PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

taisteal
06/04/2019, 15:03
ρε τρελέ τι λες;
ο σανκτουσαν είναι φίλος μου και του μιλάω έτσι.

M@@nopana mods

:lol::lol:

o_gavros
06/04/2019, 15:04
M@@nopana mods

:lol::lol:

μάθαν ότι γαμιόμαστε...:bawl:

o teos
06/04/2019, 15:08
μάθαν ότι γαμιόμαστε...:bawl:

Γαμιοσαντο δρακο???αυτο μου λες τωρα???μου λες οτι οι μοντς.....οι μοντς γαμιοσαντο??:lol:

o_gavros
06/04/2019, 15:12
ρε τραβάτε παραπέρα λέμε που μου'ρθατε όλοι για καυλάντα

Nostradamus
06/04/2019, 19:01
M@@nopana mods

:lol::lol:

Παράγκα! Αυτοί είναι !! :lol:

sanctusan
06/04/2019, 19:14
καλα μαλακα, μην ξανοίγεσαι και πολύ.
χαμηλά μονο είναι ψόφια και προφανώς ο δικός σου ήταν άμπαλος.

Εσύ μη ξανοίγεσαι.....και πρόσεχε πως μου μιλάς.
Ο καθένας που την είδε φίλος μου νομίζει ότι κάποιος είναι....


:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

νεοσσός
06/04/2019, 19:19
Η επίμαχη λέξη δεν έχει τονιστεί, οπότε ο επιθετικός προσδιορισμός, μπορεί κάλλιστα να εκληφθεί για επίρρημα (μαλακά). :p

peterTHErider
06/04/2019, 20:17
ρε τρελέ τι λες;
ο σανκτουσαν είναι φίλος μου και του μιλάω έτσι.

που να ξερουμε βρε μαστορα?ενημερωστε και τον αμαχο πλυθησμο!ληξης συναγερμου!:beer:

Billymuse
06/04/2019, 20:23
που να ξερουμε βρε μαστορα?ενημερωστε και τον αμαχο πλυθησμο!ληξης συναγερμου!:beer:

Υπάλληλος του πρεζέμπορα ειναι, σε λίγο θα σου πει οτι ειναι και no politica. Καλα του τα ειπες.

Nostradamus
07/04/2019, 17:58
Να δω ποιος θα γράψει τώρα πρώτος κάτι του τύπου, "εκείνος ο μα@λ@κ@ς ο φίλος του γαύρου μια χαρά τα λέει στο ποστ του"... :lol: :lol: :lol:

karellen
10/04/2019, 16:04
Σε είδα μπάρμπα να ωρύεσαι γιατί -άκουσον άκουσον- σε έγραψε η δημοτική αστυνομία επειδή είχες παρκάρει το αυτοκίνητο σου σε θέση αναπήρου,αυτή με τη μπλε γραμμή γύρω γύρω!Αν είναι δυνατόν τόση αδικία.
Κανά 20λεπτο που έμεινα στην περιοχή δεν έπαψες να σταματάς τον κάθε περαστικό και να του πρήζεις τα παπ... να του εξηγείς την αδικία που υπέστης!

Nostradamus
10/04/2019, 16:15
Σε είδα σήμερα στην αριστερή της Βουλιαγμένης με καμία 90αρα στο γαλάζιο Hyundai να βαφεσαι ενώ οδηγείς... είχα ακούσει μέχρι τώρα αλλά δεν είχα δει να γίνεται..

Με πειράζει που με κάνεις να σκέφτομαι και να βρίζω έτσι από μέσα μου.. Με κάνεις χειρότερο άνθρωπο...

Θα πω το λιγότερο που μπορώ.. Ελπίζω να καει το βρωμοκουτο σου, για να μην πάρεις κανέναν στον λαιμό σου και να βαφεσαι κάθε μέρα μέσα σε ΜΜΕ, άχρηστο υλικό...

katsar
10/04/2019, 17:37
Σε είδα ΚΤΜαρα 790duke και μου έπεσε το σαγόνι.Τι εργαλείο είναι αυτό...
Εdit πάω να ρίξω τζοκερ και να πάρω κανα λαχείο :D

teogtp
10/04/2019, 21:56
Σε είδα με το ποδήλατο και κοτσαρισμενο από πίσω σαν τρέιλερ ένα καρότσι σουπερ μάρκετ ντυμένο με πρασινο γιλέκο ασφαλείας και πινακίδα αυτοκινήτου με βουλγαρικα νούμερα.....

g_m900
11/04/2019, 00:21
Σε ειδα να με στραβακοιτας ενω δεν σε είδα βγαινοντας απο το στενο.
Θα ειχες δικιο... ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΑΝΑΠΟΔΑ.
Αν ελεγες κατι η σταματαγες πραγματικα θα το μετανιωνες πικρα.
Παλι καλα φρεναρα ενστικτωδως μια και κοιταγα να δω αν ερχεται καποιος απο τη φορα του δρομου.
Ελλαδαρα μου!!!

sniper
11/04/2019, 10:36
Σε ειδα χθες 17.30, Κηφισίας και Πανόρμου, ξάπλα στο δρομο, με 10 άτομα απο πάνω σου, και το GS όρθιο πιο πέρα. Ενα ΚΤΜ ειχε σταματήσει, φορούσες κράνος και θα σταματούσα κι εγώ αν δεν έβλεπα το TDM του ΕΚΑΒ να έρχεται.

Ελπίζω όλα καλά.

sapila racing
12/04/2019, 11:33
Σε βλέπω κάθε μέρα εδώ και χρόνια Ελληνάρα γείτονα να καβατζάρεις την θέση για το αμάξι σου βάζοντας το scooter έτσι ώστε να πιάνει όλο τον χώρο.
Μετά όταν έρχεσαι με το αμάξι απλά τσουλάς το scooter στην θέση του κάδου που τυχαίως εξαφανίστηκε και παρκάρεις κύριος.
Το σκηνικό που παίζει κάθε μέρα φαίνεται καθαρά στις φωτό.

