PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30

BLiTzER
27/12/2023, 17:48
Οποιαδήποτε άλλη. :lol:

CorpseAlive
04/01/2024, 19:24
Σε είδα φίλε με το παπί στα leroy Κηφισού να με κοιτάς να προσπαθώ να χωρέσω στην Μπαγκαζιέρα μια εργαλειοθήκη για κανένα 5λέπτο μέχρι που προθυμοποιήθηκες να μου δώσεις ένα από τα δύο χταπόδια που είχες.

Με είδα να μένω μαλάκας όταν σου έδωσα το όνομα και το τηλ μου (σαν κάρτα get out of jail for free για το καλό που μου έκανες γιατί δεν κουβαλούσα μετρητά να στο πληρώσω ) και τελικά ήσουν φίλος-πελάτης του πατέρα μου.
Ακραία σύμπτωση.
Σε ευχαριστώ και από εδώ , σωτήρια ήταν η παρέμβαση σου.

Manalishi
07/01/2024, 20:21
Billy84, νομίζω σε είδα οταν επέστρεφες? Εθνική Αθηνών -Λαμίας προς Αθήνα, περίπου 16:30 λίγο πριν/μετά τα διόδια Αφιδνών?

billy84
07/01/2024, 20:30
Billy84, νομίζω σε είδα οταν επέστρεφες? Εθνική Αθηνών -Λαμίας προς Αθήνα, περίπου 16:30 λίγο πριν/μετά τα διόδια Αφιδνών?

Λογικά εμένα είδες, επέστρεφα από παλιά και ξαναμπήκα Αγιο Στέφανο στην Εθνική!:beer:

Με τι ήσουν?

Manalishi
07/01/2024, 20:46
Με το αμάξι, οικογένεια και γονείς, δεν πρόλαβα να σε χαιρετίσω!

billy84
08/01/2024, 15:11
Με το αμάξι, οικογένεια και γονείς, δεν πρόλαβα να σε χαιρετίσω!


Δεν πειράζει την επόμενη φίλε, πάτα κόρνα!:beer:

Panos76
09/01/2024, 08:59
Σε είδα πρωί-πρωί Ε21 (https://erclassics.b-cdn.net/media/catalog/product/cache/2/image/700x/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/b/m/bmw-323i-coupe-rood-b4224002.jpg) κεραμιδί σε άψογη κατάσταση με μερακλή οδηγό (με δερμάτινο γάντι (https://eu-images.contentstack.com/v3/assets/blt7dcd2cfbc90d45de/blt032b0ed64550ab78/6214c8b22378dd0ca51997c5/9-1-noveboje_4.jpg?format=pjpg&auto=webp&quality=75%2C90&width=640) στο ίδιο χρώμα). Γενναίος με Ε21 σε βρεγμένο οδόστρωμα.

strokt up
09/01/2024, 16:41
Σε είδα πρωί-πρωί Ε21 (https://erclassics.b-cdn.net/media/catalog/product/cache/2/image/700x/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/b/m/bmw-323i-coupe-rood-b4224002.jpg) κεραμιδί σε άψογη κατάσταση με μερακλή οδηγό (με δερμάτινο γάντι (https://eu-images.contentstack.com/v3/assets/blt7dcd2cfbc90d45de/blt032b0ed64550ab78/6214c8b22378dd0ca51997c5/9-1-noveboje_4.jpg?format=pjpg&auto=webp&quality=75%2C90&width=640) στο ίδιο χρώμα). Γενναίος με Ε21 σε βρεγμένο οδόστρωμα.

Δεν είναι τίποτα αυτό. Ο αδεφος μου έχει για ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ μια Ε28. Όταν λεμε καθημερινή λέμε από σούπερ μάρκετ μέχρι μπάνια το καλοκαίρι, τα πάντα.

kordix
10/01/2024, 12:39
Σε είδα με το μεγάλο 2κυλινδρο σκούτερ χτες το βράδυ με 5 βαθμούς να κυκλοφορείς χωρίς κράνος και αντί για μπουφάν φορούσες κοντομάνικο δερμάτινο γιλέκο.

Τα μπρατσακια έξω δηλαδή ... :eleison:

Panos76
10/01/2024, 13:15
Σε είδα με το μεγάλο 2κυλινδρο σκούτερ χτες το βράδυ με 5 βαθμούς να κυκλοφορείς χωρίς κράνος και αντί για μπουφάν φορούσες κοντομάνικο δερμάτινο γιλέκο.

Τα μπρατσακια έξω δηλαδή ... :eleison:

Μήπως είχε καβαλήσει καλοριφέρ και δεν το κατάλαβες;

449692

:bawl:

kordix
10/01/2024, 14:51
Μήπως είχε καβαλήσει καλοριφέρ και δεν το κατάλαβες;

449692

:bawl:

:lol: μπα ήταν μάλλον μπαούλο με Ρόδες

katsar
10/01/2024, 16:07
Σας είδα 4 εντουράκια με Γερμανικές πινακίδες και ελαφρύ ταξιδιωτικό φόρτωμα αραγμένα στο πάρκο Λιμένα.
Το ένα ήταν XL500 !! ,το άλλο ΧΤ600 early 90's τα άλλα δύο μου ξέφυγαν . Αν όντως είστε στην γύρα τέτοια εποχή προσκυνάω :a23:

motojojo
17/01/2024, 22:11
Σε είδα φουκαρά ντελιβερά να περιμένεις στο φανάρι ανάμεσα στα αυτοκίνητα πατώντας και τα 2 πόδια κάτω και ο αριστερά σου να ξεκινάει ελαφρά και να σου πατάει το παπουτσι. Το αστείο είναι ότι σταμάτησε με τη ρόδα επάνω στο παπουτσι σου, να του φωνάζεις να προχωρήσει και να σε κοιτάει σα χάνος μην εχοντας καταλάβει γιατί.

Μαζεμένα τα ποδαράκια παιδιά!

Bowleno
19/01/2024, 13:10
Σε είδα κάπου στην Νέα Φιλαδέλφεια. Ναι, μπροστά είναι τρισχειρότερο....:cry:
Και ο ιδιοκτήτης του, ανάλογου ύφους και ντυσίματος :lol:

449912

karellen
19/01/2024, 15:20
:eek:

giorgosb
19/01/2024, 17:55
Και ο ιδιοκτήτης του, ανάλογου ύφους και ντυσίματος

Ήταν ντυμένος Μίκυ Μάους;; :lol:

Bowleno
20/01/2024, 00:57
Ήταν ντυμένος Μίκυ Μάους;; :lol:

Κάνε εικόνα: κουρελέ ντύσιμο, οκ αυτό σύνηθες αλλά....είχε ένα καράβι καρφίτσες (κονκάρδες) πάνω του, ομοίως και το καπέλο που φορούσε
Ωραίος τυπάκος όμως, εντελώς μποέμ, του έπιασα την κουβέντα όσο περίμενα να μου κόψουν ένα κλειδί

caesarsk
23/01/2024, 14:01
Τον έχω πετύχει αρκετές φορές στην Ν. Φιλαδέλφεια. Γραφικός μεν αλλά μιλώντας μαζί του καταλαβαινεις πως είναι αθώα ψυχή.

Panos76
23/01/2024, 14:12
..και να μονολογώ μέσα από το κράνος:

Άσπρα κόκκινα κίτρινα μπλε ♫
τιμολόγια της ΔΕΗ δε με χέζετε καλέ

Έπεσα σήμερα επάνω σε αυτό https://www.youtube.com/watch?v=S1eEA-VXzgE

σας είδα να αντιγράφετε το Moto :lol:

Bowleno
23/01/2024, 14:55
Τον έχω πετύχει αρκετές φορές στην Ν. Φιλαδέλφεια. Γραφικός μεν αλλά μιλώντας μαζί του καταλαβαινεις πως είναι αθώα ψυχή.

