PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30]

RaGe_Raptor
27/02/2024, 21:43
Σε είδα έξω από το Mototec του Τριανταφυλλίδη να σε έχουν μόλις ξεφορτώσει στο πεζοδρόμιο, κούτα με το σήμα της Suzuki και το "Made in Japan" από κάτω. Αναρωτιέμαι ποια μηχανή είχες μέσα.

αν κρίνουμε από την πληθώρα unboxing στα social, πιθανότατα ήταν GX

Nostradamus
28/02/2024, 08:58
Σε ειδα σημερα στην Kηφισιας το πρωι με το beverly.. Kουβερτα check, προστασια χεριων tucano urbano check, ανεμοθωρακας check..θεση για καφε check, βαση κινητου check... Αυτα συνηθισμενα..

Παμε τωρα στο αυθαιρετο με την τεντα που επιανε πισω στην μπαγκαζιερα και εκλεινε μπροστα στον ανεμοθωρακα.. Νταξει εχω ξαναδει κατασκευες σε καποιους ηλικιωμενους.. Εσυ Τι φαση? Νεος Ανθρωπος? Δεν ειναι καν τυπου BMW C1.. Ουτε καν πατεντες που κανουν καποιοι μερακλιδες με ιδιοκατασκευες σταθερες... Ηταν ενα πανι τυπου KITE (προφανως βιομηχανικο / αγορασμενο / επι τουτου) που κουνιοταν χειροτερα απο αλλοδαπη χορευτρια σε νυχτομαγαζο της Λισαβονας.. ΤΙ ΦΑΣΗ ΝΕΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (και ξεκαθαρα οχι της κατηγοριας εργαζομενων delivery)??

harris_x
28/02/2024, 08:59
Σε ειδα σημερα στην Kηφισιας το πρωι με το beverly.. Kουβερτα check, προστασια χεριων tucano urbano check, ανεμοθωρακας check..θεση για καφε check, βαση κινητου check... Αυτα συνηθισμενα..

Παμε τωρα στο αυθαιρετο με την τεντα που επιανε πισω στην μπαγκαζιερα και εκλεινε μπροστα στον ανεμοθωρακα.. Νταξει εχω ξαναδει κατασκευες σε καποιους ηλικιωμενους.. Εσυ Τι φαση? Νεος Ανθρωπος? Δεν ειναι καν τυπου BMW C1.. Ουτε καν πατεντες που κανουν καποιοι μερακλιδες με ιδιοκατασκευες σταθερες... Ηταν ενα πανι τυπου KITE (προφανως βιομηχανικο / αγορασμενο / επι τουτου) που κουνιοταν χειροτερα απο αλλοδαπη χορευτρια σε νυχτομαγαζο της Λισαβονας.. ΤΙ ΦΑΣΗ ΝΕΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (και ξεκαθαρα οχι της κατηγοριας εργαζομενων delivery)??

θα δεις πολλά τέτοια, αν το προσέξεις...
Δεν ειναι κατασκευή, πωλείται κανονικά :lol:

Panos76
28/02/2024, 10:41
θα δεις πολλά τέτοια, αν το προσέξεις...
Δεν ειναι κατασκευή, πωλείται κανονικά :lol:

Το έχει ένας στην πολυκατοικία μου σε παπί και μου πρότεινε να βάλω και εγώ (στο μεγάλο) :facepalm:

Επίσης μου έχει κάνει εντύπωση που βλέπω πλέον κουβέρτες σε κανονικά μηχανάκια (τρανσάλπ, κλπ) . Απορώ πως πιάνουν σωστά (δεν έχουν τη δομή του σκούτερ) και δεν φεύγουν στον αέρα.

motojojo
03/03/2024, 20:18
Σας ειδα από τον "Παλιάτσο" το μεσημέρι να περνάτε με τα εντούρα.

Γυρνουσατε από εδώ (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=163158);

panavour
03/03/2024, 20:28
Σε ειδα ρε ανηψουδι,με τον ΚαΤιΜα σου,να μπουμπουνιζεις σε καθε κλεισιμο του γκαζιου σου ,λες και βομβαρδιζοταν η Γαζα,και σε ακουγα μεχρι και απο 150 μετρα μακρυα,αφου με προσπερασες,στην καθοδο της εθνικης απο αγιο στεφανο το σουρουπο,που επεστρεφα απο θηβα,και να τρομαζεις τα μποτιλιαρισμενα αυτοκινητα να σου ανοιγουν δρομο,να κανεις με το ζορι διηθηση.Πρεπει να σε αγαπαει πολυ η συνεπιβατις σου,για να αντεχει τοσο θορυβο,και καφριλα.Προσεχε μονο ,γιατι το ατυχημα καραδοκει ειδικα οταν η ουρα ειναι σταματημενη,και σουρθει στα μουτρα καμμια πορτα.Τοχω παθει γι αυτο στο λεω.

Bowleno
06/03/2024, 16:03
Σε είδα ταξιτζή να σταματάς δεξιά στην Λεωφόρο Ηρακλείου, αλάρμ, να βγαίνεις από το ταξί και να περνάς απέναντι μια γριούλα που δεν μπορούσε μόνη της. Ξανά στο ταξί και δρόμο. Κάτι τέτοια με κάνουν να ελπίζω ακόμα ότι δεν χάθηκαν όλα...

arisrodolivos
06/03/2024, 21:24
Σε είδα στο φανάρι στη Βούλγαρη στα Έβερεστ το πρωί
με το παλιό Τενερε σουτο 660 με πολλά αυτοκόλλητα μεταξύ αυτών
και ένα ' μοτό γρ'

katsar
08/03/2024, 20:15
Σε είδα BETA 300 στο βενζινάδικο στο Ξυλόκαστρο αραγμένο, από τα καινούργια μου φάνηκες ίσως του 23; Τι μοτόρι είσαι :wave2:

harris_x
09/03/2024, 22:25
Σε είδα κοπελιά στη Γρ. Λαμπράκη.

