PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Apache
02/11/2018, 18:54
Σε ειδα βλαμμενε με το vstrom 650 να μας ζαλιζεις στην παραλιακη με το strobe light πανω απο το πισω φαναρι. Νομιζετε οτι εαν οι αλλοι σας περνανε για μπατσους σας κανει πιο μαγκες;

pektis
02/11/2018, 19:29
Σε ειδα ταξιτζη, να μου δινεις προτεραιοτητα λεγοντας "ωραιο μηχανακι...περνα"
Παει χαλασε ο κοσμος...δινουν προτεραιοτητα και οι ταξιτζηδες!!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/11/2018, 21:54
Σε ειδα με το αφρικα το παλιο να εισαι φουλ προβλεπε και να με περνας στη γιοφυρο.Αριστος.Λιγο πιο πανω συναντησες κινηση και κολισες και σε περασα.Σταματησα στα φαναρια ενω εσυ το εσφαξες κανονικα.Φορουσες μποτες γαντια μπουφαν κρανος.Θα σου εδινα αρνιτηκη για το φαναρι αλλα μετα το φαναρι στο 1,5 χιλιομετρο ειναι το νοσοκομειο.Οποτε ειχες ενα ελαφρυντικο...

teo_g7
03/11/2018, 07:08
Σε ειδα ταξιτζη, να μου δινεις προτεραιοτητα λεγοντας "ωραιο μηχανακι...περνα"
Παει χαλασε ο κοσμος...δινουν προτεραιοτητα και οι ταξιτζηδες!!

Ει ψιτ , (σχεδόν) μόνο αυτοί δίνουν προτεραιότητα!
Να μην πω για διαβάσεις πεζών (ή εγκύων ή ΑΜΕΑ ή μανάδων με καροτσια κλπ κλπ)

ptc
03/11/2018, 19:30
Σε ειδα φιλε με το X-adv να μπαινοβγαινεις στη "λωριδα διηθησης" χωρις να κοιτας ποτε πανω απο τον ωμο σου αν ερχεται κανεις απο πισω.

Η ευχαριστη εκπληξη ηταν οτι οταν στο φαναρι σου ειπα οτι δυο φορες χρειαστηκε να φρεναρω για να μην πεσω πανω σου, οχι απλα καταλαβες τι εννοουσα αλλα ζητησες και συγγνωμη και με ευχαριστησες για την "παρατηρηση".
:beer:

νεοσσός
03/11/2018, 19:48
Φοβερή ευγένεια και ανωτερότητα ο τύπος.

pektis
03/11/2018, 19:56
Ει ψιτ , (σχεδόν) μόνο αυτοί δίνουν προτεραιότητα!
Να μην πω για διαβάσεις πεζών (ή εγκύων ή ΑΜΕΑ ή μανάδων με καροτσια κλπ κλπ)

Δεν μου εχει τυχει παντως!
Αλλά παντου υπαρχουν και εξαιρεσεις!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/11/2018, 22:16
Σε ειδα φιλε με το X-adv να μπαινοβγαινεις στη "λωριδα διηθησης" χωρις να κοιτας ποτε πανω απο τον ωμο σου αν ερχεται κανεις απο πισω.

Η ευχαριστη εκπληξη ηταν οτι οταν στο φαναρι σου ειπα οτι δυο φορες χρειαστηκε να φρεναρω για να μην πεσω πανω σου, οχι απλα καταλαβες τι εννοουσα αλλα ζητησες και συγγνωμη και με ευχαριστησες για την "παρατηρηση".
:beer:

Ελα ρε.Μηπως δεν ηταν ελληνας?Τα μιλουσε σπαστα?Οι γονοις του ηταν απ'το εξωτερικο?Ο ενας γωνιος του τουλαχιστον?Η εστω εμαθε να οδηγει εξω?:cool:

karellen
04/11/2018, 07:09
Ελα ρε.Μηπως δεν ηταν ελληνας?Τα μιλουσε σπαστα?Οι γονοις του ηταν απ'το εξωτερικο?Ο ενας γωνιος του τουλαχιστον?Η εστω εμαθε να οδηγει εξω?:cool:
Τίποτα απ'όλα.
Απλά ιδιοκτήτης Χόνδα.

Gorgo
04/11/2018, 17:54
Σε ειδα eversman μετα απο πολυυυ καιρο,καλους δρομους ναχεις.:wave2:

karellen
04/11/2018, 18:38
Σας είδα μπόλικους σήμερα.
Λαός στο Λεβίδι,λαός στα Καλάβρυτα,πολύ ωραία μέρα για μονοήμερες αποδράσεις.

GiorgosLa
04/11/2018, 20:43
Σε ειδα eversman μετα απο πολυυυ καιρο,καλους δρομους ναχεις.:wave2:

Αν τον ξαναδείς, δώσε του ένα φιλί στα μούτρα. Τον αγαπάμε πες του, κι ας περιμένουμε ακόμα το τάξιμο. :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/11/2018, 21:32
Τίποτα απ'όλα.
Απλά ιδιοκτήτης Χόνδα.

Τωρα εκτος απο τα μηχανακια χονδα δε σπανε και δε χαλανε και οι ιδιοκτητες?

Black Mamba
05/11/2018, 09:51
Ρε ποιον Blitzer μου θυμιζει, ποιον Blitzer μου θυμιζει...:D
400871

katsar
05/11/2018, 12:02
Σε είδα σήμερα ρε πιτσιρικά με το cbr500(μπορεί και 300) να θέλεις παιχνίδι στην Πατρων-Πύργου,δεν σου έκανα την χάρη ,από την μια κολόδρομος για γκάζια από την άλλη θα περιμένω να μεγαλώσεις λίγο και να πάρεις κάτι που είναι και γρήγορο,δεν μοιάζει μόνο.
:beer:

ptc
05/11/2018, 20:07
Σε ειδα Βαγγελη να μου λες οτι το GN ειναι cheat bike στην πιστα. Οτι θα εβγαινε και trackbike το σουτζουκι ποιος να μου το'λεγε... :D

γιωτάς
05/11/2018, 21:11
Σε είδα με το σκούτερ (150cc??) να μπαίνεις αεράτα στις στροφές της παραλιακής από Bούλα μέχρι Αγία Μαρίνα...
Θεός!! Στο είπα κιόλας στο φανάρι ότι σε πάω με 1000. Respect
Υποπτεύομαι ότι δεν καβαλάς μόνο σκούτερ.

Τσάκα κι από δώ :beer:

νεοσσός
05/11/2018, 21:18
Το όχημα δεν κάνει τον οδηγό. Ειδικά στις μοτοσυκλέτες η εμπειρία του αναβάτη μετράει περισσότερο σε σχέση με το όχημα. Άλλωστε υπάρχει το γνωστό ρητό: "Η πιο ασφαλής μοτοσυκλέτα είναι εκείνη που γνωρίζεις καλύτερα."

Επειδή κινούμαι κυρίως σε μποτιλιαρισμένους δρόμους, θαυμάζω αντίστοιχα τους έμπειρους με τα παπιά. Σήμερα πέτυχα δύο, που κινούνταν ανάμεσα στα σταματημένα αμάξια, σχεδόν σαν να έχουν ολόκληρη λωρίδα δική τους.

Eversman
07/11/2018, 09:35
Σε ειδα eversman μετα απο πολυυυ καιρο,καλους δρομους ναχεις.:wave2:

Kι εγώ σε είδα Gorgo και χάρηκα πάρα πολύ! Να είσαι πάντα καλά,φίλε μου :beer:


Αν τον ξαναδείς, δώσε του ένα φιλί στα μούτρα. Τον αγαπάμε πες του, κι ας περιμένουμε ακόμα το τάξιμο. :D

Αμοιβαία τα αισθήματα Γιώργη. Μου λείψατε πρόστυχα καλόπαιδα, αλλά έχουν πέσει πολλά στο κεφάλι μου και έχω περιορίσει τα χιλιόμετρα που κάνω στο ελάχιστο και σχεδόν πάντα μοναχικά.

Χαιρετισμούς σε όλους τους παλιόφιλους :wave2:

mike_4
08/11/2018, 09:54
Σε είδα χθές στη Δροσοπούλου με το TDM. Ήμουνα με αμάξι και σου έκανα χώρο να περάσεις. Ευχαρίστησες κ έφυγες.Ζήλεψα λίγο που ήμουνα πνιγμένος μέσα σε κοστούμι και αμάξι, θα θελα να φύγω και εγω αεράτος με το μοτόρι μου. Καλούς δρόμους να έχεις!!!

macdeath_s
11/11/2018, 21:16
Σε είδα να σκας παρότι ήσουν κρυωμένος και να απολαμβάνουμε τον ωραίο καιρό μαζί με τον λίγο κόσμο.

401127
401128401128

AUFGEBRACHT
11/11/2018, 21:34
Σε είδα μπάρμπα μετά τα φανάρια του Ισθμού, να κινείσαι ανάποδα μέσα στη Λ.Ε.Α για να πας σε μαγαζί εστίασης που είναι πιο κάτω...


