PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31

Nostradamus
17/09/2023, 20:16
Σε είδα πανίβλακα με το ποδήλατο, να κατεβαίνεις την κατηφόρα στο αντίθετο ρεύμα και να πέφτω στα φρένα για να μην σε πάρω κάτω απ΄ το αμάξι...τα "γαλλικά" που άκουσες ήταν λίγα...

Δεν μπορώ καθόλου να σε φανταστώ να χρησιμοποιείς γαλλικά πάντως ρε Γιώργο. :lol:

νεοσσός
17/09/2023, 20:46
"Conduisez à droite s’il vous plaît."

:p

SONone
22/09/2023, 13:01
με ειδα να ξανα μπαίνω εδώ μέσα.
και να ξεχνάω οτι υπάρχει το ΜΕ ΕΙΔΑ! :whistle:

Garfield
22/09/2023, 19:01
Σε είδα προχθές με το καλογυαλισμένο και τριβάλιτσο BMW GS1250 με νορβηγικές πινακίδες να πηγαίνουμε σχεδόν μαζί από τα διόδια των Μαλγάρων μέχρι την είσοδο της Θεσσαλονίκης στο λιμάνι. Είχα αποφασίσει να σου πιάσω κουβέντα αλλά στο μοναδικό φανάρι που σταματήσαμε μαζί εσύ πήγες προς Εγνατία ενώ εγώ έπρεπε να πάω παραλιακά. Η απορία μου (και ήθελα να τον ρωτήσω) ήταν αν γι αυτούς το ταξίδι στην Ελλάδα είναι ότι για εμάς το ταξίδι στο Νορντκαπ!

viper1
25/09/2023, 20:12
Σε είδα προχθές με το καλογυαλισμένο και τριβάλιτσο BMW GS1250 με νορβηγικές πινακίδες να πηγαίνουμε σχεδόν μαζί από τα διόδια των Μαλγάρων μέχρι την είσοδο της Θεσσαλονίκης στο λιμάνι. Είχα αποφασίσει να σου πιάσω κουβέντα αλλά στο μοναδικό φανάρι που σταματήσαμε μαζί εσύ πήγες προς Εγνατία ενώ εγώ έπρεπε να πάω παραλιακά. Η απορία μου (και ήθελα να τον ρωτήσω) ήταν αν γι αυτούς το ταξίδι στην Ελλάδα είναι ότι για εμάς το ταξίδι στο Νορντκαπ!

Ναι εκτός από το budget

alexis72
25/09/2023, 23:31
σε ειδα χθές ρε τριμέγιστε μαλά@α γύρω στα 60 ,να εισαι με το ποδήλατο σε μονόδρομο με δεξιά παρκαρισμένα ιχ ...
να το σπρώχνεις δηλ. να εισαι στο πλάι αριστερά εσύ κ δεξιά το ποδήλατο ,να εισαι στη ΜΕΣΗ του δρόμου να ερχονται αμάξια να σου κορνάρουν να κάνεις στην ακρη για να μην σε χτυπήσουν κ εσυ να τους βρίζεις χριστοπαναγίες μανάδες πατεράδες κλπ κλπ ,τα 2 πρώτα ιχ τα οδηγούσαν κοπέλες οπότε πέρασε η μαγκιά σου...εκαναν αναστροφή κ εφυγαν απο αλλο δρόμο ,το τρίτο ιχ ομως στο οποίο ηταν 3 νεαροί μέσα 25-27 ετών μπρατσαράδες κλπ ,τι το ηθελες κ τους εβρισες ? εφαγες πολύ ξύλο κ ελπίζω να εβαλες μυαλό βλάκα...(και αν δεν εμπαινα εγω με εναν φίλο μου στη μέση για να σε αφήσουν κ να φύγουν ακόμα ξύλο θα ετρωγες ...)

PortisHead
26/09/2023, 07:18
Σε ειδα φοβέρε οδηγέ λεωφορειου του ΟΑΣΑ που στην πηγμενη Ρετσινα στον Πειραια, κυριολεκτικά πηγμενη ομως,
στο φαναρι με την Αλιπεδου, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 10 - 15 εκατοστα ΟΠΙΣΘΕΝ για να περασουμε ολες οι μηχανες απο το μικρο κενο που ειχαμε μπλοκαριστει.
ΟΠΙΣΘΕΝ, διπλό συρομενο λεωφορειο του ΟΑΣΑ, σε πηγμένο δρομο.
Τι να πεις για αυτον τον ανθρωπο ???

ioannispar
26/09/2023, 07:43
Σε ειδα φοβέρε οδηγέ λεωφορειου του ΟΑΣΑ που στην πηγμενη Ρετσινα στον Πειραια, κυριολεκτικά πηγμενη ομως,
στο φαναρι με την Αλιπεδου, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 10 - 15 εκατοστα ΟΠΙΣΘΕΝ για να περασουμε ολες οι μηχανες απο το μικρο κενο που ειχαμε μπλοκαριστει.
ΟΠΙΣΘΕΝ, διπλό συρομενο λεωφορειο του ΟΑΣΑ, σε πηγμένο δρομο.
Τι να πεις για αυτον τον ανθρωπο ???

Εγω μεχρι και σημερα νομιζα οτι τα λεωφορεια και τα τρολευ δεν εχουν οπισθεν και πανε μονο μπροστα :eek:

o_gavros
26/09/2023, 09:31
Σε ειδα φοβέρε οδηγέ λεωφορειου του ΟΑΣΑ που στην πηγμενη Ρετσινα στον Πειραια, κυριολεκτικά πηγμενη ομως,
στο φαναρι με την Αλιπεδου, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 10 - 15 εκατοστα ΟΠΙΣΘΕΝ για να περασουμε ολες οι μηχανες απο το μικρο κενο που ειχαμε μπλοκαριστει.
ΟΠΙΣΘΕΝ, διπλό συρομενο λεωφορειο του ΟΑΣΑ, σε πηγμένο δρομο.
Τι να πεις για αυτον τον ανθρωπο ???

Και έχεις κάτι αλλα γαϊδούρια που νομίζουν ότι είναι μόνοι τους στο δρόμο και κλείνουν αυτους τους μικρούς διαδρόμους γιατί...έτσι.

νεοσσός
26/09/2023, 09:47
Πεζός που σπρώχνει ποδήλατο έχει τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις του πεζού. Οφείλουν να τον προσέχουν οι χρήστες του δρόμου με μηχανοκίνητα οχήματα, όπως προσέχουν τους πεζούς.

Ένα μηχανοκίνητο όχημα οφείλει να προσέχει τους πιο ευάλωτους πεζούς, οι οποίοι ενδέχεται να βρίσκονται επί του δρόμου όταν δεν υπάρχει βατό πεζοδρόμιο.

Καταλαβαίνω ότι κάποιος που οδηγεί αμαξι έχει την προσδοκία να πηγαίνει γρήγορα, αλλά αυτή δεν μπορεί να γίνει απαίτηση εις βάρος εκείνων που δεν έχουν την ίδια δυνατότητα. Στην Ελλάδα δυστυχώς τα πεζοδρόμια είναι ανεπαρκή, οπότε χρειάζεται αυξημένη προσοχή και σεβασμός στους πεζούς.

viper1
26/09/2023, 10:09
Πεζός που σπρώχνει ποδήλατο έχει τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις του πεζού. Οφείλουν να τον προσέχουν οι χρήστες του δρόμου με μηχανοκίνητα οχήματα, όπως προσέχουν τους πεζούς.

Ένα μηχανοκίνητο όχημα οφείλει να προσέχει τους πιο ευάλωτους πεζούς, οι οποίοι ενδέχεται να βρίσκονται επί του δρόμου όταν δεν υπάρχει βατό πεζοδρόμιο.

Καταλαβαίνω ότι κάποιος που οδηγεί αμαξι έχει την προσδοκία να πηγαίνει γρήγορα, αλλά αυτή δεν μπορεί να γίνει απαίτηση εις βάρος εκείνων που δεν έχουν την ίδια δυνατότητα. Στην Ελλάδα δυστυχώς τα πεζοδρόμια είναι ανεπαρκή, οπότε χρειάζεται αυξημένη προσοχή και σεβασμός στους πεζούς.

Πάλι βγήκες με το Mt? :D

Nostradamus
26/09/2023, 14:28
Λογικα σκ@τογερασα και βγαζω τις ανιστοιχες γκρινιες..

Σε ειδα λοιπον, με το TDM, το τζετ κρανος και το μικροφωνο (τυπου floor manager) να σερνεσαι στην διηθηση για να μπορεις να μιλας στο κινητο (και να καλυπτεις το μικροφωνο με το χερι, αν περνουσες τα 20km/h ωστε να μπορεις να ακουγεσαι).... Στην ερωτηση, αν θεωρεις λογικο το να μας πηγαινεις "καροτσι" για να μπορεις να μιλας στο κινητο, η απαντηση ηταν οτι και να μην μιλουσες παλι ετσι θα πηγαινες αργα. Και να μην ανακατευομαι..

Δεν ξερω... Νομιζα οτι σας ειχα βαρεθει, αλλα νομιζω πλεον σας σιχαθηκα...

CorpseAlive
26/09/2023, 14:36
Λογικα σκ@τογερασα και βγαζω τις ανιστοιχες γκρινιες..

