακριβώς βλέπω σε χάζευα και φυσικά σε 20 δευτερόλεπτα κάποιος ήθελε να μπει. Σου κόρναρε και εσύ απαθής κατέβηκες και πήγες να φύγεις. Σου ξανακόρναρε, έχοντας ήδη κλείσει το ένα ρεύμα της λεωφόρου. Γύρισες απαξιωτικά, κοίταξες το χώρο που είχες αφήσεις και οριακά πέρναγε ένα παπί, είπες με ξινισμένη κωλόφατσα "καλά, πώς κάνεις έτσι" και μπήκες τσατισμένη να μετακινήσεις το αμάξι. Έφυγες 2 μέτρα πιο κει και βέβαια έκλεισες έναν άλλο ήδη παρκαρισμένο...

Tsber
10/05/2023, 10:32
Σε είδα κοπελιά να προσπαθείς να παρκάρεις και γύρω από το αυτοκίνητο σου να σε "καθοδηγούν" άλλες τρεις κοπελιές.

Έκανες σε λούπα όλο δεξιά όπισθεν - όλο αριστερά πρώτη.

Μετά αρπάχτηκες με τις υπόλοιπες, τρόμαξα κι έφυγα...

viper1
10/05/2023, 11:37
Οπότε σε λίγο θα εμφανιστούν και οι "Τετρακύλινδρους σουπερσπόρτιους ακρανότους" της οικογενείας των "καφετεριομάχων", να λυσσομανάνε σε καμιά ευθειούλα 100 μέτρων..:bawl:

Τρικυλινδρους εννοείς τρεισεραδες(TDM900 NEXTGEN)

DoctoR_k6
10/05/2023, 11:59
Τρικυλινδρους εννοείς τρεισεραδες(TDM900 NEXTGEN)

Υπαρχει ομως κ μια καστα αυτου του ειδους με 15ετιας 1000αρια κ 600/750αρια που δεν εχει τιποτα μαμα πανω το μοτο προφανως (χρωμα/πλαστικα/εξατμισεις) κ καγκουρευουν οπου βρεθουν κ σταθουν.
Οχι τιποτα αλλο αλλα τους πετυχαινεις πουθενα κ αν τους τσιγκλησεις κ λιγο εχεις κ τυψεις αν καρφωθουν λιγο παρακατω... η φυγουν σε καμια στροφη ευθεια!!

Panos76
10/05/2023, 12:12
Υπαρχει ομως κ μια καστα αυτου του ειδους με 15ετιας 1000αρια κ 600/750αρια που δεν εχει τιποτα μαμα πανω το μοτο προφανως (χρωμα/πλαστικα/εξατμισεις) κ καγκουρευουν οπου βρεθουν κ σταθουν.

Να πάνε να κάνουνε κόμμα με τους bosozoku (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=162168&p=3164557#post3164557) τότε :bawl:

strokt up
10/05/2023, 20:28
Υπαρχει ομως κ μια καστα αυτου του ειδους με 15ετιας 1000αρια κ 600/750αρια που δεν εχει τιποτα μαμα πανω το μοτο προφανως (χρωμα/πλαστικα/εξατμισεις) κ καγκουρευουν οπου βρεθουν κ σταθουν.
Οχι τιποτα αλλο αλλα τους πετυχαινεις πουθενα κ αν τους τσιγκλησεις κ λιγο εχεις κ τυψεις αν καρφωθουν λιγο παρακατω... η φυγουν σε καμια στροφη ευθεια!!

Ελάχιστα είναι αυτά, όλοι κυνηγάνε να πάρουν tdm :D

thunder ace
10/05/2023, 20:53
Να πάνε να κάνουνε κόμμα με τους bosozoku (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=162168&p=3164557#post3164557) τότε :bawl:

Φανταζομαι το THUNDERACE ετσι
Ειδικα με τετοια σελα.
Οι γιοι μου θα κυκλοφορουν με σακουλα

Vassilis
11/05/2023, 21:30
δεν ξέρω αν θα πέσει καραμούζα από mods :p https://www.youtube.com/watch?v=qlg3oROwxBo

Ρε Στελαρα! CCNA 2013 HAU σου λεει κατι; :lol: Κοιτα να δεις μικρος που ειναι ο κοσμος!

macdeath_s
11/05/2023, 23:50
Ρε Στελαρα! CCNA 2013 HAU σου λεει κατι; :lol: Κοιτα να δεις μικρος που ειναι ο κοσμος!

ΑΝ είσαι αυτός που θυμάμαι από τα καρτ το πήγες στο tracer ?

Vassilis
12/05/2023, 08:54
ΑΝ είσαι αυτός που θυμάμαι από τα καρτ το πήγες στο tracer ?

