PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30

Tsber
14/07/2023, 12:32
Έχει γίνει και παλαιότερα αρκετές φορές μάλιστα
Σήμερα οι λόγοι μπορεί να ποικίλουν, αν παλαιότερα θα λέγαμε ότι πρόκειται για τύπο τύφλα-τανα όλα (όπως είχε συμβεί σε γνωστό μου)..
Τώρα παίζει να είναι απο καταδιωγμένος / διακινητής μέχρι ο μπιλ λαντεν(ένας απο τους σωσίες sic).

Όταν "έκοψε" τη διάβαση από την ανάποδη, και ευτυχώς δεν θέρισε εμένα και μία γυναίκα που τη διασχίζαμε, διασταυρώθηκαν για μια στιγμή τα βλέμματά μας και αυτό που διάβασα ήταν "να η ευκαιρία, δεν έρχεται κανείς, μπαίνω στη λεωφόρο τώρα" - με λίγα λόγια κατά λάθος δεν έγινε με τίποτα, μία παρόρμηση υπήρχε αλλά δεν τον ακολουθούσε κανείς και προς την κανονική κατεύθυνση η λεωφόρος ήταν εντελώς άδεια.

Ευκαιρία για να πάει και να κάνει τι όμως;

Ανεξαρτήτως κινήτρων ήταν εγκληματικό που δεν σταμάτησε στην ακριανή λωρίδα με τα αλάρμ αναμμένα, έστω και ανάποδα...

Bowleno
14/07/2023, 17:27
Σε είδα με το 1098 στο διάζωμα της Δουκίσσης Πλακεντίας στο Χαλάνδρι, περιμένοντας να στρίψεις προς το μετρό.

Σου έκανα νόημα να τα βάλουμε να δούμε ποιο είναι πιο γρήγορο και μου απάντησες με νεύμα του κεφαλιού, αλλα η κίνηση δεν σε άφησε να στρίψεις εγκαίρως...
Δεν πειράζει όμως, γιατι το ΤΝΤ είναι πολύ γρήγορο και θα σε έτρωγα....

Σε είδα να ευλογείς τα γένια σου.....:p

Volpad
14/07/2023, 17:41
Σε είδα να ευλογείς τα γένια σου.....:p

Μια μέρα θα πάρω ένα 1098 σίγουρα...
Στα μάτια μου είναι η ομορφότερη μηχανή που έχει βγει.

Όταν την πάρω, τότε θα τα ευλογαω τα γένια μου...
Τώρα με το st....

macdeath_s
24/07/2023, 12:08
Σε είδα έκπληκτος δίπλα στο box των διοργανωτών. Μεγαλύτερη έκπληξη οι χρόνοι σου, όχι σε σχέση με εμένα (φωτό κάτω) αλλά με τους υπόλοιπους του γκρουπ που ήταν 2-4" διαφορά. Επίσης εκπληκτικό ότι τους έκανες με μια RSV4 στοκ ενώ οι υπόλοιποι είχαν αγωνιστικά στημένα μηχανάκια. Και κάπως έτσι σβήσαν τα όνειρα μου να κατέβω MotoGP σε 5 χρόνια :ufo:

445025

445026

445027

445028

Panos76
01/08/2023, 08:44
Σε είδα πρωί-πρωί στην είσοδο της ΑΟ σκουρόχρωμη μπορντό DS με κανονικές πινακίδες κυκλοφορίας ΕΗ αν θυμάμαι καλά. :pink:

όταν η citroen είχε ταυτότητα

DoctoR_k6
01/08/2023, 09:04
Σας ειδα εχθες το βραδυ γυρω στις 12 παρεα μηχανοβιων να ανοιγετε σε ολα τα φαναρια απο την αρχη της Βουλιαγμενης (απο την Ποσειδωνος) μεχρι την Βουτα.
Λαστιχο, σουζες, θορυβος... πανικος.
Multi V4, Tracer 900, Gsxr 1000 K7 (δεν το ειχε καθολου, απογοητευση στις εκκινησεις) κ ενα TDM 900.
Ενιωσα καπως περιεγα μεσα στο αμαξι κ να μην μπορω να συμμετασχω...:bawl:

Οχι τπτ αλλο αλλα να μου λεει κ η γυναικα μου, μαζεψου εχουμε τα παιδια πισω (Λες κ θα προλαβαινα) :lol:.

billy84
01/08/2023, 13:09
Σας ειδα εχθες το βραδυ γυρω στις 12 παρεα μηχανοβιων να ανοιγετε σε ολα τα φαναρια απο την αρχη της Βουλιαγμενης (απο την Ποσειδωνος) μεχρι την Βουτα.
Λαστιχο, σουζες, θορυβος... πανικος.
Multi V4, Tracer 900, Gsxr 1000 K7 (δεν το ειχε καθολου, απογοητευση στις εκκινησεις) κ ενα TDM 900.
Ενιωσα καπως περιεγα μεσα στο αμαξι κ να μην μπορω να συμμετασχω...:bawl:

Οχι τπτ αλλο αλλα να μου λεει κ η γυναικα μου, μαζεψου εχουμε τα παιδια πισω (Λες κ θα προλαβαινα) :lol:.



Είναι η φάση που νιώθεις σαν ένα άγριο θεριό στο κλουβί!:evil:

DoctoR_k6
01/08/2023, 13:40
Είναι η φάση που νιώθεις σαν ένα άγριο θεριό στο κλουβί!:evil:

Ε ζηλεψα λιγο...
Πριν καποια χρονια (προ παιδιων) στις βολτες παντα εγινοντουσαν αυτα... :D
Αφου ειχα τσαντιστει με αυτον με το Κ7 που ηθελα να του πω κατεβα να αλλαξουμε... :lol:

rainmike
01/08/2023, 13:54
Είναι η φάση που νιώθεις σαν ένα άγριο θεριό στο κλουβί!:evil:

Αυτός με το tdm φορούσε σαγιονάρες?:D

DoctoR_k6
01/08/2023, 14:44
Αυτός με το tdm φορούσε σαγιονάρες?:D

Παραδοξως φορουσε κ κρανος.
Μονο ενας δεν φορουσε αυτος με το Tracer.
Εντυπωσιακο αν μη τι αλλο.

runner
01/08/2023, 14:48
Παραδοξως φορουσε κ κρανος.
Μονο ενας δεν φορουσε αυτος με το Tracer.
Εντυπωσιακο αν μη τι αλλο.

Θα ειναι αυτος που πουλησε το TDM στον αλλον της παρέας.

νεοσσός
01/08/2023, 14:50
Εδώ και χρόνια έχει γίνει μετάβαση αυτού του προφίλ αναβάτη, από τα TDM στα Tracer 900.