Λες και έβλεπα κάποια διαφήμιση στον κεντρικό καθρέφτη του αυτοκινήτου μου.

Όμορφη, λαμπερή, λες και έβλεπα κάποιο μοντέλο που είχε σαν σκοπό να διαφημίσει το countryman που οδηγούσε.

Μετά, ενώ προφανέστατα μιλούσες στο τηλέφωνο από το Bluetooth του αυτοκινήτου σου, έβαλες το μικρό σου δάκτυλο, με το υπέροχο μανικιούρ του, στη μύτη σου και σχεδόν ηδονικά κοίταξες ό,τι βγήκε από αυτήν.

Με τη βοήθεια του νυχιού του αντίχειρά σου και στο ύψος του προσώπου σου, έβγαλες το «περιεχόμενο» του νυχιού του μικρού σου δάκτυλου, το έκανες μπαλάκι και το σούταρες κάπου στο εσωτερικό του αυτοκινήτου σου.

Είδες πόσο ψευδής είναι η αίσθηση ιδιωτικότητας που μας δίνει το όχημά μας….



Παπάρια…

CorpseAlive
09/03/2024, 23:58
Σε είδα κοπελιά στη Γρ. Λαμπράκη.

Λες και έβλεπα κάποια διαφήμιση στον κεντρικό καθρέφτη του αυτοκινήτου μου.

Όμορφη, λαμπερή, λες και έβλεπα κάποιο μοντέλο που είχε σαν σκοπό να διαφημίσει το countryman που οδηγούσε.

Μετά, ενώ προφανέστατα μιλούσες στο τηλέφωνο από το Bluetooth του αυτοκινήτου σου, έβαλες το μικρό σου δάκτυλο, με το υπέροχο μανικιούρ του, στη μύτη σου και σχεδόν ηδονικά κοίταξες ό,τι βγήκε από αυτήν.

Με τη βοήθεια του νυχιού του αντίχειρά σου και στο ύψος του προσώπου σου, έβγαλες το «περιεχόμενο» του νυχιού του μικρού σου δάκτυλου, το έκανες μπαλάκι και το σούταρες κάπου στο εσωτερικό του αυτοκινήτου σου.

Είδες πόσο ψευδής είναι η αίσθηση ιδιωτικότητας που μας δίνει το όχημά μας….



Παπάρια…

Όπως την περιγράφεις , έμπαινα σαν το δάκτυλο στο ρουθούνι της .

sanctusan
10/03/2024, 01:24
Σε είδα το δεύτερο άτομο στη ζωή μου που κουβαλάει παπί μέσα σε hatchback!!!
Ο πρώτος ήμουν εγώ. (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155197&page=60&p=3163826&viewfull=1#post3163826)
Αλλά εσύ το τερμάτισες, Μαύρο HONDA C50 μέσα σε Μαύρο HONDA Civic. :a20:
Γυαλί Arnette, τσγάρο, κοντοκουρεμένος σε μαύρα Adidas. :smokin:
Αυτή η μόδα στα Βαλκάνια θα ζει για πάντα!!! :a22:

Στη αρχή δεν το κατάλαβα και δεν φαίνεται και καλά στη φωτογραφία

451349

Αλλά μετά ξεχωρίζεις το φανάρι και και γράφει HONDA στη σέλα αλλά δε φαίνεται στη φωτογραφία.

451350

arisrodolivos
10/03/2024, 06:19
Σε είδα κοπελιά στη Γρ. Λαμπράκη.

Λες και έβλεπα κάποια διαφήμιση στον κεντρικό καθρέφτη του αυτοκινήτου μου.

Όμορφη, λαμπερή, λες και έβλεπα κάποιο μοντέλο που είχε σαν σκοπό να διαφημίσει το countryman που οδηγούσε.

Μετά, ενώ προφανέστατα μιλούσες στο τηλέφωνο από το Bluetooth του αυτοκινήτου σου, έβαλες το μικρό σου δάκτυλο, με το υπέροχο μανικιούρ του, στη μύτη σου και σχεδόν ηδονικά κοίταξες ό,τι βγήκε από αυτήν.

Με τη βοήθεια του νυχιού του αντίχειρά σου και στο ύψος του προσώπου σου, έβγαλες το «περιεχόμενο» του νυχιού του μικρού σου δάκτυλου, το έκανες μπαλάκι και το σούταρες κάπου στο εσωτερικό του αυτοκινήτου σου.

Είδες πόσο ψευδής είναι η αίσθηση ιδιωτικότητας που μας δίνει το όχημά μας….



Παπάρια…

Χααχααα ωραία σκηνή,γουστάρω
κάτι σαν το "φάτε μάτια ψάρια" του Τζίμυ Πανούση δηλαδη

Bowleno
10/03/2024, 09:31
Όπως την περιγράφεις , έμπαινα σαν το δάκτυλο στο ρουθούνι της .

Εσύ έχεις συναδέλφους και θα την βγάλεις φτηνά όταν το δει κάποια που δεν πρέπει.....:tooth:

Nik0s_Dk
11/03/2024, 12:58
Σε είδα χαμε στην εθνική να σου κάνουν καρπα και διάβασα σήμερα πως έφυγες. Γιατί? Γιατί πηγές να περάσεις πεζός την εθνική. Γιατί? Και δύο χλμ πιο πριν είδα ακόμα έναν στο διάζωμα να περιμένει "την κατάλληλη στιγμή " να διασχίσεις και συ την εθνική. Η τα κατάφερες η είσαι ακόμα εκεί. Άλλο δυστύχημα δεν Άκουσα..

