PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

slzr
02/08/2019, 00:26
Σε είδα σήμερα με το στρώμα το 650 να ξεκινάς τόσο γαμάτα στα φανάρια στην Καβάλας που δεν σε προλάβαινα ..

Αλλά εκεί που καύλωσα τελείως, ήταν όταν έσκασες μια ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ λαμπάδα ρε φίλε.... Σ'ωραίος!!!!!!!!


(γουστάρω με τρέλα τις σούζες, αλλά είμαι πολύ κότα για να μάθω...) :tooth:

billy84
02/08/2019, 14:01
Ο ένας πίνει τσάϊ απο παπί,ο άλλος με TDΜ απο στρώμα 650.Θεέ μου που οδεύει αυτή η κοινωνία!:bawl:

slzr
02/08/2019, 14:06
Ο ένας πίνει τσάϊ απο παπί,ο άλλος με TDΜ απο στρώμα 650.Θεέ μου που οδεύει αυτή η κοινωνία!:bawl:


:lol:

νεοσσός
02/08/2019, 15:03
Ο ένας πίνει τσάϊ απο παπί,ο άλλος με TDΜ απο στρώμα 650.Θεέ μου που οδεύει αυτή η κοινωνία!:bawl:
Ξέχασες εμένα που με περνάνε παντού και πάντα. Μέχρι και ο doctor_k6 με περνάει στο μπεριφερειακό. :p

DoctoR_k6
02/08/2019, 15:23
Ξέχασες εμένα που με περνάνε παντού και πάντα. Μέχρι και ο doctor_k6 με περνάει στο μπεριφερειακό. :p

Τι να κανω με ποσα να παω...? :lol:

Την κοπελα με το ΜΤ-07 κ το κρανος Μαρκεζ που (λογικα) σε περναει να ξερεις πηρα το αιμα σου πισω...:bawl:

νεοσσός
02/08/2019, 15:57
Τι να κανω με ποσα να παω...? :lol:

Την κοπελα με το ΜΤ-07 κ το κρανος Μαρκεζ που (λογικα) σε περναει να ξερεις πηρα το αιμα σου πισω...:bawl:
Αυτή παίρνει τη στροφή πριν την είσοδο της Περιφερειακής Υμηττού με 120 km/h. Με το scooter τη μπέρασες;

billy84
02/08/2019, 20:25
Ξέχασες εμένα που με περνάνε παντού και πάντα. Μέχρι και ο doctor_k6 με περνάει στο μπεριφερειακό. :p


Δεν πειράζει φίλε εσύ μπορεί να κερδίζεις στην αγάπη!:lol:

νεοσσός
02/08/2019, 20:30
Δεν πειράζει φίλε εσύ μπορεί να κερδίζεις στην αγάπη!:lol:
Για να κερδίσω στην αγάπη, πρέπει να καταφέρω να τη φθάσω πρώτα. :lol:

harris_x
02/08/2019, 21:17
Για να κερδίσω στην αγάπη, πρέπει να καταφέρω να τη φθάσω πρώτα. :lol:

Οδηγεί μηχανή;

Αν ναι κυνήγησέ τη με το ποδήλατο

Billymuse
02/08/2019, 21:33
Tεχεράνη 2019 :lol:


408757

kons
02/08/2019, 22:15
Tεχεράνη 2019 :lol:


408757


Καλά δεν το ήξερες ότι η Αραι έχει μοντέλα για αγκώνες.....απαπα..... τώρα που θα έχει και 13% ΦΠΑ θα πάρει και το υπόλοιπο σετ...

viper1
02/08/2019, 22:39
Tεχεράνη 2019 :lol:


408757

Είσαι σίγουρος οτι είναι από Τεχεράνη η φωτογραφία?

Στο Ιράν πάντως δεν πωλούνται μοτοσυκλετες μεγαλύτερες των 250κε διότι η αστυνομία μέχρι 250κε μηχανάκια έχει. Και αυτό ήταν απάντηση από ντόπιο μοτοσυκλετιστή....ο οποίος φόραγε κράνος....

lleonidas
02/08/2019, 23:26
Tεχεράνη 2019 :lol:


408757

Εδώ το όργανο κάνει σήμα στον οδηγό απέναντι να σταματήσει διότι υποπίπτει σε σοβαρή παράβαση έχοντας αναμμένο μόνο το δεξί προβολάκι της αφρικανούλας :D

karellen
03/08/2019, 08:16
Είσαι σίγουρος οτι είναι από Τεχεράνη η φωτογραφία?


Έννοείται πως δεν είναι Τεχεράνη.Αθήν.. Ζιμπάμπουε ήθελε να πει ο Βασίλης :bawl:

Billymuse
03/08/2019, 11:37
Τεχεράνη του Ευρωπαϊκου Ιραν

tzimidis
03/08/2019, 21:09
Τεχεράνη του Ευρωπαϊκου Ιραν

Το Ζεφύρι της Τεχεράνης του ευρωπαϊκού Ιράν.

Billymuse
03/08/2019, 21:48
Το Ζεφύρι της Τεχεράνης του ευρωπαϊκού Ιράν.