Σας είδα κι εσάς με τα GSX-R στο κέντρο της Κορίνθου, γυρνάγατε από βόλτα εμφανώς, ο αναβάτης της δεύτερης (πρέπει να ήταν μοντέλο 4ης-5ης γενιάς) με ολόσωμη δερμάτινη, μπότες και το κράνος... ακουμπισμένο στο ρεζερβουάρ και να στο σφίγγει με τους αγκώνες να μην πέσει. ΟΚ...

kordix
13/11/2018, 17:07
Σε είδα θείε με το γκόλφ, φρέναρα δυνατά, πέρασες το στοπ αέρα, χωρίς να γυρίσεις κεφαλι ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

Την γλιτώσαμε και σήμερα.

power hornet
15/11/2018, 13:43
Σε ειδα πριν λιγο κατέβαινα με το τσαλι στην Φορμίωνος μολις ειχα σχολασει απο την δουλειά.
Βρε μεγαλε μαλλον tdm ειχες ήσουν και μεγάλος κανενας 50αρης εγω 41 βγαίνεις ολος στο αντίθετο ρεύμα στο ανέβασμα γιατι ήταν κλειστός ο δρόμος μαζευτηκα τερμα του δρόμου αλλο λιγο και θα έπεφτα στο πεζοδρόμιο και σου την λεω ρε μεγάλε και σταματάω στο βενζινάδικο στην bp και μου λεει το παλικαρι που έβαζε βενζινη γυρισες και κατι ελεγες δεν σε ακουσα; στραβωσες κιόλας; που σου την ειπα και μπορει να ειπα και ενα μλκ υποτίθεται οι μεγαλύτεροι και μέσα εγω οδηγικα είμαστε ποιο σωστοί και εσυ έκανες σαν να σου ανήκει ολος ο δρόμος τι μαμακια που έκανες την σκέφτηκες οτι αμα ηταν αμάξι αντι για μηχανακι στην θεση μου θα σε ξεκολαγανε απο πανω του;

pektis
15/11/2018, 14:09
Σας βλεπω καθε μερα να σταματατε πανω στις διαβασεις πεζων (αυτοκινητα και μηχανακια), με αποτελεσμα να μην μπορει να περασει απεναντι ο κοσμος...
Σας βλεπω, να περνατε με κοκκινο (ριχνωντας μια ματια πισω μπας και εχει κανεναν απο την ομαδα Διας)...
Γενικα, σας βλεπω να το εχετε ψιλο...χασει...

AUFGEBRACHT
19/11/2018, 18:13
Σήμερα πρέπει να ήταν κάποια παγκόσμια ημέρα καφρίλας στην οδήγηση ή κάτι τέτοιο, αλλιώς δεν εξηγούνται όλα όσα είδα μαζεμένα από το πρωί...έχουμε και λέμε:

-Σε είδα πρώτα εσένα με το φορτηγάκι εργολάβε οικοδομών, να σφάζεις το κόκκινο φανάρι στα φανάρια της Αρχαίας Κορίνθου. Απέναντι ήταν ανακριτικό της τροχαίας, ο μπάτσος κούνησε το κεφάλι του που σε είδε, αλλά δεν ασχολήθηκε περαιτέρω, περίμενε το μοναχικό δρομέα με το φακό στο χέρι να περάσει... κούνησα κι εγώ το κεφάλι μου για το μπάτσο που δεν ασχολήθηκε και πάμε παρακάτω...

-Σε είδα το μεσημέρι εύσωμη κυράτσα στη Νεμέα με το Matiz, σφηνωμένη ανάμεσα στην κοιλιά σου και στο τιμόνι η κόρη σου, ήταν δεν ήταν 7-8 χρονών, το τιμόνι το χειριζόταν η μικρή... δεν προλαβαίνω να βγω στην έξοδο του κόμβου της Νεμέας, και πάνω σε τυφλή κλειστή στροφή σταματημένο φορτηγάκι της εταιρείας εκμετάλλευσης της Ε.Ο. - κι όχι όποιο κι όποιο, έγραφε και οδική ασφάλεια τρομάρα τους!!! Κι όχι απλά σταματημένο, αλλά σταματημένο διαγώνια, είχε βγάλει φλας και καθόταν εκεί σταματημένος και μίλαγε με κάποιον εργάτη στην απέναντι πλευρά...


-Σε είδα φορτηγατζή που κόντεψες να με σκοτώσεις, μέσα σε χωριό και σε στροφή, προσπερνούσες τρακτέρ και τον έβριζες, εγώ ρε γ@μημένε τι έπρεπε να σου σύρω που ξαφνικά βλέπω μπροστά μου ένα τριαξονικό να έρχεται κατά πάνω μου; Όχι μόνο βγήκες στο αντίθετο ρεύμα και σε στροφή, μούτζωνες το τρακτέρ και δεν είδες ΚΑΝ ότι ερχόταν αμάξι από την άλλη, σου κόρναρα και τότε πήρες χαμπάρι, το ABS δούλεψε υπερωρία, όχι τίποτα άλλο, είχα βάλει πριν 1 βδομάδα και καινούρια τακάκια κι είναι άστρωτα ακόμα...


-Κι ενώ ακόμα δεν έχω προλάβει τα ευχολόγια για την διάπραξη γενετήσιων πράξεων για την οικία του φορτηγατζή, βλέπω μπροστά μου μπάρμπα με Toyota Hilux, να στρίβει ξαφνικά και να μπαίνει στο αντίθετο ρεύμα!!! Η πλάκα ήταν πως αυτό έγινε λίγα μέτρα πριν από το σκηνικό με το σφάξιμο του κόκκινου που είχα δει το πρωί, η ακόμα πιο πλάκα είναι πως στο ίδιο σημείο υπήρχε ανακριτικό της τροχαίας και άλλα 2 περιπολικά και σταμάταγαν αυτοκίνητα!!! Υπήρχαν κορίνες από το πρωί από τον αγώνα δρόμου στην άκρη, ο μπάρμπας άλλαξε αστραπιαία λωρίδα και αντί να μπει στην Ε.Ο. μπήκε στο αντίθετο ρεύμα, από απέναντι του αναβόσβηναν φώτα και εγώ να κάνω νόημα στους μπάτσους, η οποίοι ήταν 200 μέτρα πιο πέρα!!! Τελικά λίγο η θειά που τον σκούντηξε, λίγο οι απέναντι που του αναβόσβησαν φώτα, ο μπάρμπας τυχερός βγήκε αμέσως σε σημείο χωρίς διαχωριστικό και ξαναμπήκε στον ίσιο δρόμο...οι μόνοι που δεν πήραν μυρωδιά από το σκηνικό ήταν οι τροχαίοι!!! Άξιος ο μισθός σας!!!

Μια συνηθισμένη ημέρα στους ελληνικούς δρόμους...

SONone
20/11/2018, 11:14
σε 4 μερες μεσα

1 σε ειδα μαλακισμένη Νο1 με το σμαρτ να εχεις τρακάρει πανω σε φορτηγάκι ενω πετάχτηκες απο στοπ και δεν κοίταξες καν. (το ιδιο στοπ που κοπάνησα τον καθρέπτη του μαλάκα τις προαλες και πέσατε να με φάτε.) ευτυχώς δεν σκότωσε εμένα που ερχόμουν ακριβώς απο πίσω.

2 σε ειδα μαλακισμένη Νο2 να ερχεσε και να καρφωνεσε πισω μου μόλις ειχα σταματήσει σε στοπ (παλι καλα που ημουν με το αμαξι) γιατι προφανώς το αγνόησες το στοπ ή θεωρησες οτι θα το εσφαζα. (αλλα με έμπλεξες να τραβιεμε με ασφαλιστικές και να μενω χωρίς αμάξι γιατι εισαι άχρηστη)

3 σε ειδα μαλακισμένη Νο3 να μας προσπερνάς ολους περιπου 20 αυτοκίνητα απο δεξια σε μονόδρομο που οταν εχει παρκαρισμένα ειναι 1 λωρίδα και να χωνεσε. το περίεργο ειναι οταν σου κορναρα τρομαξες λες και δεν ειχες καταλάβει οτι και εμεις κουνιόμασταν ?? νόμιζες οτι ήμασταν παρκαρισμένοι? 0 αντίληψη και 0 όραση

4 σε ειδα σήμερα μαλακισμένη Νο4 να εισαι στο φαναρι και μολις ανάψει, απο αριστερά να θες να στρίψεις δεξιά ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. τι να πω? δεν με ειδες, ΟΚ, τους κοφτες δεν τους ακουσες ΟΚ, την κορνα στο αιδοίο σου ΟΚ, ευτυχώς με την κλωτσιά στον προφυλακτήρα κατι ένιωσες και πάτησες φρένο και δεν με κοπάνησες


γλυκούλες μου... καθίστε σπίτι.. παρακαλώ!!

George_Sp
21/11/2018, 14:02
Σε είδα Βουλιαγμένης-Ηλιουπόλεως φραγκάτε με Ducati Diavel Shoei VR46 και intercom στο κράνος.
Καλογυαλισμένο σκαρπίνι με το αντίστοιχο gucci καλτσάκι να σφάζεις 3 κόκκινα σε ρυθμούς χελώνας. Τελικά οι 4πίστονες brembo δε φρενάρουν όσο τα tokico μου.
Μου το παιξες και γρήγορος λίγο μετά τη διήθηση που σε πέρασα. Άρχισες τα ανοίγματα αλλά στη στροφή στις στήλες του Ολυμπίου Διός πήρες εσωτερική και έκοψες ευθεία. Δε σε χάλασε από τέρμα εξωτερική που βγήκα πάλι μπροστά με -50άλογα.