Μονο που τώρα που κατέθεσες και την πινακίδα του scooter μπορεί καμμια μέρα να το σηκώσει κανένας γερανός και να το ψάχνεις αφού δεν έχει πλέον δικαίωμα να ειναι στον δρόμο, εννοείται οτι θα ενημερώσω την αντίστοιχη υπηρεσία.
.
Προφανώς εσυ είσαι πιο έξυπνος απο τους υπόλοιπους που έχουν πρόβλημα παρκαρίσματος, αφού μιλάμε για γειτονιά στο κέντρο της πρωτεύουσας, σε πολύ κεντρικό δρόμο.

bmwr1100gs
14/04/2019, 23:59
Σε βλέπω κάθε μέρα εδώ και χρόνια Ελληνάρα γείτονα να καβατζάρεις την θέση για το αμάξι σου βάζοντας το scooter έτσι ώστε να πιάνει όλο τον χώρο.
Μετά όταν έρχεσαι με το αμάξι απλά τσουλάς το scooter στην θέση του κάδου που τυχαίως εξαφανίστηκε και παρκάρεις κύριος.
Το σκηνικό που παίζει κάθε μέρα φαίνεται καθαρά στις φωτό.

Μονο που τώρα που κατέθεσες και την πινακίδα του scooter μπορεί καμμια μέρα να το σηκώσει κανένας γερανός και να το ψάχνεις αφού δεν έχει πλέον δικαίωμα να ειναι στον δρόμο, εννοείται οτι θα ενημερώσω την αντίστοιχη υπηρεσία.
.
Προφανώς εσυ είσαι πιο έξυπνος απο τους υπόλοιπους που έχουν πρόβλημα παρκαρίσματος, αφού μιλάμε για γειτονιά στο κέντρο της πρωτεύουσας, σε πολύ κεντρικό δρόμο.

Και το σκούτερ, εάν δουλεύει, παίζει να έχει 2 πλάσια αξία από το αυτοκίνητο...

Elesun
15/04/2019, 13:18
Σε ειδα χθες 17.30, Κηφισίας και Πανόρμου, ξάπλα στο δρομο, με 10 άτομα απο πάνω σου, και το GS όρθιο πιο πέρα. Ενα ΚΤΜ ειχε σταματήσει, φορούσες κράνος και θα σταματούσα κι εγώ αν δεν έβλεπα το TDM του ΕΚΑΒ να έρχεται.

Ελπίζω όλα καλά.

Το ΚΤΜ ήμουν εγώ και σταμάτησα μετά το μπαμ να βοηθήσω. Έκατσα μέχρι να έρθουν οι δικοί του και το ΕΚΑΒ. Το παλικάρι με το GS κλείστηκε και χτυπήθηκε από το κόκκινο seat που ήταν σταματημένο δίπλα. "Ευτυχώς" το μόνο που έπαθε ήταν εξάρθρωση στους ώμους, δεν ήταν κάτι σοβαρότερο.

sniper
15/04/2019, 13:35
Το ΚΤΜ ήμουν εγώ και σταμάτησα μετά το μπαμ να βοηθήσω. Έκατσα μέχρι να έρθουν οι δικοί του και το ΕΚΑΒ. Το παλικάρι με το GS κλείστηκε και χτυπήθηκε από το κόκκινο seat που ήταν σταματημένο δίπλα. "Ευτυχώς" το μόνο που έπαθε ήταν εξάρθρωση στους ώμους, δεν ήταν κάτι σοβαρότερο.


:beer:

7Tolis
15/04/2019, 18:03
Το tdm, δεν ήμουν εγώ πάντως.

George_Sp
16/04/2019, 11:49
Σε είδα στη Πατησίων Ομόνοια με το κόκκινο tracer και παραλίγο να σε πάρει μπάλα το τρόλεϊ.
Μπάρμπα όταν κάνεις αναστροφή με όπισθεν στη λεωφορειολωρίδα κοιτάς και πίσω σου.

harris_x
17/04/2019, 11:20
Σας είδα χθες με τα δύο ΜΤ09 που με περιμένατε ρολάροντας να ξεκινήσω από το φανάρι.... άλλα έπαψα να σας βλέπω όταν ήρθαν οι στροφές.... σας είδα ξανά αργότερα όταν με έπιασε το επόμενο φανάρι...

Πλάκα είχε :evil:


YΓ: βάλτε και κανα κράνος...

SONone
18/04/2019, 09:18
σας είδα σήμερα να σταματάτε ντελιβερα για κράνος και άλλους 2 απο πισω παλι για κράνος, τι έγινε είπατε να βγάλετε κανα φράγκο και θυμηθήκατε τον νόμο?

αλλα λιγο ποιο πίσω στα 20 μετρα δεν είδατε τον γερο, το φορτηγάκι, την θεία που μιλούσε στο κινητό και τον καγκουρα που έσφαξαν το στοπ.

βέβαια το να μην φοράει κάποιος κράνος είναι ποιο επικίνδυνο απο αυτούς που σφάζουν το STOP.

τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.

SONone
22/04/2019, 11:01
σας είδα σήμερα να σταματάτε ντελιβερα για κράνος και άλλους 2 απο πισω παλι για κράνος, τι έγινε είπατε να βγάλετε κανα φράγκο και θυμηθήκατε τον νόμο?

αλλα λιγο ποιο πίσω στα 20 μετρα δεν είδατε τον γερο, το φορτηγάκι, την θεία που μιλούσε στο κινητό και τον καγκουρα που έσφαξαν το στοπ.

βέβαια το να μην φοράει κάποιος κράνος είναι ποιο επικίνδυνο απο αυτούς που σφάζουν το STOP.

τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.

το ιδιο ακριβώς έργο αλλοι πρωταγωνιστές με την μόνη διαφορά οτι σταμάτησα και τους ειπα "ρε παιδια λιγο ποιο πισω ειναι ενα stop που το παραβιάζουν ολοι είναι ποιο επικίνδυνο" και πηρα απάντηση!!!!

"δεν είμαστε για το στοπ εδω για τα κράνη είμαστε και δεν θα μας πεις εμας τι είναι ποιο επικίνδυνο"

εμείς τωρα αυτούς τους πληρώνουμε? απο τους φόρους μας ε??

τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.

kons
22/04/2019, 14:55
το ιδιο ακριβώς έργο αλλοι πρωταγωνιστές με την μόνη διαφορά οτι σταμάτησα και τους ειπα "ρε παιδια λιγο ποιο πισω ειναι ενα stop που το παραβιάζουν ολοι είναι ποιο επικίνδυνο" και πηρα απάντηση!!!!

"δεν είμαστε για το στοπ εδω για τα κράνη είμαστε και δεν θα μας πεις εμας τι είναι ποιο επικίνδυνο"

εμείς τωρα αυτούς τους πληρώνουμε? απο τους φόρους μας ε??

τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.