Vassilis
11/03/2024, 14:00
:(

Σας βλέπω καθημερινά, παρά πολλούς, να φοράτε το κράνος χωρίς να το έχετε δέσει. Συνέχεια σκέφτομαι τώρα να πω κάτι; Δεν λεω όμως γιατί στην τελική δικό σας είναι το κεφάλι, να πάρετε την ευθύνη των πράξεων σας.

BLiTzER
11/03/2024, 14:06
:(

Σας βλέπω καθημερινά, παρά πολλούς, να φοράτε το κράνος χωρίς να το έχετε δέσει. Συνέχεια σκέφτομαι τώρα να πω κάτι; Δεν λεω όμως γιατί στην τελική δικό σας είναι το κεφάλι, να πάρετε την ευθύνη των πράξεων σας.

Καλά τους κάνεις. Εγώ θα το τραβούσα κιόλας και θα τους το πετούσα κάτω για να μάθουν.

panavour
11/03/2024, 14:40
:(

Σας βλέπω καθημερινά, παρά πολλούς, να φοράτε το κράνος χωρίς να το έχετε δέσει. Συνέχεια σκέφτομαι τώρα να πω κάτι; Δεν λεω όμως γιατί στην τελική δικό σας είναι το κεφάλι, να πάρετε την ευθύνη των πράξεων σας.

Λογικο,ειναι γιατι η πλειοψηφια το φοραει,ειτε για την αστυνομια,ειτε γιατι κρυωνει τον χειμωνα.

sam4g
12/03/2024, 09:03
Σε είδα με το CLX 700 στην κάθοδο του Κιφησσού να με περνάς από αριστερά μετά την έξοδο της Αττικής Οδού, σχεδόν κολλητά. Παραλίγο, να γίνουμε αστρόσκονη γιατί δεν σε είχα πάρει χαμπάρι από τους καθρέφτες. Ωραία το πας το pocket rocket, αλλά πρόσεχε λίγο παραπάνω γιατί δεν αργεί να γίνει στραβή αν κάποιος (όπως εγώ) δεν σε δει. :beer:

thunder ace
12/03/2024, 09:07
:(

Σας βλέπω καθημερινά, παρά πολλούς, να φοράτε το κράνος χωρίς να το έχετε δέσει. Συνέχεια σκέφτομαι τώρα να πω κάτι; Δεν λεω όμως γιατί στην τελική δικό σας είναι το κεφάλι, να πάρετε την ευθύνη των πράξεων σας.

Σωστα.

thunder ace
12/03/2024, 09:08
Καλά τους κάνεις. Εγώ θα το τραβούσα κιόλας και θα τους το πετούσα κάτω για να μάθουν.

Ακομα πιο σωστα.

asxetost
12/03/2024, 17:52
Σε είδα παπιάρη να παραβιάζεις το κόκκινο σου μακράν και να περνάς το ρεύμα καθόδου της Ποσειδώνος σε στυλ φλινστοουν ποδαρατος για να πας στο αντίθετο.
Εγώ ήμουν με το βαν, πήγαινα και χαλαρά μεσαία, όταν πέρασα από δίπλα σου ήσουν στην αριστερή.
Ερχόμαστε από στροφή. Πού ξέρεις βρε καραγκιόζη αν πίσω αριστερά μου υπήρχε μηχανή, αφού δεν είχες οπτικό πεδίο και των τριών λωρίδων;

McGyver
14/03/2024, 18:53
Σε είδα στη δεξιά λωρίδα των διοδίων της Αττικής Οδού στην Κηφισίας να κάνεις κίνηση ματ και να με αφήνεις άφωνο.

Πολλά respect αγαπητή, αν είσαι του χώρου μακάρι να το διαβάσεις...

:beer:

Tsber
15/03/2024, 11:54
Σε είδα μάστορα στο παντοπωλείο της γειτονιάς (ναι, υπάρχουν ακόμη τέτοια) να κερνάς το αναψυκτικό που πήρα και σε χάρηκα :beer:

Εγώ δεν είχα ψιλά, εσύ ντρεπόσουν που δεν ήξερες πώς δουλεύει το pos, "πάρ' το και φύγε" μου είπες, αλλά με εκείνο τον παλιό, τον σωστό τρόπο...

Δεν θα μπορούσα να αρνηθώ φυσικά, αλλά όπως σου είπα σε άπταιστα ελληνικά what goes around comes around και I' ll be back :a013:

karellen
16/03/2024, 11:33
Σε είδα υπεροπτική μανταμίτσα να χώνεσαι μπροστά στην ουρά που περιμέναμε για κουλούρι.
Ρώτησες το διπλανό σου αν περιμένει στην ουρά,σου είπε όχι (γιατί ήταν ήδη η γυνάικα του μέσα και ψώνιζε) και τσουπ χώθηκες μέσα.Σε άφησα να προχωρήσει κάμποσο η σειρά και μόλις έφτασες στον πάγκο φώναξα "περιμένουμε εμείς κυρία μου!"
Το τσουλούφρισμα στην έκφρασή σου ήταν όλα τα λεφτά :lol:

RaGe_Raptor
16/03/2024, 11:38
Σε είδα υπεροπτική μανταμίτσα να χώνεσαι μπροστά στην ουρά που περιμέναμε για κουλούρι.
Ρώτησες το διπλανό σου αν περιμένει στην ουρά,σου είπε όχι (γιατί ήταν ήδη η γυνάικα του μέσα και ψώνιζε) και τσουπ χώθηκες μέσα.Σε άφησα να προχωρήσει κάμποσο η σειρά και μόλις έφτασες στον πάγκο φώναξα "περιμένουμε εμείς κυρία μου!"
Το τσουλούφρισμα στην έκφρασή σου ήταν όλα τα λεφτά :lol:

Κάνε μια μετάφραση βρε Νικ :bawl:

karellen
16/03/2024, 11:42
Κάνε μια μετάφραση βρε Νικ :bawl:

Με πέθανες ρε Γιώργο.
Τσουρουφλίστηκα,καψαλίστηκα. :lol:

RaGe_Raptor
16/03/2024, 11:49
Με πέθανες ρε Γιώργο.
Τσουρουφλίστηκα,καψαλίστηκα. :lol:

Τώρα μάλιστα. :D

sanctusan
19/03/2024, 16:34
Σε είδα καθώς περπατούσα στο πεζοδρόμιο, να βάζει όπισθεν και να καρφώνει το πίσω αμάξι, καπάκια βάζεις πρώτη και πας να φύγεις.
Σου κάνω σήμα με τον αντίχειρα και σου λέω ''ωραίος''
Ανοίγεις παραράθυρο, ''τι θες ρε φίλε"
-Ωραίος, μόλις κοπάνισες το πίσω αμάξι
-Και εσένα τι σε νοιάζει
-Είναι το αμάξι μου αδερφέ.....