Όντως!:beer:

sanctusan
23/01/2024, 16:04
Έπεσα σήμερα επάνω σε αυτό https://www.youtube.com/watch?v=S1eEA-VXzgE

σας είδα να αντιγράφετε το Moto :lol:

Καλή η μαλακιούλα τους

Nostradamus
29/01/2024, 13:46
Σας ειδα σημερα και σας χαρηκα.. Εσενα κυριε με το benelli και την πλαινη βαλιτσα να μας πηγαινεις καροτσι στην Κηφισιας.. Εσενα κυρια με το φιατ 500 και τα καλλυντικα στο χερι, γιατι ας παιξουμε λιγο με το snooze και βαφομαστε στο αυτοκινητο.. Εσενα κυριε, με το lexus, που οι λωριδες και η στοιχιση ειναι για τους αλλους.. και ολους εσας με το κινητο στο χερι και το τιμονι στα/στο @@ σας..

Και εμενα (αλλα δεν παω στο αλλο νημα) να παλευω με τις δικες μου παραβασεις κοντρα στις δικες σας... Happy Monday ρε και live your myth in rainy Greece...

Tsber
01/02/2024, 10:13
Σε είδα γείτονα με το καινούργιο σου TIGER SPORT 660 :beer:

Πολύ όμορφο σε Snowdonia white όπως σού είπα και από κοντά, χαιρετισμούς και από εδώ αν είσαι στο φόρουμ - δεν σε ρώτησα για να σε αφήσω να πας στη δουλειά σου.

svaboda
01/02/2024, 18:18
Σε είδα να μου ρίχνεις με όπισθεν το παπί το δανεικό που λέει και το τραγούδι και αντί να κάτσεις να τα βρούμε με τις ασφαλιστικές σηκώθηκες και έφυγες. Στην τελευταία σου ματιά από τον καθρέφτη είδες και μένα όμως να σου λέω smile και να σε τραβάω φώτο. Έκανες το τετράγωνο μου πούλησες τσαμπουκά σε αγνόησα. Μετά από λίγο πήρες τηλ. έναν μάρτυρα του περιστατικού και ήρθαμε σε επαφή, είπες θα πληρώσεις.

AUFGEBRACHT
02/02/2024, 17:35
Σε είδα ηλικιωμένε να σφάζεις το stop χωρίς να κοιτάξεις καν, ειλικρινά γαμώ την πουτάνα μου, είναι εγκληματίες αυτοί που υπογράφουν για να σας ανανεώνουν τα διπλώματα σε αυτή την ηλικία...

Τα χρειάστηκες όταν ήρθα δίπλα σου οργισμένος κι άρχισα να βρίζω και να χειρονομώ, η γιαγιά δίπλα σου είχε γουρλώσει τα μάτια κι εσύ έκανες ότι δεν έβλεπες...

Bonus μανούρα: ρε παπάρες Γερμανοί με την φημισμένη εργονομία σας, εκείνη την ρημάδα την κόρνα γτ την έχετε κάνει έτσι...

motojojo
02/02/2024, 20:50
Σε είδα με το χακί royal enfield να μπαίνεις αέρα στην αερογέφυρα από Καλλιροης προς Συγγρου και στη Συγγρου να αλλάζεις σβέλτα τις λωρίδες ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Δεν σε έφτασα αλλά καποια στιγμή που ημουν σταθερά πίσω σου είδα κάτι 140, πιάνει τόσα;

Dimmanoukas
02/02/2024, 21:10
Χακί χρώμα λογικά είναι το super meteor το οποίο είναι 650 κυβικά με περίπου 50 άλογα.

Αλλιώς αν είναι το classic 350 μπράβο του (του classic) που με οριακά 29 άλογα κρατάει τέτοιο ρυθμό.

Αν είναι κάποιο παλιότερο bullet μπράβο του (του οδηγού) με τα φρένα που δεν έχει για το θάρρος του να πάει με τόσα.

Μάλλον για το super meteor το κόβω που ειδικά και σε αυτό το χρώμα είναι πανέμορφο.

kordix
02/02/2024, 21:18
Σε είδα με το χακί royal enfield να μπαίνεις αέρα στην αερογέφυρα από Καλλιροης προς Συγγρου και στη Συγγρου να αλλάζεις σβέλτα τις λωρίδες ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Δεν σε έφτασα αλλά καποια στιγμή που ημουν σταθερά πίσω σου είδα κάτι 140, πιάνει τόσα;

Υπόψιν πως η Enfield έχει εξαγοράσει την εταιρεία Harris performance που για δεκαετίες έφτιαχνε αγωνιστικά χειροποίητα πλαίσια. Οπότε έχουν πρόσβαση σε τεχνογνωσία. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Το έχει γνωστός το συγκεκριμένο και στρίβει πολύ ωραία.

motojojo
03/02/2024, 09:16
Δεν τα ξέρω τα μοντέλα, τον πρόσεξα (και μαλλον με προσεξε και αυτος) από τα φανάρια νωρίτερα, μου έκανε εντύπωση το χακι στρατιωτικό βάψιμο α λα ΒΠΠ και ήταν μονοκυλινδρο. Με το ρυθμό που είχε μαλλον 650 θα ήταν.

Ήταν και λίγο vintage ντυμένος και έδενε όμορφα το συνολο και το πήγαινε πραγματικά αέρα. Ήταν ωραίος.

Dimmanoukas
03/02/2024, 09:41
Από αυτά που γράφεις και ως περιγραφή ΒΠΠ και μονοκύλινδρα είναι είτε το νέο classic που είναι 350 cc!!! και μάλλον βγαίνει και σε χακί, είτε το παλιό το bullet που είναι 500cc.

Μπράβο του πάντως και η αλήθεια είναι ότι και εγώ ότι Enfield δω στο δρόμο το μάτι πάει κατευθείαν εκεί.

AUFGEBRACHT
03/02/2024, 14:55
...και πριν αλέκτωρ φωνήσαι, έτερος ηλικιωμένος σήμερα σε κορεάτικο SUV εικοσαετίας, σταματημένος δίπλα σε περίπτερο και ξεκινά χωρίς καν να ελέγξει εάν έρχεται κάποιος...απλά ξεκίνησε κι έφυγε...

Κι όταν του κόρναρα και του είπα πως φεύγει αέρα-πατέρα χωρίς να ελέγξει καθρέφτες, ζήταγε και τα ρέστα ότι έφταιγα εγώ...

doctor_john
03/02/2024, 15:27
Σε είδα πενηντάρικο, ντυμένος όπως πρέπει να σκαλίζεις το ταμπά bol d'or σου στην γαλατσίου.. ωραίοι και οι δύο! φτού σας!