............Να σκεφτείς όλα αυτά είναι παιδιά που κατάφεραν να περάσουν στην Ε.Α. με πανελλήνιες και με μέσο όρο βαθμού σχεδόν 17 ή και παραπάνω σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα. Φυσικά αφορά όλους τους βαθμούς τους και τις σχολές τους, τους ίδιους και τους ανωτέρους τους που έδωσαν τις εντολές που εκτελούν.
Αναρωτιέμαι για την ποιότητα της παιδείας μας αλλά και της εκπαίδευσης τους εκεί στη σχολή που πέρασαν.

bulmont
24/04/2019, 13:16
Σε ειδα ζώον με το κοκαλί-ζαχαρί Μινικούπερ να μιλάς στο κινητό που το κρατούσες μπροστά στο στόμα σου
σαν σαλιάρα....Το ασθενοφόρο πίσω σου, είχε βάλει σειρήνες, κόρνες τα πάντα στο τέρμα αλλά εσύ εκει, άκρη
δεν έκανες με τίποτα, σερνόσουν με 30-40 χλμ μεταξύ Ερμού και Αράτου, επί της Αγ. Ανδρέου, σήμερα το πρωί
κατά τις 10.30.....
Ξανθιά φυσικα..... και με θλίβει το γεγονός ότι έχουμε ίσα δικαιώματα με κάτι τέτοια εκτρώματα............

θα πάει σε λίγες μέρες να ψηφίσει κι' όλας.........

gior-gos
24/04/2019, 16:32
θα πάει σε λίγες μέρες να ψηφίσει κι' όλας.........

Μπα.., το απολιτίκ ειναι της μοδός.

BLiTzER
24/04/2019, 17:21
Αν δεν ήταν για τους πολλούς, δε θα υπήρχε ψηφοφορία. ;)

spyrval
24/04/2019, 18:24
Σας είδα 6-7 αυτοκίνητα σταματημένα σε σειρά στη Βασιλίσσης Σοφίας κατά τις 10:30 σήμερα και αστυνομία να τριγυρίζει ανάμεσά σας. Ρε μπας και ήταν το θαύμα της Μεγάλης Εβδομάδας "γράψιμο για κίνηση σε λεωφοριολωρίδα" ή δε γίνονται τέτοια θαύματα;

S705
24/04/2019, 18:38
Σε ειδα ζώον με το κοκαλί-ζαχαρί Μινικούπερ να μιλάς στο κινητό που το κρατούσες μπροστά στο στόμα σου
σαν σαλιάρα....Το ασθενοφόρο πίσω σου, είχε βάλει σειρήνες, κόρνες τα πάντα στο τέρμα αλλά εσύ εκει, άκρη
δεν έκανες με τίποτα, σερνόσουν με 30-40 χλμ μεταξύ Ερμού και Αράτου, επί της Αγ. Ανδρέου, σήμερα το πρωί
κατά τις 10.30.....
Ξανθιά φυσικα..... και με θλίβει το γεγονός ότι έχουμε ίσα δικαιώματα με κάτι τέτοια εκτρώματα............

θα πάει σε λίγες μέρες να ψηφίσει κι' όλας.........


Σας είδα 6-7 αυτοκίνητα σταματημένα σε σειρά στη Βασιλίσσης Σοφίας κατά τις 10:30 σήμερα και αστυνομία να τριγυρίζει ανάμεσά σας. Ρε μπας και ήταν το θαύμα της Μεγάλης Εβδομάδας "γράψιμο για κίνηση σε λεωφοριολωρίδα" ή δε γίνονται τέτοια θαύματα;

Ρε όλοι κέντρο ήμασταν σήμερα?
Σε είδα ξανθιά με το κρεμ μινι(πιθανών η ίδια με επάνω) να μου πετάγεσαι από το πουθενά, φρένα ελιγμός, μασπιε στην άκρη του προφιλακτηρα σου και κατω, ευτυχώς με 0 χιλιόμετρα.
Είδα όμως και το κινητό που είχες στα χέρια σου ενώ οδηγούσες και έτσι άκουσες για τα καλά τα καντιλια σου.

bulmont
24/04/2019, 18:49
Ρε όλοι κέντρο ήμασταν σήμερα?
Σε είδα ξανθιά με το κρεμ μινι(πιθανών η ίδια με επάνω) να μου πετάγεσαι από το πουθενά, φρένα ελιγμός, μασπιε στην άκρη του προφιλακτηρα σου και κατω, ευτυχώς με 0 χιλιόμετρα.
Είδα όμως και το κινητό που είχες στα χέρια σου ενώ οδηγούσες και έτσι άκουσες για τα καλά τα καντιλια σου.

Αν κατάφερε να διακτινιστεί η ξανθια με το ΜΙΝΙ απο την Πάτρα στην Αθήνα, πιθανόν να είδαμε το ίδιο βούρλο.....

S705
24/04/2019, 19:07
Αν κατάφερε να διακτινιστεί η ξανθια με το ΜΙΝΙ απο την Πάτρα στην Αθήνα, πιθανόν να είδαμε το ίδιο βούρλο.....

Ειμαι γτπ! Διαβάζω mini,ξανθια, 10:30 (και στην Αθήνα την ίδια ώρα είχε ασθενοφόρο), Ερμού και δεν πρόσεξα τα αρατου και αγ. Ανδρέου!
Και να πω ότι δεν ξέρω ότι κάθε σε Πάτρα?
Και να πω ότι δεν ξέρω την Πάτρα? 7 χρόνια ήμουν εκεί......

Πάντως μάθαμε ότι ο συνδιασμος mini-ξανθια- κινητό είναι ενοχλητικός και επικίνδυνος.

MAIK72
24/04/2019, 23:20
Σας είδα προψές στην κάθοδο της Μεσογείων μπροστά από την ΕΡΤ να τα έχετε τσουγκρίσει 4 αυτοκίνητα σαν πασχαλιάτικα αυγά .Λίγο νωρίς αλλά τα καταφέρατε μια χαρά. Ευτυχώς ελαφρώς αλλά εντελώς χαζά και απρόσεκτα :wave2:

danaos75
25/04/2019, 08:51
Σε είδα χθές το απόγευμα 3χρονο αγγελούδι, παραλίγο να γίνεις χαλκομανία κάτω απο ένα ασημένιο κουτάκι που κατέβαινε με ταχύτητα την Ταινάρου δίπλα στο σπίτι μου. Δεν ξέρω τι σε έκανε και κοκάλωσες εκατοστά πριν την μέση του δρόμου, και γλύτωσες την ζωούλα σου. Έφυγες απο την προσοχή των γονιών σου και έτρεξες προς τον δρόμο. Σταμάτησες απότομα κοιτώντας προς το μέρος μου (ίσως να είδες τον Φρίξο που πήγαινα βόλτα), και 1'' μετά είδα ένα ασημί πύραυλο να περνάει μπροστά απο το μουτράκι σου. Η μάνα σου φώναζε στον πατέρα σου που σε άφησε (η ίδια κράταγε ένα καροτσάκι με μωρό), και τον άρχισε στα μπινελίκια, και με το ζόρι κρατήθηκα να μην συμμετέχω.