Βλέπω συχνά ακράνωτους παντοφλοφόρους να παντιλικιάζουν και να σουζάρουν με Tracer 900.

toyar
01/08/2023, 14:58
Είναι yamaha και 900 με παρόμοιο σουλουπι
Ο πιτσιρικάς που είχε αφίσα το tdm μεγάλωσε και πήρε tracer

rainmike
01/08/2023, 15:06
Απο οτι φαινεται φοράνε και στα honda
445203

Parking
01/08/2023, 15:51
Εγώ πάλι νομίζω ότι το πρόβλημα είναι αυτοί με τα χάρλει! 'Ολο φιγούρα και ιδέα μ αυτά τα ρούχα τα πανάκριβα
αλλά όχι
Το πρόβλημα είναι αυτοί με τα gs που κυκλοφορούν τριβάλιτσοι να πάνε στο γραφείο στο κολονάκι
όχι όχι πάλι λάθος κάνω
Αυτοί με τα ΚΤΜ που την έχουν δει αντε βε και δεν πάνε πουθενά ποτέ

εκτός βέβαια αν το πραγματικό θέμα το έχουν αυτοί με το Ζ 7,5

ποιος ξέρει


αλλά τώρα που το καλοσκέφτομαι αυτοί με τα σκούτερ και το γυαλί ηλίου τη νυχτα που δε φοράνε και κράνος
μα τι λέω
Είναι οι μπούμερ με τα βαραντέρο και τα μοκασίνια χωρίς κάλτσες
οι ντουκατίστοι είναι που κάνουν τρακ ντέι και τους περνάει η αδερφή μου με σίτι κομ

:cool:
δε σχολιάζω γιατί θα γίνω κακός

αλλά τώρα που το καλοσκέφτομαι ΟΙ ΓΚΟΥΤΣΙΣΤΙ που σέρνονται από ταβέρνα σε καφέ και λένε πόσα φοβερά μηχανάκια είναι οι μπετονιέρες
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ
:lol:

αφήστε ρε τους ανθρώπους ήσυχους

motojojo
01/08/2023, 18:25
Ενώ σε είδα να σταματάς κανονικά πίσω μου σε φανάρι μπροστά στο ΟΑΚΑ δεν σε είδα να ξεκινάς και να μου ρίχνεις στα καλά καθούμενα ένα ρουφιχτότατο πισωκολητό φιλάκι! Τόσο ρουφιχτό που σφήνωσε το φτερό μου στον προφυλακτήρα κι έσπρωχνα τη μηχανή μπροστά και δεν κουνιόταν!

Δεν είχα διάθεση για τσακωμό γιατί συμβαίνουν αυτά αλλά η δικαιολογία με έστειλε λίγο (άφησα το χειρόφρενο! :facepalm: ).
Παρόλα αυτά ευγενέστατος και ζήτησε συγνώμη, εγώ μάλλον ήμουν λίγο υπερβολικός γιατί καλού κακού ήθελα απλά να δηλώσω στο συμβάν χωρις να επιθυμώ αποζημείωση.
Τελικά κατόπιν συμβουλής της ασφαλιστικής ανταλλάξαμε απλά στοιχεία, πήραμε φωτογραφίες και φύγαμε.

Το φτερό δεν έπαθε κάτι, είναι πολύ ελαστικό, μου στράβωσε όμως την πινακίδα (εδώ με έπιασε το ψυχαναγκαστικό μου). Στο σπίτι είδα ότι παίζει το πίσω αριστερο φλας, έσπασε ένα μικρό κομματάκι απο την πίεση προς τα εμπρός αλλά ευτυχως δεν κρέμασε. Δε βαριέσαι, η στραβή πινακίδα με πείραξε περισσότερο :lol:


Τώρα σκεφτομαι να μην κανω καν δηλωση, ισως δεν αξιζει τον κόπο κιολας.

Coyote.V
02/08/2023, 00:06
Είναι οι μπούμερ με τα βαραντέρο και τα μοκασίνια χωρίς κάλτσες

Μάλιστα κύριε, γιατί μπορούμε, δεν μας καίει ο κινητήρας τα πόδια. Και βερμούδα φοράμε άμα λάχει. (άμα λάχει ε; )

motojojo
05/08/2023, 11:25
Σας είδα (3 διαφορετικές περιπτώσεις σε διαστημα λίγων ημερών) οδηγοί των αστικών λεωφορείων να περνάτε καραμπινάτο κόκκινο! Οι 2 μαλιστα με ταχύτητα.

Είναι ο κάθε ηλίθιος με αυτοκίνητο ή μηχανακι στο λεκανοπέδιο (ταρίφες included) που τρέχουν να προλάβουν το κίτρινο, τώρα πρέπει να προσέχουμε και τα λεωφορεία;
Ειδικά από τους λεωφοριατζήδες περίμενα σεβασμό στα αυτονόητα. Αυτοί ειδικά τι τρεχουν να προλάβουν; Δεν θα φύγουν οι πελάτες.

giorgosb
05/08/2023, 13:08
Σας είδα (3 διαφορετικές περιπτώσεις σε διαστημα λίγων ημερών) οδηγοί των αστικών λεωφορείων να περνάτε καραμπινάτο κόκκινο! Οι 2 μαλιστα με ταχύτητα.

Είναι ο κάθε ηλίθιος με αυτοκίνητο ή μηχανακι στο λεκανοπέδιο (ταρίφες included) που τρέχουν να προλάβουν το κίτρινο, τώρα πρέπει να προσέχουμε και τα λεωφορεία;
Ειδικά από τους λεωφοριατζήδες περίμενα σεβασμό στα αυτονόητα. Αυτοί ειδικά τι τρεχουν να προλάβουν; Δεν θα φύγουν οι πελάτες.

Γενικότερα η κατάσταση έχει ξεφύγει. Ο καθένας κάνει ότι να ναι, όπως να ναι. Δεν υπάρχουν κανόνες και δεν είναι τίποτα αυτονόητο/δεδομένο. Δεν τρέχουν να προλάβουν το πορτοκαλί, έχουμε πάει στα επόμενα λέβελ. Συνειδητά καίνε κόκκινο όλοι ανεξαιρέτως. Η καφρίλα και το θράσος δε στα δίκυκλα σπάει συνέχεια ρεκόρ..

phovos
05/08/2023, 18:10
Δυστυχώς ισχύει απόλυτα. Είδα χθες ταριφ στη διπλανή μου λωρίδα να κόβει πλησιάζοντας το κόκκινο και τελικά να επιταχύνει θεωρώντας ότι σε άδειο δρόμο δεν έχει νόημα να περιμένει. Και αν ο δεύτερος ταριφ δεν με είχε μπροστά του πιθανόν να έκανε το ίδιο. Όσο η πόλη αδειάζει ο κόσμος που μένει πίσω σαλευει τελείως οπότε διπλή και τριπλή προσοχή αυτες τις μέρες.