Παγωτό ο τύπος είχε κάνει ζημιά σε "πένα" Mercedes, το σαραβαλάκι μου δεν είχε πάθει τίποτα

SeniorCanardo
22/03/2024, 09:54
Σε είδα ρε ΚαΤεΜάρα αγγελία με πάνω από 100k χλμ, (αν και στα "μοτο-κομμωτήρια" διαβεβαιώνουν ότι έπρεπε να έχεις διαλυθεί προ πολλού).

Σε βλέπω και εσένα "αξιόπιστη γιαμπονέζικη μπουρούχα" μου να διαλύεσαι σιγά-σιγά, αλλά σταθερά, πριν καν φτάσεις τα 100k (κοντερίσια). :cry:

edit, το link της αγγελίας:
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/341646140-ktm-640-sm-prestige

husky21
22/03/2024, 11:30
Σε είδα ρε ΚαΤεΜάρα αγγελία με πάνω από 100k χλμ, (αν και στα "μοτο-κομμωτήρια" διαβεβαιώνουν ότι έπρεπε να έχεις διαλυθεί προ πολλού).

Σε βλέπω και εσένα "αξιόπιστη γιαμπονέζικη μπουρούχα" μου να διαλύεσαι σιγά-σιγά, αλλά σταθερά, πριν καν φτάσεις τα 100k (κοντερίσια). :cry:

Τα ΚΤΜ χαλανε μολις βγεις απο την αντιπροσωπεια
ολοι το ξερουν αυτο

harris_x
22/03/2024, 13:27
όλα είναι πλέον εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=163337

Σφαχτείτε αλλά με το γάντι, ξέρετε εσείς :tooth:

rainmike
22/03/2024, 13:42
όλα είναι πλέον εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=163337

Σφαχτείτε αλλά με το γάντι, ξέρετε εσείς :tooth:

Ωραιος τιτλος σαν ταινια με πρωταγωνιστη τον Chuck Norris:D

AUFGEBRACHT
23/03/2024, 11:07
Σε είδα κωλόγερε σήμερα το πρωί, να πηγαίνεις ανάποδα σε μονόδρομο, και να μου ζητάς με ύφος να κάνω πίσω για να περάσεις...όταν σου επισήμανα ότι πήγαινες ανάποδα, απάντησες "εδώ είναι το σπίτι μου, σε αυτόν τον δρόμο μένω"...κι όταν σε ρώτησα από πότε αναφέρει ο ΚΟΚ ότι όσοι μένουν στο δρόμο τους, μπορούν να κινούνται ανάποδα σε μονόδρομο, απάντησες "'άντε ρε τράβα στη δουλειά σου", κι έκανες και χειρονομί...και μόλις σε αποκάλεσα βλάκα, άνοιξες και την πόρτα να κατέβεις να με πλακώσεις...έχε χάρη καργιόλη που είχα τη μικρή μέσα, αλλιώς δεν θα στην χάριζα...

Δεν προλαβαίνω να κάνω 300 μέτρα, έτερος πρωινός νεοέλληνας, παραβιάζει το STOP και σταματάμε στο μισό μέτρο...ακόμα δεν είχα συνέλθει από τον προηγούμενο, σου έδειξα το STOP που παραβίασες, κι απάντησες "το είδα, εσύ που πας...εγώ θα έστριβα" :moutza: Ρε πάτε καλά;;;; Κάνετε τη μαλακία σας, και ζητάτε και τα ρέστα από πάνω;

toyar
23/03/2024, 11:18
αληθεια τωρα επιασες κουβεντα με τον παππου;
χειροφρενο σβησιμο επιτοπου και αραγμα με μουσικουλα μεχρι να κανει πισω

husky21
23/03/2024, 14:23
Αργα ή γρηγαρα θα την βρουν απο καποιον
σαν αυτον εδω...

https://youtu.be/cjsFa53kz_I?si=zhu1kgZRVrQFHwSx

νεοσσός
23/03/2024, 17:25
Σε είδα σήμερα kordix με το κίτρινο R1150GS στην υπόγεια σήραγγα που οδηγεί στις Αδάμες.

Αν δεν ήσανε του λόγου σου, θα ήτανε κάποιος σωσίας σου, με ίδια γούστα στα μοτοσακά.

kordix
23/03/2024, 17:40
Σε είδα σήμερα kordix με το κίτρινο R1150GS στην υπόγεια σήραγγα που οδηγεί στις Αδάμες.

Αν δεν ήσανε του λόγου σου, θα ήτανε κάποιος σωσίας σου, με ίδια γούστα στα μοτοσακά.

Το έχω δώσει από τον Σεπτέμβριο :wave2:

νεοσσός
23/03/2024, 17:59
Το έχω δώσει από τον Σεπτέμβριο :wave2:
Τότε κάποιος που σου μοιάζει πολύ.

motojojo
23/03/2024, 22:29
Σε μπανισα απο μακρυα ότι είσαι ενα ζορικο καβασακι και σε πλησιασα περισσότερο από περιεργεια. Δεν φανταζομουν οτι εβλεπα ενα H2!