Τελικά τα λεφτά δε σε μαθαίνουν τίποτα στη ζωή. Ούτε οδηγική παιδεία ούτε καλλιέργεια δεξιοτήτων (οδηγικών στη προκειμένη περίπτωση)

ο υπογράφων γλλλληγορος:lol:

Billymuse
23/11/2018, 07:55
Σε είδα πριν λίγο βανάκι της τροχαίας με 7-8 τροχαίους μέσα επι της Πατησίων και ο οδηγός να κινείται στη λεωφορειολωρίδα και να μιλάει στο κινητό :lol:

kostasagk
23/11/2018, 09:56
να πω τι ειδα στις 8¨30 στην λαγουμιτζή,στο πρωτελευταιο φαναρι πριν την το τραμ βενιζελου είναι δεν θυμαμαι,κινηση λοιπον ατυνομικο στην αριστερη μερια και δυο αυτοκινητο μπροστα Smart κανει εντελως δεξια μπρος πισω μπαινει στο φαναρι που περριμενουμε να περασουμε καθετα την λεοφωρο και περναει με κατακοκινο,και φυσικα δεν τρεχει τιποτα,αντε μετα να πεις στα παιδια σου ότι πρεπει να εφαρμοζουν τους νομους όταν βλέπεις τετοια μπροστα σου συνεχεια

Jo.Da.
25/11/2018, 23:06
Σε είδα το μεσημέρι να κατεβαίνεις τη Βουλιαγμένης με το tuono το V4 και το shuberth SR2 κράνος. Είδα και τα σουζίδια από φανάρι σε φανάρι. Με ταύλωσες κι ήμουν με την κρυπτονάρα. Καλά χιλιόμετρα...:beer:

sanctusan
26/11/2018, 11:19
Σας ειδα:

Vstrommer71 στη Βαλένθια. Γαμώ τις παρέες!!! Ευχαριστώ για τις γνώσεις που ούτε λεπτό δεν κουράστηκες να μεταδίδεις. Ευχαριστώ που με μετέφερες στην πίστα όσο είχα πρόβλημα με το hornet και με βοήθησες στο συνεργείο.

Macdeath_s στη Βαρκελώνη. Πολύ σωστός εσυ και η παρέα σου! Με βγάλατε έξω , με πήγες για φαΐ στα locals και μου είπες τα καλά μέροι της πόλης. Δε χανόμαστε έχω 3 μέρες ακόμα στην πόλη.

petros1479
27/11/2018, 17:24
σε ειδα honda cd 185 σχετικα απο κοντα. δεν ειχα δει ποτε ενα ζωντανα!
(αν το λεω λαθος μην αρχισετε να κραζετε οι παλιοι)

pektis
27/11/2018, 18:10
Σε ειδα με το ktm να ειμαστε στα φαναρια& να μου ζητας να πατησω την διαβαση για να περασεις...(περνουσε& κοσμος)...
Πηρες την απαντηση οτι δεν παταω την διαβαση...
Ανοιξε το φαναρι & ακουστηκε η akrapovits του ktm σχεδον σε κοφτες...
Τι να κανουμε ρε φιλε; Ετσι μαθαμε...να αφηνουμε τις διαβασεις για τους πεζους...sorry κιολας...;)

7Tolis
27/11/2018, 19:34
Σε είδα δίχρονη απειλή, γαλλικό υπόθετο να παραδιδεις πνεύμα

AUFGEBRACHT
03/12/2018, 09:09
Σε είχα δει πολλές φορές να πηγαίνεις τάπα μέσα στην πόλη, νομίζω το είχα γράψει κι εδώ πέρα. Το έκανες και χτες το απόγευμα, λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου, μόνο που αυτή τη φορά άφησες 2 πιτσιρίκια ορφανά... Κρίμα, πολύ κρίμα...

http://korinthosnews.gr/news-article.php?id=6993

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/12/2018, 21:28
Σε είχα δει πολλές φορές να πηγαίνεις τάπα μέσα στην πόλη, νομίζω το είχα γράψει κι εδώ πέρα. Το έκανες και χτες το απόγευμα, λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου, μόνο που αυτή τη φορά άφησες 2 πιτσιρίκια ορφανά... Κρίμα, πολύ κρίμα...

http://korinthosnews.gr/news-article.php?id=6993

Εγκλημα εξ αμελειας.Μου ρχετε να τον βρησω πολυ ασχημα αλα σεβομαι το φορουμ...

g_m900
06/12/2018, 05:32
Ευχομαι να βλεπεις και γραφεις εδω αδερφε γιατι ΣΕ ΕΙΔΑ χθες το βραδυ στις 22.00 στην καθοδο πριν το Συγγρου Φιξ να μου κορναρεις με το παπακι για να περασεις ...απο πανω μου προφανως μια και δεν χωραγες αλλα ουτε και γω μπορουσα να κανω ακρη λογω διηθησης.
Στο φαναρι των Goodys ακολουθει διαλογος...

-Τι κορναρεις ρε φιλε?
-Κορναρω για να κανεις στην ακρη!!!:uplate:

-Απο πανω θα με περασεις? Αφου δεν χωρας...τι κορναρεις ντιτ και ντιτ?
-Βιαζομαι...θελω να κανεις στην ακρη ...σου κορναρω...να μην καθεσαι στη μεση.

-Σοβαρα μιλας τωρα? Κι αν βιαζεσαι εσυ πρεπει να φυγουν ολοι απο τον δρομο? (ανεβασμενος τονος φωνης)
-Ναι ρε γιατι σου κορναρω και δεν κανεις στην ακρη...οπως ειπα βιαζομαι.

-Θες να κανεις στην ακρη να σου εξηγησω ηρεμα το λαθος σου η θα το παμε ετσι ?(ψαρωσε ...νομιζε ηθελα να πλακωθουμε οποτε του ξαναλεω να κανει ακρη να τα πουμε ηρεμα γιατι ειχε ξεκινησει το φαναρι).
-Δεν καταλαβα...αφου ειμαστε και οι 2 παρανομοι τι να μου εξηγησεις?

-Α γεια σου...κανουμε και οι 2 διηθηση...παρανομοι μεν...αλλα εσυ κορναρεις κιολας δημιουργωντας αγχος σε οδηγους αυτοκινητων με εμενα αναμεσα? Πας καλα ???
-Το ξερω αλλα δεν κανεις ακρη και βιαζομαι:uplate::uplate::uplate::uplate:

-Οκ αδερφε...την επομενη φορα θα πεσεις σε κανεναν της Ζ και θα σε σενιαρει καλα μια και εγω ειμαι ενας απλος αστυνομικος και δεν περνανε τα λογια μου (ημουν με τη στολη).
Μουγκα στη στρουγκα...ξεκινησε το τελευταιο φαναρι της Συγγρου και επιταχυνα .

Τωρα σοβαρα... ειμαι τοσα χρονια εδω Αθηνα 1η φορα συναντω τετοιον καφρο στον δρομο του στυλ..."Εχει Αθηναικες πινακιδες".
Το καλο ηταν οτι ησουν με κρανος .
Καλους δρομους και μακαρι να πεσεις σε κανεναν Ζητα...γιατι απο πολιτη θα φας ξυλο στανταρ.

katsar
06/12/2018, 09:30
Σε ειδα ξανθια πιπινα να σφαζεις στοπ πρωι πρωι με το κινητο στο χερι,ουτε που με ειδες...Σου κορναρα,εφυγε το κιν απο το χερι σου,κατεβασες παραθυρο και ειπες "'εχεις κανενα προβλημα ρε μλκ πρωι πρωι?" :moutza:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
06/12/2018, 09:33
Σε ειδα ξανθια πιπινα να σφαζεις στοπ πρωι πρωι με το κινητο στο χερι,ουτε που με ειδες...Σου κορναρα,εφυγε το κιν απο το χερι σου,κατεβασες παραθυρο και ειπες "'εχεις κανενα προβλημα ρε μλκ πρωι πρωι?" :moutza:

Ναι πες εχω.Θα μου το λησεις???

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
06/12/2018, 09:34
:D
:smokin:

o teos
06/12/2018, 09:34
Σε ειδα ξανθια πιπινα να σφαζεις στοπ πρωι πρωι με το κινητο στο χερι,ουτε που με ειδες...Σου κορναρα,εφυγε το κιν απο το χερι σου,κατεβασες παραθυρο και ειπες "'εχεις κανενα προβλημα ρε μλκ πρωι πρωι?" :moutza:

1-0:bawl::bawl:

Tycho Moon
06/12/2018, 10:40
Σε είδα χθες κατά τις 19:00 στην παραλιακή με το ποδηλατάκι σου τύπου κούρσας- φουλ εξοπλισμένο με κολάν, κράνος, κλπ - με κατεύθυνση προς Πειραιά.

Είχες πιάσει καμιά 50αρια χλμ με το κεφάλι να κοιτάει τα γόνατα από την υπερπροσπάθει κ χωνόσουν ανάμεσα στα λούκια των αυτοκινήτων. Πήδαγες από το ένα λούκι στο άλλο και άλλαζες λωρίδες (κάποια στιγμή έπιασες και την αριστερή λωρίδα) ΧΩΡΙΣ να κοιτάξεις πρώτα και το έκανες με νευρικό τρόπο και επανηλημένα.