spyrval
05/08/2023, 18:14
Το καινούργιο που παρατηρώ τώρα τελευταία είναι το σφάξιμο του κόκκινου με κόρνα για να μην πέσεις πάνω τους. Προνοητικοί και προσεκτικοί....

mikes
05/08/2023, 21:24
ειμαι στο πλυντηριο και περιμενω τη μηχανη που κανει μπανακι...
σκηνικο στο φαναρι απ'εξω: σταματημενα στο κοκκινο, ενα κορσα, ενα κορολα, ενα ταξι, ενα φορντ
και κανα δυο ακομα...
αναβει πρασινο, ο κορολας κορναρει μανιασμενα στο κορσα που ψιλοκαθυστερησε να ξεκινησει, και ο
ταριφας βριζει τον φορντ πισω του γιατι νομισε οτι κορναρε αυτος..
εχει σαλεψει ο κοσμος..

toyar
05/08/2023, 21:46
3-5 ατομα σφαζουν το κοκκινο
σε καθε κοκκινο.....
σε καθε διασταυρωση.....

AUFGEBRACHT
06/08/2023, 14:43
Σε είδα δύστυχη μελισσούλα να αφήνεις το κεντρί σου στο χέρι μου...

macdeath_s
06/08/2023, 17:29
Σας είδα πριν κανα μήνα περίπου αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Ομάδα με 1000+ ss/superbikes στην εθνική Ηρακλείου - Ρεθύμνου. Όλα σχεδόν καινούργια μοντέλα και εντόπισα και 2 Panigale. Όλοι ήσασταν προβλεπέ αλλά προσοχή σε αυτό τον κωλόδρομο. Επίσης είδα πολλούς με εξοπλισμό στον ίδιο δρόμο και πολλοί να χαιρετάτε οπότε διπλή η χαρά.

Σε άλλη φάση πάλι στον ίδιο δρόμο όμως σας είδα δύο κορίτσια, η οδηγός φουλ εξοπλισμό με Duke 390. Πήγαινες αρκετά γρήγορα και προσπέρναγες λίγο άσχημα αλλά στις στροφές που ήμασταν πολύ κοντά δν ξέρω αν θεώρησες ότι θέλω να πιέσω ή ναι "παίξω". Τπτ από τα δύο γιατί δεν νομίζω ότι θα είχε νόημα σύν ότι είναι επικινδυνό στους σκατόδρομους εκεί. Με το που πιάσαμε ευθεία σε είδα να βγαίνεις αντίθετο και να προσπερνάς αμάξια πριν από τη διαχωριστική. Τοοοοοσο πολύ βιαζόσουν ? Ειδικά με τους μλκες που χει εκεί κάτω που οδηγάνε σαν ζώα δεν νομίζω ότι άξιζε αυτό που έκανες ούτε για να δειχτείς ούτε για να βιαστείς. Είδα πλαίσιο στην πινακίδα από γνωστό KTMάδικο της Ηλιούπολης οπότε μάλλον Αθηναία ήσουν. Να προσέχεις και ειδικά Κρήτη προσοχή με τις προσπεράσεις.

asxetost
06/08/2023, 19:54
Σε είδα στην Αθηνών Σουνίου μετά τις τρύπες του καραμαν-αλη κωνε απο αυτούς τους εκατονταδες που τοποθέτησε μόνιμα η τροχαία πολύ πρόσφατα κατά μήκος της διαχωριστικής, να αράζεις ξαπλα χαλαρός καταμεσής της στροφής.
Είπαμε ένα χρόνο τώρα απεφτος την περιμένω τη σαβούρα από ώρα σε ώρα, αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά.
Ρε τροχαία..;
Ρε τροχαία;;...?

doctor_john
07/08/2023, 07:41
...Είπαμε ένα χρόνο τώρα απεφτος την περιμένω τη σαβούρα από ώρα σε ώρα...


Είναι που είναι ζεστες οι μέρες, έχω και εγώ περίεργη σύνταξη, δεν μπορώ να στο εξηγήσω από εδώ.
Αν θες πάντως απέφευγε το σαν σκέψη, στην αρχή δίνοντας λογικά παραδείγματα στον εγκέφαλό σου
πχ: έκανα αυτή την διαδρομή, είμαι προσεκτικός με εξοπλισμό, ο σωστός χειρισμός μου κάλυψε τις πιθανότητες πτώσης.

Αν θες να πας με φίλους σε γκαζον να πέσεις με 0km/h μερικές φορές, καλό κάνει, χαλαρώνει.
Εγώ θα τσέκαρα και το μπροστινό λεπτομερώς όπως και τα λάστιχα. Καμιά φορά μπορεί να αντιληφθούμε κάτι που
δεν γνωρίζουμε για να εξηγήσουμε. Δεν τρέχει τίποτα, ας προχωράμε στο επόμενο βήμα. ;)

Tsber
07/08/2023, 10:08
Σας είδα πριν κανα μήνα περίπου αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Ομάδα με 1000+ ss/superbikes στην εθνική Ηρακλείου - Ρεθύμνου. Όλα σχεδόν καινούργια μοντέλα και εντόπισα και 2 Panigale. Όλοι ήσασταν προβλεπέ αλλά προσοχή σε αυτό τον κωλόδρομο. Επίσης είδα πολλούς με εξοπλισμό στον ίδιο δρόμο και πολλοί να χαιρετάτε οπότε διπλή η χαρά.

Σε άλλη φάση πάλι στον ίδιο δρόμο όμως σας είδα δύο κορίτσια, η οδηγός φουλ εξοπλισμό με Duke 390. Πήγαινες αρκετά γρήγορα και προσπέρναγες λίγο άσχημα αλλά στις στροφές που ήμασταν πολύ κοντά δν ξέρω αν θεώρησες ότι θέλω να πιέσω ή ναι "παίξω". Τπτ από τα δύο γιατί δεν νομίζω ότι θα είχε νόημα σύν ότι είναι επικινδυνό στους σκατόδρομους εκεί. Με το που πιάσαμε ευθεία σε είδα να βγαίνεις αντίθετο και να προσπερνάς αμάξια πριν από τη διαχωριστική. Τοοοοοσο πολύ βιαζόσουν ? Ειδικά με τους μλκες που χει εκεί κάτω που οδηγάνε σαν ζώα δεν νομίζω ότι άξιζε αυτό που έκανες ούτε για να δειχτείς ούτε για να βιαστείς. Είδα πλαίσιο στην πινακίδα από γνωστό KTMάδικο της Ηλιούπολης οπότε μάλλον Αθηναία ήσουν. Να προσέχεις και ειδικά Κρήτη προσοχή με τις προσπεράσεις.