Nitse3
24/03/2024, 12:34
Σας είδα σήμερα στην Καλαμπάκα παρέες από streetαδες και ονοφφαδες και πολύ σας χάρηκα!!

TheRegulator
29/03/2024, 19:24
Σε ειδα εσενα που βαζεις στραιπ στις ζαντες και πουλας το μηχανακι που το εκανες σαν κινουμενη καγκουρια.
3 ωρες για να τα βγαλω..

rainmike
30/03/2024, 19:29
Σε ειδα κοπελια καθως πηγαινα προπονηση.
Σταματας διπλα μου στο φαναρι με το αστραφτερο σου R1 ,εγω διπλα σου λετσαρια με φορμες και μπουφαν:D
Εσυ το πολυ 20-21,κρανος με κερατακια διαολισια,κολαν παντελονι,μπλουζακι κολλητο να φαινεται το τατου στη μεση και νυχια που
θα ζηλευε και ο φρεντυ κρουγκερ.
Το μηχανακι σου πενα και απο πισω ξεπροβαλλαν 2 τελικα ακραποβιτς.
Για να ειμαι ειλικρινης το θεαμα μου αρεσε και δε μου αρεσε ταυτοχρονα.
Ελπιζω να σεβαστεις το εργαλειο που εχεις και να το πηγαινεις μεχρι εκει που μπορεις.

karellen
31/03/2024, 10:37
Συνεχίζουμε εδώ (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152251&page=650&p=3202355#post3202355) το κους κους. :smokin:

νεοσσός
31/03/2024, 19:09
Σε είδα Varedero 1000 στον Διόνυσο και σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι ο Coyote. Αμέσως πίσω είδα το VFR του pektis και κατάλαβα ότι είστε εσείς. Εκεί απόρησα πού είναι ο mikes, αλλά τον είδα κι αυτόν αμέσως μετά.

Σωραίοι!

Coyote.V
31/03/2024, 19:45
Σε είδα Varedero 1000 στον Διόνυσο και σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι ο Coyote. Αμέσως πίσω είδα το VFR του pektis και κατάλαβα ότι είστε εσείς. Εκεί απόρησα πού είναι ο mikes, αλλά τον είδα κι αυτόν αμέσως μετά.

Σωραίοι!

Αν όντως μας είδες τότε είδες τον Γιώργο, ο Μικές γύρισε από αλλού.

motojojo
31/03/2024, 21:01
Σε είδα Varedero 1000 στον Διόνυσο και σκέφτηκα ότι μπορεί να είσαι ο Coyote. Αμέσως πίσω είδα το VFR του pektis και κατάλαβα ότι είστε εσείς. Εκεί απόρησα πού είναι ο mikes, αλλά τον είδα κι αυτόν αμέσως μετά.

Σωραίοι!

Μπέρδεψες τον κυκλωπα με την κατσαρίδα.

mikes
31/03/2024, 21:13
Αν όντως μας είδες τότε είδες τον Γιώργο, ο Μικές γύρισε από αλλού.

κατσε βρε συ, δεν αναφερει τι ωρα μας ειδε... αμα μας ειδε στο πηγαινε κατα τις 3μιση-4παρα, ειδε εμενα..
αμα σας ειδε στο γυρνα κατα τις 6μιση τοτε ναι, ειδε τον γιωργο..

motojojo
31/03/2024, 21:16
κατσε βρε συ, δεν αναφερει τι ωρα μας ειδε... αμα μας ειδε στο πηγαινε κατα τις 3μιση-4παρα, ειδε εμενα..
αμα σας ειδε στο γυρνα κατα τις 6μιση τοτε ναι, ειδε τον γιωργο..

Σωστή παρατήρηση!

νεοσσός
31/03/2024, 21:40
18:35 σύνορα Διονύσου-Εκάλης. Το τρίτο μοτοσακό, λίγο πιο πίσω από τα άλλα ήταν νομίζω μαύρο στρογγυλοφάναρο. Αφού προς στιγμή σκέφτηκα ότι ο mikes δεν έχει πλέον το CB500, αλλά ER6-N.

motojojo
31/03/2024, 21:49
18:35 σύνορα Διονύσου-Εκάλης. Το τρίτο μοτοσακό, λίγο πιο πίσω από τα άλλα ήταν νομίζω μαύρο στρογγυλοφάναρο. Αφού προς στιγμή σκέφτηκα ότι ο mikes δεν έχει πλέον το CB500, αλλά ER6-N.

Ρε νεοσσε ολα λάθος! :bawl:

νεοσσός
31/03/2024, 21:56
Ρε νεοσσε ολα λάθος! :bawl:
Ε, θα ήταν άλλος ο τρίτος που είδα πιο πίσω. Οι δύο πρώτοι όμως με Varedero και VFR εκείνη την ώρα, ήταν οι γνωστοί-άγνωστοι.

pektis
31/03/2024, 22:50
Σπαμαρουμε, αλλά θα στο πω μη μείνεις με την απορία.
Στρογγυλοφαναρο είναι το bandit. Άρα ήταν ο Γιώργος!

Coyote.V
01/04/2024, 00:32
κατσε βρε συ, δεν αναφερει τι ωρα μας ειδε... αμα μας ειδε στο πηγαινε κατα τις 3μιση-4παρα, ειδε εμενα..
αμα σας ειδε στο γυρνα κατα τις 6μιση τοτε ναι, ειδε τον γιωργο..

Ξέρω τι είπα... αν διαβάσεις γράφει ότι είδε πρώτα εμένα και μετά τον Τζανή. Ε, στο μόνο σημείο που ήμουν μπροστά ήταν στο συγκεκριμένο την ώρα της επιστροφής.
Οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. ;)

motojojo
03/04/2024, 20:35
Σε είδα να κατεβαίνεις φουριόζος την ράμπα να μπεις στο υπόγειο παρκινγκ του κτιρίου....την ώρα που κατέβαινε η γκαραζόπορτα! :moutza:
Τελικά η πορτα σε βρήκε στις μπάρες οροφής, δεν φαίνεται να έκανες ζημιά ουτε στην πόρτα ούτε στο αμαξι σου.