Vassilis
04/02/2024, 00:38
Πήγα μια λιμανάκια με τ αυτοκίνητο μετά την πίτα να στρίψω λίγο που είχα καιρό και σας είδα ρε πιτσιρικάδες με τα πάπια να κάνετε διαφορά. ΟΚ, κάντε τα. Αλλά εστω ένα κράνος ρε γμτ. Αμαρτια είναι.

vforvendetta85
04/02/2024, 15:55
Σε είδα με beverly καινούργιο, να διασχίζεις την Αλεξάνδρας μαλλιοκούβαρα, σταυροπόδι, με το ένα χέρι και να κάνεις την μία σφήνα πίσω από την άλλη, από την αριστερή λωρίδα, στην δεξιά και τούμπαλιν.
Άντε εσύ να πας στο καλό, γιατί να κινδυνεύσουν και άλλοι να τους πάρεις μαζί σου;

Bowleno
04/02/2024, 16:03
Βόλτα σήμερα χαλαρή, με την αγαπημένη και τον all time classic καφέ στο χέρι και σας είδα 8 μηχανές στον κόμβο Σκλαβενίτη (πρώην Ρενό) έτοιμους για βόλτα, κανείς από εδώ;

450434

kordix
05/02/2024, 08:36
Χτες κατά την διάρκεια εντουροβολτας στους Αγίους Θεοδώρους πετύχαμε προπόνηση πληρώματος με Ford fiesta αγωνιστικό 4κίνητο το οποίο πήγαινε ΤΑΠΑ και ακουγόταν σούπερ !!!

tools
05/02/2024, 17:19
Χτες κατά την διάρκεια εντουροβολτας στους Αγίους Θεοδώρους πετύχαμε προπόνηση πληρώματος με Ford fiesta αγωνιστικό 4κίνητο το οποίο πήγαινε ΤΑΠΑ και ακουγόταν σούπερ !!!

Σε μια ετήσια κάποτε, είχαμε πετύχει σε δοκιμές το τιμ της προντραιβ με πλοηγούς του σολπμεργκ. Χμ, ισως ήταν κι αυτός τωρα που το σκέφτομαι. Πάνε πολλά χρόνια, με γελά η μνήμη μου, αν θυμάται κανείς ας πει.

ptc
05/02/2024, 17:23
Σε είδα με το ολοκαίνουριο GS στη Νέα Ραιδεστό. Όμορφη μηχανή, οι φωτογραφίες το αδικούν.

viper1
06/02/2024, 09:28
Χτες κατά την διάρκεια εντουροβολτας στους Αγίους Θεοδώρους πετύχαμε προπόνηση πληρώματος με Ford fiesta αγωνιστικό 4κίνητο το οποίο πήγαινε ΤΑΠΑ και ακουγόταν σούπερ !!!

Μάλλον αυτούς θα είδες
https://www.caranddriver.gr/eidiseis/arthro/ksypnisan_mnimes_tzigger_kai_stefanis_foresan_formes_kai_mpikan_ksana_se_agonistiko_video-7829126/

kordix
06/02/2024, 10:18
Μάλλον αυτούς θα είδες
https://www.caranddriver.gr/eidiseis/arthro/ksypnisan_mnimes_tzigger_kai_stefanis_foresan_formes_kai_mpikan_ksana_se_agonistiko_video-7829126/

Το έψαξα λίγο και ναι, αυτοί ήταν. Μου έκανε εντύπωση πόσο πολύ είχε σκαφτεί ο δρόμος από τα περάσματά του με το θηρίο.

caesarsk
06/02/2024, 10:45
Συμβάν πριν 2 μέρες Pac-Man:
Οδηγάμε σε στενά δρομάκια τρώγοντας άσπρα κουμπιά, και αποφεύγοντας να τρακάρουμε με τα φαντασματάκια!

Οδήγηση στην Αθήνα:

Δρομος με δυο λωρίδες ανα κατεύθυνση. Εγώ αριστερά με 40 χλμ την ώρα μπροστά μου αυτοκίνητο.

Το αυτοκίνητο δεξιά μου αποφασίζει να στρίψει αριστερά σε δρόμο και ερχεται πάνω μου.

Κλωτσάω την πόρτα του για να ξυπνήσει και με πετάει στο αντίθετο ρεύμα που ευτυχώς δεν ερχόταν αυτοκίνητο.

Έχω σταματήσει να ηρεμήσω γιατί τρέμω. Δέκα μέτρα νωρίτερα θα με έστελνε στο διάζωμα. Έχω χεσμένο σωβρακο. Εγώ δεν πάτησα φρένο καθόλου. Αν δεν τον κλωτσάγα στην πόρτα θα μου χτύπαγε το γόνατο στην μηχανή. Δεν με είχε δει καν… δίπλα του. Όχι πίσω του. Το γεροντάκι στο αυτοκίνητο κλαίει κι εγώ κάθομαι στο πεζοδρόμιο να σταματήσει το τρέμουλο.

o_gavros
06/02/2024, 11:27
Σόρρυ που δε λυπάμαι το γεροντακι.
Το κλάμα του δεν δικαιολογεί την ανημπορια του.
Αν σε είχε στείλει ακλαφτο,θα ήταν η δικιά σου η οικογένεια που θα έκλαιγε.

viper1
06/02/2024, 11:47
Σόρρυ που δε λυπάμαι το γεροντακι.
Το κλάμα του δεν δικαιολογεί την ανημπορια του.
Αν σε είχε στείλει ακλαφτο,θα ήταν η δικιά σου η οικογένεια που θα έκλαιγε.

Το αυτο. Γερος 85 πετάχτηκε απο το πουθενά σε νησίδα κατέληξα πάνω σε δέντρο. Έκανα 10 χρόνια με τα δικαστήρια να ξεμπλέξω. Το αστικό μου έβγαλε 70% υπαιτιοτητα το ποινικό 3 χρόνια με αναστολή. Αν δεν ήμουν προβλεπε θα έκλαιγε η γυναίκα μου και το 6 μηνών μωρό.
Κανένας οίκτος

νεοσσός
06/02/2024, 12:25
Συμβάν πριν 2 μέρες Pac-Man:
Ευτυχώς τη γλίτωσες

Για την ιστορία, έχουν κυκλοφορήσει εδώ και πολλά χρόνια εφαρμογές mixed reality, που κυνηγιούνται με τα αμάξια στους δρόμους, παίζοντας pac man και άλλα συναφή.

https://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/01/07/pac-man-gps.aspx

ptc
06/02/2024, 13:25
Το έψαξα λίγο και ναι, αυτοί ήταν. Μου έκανε εντύπωση πόσο πολύ είχε σκαφτεί ο δρόμος από τα περάσματά του με το θηρίο.

Το αστείο είναι ότι ο Τζίγγερ στη συνέντευξη ήταν λίγο ξινισμένος με το αυτοκίνητο και παραπονιόταν για τη λίγη ιπποδύναμή του. Άμα έχεις μάθει με το Integrale...

caesarsk
06/02/2024, 15:48
Σόρρυ που δε λυπάμαι το γεροντακι.
Το κλάμα του δεν δικαιολογεί την ανημπορια του.
Αν σε είχε στείλει ακλαφτο,θα ήταν η δικιά σου η οικογένεια που θα έκλαιγε.


Το αυτο. Γερος 85 πετάχτηκε απο το πουθενά σε νησίδα κατέληξα πάνω σε δέντρο. Έκανα 10 χρόνια με τα δικαστήρια να ξεμπλέξω. Το αστικό μου έβγαλε 70% υπαιτιοτητα το ποινικό 3 χρόνια με αναστολή. Αν δεν ήμουν προβλεπε θα έκλαιγε η γυναίκα μου και το 6 μηνών μωρό.
Κανένας οίκτος

Ούτε εγώ τον λυπήθηκα. Ούτε τον λυπάμαι. Γι αυτό και έκλαιγε. Χωρίς βρισιμο, χωρίς φωνές του έδωσα να καταλάβει την αδυναμία του πλέον να οδηγάει. Τον κράτησα εκεί μέχρι να ηρεμήσω, και να ηρεμήσει κι αυτός για να μην κινδυνέψει κι άλλος.