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

Panos76
25/04/2019, 09:05
ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

Έτσι είναι αλλά είναι και τόσο εύκολο να σου την κάνουν εκεί που νομίζεις πως έχεις τον έλεγχο!

sanctusan
25/04/2019, 14:51
Σε είδα με το 1050 ολόμαυρο στη Βουλιαγμένης να είσαι "λαμπάδα" από φανάρι σε φανάρι!

Πολύ σε χάρηκα γιατί είχες κράνος και φουλ εξάρτηση!!

peterTHErider
27/04/2019, 18:04
σας ειδα εχθες μοτοπαρεα μετα την χαλκιδα για βολτα στο ρωσσο!δυστυχως ειχα την μηχανη στο τρειλερ και ειχα φορτωμενη την οικογενεια!οποτε η δικη μου βολτα στον αγιο θα ειναι τη δευτερα!
νομιζω ειδα την κοπελα του φορουμ με το μπλε sv!ειδα καλα?

karellen
27/04/2019, 19:08
Καλά είδες.

peterTHErider
27/04/2019, 19:59
Καλά είδες.

και αλλοι παρεα απο δω ;;

Kas_Tracer
01/05/2019, 16:43
RD350 (αυτο με το μικρό μασκάκι) και μαυρο TZR250 (δεν ειμαι και σίγουρος, μπορεί να ήταν και FZR) εμπλούτισαν τα ανοιξιάτικα αρώματα της πρωτομαγιάς με την διχρονίλα τους.
Ωραίοι.

caesarsk
01/05/2019, 17:09
Ακράνωτοι, δικάβαλοι, βαραντεριστες, βστρομίστες, σκούτερ με αυτοκτονικές τάσεις, εμπλούτισαν την ανοιξιάτικη φύση με ΒΛΑΚΕΙΑ τους

karateo
01/05/2019, 17:36
https://flashnews.gr/post/388001/mayrh-prwtomagia-nekroi-dyo-odhgoi-moto-kai-mia-traymatias-se-troxaio-sta-xania

πώς τα κατάφεραν 2 μηχανές σε ένα αμάξι στην Εθνική?
κόντρες έκαναν?

Ευτυχώς για τον οδηγό του αυτοκινήτου που ΦΑΙΝΕΤΑΙ ήταν στο ρεύμα του δεν έπαθε τίποτα.

taisteal
01/05/2019, 18:08
https://flashnews.gr/post/388001/mayrh-prwtomagia-nekroi-dyo-odhgoi-moto-kai-mia-traymatias-se-troxaio-sta-xania

πώς τα κατάφεραν 2 μηχανές σε ένα αμάξι στην Εθνική?
κόντρες έκαναν?

Ευτυχώς για τον οδηγό του αυτοκινήτου που ΦΑΙΝΕΤΑΙ ήταν στο ρεύμα του δεν έπαθε τίποτα.

Πω ρε πστμ..

AUFGEBRACHT
01/05/2019, 19:03
Σε είδα το Μ. Σάββατο το απόγευμα όργανο της τάξεως, εν ώρα υπηρεσίας, να έχεις παρκάρει όπως-όπως το περιπολικό και να κατεβάζεις τσίπουρα σε φιλικό σου σπίτι.

Ειλικρινά είμαι περίεργος τι θα έγραφε το μηχανάκι έτσι και σου έκαναν αλκοτέστ...

S705
01/05/2019, 21:42
Σε είδα το Μ. Σάββατο το απόγευμα όργανο της τάξεως, εν ώρα υπηρεσίας, να έχεις παρκάρει όπως-όπως το περιπολικό και να κατεβάζεις τσίπουρα σε φιλικό σου σπίτι.

Ειλικρινά είμαι περίεργος τι θα έγραφε το μηχανάκι έτσι και σου έκαναν αλκοτέστ...


κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει....

Bowleno
01/05/2019, 23:06
Σας είδα σήμερα καμία 10αριά μΕχανάκια λίγο πριν την Αμφιλοχία με πινακίδες... Αυστρίας! Και πολύ σας χάρηκα, καλέ δρόμους να έχετε:beer:

Red Rider
02/05/2019, 10:12
Σε είδα χθες με το άσπρο κόκκινο RD να αγναντεύεις το Λακωνικό κόλπο.

sanctusan
02/05/2019, 12:36
Σε είδα πλέον κορνιζαρισμένη και κρεμασμένη στον τοίχο να μου γεμίζεις το σαλόνι αναμνήσεις...


406531

kons
07/05/2019, 12:20
Σταματήσαμε παρέα στο φανάρι επι της Λ. Ελευθερίου Βενιζέλου και Ζήνωνος στην Ηλιούπολη, καμάρωσα την ολόλευκη κατακαίνουργια Multistrada 950 και σου είπα "μεγιές το εργαλείο" ευχαρίστησες και έστριψες για μέσα. Πάντα όρθιος φίλε...

TsoliasGR
09/05/2019, 00:47
Για την ακριβεια δεν σε ειδα...
Δεν σε ειδα να μου ανοιγεις το κουτι και να μου παιρνεις το μισο κοτοπουλο που ειχα για το σπιτι.
Ευτυχως δεν ηταν παραγγελια.Αλλα αν σε ειχα δει απλα θα σου ελεγα πάρτο αλλά να το ζήταγες.
Να μην απλώνεις το χερι,ειναι κακο.Τουλάχιστον ελπιζω να το ειχες πραγματικά ανάγκη και να μην το πηρες για "χαβαλε".

spyrval
09/05/2019, 09:11
Σε είδα να παλεύεις κυριολεκτικά να στρίψεις με μηδενική ταχύτητα δεξιά από τη Βασ. Σοφίας σε στενό με το σκούτερ. Τα γόνατα τόσο ανοιχτά που φυσικά δεν μπορούσες να δώσεις κλίση και το ότι μίλαγες στο κινητό σε δυσκόλευε ακόμα περισσότερο.
Αλλά κράταγες το κινητό ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΡΕ ΣΤΟΚΕ;

:lol:

kordix
09/05/2019, 09:31
Σε είδα τρέντυ μορφονιέ, στην Κατεχάκη να μπαίνεις "γρήγορα" με την μεγάλη μπανιέρα, στην ανηφορική παρατεταμένη και ξαφνικά να φρενάρεις δυνατά στην έξοδο της Αττικής Οδού, για να μιλήσεις στο κινητό εν κινήσει με 40km/h. Ακριβώς στο σημείο αυτό γίνονται συχνά ατυχήματα, ήσουν πολύ τυχερός που δε σε πήρε κανας παραμάζωμα.