Μου έδωσε χαρά το γεγονός ότι εκεί φορούν τουλάχιστον εξοπλισμό πλήρη ή όχι...

Εδώ πλέον το δίχαλο - σορτσάκι - φανελάκι Στάθη Ψάλτη, διάτρητο για να μην ανάψουμε κιόλας, πάει σύννεφο :(

Και δεν μιλώ για μέσα στη Θεσσαλονίκη αλλά και στους ανοικτούς δρόμους και με μικρά παιδιά συνεπιβάτες.

Προχθές γνώρισα ένα ζευγάρι από τη Σουηδία στη Χαλκιδική και ήρθαν να με χαιρετήσουν πριν επιστρέψω.
Οι άνθρωποι πραγματικά ξέσπασαν όταν με είδαν να φορώ την καλοκαιρινή στολή, δεν μπορούσαν να πιστέψουν
ότι όλοι οι μοτοσικλετιστές γυρίζουν εντελώς απροστάτευτοι, τους φαινόταν πραγματικά αδιανόητο...

Τέλος πάντων, ξαλάφρωσα κι εγώ, από τον χειμώνα ήθελα να τα γράψω αυτά οπότε δεν φταίει καμία εποχή και καμία ζέστη.

Panos76
07/08/2023, 10:30
Το καινούργιο που παρατηρώ τώρα τελευταία είναι το σφάξιμο του κόκκινου με κόρνα για να μην πέσεις πάνω τους. Προνοητικοί και προσεκτικοί....


3-5 ατομα σφαζουν το κοκκινο
σε καθε κοκκινο.....
σε καθε διασταυρωση.....

Ρε παίδες είδα προχθές 4-5 σκούτεροπαπιο δε ξέρω τι σκατά τουρκόγυφτοι ήταν, να περνούν όλοι μαζί στο χαλαρό το κόκκινο και να εισέρχονται σε λεωφόρο.

Συνεχίζω απτόητος και αναγκάζω τον έναν να κόψει απότομα πριν μπει στο ρεύμα μου με το έτσι θέλω. Μπαίνω μπροστά από έναν άλλο, τον κόβω τον κοιτάζω και είμαι έτοιμος να τον κατεβάσω έτσι και μου έλεγε το παραμικρό - αν και παχύδερμο.

Ξέρω γίνομαι και εγώ τριτοτέταρτος αλλά κάποια στιγμή γκώνω απ τη λαϊκογυφτομλκια.

Επίσης πρέπει να πάμε μπροστά. Εδώ κάνουμε άλματα προς τα πίσω.

rainmike
07/08/2023, 11:17
Ρε παίδες είδα προχθές 4-5 σκούτεροπαπιο δε ξέρω τι σκατά τουρκόγυφτοι ήταν, να περνούν όλοι μαζί στο χαλαρό το κόκκινο και να εισέρχονται σε λεωφόρο.

Συνεχίζω απτόητος και αναγκάζω τον έναν να κόψει απότομα πριν μπει στο ρεύμα μου με το έτσι θέλω. Μπαίνω μπροστά από έναν άλλο, τον κόβω τον κοιτάζω και είμαι έτοιμος να τον κατεβάσω έτσι και μου έλεγε το παραμικρό - αν και παχύδερμο.

Ξέρω γίνομαι και εγώ τριτοτέταρτος αλλά κάποια στιγμή γκώνω απ τη λαϊκογυφτομλκια.

Επίσης πρέπει να πάμε μπροστά. Εδώ κάνουμε άλματα προς τα πίσω.

Δεν ξερω αν διαβασες πριν λιγο καιρο ενας τυπος εφαγε σφαιρα σε ενα βενζιναδικο και χαιρετησε.
Ορθως σκεφτεσαι αλλα κανοντας μανουρα σε γυφτους ,που το γεγονος οτι καινε το κοκκινο δειχνει ποσο
εκτιμανε την ανθρωπινη ζωη,δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα που μπορεις να κανεις.

asxetost
07/08/2023, 11:53
Είναι που είναι ζεστες οι μέρες, έχω και εγώ περίεργη σύνταξη, δεν μπορώ να στο εξηγήσω από εδώ.
Αν θες πάντως απέφευγε το σαν σκέψη, στην αρχή δίνοντας λογικά παραδείγματα στον εγκέφαλό σου
πχ: έκανα αυτή την διαδρομή, είμαι προσεκτικός με εξοπλισμό, ο σωστός χειρισμός μου κάλυψε τις πιθανότητες πτώσης.

Αν θες να πας με φίλους σε γκαζον να πέσεις με 0km/h μερικές φορές, καλό κάνει, χαλαρώνει.
Εγώ θα τσέκαρα και το μπροστινό λεπτομερώς όπως και τα λάστιχα. Καμιά φορά μπορεί να αντιληφθούμε κάτι που
δεν γνωρίζουμε για να εξηγήσουμε. Δεν τρέχει τίποτα, ας προχωράμε στο επόμενο βήμα. ;)

Τον απέφυγα, ναι συγγνώμη αυτό δεν το έκανα σαφές.
Μεταξύ σοβαρού και αστείου πάντως, πιο πολύ σοβαρού, δεν σου κρύβω οτι καθώς αναγκασμένος να κάνω κάποια από τα πιο προβληματικά κομμάτια της Αθήνας καθημερινά, όλο το κέντρο και όλη την Πατησίων, έχω δει τόσα πράγματα όπως ολοι(φυσικά και τηρώ τα όρια ταχύτητας και αρκετά πιο κάτω βασικά, φοράω εξοπλισμό από πάνω μέχρι κάτω) για αυτό λέω οτι περιμένω τη σαβούρα.
Ο κόσμος έχει πραγματικά τρελαθεί και κάθε μέρα παρότι δεν εκπλήσσομαι ούτε διαπληκτίζομαι με κανέναν ακόμα και ας μου κόβει ξαφνικά 2 λωρίδες μαζί, ακόμα και αν παραβιάζει φανάρια, προτεραιοτητες, διπλές διαχωριστικές για να μπει στα στενά ακόμα και αν απαγορεύεται κ.ο.κ. είναι η σκέψη μου κάθε φορά αν θα γυρίσω σπίτι μου ακέραιος. Δεν είναι οτι κυνηγάω τη σούπα, απλά αποδέχομαι οτι δεν ξέρω τα πάντα και η ανθρώπινη βλακεία σίγουρα μπορεί να με ξεπεράσει μια μέρα. Ας μην το μελετάμε παρόλα αυτά, έχεις δίκιο.
Καλές βόλτες σε όλους με προσοχή.