Έτσι όπως πας, αργά ή γρήγορα θα σε κλάψουν οι δικοί σου...

gior-gos
08/12/2018, 12:30
Σε εβλεπα πριν μερικα χρονια να ζητιανευεις στην πλατεια ταλαιπωρημενος, ρακενδυτος, βρωμικος και να κανεις παρεα με εναν αλλο ζητιανο και εναν τοξικομανη

Επειτα, να συνεχιζεις να συχναζεις παλι στα πακγακια της πλατειας, αλλά να μην ζητιανευεις· περιποιημενος, καθαρος, με κανονικα ρουχα, παντα παρεα με εναν σκυλο και ενα μπουκαλι μπιρα, και, οταν επινες αρκετα, να φωναζεις μονος σου

Περνωντας σημερα το πρωι απο την πλατεια, ακουω ηχους βροντερων μελωδικων εξατμισεων. Γυρναω και.. σε βλεπω πανω σε ενα τσιλικο ducati monster :eek:

Μ αφησες μαλακα

rainmike
08/12/2018, 13:02
Σε εβλεπα πριν μερικα χρονια να ζητιανευεις στην πλατεια ταλαιπωρημενος, ρακενδυτος, βρωμικος και να κανεις παρεα με εναν αλλο ζητιανο και εναν τοξικομανη

Επειτα, να συνεχιζεις να συχναζεις παλι στα πακγακια της πλατειας, αλλά να μην ζητιανευεις· περιποιημενος, καθαρος, με κανονικα ρουχα, παντα παρεα με εναν σκυλο και ενα μπουκαλι μπιρα, και, οταν επινες αρκετα, να φωναζεις μονος σου

Περνωντας σημερα το πρωι απο την πλατεια, ακουω ηχους βροντερων μελωδικων εξατμισεων. Γυρναω και.. σε βλεπω πανω σε ενα τσιλικο ducati monster :eek:

Μ αφησες μαλακα

Δώστε κάτι στον άπορο για 1200R βρουμμμμμμμμμμμ:vroum:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/12/2018, 16:47
Σε εβλεπα καθε πρωι που πηγαινα στη δουλεια να πηγαινεις για χρονια το σκυλακι σου βολτα παντα δεμενο με ενα σκοινη και εσυ πανω στο μηχανακι σου.Ο σκυλος πηγαινε με τη ροη που πηγαινε το μηχανακι.Δλδ σχεδον παντα ετρεχε...Πρωτα ηταν με ενα rebel μετα με ενα παπι και τωρα με ενα kle.Ειχα σκεφτει παρα πολλες φορες να σου κανω παρατηρηση ή να σε βρισω ή να καλεσω καποια αρμοδια αρχη.Αλλα επειδη εισαι γειτονας και ειμαι γαμπρος εδω δεν ηθελα να κανω κατι.
Πριν λιγο γυρισα απο τη βολτα που ειχα παει με το σκυλο μου και σε ειδα στη πλατεια με το σκυλο σου δεμενο με ενα σκοινη καμια 15αρια μετρα.Μεσω ενους γνωστου γνωριστηκαμε και οταν σου ειπα "εσυ δεν εισαι που εχεις ενα kle και βγαζεις το σκυλο βολτα?"μου ειπες οτι να σ'αφησω γιατι εχεις στεναχωρια γιατι σου καναν καταγγελια και ειπανε οτι αν σε ξαναπιασουν να κανεις τετοιο πραγμα θα σου βαλουν 30.000 πρωστιμο για κακοποιηση ζωου.Η αστυνομια ηρθε σπητη σου.
Υπαρχει δικαιοσηνη τελικα...

o teos
08/12/2018, 20:14
Σε εβλεπα καθε πρωι που πηγαινα στη δουλεια να πηγαινεις για χρονια το σκυλακι σου βολτα παντα δεμενο με ενα σκοινη και εσυ πανω στο μηχανακι σου.Ο σκυλος πηγαινε με τη ροη που πηγαινε το μηχανακι.Δλδ σχεδον παντα ετρεχε...Πρωτα ηταν με ενα rebel μετα με ενα παπι και τωρα με ενα kle.Ειχα σκεφτει παρα πολλες φορες να σου κανω παρατηρηση ή να σε βρισω ή να καλεσω καποια αρμοδια αρχη.Αλλα επειδη εισαι γειτονας και ειμαι γαμπρος εδω δεν ηθελα να κανω κατι.
Πριν λιγο γυρισα απο τη βολτα που ειχα παει με το σκυλο μου και σε ειδα στη πλατεια με το σκυλο σου δεμενο με ενα σκοινη καμια 15αρια μετρα.Μεσω ενους γνωστου γνωριστηκαμε και οταν σου ειπα "εσυ δεν εισαι που εχεις ενα kle και βγαζεις το σκυλο βολτα?"μου ειπες οτι να σ'αφησω γιατι εχεις στεναχωρια γιατι σου καναν καταγγελια και ειπανε οτι αν σε ξαναπιασουν να κανεις τετοιο πραγμα θα σου βαλουν 30.000 πρωστιμο για κακοποιηση ζωου.Η αστυνομια ηρθε σπητη σου.
Υπαρχει δικαιοσηνη τελικα...

Είναι να αναρωτιέσαι σε ποια μεριά του σχοινιου ήταν το ζώο....:yuck:

Panos76
08/12/2018, 21:10
Προσωπικά πάντα αναρωτιέμαι γιατί να έχεις κατοικίδιο εφόσον δεν την παλεύεις;;:confused:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/12/2018, 22:14
Δε ξερω ρε φυλε.Η δικαιολογεια του ηταν οτι εχει προβλημα στα γονατα και δεν μπορει να περπατησει.Ηταν καμια 130αρια κιλα.Τον ψηλολυπηθικα γιατι εδειχνε να ενδειαφερετε για το ζωο.Αυτο βεβαια δε δικαιολογει αυτη τη πραξη και αληθεια να ειναι...

νεοσσός
09/12/2018, 09:20
Έχω δει πολλές φορές να πηγαίνουν σκύλο βόλτα με λουρί, ενώ οδηγούν μηχανάκι, αλλά πηγαίνουν με αργό ρυθμό. Το θέμα είναι ότι ο σκύλος στη βόλτα δε θέλει απλά να περπατάει, αλλά να σταματάει συνέχεια και να μυρίζει, οπότε δε γίνεται δουλίτσα έτσι.

Το πιο παράξενο που βλέπω, όταν πηγαίνω για τρέξιμο κοντά στο Διόνυσο είναι μία κυρία που πηγαίνει το σκύλο βόλτα με το αμάξι (SUV). Ο σκύλος πηγαίνει γύρω από το αμάξι, χωρίς λουρί σε χωματόδρομους και ασφαλτοστρωμένους δρόμους. Αρχικά μου είχε φανεί πολύ παράξενο και σκέφθηκα ότι η κυρία βαριέται να περπατήσει και τον βγάζει κάθε μέρα με το αμάξι. Μετά από μερικούς μήνες έμαθα μέσω τρίτου ότι έχει σοβαρή ασθένεια και δεν μπορεί να περπατήσει, οπότε μόνο έτσι μπορεί να βγάλει η ίδια βόλτα το σκύλο της.

Billymuse
09/12/2018, 17:27
Σε είδα παλικάρι που ήσουν ξάπλα στη πρώτη μεγάλη φουρκέτα μετά το Στορκ στο ρεύμα για Αθήνα δεν προλαβα να δω τι μηχανάκι είχες αλλα απο τι κατάλαβα μπηκες με αρκετα και σε πέταξε η στροφή στις μπάρες του αλλου ρεύματος αλλα οι φιλοι σου μου κάνανε νόημα οτι ησουν εντάξει..εύχομαι να έχεις μονο υλικές ζημιές.Σε είδα και εσένα Νεάρντενταλ κάγκουρα με το Tmax δικάβαλος με την κοπέλα πισω φυσικά και οι 2 άκρανοι στους Αγ.Θεοδώρους να σε περνάμε και μετα απο λίγο να εισαι κολλημενος απο πίσω μας στη Κακια Σκάλα και αποφασισες να μας περάσεις σε τυφλη στροφή με κίνηση μπροστά και να κάνεις ένα χώσιμο τοσο βλακώδες και επικύνδινο που ευτυχως τραβηχτηκαμε εγω και ο Τεο και πήγαινες για πλαγιομετωπικη το αυτοκίνητο που ηταν στο άλλο ρεύμα..πιθανον να εσκαγες πάνω μας αν δεν καναμε άκρη. Εισαι μεγάλος παπαρας...

BLiTzER
09/12/2018, 17:29
Σας πέρασε τιμάξ. :lol: :lol:

bulmont
09/12/2018, 17:57
Σας πέρασε τιμάξ. :lol: :lol:

Νταξ' ήταν όμως κάγκουρας.........................

Billymuse
09/12/2018, 18:01
Νταξ' ήταν όμως κάγκουρας.........................

:lol:

o teos
09/12/2018, 18:10
Σας πέρασε τιμάξ. :lol: :lol:

Υπάρχουν και χειρότερα από μένα και σένα τελικά μαλακα...:a21::whiteflag:

νεοσσός
09/12/2018, 18:27
Τι να πω κι εγώ που με περνάνε σχεδόν όλα τα 300άρια scooter;

o teos
09/12/2018, 20:30
Σε ειδα φιλαράκο με το πορτοκαλί z750 κάτω απ τη μπαριερα στην Επίδαυρο σήμερα....μου είπαν οι φίλοι σου ένιωθες καλά και μιλούσες απλά περιμένατε το ασθενοφόρο..ελπίζω να μη χτύπησες άσχημα..αυτές οι στροφές ξεγέλανε πολύ σε εκείνο το σημείο..

viper1
09/12/2018, 21:40
Σας είδα 3 μηχανές λεγκο και 3 κουτιά χτυπημένα λίγο μετά το ριμπας. Μετά έμαθα ότι ένας οδηγός δεν τα κατάφερε οι άλλοι 2 νοσηλεύονται .... κρίμα

lleonidas
09/12/2018, 21:42
Σας είδα 3 μηχανές λεγκο και 3 κουτιά χτυπημένα λίγο μετά το ριμπας. Μετά έμαθα ότι ένας οδηγός δεν τα κατάφερε οι άλλοι 2 νοσηλεύονται .... κρίμα

Μάλλον αναφέρεσαι σε αυτό (http://www.notiareport.gr/item/7935-thanathforo-troxaio-sto-ribas-1-nekro-kai-2-sovara-traumaties.html) .

viper1
09/12/2018, 22:46
Μάλλον αναφέρεσαι σε αυτό (http://www.notiareport.gr/item/7935-thanathforo-troxaio-sto-ribas-1-nekro-kai-2-sovara-traumaties.html) .