Maira
07/02/2024, 11:07
Σε είδα κοριτσάκι με το παπί...... Ευτυχώς με είδες κι εσύ..... Να περνάς με κόκκινο Ηρακλείου και Ελ. Βενιζέλου......... Εννοείται χωρίς υποψία κράνους (παίζει να μην ξέρεις καν την λέξη)....... Με το ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο να κρατάει το κινητό και να μιλάς........

Ελπίζω να σε σώσει η τύχη σου γιατί από μυαλό....... :nono:

doctor_john
07/02/2024, 14:13
Τι εννοείς, να βρει ένα καλό παιδί και να μην οδηγεί μοτό; :lol:

Bowleno
07/02/2024, 14:16
Σε είδα κοριτσάκι με το παπί...... Ευτυχώς με είδες κι εσύ..... Να περνάς με κόκκινο Ηρακλείου και Ελ. Βενιζέλου......... Εννοείται χωρίς υποψία κράνους (παίζει να μην ξέρεις καν την λέξη)....... Με το ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο να κρατάει το κινητό και να μιλάς........

Ελπίζω να σε σώσει η τύχη σου γιατί από μυαλό....... :nono:

Πόσους έχω δει να το κάνουν αυτό στην συγκεκριμένη διασταύρωση. Παίρνω ψωμί κάθε μέρα από εκεί και το σφάξιμο πάει γόνα....

harris_x
07/02/2024, 14:34
Τι εννοείς, να βρει ένα καλό παιδί και να μην οδηγεί μοτό; :lol:

:lol:

rainmike
07/02/2024, 14:50
Τι εννοείς, να βρει ένα καλό παιδί και να μην οδηγεί μοτό; :lol:

Να βρει ενα καλο παιδι και να κανουν μαζι σουζες και παντιλικια.

Coyote.V
07/02/2024, 16:31
Συνειρμός γυναίκα-μυαλό-καλό παιδί... γυναίκα-μπικίνι-τραγικό!

panavour
09/02/2024, 14:03
Συνειρμός γυναίκα-μυαλό-καλό παιδί... γυναίκα-μπικίνι-τραγικό!

https://youtu.be/NLu1wfPxKis?si=5DdceBQnMS7J75li

asxetost
10/02/2024, 08:58
Σας είδα χτες το μεσημέρι 2 φιλαράκια που πηγαίνατε βόλτα προς σουνιο, για κάποιο λογο ενώ με προσπεράσατε τάπα ρίξατε ρυθμό και όταν σας βρήκα μπροστά πήγαμε ρολαριστοί παρέα αρκετή ώρα.
Ωραίοι, τι μέρα έκανε χτες για χειμώνα!

Bowleno
10/02/2024, 10:10
Σας είδα χτες το μεσημέρι 2 φιλαράκια που πηγαίνατε βόλτα προς σουνιο, για κάποιο λογο ενώ με προσπεράσατε τάπα ρίξατε ρυθμό και όταν σας βρήκα μπροστά πήγαμε ρολαριστοί παρέα αρκετή ώρα.
Ωραίοι, τι μέρα έκανε χτες για χειμώνα!


Εξ ου, η χθεσινοβραδυνή σόλο βόλτα στα λιμανάκια και πέριξ αυτών.....:smokin:


Άξιζε την :pantofla: που έφαγα μετά....:D

spyrval
13/02/2024, 19:08
Σε είδα στο φανάρι μαντάμ να πασπατεύεις το κινητό. Το οποίο ήταν σε βάση, όχι όμως ως συνήθως στο ταμπλό, κάπου κάτω από τον κεντρικό καθρέφτη τέλος πάντων. Ήταν μπροστά σου, ψηλά, πάνω από το τιμόνι...Προσπαθούσα να καταλάβω πώς σκατά μπορείς να οδηγείς με το κινητό ακριβώς μπροστά στο οπτικό σου πεδίο. Όταν ξεκινήσαμε είδα ότι έγερνες το κεφάλι λίγο αριστερά για να βλέπεις καλύτερα. Λογικό.

Maira
13/02/2024, 21:11
Σε είδα και όχι μόνο σε είδα..... Μου τον ακούμπησες και λίγο..... Τον προφυλακτήρα στα κάγκελα...... Και με τη σειρά μου ξάπλωσα πάνω στον διπλανό μου. Ευτυχώς όλα αυτά σταματημένη γιατί πρόλαβα και πλακώθηκα στα φρένα γιατί σε ΕΊΔΑ ..... Από αύριο οι αγκαλιές και τα φιλιά παιδιά!

Υ. Γ. Νέος οδηγός, που είχε παρκάρει μόλις αποφάσισε να βάλει πρώτη και να βγάλει πάλι τη μούρη έξω..... Όλοι καλά και οι οδηγοί των αυτοκινήτων τρομοκρατημένοι. Δεν ξέρω τι βλέμμα είχα!

Manalishi
14/02/2024, 09:48
Σε είδα στο φανάρι μαντάμ να πασπατεύεις το κινητό. Το οποίο ήταν σε βάση, όχι όμως ως συνήθως στο ταμπλό, κάπου κάτω από τον κεντρικό καθρέφτη τέλος πάντων. Ήταν μπροστά σου, ψηλά, πάνω από το τιμόνι...Προσπαθούσα να καταλάβω πώς σκατά μπορείς να οδηγείς με το κινητό ακριβώς μπροστά στο οπτικό σου πεδίο. Όταν ξεκινήσαμε είδα ότι έγερνες το κεφάλι λίγο αριστερά για να βλέπεις καλύτερα. Λογικό.

Είναι καινούργια μόδα για να μην χάνουν τα σήριαλ...
Τους βλέπω σε όλη την κάθοδο του Κηφισσού απο Καλυφτάκη μέχρι Καβάλας που πήζουν το απόγευμα, 18:30 - 19:30
Με το κινητό στο τιμόνι να παίζει τηλεόραση, νετφλιξ.....
Προσοχή παίδες!

kordix
14/02/2024, 21:41
Σε είδα ξάπλα στην Ηλιούπολη το μεσημέρι. Δεν σου είχαν βγάλει το κράνος και σου πρόσφεραν τις πρώτες βοήθειες μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο. Ελπίζω να μην έχεις χτυπήσει σοβαρά. :(

(Το μεγάλο σκούτερ σου ήταν πολύ χτυπημένο δυστυχώς.)

asxetost
16/02/2024, 09:28
Σε είδα να βγαίνεις από την αριστερή στη μεσσαία στα γνωστά προβληματικά φανάρια της ποσειδώνος, ούτε καν που κοίταξες καθρέφτη, ΤΙ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΜΑΡΗ; Τζάμπα τα πλυντήρια:cry: :lol:- προφανώς και δεν βασίζομαι στο οτι θα με δούν οι άλλοι επειδή φοράω άσπρα.
Ούτε καν σου κόρναρα βέβαια, αναμενόμενες συμπεριφορές από κουτάκηδες, σε ένα ανύπαρκτο νομικό πλαίσιο.:moutza:
Σγουερβς σέηβ λάηφς:ninja:

kordix
16/02/2024, 14:48
Σε είδα ταξιτζή σε μια από τις μια πιο επικίνδυνες διασταυρώσεις της Αργυρούπολης να διαβάζεις εφημερίδα πάνω στο τιμονι!!!

Σου είπα "μα καλά εφημερίδα?":facepalm::rolleyes:
και κλασσικά μου την είπες και άρχισες τους τσαμπουκάδες. Τι θέλω και μιλάω :rolleyes:?

Το νου σας

Dimmanoukas
16/02/2024, 15:05
Και γιατί δεν του έλεγες ότι πάρε τουλάχιστον ένα tablet να κάνεις τη δουλειά σου...χαχα.
Να γλυτώσεις και τη χαρτούρα.
Αλλά μάλλον έπεσες σε μερακλή.