Nostradamus
09/05/2019, 14:21
Σε είδα σήμερα στην Γούναρη, κύριος με το προσεγμένο ντύσιμο (σακάκι πουκάμισο παντελόνι), ακρανωτος, στο λευκό σκούτερ, να σερνεσαι πιάνοντας θέση αυτοκινήτου, να βγάζεις συχνά πυκνά το κινητό να το χαζεύεις και να σφάζεις τα κόκκινα...

Είσαι με διαφορά το πιο γελοίο θέαμα που είδα σήμερα μέχρι στιγμής...

Mpoufos
09/05/2019, 15:18
Ρε όλοι κέντρο ήμασταν σήμερα?
Σε είδα ξανθιά με το κρεμ μινι(πιθανών η ίδια με επάνω) να μου πετάγεσαι από το πουθενά, φρένα ελιγμός, μασπιε στην άκρη του προφιλακτηρα σου και κατω, ευτυχώς με 0 χιλιόμετρα.
Είδα όμως και το κινητό που είχες στα χέρια σου ενώ οδηγούσες και έτσι άκουσες για τα καλά τα καντιλια σου.

Έχει παραγινει το κακο..
Τρίτη 7 μαϊου κοντά στη Κατεχάκη Λ.μεσογειων καστανοξανθη με κρεμ μίνι Κούπερ χασκογελαγε στο κινητό το οποίο κρατούσε μπροστά της επίτηδες για να μην βλέπει το δρόμο (πιθανών ανοιχτή ακρόαση η χειροτερα ακόμα βιντεοκλήση)
Δεξιά λωρίδα και πάει για μεσαία χωρίς φλας και σχετικά απότομα πατάω κόρνα ταράζεται και μένει ανάμεσα σε δεξιά και μεσαία επίτηδες για να με σκοτώσει ;'D
Αν είναι η ίδια πάει στο καλό..αν είναι άλλη τότε..ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ :'D

nikos_abel
09/05/2019, 15:48
Είναι η μέρες που ζέσταναν.

Ο άλλος, από Χαλανδρίου ως Ηρακλείου, έβρισε δε θυμάμαι πόσα αυτοκίνητα και μηχανάκια που τον έκλειναν,
μόνο που σε όλες τις περιπτώσεις είχε κάνει κάποια κουλή μανούβρα που τον έφερνε στο παρατσάκ να σωριαστεί.

Α, φορούσε κράνος, παράξενο με το πως πήγαινε.

Mpoufos
09/05/2019, 17:02
Ξέχασα να πω κιόλας ότι η δεξιά λωρίδα στη Μεσογείων στο ύψος της Κατεχάκη είναι λεωφορείολωρίδα..
Το ξέρετε αλλά ενημέρωση για τους υπόλοιπους που δεν το ξερουν :D

VANDA
10/05/2019, 09:20
Μπόλικα μηχανάκια με ιταλικές πινακίδες και κίτρινα φοσφοριζέ κράνη στην Κηφισίας.. Ωραίοι ήσασταν :beer:

katsar
11/05/2019, 09:00
Σε είδα να περνάς μπροστά από το γραφείο μου με ένα enduro μάλλον ΚΤΜ ,είχες απάνω 5-6 τσαντάκια αφτερμαρκετ,μπροστά,στο πλάι,σάκο πίσω,δεν πρόλαβα να δω πινακίδες..
Άραγε από που να είσαι και που να πηγαίνεις !! :beer:
(υγ και τι δουλειά είχες μέσα από το κολοχώρι; Lol )

Edit Μάθαμε ποιος είναι,καλό δρόμο παλήκαρε! !!!!

mikRRopixel
17/05/2019, 07:27
Σε είδα χθες απόγευμα στη Θηβών με το μαύρο αστραφτερό 600RR, σταματήσαμε μαζί στο φανάρι. Μαθαίνεις να οδηγάς μου είπες, σου είπα να βάλεις κανα κράνος γιατί θα μας σκοτώσουν. Καλούς δρόμους να έχεις και ελπίζω να το βάλεις το ρημάδι το κράνος.

g_m900
17/05/2019, 07:50
Σε ειδα το πρωι να κανεις αγωνα για την 1η θεση στην Εθνικη στο υψος των Κτελ μια και σε χτυπησε ηλεκτικο ρευμα οταν σε περασα στην ευθεια. Βαλθηκες να με ξαναπερασεις μια και η 1η θεση εδινε 25 βαθμους στο πρωταθλημα. Χωρις καθρεφτες...τι διαολο νομιζες οτι θα γινοταν...δεν καταλαβα ακομα.Ειδικα οταν περασες απο δεξια και ειδα αγωνια σου ...:moutza::moutza: Σε αφησα στα γουστα σου...Kawasaki ER-7 νομιζω...
Συγχαρητηρια και παλι...:lol::lol::moutza::moutza:

karellen
17/05/2019, 08:38
ER-6 μάλλον.