Ναι. Ελπίζω οι άλλοι 2 οδηγοί να την βγάλουν καθαρή

AristidisZ
10/12/2018, 16:10
Σε είδα μεσιέ gixxerpap τη Παρασκευή να πίνεις ποτάκι και χάρηκα πολύ, μου είχε λείψει το μούτρο σου :P :P
BTW δικό σου ήταν το S1000XR απέξω ; :smokin:

sek
15/12/2018, 00:07
Σε είδα πολύ ευχαριστημένο από το Benelli σου. Εντυπωσιακό το TRK! Αδικείται από τις φωτό. Ξέχασα να σε ρωτήσω αν είσαι και Αεκ.. ;)

karateo
22/12/2018, 16:22
1) Σε είδα εδώ
https://www.google.com/maps/@35.3316087,25.1397208,3a,75y,204.23h,90.76t/data=!3m5!1e1!3m3!1sPEy-TYpwJFYm4wjHR82QKg!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DPEy-TYpwJFYm4wjHR82QKg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h% 3D100%26yaw%3D46.43898%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100

εγώ να ανεβαίνω και εσύ (35χρονη με JEEP) να κατεβαίνεις στο απέναντι φανάρι να θές να πάς στο δρόμο δεξιά μου.
Σου ανάβει πορτοκαλί και εμένα πράσινο μετά απο 1-2".
Ξεκινώ χαλαρά (αφού σε έχω στο νού μου) και μου κλείνεις το δρόμο. Σταματάς και αρχίζεις να μου φωνάζεις!!!!!!!!!!!!
Εγώ δεν κινδύνεψα φυσικά αλλά έχασα τα λόγια μου!

Στο συγκεκριμένο φανάρι ο πρώτος συνήθως προλαβαίνει και περνάει και μετά σταματάνε στη μέση και περιμένουν να αδειάσει η λωρίδα μου.
Αλλά η κοπελιά είναι στον κόσμο της.

2) Είδα και εσένα με το BMW X6 να με περνάς ξυστά στον επαρχιακό εγώ με το ποδήλατο (με κράνος και πίσω φώς που φαίνεται απο χιλιόμετρο) τέρμα δεξιά.

ptc
22/12/2018, 19:31
Σε ειδα περιπολικο με αναμμενο το φαρο, να μου γεμιζεις τους καθρεφτες του κουτιου την ωρα που εκανα αντικανονικη προσπεραση πατωντας διπλη διαχωριστικη (περνουσα αγροτικο που πηγαινε με 40). :whistle:

Ευτυχως δεν ηταν για μενα ο φαρος και τελικα απλα προσπερασες χωρις να ασχοληθεις μαζι μου. Μου κοπηκαν λιγο τα ποδια βεβαια αλλα φτηνα τη γλιτωσαμε. :a05:

SONone
24/12/2018, 08:39
σας ειδα παλι και φετος πρωι πρωι 16-18χρονα κορίτσια στολισμένες για Οικονομοπουλο με κοντές φούστες , βαμμένες, σκουλαρίκια βραχιόλια αλλα με σκουφάκι του Μπιλι, να βγαίνετε για κάλαντα. Οχι δεν θα πλερώσω το ποτο σου!!

σας άκουσα απεξω και εσας πιτσιρικάδες 9-11 που λεγατε οτι μαζεύετε για το PS4 ναι ρε εσεις θα τα πείτε και θα ανταμειφθείτε έχετε ιερο σκοπο!!

katsar
24/12/2018, 21:44
Σας ειδα σημερα στην Πατρων-Αθηνων αρκετους και ζηλεψα,τι να κανω που η κυρα ηθελε αμαξι,καφε και Candlemass.Εσυ ειδικα με το φορτωμενο Freewind και την γυναικα πισω που με προσπερασες -πηγαινα με 140-μου θυμησες μελος του φορουμ :lol:
Καλες γιορτες και καλη επιστροφη σε ολους σας!!

νεοσσός
24/12/2018, 21:48
σας ειδα παλι και φετος πρωι πρωι 16-18χρονα κορίτσια στολισμένες για Οικονομοπουλο με κοντές φούστες , βαμμένες, σκουλαρίκια βραχιόλια αλλα με σκουφάκι του Μπιλι, να βγαίνετε για κάλαντα. Οχι δεν θα πλερώσω το ποτο σου!!
Μάλλον χρειάζεσαι κάτι τέτοιο στην πόρτα σου:

402320

tzimidis
26/12/2018, 21:53
Σε ειδα με το ΧΤ600 να θελεις να χωθεις πρωτος στη διηθηση.
αφου ειδα οτι εισαι μαλακας, για να μη σκοτωθουμε κι οι δυο, σε αφησα να μπεις αλλα σε ενημερωσα ποσο μαλακας εισαι.
μολις περασαμε τα αυτοκινητα, ηρθες διπλα μου για τσαμπουκα, αλλα μολις με ειδες καλα, εγινες Λουης.

Ομως ρε συ παλικαρι, σοβαρα τωρα, μουστακι?

BLiTzER
26/12/2018, 22:13
Σε είδα με το σμαρτάκι, 2 αυτοκίνητα μπροστά από μένα, ανεβαίνοντας τη γέφυρα του Village, να έχεις πιάσει αριστερή λωρίδα και να πηγαίνεις με δε-θυμάμαι-πόσα-αλλά-όχι-αρκετά-για-να-βρίσκεσαι-εκεί. Το Audi, που βρισκόταν μεταξύ μας, κάνει δεξιά για να σε προσπεράσει, κάνω κι εγώ το ίδιο, εκείνη τη στιγμή αποφάσισες να επιταχύνεις ( :lol: ) και σφηνώνω στο μικρό κενό αριστερά, μεταξύ εσένα και του Audi, και φεύγω. Κορνάρεις. :lol: Σταματάω στο φανάρι του Κηφισού και έρχεσαι δίπλα μου, μετά από κάνα 3λεπτο, να μου ζητήσεις τα ρέστα. Έχω κατεβάσει ήδη παράθυρο συνοδηγού, αφού σε είδα από πολλά μέτρα πίσω και ήμουν σίγουρος ότι είσαι τυπικός, κομπλεξικός, μικροτσούτσουνος σμαρτάκιας. Ή γκόμενα. Win-win.

Σμαρτάκιας: "Ρε φίλε, κάνεις τη μαγκιά σου και..."
Εγώ: "Να μη χαζεύεις στην αριστερή λωρίδα."
- "Εγώ χαζεύω;"
- "Ναι, εσύ."
- "Ε είσαι μαλάκας." :lol: :lol: :lol:
- "Εσύ είσαι μαλάκας. Το χρέπι σου και πούλο."

Και εξαφανίστηκα στο ηλιοβασίλεμα. Φιλάκια! :*

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/12/2018, 05:35
Σε είδα με το σμαρτάκι, 2 αυτοκίνητα μπροστά από μένα, ανεβαίνοντας τη γέφυρα του Village, να έχεις πιάσει αριστερή λωρίδα και να πηγαίνεις με δε-θυμάμαι-πόσα-αλλά-όχι-αρκετά-για-να-βρίσκεσαι-εκεί. Το Audi, που βρισκόταν μεταξύ μας, κάνει δεξιά για να σε προσπεράσει, κάνω κι εγώ το ίδιο, εκείνη τη στιγμή αποφάσισες να επιταχύνεις ( :lol: ) και σφηνώνω στο μικρό κενό αριστερά, μεταξύ εσένα και του Audi, και φεύγω. Κορνάρεις. :lol: Σταματάω στο φανάρι του Κηφισού και έρχεσαι δίπλα μου, μετά από κάνα 3λεπτο, να μου ζητήσεις τα ρέστα. Έχω κατεβάσει ήδη παράθυρο συνοδηγού, αφού σε είδα από πολλά μέτρα πίσω και ήμουν σίγουρος ότι είσαι τυπικός, κομπλεξικός, μικροτσούτσουνος σμαρτάκιας. Ή γκόμενα. Win-win.

Σμαρτάκιας: "Ρε φίλε, κάνεις τη μαγκιά σου και..."
Εγώ: "Να μη χαζεύεις στην αριστερή λωρίδα."
- "Εγώ χαζεύω;"
- "Ναι, εσύ."
- "Ε είσαι μαλάκας." :lol: :lol: :lol:
- "Εσύ είσαι μαλάκας. Το χρέπι σου και πούλο."