Σε ειδα λοιπον, με το TDM, το τζετ κρανος και το μικροφωνο (τυπου floor manager) να σερνεσαι στην διηθηση για να μπορεις να μιλας στο κινητο (και να καλυπτεις το μικροφωνο με το χερι, αν περνουσες τα 20km/h ωστε να μπορεις να ακουγεσαι).... Στην ερωτηση, αν θεωρεις λογικο το να μας πηγαινεις "καροτσι" για να μπορεις να μιλας στο κινητο, η απαντηση ηταν οτι και να μην μιλουσες παλι ετσι θα πηγαινες αργα. Και να μην ανακατευομαι..

Δεν ξερω... Νομιζα οτι σας ειχα βαρεθει, αλλα νομιζω πλεον σας σιχαθηκα...

Καλά οι χείριστοι είναι αυτοί που έχουν βγάλει και καθρέπτες και δεν έχουν ιδέα ότι έχουν κάνει κονβόι τύπου Mad Max από πίσω τους όσο αυτοί ρεμβάζουν στα απίστευτα τοπία της Αλεξάνδρας στις 8 το πρωί.

o_gavros
26/09/2023, 15:02
Λογικα σκ@τογερασα και βγαζω τις ανιστοιχες γκρινιες..

Σε ειδα λοιπον, με το TDM, το τζετ κρανος και το μικροφωνο (τυπου floor manager) να σερνεσαι στην διηθηση για να μπορεις να μιλας στο κινητο (και να καλυπτεις το μικροφωνο με το χερι, αν περνουσες τα 20km/h ωστε να μπορεις να ακουγεσαι).... Στην ερωτηση, αν θεωρεις λογικο το να μας πηγαινεις "καροτσι" για να μπορεις να μιλας στο κινητο, η απαντηση ηταν οτι και να μην μιλουσες παλι ετσι θα πηγαινες αργα. Και να μην ανακατευομαι..

Δεν ξερω... Νομιζα οτι σας ειχα βαρεθει, αλλα νομιζω πλεον σας σιχαθηκα...
Είσαι στην πίστα όπου ακόμα συγκρούονται κόσμοι μέσα σου.
Παρακάτω θα δεις άλλα επίπεδα προσφυσης.
Ο συγκεκριμένος τυπος πιθηκα παντως, θέλει να έχεις χρόνο να του μιλήσεις για το νινί της μανουλας του που το θέλει κορνίζα και μετά συνεχίζοντας με πραοτητα να του δώσεις πολιτισμενα να καταλάβει ότι οι μώλωπες δεν είναι απλα μωβ μακιγιάζ.

harris_x
26/09/2023, 15:28
Είσαι στην πίστα όπου ακόμα συγκρούονται κόσμοι μέσα σου.
Παρακάτω θα δεις άλλα επίπεδα προσφυσης.
Ο συγκεκριμένος τυπος πιθηκα παντως, θέλει να έχεις χρόνο να του μιλήσεις για το νινί της μανουλας του που το θέλει κορνίζα και μετά συνεχίζοντας με πραοτητα να του δώσεις πολιτισμενα να καταλάβει ότι οι μώλωπες δεν είναι απλα μωβ μακιγιάζ.

:lol:

DoctoR_k6
26/09/2023, 16:29
Λογικα σκ@τογερασα και βγαζω τις ανιστοιχες γκρινιες..

Σε ειδα λοιπον, με το TDM, το τζετ κρανος και το μικροφωνο (τυπου floor manager) να σερνεσαι στην διηθηση για να μπορεις να μιλας στο κινητο (και να καλυπτεις το μικροφωνο με το χερι, αν περνουσες τα 20km/h ωστε να μπορεις να ακουγεσαι).... Στην ερωτηση, αν θεωρεις λογικο το να μας πηγαινεις "καροτσι" για να μπορεις να μιλας στο κινητο, η απαντηση ηταν οτι και να μην μιλουσες παλι ετσι θα πηγαινες αργα. Και να μην ανακατευομαι..

Δεν ξερω... Νομιζα οτι σας ειχα βαρεθει, αλλα νομιζω πλεον σας σιχαθηκα...

Αυτοι θελουν μια καλη σφηνα οταν βρεις το ανοιγμα να τον κανεις να χασει κ τα μικροφωνα κ το τζετ κρανος.
Ειπαμε πλεον περισσοτερο ενοχλητικοι εχουν καταντησει κατοχοι 2 τροχων παρα οι αμαξαδες!!!

Υ.Γ Εγω δεν τα κανω αυτα, απλα για ενα γνωστο μου απο το χωριο το λεω. :lol:

Vassilis
26/09/2023, 16:38
Η υπομονή είναι αρετή παίδες. Επειδή και εγώ πετυχαίνω τέτοιους όταν πηγαίνω δουλειά, απλά προσπερνάς. Ούτε νεύρα ούτε τίποτα. Αντικειμενικά έχει δικαίωμα να πηγαίνει όσο αργά θέλει και αν πηγαίνει πολύ αργά προσπερνάς πολύ εύκολα. Μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι υπερβολικά βιαστικοί.

BLiTzER
26/09/2023, 16:44
Ένας φίλος (μεγάλο τιμόνι) κάποτε μου είχε πει ότι ακόμα και τον πιο αργό/ενοχλητικό οδηγό να έχεις μπροστά σου, "αν δεν μπορείς να προσπεράσεις, δεν είσαι αρκετά γρήγορος". :D





Όταν συναντούσα στο παγοδρόμιο ενοχλητικούς τύπους/τύπισσες με κινητό, που χρησίμευαν μόνο ως κορίνες, απλά τους ακουμπούσα ελαφρώς τα χέρια περνώντας μπροστά τους με +20 και κυνηγούσαν κινητά, θήκες, πορτοφόλια, γυαλιά, φακούς, περούκες. Δεν το ξανάβγαζαν.

motojojo
26/09/2023, 17:02
Στη διήθηση κι εγώ αργά πάω, αν όλα ειναι ακίνητα δεν πάω πάνω από 20-30μαξ, έχω δημιουργήσει ουρές πίσω μου παμπολλες φορές. Δεν έχει τολμήσει κανείς να μου απευθύνει το λόγο, όλοι φαίνεται να κάνουν υπομονή. Το τι λένε απο μέσα τους δεν με ενδιαφέρει ειναι δικό τους πρόβλημα αλλά όσο νοιώθω εγώ ασφαλής δεν δινω δικαίωμα σε κανέναν να μου πει κουβέντα.

Και για να μην παρεξηγουμαστε, μόλις η ουρά αρχίσει να κινείται, χώνομαι με την πρώτη ευκαιρία σε ένα κενο και αφήνω τους πάντες να με περάσουν. Πάρα πολλοί με χαιρετουν για αυτή την κίνηση.


ps στο τηλέφωνο πάντως δεν μιλάω.

george.S
26/09/2023, 17:03
Είσαι στην πίστα όπου ακόμα συγκρούονται κόσμοι μέσα σου.
Παρακάτω θα δεις άλλα επίπεδα προσφυσης.
Ο συγκεκριμένος τυπος πιθηκα παντως, θέλει να έχεις χρόνο να του μιλήσεις για το νινί της μανουλας του που το θέλει κορνίζα και μετά συνεχίζοντας με πραοτητα να του δώσεις πολιτισμενα να καταλάβει ότι οι μώλωπες δεν είναι απλα μωβ μακιγιάζ.

Πολύ βαρβατιλα βρε παιδί μου....:lol:
Σας εύχομαι να πάτε στην πίστα που τέτοια πράγματα/καταστάσεις τα γράφεις κανονικά στα @@ σου και συνεχίζεις....
Δεν αξίζει να χαλάς την διάθεση σου με μαλακιες
Δεν αξίζει να πιαστείς στα χέρια σχεδόν για κανένα λόγο
Σκέψου να είναι ένας παρόμοιων διαστάσεων και με τα νεύρα τσατάλια ίσως και χειρότερα από εσένα........που θα οδηγήσει? Και γιατί? Γιατί οδηγούσε αργά?
Ας πούμε ότι του περνάς ένα κροσέ και μένει στον τόπο (καλή ώρα Θεσσαλονίκη) τότε αν σκεφτείς τι έκανες (ενοχές και τύψεις) αλλά και το πόσο έμπλεξες (ενδιαφέρει ακόμα και τον πιο ασυνείδητο) θα δεις ότι είναι μαλακια η φάση

Άσε που με τον τύπο που θα μανουριασεις στο φανάρι ίσως αν μιλουσατε να καταλήγατε φιλαράκια
Όλοι στον ίδιο κουβα με σκατα και χιλιάδες προβλήματα είμαστε ας μην φαγωθουμε μεταξύ μας

Φιλικά εντελώς

karellen
26/09/2023, 17:10
Κύριοι περιοριστείτε στο τι είδατε άντε και 1-2 σχόλια απο κάτω, όχι παραπάνω, δεν θέλω να τα μεταφερω στον καφενέ.

george.S
26/09/2023, 17:14
Πεζός που σπρώχνει ποδήλατο έχει τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις του πεζού. Οφείλουν να τον προσέχουν οι χρήστες του δρόμου με μηχανοκίνητα οχήματα, όπως προσέχουν τους πεζούς.