Ηλίθιε.

Nostradamus
04/04/2024, 12:04
Καλώς μας ήρθατε και πάλι αγαπημένοι εποχικοί αναβάτες μου..

Μαζί με τον καλό καιρό και τα χελιδονια, θα έχουμε την χαρά να μας συντροφευετε στην καθημερινή μας προσπάθεια για επιβιωση σε αυτό το 'ρδελο.

Panos76
04/04/2024, 12:38
Καλώς μας ήρθατε και πάλι αγαπημένοι εποχικοί αναβάτες μου..

Μαζί με τον καλό καιρό και τα χελιδονια, θα έχουμε την χαρά να μας συντροφευετε στην καθημερινή μας προσπάθεια για επιβιωση σε αυτό το 'ρδελο.

To επιβεβαιώνω και εγώ, καθώς το πάρκινγκ (για μηχανάκια) της δουλειάς εκεί που ήταν άδειο, τώρα από νωρίς δεν υπάρχει θέση για δείγμα.

SeniorCanardo
04/04/2024, 13:16
Πάλι καλά, εγώ πετυχαίνω τους εποχιακούς παγκόσμιους, με τα 4Κ SS, την γλάστρα πίσω και την ανοιξιάτικη περιβολή. (Κράνος προαιρετικό γιατί αν δεν με βλέπεις, προς τι η μόστρα;).

2 τριήμερα πήξαμε στους "κόφτες".

Με τόσα SS στην Ελλάδα απορώ που δεν έχουμε δει κανένα πατριώτη στην pole. :bawl:

TheRegulator
05/04/2024, 16:41
Καλώς μας ήρθατε και πάλι αγαπημένοι εποχικοί αναβάτες μου..

Μαζί με τον καλό καιρό και τα χελιδονια, θα έχουμε την χαρά να μας συντροφευετε στην καθημερινή μας προσπάθεια για επιβιωση σε αυτό το 'ρδελο.

Ευχαριστούμε! :lol: :lol:

Θα σας ζαλισουμε μεχρι τον Σεπτεμβρη και μετα ξανα κουτι.

AUFGEBRACHT
05/04/2024, 20:30
Σε είδα με το λευκό Hyundai i20 στον κυκλικό κόμβο να σφάζεις το STOP και να γκαζώνεις για να προλάβεις να περάσεις, ενώ είχα προτεραιότητα...είχες κοτσάρει κι ένα τεράστιο Ν στο πίσω τζάμι.

Είδα μετά από λίγο και εσένα με το 1200GSA, ο ορισμός του αναβάτη που δημιουργεί φλύκταινες στο άκουσμα της λέξης BMW και GS... δικάβαλος, ακράνωτοι, τριβάλιτσο με αυτοκόλλητα πυξίδες, πήγες να χωθείς, δεν σε άφησα, μπήκες αντίθετο ρεύμα, κι έκανες χειρονομία στον απέναντι που σου αναβόσβησε φώτα. Μετά από λίγο, σε είδα να κάνεις αναστροφή εκεί που απαγορεύεται, για να μπεις σε δρομάκι κάθετα στην κίνηση.

kordix
06/04/2024, 12:32
Σε είδα κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο με το mini να μου κολας σε ένα δρόμο που δεν είχα άλλη επιλογή από το να ακολουθώ τον μπροστινό. Εκοβες, επιτάχυνες απότομα για να με τρομάξεις :cry:, μετά έκανες προσπάθεια να περάσεις και ταυτόχρονα μιλούσες στο κινητό.

Όλα αυτά σε κατοικημένη περιοχή. Είχα μέσα στο ιχ τον γιο και δεν ήθελα να αρχίσω τα μπινελικια.

Το αποκορύφωμα ήταν που πέρασες ένα στοπ αέρα πατέρα. Παραλίγο να γίνει η στραβή . Κι απ' ότι είδα έτσι συνέχισες τον δρόμο σου.

Προσοχή προσοχή προσοχή :moutza:

sanctusan
06/04/2024, 17:12
Σε είδα στα πολυκλαδικά στο παράδρομο, εγώ επί τις βουλιαγμένης.
Έκοψα και πήγαινα δίπλα σου και σε χάζευα.
Όταν τελείωσε ο παράδρομο στο Κοτσόβολο, έστριψα δεξιά και σε σταμάτησα.
Πιάσαμε την κουβέντα, είχες ένα R25 πιπίλα. Ήταν δικό σου, το είχες πουλήσει και επέστρεψε στα χέρια του γιου σου, έγινε όλο ανακατασκευή.
Χάρηκα που σε γνώρισα άνθρωπε! Να χαίρεστε τα εργαλεία σας (μου είπες έχει κιάλλα)

husky21
06/04/2024, 19:03
Σας ειδα να βολταρετε...

452048
452049
452050

AUFGEBRACHT
07/04/2024, 08:10
Σε είδα χτες στο δρόμο για Ναύπλιο με το γκρι Tracer, να οδηγείς και να μιλάς ταυτόχρονα με το κινητό :confused:

Panos76
08/04/2024, 14:20
Σε είδα και έπαθα ζημιά! :pink:

452101

macdeath_s
09/04/2024, 15:45
Σε είδα και αναρωτιόμουν το νόημα...

452139

doctor_john
09/04/2024, 17:36
Μήπως λειτουργεί σαν το έλασμα των stand;
μοιάζει να την κρατά κλειστή όταν την κλείνεις και να μην ανοίγει (πέφτει) απο κραδασμούς μετά.

lykourgi
09/04/2024, 17:46
Είναι αυτό που κατάλαβα;
Διαβάζω από το κινητό και δεν είμαι σίγουρος.