Πάντως πέρα από την πλάκα έχουν αγριεψει τα πράγματα.

motojojo
16/02/2024, 16:14
Ταρίφας παλιας κοπής.

AUFGEBRACHT
16/02/2024, 19:44
Σας είδα ντελιβερά να φταις και να κάνεις και τσαμπουκά...πάω να πάρω την μικρή από την ρυθμική, παππούς έχει σταματήσει με αλάρμ για να αποβιβάσει την εγγονή του, δεξιά κι αριστερά αμάξια παρκαρισμένα κανονικά, ο ντελιβεράς ερχόταν από πίσω, και κλασικά πάει να κάνει σφήνα απ' τα αριστερά. Εκείνη την ώρα ανοίγει η πιτσιρίκα την πόρτα, και βρίσκει τον ντελιβερά στο κουτί για τις παραγγελίες, πάει να πέσει, το σώζει, και αρχίζει να βρίζει ότι θα τον σκοτώσουν...πετάγεται έξω ο παππούς της μικρής, αρχίζει να φωνάζει ότι φταίει αυτός, ότι θα την σκότωνε την μικρή με τη σφήνα που πήγε να κάνει, κουβέντα στην κουβέντα ο ντελιβεράς πετάει το κράνος και αρχίζει να σπρώχνει και πάει να πλακώσει τον παππού...

Πεταχτήκαμε εγώ κι ένα άλλο παιδί, πιάσαμε ο καθένας από έναν, εγώ τον παππού, αυτοί στον κόσμο τους, απειλές, ξέρω που δουλεύεις, θα ρθω να σε βρω, κι εγώ ξέρω που έχεις μαγαζί, απειλές, μικρά παιδιά να κοιτάνε τρομαγμένα, η μικρή κοκαλωμένη στο πίσω κάθισμα, με γουρλωμένα μάτια, σε κατάσταση σοκ. Πιάνω την μικρή, την παίρνω αγκαλιά, την πάω μέσα στη σχολή, βγαίνω σφαίρα έξω, ξαναπιάνω τον παππού, τον βάζω με το ζόρι μέσα στο αμάξι του, του λέω "έχετε γίνει θέαμα, υπάρχουν μικρά παιδιά τρομαγμένα, σεβαστείτε τα, η εγγονή σου ήταν έτοιμη να βάλει τα κλάματα, την είχες αφήσει στο αμάξι και πλακωνόσουν"...την είπα και στον ντελιβερά "κι εγώ έχω μηχανή, ο άλλος είναι σταματημένος με αλάρμ, έρχεσαι από πίσω, και κάνεις σφήνα αέρα-πατέρα"...τελικά τους ηρεμήσαμε και τράβηξαν ο καθένας τον δρόμο του, έτοιμοι για την επόμενη φορά...

Live your myth in Greece, cradle of civilization...

karellen
17/02/2024, 15:58
Οι δημοσιεύσεις μετεφέρθησαν εδώ (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152251&page=629)

motojojo
17/02/2024, 18:14
Καλλιθέα, σήμερα το πρωί. Δεν θυμαμαι σε ποιο δρόμο, σε έναν κάθετο προς την πλατεία Δαβακη, διπλοπαρκαρισμένο όχημα και άλλο όχημα να προσπαθεί να περάσει. Χωραγε μεν αλλά με δυσκολία καθώς ο χώρος ήταν πράγματι στενός.
Αρχίζουν δειλά-δειλά κορναρίσματα. Βγαίνει τύπος από παρακειμενο μαγαζί, λέω θα μπει να φύγει. Όοοοοοχι, ο θεούλης πάει και κλεινει τον εξωτερικό καθρέφτη του!!!
(και γυρνάει πίσω στο μαγαζί).

dumutrus
18/02/2024, 11:46
Εεε αυτό ενοχλούσεκαλά δηλαδή τόσοι νοματαίοι κανείς να μη το σκεφτεί :p

νεοσσός
18/02/2024, 11:55
Όλοι εντυπωσιαζόμαστε από τέτοιες συμπεριφορές, αλλά κανονικά θα έπρεπε να τις περιμένουμε. Όταν κάποιος με κάποια πράξη έχει ήδη αποδείξει χαμηλή κοινωνική ευαισθησία, είναι αρκετά πιθανό οι επόμενες ενέργειές του να είναι συνεπείς με την πρώτη.

Με άλλα λόγια η φράση "Δες θράσος!", θα έπρεπε να είναι "Προφανώς έχει και θράσος.".

motojojo
18/02/2024, 15:56
Με άλλα λόγια η φράση "Δες θράσος!", θα έπρεπε να είναι "Προφανώς έχει και θράσος.".

Ευτυχώς για αυτόν παρόμοιο θράσος δεν έχω κι εγώ να κυκλοφορώ απινακίδωτος (ή έστω κρυμμένη) και να του "μαζέψω κατά λάθος" τον καθρέφτη και να νοιώσει στο πετσί του τι εστί χαμηλή κοινωνική ευαισθησία.

CorpseAlive
18/02/2024, 17:39
Σε είδα δίποδο ζώο με το Kawasaki το σκυφτΟ να με προσπερνάς ΞΥΣΤΑ από αριστερά στην αριστερή λωρίδα ενώ πήγαινα με 155 χλμ δικάβαλος πριν τα διόδια της μαλακάσας ό.
Μπράβο μαλάκα είσαι τρομερός χεράς με πέρασες σε ευθεία με σκυφτό . Αν ακουμπούσαμε όμως θα είμαστε στην καλύτερη και οι 3 σε νοσοκομείο.
Αν είσαι εδώ μέσα είσαι μεγάλος καραγκιόζης.

caesarsk
19/02/2024, 10:57
Σε είδα φίλε μου με το αυτοκίνητο να κινείσαι ανάποδα σε μονόδρομο που δεν είχα χώρο να κάνω στην άκρη. Αφού σταματήσαμε βγήκες και μου είπες «εγώ μόνο μπροστά ξέρω να οδηγάω. Αν θέλεις έλα να μου το κανείς όπισθεν να φύγω.»

Ακόμη είμαι αφωνος

sanctusan
19/02/2024, 11:09
Σε είδα φίλε μου με το αυτοκίνητο να κινείσαι ανάποδα σε μονόδρομο που δεν είχα χώρο να κάνω στην άκρη. Αφού σταματήσαμε βγήκες και μου είπες «εγώ μόνο μπροστά ξέρω να οδηγάω. Αν θέλεις έλα να μου το κανείς όπισθεν να φύγω.»

Ακόμη είμαι αφωνος

Εγώ αν δεν βιαζόμουν θα του έλεγα:
Ούτε εγώ ξέρω, κάτσε να πάρουμε το γερανό της αστυνομίας να μας βοηθίσει.

sanctusan
19/02/2024, 11:15
Σε είδα γραμμένο στο δρόμο κάπου στη γειτονιά μου φτάνοντας στο σπίτι.

Το πρώτο 24/10.....

451024


και το άλλο χθες το βράδυ...

451025

451026


ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ

Acacius
19/02/2024, 14:06
Σε είδα γραμμένο στο δρόμο κάπου στη γειτονιά μου φτάνοντας στο σπίτι.

Το πρώτο 24/10.....

και το άλλο χθες το βράδυ...

ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ

Μπράβο όμως, γράφει πάνω στα προηγούμενα που σβήστηκαν. Το λες και οικολογικά ευαίσθητο.

mikes
19/02/2024, 14:18
«εγώ μόνο μπροστά ξέρω να οδηγάω. Αν θέλεις έλα να μου το κανείς όπισθεν να φύγω.»