Ένα μηχανοκίνητο όχημα οφείλει να προσέχει τους πιο ευάλωτους πεζούς, οι οποίοι ενδέχεται να βρίσκονται επί του δρόμου όταν δεν υπάρχει βατό πεζοδρόμιο.

Καταλαβαίνω ότι κάποιος που οδηγεί αμαξι έχει την προσδοκία να πηγαίνει γρήγορα, αλλά αυτή δεν μπορεί να γίνει απαίτηση εις βάρος εκείνων που δεν έχουν την ίδια δυνατότητα. Στην Ελλάδα δυστυχώς τα πεζοδρόμια είναι ανεπαρκή, οπότε χρειάζεται αυξημένη προσοχή και σεβασμός στους πεζούς.

Σεβασμό θέλει από όλους και τους πεζούς και τους ποδηλάτες και τις μηχανές και τα αυτοκίνητα κλπ κλπ
Ζούγκλα είναι και οφείλουμε να σκεφτόμαστε και να προσαρμόζεσαι
Ναι δεν έχει πεζοδρόμιο και ο ποδηλάτης έχει δικαίωμα αλλά θα μπορούσε να μαζευτεί για μια στιγμή στην άκρη να περάσουν και να συνεχίσει
Να κάνουμε όλοι την δουλειά μας

Έπαναστατης χωρίς αιτία και σίγουρα χωρίς αποτέλεσμα
(Για ας μην πω ότι με μαθηματική ακρίβεια θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα μετά από τέτοια συμβάντα)

AUFGEBRACHT
26/09/2023, 18:03
Σε είδα την Κυριακή στο Λουτράκι, με το BMW με κλασικές πινακίδες, να κάνεις δολοφονικές σφήνες από δεξιά κι αριστερά, να ανοίγεις το παράθυρο και να πετάς τα σκουπίδια σου στο οδόστρωμα...

Σε είδα κι εσένα μπάρμπα μπετόβλακα με το Corolla του 90, να μου κορνάρεις επειδή ήσουν ηλίθιος και το πλάκωσες ξαφνικά, ενώ προπορευόμουν και είχα ΗΔΗ βγάλει φλας εγκαίρως...

Για ποδηλάτες και κατόχους ηλεκτρικών σκούτερ δεν έχει νόημα να γράφω καθημερινά πλέον τι είδα...είναι ανώφελο.

runner
26/09/2023, 23:51
Σε ειδα κολωγερε να κινεισαι με το ποδηλατο σου πανω στο ποδηλατοδρομο (πανω στο πεζοδρομιο) και κατοπιν επειδη ειδες διαβαση να κοβεις το τιμονι να περασεις το δρομο χωρις να ελεγξεις τιποτα και μετα ηρθαμε και οι δυο ξάπλα. Εισαι τυχερος που ημουν με το scooter. Και δεν εφτανε αυτο αλλα ειχες το θρασος να ζητας τα ρεστα και να φωναζεις οτι επειδη ειναι διαβαση θα περνας οπως γουσταρεις! Σεβαστηκα την ηλικια σου και δεν σε αρχισα στα καντηλια. Αλλα ηλιθιε με αυτο το μυαλο θα την βρεις στον επομενο που θα ειναι με αμαξι και θα ειναι αργα.

Και προς τον αλλο το γερο που παρουσιαστηκες ως δασκαλος οδηγησης και πηρες το μερος του οτι επειδη ειναι διαβαση ευθυνεται το οχημα 100%, μπετοβλακα ο πεζος οπως και ο ποδηλατης οφειλει να σεβεται τον ΚΟΚ και να μην πεταγεται στην διαβαση χωρις να ελεγξει και ιδιως σε τοσο μικρη διαβαση που δεν υπαρχουν περιθωρια αντιδρασης απο τον οδηγο (ουτε αμαξια δεν μπορουσαν να παρκαρουν σε καμια πλευρα του δρομου). Αλλα οταν σας ζητησα να φωναξουμε την αστυνομια, την κανατε ολοι.

Edit: Ευτυχως δεν χτυπησε κανενας μας

doctor_john
27/09/2023, 09:42
Όταν πατάμε με ρόδες στο οδόστρωμα έχουμε KOK.
Πιστεύω πως αν έβλεπε το σκηνικό τροχαίος θα τον έκραζε.

Η διάβαση δεν παύει να είναι τομέας που προσέχουμε, άσχετα με το πόσο μλκς την περνά. :D

karellen
27/09/2023, 10:12
Σε βλέπω τυπάκο με το υπερ-πατίνι,αυτά τα τούμπανα τα ψηλά με τις χοντρές ρόδες,σχεδόν κάθε μέρα το πρωί που πάμε στις δουλειές μας.
Στην αρχή φορούσες κράνος,μετά σε βλέπω + επιγονατίδες,κατόπιν + επαγκωνίδες.
Σήμερα είδα είχες και φως στερεωμένο στο τιμόνι ψηλά,όχι σαν εκείνα τα συνήθη κεράκια που έχουν τα άλλα πρα πρα αλλά προβολάκι κανονικό που βάραγε στον καθρέφτη μου! :beer:

nikos_abel
27/09/2023, 10:47
Σε είδα προχθές (ή μάλλον ευτυχώς που δεν σε είδα κυριολεκτικά) κοπελίτσα στο οδόστρωμα να σε σκεπάζει
το ΕΚΑΒ με σεντόνι, αφού η τροχαία μας έστελνε στον παράδρομο και η κίνηση ήταν υπερβολική...
Μόλις γύρισα σπίτι είδα ότι δυστυχώς είχε γίνει αυτό που είχα υποθέσει...
Στην φωτό διακρίνω σκουτεράκι και δεξιά από το περιπολικό ένα κράνος...
Μου θύμισε μια άλλη κοπελίτσα πέρυσι, που περίπου στο ίδιο σημείο στούκαρε πάνω μου
με το σκούτερ της (ενώ φρέναρα για να μην στουκάρω εγώ στον μπροστινό μου)
και έπεσε (εγώ είχα μείνει όρθιος) και αφού μου ζήτησε χίλια συγνώμη, της είπα ότι
δεν θέλω να με αποζημιώσει για την ψιλοζημιά που μου έκανε, μόνο να φτιάξει
το δικό της και ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ...

ΜΗ ΧΩΝΕΣΤΕ ΡΕ ΓΜΤ, δεν θέλει πολύ για να γίνει...


https://www.in.gr/2023/09/25/greece/enas-nekros-sto-troxaio-sygkrousi-leoforeiou-kai-mixanis-stin-kapodistriou/

pektis
28/09/2023, 14:37
Είσαι στην πίστα όπου ακόμα συγκρούονται κόσμοι μέσα σου.
Παρακάτω θα δεις άλλα επίπεδα προσφυσης.
Ο συγκεκριμένος τυπος πιθηκα παντως, θέλει να έχεις χρόνο να του μιλήσεις για το νινί της μανουλας του που το θέλει κορνίζα και μετά συνεχίζοντας με πραοτητα να του δώσεις πολιτισμενα να καταλάβει ότι οι μώλωπες δεν είναι απλα μωβ μακιγιάζ.

:bawl:

sanctusan
30/09/2023, 14:26
Σε είδα πρωινιάτικα (07:30) να μου στήνεσαι δίπλα και να προσπαθείς κατεβαίνοντας την Κηφισίας, την έφαγες.
Μετά ήθελες και εκκίνηση από φανάρι.
Σοβαρά τώρα;
Που πας ρε μπάρμπα 120 κιλά με 1150GS και θες και ανοίγματα;

rex4539
30/09/2023, 15:19
Σας είδα adventureαδες στα Μαζέικα και σας χάρηκα, πλήρως προβλεπέ απ'τό κεφάλι μέχρι τις πατούσες, να καταβροχθίζετε γουρνοπούλα.

446661

nic mor
30/09/2023, 21:35
Σήμερα το πρωί λοιπόν, εκεί που πηγαίνω στα σύνορα
της Γεωργίας με την Τουρκία από το πέρασμα του αχαλτσιχ.
Στο τελευταίο βενζινάδικο βλέπω μια μηχανή ο αναβάτης δεν φαινόταν και δεν χαιρέτησα.

Όσο περίμενα στα σύνορα σκάει μύτη το fazer κατεβαίνει ένα παρτάλι (Με την καλή την έννοια)
με κράνος, μπουφάν και αθλητική φόρμα και παπούτσια και να έχει φορτώσει στη μηχανή ολόκληρο νοικοκυριό..

(Το fazer τίγκα στα αυτοκόλλητα και η φάτσα φαμιλιαρ..
Ρε λες να είναι οοοο λέω..)

Αφού επεξεργάζεται λίγο την δική μου , έρχεται
-hello where are you from?
-hi I am from Greece
-και εγώ!!!

Μου την έφερε ο μάγκας!!
Με ψαρωσε κανονικά!

Ρε μπας και είσαι ο Νικ Ανθή;

Και όντως είχα από τις πιο όμορφες συναντήσεις με ένα αρρωστημένο τυπακι και χάρηκα πολύ που τα είπαμε Νικόλα!!!
Καλή συνέχεια και επιστροφή και σε εσένα!!
Σε αναμονή του ταξιδιωτικού σου , γιατί εγώ δεν το έχω με το γράψιμο.


Υ/Γ τελικά η διαδρομή που σου είπα ότι θα κάνω, άξιζε με τα χίλια!!!!