Bowleno
08/08/2023, 20:16
Σε είδα σήμερα κοπελιά στο κατέβασμα της γέφυρας που πάει από Κηφισό για λεωφόρο Αθηνών, με το ολοκαίνουργιο Cf 650 χάζεψα τις...κοτσίδες που είχες κολλήσει στο κράνος.
Αυτός που σου είπε να έρθεις πιο μπροστά στο φανάρι για να μην σε βαράει ο ήλιος... :pink::pink:

Manalishi
09/08/2023, 09:32
Σε είδα μπάρμπα ξάπλα λίγο πριν την έξοδο για Μεταμόρφωση στην άνοδο του Κηφισσού. Η κόκκινη αρχαία βέσπα σου και αυτή λίγο πιο πίσω πεσμένη. Εσυ γυρτός στο δεξί πλευρό με το αρχαίο τζέτ κράνος σου, δεν κουνιόσουν άλλα δεν φαινόσουν και χτυπημένος... Ελπίζω να την γλύτωσες χωρίς πολλά πολλά....

GeorgeHellas
09/08/2023, 10:30
μπλε το cf moto και η κοπέλα με τζιν σορτσάκι; :)

OldMan
09/08/2023, 10:32
Αυτός που σου είπε να έρθεις πιο μπροστά στο φανάρι για να μην σε βαράει ο ήλιος... :pink::pink:

Ρε λαλακα Μητσε...!!! Ελεος..!!! :moutza:

Vassilis
11/08/2023, 20:25
Σε είδα με Tracer 900 να σε περνάω στην Πεντέλη σε ευθεια γιατί πήγαινες χαλαρα και ελαχιστα πιο μετα να με περνάς από την εξωτερική πανω στην στροφη. Δεν σε ακουσα λογω αερα, προφανως δεν μπορουσα να κοιταξω καθρεφτη, ευτυχως που δεν ανοιχτηκα πολυ στην εξοδο και δεν γιναμε μουτι. Πανεξυπνος.

Από την άλλη πλευρά, λίγο αργότερα σε είδα με (νομίζω) Fazer να πηγαιναμε παρεα πολυ ωραια στα Λιμανακια. :a10:

bulmont
12/08/2023, 08:32
Σε κοίταζα και δεν μπορούσα να αντισταθώ στον πειρασμό να σε τραβήξω μία......

445403

asxetost
12/08/2023, 15:30
Σας βλέπω όλους στο δρόμο φορτωμένους και σας χαίρομαι, έτσι μου ρχεται να πάρω τη μύξα και να τραβήξω για Σέρρες με 90 σταθερά από Αθήνα.

νεοσσός
13/08/2023, 20:20
Σε είδα στη Δροσιά με το Zero SR/S (https://zeromotorcycles.com/model/zero-srs). Ωραίο εμφανισιακά και ο ήχος του ηλεκτροκινητήρα υπέροχος. Χρόνια ονειρεύομαι ηλεκτρικό μοτοσακό.

karellen
13/08/2023, 21:01
Σε είδα παγκόζμιε με το κράνος ριγμένο πίσω στο σβέρκο,αφόρετο δηλ. και στερεωνόταν με το λουρί περασμένο στο λαιμό!
Σαν τους καμπόυδες.

Coyote.V
13/08/2023, 21:26
Σε είδα παγκόζμιε με το κράνος ριγμένο πίσω στο σβέρκο,αφόρετο δηλ. και στερεωνόταν με το λουρί περασμένο στο λαιμό!
Σαν τους καμπόυδες.
Μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο; Πόσο μεγάλο λουρί έχει ένα κράνος;

Bowleno
14/08/2023, 02:33
Σε είδα στη Δροσιά με το Zero SR/S (https://zeromotorcycles.com/model/zero-srs). Ωραίο εμφανισιακά και ο ήχος του ηλεκτροκινητήρα υπέροχος. Χρόνια ονειρεύομαι ηλεκτρικό μοτοσακό.

Σε είδα να πηγαίνεις γυρεύοντας ban για αυτόν και μόνο τον λόγο!

:p

spyrval
14/08/2023, 09:15
Σε είδα παγκόζμιε με το κράνος ριγμένο πίσω στο σβέρκο,αφόρετο δηλ. και στερεωνόταν με το λουρί περασμένο στο λαιμό!
Σαν τους καμπόυδες.

Απίστευτο! Ένα αντικείμενο που έχει σχεδιαστεί για να μας προστατεύει όσο το δυνατόν περισσότερο, να βρίσκουμε τρόπους να το χρησιμοποιούμε ώστε να κάνει τη μέγιστη δυνατή ζημιά σε περίπτωση πτώσης...

SeniorCanardo
14/08/2023, 12:26
Σε είδα στη Δροσιά με το Zero SR/S (https://zeromotorcycles.com/model/zero-srs). Ωραίο εμφανισιακά και ο ήχος του ηλεκτροκινητήρα υπέροχος. Χρόνια ονειρεύομαι ηλεκτρικό μοτοσακό.

445422

νεοσσός
14/08/2023, 12:44
Είναι σχετικά βαριές στα 230 κιλά και η πραγματική αυτονομία τους περί τα 120 km. Λένε για 180 με 300 χιλιόμετρα αυτονομία, αλλά τα 300 φαντάζομαι θα βγαίνουν αν το πηγαίνεις με 25 km/h σταθερά σε οριζόντιο έδαφος. :p

Έχουν όμως φοβερή ροπή από πολύ χαμηλές ταχύτητες, κάτι που τις κάνει ιδανικές για ενδοαστική μετακίνηση. Χρόνος φόρτισης λιγότερος από 3 ώρες με απλό φορτιστή. Ο ήχος τους υπέροχος, αλλά δεν ξέρω αν παλεύεται σε παρατεταμένη οδήγηση με μεγάλη ταχύτητα.

Βασικό μειονέκτημα το κόστος αγοράς και ύστερα το βάρος.

rainmike
14/08/2023, 12:58
Νομιζω ενα μεγαλο μειον στα ηλεκτρικα,χωρις να εχω οδηγησει ειναι το φρενο του κινητηρα.

Taz
14/08/2023, 15:59
Ακριβώς το αντίθετο. Μπορείς να τα ρυθμίσεις να φρενάρουν από καθόλου όταν κλείνεις το "γκάζι" έως παρά πολύ.

macdeath_s
17/08/2023, 22:45
Σας ειδα να κοπανάτε σκούτερ με Monster σε σημείο που κάποιος έκανε μλκια 1000%. Πως ξεκόλλησε υποπλαίσιο από Monster…

445446

SeniorCanardo
18/08/2023, 10:23
Σε είδα γ@μημένε π@υστόγερε με το SV, να μου κορνάρεις και με δασκαλίστικο ύφος να μου κάνεις παρατήρηση, γιατί άλλαξα λωρίδα ενώ το φανάρι είχε ήδη ανάψει κόκκινο και χωρούσες άνετα να σταματήσεις και εσύ.
Ήταν τόσο ξεκάθαρη η φάση που σου την είπε ο άλλος με το σκούτερ και όχι εγώ.
Το θέμα είναι πότε θα την ψωνίσω καμιά μέρα και θα αρχίσετε τα γλωσσόφιλα με τα κράσπεδα.:mad:

congate7
18/08/2023, 11:18
Δεν αξίζει. Τσάμπα λεφτά σε δικηγόρους.