I-want-a-moto
17/05/2019, 19:35
Εχει μπει στις Αστιες-Περιεργες το ξαναβαζω εδω για το είδα σημερα στη παραλιακη με αναβατη κοπελα οποτε κάπως δικαιολογείται το καμουφλαζ XD.
406825

BLiTzER
17/05/2019, 19:46
Πολύ πιο όμορφο από τα κανονικά χρώματα της καβασάκι. :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
17/05/2019, 21:13
Εχει μπει στις Αστιες-Περιεργες το ξαναβαζω εδω για το είδα σημερα στη παραλιακη με αναβατη κοπελα οποτε κάπως δικαιολογείται το καμουφλαζ XD.
406825

Έπρεπε να βάλεις και την κοπέλα :D

S705
17/05/2019, 22:01
Θύμησες μου, η γυναίκα σου διαβάζει το moto? :pantofla:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/05/2019, 05:12
Θύμησες μου, η γυναίκα σου διαβάζει το moto? :pantofla:

Μπα. Βαρέθηκε :smokin:

vaska
18/05/2019, 06:13
Είναι γνωστό ότι τα ροζουλια μηχανάκια δεν τα κλέβουν

Acacius
18/05/2019, 09:31
Σε είδα χθες στην Παπαναστασίου, κοπέλα με μαύρο Καβασάκι Ζ και γυαλιστερό κράνος, οδηγούσες προσεκτικά και μετρημένα. Σε ξαναπέτυχα στο φανάρι για ΤΕΙ. Πολύ σε χάρηκα.

Σε είδα το βράδυ να χαλάς τον κόσμο με το "φτιαγμένο" τριμπούρδελο που αποκαλείς παπί. Ο θόρυβος δεν υποκαθιστά την έλλειψη φώτων, μεγάλε.

Nostradamus
18/05/2019, 12:03
Σε άκουσα πρώτα και μετά σε είδα φευγαλέα, tracer μπλε στην Βουλιαγμένης πριν λίγο. Από τους πιο ωραίους και γεμάτους ήχους με aftermarket εξάτμιση ανεξαρτήτως κατηγορίας που έχω ακούσει.. δεν ξέρω τι φορούσες αλλά τα σπάει χωρίς να ζαλίζει @@ !! :beer: :beer:

karateo
18/05/2019, 12:05
Σε είδα τουρίστα μάλλον (ενοικιαζόμενο) να σταματάς στη μέση του δρόμου για να στρίψεις απέναντι στην (νέα) Εθνική (ή αλλιώς ΒΟΑΚ) πάνω απο τη Χερσόνησο για να μπείς στο βενζινάδικο. Με κίνηση και απο τις δύο πλευρές.

Δρόμος με μέση ταχύτητα >70χλμ/ώρα και επειδή είναι ευθεία είναι κλασσικό σημείο για προσπεράσεις.
Σημείο που έχει σκοτωθεί τουλάχιστον ένας μοτοσικλετιστής για παρόμοιο λόγο. Είχε σταματήσει κάποιος στην άκρη του δρόμου και αποφάσισε να κάνει επι τόπου όταν περνούσε η μηχανή.


Όσο δεν υπάρχει τροχαία στους δρόμους για να φοβάται ο κόσμος την παρανομία τόσο θα θρηνούμε θύματα.
Οδηγική αντίληψη δεν έχουν όλοι, ούτε τις γνώσεις ούτε τη σύνεση.

Ο πρώτος υπεύθυνος είναι η Τροχαία για μένα που είναι ΑΦΑΝΤΟΙ.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/05/2019, 12:12
Σε είδα χθες στην Παπαναστασίου, κοπέλα με μαύρο Καβασάκι Ζ και γυαλιστερό κράνος, οδηγούσες προσεκτικά και μετρημένα. Σε ξαναπέτυχα στο φανάρι για ΤΕΙ. Πολύ σε χάρηκα.

Σε είδα το βράδυ να χαλάς τον κόσμο με το "φτιαγμένο" τριμπούρδελο που αποκαλείς παπί. Ο θόρυβος δεν υποκαθιστά την έλλειψη φώτων, μεγάλε.

Τη συγκεκριμένη με το ζ την έχω δει και εγώ πολλές φορές. Πάντα οδηγάει συνειδητά. Πριν από αυτό το ζ είχε ένα πορτοκαλί.

BLiTzER
18/05/2019, 19:11
Σε είδα, ξεκράνωτε μπάτσε, να πηγαίνεις ανάποδα στη Βεΐκου, με το υπηρεσιακό μηχανάκι. Το πρόσωπο του Νόμου, όχι μαλακίες.

thunder ace
18/05/2019, 19:22
Σε είδα, ξεκράνωτε μπάτσε, να πηγαίνεις ανάποδα στη Βεΐκου, με το υπηρεσιακό μηχανάκι. Το πρόσωπο του Νόμου, όχι μαλακίες.

Οταν εισαι με το υπηρεσιακο,ολα επιτρεπονται.

BLiTzER
18/05/2019, 19:25
Όχι όταν πηγαίνεις για ντόνατς.

S705
18/05/2019, 19:33
Όχι όταν πηγαίνεις για ντόνατς.

τι λες ρε τρελέ!!!!!
τότε όχι άπλα δεν απαγορεύεται άλλα προβλέπετε.
η πρόσβαση σε φαΐ και καφέ πρέπει να γίνετε επί τις συντομότερης οδού.

DoctoR_k6
20/05/2019, 11:44
Σας ειδα κ σας βλεπω να γραφετε ανελεητα οδηγους χωρις κρανος κ ζωνες στο υψος του petcity στο ρευμα προς Γλυφαδα.
Μεσα σε ενα 20λεπτο τουλαχιστον 8 παπια/μηχανες κ κανα 2-3 αμαξια με αφαιρεση πινακιδων.
Το τραγικο της υποθεσης ειναι με κατι τυπους που εχουν το κρανος στο χερι ή φορανε καπελακι! :lol::lol:

pektis
20/05/2019, 11:49
Σε ειδα να φευγεις με κοκκινο και να σου κανει παρατηρηση το μπροστινο 2τροχο...
Σε ειδα να του κανεις χειρονομια και να τον βριζεις και απο πανω...
Τι να σου κανω που δεν υπαρχει πουθενα αστυνομια;...
Το εχετε παρακανει με το κοκκινο ...τελειως ομως...
:rolleyes:

bulmont
20/05/2019, 12:10
Πολύ πιο όμορφο από τα καναρινί του Μπάκλη :lol:

:bawl::bawl:

DriveR
23/05/2019, 03:59
Σε είδα κυρία ηλικιωμένη να κάνιες όπισθεν και να ρίχνεις την μηχανή του ανθρώπου, όταν σε ρώτησα αν κλήθηκε η τροχαια και αν το έκανες εσύ άρχισες το παίζεις και καλά ανήξερη και έλεγες με ύφος λες και είσαι κάτι εσύ να αφήσουμε ένα χαρτάκι και να φύγεις επειδή είχες δουλεία και ποιός περιμένει την τροχαία, είχες εσύ δουλειά αλλά του ανθρώπου που "δημιούργησες" δουλειά δεν την σκέφτεσε (σπασμένη μπαγκαζιέρα, καθρέφτης, γρατζουνισμένη πλευρά λόγο της πτώσης της μηχανής, κάτι πατάκια σπασμένα κλπ), ε ΟΧΙ κυρία μου δεν θα σου πέρναγε! Αυτές τις μαλακίες σε κανά υβρίδιο που παρακολουθούσε το θέαμα σε εμένα ΟΧΙ!!! .. για να λες αύριο μεθαύριο ότι δεν ήσουν εσύ και δεν ξέρεις τίποτα, "φακελώθηκες" αμέσως στην τροχαία και ενημερώθηκε είχες / έχεις πρόθεση να φύγεις από τον τόπο του ατυχήματος, ξαφνικά άλλαξες συμπεριφορά και κάλεσες την ασφαλιστική σου να έρθει για καταγραφή και ξέχασες τα δήθεν χαρτάκια και την δήθεν δουλειά που έχεις. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το αμάξι ήταν πάντου τρακαρισμένο, φαντάσου πόσα ακόμα έχεις κάνει και οδηγάς! Δεν έχω ξαναδεί έτσι αμάξι τρακαρισμένο από όλες τις πλευρές. Από ότι είδα αργότερα ήρθε και ο ιδιοκτήτης της μοτοσυκλέτα στο σημείο και ο άνθρωπος προφανώς θα αποζημιωθεί, καθώς ήρθε η ασφαλιστική για καταγραφή.

Τόσα υβρίδια (πάνω από 30 άτομα) ήρθαν να δουν το σκηνικό με την πεσμένη μηχανή αλλά κανένα από αυτά δεν πήρε τηλέφωνο να ενημερώσει την τροχαία ή να πει στην κυρία να μην φύγει, μπράβο υβρίδια με συγκινήσατε πάλι!

Υ.Γ. Δεν γνωρίζω τον ιδιοκτήτη της μοτοσυκλέτας, αντιλήφθηκα το σκηνικό και γύρισα πίσω καθώς βαρούσε ο συναγερμός ενώ η μηχανή ήταν πεσμένη στο οδόστρωμα και είδα υβρίδια να κοιτάζουν χαμένα και μια ηλικιωμένη να πάει μπρος πίσω με το αυτοκίνητο μηχανικά σαν ρομπότ.

caesarsk
23/05/2019, 09:17
Ας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα επιτέλους:

Για να αγοράσει κάποιος mega scooter περνούν τέστ μαλακίας για να το αγοράσουν.

Ενα τέτοιο σε απόσταση 3 χλμ, καβάλησε πεζοδρόμιο για να περάσει μπροστά από τα μηχανάκια που περίμεναν στο φανάρι. Εσφαξε δύο κόκκινα, πήγε να τρακάρει με παπί, παραλίγο να τον καρφώσει αυτόκινητο και κορνάρισε σε πεζούς που περνούσαν τον δρόμο...

νεοσσός
23/05/2019, 09:52
Ας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα επιτέλους:

Για να αγοράσει κάποιος mega scooter περνούν τέστ μαλακίας για να το αγοράσουν.

Ενα τέτοιο σε απόσταση 3 χλμ, καβάλησε πεζοδρόμιο για να περάσει μπροστά από τα μηχανάκια που περίμεναν στο φανάρι. Εσφαξε δύο κόκκινα, πήγε να τρακάρει με παπί, παραλίγο να τον καρφώσει αυτόκινητο και κορνάρισε σε πεζούς που περνούσαν τον δρόμο...
Μήπως ήταν αυτή;
(https://www.youtube.com/watch?v=JIMov8jzjEE)

Όταν ζούσα στην Ιταλία, μου είχε τύχει κάποιες φορές να μου κορνάρει μηχανάκι ενώ περπατούσα πάνω στο πεζοδρόμιο, για να κάνω στην άκρη να περάσει. Η Ελλάδα είναι οδηγικός παράδεισος σε σχέση με τη γειτονική χώρα.

karellen
23/05/2019, 10:15
Μήπως ήταν αυτή;


:bawl:

caesarsk
23/05/2019, 10:36
Μήπως ήταν αυτή;
(https://www.youtube.com/watch?v=JIMov8jzjEE)

Όταν ζούσα στην Ιταλία, μου είχε τύχει κάποιες φορές να μου κορνάρει μηχανάκι ενώ περπατούσα πάνω στο πεζοδρόμιο, για να κάνω στην άκρη να περάσει. Η Ελλάδα είναι οδηγικός παράδεισος σε σχέση με τη γειτονική χώρα.

Αυτοι πηγαίνουν σχεδόν νορμάλ

Panos76
23/05/2019, 10:55
Μήπως ήταν αυτή;
(https://www.youtube.com/watch?v=JIMov8jzjEE)


Εγώ την ημέρα παραλαβής του cbx :bawl:


:sick:

buckley
23/05/2019, 11:14
Εγώ την ημέρα παραλαβής του cbx :bawl:


:sick:

Ποιο θα πάρεις ρε το 12κύλ, κοίτα ο Πανούλης...:bawl:

Panos76
23/05/2019, 11:16
Ποιο θα πάρεις ρε το 12κύλ, κοίτα ο Πανούλης...:bawl:

Αναλογιζόμενος το βάρος του ονόματος, σχεδόν ντρέπομαι να το αναφέρω κάθε φορά, αλλά πως να το λέω; Τρού αντβέ; :lol:

teogtp
23/05/2019, 11:23
Αναλογιζόμενος το βάρος του ονόματος, σχεδόν ντρέπομαι να το αναφέρω κάθε φορά, αλλά πως να το λέω; Τρού αντβέ; :lol:

Cb xaxaxaxaxaxaxaxaxax
:p

Kickstart
23/05/2019, 13:05
σε είδα νεόπλουτε χθες το απόγευμα χαμοστερνας να φεύγεις με όλα προς το Παντειο για να κανεις δεξια Συγγρου με το ον οφ σκουτερ της χοντα:facepalm: που κάνει ξέρω γω 20 χιλιάρικα και το κρανακι του χιλιάρικου στον αγκώνα περασμένο το μαλλι να ανεμιζει και να στρίβεις προς Συγγρού πλαγιαζοντας (και καλά) μονο τον δεξί ώμο ενώ ο υπόλοιπος έμεινες από την άλλη

νεοσσός
23/05/2019, 14:24
... πλαγιαζοντας (και καλά) μονο τον δεξί ώμο ενώ ο υπόλοιπος έμεινες από την άλλη
Εξαιρουμένων των άλλων στραβών, οι σχολές οδήγησης διδάσκουν αυτό που περιγράφεις ως λανθασμένο: Πρώτα βγάζουμε έξω ώμο και στήθος, κρατώντας τη μοτοσυκλέτα όσο το δυνατόν πιο όρθια. Μόνο σε στροφές-οδόστρωμα που μας παίρνει, βγάζουμε το κάτω μέρος του σώματος.