BLiTzER
09/04/2024, 17:46
Θα υποθέσω ότι ανοίγει από τον αέρα σε μεγάλες ταχύτητες και αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος που σκέφτηκε για να μην.

motojojo
09/04/2024, 18:13
Θα είναι από την πρώτη γκομενα που έριξε με τη μηχανη αυτή.

svaboda
10/04/2024, 23:13
καλό θα το κάνω και γω, γιατι στο ρελαντί το V2 την κάνει την ουρά κόσκινο, μα πως δεν το είχα σκεφτεί!

Panos76
12/04/2024, 13:36
Εχθές το απόγευμα, μπροστά μου γιάρις, πίσω εγώ.

Αριστερά μας δρόμος με STOP, παρόλα αυτά περνούν 3-4 μηχανάκια αέρα.

Τελευταίος περνάει και ένας guzzisti (λευκό, ίσως v7 ή κάτι που του μοιάζει).

Απηυδισμένος ο άνθρωπος στο γιαρις σηκώνει το χέρι σαν να λέει τι θα γίνει, έχετε στοπ.

Ο γκούτσι σταματάει, γυρνάει και του λέει τσαμπουκαλεμένος ''και εσύ τι είσαι τροχονόμος'';

Μέτα πέρασα το γιάρις και τον γκούτσι και έφυγα, δεν έμεινα να ''απολαύσω'' το διάλογο.

Προφανώς τα αγαθά δεν κάνουν τον άνθρωπο, ωστόσο περίμενα διαφορετική μοτοσυκλετιστική κουλτούρα από έναν γουτζίστα - αν και εδώ δεν μιλάμε για κουλτούρα αλλά για basics, απλή τήρηση του κοκ εν προκειμένω - και όχι τόσο θράσος.

sanctusan
13/04/2024, 19:27
Σας είδα στην έκθεση, 2 από εδώ μέσα.

Ελπίζω να σας δω και στην ετήσια!

doctor_john
15/04/2024, 19:56
Σε είδα να προσπαθείς γενναία με το γκάζι, δίνοντας μαζί και κλίση για να γλιστρήσει ο πίσω
πάνω σε στροφή με νερά..
Κράτησε το λίγο ρε συ, μη το κλείνεις τόσο απότομα.

congate7
15/04/2024, 21:09
Σε είδα να μου παίζεις τα φώτα για να βγάλεις την προσπέραση πάνω στη στροφή!
Εσύ με αρχαίο αγροτικό περνούσες φορτηγάκι αλλά ατύχησες είχα το βανάκι...
Ελπίζω μέσα στο χέσιμο να είδες το παράσημο του μαλάκα.

karellen
16/04/2024, 19:20
Συνεχίζουμε στο Καφενέ... (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152251&page=663)
Εδώ μόνο ό,τι είδατε. :wave2:

AUFGEBRACHT
18/04/2024, 18:22
Σε είδα εξυπνάκια με το Transalp 650 να μπαίνεις αντίθετο ρεύμα για να προσπεράσεις το φορτηγό που ήταν μπροστά σου...κάτι πήγε στραβά εξυπνάκια και δεν μπορούσες να μπεις στη λωρίδα σου; Μην ήταν τα πλαστικά διαχωριστικά; Μην ήταν ο απέναντι που πήγαινε κανονικά αλλά δεν τον υπολόγισες; Μην ήταν το φορτηγό που επιτάχυνε; Μην ήταν όλα μαζί;

asxetost
20/04/2024, 15:42
Σας βλέπω τώρα μπροστά μου σε βενζιναδικο για ξεπιασμα και καφέ ανάμεσα Ξάνθη και Θεσσαλονίκη γκρουπ από Ιταλούς αν έπιασα καλά τη γλώσσα, πολλά gs αλλά όχι μόνο και ζηλεύω. Εύχομαι με τα μπόξερ μόνο να μη βρίσκετε κάτω στις στροφές :p

navarxos
21/04/2024, 21:09
Σε είδα έτερον μου ήμισυ να σου γλυστραει ο συμπλέκτης κατά το παρκάρισμα και να μου ξαπλώνεις τον KLEαρχο ....

Pan
23/04/2024, 07:21
Σε είδα και σε χάρηκα , καλούς χωματοδρομους



452496

RaGe_Raptor
23/04/2024, 09:46
σας είδα να πίνετε καφέ δίπλα μας ενας με το υπερτούμπανο Κ8 1000 με όλα ohlins, carbon ζάντες, titanium εξατμίσεις κτλ κτλ κι ένας με καγκούρικο χαμηλωμένο.
και μετά σας είδα στις τοπικές ειδήσεις. γιατί ρε παιδιά!

billy84
23/04/2024, 16:42
σας είδα να πίνετε καφέ δίπλα μας ενας με το υπερτούμπανο Κ8 1000 με όλα ohlins, carbon ζάντες, titanium εξατμίσεις κτλ κτλ κι ένας με καγκούρικο χαμηλωμένο.
και μετά σας είδα στις τοπικές ειδήσεις. γιατί ρε παιδιά!