Tsber
30/09/2023, 21:45
Σήμερα το πρωί λοιπόν, εκεί που πηγαίνω στα σύνορα
της Γεωργίας με την Τουρκία από το πέρασμα του αχαλτσιχ.
Στο τελευταίο βενζινάδικο βλέπω μια μηχανή ο αναβάτης δεν φαινόταν και δεν χαιρέτησα.

Όσο περίμενα στα σύνορα σκάει μύτη το fazer κατεβαίνει ένα παρτάλι (Με την καλή την έννοια)
με κράνος, μπουφάν και αθλητική φόρμα και παπούτσια και να έχει φορτώσει στη μηχανή ολόκληρο νοικοκυριό..

(Το fazer τίγκα στα αυτοκόλλητα και η φάτσα φαμιλιαρ..
Ρε λες να είναι οοοο λέω..)

Αφού επεξεργάζεται λίγο την δική μου , έρχεται
-hello where are you from?
-hi I am from Greece
-και εγώ!!!

Μου την έφερε ο μάγκας!!
Με ψαρωσε κανονικά!

Ρε μπας και είσαι ο Νικ Ανθή;

Και όντως είχα από τις πιο όμορφες συναντήσεις με ένα αρρωστημένο τυπακι και χάρηκα πολύ που τα είπαμε Νικόλα!!!
Καλή συνέχεια και επιστροφή και σε εσένα!!
Σε αναμονή του ταξιδιωτικού σου , γιατί εγώ δεν το έχω με το γράψιμο.


Υ/Γ τελικά η διαδρομή που σου είπα ότι θα κάνω, άξιζε με τα χίλια!!!!

Τι λες τώρα, μπράβο και στους δυο σας :beer:

Bowleno
01/10/2023, 10:05
Χάρηκα που σε είδα και σε γνώρισα, Γιώργο, (Blitzer) ελπίζω να τα πούμε και στην ετήσια!

Nitse3
01/10/2023, 10:25
Σήμερα το πρωί λοιπόν, εκεί που πηγαίνω στα σύνορα
της Γεωργίας με την Τουρκία από το πέρασμα του αχαλτσιχ.
Στο τελευταίο βενζινάδικο βλέπω μια μηχανή ο αναβάτης δεν φαινόταν και δεν χαιρέτησα.

Όσο περίμενα στα σύνορα σκάει μύτη το fazer κατεβαίνει ένα παρτάλι (Με την καλή την έννοια)
με κράνος, μπουφάν και αθλητική φόρμα και παπούτσια και να έχει φορτώσει στη μηχανή ολόκληρο νοικοκυριό..

(Το fazer τίγκα στα αυτοκόλλητα και η φάτσα φαμιλιαρ..
Ρε λες να είναι οοοο λέω..)

Αφού επεξεργάζεται λίγο την δική μου , έρχεται
-hello where are you from?
-hi I am from Greece
-και εγώ!!!

Μου την έφερε ο μάγκας!!
Με ψαρωσε κανονικά!

Ρε μπας και είσαι ο Νικ Ανθή;

Και όντως είχα από τις πιο όμορφες συναντήσεις με ένα αρρωστημένο τυπακι και χάρηκα πολύ που τα είπαμε Νικόλα!!!
Καλή συνέχεια και επιστροφή και σε εσένα!!
Σε αναμονή του ταξιδιωτικού σου , γιατί εγώ δεν το έχω με το γράψιμο.


Υ/Γ τελικά η διαδρομή που σου είπα ότι θα κάνω, άξιζε με τα χίλια!!!!

Επική συνάντηση!!! Εν αναμονή του ταξιδιωτικού!

Kepler Fun
03/10/2023, 12:57
Σε είδα πιτσιρικά να πετάγεσαι απο το πεζοδρόμιο της Αγίου ιωάννου στο δρόμο με τα air pods στα αυτιά και κοιτώντας αντίθετα απο εμένα.

Ευτυχώς πήγαινα σιγά και πρόλαβα τον ελιγμό που μας έδωσε το εκατοστό/ά ώστε να γλιτώσουμε την στούκα.
Όταν κατάλαβες τι έκανες ζητούσες συγνώμη σχεδόν κλαίγοντας.

Καιρό είχα για τόσο close call με το δίτροχο.

AUFGEBRACHT
07/10/2023, 16:15
Έχω βαρεθεί να βλέπω καθημερινά εποχούμενους σε ποδήλατο, να κινούνται ανάποδα σε μονόδρομο, και όταν τους την πεις να ζητάνε και τα ρέστα...

Στην χτεσινή αναμέτρηση, αναβάτης σε γερμανικό μικρομαστόδοντο vs χοντροκώλα θείτσα 55+ πάνω σε ποδήλατο, μαντέψτε ποιος έκανε τελικά στην άκρη την τελευταία στιγμή...

motojojo
07/10/2023, 17:25
Είδα Ζητά με αυτοκόλητο Μοτο επάνω στη μηχανή!

karellen
07/10/2023, 17:35
Moto.gr über alles :rockon:

Bowleno
07/10/2023, 22:40
Είδα Ζητά με αυτοκόλητο Μοτο επάνω στη μηχανή!

Έχει γούστο να είναι ο Shooter h ο MG_900.....

mikes
08/10/2023, 07:20
Έχει γούστο να είναι ο Shooter h ο MG_900.....

ο gm_900 σιγουρα οχι... δεν ειναι ζητας..

CorpseAlive
10/10/2023, 17:54
ΣΕ ΕΙΔΑ πάνιβλακα με το σκούτερ , από σταματήμενος να περνάς κάθετα την πανόρμου και να βαράς πάνω σε αμάξι στην άκρα αριστερή λωρίδα στο μπροστινό δεξιά φτερό της .
ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ δεν φόραγες τίποτα , ήσουν με δίχαλο και στα @@ μου για σένα. Το πεντάχρονο ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΑΝΔΡΑ που το είχες μπροστά σου με κράνος ποδηλάτου 10 μεγέθη πάνω δεν το σεβάστηκες?
Και είχες το θράσος να ζητήσεις το λόγο από την ψαρωμένη κοπελίτσα που ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ?
Μέχρι που στα έχωσα νόμιζες ότι θα την πλάκωνες και στο ξύλο ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ.
Κάτι τέτοια ρε φίλε και μην απορείτε πως έχουμε φτάσει εδώ . Κάποιοι συγκαταλέγονται στους ανθρώπους μόνο και μόνο επειδή δεν είναι ευγενικό να τους λέμε δίποδα θηλαστικά.

Rant off.

MG-KTiNoS
10/10/2023, 17:57
ΣΕ ΕΙΔΑ πάνιβλακα με το σκούτερ , από σταματήμενος να περνάς κάθετα την πανόρμου και να βαράς πάνω σε αμάξι στην άκρα αριστερή λωρίδα στο μπροστινό δεξιά φτερό της .
ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ δεν φόραγες τίποτα , ήσουν με δίχαλο και στα @@ μου για σένα. Το πεντάχρονο ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΑΝΔΡΑ που το είχες μπροστά σου με κράνος ποδηλάτου 10 μεγέθη πάνω δεν το σεβάστηκες?
Και είχες το θράσος να ζητήσεις το λόγο από την ψαρωμένη κοπελίτσα που ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ?
Μέχρι που στα έχωσα νόμιζες ότι θα την πλάκωνες και στο ξύλο ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ.
Κάτι τέτοια ρε φίλε και μην απορείτε πως έχουμε φτάσει εδώ . Κάποιοι συγκαταλέγονται στους ανθρώπους μόνο και μόνο επειδή δεν είναι ευγενικό να τους λέμε δίποδα θηλαστικά.

Rant off.

:eek:
tragic

giorgosb
10/10/2023, 18:14
Σας είδα ξαφνικά μπροστά μου, σκούτερ και παπί, να στρίβετε με τα όσα ανάποδα από την Πανεπιστημίου στην Εδουάρδου Λω. Το θράσος και η καφρίλα των δικύκλων έχει βαρέσει κόκκινο..