εισαστε κι αλλοι εδω μεσα που σας φανηκε καπως gay αυτη η φραση, η μονο εγω ειμαι ο ανωμαλιαρης?? :lol:

sanctusan
19/02/2024, 14:23
Μπορεί να είναι τρολλ, μπορεί να είναι ψεκασμένος πολίτης

Σίγουρα δεν είναι καθόλου ωραία εικόνα για τη γειτονιά σου

Acacius
19/02/2024, 14:46
Εδώ δεν έχουν αφήσει τοίχο αμαγάριστο όλα τα φυντάνια που υποτίθεται ότι είναι και εντάξει στα μυαλά τους. Τον "πειραγμένο" που τα γράφει στο ήδη βρόμικο δρόμο δεν τον κακίζω το ίδιο.

SeniorCanardo
19/02/2024, 16:58
Πες τα ρε Ρούντολφ!(Pun intended)

"Αυτό θέλουμε, "καθαρούς" τοίχους, "καθαρά" μυαλά, τους τσέους να παίζουν man to man και tzambapass"
"ΖΗΤΩ!"
"ΖΗΤΩ!"
"ΖΗΤΩ!"

harris_x
19/02/2024, 18:13
Δε χρειάζονται αυτά τα σχόλια.

karellen
19/02/2024, 20:16
Σε είδα ανεκδιήγητε ελληνάρα στη Διεύθυνση Συγκοινωνιών,μπροστά μου στο γκισέ:

- Θέλω να κάνω μεταβίβαση το φορτηγό,θα το πουλήσω.Να τα χαρτιά μου.
- (η υπάλληλος τα εξετάζει) μμμ ναι...ναι...ναι.Λείπει όμως το βιβλίο μεταβολών.
-Δεν ξέρω τι μου λές αυτά είναι τα χαρτιά!
-Χωρίς το βιβλίο κύριε δεν μπορεί να γίνει μεταβίβαση σε επαγγελματικό αυτοκίνητο πρέπει να έχετε κι αυτό.
-δεν ξέρω δεν είχα ποτέ τέτοιο πράμα.
-Αποκλείεται,όταν αγοράσατε εσείς το αυτοκίνητο σας έδωσαν και το βιβλίο.

(το διάλογο σας τον μεταφέρω εν τάχει,μεσολαβούσαν πολλά δευτερόλεπτα σιωπής,γκριμάτσες,μουγκανητά και άλλα τέτοια!)

- "το έχω χάσει έφαγα τον κόσμο δεν μπορώ να το βρω"! βρήκε τελικά να πει ο απίστετυτος.
- σε αυτή την περίπτωση θα συμπληρώσετε μια υπεύθυνη δήλωση για απώλεια .Ορίστε μία,συμπληρώστε τα στοιχεία σας για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε.
- Δε γίνεται να μου τη γράψεις εσύ γιατί δεν βλέπω? :uplate:
-Τι δε βλέπετε,δεν μπορείτε να γράψετε ένα όνομα και ένα επώνυμο?
-δε βλέπω δεν έχω τα γυαλιά μου.

Κάπου εκεί επεμβαίνω εγώ " θέλετε να σας δώσω για λίγο τα δικά μου γυαλιά να γράψετε στην δήλωση?
Ξερή απάντηση,όχι!

(Η υπάλληλος με την Ιώβεια υπομονή αρχίζει να συμπληρώνει αυτή την υπεύθυνη δήλωση και κάποια στιγμή του λέει 'δώστε μου την ταυτότητά σας.
Επική απάντηση: Δεν την έχω!
Η καψερή δεν άντεξε, "δεν βλέπετε να βάλετε μια υπογραφή,δεν έχετε ταυτότητα,ΤΙ ΗΡΘΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΥΡΙΕ ?

Εγώ να έχω κλάσει στο γέλιο τόσην ώρα και το αποκορύφωμα,κάθε φορά που γύρναγε η γυναικούλα την πλάτη της ο τεράστιος κούναγε το χέρι του με γκριμάτσες περιφρόνησης "τσ τσ κοπρίτες-δημόσιοι υπάλληλοι-ταλαιπωρούν τον κόσμο" κλπ. :bawl:
Μλκ μου το καλύτερο μισάωρο της ημέρας ήταν αυτό :lol:

spyrval
20/02/2024, 08:58
Ο τύπος προφανώς ήταν γκάου. Απλά να πω κάτι, χωρίς να ξέρω φυσικά τη δική του περίπτωση. Πολλές φορές που άνθρωποι βρίσκουν δικαιολογίες (δεν έχω τα γυαλιά μου, μήπως μπορείς να μου συμπληρώσεις εσύ την αίτηση κλπ) είναι γιατί δεν μπορούν να γράψουν, είναι αναλφάβητοι και ντρέπονται να το πουν. Από τότε που το κατάλαβα, όταν σε υπηρεσίες, τράπεζες κλπ βλέπω κάτι γιαγιάδες που στέκονται με το στυλό και κοιτάνε το χαρτί σαν να τους είπες να αλλάξουν τα πηνία σε Honda με μαχαιροπήρουνα, προσφέρομαι μήπως χρειάζονται βοήθεια.

Kepler Fun
20/02/2024, 09:58
Σε είδα ανεκδιήγητε ελληνάρα στη Διεύθυνση Συγκοινωνιών,μπροστά μου στο γκισέ:

- Θέλω να κάνω μεταβίβαση το φορτηγό,θα το πουλήσω.Να τα χαρτιά μου.
- (η υπάλληλος τα εξετάζει) μμμ ναι...ναι...ναι.Λείπει όμως το βιβλίο μεταβολών.
-Δεν ξέρω τι μου λές αυτά είναι τα χαρτιά!
-Χωρίς το βιβλίο κύριε δεν μπορεί να γίνει μεταβίβαση σε επαγγελματικό αυτοκίνητο πρέπει να έχετε κι αυτό.
-δεν ξέρω δεν είχα ποτέ τέτοιο πράμα.
-Αποκλείεται,όταν αγοράσατε εσείς το αυτοκίνητο σας έδωσαν και το βιβλίο.

(το διάλογο σας τον μεταφέρω εν τάχει,μεσολαβούσαν πολλά δευτερόλεπτα σιωπής,γκριμάτσες,μουγκανητά και άλλα τέτοια!)

- "το έχω χάσει έφαγα τον κόσμο δεν μπορώ να το βρω"! βρήκε τελικά να πει ο απίστετυτος.
- σε αυτή την περίπτωση θα συμπληρώσετε μια υπεύθυνη δήλωση για απώλεια .Ορίστε μία,συμπληρώστε τα στοιχεία σας για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε.
- Δε γίνεται να μου τη γράψεις εσύ γιατί δεν βλέπω? :uplate:
-Τι δε βλέπετε,δεν μπορείτε να γράψετε ένα όνομα και ένα επώνυμο?
-δε βλέπω δεν έχω τα γυαλιά μου.

Κάπου εκεί επεμβαίνω εγώ " θέλετε να σας δώσω για λίγο τα δικά μου γυαλιά να γράψετε στην δήλωση?
Ξερή απάντηση,όχι!

(Η υπάλληλος με την Ιώβεια υπομονή αρχίζει να συμπληρώνει αυτή την υπεύθυνη δήλωση και κάποια στιγμή του λέει 'δώστε μου την ταυτότητά σας.
Επική απάντηση: Δεν την έχω!
Η καψερή δεν άντεξε, "δεν βλέπετε να βάλετε μια υπογραφή,δεν έχετε ταυτότητα,ΤΙ ΗΡΘΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΥΡΙΕ ?