Και εξαφανίστηκα στο ηλιοβασίλεμα. Φιλάκια! :*

Του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε:smokin:

νεοσσός
27/12/2018, 21:20
Μη βρίζετε κόσμο στο δρόμο. Δεν ξέρετε τι είναι διατεθειμένος να κάνει ο άλλος πάνω στα νεύρα του. Πριν κάτι χρόνια δεν είχε πυροβολήσει κάποιος επειδή τσακώθηκαν για ένα STOP;

Έχω ακούσει κάμποσες ιστορίες με ξύλο στο δρόμο, οι οποίες ξεκίνησαν από μία παραβίαση προτεραιότητας χωρίς να υπάρξει σύγκρουση, αλλά το πιο ακραίο το είχα δει όταν ήμουν φοιτητής. Πήγαινα στη σχολή με το αμάξι και στην πλατεία του Νέου Ψυχικού, μόλις σταματήσαμε στο φανάρι, βγαίνει από το αμάξι του ένας τύπος στην ηλικία του buckley (αλλά χωρίς πολύ μαλλί :p) κρατώντας στο χέρι ένα χοντρό μαδέρι. Τρέχει δύο αμάξια μπροστά, ανοίγει την πόρτα του οδηγού με το ζόρι και αρχίζει να ρίχνει ξύλο στον οδηγό. Φανταστείτε έναν τύπο όρθιο να κραδαίνει με όλη του τη δύναμη το ξύλο από ψηλά και να βαράει τον οδηγό που είχε εγκλωβιστεί μέσα στο αμάξι. Κάποια στιγμή ο οδηγός (νέο παλικάρι) καταφέρνει να βγει έξω και προσπαθεί να τον σταματήσει, χωρίς να απαντάει στα χτυπήματα. Ο θύτης φώναζε "έχεις γ@μήσει πολλούς ρε;" και έριχνε ξύλο. Υποθέτω ότι το σκηνικό ξεκίνησε λίγο πριν με κανένα "θα σε γ@μ..." του μικρού προς το μεγάλο.

Με αυτό θέλω να πω ότι αν εσένα, που υποθέτω ότι είσαι μέσος πολιτισμένος άνθρωπος, σου έρχεται να βρίσεις κάποιον που πήγε να σε τρακάρει ή να σε σκοτώσει με το αμάξι του, εκείνος μπορεί να θέλει να σε σαπίσει στο ξύλο. Αν εσύ είσαι πιο θερμός και θέλεις να του σκάσεις ένα μπουκέτο, εκείνος μπορεί να μην έχει ενδοιασμούς να σου αφαιρέσει τη ζωή με μαχαίρι ή όπλο.


Υ.Γ.: Ναι, σε έβρισε πρώτος εκείνος. Άσε την πρώτη και την τελευταία κουβέντα στους άλλους.

karellen
27/12/2018, 21:28
Μη βρίζετε κόσμο στο δρόμο. Δεν ξέρετε τι είναι διατεθειμένος να κάνει ο άλλος πάνω στα νεύρα του. Πριν κάτι χρόνια δεν είχε πυροβολήσει κάποιος επειδή τσακώθηκαν για ένα STOP;

Έχω ακούσει κάμποσες ιστορίες με ξύλο στο δρόμο, οι οποίες ξεκίνησαν από μία παραβίαση προτεραιότητας χωρίς να υπάρξει σύγκρουση, αλλά το πιο ακραίο το είχα δει όταν ήμουν φοιτητής. Πήγαινα στη σχολή με το αμάξι και στην πλατεία του Νέου Ψυχικού, μόλις σταματήσαμε στο φανάρι, βγαίνει από το αμάξι του ένας τύπος στην ηλικία του buckley (αλλά χωρίς πολύ μαλλί :p) κρατώντας στο χέρι ένα χοντρό μαδέρι. Τρέχει δύο αμάξια μπροστά, ανοίγει την πόρτα του οδηγού με το ζόρι και αρχίζει να ρίχνει ξύλο στον οδηγό. Φανταστείτε έναν τύπο όρθιο να κραδαίνει με όλη του τη δύναμη το ξύλο από ψηλά και να βαράει τον οδηγό που είχε εγκλωβιστεί μέσα στο αμάξι. Κάποια στιγμή ο οδηγός (νέο παλικάρι) καταφέρνει να βγει έξω και προσπαθεί να τον σταματήσει, χωρίς να απαντάει στα χτυπήματα. Ο θύτης φώναζε "έχεις γ@μήσει πολλούς ρε;" και έριχνε ξύλο. Υποθέτω ότι το σκηνικό ξεκίνησε λίγο πριν με κανένα "θα σε γ@μ..." του μικρού προς το μεγάλο.
.
https://www.youtube.com/watch?v=ueRSE8vUGts

o_gavros
27/12/2018, 22:09
σε είδα Νεοσσέ (https://www.youtube.com/watch?v=BShBXdlStWU) να αιωρείσαι κηρύττοντας αγάπη :p

402389

teogtp
27/12/2018, 22:51
:lol:

νεοσσός
27/12/2018, 22:52
Δεν είναι αιώρηση τέκνον μου. Highside είναι. :p

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/12/2018, 23:01
σε είδα Νεοσσέ (https://www.youtube.com/watch?v=BShBXdlStWU) να αιωρείσαι κηρύττοντας αγάπη :p

402389

Μια χαρα τα λεει ο νεοσσος.Ετσι πρεπει να ειναι.
Προσοπικα στο δρομο δε παιζω ποτε ουτε κορνα.Δε θυμαμαι ποτε πατισα τελευταια φορα.Αντιθετος η γυναικα μου ειναι εντελος ανυπομονη στο τιμονη.Κορνες βρισιματα.Τις λεω να μη βριζει τους ανθρωπους (και μαλακια να εχουνε κανει) γιατι μπορει να τη δει καποιος απο τον καθρεπτη και να διαβασει τα χυλια της και να κατεβει κατω.Ετσι θα αναγκαζομαι εγω να παιζω ξυλο.

Πριν καμια 5αετια ο πατερας μου πηγενε στη θαλασσα με το παπι.Στο δρομο εκανε μαλακια καποιος με ενα κουτι και ο πατερας μου τον ειπε μαλακα και τον μουτζωσε.Συνεχισε την πορεια του ο πατερας μου και οταν μετα απο καποια ωρα εφτασε στη θαλασσα το κουτι τον ειχε παρει απο πισω (τον ειχε δει απο τον καθρεπτη)και τον εσπασε στο ξυλο.Αποτελεσμα ο πατερας μου στο νοσοκομειο και ο αλλος στα δικαστηρια με μηνηση για ξηλοδαρμο.
Ειδα τον πατερα μου στο νοσοκομειο να κλαιει και να μου λεει οτι δε θα ξαναβρισει στο τιμονη κανεναν.

νεοσσός
27/12/2018, 23:09
Προσοπικα στο δρομο δε παιζω ποτε ουτε κορνα.Δε θυμαμαι ποτε πατισα τελευταια φορα.Αντιθετος η γυναικα μου ειναι εντελος ανυπομονη στο τιμονη.Κορνες βρισιματα.Τις λεω να μη βριζει τους ανθρωπους (και μαλακια να εχουνε κανει) γιατι μπορει να τη δει καποιος απο τον καθρεπτη και να διαβασει τα χυλια της και να κατεβει κατω.Ετσι θα αναγκαζομαι εγω να παιζω ξυλο.
https://www.youtube.com/watch?v=BMjtt8pWS34

BLiTzER
27/12/2018, 23:19
Μια χαρα τα λεει ο νεοσσος.Ετσι πρεπει να ειναι.
Προσοπικα στο δρομο δε παιζω ποτε ουτε κορνα.Δε θυμαμαι ποτε πατισα τελευταια φορα.Αντιθετος η γυναικα μου ειναι εντελος ανυπομονη στο τιμονη.Κορνες βρισιματα.Τις λεω να μη βριζει τους ανθρωπους (και μαλακια να εχουνε κανει) γιατι μπορει να τη δει καποιος απο τον καθρεπτη και να διαβασει τα χυλια της και να κατεβει κατω.Ετσι θα αναγκαζομαι εγω να παιζω ξυλο.

Πριν καμια 5αετια ο πατερας μου πηγενε στη θαλασσα με το παπι.Στο δρομο εκανε μαλακια καποιος με ενα κουτι και ο πατερας μου τον ειπε μαλακα και τον μουτζωσε.Συνεχισε την πορεια του ο πατερας μου και οταν μετα απο καποια ωρα εφτασε στη θαλασσα το κουτι τον ειχε παρει απο πισω (τον ειχε δει απο τον καθρεπτη)και τον εσπασε στο ξυλο.Αποτελεσμα ο πατερας μου στο νοσοκομειο και ο αλλος στα δικαστηρια με μηνηση για ξηλοδαρμο.
Ειδα τον πατερα μου στο νοσοκομειο να κλαιει και να μου λεει οτι δε θα ξαναβρισει στο τιμονη κανεναν.

Πριν 7-8 χρόνια, είμαι παρκαρισμένος σε αδιέξοδο, δίπλα στη δουλειά μου, το οποίο είναι κάθετο σε δρόμο μονής κατεύθυνσης και, πρακτικά, μονής λωρίδας. Αυτός ο δρόμος, λοιπόν, έχει φανάρι 10 μέτρα μετά το στενάκι στο οποίο είχα παρκάρει. Βάζω όπισθεν, κάνω πίσω, βγάζω λίγο κώλο στον κάθετο δρόμο για να βλέπω την κίνηση, ρίχνοντας ματιές ταυτόχρονα και στο φανάρι. Κάποια στιγμή ανάβει κόκκινο, οπότε περιμένω, όπως κάθε λογικός άνθρωπος, να με αφήσει κάποιος να βγω. Περνάνε 2-3 αμάξια, τα αφήνω κανονικά, ώσπου φτάνει κι ένας τρόμπας και με κλείνει. Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου. Ανοίγω πόρτα:

Εγώ: "Είσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
Αυτός: "Τι είπες;"
Εγώ: "Eίσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
Αυτός: "Θα σε γαμήσω, θα σε σκίσω, θα σε λιώσω, θα σε πατήσω κάτω, είμαι ο έτσικιέτσι."
Εγώ: "Καλά, βούλωνε και προχώρα." (έχει ανάψει πράσινο εν τω μεταξύ)

Βγαίνω. Με πιάνει κόκκινο. Είμαι πρώτος στο φανάρι. Εμφανίζεται ο τύπος δίπλα μου πεζός λολ. Είχε σταματήσει 2 μέτρα πιο κάτω και είχε κατέβει, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Προσπαθεί να μου ανοίξει την πόρτα, την τραβάω. Ξαναπροσπαθεί. Του λέω πολύ ήρεμα ότι αν μου κάνει ζημιά στο αμάξι δε θα γυρίσει σπίτι του απόψε. Ξανατραβάει. Την ανοίγω. Βγαίνω έξω. Κάνει μια απόπειρα να μου σκάσει μπουνιά, την αποφεύγω, με παίρνει ξυστά στον λαιμό, του ρίχνω μια στη μούρη και ξαπλώνει κάτω. 45-50άρης. Νομίζω ακόμα εκεί είναι.

Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα. :p

Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω. :lol:

o teos
27/12/2018, 23:49
Σκληρος καριολης....one hit ko blitzer θα σε λέμε από δω και περα..:smokin:

BLiTzER
28/12/2018, 00:04
Έχω κάνει και χειρότερα. Έχω κάνει επιτόπου αναστροφή σε ΕΟ (αυτά τα υπέροχα κομμάτια με μια λωρίδα ανά κατεύθυνση) και έχω σταματήσει νταλικέρη, μπαίνοντας μπροστά του, επειδή πριν βαριόταν να ακινητοποιήσει το μπουρδέλο του και πετάχτηκε από κάθετο δρόμο και με έκανε να πλακωθώ στα φρένα. Αλλά εκείνος μίλησε ήρεμα όταν πήγα δίπλα του (πεζός, στη μέση του δρόμου :lol: ) και μου πέρασε. :p

Γενικά ναι, κάντε αυτό που λέει ο νεοσσός. Τώρα που τα σκέφτομαι, δεν έχω πράξει και πολύ έξυπνα. :lol:

teogtp
28/12/2018, 00:09
Σας διαβάζω και θυμήθηκα....... (https://youtu.be/f5nurdM1ToM)

GiorgosLa
28/12/2018, 01:04
Έχω κάνει και χειρότερα...

...Γενικά ναι, κάντε αυτό που λέει ο νεοσσός. Τώρα που τα σκέφτομαι, δεν έχω πράξει και πολύ σωστά. :lol:

Η μετάνοια είναι το παν. Μπράβο νέε. Είσαι σε καλό δρόμο...

toyar
28/12/2018, 07:19
Ο δρομος σηκωνει πολυ μπινελικι
Το πλακωμα ομως δεν ειναι καλο για κανεναν....ουτε γι αυτον που θα φαει ουτε γι αυτον που θα ριξει

Bowleno
28/12/2018, 07:35
Έχω νεύρα όταν σχολάω. :lol:

Να πίνεις ένα σφηνάκι ξύδι πριν φύγεις από την δουλειά, βοηθάει :lol:

Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι κουβαλάει ο άλλος.....

thunder ace
28/12/2018, 08:57
Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα. :p

Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω. :lol:






Ετσι μπραβο

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/12/2018, 19:11
Έχω κάνει και χειρότερα. Έχω κάνει επιτόπου αναστροφή σε ΕΟ (αυτά τα υπέροχα κομμάτια με μια λωρίδα ανά κατεύθυνση) και έχω σταματήσει νταλικέρη, μπαίνοντας μπροστά του, επειδή πριν βαριόταν να ακινητοποιήσει το μπουρδέλο του και πετάχτηκε από κάθετο δρόμο και με έκανε να πλακωθώ στα φρένα. Αλλά εκείνος μίλησε ήρεμα όταν πήγα δίπλα του (πεζός, στη μέση του δρόμου :lol: ) και μου πέρασε. :p

Γενικά ναι, κάντε αυτό που λέει ο νεοσσός. Τώρα που τα σκέφτομαι, δεν έχω πράξει και πολύ έξυπνα. :lol:

Ειμουν ετοιμος να σου αραδιασω ενα καρο βλακιες για το πως πρεπει να φερετε καποιος στο δρομο για να αποφυγει τα χειροτερα,μεχρι που ειδα οτι παραδεχεσαι οτι δεν εχεις πραξει εξυπνα.

andreastwin
28/12/2018, 20:21
Σε είδα με το σμαρτάκι, 2 αυτοκίνητα μπροστά από μένα, ανεβαίνοντας τη γέφυρα του Village, να έχεις πιάσει αριστερή λωρίδα και να πηγαίνεις με δε-θυμάμαι-πόσα-αλλά-όχι-αρκετά-για-να-βρίσκεσαι-εκεί. Το Audi, που βρισκόταν μεταξύ μας, κάνει δεξιά για να σε προσπεράσει, κάνω κι εγώ το ίδιο, εκείνη τη στιγμή αποφάσισες να επιταχύνεις ( :lol: ) και σφηνώνω στο μικρό κενό αριστερά, μεταξύ εσένα και του Audi, και φεύγω. Κορνάρεις. :lol: Σταματάω στο φανάρι του Κηφισού και έρχεσαι δίπλα μου, μετά από κάνα 3λεπτο, να μου ζητήσεις τα ρέστα. Έχω κατεβάσει ήδη παράθυρο συνοδηγού, αφού σε είδα από πολλά μέτρα πίσω και ήμουν σίγουρος ότι είσαι τυπικός, κομπλεξικός, μικροτσούτσουνος σμαρτάκιας. Ή γκόμενα. Win-win.

Σμαρτάκιας: "Ρε φίλε, κάνεις τη μαγκιά σου και..."
Εγώ: "Να μη χαζεύεις στην αριστερή λωρίδα."
- "Εγώ χαζεύω;"
- "Ναι, εσύ."
- "Ε είσαι μαλάκας." :lol: :lol: :lol:
- "Εσύ είσαι μαλάκας. Το χρέπι σου και πούλο."

Και εξαφανίστηκα στο ηλιοβασίλεμα. Φιλάκια! :*

μου φιαχνεις την διαθεση με κατι τετοιους[ ΜΑΛΑΚΟΥΣ]

basilis_k6
28/12/2018, 21:02
και εγω φωνάζω στο δρομο αλλα συνηθως με τη μηχανη που μπορω να φυγω στανταρ πιο γρηγορα. Βεβαια χοντρο βρισιδι μονο αν κινδυνεύσω απο κάποιον.

ομως....

Πριν μερικα χρονια ενας συναδελφος κορναρε στον τύπο που πέρασε κοκκινο μπροστα του και παραλίγο να τον κοψει καθετα/πλάγια. αφου κορναρε και ο αλλος τον γειωσε με κάποια χειρονομια του ανταπέδωσε με το γνωστο κ%#δαχτυλο.
Στο φανάρι σταματανε επιτηδες μπροστα του και κατεβαινουν 2 γυφτοι με λοστους και "σιδερικο" υποτίθεται στο παντελονι. "να σου σπασω το αμαξι, να σε σπασω στο ξύλο η να σε αφησω στον τοπο?" του είπε ο ένας ενω ο άλλος χτυπαγε το λοστο στο καπω...
ζητησε συγνωμη τελικα για να γλυτωσει.

καλές οι μαγκιες αλλα κάποιοι ειναι εγκληματίες οποτε καλύτερα πανω σε μηχανάκι και μάλιστα γρηγορο.

peterTHErider
28/12/2018, 21:33
Πριν 7-8 χρόνια, είμαι παρκαρισμένος σε αδιέξοδο, δίπλα στη δουλειά μου, το οποίο είναι κάθετο σε δρόμο μονής κατεύθυνσης και, πρακτικά, μονής λωρίδας. Αυτός ο δρόμος, λοιπόν, έχει φανάρι 10 μέτρα μετά το στενάκι στο οποίο είχα παρκάρει. Βάζω όπισθεν, κάνω πίσω, βγάζω λίγο κώλο στον κάθετο δρόμο για να βλέπω την κίνηση, ρίχνοντας ματιές ταυτόχρονα και στο φανάρι. Κάποια στιγμή ανάβει κόκκινο, οπότε περιμένω, όπως κάθε λογικός άνθρωπος, να με αφήσει κάποιος να βγω. Περνάνε 2-3 αμάξια, τα αφήνω κανονικά, ώσπου φτάνει κι ένας τρόμπας και με κλείνει. Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου. Ανοίγω πόρτα:

Εγώ: "Είσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
Αυτός: "Τι είπες;"
Εγώ: "Eίσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
Αυτός: "Θα σε γαμήσω, θα σε σκίσω, θα σε λιώσω, θα σε πατήσω κάτω, είμαι ο έτσικιέτσι."
Εγώ: "Καλά, βούλωνε και προχώρα." (έχει ανάψει πράσινο εν τω μεταξύ)

Βγαίνω. Με πιάνει κόκκινο. Είμαι πρώτος στο φανάρι. Εμφανίζεται ο τύπος δίπλα μου πεζός λολ. Είχε σταματήσει 2 μέτρα πιο κάτω και είχε κατέβει, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Προσπαθεί να μου ανοίξει την πόρτα, την τραβάω. Ξαναπροσπαθεί. Του λέω πολύ ήρεμα ότι αν μου κάνει ζημιά στο αμάξι δε θα γυρίσει σπίτι του απόψε. Ξανατραβάει. Την ανοίγω. Βγαίνω έξω. Κάνει μια απόπειρα να μου σκάσει μπουνιά, την αποφεύγω, με παίρνει ξυστά στον λαιμό, του ρίχνω μια στη μούρη και ξαπλώνει κάτω. 45-50άρης. Νομίζω ακόμα εκεί είναι.

Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα. :p

Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω. :lol:


τα τινα ειναι δυο.
πρωτον πραγματικα μπορει να μην σε ειδε αν ειχε αλλου την προσοχη του η δευτερον απλα δεν ηθελε να σε αφησει να του φας τη σειρα(δικαιωματα του αφου ειχε προτεραιοτητα ΑΥΤΟΣ).
απο κει και περα να γυρνας και ρωτας τον αλλο αν ειναι βλακας ειναι απαραδεκτο.ο λαθος και για ξυλο στην ολη κατασταση εισαι εσυ.βριζεις καποιον ασχετο ανθρωπακο που δεν σου εκανε τιποτα απλα δεν σου εκανε τη χαρη να σε αφησει.το σκηνικο που περιγραφεις δεν σε τιμα.
φιλικα ε...μην φαμε και καμια εδω...

slzr
28/12/2018, 21:59
Σίγουρα δεν ήταν σωστή η αντίδραση του συνφορουμίτη (βρισιά) αλλά και ο άλλος ήταν τραγικός. Και κυκλοφορούν πολλοί τραγικοί εκεί έξω χωρίς οδηγική παιδεία, που καλύτερα είναι να κάθονται σπίτι τους!

teo_g7
28/12/2018, 22:45
τα τινα ειναι δυο.
πρωτον πραγματικα μπορει να μην σε ειδε αν ειχε αλλου την προσοχη του η δευτερον απλα δεν ηθελε να σε αφησει να του φας τη σειρα(δικαιωματα του αφου ειχε προτεραιοτητα ΑΥΤΟΣ).
απο κει και περα να γυρνας και ρωτας τον αλλο αν ειναι βλακας ειναι απαραδεκτο.ο λαθος και για ξυλο στην ολη κατασταση εισαι εσυ.βριζεις καποιον ασχετο ανθρωπακο που δεν σου εκανε τιποτα απλα δεν σου εκανε τη χαρη να σε αφησει.το σκηνικο που περιγραφεις δεν σε τιμα.
φιλικα ε...μην φαμε και καμια εδω...

Αυτο το διαβασες ετσι????


Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου


Και συνεχιζεις να εχεις την ιδια αποψη???Μαλλον εισαι της ιδιας συνομοταξιας

peterTHErider
28/12/2018, 23:01
Αυτο το διαβασες ετσι????


Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου


Και συνεχιζεις να εχεις την ιδια αποψη???Μαλλον εισαι της ιδιας συνομοταξιας

εσυ μαλλον εισαι της συνοματαξιας που δεν καταλαβαινουν τα βασικα.
το να μην σε ειδε καν το σκεφτηκες?να περιμενεις.πως μιλας ετσι σε καποιον αγνωστο που μπορει απλα να μην σε ειδε?τροπους δεν εχεις?ολον τον καυγα τον προκαλεσε αυτος που αναιτια εβρισε.
οποιος δεν το καταλαβαινει καλυτερα να ψαχτει για την παιδεια που εχει λαβει...

teo_g7
28/12/2018, 23:09
εσυ μαλλον εισαι της συνοματαξιας που δεν καταλαβαινουν τα βασικα.
το να μην σε ειδε καν το σκεφτηκες?να περιμενεις.πως μιλας ετσι σε καποιον αγνωστο που μπορει απλα να μην σε ειδε?τροπους δεν εχεις?ολον τον καυγα τον προκαλεσε αυτος που αναιτια εβρισε.
οποιος δεν το καταλαβαινει καλυτερα να ψαχτει για την παιδεια που εχει λαβει...

Το να μην το ειδε ειναι το χειροτερο σεναριο γιατι σημαινει οτι χαζευει ενω οδηγει αρα ειναι εν δυναμει επικινδυνος.
Τα υπολοιπα περι παιδειας στα επιστρεφω στο ακεραιο.

Nostradamus
28/12/2018, 23:10
Εδώ που τα λέμε δεν τον αποκάλεσε βλάκα.. τον ρώτησε αν είναι.. προφανώς ο άλλος πρέπει να ένιωθε αρκετά βλάκας και ίσως ενοχλήθηκε που είναι τόσο εμφανές και στον υπόλοιπο κόσμο :lol: :lol:

BLiTzER
29/12/2018, 08:23
Ακριβώς αυτό. Δεν τον έβρισα. Τον ρώτησα αν είναι βλάκας. Μπορούσε απλά να απαντήσει αρνητικά και να συνεχίσουμε τη μέρα μας.

Επίσης άσε εμένα που βρισκόμουν εκεί να γνωρίζω καλύτερα αν με είδε ή όχι.

viper1
29/12/2018, 08:33
Πριν 7-8 χρόνια, είμαι παρκαρισμένος σε αδιέξοδο, δίπλα στη δουλειά μου, το οποίο είναι κάθετο σε δρόμο μονής κατεύθυνσης και, πρακτικά, μονής λωρίδας. Αυτός ο δρόμος, λοιπόν, έχει φανάρι 10 μέτρα μετά το στενάκι στο οποίο είχα παρκάρει. Βάζω όπισθεν, κάνω πίσω, βγάζω λίγο κώλο στον κάθετο δρόμο για να βλέπω την κίνηση, ρίχνοντας ματιές ταυτόχρονα και στο φανάρι. Κάποια στιγμή ανάβει κόκκινο, οπότε περιμένω, όπως κάθε λογικός άνθρωπος, να με αφήσει κάποιος να βγω. Περνάνε 2-3 αμάξια, τα αφήνω κανονικά, ώσπου φτάνει κι ένας τρόμπας και με κλείνει. Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου. Ανοίγω πόρτα:

Εγώ: "Είσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
Αυτός: "Τι είπες;"
Εγώ: "Eίσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
Αυτός: "Θα σε γαμήσω, θα σε σκίσω, θα σε λιώσω, θα σε πατήσω κάτω, είμαι ο έτσικιέτσι."
Εγώ: "Καλά, βούλωνε και προχώρα." (έχει ανάψει πράσινο εν τω μεταξύ)

Βγαίνω. Με πιάνει κόκκινο. Είμαι πρώτος στο φανάρι. Εμφανίζεται ο τύπος δίπλα μου πεζός λολ. Είχε σταματήσει 2 μέτρα πιο κάτω και είχε κατέβει, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Προσπαθεί να μου ανοίξει την πόρτα, την τραβάω. Ξαναπροσπαθεί. Του λέω πολύ ήρεμα ότι αν μου κάνει ζημιά στο αμάξι δε θα γυρίσει σπίτι του απόψε. Ξανατραβάει. Την ανοίγω. Βγαίνω έξω. Κάνει μια απόπειρα να μου σκάσει μπουνιά, την αποφεύγω, με παίρνει ξυστά στον λαιμό, του ρίχνω μια στη μούρη και ξαπλώνει κάτω. 45-50άρης. Νομίζω ακόμα εκεί είναι.

Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα. :p

Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω. :lol:

Το συμπέρασμα είναι τελικά στην δική σου περίπτωση Προσοχή που βγάζεις/δίνεις κωλο. Θέλει πάντα τρόπο :D

SONone
29/12/2018, 11:00
λοιπον θα γράφω καθε μέρα.
σε ειδα μαλακα με το audi να γράφεις στα @@ σου το στοπ ευτυχώς κατάλαβες οταν σου κόρναρα και πλακώθηκες στα φρένα.

δεν κατάλαβα ομως την κόρνα του λεωφορείου απο πισω μετα το φρενάρισμα σου αν ηταν γιατι πλακώθηκες στα φρένα (δηλαδή ειχε σκοπό και αυτός να παραβιάσει το στοπ) ή ήταν για να σε κράξει (δεν το πιστεύω)

το αστειο ειναι οτι το στοπ αυτο ειναι σε τετοιο σημειο που δεν εχεις να πας ευθεια οποτε αναγκαστικά δεξιά ή αριστερά. γιατι δεν σταματάτε δεν καταλαβαίνω??

402457

lleonidas
30/12/2018, 01:06
Δε σε είδα εγώ, σε είδε ο πατέρας του παιδιού και δεν έχω να προσθέσω κάτι σε όσα γράφει εδώ (https://www.facebook.com/Fiataki/posts/10155049055542325) ...

Billymuse
30/12/2018, 21:50
Παιδες τι ψάχνετε τώρα, εγω χθες το βράδυ πέρασα προτοκαλί φανάρι και απο τα δεξια που ηρθε αυτοκινητο κανονικα με το πράσινο του του έκοψα τη φορα απο κακο υπολογισμό και του έκανα νόημα με το χέρι οτι αναγνώρισα το λαθος μου και ηρθε διπλα στη μηχανή και με ρώταγε γιατι τον μουτζωσα..

macdeath_s
30/12/2018, 23:17
Σας είδα κάτω σμπαράλια και ήλπιζα να ζήσετε. Τελικά χρειάστηκε να χάσετε ένα πόδι επειδή η κότα είχε πιει το πάτο της! Το νου σας μέρες που είναι γιατί δυστυχώς παγκοσμίως κανένας δεν θα αφήσει το τιμόνι ακόμη και αν δν βλέπει τη τύφλα του. Η κυρία είχε βγει στο αντίθετο ρεύμα :(

https://cadenaser.com/ser/2018/12/30/sociedad/1546181746_636889.html