Μάλλον είδες το Honda X-ADV, που έχει αρχίσει και μου αρέσει πολύ.

Kickstart
23/05/2019, 16:11
Ξερω τι λες...αλλα αυτο που ειδα εγω ίσως δεν το περιεγραψα σωστα...σου λεω για κουλαδι της ασφαλτου...αστο..επρεπε να δεις πως βγηκε απανω στη Συγγρού και πηγε κατευθειαν αριστερη..για το σκουτερ με τιμη γκαρσονιερας δε σχολιαζω καν ειμαι και ανθρωπας του βουνού και καπου ταραζομαι με τις παραξενες εμπνευσεις...απ την αλλη γουστα ειναι αυτα

caesarsk
23/05/2019, 22:29
Είδα βλάκα στην Μεταμόρφωση πάνω σε Transalp με κουβέρτα σαν αυτή που έχουν τα scooter, καί έβριζα για 5 λέπτα...μέχρι να έρθει να σταματήσει δίπλα μου στο φανάρι Καραμανλή και Δεκελείας (στο γνωστό ψαράδικο), ΠΑΝΙΒΛΑΚΑΣ με BMW GS 1200 με κουβέρτα στα πόδια και χούφτες υφασμάτινες όπως αυτές που βάζουν στα παπιά!!!! Τον κοίταζα για ώρα μέχρι που με είδε..."Πρέπει να κρυώνεις πολύ...γιατί δεν παίρνεις ένα αυτόκινητο;" τον ρώτησα και απορούσε

νεοσσός
23/05/2019, 22:48
Αν από τη Λεωφόρο Καραμανλή ανέβαιναν στην κορυφή της Πάρνηθας, είχαν ένα δίκιο. :p

BLiTzER
23/05/2019, 22:53
ΠΑΝΙΒΛΑΚΑΣ με BMW GS 1200 με κουβέρτα στα πόδια και χούφτες υφασμάτινες όπως αυτές που βάζουν στα παπιά!!!! Τον κοίταζα για ώρα μέχρι που με είδε..."Πρέπει να κρυώνεις πολύ...γιατί δεν παίρνεις ένα αυτόκινητο;" τον ρώτησα και απορούσε

Αυτοκίνητο πήρε.

kordix
24/05/2019, 08:30
Αυτοκίνητο πήρε.

Αν είναι το adventure, περίπτερο πήρε.

kordix
24/05/2019, 08:34
Είδα δάσκαλο οδήγησης με το εκπαιδευτικό παπί με το L, να μιλάει στο κινητό, χωρίς κράνος, να περνάει με κόκκινο και να μπαίνει και σε μονόδρομο. :uplate: :cry:


Άσε ρε κουμπάρε καμμία παράβαση και για αύριο, κι αύριο μερα είναι...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
24/05/2019, 11:35
Σε είδα εχθές που κατέβηκα με την οικογένειά μου στο κέντρο και αποφασίσαμε να πάρουμε το λεωφορείο να μιλάς στο κινητό και να οδηγας το λεωφορείο με το ένα χέρι.
Πάρε ένα μπλουτουθ. Κουβαλάς ζωές καραγκιόζη.

GogosLux
24/05/2019, 11:53
Σε είδα εχθές που κατέβηκα με την οικογένειά μου στο κέντρο και αποφασίσαμε να πάρουμε το λεωφορείο να μιλάς στο κινητό και να οδηγας το λεωφορείο με το ένα χέρι.
Πάρε ένα μπλουτουθ. Κουβαλάς ζωές καραγκιόζη.

Του το είπες ή το λες σε εμας να του το πούμε ?? :rolleyes:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
24/05/2019, 12:31
Όχι δε του το είπα. Επειδή έχω τσακωθεί 2 3 φορές με τα παιδιά μπροστά και έφαγα παράκληση απ αυτά να μη το ξανακάνω αποφάσισα να μη ξαναμιλάω όταν είμαστε μαζί. Τα παιδιά όπως ξέρετε οι πιο μεγάλοι είναι περιορισμενος ο χρόνος που περνάνε μαζί μας όσο μεγαλώνουν. Στη περιοχή μας βάλανε δωρεαν λεωφορείο που κατεβαίνει κέντρο. Το έχουν καιρό αλλά εγώ το έμαθα προχθές. Έτσι επειδή έχω αδια και η γυναίκα μου ήταν εχθές πρωί είπαμε να κατέβουμε όλοι οικογενιακος. Προσωπικά είχα να μπω σε λεωφορείο πάνω από 15 Χρόνια. Με τα 2 πιο μικρα δεν είχα μπει ποτέ.Δε θα κάτσω να τσακοθω μπροστά τους. Ούτως ή άλλως του το είπε κάποιος άλλος.

GogosLux
24/05/2019, 12:46
Όχι δε του το είπα. Επειδή έχω τσακωθεί 2 3 φορές με τα παιδιά μπροστά και έφαγα παράκληση απ αυτά να μη το ξανακάνω αποφάσισα να μη ξαναμιλάω όταν είμαστε μαζί. Τα παιδιά όπως ξέρετε οι πιο μεγάλοι είναι περιορισμενος ο χρόνος που περνάνε μαζί μας όσο μεγαλώνουν. Στη περιοχή μας βάλανε δωρεαν λεωφορείο που κατεβαίνει κέντρο. Το έχουν καιρό αλλά εγώ το έμαθα προχθές. Έτσι επειδή έχω αδια και η γυναίκα μου ήταν εχθές πρωί είπαμε να κατέβουμε όλοι οικογενιακος. Προσωπικά είχα να μπω σε λεωφορείο πάνω από 15 Χρόνια. Με τα 2 πιο μικρα δεν είχα μπει ποτέ.Δε θα κάτσω να τσακοθω μπροστά τους. Ούτως ή άλλως του το είπε κάποιος άλλος.

Δεν ειπα να τσακωθεις αλλα με ευγενεια και αναλογη δοση ειρωνίας να του την πεις ΜΠΑΣ και νραπεί - Λεμε τωρα.