Εγώ να έχω κλάσει στο γέλιο τόσην ώρα και το αποκορύφωμα,κάθε φορά που γύρναγε η γυναικούλα την πλάτη της ο τεράστιος κούναγε το χέρι του με γκριμάτσες περιφρόνησης "τσ τσ κοπρίτες-δημόσιοι υπάλληλοι-ταλαιπωρούν τον κόσμο" κλπ. :bawl:
Μλκ μου το καλύτερο μισάωρο της ημέρας ήταν αυτό :lol:

Φαντάσου αυτός πόσο σοβαρός και υπεύθυνος θα ήταν όταν οδηγούσε :rolleyes:

kordix
20/02/2024, 11:37
Σε είδα mercentes se 280 cabriolet 3.5 1970-71 στο χρώμα της ζάχαρης. Θεωρώ πως είναι ένα από τα πιο όμορφα αυτοκίνητα όλων των εποχών.

Συγχαρητήρια σε αυτόν που την κρατάει σε τέτοια άψογη κατάσταση.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΗΜΑ

(Τυχαία φωτογραφία)
451041

Panos76
20/02/2024, 11:54
:faint:


(ps: το είχε ένα θείος μου σε τετράπορτο, θαλασσί με ηλιοροφή. Μπαίναμε στο πίσω κάθισμα 5 παιδιά! και τραβούσαμε για το χωριό. (https://astrosgr.com/2023/10/29/%CE%BF-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%B9%CF%89%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CF%85/)Το έδωσε mid 90s και πήρε C180.. )

lykourgi
20/02/2024, 17:01
Ο τύπος προφανώς ήταν γκάου. Απλά να πω κάτι, χωρίς να ξέρω φυσικά τη δική του περίπτωση. Πολλές φορές που άνθρωποι βρίσκουν δικαιολογίες (δεν έχω τα γυαλιά μου, μήπως μπορείς να μου συμπληρώσεις εσύ την αίτηση κλπ) είναι γιατί δεν μπορούν να γράψουν, είναι αναλφάβητοι και ντρέπονται να το πουν. Από τότε που το κατάλαβα, όταν σε υπηρεσίες, τράπεζες κλπ βλέπω κάτι γιαγιάδες που στέκονται με το στυλό και κοιτάνε το χαρτί σαν να τους είπες να αλλάξουν τα πηνία σε Honda με μαχαιροπήρουνα, προσφέρομαι μήπως χρειάζονται βοήθεια.

Η ιστορία μυρίζει απάτη.
Άρνηση να γράψει (με τον δικό γραφικό χαρακτήρα), ταυτότητα άφαντη, πίεση στον υπάλληλο κλπ.
Οι έμπειροι υπάλληλοι στις ΔΥ, τα αναγνωρίζουν αυτά και βοηθάνε όσο χρειάζεται. Όχι παραπάνω.

Bowleno
20/02/2024, 18:08
Εγώ αν δεν βιαζόμουν θα του έλεγα:
Ούτε εγώ ξέρω, κάτσε να πάρουμε το γερανό της αστυνομίας να μας βοηθίσει.

Σε είδα να έχεις ΠΟΛΥ χρόνο για χάσιμο :D

:p

asxetost
20/02/2024, 22:56
Σε είδα στον Κηφισό στο ύψος του γαλαξία τελευταία στιγμή στον καθρέφτη και σε πέρασα για μηχανή που πήγαινε για προσπέραση από αριστερά στην αριστερή λωρίδα. Έκανα δεξιά πριν συνειδητοποιησω οτι είσαι βαν και οριακά να με ακουμπήσεις.
Πρέπει να είχες καμια 160άρα.
Προσοχή παιδιά. Μάτια και στον κωλο.

est
21/02/2024, 09:53
Τι ώρα έγινε αυτό;

asxetost
21/02/2024, 09:56
Γύρω στις 11+ χτες βράδυ
Ducatο μεγάλο ήταν.
Δυστυχώς το μυαλό μου ήταν πολύ απασχολημένο να κάνω εικόνα τον εαυτό μου στο ανθρωποκτονιών να εξηγώ για ποιό λόγο έκανα μπάλα ποδοσφαίρου το κεφάλι του οδηγού και δε συγκράτησα το σήμα της επιχείρησης.

Nostradamus
21/02/2024, 10:07
Πρωινή ωδη για τα δυο σκουτερ, στην ανοδο της Κηφισιας πριν σφιξουν εντελως τα πραγματα. Η κοπελα στην διηθηση μεταξυ μεσαιας και δεξιας λωριδας, ο νεαρος με το δικο του, στην διηθηση της μεσαιας με την αριστερη... Στο ιδιο "υψος" με την ιδια περιπου ταχυτητα κινησης (ταχυτητα ακινησιας), να μην νιωθουν για το τι δημιουργουν πισω τους, ειδικα ο νεανιας... Ελπιζω σε καποιο φαναρι να βρεθηκατε, να αγαπηθητε και να μας δωσετε πολλους πολλους απογονους ωστε να φτασουμε μια ωρα αρχητερα στο https://www.imdb.com/title/tt0387808/.

motojojo
21/02/2024, 18:17
Σε είδα προχτές ανάπηρε (κυριολεκτικά, είχε το αυτοκόλητο στο πίσω τζάμι) να κινείσαι νωχελικά και μόλις είδες να ανάβει κίτρινο το φανάρι πάτησες γκάζι να το προλάβεις.
Και πέρασες με καραμπινάτο κόκκινο.


Σε είδα κι εσένα κάγκουρα με το τανκ το gs να παίρνεις με φόρα τη δεξιά στην καλλιρόης (εκεί μετά τη φρατζή), να κόβεις 2 λωρίδες από τερμα δεξιά σε τέρμα αριστερά και να μπαινεις φουριόζος στην αερογέφυρα για Συγγρού. Μέχρι εδώ όλα καλά, σε "έπαιρνε". Δεν σε πήρε όμως καθόλου όταν 30 μετρα παρακάτω (πριν την κουρμπα της γέφυρας) ήταν σταματημένο το τελευταίο αμάξι της ουράς και πλακώθηκες στα φρένα τόσο δυνατά που η ουρά άρχισε τον καρσιλαμά. Για να μην πέσεις πάνω του χώθηκες στο κενό με την αριστερή μπαριέρα. Τελικά γλύτωσες και τη στουκα και την τουμπα και θα "πληρώσεις" μόνο έναν ελαφρα πληγωμένο προφυλακτήρα που την έφαγε από τα κάγκελα σου.