Φίλε μόλις διάβασα την είδηση έμπαινα συνέχεια να ακούσω νέα σου. Τώρα ηρέμησα.:beer:

congate7
26/04/2024, 18:21
Σε είδα να μου ζητάς συγγνώμη, να μου λες ότι είσαι και εσύ μοτοσικλετιστής, να σου λέω ότι είσαι ανεκδιήγητος αν όντως ισχύει και να ξαναζητάς συγγνώμη και όταν σε ρώτησα τι να την κάνει τη συγγνώμη η οικογένεια μου αν με στείλεις κοίταγες σα χάνος...
Όλα αυτά επειδή πας να κάνεις προσπέραση, με βλέπεις, κωλώνεις, ξαναμπαίνεις (πολύ καλά μέχρι εδώ) και τελικά βγήκες ρε μπάσταρδε στα 70 μέτρα να περάσεις το τροχόσπιτο...

sanctusan
26/04/2024, 19:14
Σε άκουσα να στριγκλίζουν τα λάστιχα σου ενώ είμαι ήδη σταματημένος στο φανάρι τουλάχιστον 2 δευτερόλεπτα. Οι πεζοί της διάβασης σταμάτησαν να περπατούν τρομαγμένοι. Αφήνω το συμπλέκτη και τραβιέμαι 3 μέτρα πιο κάτω. Σταμάτησες στα 3 cm.
Μια βδομάδα έχω που οδηγάω πάλι, ντε και καλά να με σκοτώσετε ρε;

doctor_john
26/04/2024, 19:30
Σόρυ για την γλώσσα αλλά θέλω να ρωτήσω:

Φαντάζομαι τον κοίταξες, φαινόταν (γενικά), πως είναι μλκς ή φαινόταν φυσιολογικός;

υγ: Εσύ εφόσον έφτασες πρώτος στο φανάρι γιατί δεν ήσουν δεξιά; :rtr:

sanctusan
26/04/2024, 20:15
Σόρυ για την γλώσσα αλλά θέλω να ρωτήσω:

Φαντάζομαι τον κοίταξες, φαινόταν (γενικά), πως είναι μλκς ή φαινόταν φυσιολογικός;

υγ: Εσύ εφόσον έφτασες πρώτος στο φανάρι γιατί δεν ήσουν δεξιά; :rtr:

Τον κοίταξα αλλά δεν εδωσα πολύ σημασία, έπιασα κουβέντα με έναν τύπο στο δίπλα μιχανάκι που φώναζε "μπράβο ρε φίλε, πως το έσωσες έτσι;" και τον έκραζε αυτός αντί για εμένα. Αν έδινα σημασία θα γινόμασταν μύλος και ήταν 3-4 μηχανάκια που όλοι οι οδηγοί ήταν έτοιμοι να ξεκαβαλίσουν.

Στις άκρες δεν κάθομαι ποτέ, η εμπειρία μου δεν ήταν θετική με αυτόν τον τρόπο.

Edit: Θα μου πεις, και στη μέση που κάθομαι, πήγε καλύτερα;

panavour
26/04/2024, 21:17
Συμβουλη πειρας 50 χρονια στην Αθηνα με δικυκλο.ΠΑΝΤΑ στο φαναρι τερμα ΔΕΞΙΑ.Αν μπορουμε το ενα ποδι στο πεζοδρομιο,ακομα καλυτερα.:a024:

harris_x
26/04/2024, 21:21
Συμβουλη πειρας 50 χρονια στην Αθηνα με δικυκλο.ΠΑΝΤΑ στο φαναρι τερμα ΔΕΞΙΑ.Αν μπορουμε το ενα ποδι στο πεζοδρομιο,ακομα καλυτερα.:a024:

Αυτό.

sanctusan
26/04/2024, 21:32
Συμβουλη πειρας 50 χρονια στην Αθηνα με δικυκλο.ΠΑΝΤΑ στο φαναρι τερμα ΔΕΞΙΑ.Αν μπορουμε το ενα ποδι στο πεζοδρομιο,ακομα καλυτερα.:a024:

Δυστυχώς πήγε να αποβεί μοιραίο πάνω από 5 φορές. Τη μία νόμιζαν ότι είμαι σταματημένος στην άκρη του δρόμου, την άλλη άναψε πράσινο και μέχρι να ξεκινήσω είχε περάσει Range Rover με μία 80άρα χωρίς να με έχει δει κ.α. Προσπαθώ να κάνω την παρουσία μου αισθητή, όπως όταν διεκδικούμε την λωρίδα κυκλοφορίας.

Αν και στη συγγεκριμένη περίπτωση δεν χρειαζόταν (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα), κινούμασταν με 40 και το αμάξι το είχα δει, έδειχνε να κινείται με ασφαλές τρόπο (μάλλον μόνο για τον ίδιο).

Τεσπα, αυτό το ''τέρμα άκρη'' δεν τον εμπιστεύομαι.

Vassilis
27/04/2024, 00:17
Εγώ νομίζω πως ανάμεσα στις δυο λωρίδες είναι μια καλή λύση γιατί και σε βλέπουν και έχουν χώρο ν αποφύγουν μαλακια όπως έχεις και εσύ χώρο. Βέβαια εμπειρία από συμβάν δεν έχω, μόνο λογικά το σκέφτομαι.

doctor_john
27/04/2024, 08:01
Έχω ένα ωραίο απο αυτή την θέση, στην Ακαδημίας, νιώθω να μου σπρώχνουν την γάμπα και μετά λαμαρίνες να πέφτουν..

Με βρήκε ξώφαλτσα σκαραβαίος και ο καημένος ήταν τόσο χάλια το φτερό που έπεσε.
Ίδια χρονολογία στις άδειες :D

Δίνεις την δυνατότητα πιο "εύκολης" απόφασης κατα την γνώμη μου, όταν είσαι δεξιά.
Απο εκεί και πέρα μία και μόνο δουλειά έχουμε πρώτοι στο φανάρι, να κοιτάμε πίσω.

harris_x
27/04/2024, 08:28
Να αναβοσβηνουμε το στοπ όταν κάποιος έρθετε να σταματήσει, κλπ...

Όπως και να έχει οι δυο άκρες του δρόμου είναι το πιο ασφαλές σημείο για να σταματήσεις.

AUFGEBRACHT
27/04/2024, 11:00
Σε είδα πενηντάρα κιουρία πάνω στο ποδήλατο, να πηγαίνεις ανάποδα σε μονόδρομο και στη μέση του δρόμου. Γιατί έκανες στην άκρη τελευταία στιγμή, ε;