Σε είδα κι εσένα, 9 παρά το πρωί, να σφάζεις πατημένος το κόκκινο.. Ο διπλανός μου κι εγώ, αν δεν ήμασταν υποψιασμένοι λόγω σημείου-σφαγείου κόκκινων, θα μας είχες εμβολίσει κανονικά. Λίγο παρακάτω που κόλλησες στην κίνηση, είδα ότι είχες μέσα γυναίκα και δύο μικρά παιδάκια.. Τι μπορεί να συμβαίνει μέσα στο κεφάλι σας..;

motojojo
10/10/2023, 18:31
Στα @@ τους εντελώς. Έχει τύχει κάποιους να τους φωνάζω κορναροντας ότι έχουν κόκκινο, με κοιτάνε απαθέστατοι. Δεν τους νοιάζει.

harris_x
10/10/2023, 19:58
Viper, σε είδα στην Πέτρου Ράλλη πριν καμιά ώρα με το γιό;

AUFGEBRACHT
11/10/2023, 18:11
Σε είδα οδηγέ σχολικού λεωφορείου ιδιωτικού σχολείου, να κάνεις αναστροφή και να χεις βάλει τη δασκάλα συνοδό να κοιτάει έντρομη από το πίσω τζάμι...τα συγχαρητήριά μου!!!

viper1
11/10/2023, 18:27
Viper, σε είδα στην Πέτρου Ράλλη πριν καμιά ώρα με το γιό;

Μπα. Ο υιός καβαλάει μόνος του ένα tuono και δεν μου το δίνει γιατί έχει απότομο γκάζι και δεν ξέρω να το πηγαίνω...
Που πάει αυτός ο κόσμος :bawl:

viper1
11/10/2023, 18:31
Σε είδα τριμ@λ@κ@ με c50 χωρίς φωτα και με 2 παιδιά επάνω να έρχεσαι ανάποδα στην αργυρουπολεως και να ανεβαίνεις πεζοδρόμιο γιατί έρχονταν αυτοκίνητα. 2 παιδιά ρε φίλε ανάποδα σε κεντρικό δρόμο χωρίς φώτα. Δεν μπόρεσα να σταματήσω αλλιώς θα τα λέγαμε μπροστά στα παιδιά σου

Coyote.V
11/10/2023, 18:33
Μπα. Ο υιός καβαλάει μόνος του ένα tuono και δεν μου το δίνει γιατί έχει απότομο γκάζι και δεν ξέρω να το πηγαίνω...
Που πάει αυτός ο κόσμος :bawl:

Καλά κάνει, γυναίκα και μηχανή δεν δίνονται.

alexis72
12/10/2023, 23:34
σας ειδα 17 μαντράχαλους (οπως εσείς ονομάζεστε μέσα στο video ) να κάνετε τον γύρο της ρουμανίας με 14 μεγάλες μοτο on-off ,
υπέροχο το video και οποιος ειναι σε δίλημμα για επιλογή μηχανής ,σίγουρα πρέπει να το δεί... https://www.youtube.com/watch?v=Furq_zBRsZg

kordix
13/10/2023, 08:08
Μέσα σε ένα χαμό από σκούτερ και ον οφ, σε είδα με της πρώτης γενιάς Z1000 SX του 2011. Eιναι πολύ ωραία μοτοσυκλέτα να είσαι καλά να το χαρείς.

Επίσης βλέπω καθημερινά στην γειτονιά μου ένα mv Augusta 750 από τα πρώτα μοντέλα με τα 4 πανέμορφα τελικά εξατμίσεων. Αυτό είναι ότι πιο όμορφο έχω δει σε sport μηχανή την τελευταία δεκαετία.

katsar
14/10/2023, 08:07
Σε είδα χτες ξανθιά μπουμπού πάνω στο γκρι 990 Duke,σίγουρα είσαι η ίδια που είχα δει πριν 1.5 χρόνo περίπου πάνω σε ΧΤ660 να κάνει αλητείες :smokin: (ακράνωτη και τις 2 φορές φυσικά :D )

toyar
14/10/2023, 08:43
σε ειδα να ξεκινας απο το φαναρι με παντηλικι και μετα να το σηκωνεις σουζα λαμπαδα
με σκουτερ.....:eek:

Bowleno
14/10/2023, 10:47
Σας είδα 2 μηχανές και ένα μέγα-σκούτερ να έχετε τις πινακίδες σας καλυμμένες με φιμέ πλαστικό με αποτέλεσμα να μην διακρίνονται καθόλου.
Ένα μόνο θα πω, να εύχεστε σε ενδεχόμενο ατύχημα/επαφή με άλλο όχημα, να μην έχει κι αυτό καλυμμένες τις πινακίδες του.....

Tsber
14/10/2023, 13:30
Σε είδα φίλε να λογομαχείς και να επιτίθεσαι στο απόλυτο κενό και ξαναείδα live τον επίλογο του Fight Club :(

Επί δέκα λεπτά στο πεζοδρόμιο της Β. Όλγας απειλούσες και ορμούσες να ξεκάνεις τους Λαιστρυγονες και τους Κύκλωπες που η ψυχή σου έστησε μπροστά σου.

Ελπίζω με κάποιον τρόπο να βρεις και να αποδεχθείς τη βοήθεια που χρειάζεσαι και τέτοια στον δρόμο ποτέ σου μη ξανάβρεις...

Bowleno
14/10/2023, 13:42
Σε είδα φίλε να λογομαχείς και να επιτίθεσαι στο απόλυτο κενό και ξαναείδα live τον επίλογο του Fight Club :(

Επί δέκα λεπτά στο πεζοδρόμιο της Β. Όλγας απειλούσες και ορμούσες να ξεκάνεις τους Λαιστρυγονες και τους Κύκλωπες που η ψυχή σου έστησε μπροστά σου.

Ελπίζω με κάποιον τρόπο να βρεις και να αποδεχθείς τη βοήθεια που χρειάζεσαι και τέτοια στον δρόμο ποτέ σου μη ξανάβρεις...


Όταν έμενα στο Αιγάλεω, έβλεπα πολλούς σαν αυτόν που περιγράφεις. (Δρομοκαΐτειο, γαρ.....) :(

Tsber
14/10/2023, 16:00
Όταν έμενα στο Αιγάλεω, έβλεπα πολλούς σαν αυτόν που περιγράφεις. (Δρομοκαΐτειο, γαρ.....) :(

Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να βοηθήσεις....

Tsber
19/10/2023, 12:06
Σε είδα μαύρη Speed Triple 955i παρκαρισμένη ως συνήθως στη Eurobank Μαρτίου με Όλγας, αλλά αυτή τη φορά πεντακάθαρη, σενιαρισμένη και με ολοκαίνουργια λάστιχα :sun:

Σε χάρηκα με την καρδιά μου γιατί χρόνια και χρόνια σε έβλεπα στο ίδιο σημείο παρατημένη μέσα στη βρωμιά και τις αράχνες και πιανόταν η ψυχή μου...

Καλές βόλτες και να είσαι καλά εσύ που την επανέφερες, μου φώτισες λίγο την ημέρα :beer:

Nitse3
19/10/2023, 12:29
Περνάω συνέχεια από εκεί και με στεναχωρούσε και εμένα το θέμα της Τριπλ. Δεν είχε αποσύρει και τις πινακίδες και έλεγα αποκλείεται να το επαναφέρει το μηχανάκι μόνο και μόνο λόγω των τελών.

Σε είδα σήμερα το πρωί κατά τις εφτά, ακόμα νύχτα στην Ανθέων με ψιλόβροχο 14-15 βαθμούς πάνω στο LC 4 με κοντομάνικο. :a23:

viper1
19/10/2023, 14:48
Σε είδα μαύρη Speed Triple 955i παρκαρισμένη ως συνήθως στη Eurobank Μαρτίου με Όλγας, αλλά αυτή τη φορά πεντακάθαρη, σενιαρισμένη και με ολοκαίνουργια λάστιχα :sun:

Σε χάρηκα με την καρδιά μου γιατί χρόνια και χρόνια σε έβλεπα στο ίδιο σημείο παρατημένη μέσα στη βρωμιά και τις αράχνες και πιανόταν η ψυχή μου...

Καλές βόλτες και να είσαι καλά εσύ που την επανέφερες, μου φώτισες λίγο την ημέρα :beer:

Την ετοίμασε για την ετήσια :D

Nik0s_Dk
19/10/2023, 16:15
Σε είδα σήμερα στην πηγμενη Καλλιρρόης να ανοίγεις την πόρτα του συνοδηγού να κατέβεις.

Ταυτόχρονα είδα τον οδηγό του δίπλα οχήματος (επαγγελματικό βαν) να βγάζει το χέρι και με έντονες κινήσεις να μου κάνει νόημα να κόψω. Δεν έχει σημασία αν το είχα δει η όχι και μόνο η κίνηση εμένα μου έφτιαξε τη διάθεση.
Μπροφιστ και ρισπεκτ κ ελπίζω να έφτιαξε και η δική σου μέρα. :beer:

Tsber
19/10/2023, 16:45
Την ετοίμασε για την ετήσια :D

Ξαναπέρασα και έλειπε, άρα κινείται - λες;

:lol:

motojojo
19/10/2023, 19:08
Προχτες στη νεα σμυρνη άκουσα μηχανη να σερνεται στην άσφαλτο και μετά είδα εσένα να ξεπροβάλεις από τη γωνια γλυστρώντας στο δρόμο με τον κώλο κανοντας (κυριολεκτικά!) τσουλιθρα! Προφανώς δεν είχες πολλά χλμ αλλά παρόλα αυτά η γλίτσα από την βροχή και η κατηφόρα έκαναν το θαυμα τους. Ευτυχώς αναίμακτο πέσιμο (όσο αστείο κι αν ηταν το γλυστριμα), σηκώθηκες ψυχραιμος επιβεβαιώνοντας ότι είσαι καλά.

balnik
19/10/2023, 22:47
Σε είδα σήμερα αρκετές φορές αφού προπορευόσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή με μένα. MT-09, Nike backpack και κράνος X-Lite.

1η φορά στην άνοδο της Εθνικής χαμηλά κοντά στο Μοσχάτο, που σου είχε κολλήσει από πίσω ένα άλλο μηχανάκι και συ φυσικά δεν ένιωθες να μαζευτείς λίγο ενώ υπήρχε χώρος, για αυτό χρειάζονται οι καθρέφτες που ΔΕΝ είχες.