Bowleno
20/08/2023, 09:39
Σας είδα πριν μισή ώρα καμιά 10-12 μηχανές μπροστά στον Σκλαβενίτη, πρώην κόμβο Ρενώ στην Νέα Φιλαδέλφεια.
Είναι κανείς από εδώ;

Καλή βόλτα να έχετε!

macdeath_s
20/08/2023, 18:31
Σας ειδα στο σταθμό τρένων του Sants να τον έχετε πάρει λίγο (σιέστα).

445460

Volpad
20/08/2023, 20:16
Σας ειδα στο σταθμό τρένων του Sants να τον έχετε πάρει λίγο (σιέστα).

445460445460

Ψάχνουμε τις διαφορές?

doctor_john
20/08/2023, 22:56
Τι έγινε βραδιάτικο, 5 benelli σαν την καλή χαρά στον δρόμο μου;!
Ωραίοι και ο φίλος με το TRK που μάλλον δεν το έχει συνηθίσει και ψιλοκαλπάζει :lol:

nicolasmyr
21/08/2023, 11:17
Σας είδα πριν μισή ώρα καμιά 10-12 μηχανές μπροστά στον Σκλαβενίτη, πρώην κόμβο Ρενώ στην Νέα Φιλαδέλφεια.
Είναι κανείς από εδώ;

Καλή βόλτα να έχετε!


Ένας παρών... Πήγαμε παραλία Σαράντη.

Bowleno
21/08/2023, 11:26
Ένας παρών... Πήγαμε παραλία Σαράντη.

Ωραίος και καλώς ήρθες :beer:


Ο ταλαίπωρος με το voge που βγήκε να πάρει καπνό μόλις ξύπνησε επειδή βαρέθηκε να βγει την προηγούμενη.....:D

nicolasmyr
21/08/2023, 11:29
Ωραίος και καλώς ήρθες :beer:


Ο ταλαίπωρος με το voge που βγήκε να πάρει καπνό μόλις ξύπνησε επειδή βαρέθηκε να βγει την προηγούμενη.....:D

Ευχαριστώ, αν και παλιός με νέο λογαριασμό.

Να πω την αλήθεια μου δεν παρατήρησα κατι...:D

bulmont
21/08/2023, 15:55
Να πω την αλήθεια μου δεν παρατήρησα κατι...:D


Σε βλέπω να φλερτάρεις με το ΒΑΝ, που δεν παρατήρησες ΤΟ VOGE σε ακτίνα ενός μιλίου γύρω σου....:roflmao::roflmao::roflmao:

nicolasmyr
21/08/2023, 17:28
Σε βλέπω να φλερτάρεις με το ΒΑΝ, που δεν παρατήρησες ΤΟ VOGE σε ακτίνα ενός μιλίου γύρω σου....:roflmao::roflmao::roflmao:
Ήμουν απασχολημένος με την πρόσδεση go pro..

bulmont
21/08/2023, 17:34
Ήμουν απασχολημένος με την πρόσδεση go pro..

Εντάξει, το 'σωσες...............

McGyver
22/08/2023, 07:53
Σε είδα κατά τις 08:10 σήμερα στο κατέβασμα του Κηφισού...

445509

doctor_john
22/08/2023, 08:09
Κατάλαβες πως έγινε; στο ράδιο άκουσα ότι χτυπήθηκε από τον αέρα;

McGyver
22/08/2023, 08:17
Κατάλαβες πως έγινε; στο ράδιο άκουσα ότι χτυπήθηκε από τον αέρα;

Όχι, δεν έχω ιδέα.

Nitse3
22/08/2023, 11:07
Σε είδα χθες το απόγευμα με το μαύρο Ζ 750 να παίρνεις με τις μπάντες μέσα στην πόλη τη στροφή Ανθέων με Μαρτίου και να συνεχίζεις στην ευθεία μετά με τέρμα γκάζι. Μετά από λίγο είδα και τον αντίστοιχο Ζητά να παίρνει με τις μπαντες την ίδια στροφή και μου λύθηκαν οι απορίες. Ελπίζω να μην προκάλεσες κανά ατύχημα, είχες πάντως αποκτήσει καλό προβάδισμα!

husky21
27/08/2023, 23:25
Σας ειδα στο Κατω Βερμιο γκρουπακι 6-7 μοτοσακα
να πω την αληθεια τα Ντουκατακια τα ζηλεψα

Coyote.V
29/08/2023, 00:06
Κατάλαβες πως έγινε; στο ράδιο άκουσα ότι χτυπήθηκε από τον αέρα;

Λίγος αέρας, λίγο κρασί, λίγο γκάζι, λίγο θάλασσα και τ' αγόρι του...

pektis
29/08/2023, 13:26
Σε ειδα με το T max χθες το απογευμα δικαβαλος με εξατμιση ακραπα, να εχεις ορεξεις.
Μπηκες με φορα στη στροφη με λαθος γραμμη και προσπαθησες να πλαγιασεις/διορθωσεις αποτομα... Το αποτελεσμα ηταν να βρει το διπλο σταν κατω και να βγαζει σπιθες το σκουτερ....Αφου δεν τσακιστηκες και δεν πηρες στο λαιμο σου και την κοπελα...ολα καλα...

McGyver
30/08/2023, 15:49
Σε είδα και πολύ χάρηκα που σε γνώρισα κι από κοντά Αντρέα (Volpad).

:beer:

Volpad
30/08/2023, 16:26
Σε είδα και πολύ χάρηκα που σε γνώρισα κι από κοντά Αντρέα (Volpad).

:beer:

Θωμά και εγώ χάρηκα πολύ!!

Με το καλό να ξαναβρεθούμε σε καμία βόλτα!

Bowleno
30/08/2023, 17:00
Σε είδα και πολύ χάρηκα που σε γνώρισα κι από κοντά Αντρέα (Volpad).

:beer:


Θωμά και εγώ χάρηκα πολύ!!

Με το καλό να ξαναβρεθούμε σε καμία βόλτα!