Αυτος αυτος :lol: Συνεχιζω καρτ, κανα track day με αυτοκινητο οσο μπορω και ηρθε και το Tracer. Εσυ λιωνεις Catalunya;

Nostradamus
12/05/2023, 14:36
Σε ειδα χθες το απογευμα στην Βουλιαγμενης με κατευθυνση προς Γλυφαδα. Τριθυρο corsa ταλαιπωρημενο, με προφυλακτηρα σε κακα χαλια, χωρις εμφανεις πινακιδες, να πηγαινεις καπως περιεργα (ενδειξη οτι κατι αλλο κανεις εκτος απο το να προσεχεις τον δρομο). Θεωρουσα οτι θα σε εβλεπα στο τηλεφωνο. Πλησιαζοντας ειδα το χερι που κρατουσες το τιμονι με τα πολλα βραχιολια να αστραφτουν.. Μετα ειδα το αλλο χερι αναμεσα στα ποδια σου να ανακατευει κατι...

Τελικα εφερες το βουρτακι στο προσωπο και συνεχισες να βαφεσαι οσο προσπαθουσες να οδηγησεις..

Ολα λαθος ρε ΠΑΛΙΚΑΡΕ... Ολα ομως... :)

giorgosb
12/05/2023, 14:44
Θα'θελα όλα τα ΣΕ ΕΙΔΑ του Νοστράδαμου μαζεμένα σε ένα θέμα.. :lol:

Tsber
12/05/2023, 17:02
Σε ειδα χθες το απογευμα στην Βουλιαγμενης με κατευθυνση προς Γλυφαδα. Τριθυρο corsa ταλαιπωρημενο, με προφυλακτηρα σε κακα χαλια, χωρις εμφανεις πινακιδες, να πηγαινεις καπως περιεργα (ενδειξη οτι κατι αλλο κανεις εκτος απο το να προσεχεις τον δρομο). Θεωρουσα οτι θα σε εβλεπα στο τηλεφωνο. Πλησιαζοντας ειδα το χερι που κρατουσες το τιμονι με τα πολλα βραχιολια να αστραφτουν.. Μετα ειδα το αλλο χερι αναμεσα στα ποδια σου να ανακατευει κατι...

Τελικα εφερες το βουρτακι στο προσωπο και συνεχισες να βαφεσαι οσο προσπαθουσες να οδηγησεις..

Ολα λαθος ρε ΠΑΛΙΚΑΡΕ... Ολα ομως... :)

Τυχερός ήσουν!
443317

AUFGEBRACHT
14/05/2023, 19:55
Σας είδα παρέα του 2 Γερμανούς πριν τη γέφυρα του Ρίο, ο ένας με CRF 300 Rally, και ο άλλος με Grom 125. Χαρά στο κουράγιο σου στην εθνική...

Σε είδα στα Γιάννενα με το Zontes σε αστυνομικά χρώματα και καθήκοντα...δωρεά τοπικού αντιπροσώπου άραγε;

Σας είδα κι εσάς Χαρλεάδες στο κέντρο της Κορίνθου, ειλικρινά για άλλη μια φορά μου επιβεβαιώσατε ότι είστε οι πιο δήθεν και ιλαροί δίτροχοι, γέλαγε όλος ο κόσμος μαζί σας... μαρσάρατε πάνω στον πεζόδρομο, ουρλιάζατε αλλαλάζοντες, σε επαρχιακή ελληνική πόλη είσαστε -και μάλιστα 1 ώρα από την Αθήνα, όχι σε κινηματογραφικό πλατό του Χόλυγουντ α λα Sons of Anarchy... όπως το να μείνω άλουστος με το μαλλί τζίβα και να κάνω ράστα, δεν με κάνει Τζαμαϊκανό ρασταφάρι, το να φοράς δερμάτινα με διαβόλους και νεκροκεφαλές, να πίνεις μπύρα απ το μπουκάλι και να ουρλιάζεις όταν πατάς τη μίζα της μηχανής, δεν σε κάνει outlaw bounty hunter Hell's Angel, δεν ξέρω κι εγώ τι νομίζετε ότι είσαστε... απλά τραγικοί...

Acacius
14/05/2023, 20:21
Σας είδα κι εσάς Χαρλεάδες... απλά τραγικοί...

South Park (https://www.southparkstudios.com/episodes/wpmnpk/south-park-the-f-word-season-13-ep-12). Πάντα μπροστά.

(περίληψη (https://www.youtube.com/watch?v=xGyKBFCd_u4)για όσους λανθασμένα νομίζουν ότι δεν αξίζει να το δουν όλο)

karellen
14/05/2023, 21:26
Σε είδα χτες στο Προκόπι στην Εύβοια Harley Panamerica 1250.
Συμπαθητικό και κυρίως με ωραίο ήχο,δεν θυμίζει τα άλλα μοντέλα.