2η φορά μετά από λίγο αφού σε πέρασε αυτός, πήγε μία από την αριστερή λωρίδα να σε πλευρίσει και αντέδρασες σωστά η αλήθεια είναι αλλά θα μπορούσες να μην είσαι τόσο εκτεθειμένος στεκόμενος δίπλα της.

3η φορά αφού βγήκες στην έξοδο για Μπουρνάζι και πήγες δεξιά στο Empoli και πέτυχες εκείνο το αμάξι που έκανε αναστροφή στη Σολωμού έξω από το e-shop. Προφανώς αυτό που έκανε ήταν παράνομο και ελαφρώς χασαπιλίκι, αλλά μια χαρά είχε δει την κίνηση και δεν κινδύνεψε κανείς, ούτε συ, ούτε το άλλο μηχανάκι που ήταν πιο μπροστά από σένα και δεν εκνευρίστηκε, εσύ αποφάσισες να κάτσεις μετέωρος μες στη μέση να μουτζώσεις και να βρίσεις, λες και σε άκουσε.

4η φορά, από Ιδομενέως για Θηβών μπήκες με το STOP κανονικότατα ενώ περνούσαν αμάξια, υπέθεσες ότι θα είσαι safe αν κάνεις merging στη δεξιά μεριά του αμαξιού, και πράγματι ήσουν safe. Αυτή τη φορά.

Ελπίζω να μη σε ξαναδώ, κοίτα να προσέχεις λίγο περισσότερο, δε φάνηκε να βιάζεσαι άλλωστε. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι να ξέρεις. Α και που σαι, μαζί με τους καθρέφτες πάρε και μια κανονική πινακίδα, αυτό το πραγματάκι που έχεις κολλημένο με κάτι μαύρα γράμματα δε διαβάζεται εκεί που το έχεις. Ίσως βέβαια για αυτό να οδηγάς έτσι. Ασυνείδητε. Αν είσαι μέσα στο group θα χαρώ να ακούσω τι έχεις να πεις.

ΥΓ: σταμάτησες τελικά στο φούρνο στη Θηβών, νομίζω λέγεται Θανάσης. Πρέπει να έχει καλά πράματα εκεί, ίσως το μόνο σωστό που έκανες.

PortisHead
20/10/2023, 07:36
Σε είδα σήμερα αρκετές φορές αφού προπορευόσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή με μένα. MT-09, Nike backpack και κράνος X-Lite.

1η φορά στην άνοδο της Εθνικής χαμηλά κοντά στο Μοσχάτο, που σου είχε κολλήσει από πίσω ένα άλλο μηχανάκι και συ φυσικά δεν ένιωθες να μαζευτείς λίγο ενώ υπήρχε χώρος, για αυτό χρειάζονται οι καθρέφτες που ΔΕΝ είχες.

2η φορά μετά από λίγο αφού σε πέρασε αυτός, πήγε μία από την αριστερή λωρίδα να σε πλευρίσει και αντέδρασες σωστά η αλήθεια είναι αλλά θα μπορούσες να μην είσαι τόσο εκτεθειμένος στεκόμενος δίπλα της.

3η φορά αφού βγήκες στην έξοδο για Μπουρνάζι και πήγες δεξιά στο Empoli και πέτυχες εκείνο το αμάξι που έκανε αναστροφή στη Σολωμού έξω από το e-shop. Προφανώς αυτό που έκανε ήταν παράνομο και ελαφρώς χασαπιλίκι, αλλά μια χαρά είχε δει την κίνηση και δεν κινδύνεψε κανείς, ούτε συ, ούτε το άλλο μηχανάκι που ήταν πιο μπροστά από σένα και δεν εκνευρίστηκε, εσύ αποφάσισες να κάτσεις μετέωρος μες στη μέση να μουτζώσεις και να βρίσεις, λες και σε άκουσε.

4η φορά, από Ιδομενέως για Θηβών μπήκες με το STOP κανονικότατα ενώ περνούσαν αμάξια, υπέθεσες ότι θα είσαι safe αν κάνεις merging στη δεξιά μεριά του αμαξιού, και πράγματι ήσουν safe. Αυτή τη φορά.

Ελπίζω να μη σε ξαναδώ, κοίτα να προσέχεις λίγο περισσότερο, δε φάνηκε να βιάζεσαι άλλωστε. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι να ξέρεις. Α και που σαι, μαζί με τους καθρέφτες πάρε και μια κανονική πινακίδα, αυτό το πραγματάκι που έχεις κολλημένο με κάτι μαύρα γράμματα δε διαβάζεται εκεί που το έχεις. Ίσως βέβαια για αυτό να οδηγάς έτσι. Ασυνείδητε. Αν είσαι μέσα στο group θα χαρώ να ακούσω τι έχεις να πεις.

ΥΓ: σταμάτησες τελικά στο φούρνο στη Θηβών, νομίζω λέγεται Θανάσης. Πρέπει να έχει καλά πράματα εκεί, ίσως το μόνο σωστό που έκανες.

Τι ζωδιο ήταν ?
Μαρκα ρολοϊ ?
:P

ioannispar
20/10/2023, 07:45
Σε είδα σήμερα αρκετές φορές αφού προπορευόσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή με μένα. MT-09, Nike backpack και κράνος X-Lite.

1η φορά στην άνοδο της Εθνικής χαμηλά κοντά στο Μοσχάτο, που σου είχε κολλήσει από πίσω ένα άλλο μηχανάκι και συ φυσικά δεν ένιωθες να μαζευτείς λίγο ενώ υπήρχε χώρος, για αυτό χρειάζονται οι καθρέφτες που ΔΕΝ είχες.

2η φορά μετά από λίγο αφού σε πέρασε αυτός, πήγε μία από την αριστερή λωρίδα να σε πλευρίσει και αντέδρασες σωστά η αλήθεια είναι αλλά θα μπορούσες να μην είσαι τόσο εκτεθειμένος στεκόμενος δίπλα της.

3η φορά αφού βγήκες στην έξοδο για Μπουρνάζι και πήγες δεξιά στο Empoli και πέτυχες εκείνο το αμάξι που έκανε αναστροφή στη Σολωμού έξω από το e-shop. Προφανώς αυτό που έκανε ήταν παράνομο και ελαφρώς χασαπιλίκι, αλλά μια χαρά είχε δει την κίνηση και δεν κινδύνεψε κανείς, ούτε συ, ούτε το άλλο μηχανάκι που ήταν πιο μπροστά από σένα και δεν εκνευρίστηκε, εσύ αποφάσισες να κάτσεις μετέωρος μες στη μέση να μουτζώσεις και να βρίσεις, λες και σε άκουσε.

4η φορά, από Ιδομενέως για Θηβών μπήκες με το STOP κανονικότατα ενώ περνούσαν αμάξια, υπέθεσες ότι θα είσαι safe αν κάνεις merging στη δεξιά μεριά του αμαξιού, και πράγματι ήσουν safe. Αυτή τη φορά.

Ελπίζω να μη σε ξαναδώ, κοίτα να προσέχεις λίγο περισσότερο, δε φάνηκε να βιάζεσαι άλλωστε. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι να ξέρεις. Α και που σαι, μαζί με τους καθρέφτες πάρε και μια κανονική πινακίδα, αυτό το πραγματάκι που έχεις κολλημένο με κάτι μαύρα γράμματα δε διαβάζεται εκεί που το έχεις. Ίσως βέβαια για αυτό να οδηγάς έτσι. Ασυνείδητε. Αν είσαι μέσα στο group θα χαρώ να ακούσω τι έχεις να πεις.

ΥΓ: σταμάτησες τελικά στο φούρνο στη Θηβών, νομίζω λέγεται Θανάσης. Πρέπει να έχει καλά πράματα εκεί, ίσως το μόνο σωστό που έκανες.


Πως γινεται να μην τον ξαναδεις; Απο οτι γραφεις την ιδια διαδρομη εκανες μαζι του και σταματησες για να δεις - καταλαβεις περισσοτερα. Εκτος και αν τελικα δεν ηταν καποιος...

balnik
20/10/2023, 19:30
Πως γινεται να μην τον ξαναδεις; Απο οτι γραφεις την ιδια διαδρομη εκανες μαζι του και σταματησες για να δεις - καταλαβεις περισσοτερα. Εκτος και αν τελικα δεν ηταν καποιος...Εννοώ εφόσον κάνω αυτή τη διαδρομή καθημερινά ελπίζω να μην τον ξαναπετύχω την ίδια ώρα, ελπίζω να ήταν one time thing για αυτόν. Και δε σταμάτησα κάπου για να δω καλύτερα, απλά πήγαινα σπίτι μου και ήταν συνεχώς μπροστά μου.