Δωμάτιο βρήκατε η μπα; :D

:p

McGyver
30/08/2023, 19:35
Δωμάτιο βρήκατε η μπα; :D

:p

Σκηνή ρε, τρου αντβέ!

bulmont
30/08/2023, 20:50
Γιομίσαμε.....................

macdeath_s
01/09/2023, 12:07
Σας είδα από Τσεχία, Γαλλία, Ιταλία, Αγγλία κυρίως με Touring/Adventure να βολτάρετε κοντά Σαγράδα Φαμίλια και στη κεντρική της GranVia. Πιθανότατα έχετε έρθει για το GP στο Montmelo. GR πινακίδες δεν είδα ακόμα.

Acacius
05/09/2023, 23:45
Σε είδα υπέροχη συνεπιβάτιδα να σχολιάζεις "τον μαλάκα" που είχε παρκάρει άτσαλα αλλά χωρίς ουσιαστικά να ενοχλεί, επειδή δε μπορούσε να περάσει άνετα τους υπόλοιπους από δεξιά η μηχανή σας με την παράνομη εξάτμιση, την κρυμμένη πινακίδα, και εσένα πάνω ξεκράνωτη. Πάλι καλά που δεν αναρωτήθηκες πότε θα γίνουμε Ευρώπη.

malakas45
06/09/2023, 11:04
Σε είδα υπέροχη συνεπιβάτιδα να σχολιάζεις "τον μαλάκα" που είχε παρκάρει άτσαλα αλλά χωρίς ουσιαστικά να ενοχλεί, επειδή δε μπορούσε να περάσει άνετα τους υπόλοιπους από δεξιά η μηχανή σας με την παράνομη εξάτμιση, την κρυμμένη πινακίδα, και εσένα πάνω ξεκράνωτη. Πάλι καλά που δεν αναρωτήθηκες πότε θα γίνουμε Ευρώπη.

sounds like my wife! Άμα ήταν SV650 παίζει να ήταν η γυναίκα μου! χαχαχ
Άμα δεν ήταν SV650, τουλάχιστον ξέρω οτι υπάρχουν και άλλες (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό) χαχα

Acacius
06/09/2023, 15:05
sounds like my wife! Άμα ήταν SV650 παίζει να ήταν η γυναίκα μου! χαχαχ
Άμα δεν ήταν SV650, τουλάχιστον ξέρω οτι υπάρχουν και άλλες (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό) χαχα

Υπάρχουν κι άλλες... (Ηράκλειο Κρήτης, πάνω σε Yamaha).

peterTHErider
06/09/2023, 20:10
Σε είδα υπέροχη συνεπιβάτιδα να σχολιάζεις "τον μαλάκα" που είχε παρκάρει άτσαλα αλλά χωρίς ουσιαστικά να ενοχλεί, επειδή δε μπορούσε να περάσει άνετα τους υπόλοιπους από δεξιά η μηχανή σας με την παράνομη εξάτμιση, την κρυμμένη πινακίδα, και εσένα πάνω ξεκράνωτη. Πάλι καλά που δεν αναρωτήθηκες πότε θα γίνουμε Ευρώπη.

Όλο αυτό που περιγράφεις δεν αναιρεί ότι ο άλλος πάρκαρε σαν μαλάκας.

νεοσσός
06/09/2023, 21:32
Σε είδα στη βροχή με το supersport, τρικάβαλο. Είχες ένα μικρό παιδί μπροστά στο ντεπόζιτο και ένα πίσω, όλοι σας χωρίς κράνος. Νομίζω ότι τα έχω δει όλα πλέον.

Panos76
07/09/2023, 13:53
Νομίζω ότι τα έχω δει όλα πλέον.

Αυτό το είπα προχθές για το συμβάν στον Πειραιά. Πριν ωστόσο το είχα ξαναπει για το συμβάν με το τραίνο και ο κατάλογος αρχίζει να δείχνει ότι δεν έχει τέλος.

Αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι πλέον και στην Ελλάδα (και Ευρώπη) η ανθρώπινη ζωή έχει χάσει την αξία που είχε και που της δίναμε.

viper1
07/09/2023, 14:36
Σε είδα στη βροχή με το supersport, τρικάβαλο. Είχες ένα μικρό παιδί μπροστά στο ντεπόζιτο και ένα πίσω, όλοι σας χωρίς κράνος. Νομίζω ότι τα έχω δει όλα πλέον.

Η ανθρώπινη βλακεια δυστυχώς δεν έχει όρια

sanctusan
08/09/2023, 09:44
Σε είδα στη Τζια σε καφετέρια, μπουφανάκι Nordcode και ένα R65LS.
Ρώτησες για ένα μουσείο, καταλήξαμε να λέμε πολλά για Restoration και βόλτες.
Με κάλεσες σε μία λέσχη κλασικής μοτοσυκλέτας που συμμετέχεις κάπου στο Θησείο.
Γαμώ τα παιδιά ο Αντώνης, εδώ μέσα δεν γράφει, τον ρώτησα.
Είχα πάει με ένα φίλο ο οποίος με κοίταγε σα χάνος να μιλάω επί 50 λεπτά και δεν καταλάβαινε τίποτα (άσχετος με κάθε είδους τροχοφόρο)

Bowleno
08/09/2023, 10:02
Σε είδα στη Τζια σε καφετέρια, μπουφανάκι Nordcode και ένα R65LS.
Ρώτησες για ένα μουσείο, καταλήξαμε να λέμε πολλά για Restoration και βόλτες.
Με κάλεσες σε μία λέσχη κλασικής μοτοσυκλέτας που συμμετέχεις κάπου στο Θησείο.
Γαμώ τα παιδιά ο Αντώνης, εδώ μέσα δεν γράφει, τον ρώτησα.
Είχα πάει με ένα φίλο ο οποίος με κοίταγε σα χάνος να μιλάω επί 50 λεπτά και δεν καταλάβαινε τίποτα (άσχετος με κάθε είδους τροχοφόρο)

Θα τον γνωρίζει ο Άρης (Sapila racing) σίγουρα!