Ηθελα να ήξερα, αν δεν υπήρχε η ουρα, με πόσα θα έμπαινε στην στροφή που ακολουθούσε; Γλυστερό οδόστρωμα με κατεστραμένη άσφαλτο και διαλυμένες μπαριέρες.

o_gavros
22/02/2024, 06:44
Σε είδα στον Κηφισό στο ύψος του γαλαξία τελευταία στιγμή στον καθρέφτη και σε πέρασα για μηχανή που πήγαινε για προσπέραση από αριστερά στην αριστερή λωρίδα. Έκανα δεξιά πριν συνειδητοποιησω οτι είσαι βαν και οριακά να με ακουμπήσεις.
Πρέπει να είχες καμια 160άρα.
Προσοχή παιδιά. Μάτια και στον κωλο.
Εσύ λες για εθνική οδό.
Μέσα στον αστικό ιστό ρε, ιστορίες τρελας, σκηνή 4928577348:
Είμαι με το φορτηγάκι της δουλειάς προχθές,στο Πέραμα στα καζάνια και διαπιστώνω ότι ένα ΕΠΙΚΑΘΗΜΕΝΟ με ρυμουλκα πίσω στον τρακτορα, νιώθει αισθάνεται αγωνιστικά και κάνει σφήνες πίσω μου και ανάμεσα σε μηχανάκια!!!
Σε κάποια φάση εκεί έχει φανάρι το οποίο είναι κλασικά μετά από στροφή στην οποία καταλήγει ευθεία όπου μπορείς να μαζέψεις χλμ αν δεν προσέχεις. Εκεί λοιπόν ήταν άλλο φορτηγό που προσπαθοντας να στρίψει, καταλάμβανε την δεξιά από τις δύο λωρίδες.
Εγώ προχώρησα κανονικά καθως ξέρω το σημείο,ο Νίκι Λάουντα αμέ τη νταλίκα έφτασε το όχημα του στα όρια των πιο αποκοσμων ήχων στην προσπάθεια να μην γίνουν Ραξ Πετράκης Α.Ε....
Του κάνω του τριμαλακα νόημα "τι κάνεις;"...
Τον είδα στον καθρέφτη να σταματά με αλαρμ, ευτυχώς αναίμακτα.

Panos76
22/02/2024, 09:33
Μέσα στον αστικό ιστό ρε, ιστορίες τρελας, σκηνή 4928577348:


4928577349: Εχθές βράδυ, ανοίγω γκαραζόπορτα, βγαίνω έξω, στρίβω δεξιά όπου στα 40 μέτρα έχει φανάρι.

Το οδόστρωμα βρεγμένο. Επιταχύνω να προλάβω το φανάρι, οπότε είχα πάρει φόρα.

Περνάω με κανονικότατο πράσινο και σε βλέπω ντελιβερά την ίδια στιγμή να περνάς το δικό σου φανάρι -
κόκκινο (επάνω σε κεντρική λεωφόρο) και να σταματώ στο εκατοστό μπροστά μου. Το abs επενέβει και
σωθήκαμε από το να γίνουμε χαλκομανία το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Αρχίζεις να φωνάζεις και να επαναλαμβάνεις ''συγγνώμη-συγγνώμη'' .

Χέστηκα αρκετά για να σου την πω και λέω αφού είμαι καλά φεύγω.

Γιατί τόση αδιαφορία προς την ανθρώπινη ζωή, τους νόμους, τα πάντα; Για΄τι γίναμε τόσο κρέατα;

Αφού θέλεις να περάσεις κόκκινο και δεν είσαι στη μέση του πουθενά αλλά κάπου κεντρικά, γιατί δεν κοιτάς
πρώτα καλά δεξιά - αριστερά;

Δεν γίνεται και να θέλουμε να κάνουμε τη μλκια μας και να είμαστε στα @@ μας.

motojojo
22/02/2024, 11:43
4928577349: Εχθές βράδυ, ανοίγω γκαραζόπορτα, βγαίνω έξω, στρίβω δεξιά όπου στα 40 μέτρα έχει φανάρι.

Το οδόστρωμα βρεγμένο. Επιταχύνω να προλάβω το φανάρι, οπότε είχα πάρει φόρα.

Περνάω με κανονικότατο πράσινο και σε βλέπω ντελιβερά την ίδια στιγμή να περνάς το δικό σου φανάρι -
κόκκινο (επάνω σε κεντρική λεωφόρο) και να σταματώ στο εκατοστό μπροστά μου. Το abs επενέβει και
σωθήκαμε από το να γίνουμε χαλκομανία το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Αρχίζεις να φωνάζεις και να επαναλαμβάνεις ''συγγνώμη-συγγνώμη'' .

Χέστηκα αρκετά για να σου την πω και λέω αφού είμαι καλά φεύγω.

Γιατί τόση αδιαφορία προς την ανθρώπινη ζωή, τους νόμους, τα πάντα; Για΄τι γίναμε τόσο κρέατα;

Αφού θέλεις να περάσεις κόκκινο και δεν είσαι στη μέση του πουθενά αλλά κάπου κεντρικά, γιατί δεν κοιτάς
πρώτα καλά δεξιά - αριστερά;

Δεν γίνεται και να θέλουμε να κάνουμε τη μλκια μας και να είμαστε στα @@ μας.


Για να ζήτησε συγνώμη για τη μλκια που έκανε, πιθανολογώ ότι δεν το είδε και πήρε την ιδια τρομάρα με σένα.

Γενικά η συγνώμη μετα τη μλκια μας είναι εξαιρετικά σπάνια, ο κόσμος πλέον κανει τη μλκια του και ζητάει και τα ρέστα από πάνω. Αυτό λέγεται θράσσος και επιβεβαιώνει ότι γίναμε κρέατα.



Σχετικό-άσχετο, βλέπετε κι εσείς πολλά αυτοκίνητα με Ν στο πίσω τζάμι (άρα νέος οδηγός στο τιμόνι) να σφάζουν τα κόκκινα όπως οι "έμπειροι" ή είναι δική μου οφθαλμαπάτη;

sanctusan
22/02/2024, 12:48
Σε είδα να κάνεις σφήνες με λεωφοριάκι βρεφονηπιακού δίχως αύριο και με πέταξες στο αντίθετο ρεύμα........ο βρεφονηπιακός σταθμός είναι ενήμερος.......

DoctoR_k6
22/02/2024, 13:52
Σε είδα να κάνεις σφήνες με λεωφοριάκι βρεφονηπιακού δίχως αύριο και με πέταξες στο αντίθετο ρεύμα........ο βρεφονηπιακός σταθμός είναι ενήμερος.......

Μωρε εσυ πολυ σωστα επραξες...αραγε θα γινει τιποτα απο τον βρεφονηπιακο?
Κριμα στους γονεις που δεν εχουν ιδεα...
Οταν βλεπω κατι τετοια μου γυρνανε τα ματια. Θελω να τους σταματησω και να τους :a021:

Bowleno
22/02/2024, 14:55
Μωρε εσυ πολυ σωστα επραξες...αραγε θα γινει τιποτα απο τον βρεφονηπιακο?
Κριμα στους γονεις που δεν εχουν ιδεα...
Οταν βλεπω κατι τετοια μου γυρνανε τα ματια. Θελω να τους σταματησω και να τους :a021:

Αν είναι ιδιωτικός (που είναι) να είσαι σίγουρος ότι θα τον στείλουν σπίτι του με συνοπτικές, λες να είμαι διατεθειμένοι να εκτεθούν; Εγώ δεν νομίζω...

ποπαϋ
27/02/2024, 11:18
σε ειδα αλάνι χθες το απογευμα στην Πάτρα, στο φανάρι της πλ. τριων συμμάχων, να ξεκινας με γλυκιά σουζίτσα το τριπλακι και ζηλεψα πολυ.
σωραιωςςςς :beer::beer:

doctor_john
27/02/2024, 17:57
Σε είδα βαθιά κομπλεξικέ να ανοίγεις το παράθυρο με βροχή για να καταφέρεις να δεις χωρίς φιμέ ζελατίνα
ενώ είχα σταματήσει με αναμμένα φώτα και σου έδειχνα περάστε..

Συμφωνώ απόλυτα με τον συνοδηγό σου..

Acacius
27/02/2024, 21:38
Σε είδα έξω από το Mototec του Τριανταφυλλίδη να σε έχουν μόλις ξεφορτώσει στο πεζοδρόμιο, κούτα με το σήμα της Suzuki και το "Made in Japan" από κάτω. Αναρωτιέμαι ποια μηχανή είχες μέσα.