Acacius
23/10/2023, 19:48
Νομίζω ότι (σε) είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος λόγω απόστασης, χθες το απόγευμα στο άγαλμα του Βενιζέλου, MBX 125 σε φαινομενικά πολύ καλή κατάσταση (είπαμε, ήμουν σε απόσταση...). Τι blast from the past ήταν αυτό, με γύρισες στο λύκειο. Να το χαίρεσαι :beer:

kordix
23/10/2023, 22:29
Νομίζω ότι (σε) είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος λόγω απόστασης, χθες το απόγευμα στο άγαλμα του Βενιζέλου, MBX 125 σε φαινομενικά πολύ καλή κατάσταση (είπαμε, ήμουν σε απόσταση...). Τι blast from the past ήταν αυτό, με γύρισες στο λύκειο. Να το χαίρεσαι :beer:

Bλεπω τακτικά στην Ηλιούπολη ένα προσεγμένο RG125 gamma 88-89 κάπου εκεί και γουστάρω πολύ. Ήταν μεγάλος έρωτας το συγκεκριμένο και δεν έτυχε να το πάρω.

argiris34
24/10/2023, 13:49
Νομίζω ότι (σε) είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος λόγω απόστασης, χθες το απόγευμα στο άγαλμα του Βενιζέλου, MBX 125 σε φαινομενικά πολύ καλή κατάσταση (είπαμε, ήμουν σε απόσταση...). Τι blast from the past ήταν αυτό, με γύρισες στο λύκειο. Να το χαίρεσαι :beer:

αν το ειδες στην πατρα ναι mbx 125 ειναι σε μετρια κατασταση αλλα ωραιο

νεοσσός
24/10/2023, 14:38
Μάλλον εδώ (https://www.google.com/maps/place/%CE%86%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BC%CE%B1+%CE%95%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85+%C E%92%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%B6%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85/@35.3373634,25.1372351,15z/data=!4m6!3m5!1s0x149a5a2b927f3a35:0xf469236c6bbc11b9!8m2!3d35.3373634!4d25.1372351!16s%2Fg%2F12hl0f 1ky?entry=ttu) το είδε.

Acacius
24/10/2023, 17:56
Μάλλον εδώ (https://www.google.com/maps/place/%CE%86%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BC%CE%B1+%CE%95%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85+%C E%92%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%B6%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85/@35.3373634,25.1372351,15z/data=!4m6!3m5!1s0x149a5a2b927f3a35:0xf469236c6bbc11b9!8m2!3d35.3373634!4d25.1372351!16s%2Fg%2F12hl0f 1ky?entry=ttu) το είδε.

:a013:

Nik0s_Dk
25/10/2023, 08:02
Σας είδα φλας να βαράτε αδιάκοπα ψες στην άνοδο βασ. Σοφίας και Κηφισίας μάλλον στις λεωφορείο λωρίδες. Χμμμ καλά θα πάει αυτό!

viper1
25/10/2023, 09:52
Σας είδα φλας να βαράτε αδιάκοπα ψες στην άνοδο βασ. Σοφίας και Κηφισίας μάλλον στις λεωφορείο λωρίδες. Χμμμ καλά θα πάει αυτό!

Γάμος?

Nik0s_Dk
25/10/2023, 10:05
Γάμος?

Γάμος με την εφορία κ την τροχαία μάλλον. Κάμερες κυκλοφορίας σε όλο το μήκος της ανόδου από παπαδιαμαντοπουλου έως το ύψος της πανορμου.. ούτε σε γάμο τόσα φλας.. στην αρχή δεν είχα καταλάβει τι ήταν ( ήμουν στην κάθοδο) αλλά μετά το είδα....

giorgosb
25/10/2023, 10:08
Σας είδα φλας να βαράτε αδιάκοπα ψες στην άνοδο βασ. Σοφίας και Κηφισίας μάλλον στις λεωφορείο λωρίδες. Χμμμ καλά θα πάει αυτό!

Γενικά στις περισσότερες λεωφορειολωρίδες επιτρέπεται η κίνηση δικύκλων, εκεί δεν ισχύει;

DoctoR_k6
25/10/2023, 10:53
Γάμος με την εφορία κ την τροχαία μάλλον. Κάμερες κυκλοφορίας σε όλο το μήκος της ανόδου από παπαδιαμαντοπουλου έως το ύψος της πανορμου.. ούτε σε γάμο τόσα φλας.. στην αρχή δεν είχα καταλάβει τι ήταν ( ήμουν στην κάθοδο) αλλά μετά το είδα....

Απο Βασ. Σοφιας και Κηφισιας εννοεις...
Ρε μηπως ετρεχες παλι? :lol:

pektis
25/10/2023, 11:20
Γάμος με την εφορία κ την τροχαία μάλλον. Κάμερες κυκλοφορίας σε όλο το μήκος της ανόδου από παπαδιαμαντοπουλου έως το ύψος της πανορμου.. ούτε σε γάμο τόσα φλας.. στην αρχή δεν είχα καταλάβει τι ήταν ( ήμουν στην κάθοδο) αλλά μετά το είδα....

Ποσο πηγαινες ρε;
Χαλαρα ε;

Nik0s_Dk
25/10/2023, 13:04
Βρε δεν χτυπούσαν εμένα. Ήμουν στην κάθοδο βαρουσαν αυτοκίνητα στην άνοδο. Απλά γενικά το έγραψα να έχετε το νου σας όσοι οδηγείτε κ κάρο. Απλά βαρουσαν κάθε 3 δευτερόλεπτα και είδα πάνω από 3 κάμερες ενεργές. ΕΙΔΑ φλας. Όχι νόμισα.

Και στο προηγούμενο ποστ ήθελα να πω από το ύψος της παπαδιαμαντοπουλου στη βασ. Σοφίας έως το ύψος της Πάνορμος στην Κηφισίας.

strokt up
25/10/2023, 14:00
Πάλι καλα γιατί ανέβαινα με το παπί και νόμιζα ότι με έπιασε το ρανταρ επειδή έτρεχα με τον Κινέζο.

kordix
25/10/2023, 14:43
Μου είχε πει το καλοκαίρι, φίλος πολιτικός μηχανικός πως φιλικό γραφείο έχει πάρει εργολαβία για εγκατάσταση καμερών σε κεντρικούς δρόμους.

Να προσέχετε στην ευθεία στο Καβούρι, στο τέλος της Βουλιαγμένης. Δεν ξέρω αν έχουν ξεκινήσει να δουλεύουν αλλά είναι θέμα χρόνου.

macdeath_s
25/10/2023, 15:31
Μου είχε πει το καλοκαίρι, φίλος πολιτικός μηχανικός πως φιλικό γραφείο έχει πάρει εργολαβία για εγκατάσταση καμερών σε κεντρικούς δρόμους.

Να προσέχετε στην ευθεία στο Καβούρι, στο τέλος της Βουλιαγμένης. Δεν ξέρω αν έχουν ξεκινήσει να δουλεύουν αλλά είναι θέμα χρόνου.

Είναι διαφορετικές οι κάμερες ελέγχου/επιτήρησης (CCTV) και άλλες τα ραντάρ. Aν και υποτίθεται πλέον με M/L και σχετική επεξεργασία οι πρώτες κάνουν και για τα δύο. Να μην τρέχετε ρε στους κωλόδρομους.

lykourgi
25/10/2023, 16:15
Σας είδα φλας να βαράτε αδιάκοπα ψες στην άνοδο βασ. Σοφίας και Κηφισίας μάλλον στις λεωφορείο λωρίδες. Χμμμ καλά θα πάει αυτό!

Τα ίδια και στην κάθοδο της Λ. Αλεξάνδρας, σήμερα.

macdeath_s
26/10/2023, 11:58
Σας ειδα και πια έχω χάσει το μέτρημα από R7. Τρελές πωλήσεις στην καταλανική πρωτεύουσα. Ελπίζω σύντομα να δω και σε καμία πίστα.

giorgosb
26/10/2023, 13:05
Σας είδα φλας να βαράτε αδιάκοπα ψες στην άνοδο βασ. Σοφίας και Κηφισίας μάλλον στις λεωφορείο λωρίδες. Χμμμ καλά θα πάει αυτό!


"Σε πλήρη λειτουργία οι κάμερες στις λεωφορειολωρίδες της Αθήνας

Οι κάμερες είναι 12 και είναι τοποθετημένες:
5 στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας
1 στη λεωφόρο Κηφισίας
3 στη λεωφόρο Μεσογείων
3 στη λεωφόρο Αλεξάνδρας"

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Se-plhrh-leitoyrgia-oi-kameres-stis-lewforeiolwrides-ths-Athhnas_258416.asp

Maira
26/10/2023, 13:08
"Σε πλήρη λειτουργία οι κάμερες στις λεωφορειολωρίδες της Αθήνας

Οι κάμερες είναι 12 και είναι τοποθετημένες:
5 στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας
1 στη λεωφόρο Κηφισίας
3 στη λεωφόρο Μεσογείων
3 στη λεωφόρο Αλεξάνδρας"

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Se-plhrh-leitoyrgia-oi-kameres-stis-lewforeiolwrides-ths-Athhnas_258416.asp

Για λεωφορειολωρίδα ή και για ταχύτητα???

Να ξέρουμε για την επιστροφή τη Δευτέρα! :D:D

giorgosb
26/10/2023, 13:49
Για λεωφορειολωρίδα ή και για ταχύτητα???