Bowleno
10/09/2023, 12:57
Σας είδα μόλις τώρα 4 BMW κάποιων περασμένων δεκαετιών (πολλών...)
Έξω από τον ψητό μπακαλιάρο στο Χαλάνδρι όπου πήγα ούζο... Κανείς από εδώ;

katsar
11/09/2023, 18:59
Σε είδα σε ταβέρνα αφού τα είχες πιεί να λες φωναχτά σε έναν άλλο ότι εσείς οι παλιοί ( θα ήσουν 45 μάξιμουμ :lol: ) μηχανόβιοι μάθατε χωρίς κράνος για αυτό δεν μπορείς να το φοράς μέσα στην πόλη
και μάθατε-ξέρετε πως να...πέφτετε αν γίνει η στραβή κάτι που οι νέοι μοτοσυκλετιστές δεν ξέρουν για αυτό έχουν ανάγκη το κράνος. :lol:
Στην πορεία έμαθα και τι μοτο έχεις, Varadero , αφού του έλεγες πως όπως στρίβει αυτό δεν στρίβει κανένα άλλο, τα ss με φεύγουν μόνο στις ευθείες :lol:

Πιωμένος φόρτωσες μετά και την γλάστρα από πίσω και φύγατε , καλή τύχη φίλε ειλικρινά .
NoFuture.

husky21
11/09/2023, 20:21
Σε ειδα στην Μουδανιων το μεσημερι,στο ρευμα προς Χαλκιδικη
με το ΤΜαχ σου και ΔΥΟ κρανη κρεμασμενα στους καθρευτες και κανενα στην κεφαλα σου...Το καλυτερο ομως ηταν που εβριζες στα ελληνικα τον Βουλγαρο μεσα στο αμαξι που σε κοιτουσε σαν χανος
Μπραβο σου ρε φιλε..Καιρο ειχα να δω τετοιον μ@λ@κα

νεοσσός
11/09/2023, 20:26
Μήπως να αλλαχθεί ο τίτλος του νήματος σε "ΣΕ ΕΙΔΑ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ"; :p

macdeath_s
12/09/2023, 20:51
Μήπως να αλλαχθεί ο τίτλος του νήματος σε "ΣΕ ΕΙΔΑ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ"; :p

Στηρίζω. προτείνω "σε είδα κάγκαρε..." για να πιάνει και τα γίδια που τουλάχιστον φοράνε κράνος

motojojo
12/09/2023, 21:50
Μιας και πιάσαμε τα κράνη.... Σε είδα κι εσένα με το γαμάτο κατά τα άλλα Forza να φοράς μεν κράνος, έστω από εκείνα τυπου "κατσαρόλα" που ειναι ακομα πιο κοντά από τα τζετ, αλλά πως το φορούσες... Με το λουράκι πίσω από το σβέρκο! Απορώ πως δεν έφευγε με τον αέρα, όχι να προστατεψει σε τουμπα.

phovos
13/09/2023, 10:18
Οι τύποι που μισοφορανε κράνος είναι μια ξεχωριστή κατηγορία από μόνοι τους. Ειδικα αυτοί που το φοράνε σαν σκούφο... Οι ακρανωτοι είναι μαλακες αλλά αυτοί έχουν κάνει προσπάθεια για να ξεχωρίσουν. Αυτούς τους αγαπάω λίγο παραπάνω.

doctor_john
13/09/2023, 10:54
Μου εξήγησε οστεοπαθητικός πως δημιουργούμε πρόβλημα με την κίνηση που κάνουμε για να δούμε πίσω.
Τα να επιβαρύνεις τον αυχένα με μισό φορεμένο κράνος και όποιες δυνάμεις αναπτύσονται με αυτό σαν μοχλό
είναι πολύ ζημιά!
Μπορεί να είναι δύσκολο να το κατανοήσει κάποιος υγιής κ.λπ. πρέπει όμως να είναι ξεκάθαρο σε όλους:
με αυτό τον τρόπο είναι πολύ πιθανό να προκαλέσεις μερική αναπηρία και να ζείς μέσα στον πόνο.-

Μην ντρέπεστε να μιλήσετε στον διπλανό, αν τα ακούν από 2-3 και πάνω θα ανησυχήσουν, μπορεί να σώσουμε κάποιον..

dumutrus
14/09/2023, 22:18
Σε είδα κοπέλια στην Δελφών να μετακινήσε με το πατίνι σου και να φοράς κράνος full fave "μοτοσυκλετιστικό" και όχι έκεινα τα πλαστικά κουβαδάκια πολύ σε χάρηκα.

phovos
15/09/2023, 04:54
Μην ντρέπεστε να μιλήσετε στον διπλανό, αν τα ακούν από 2-3 και πάνω θα ανησυχήσουν, μπορεί να σώσουμε κάποιον..

Ο άλλος έχει κράνος, το έχει μαζί του και το φοράει ως τα φρύδια. Ποιος να του πει τι...

OldMan
15/09/2023, 15:04
Οσο ο νόμος δεν αλλαζει το "φερει κρανος" με το "φοραει προβλεπομενα το κρανος"..

Manalishi
15/09/2023, 15:15
Οσο ο νόμος δεν αλλαζει το "φερει κρανος" με το "φοραει προβλεπομενα το κρανος"..
Θυμαμαι έχει αλλάξει αυτό:

446196

doctor_john
16/09/2023, 09:57
Kαλά, μην προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει τον νόμο (που είναι επαρκής) σε αυτή την χώρα.
Χάνεις όλο το κανάλι επικοινωνίας σε δευτερόλεπτα.

"Φίλε κάνεις μεγάλη ζημιά στον αυχένα σου, ρώτησε γιατρό θα πάθεις πλάκα!"
με χαμόγελα και καλημέρες..

husky21
16/09/2023, 09:58
Kαλά, μην προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει τον νόμο (που είναι επαρκής) σε αυτή την χώρα.
Χάνεις όλο το κανάλι επικοινωνίας σε δευτερόλεπτα.

"Φίλε κάνεις μεγάλη ζημιά στον αυχένα σου, ρώτησε γιατρό θα πάθεις πλάκα!"
με χαμόγελα και καλημέρες..

Και σιγα μην ξερει καλυτερα ο γιατρος απο τον μεσο Ελληναρα

sanctusan
16/09/2023, 16:21
Σε είδα με BMW ιστορικό και sidecar να κατεβαίνεις την Κηφισίας στο ύψος Avin στο Μαρούσι.
Χαιρετηθήκαμε, στη πένα το εργαλείο!!!!

Nik0s_Dk
16/09/2023, 20:26
Σε ειδα κινητο μου να φευγεις απο τη βάση και να γινεσαι σμπαραλια στην εθνικη...

Σας ειδα και σας προς στορκ να χαιρετάτε πίσω και πολύ το χάρηκα..

Σε ειδα και σενα φίλτατε γερμανε που κανες τουρ στην Ελλαδα και ο δρόμος σε εβγαλε στον Πόρο και τα παμε λιγο στο καράβι προς Γαλατά.. :beer:

harris_x
16/09/2023, 22:02
Δεν πρόλαβα να σας δω :bawl:

AUFGEBRACHT
16/09/2023, 22:41
Σε είδα πανίβλακα με το ποδήλατο, να κατεβαίνεις την κατηφόρα στο αντίθετο ρεύμα και να πέφτω στα φρένα για να μην σε πάρω κάτω απ΄ το αμάξι...τα "γαλλικά" που άκουσες ήταν λίγα...