Να ξέρουμε για την επιστροφή τη Δευτέρα! :D:D

Το γκάζι είναι ελεύθερο.. (ακόμα) :p

asxetost
26/10/2023, 14:03
Σε είδα review στο διαδίκτυον gs 1300 2023 και τσουτσουριασα ολίγον τι. Όχι οτι πρόκειται ποτέ στον αιώνα να κοιτάξω για αγορά κάτι αντίστοιχο, και να ήθελα δηλαδή, αδυνάτισες κιόλας ή μήπως έχω καιρό να πάω με μηχανη;
Σε είδα και εσένα καινούρια SVάρα χτες αργά στην αρχή της Πατησίων. Εσένα, μια μέρα εσένα..:uplate:

DoctoR_k6
26/10/2023, 14:30
Το γκάζι είναι ελεύθερο.. (ακόμα) :p

Μπααα...κ οριο ταχυτητας λεει. :cry:

Bowleno
26/10/2023, 14:37
Σε είδα review στο διαδίκτυον gs 1300 2023 και τσουτσουριασα ολίγον τι. Όχι οτι πρόκειται ποτέ στον αιώνα να κοιτάξω για αγορά κάτι αντίστοιχο, και να ήθελα δηλαδή, αδυνάτισες κιόλας ή μήπως έχω καιρό να πάω με μηχανη;
Σε είδα και εσένα καινούρια SVάρα χτες αργά στην αρχή της Πατησίων. Εσένα, μια μέρα εσένα..:uplate:

Εν τω μεταξύ, η μούρη του μοιάζει απελπιστικά στο νέο QJ svt 650 :cry:

:bawl:

giorgosb
26/10/2023, 14:39
Μπααα...κ οριο ταχυτητας λεει. :cry:

Σωστά ναι.. Το έλεγε στο κομμάτι με τα ταξί.. :sick:

zephyr1
26/10/2023, 19:19
"Σε πλήρη λειτουργία οι κάμερες στις λεωφορειολωρίδες της Αθήνας

Οι κάμερες είναι 12 και είναι τοποθετημένες:
5 στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας
1 στη λεωφόρο Κηφισίας
3 στη λεωφόρο Μεσογείων
3 στη λεωφόρο Αλεξάνδρας"

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Se-plhrh-leitoyrgia-oi-kameres-stis-lewforeiolwrides-ths-Athhnas_258416.asp

Τον ηπιαμε.:cry:
Εαν γινεται αυτο το θεμα να βγει απο το ''σε ειδα'' και να μπει σαν βασικο thread για να γραφουμε για της συλλογες κλησεων,αφαιρεση πινακιδας διπλωματων κτλ.
Καποιος admin αν βρει το χρονο...

doctor_john
26/10/2023, 19:21
447460

υγ: μήπως είναι από την συσκευασία αυτό το κάγκελο;

447461

motojojo
26/10/2023, 20:07
Μπααα...κ οριο ταχυτητας λεει. :cry:

Ελπίζω μόνο στη λεωφοριολωριδα! :lol: :evil:

asxetost
28/10/2023, 01:15
447460

υγ: μήπως είναι από την συσκευασία αυτό το κάγκελο;

447461

Το ειδα και στην Πειραιώς λίγες ώρες μετά κατά φοβερή σύμπτωση, δεν είμαι σίγουρος αν ηταν Έλληνας το παλικάρι, θύμιζε αρκετά χωμάτινο setup ο ρουχισμός και το κράνος του. Πανέμορφο απλά, ήταν σε αυτό το σκούρο λαδί. Έχει αδυνατίσει και του πηγαίνει πάρα πολύ.:eek:

Υ.γ. όχι το κάγκελο, το gs:D

asxetost
31/10/2023, 07:57
Το ειδα και στην Πειραιώς λίγες ώρες μετά κατά φοβερή σύμπτωση, δεν είμαι σίγουρος αν ηταν Έλληνας το παλικάρι, θύμιζε αρκετά χωμάτινο setup ο ρουχισμός και το κράνος του. Πανέμορφο απλά, ήταν σε αυτό το σκούρο λαδί. Έχει αδυνατίσει και του πηγαίνει πάρα πολύ.:eek:

Υ.γ. όχι το κάγκελο, το gs:D

Υ.γ.#2
Μάλλον δεν έχει αδυνατίσει, έχει μεγαλώσει το μοτερ και φαίνεται πιο μικρό το υπόλοιπο. Οτι πρέπει για διηθηση :lol:

Coyote.V
31/10/2023, 16:01
Σήμερα κατά τις 14:30 εθνική στο ρεύμα προς Κηφισιά και λίγο πριν την είσοδο στην αττική οδό είδα μποτιλιάρισμα. Στην μεσαία λουρίδα ήταν ένα αυτοκίνητο με αλάρμ που προστάτευε ένα αναβάτη μοτο με κράνος χωρίς τις αισθήσεις του και αίματα. Στα 100 μέτρα πιο κάτω μια κηλίδα με λάδια που είχαν ρίξει πριονίδι και λίγο πιο κάτω ένα cbr600f όρθιο στο σταντ στη βοηθητική λουρίδα με σπασμένο το αριστερό καπάκι και τη ζελατίνα.
Δεν μπόρεσα να καταλάβω πως έγινε, πάντως δεν είχε μποτιλιάρισμα την ώρα που έγινε.

Ελπίζω φίλε να είσαι καλά.

Manalishi
02/11/2023, 09:31
All those years of training paid off, motherfucker!

Σε ειδα κόκκινο Ford Fiesta διπορτο στον Κηφισσό, που άλλαξες λωρίδα χωρίς να δεις, χωρίς να ελέγξεις, χωρίς φλας, χωρίς προειδοποίηση. Σε γλυτωσα στο τσακ. Σκέφτηκα να σταματήσω εκεί, να κατέβω και μετά οτι προκύψει...Είπα όμως οτι Κέρδισα, δεν με χτύπησες, είχες μείνει μέσα στη μέση του δρόμου και ο σύντροχος με το FJR ΟΙΒ ΧΧ σου τα έσουρε μια χαρά. Εκανα το σήμα της νίκης, μετά ενα κ@λοδάχτυλο και συνέχισα στην αστική ζούγκλα, σαν γνήσιος Αρουραιος των Εθνικών οδών...

Τοσα χρόνια διήθηση όμως, finally paid off!! Γιατί ποτέ δεν περιμένω το φλας, πάντα κοιτάω : ( ακολουθεί μίνι οδηγός διήθησης για όσους σκέφτονται να αλλάξουν δουλειά και να πάνε Κηφισσια, pun intended...)
-ρόδες : είναι ευθεία με το όχημα ή ελαφρώς στριμμένες προς κάποια κατευύθυνση? εαν ναι, ο οδηγός σκέφτεται/ετοιμάζεται να στρίψει/αλλάξει λωρίδα αλλά περιμένει την κατάλληλη στιγμή χωρίς να θυσιάσει την θέση του στη δική του λωρίδα, ΠΡΟΣΟXΗ
-θέση του οχήματος στο δρόμο: είναι αριστερά στην λωρίδα του? καλως, σημαίνει οτι δεν σκέφτεται να αλλάξει σύντομα. είναι στο κέντρο? καλώς, αλλά έχε το νού σου. Είναι δεξιά στη λωρίδα? ΠΡΟΣΟΧΗ!! Περιμένει να βρει κενό να ορμήσει, αλλα΄δεν βγάζει φλας για διάφορους λόγους ( εχει αλλάξει 2-3 φορές ήδη/είναι 2η μετενσάρκωση ταρίφας/φοβάται το λογαριασμό του ρεύματος/νομίζει οτι είναι γλιήγορος) Άσε λίγο γκάζι, κόρναρε, και μετά πέρνα οσο πιο γρήγορα γίνεται)
-μεγάλο κενό σε λωρίδα: κάποιος χαζεύει στο κινητό ή βάφεται ή κοιμάται και μένει πίσω. ΠΡΟΣΟΧΗ! Κάποιος βλάκας απο την δίπλα λωρίδα θα ορμήξει στο κενό γιατί νομίζει οτι κέρδισε 2 θέσεις. ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟ!
-καθρέφτες: μπορώ να δω τον οδηγό του οχηματος απο τον καθρέφτη? Εαν ναι, προσέχω εαν δω κάποια κίνηση του κεφαλιού. Εαν Οχι, σημαίνει οτι ο οδηγός δεν με βλέπει, πρέπει να φύγω απο εκεί.
-κινησεις του κεφαλιού: προσέχω για κάποια αποτόμη κίνηση του κεφαλιού προς τα δεξιά ή τα αριστερά, σημαίνει οτι κοιτάει να αλλάξει λωρίδα ίσως.

Η Περιφερειακή όραση (μαζί με το κράνος και την ζώνη) σώζει ζωές...


Ολα αυτά αλλά και άλλα τόσα (κίνηση, τύπος αμαξιού, καρικές συνθήκες) όμως χρειάζονται να προσμετρούνται συνεχώς και αδιαλλείπτως κατά την διάρκεια της διήθησης.

Παντά όρθιοι σύντροχοι.

PortisHead
02/11/2023, 10:05
"Σε πλήρη λειτουργία οι κάμερες στις λεωφορειολωρίδες της Αθήνας

Οι κάμερες είναι 12 και είναι τοποθετημένες:
5 στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας
1 στη λεωφόρο Κηφισίας
3 στη λεωφόρο Μεσογείων
3 στη λεωφόρο Αλεξάνδρας"

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Se-plhrh-leitoyrgia-oi-kameres-stis-lewforeiolwrides-ths-Athhnas_258416.asp

Αααα τελεια.
Δεν κυκλοφορω απο κει.
:lol:

spyrval
02/11/2023, 10:21
Στις λεωφορειολωρίδες κυκλοφορούν κανονικά τα μηχανάκια, έτσι δεν είναι;