Οσο πάει γινεται και χειρότερο δλδ χαχαχαχ

panoosss
05/08/2019, 01:31
Σε είδα μαλάκα ειδικέ φρουρέ με το παπί σου(το κράνος στον αγκώνα) στην Ηλιουπόλεως να με κορνάρεις από πίσω, ενώ ήμουν ανάμεσα στα αμάξια και να με πιέζεις να έρθεις ντε και καλά να προσπεράσεις. Τελικά ήρθες πλάι μου απλά να με ρωτήσεις από πού αγόρασα την τσάντα. Θα γινόμασταν ένα μάτσο σιδερα με 30χλμ μέσα στη κίνηση γιατί ήθελες να μάθεις από πού αγόρασα την τσάντα. Ήμαρτον δηλαδή, πόσο βλάκας???? Σε ρώτησα αν είσαι σοβαρός και χώθηκες για να ρωτήσεις αυτό και μου απαντάς "Άμα σου δώσω μια κλωτσιά και πας δέκα μέτρα μακριά θα δεις". Σαν κοτα εξαφανίστηκες με την πάπια σου. Έλα ντε όμως που πήγαινα προς το ίδιο μέρος και σε πέτυχα στην Σούτσου που πήγαινες για υπηρεσία. Μολις ήρθα δίπλα άρχισες τσαμπυκάδες αλλά μολις σου είπα οτι είμαι ένστολος και εγώ και αν θες να πάμε στην υπηρεσία σου να το λύσουμε εκανές κακάκια και έφυγες. Κρίμα πάντως, έπρεπε να ασχοληθώ λίγο παραπάνω, να ερθω στην ΓΑΔΑ να σε ζητήσω να τα πούμε. Ανεγκέφαλε μαλάκα. Επειδη εισαι όργανο νομίζεις οτι πρέπει να κάνουμε τουμπεκί.

Και αυτός λκμας που ασχολήθηκε μαζί σου ( για μια τσάντα ) , και εσύ @ρχιδατος που όταν άρχισαν οι τσαμπουκαδες είπες θα τον πας στην υπηρεσία του να του κάνει ντα.. άσε που του εκανες τα μούτρα κρέας με μια ανάρτηση σε ενα forum ..

viper1
05/08/2019, 06:07
Και αυτός λκμας που ασχολήθηκε μαζί σου ( για μια τσάντα ) , και εσύ @ρχιδατος που όταν άρχισαν οι τσαμπουκαδες είπες θα τον πας στην υπηρεσία του να του κάνει ντα.. άσε που του εκανες τα μούτρα κρέας με μια ανάρτηση σε ενα forum ..

Βρε μικρός που είναι ο κόσμος. Βρέθηκε και ο άλλος.....:bawl:

panoosss
05/08/2019, 09:58
Βρε μικρός που είναι ο κόσμος. Βρέθηκε και ο άλλος.....:bawl:

Δηλαδή ? Για κάντο λιανα ή δεν κατάλαβες ότι σχολίασα αυτά που διάβασα ..

jimpap
05/08/2019, 13:06
Σας βλέπω κάθε αύγουστο, Έλληνες τουρίστες, που βγαίνετε για τα μπάνια του λαού να οδηγείτε παραβιάζοντας τον μισό ΚΟΚ.
Σε είδα κι εσένα αδερφέ μου νεοέλληνα που βγήκες με 10 χλμ/ωρα από σούπερ μαρκετ σε επαρχιακό και στήθηκες στη μέση του δρόμου κι ας ερχόμουν εγώ με τη μηχανή και άλλα τρία αμάξια απο πίσω. Ευτυχώς που πάντα φυλάγομαι από κάτι γίδια σαν και του λόγου σου.

Κι εσένα σε είδα γέρο, να μην έχεις κανένα έλεγχο στο αμάξι σου, γιατί με είδες (αν είδε εμένα ή τον Άγιο Πέτρο θα σας γελάσω) και έκανες φρενάρισμα πανικού στο στοπ. Είχε πλάκα όμως να βλέπω τα κεφάλια των άλλων γέρων που ήσασταν στο αμάξι να κοπανάνε μπροστά :bawl:

Κάθε χρόνο και χειρότερα. Ο καθένας την πάρτη του...

sniper
05/08/2019, 15:32
Και αυτός λκμας που ασχολήθηκε μαζί σου ( για μια τσάντα ) , και εσύ @ρχιδατος που όταν άρχισαν οι τσαμπουκαδες είπες θα τον πας στην υπηρεσία του να του κάνει ντα.. άσε που του εκανες τα μούτρα κρέας με μια ανάρτηση σε ενα forum ..

Ε μπορεί να μην ήταν ένστολος. :tooth:

sapila racing
07/08/2019, 09:28
Σας βλέπω με μηχανάκια να πηγαίνετε τελείως όπως νά ναι τώρα που οι δρόμοι έχουν αδειάσει.
Μέσα σε 3 ημέρες είχα 2 περιστατικά ενώ εγώ΄ημουν με το αυτοκίνητο.

Καγκουρα άχρηστε με το ΚΤΜ την γλύτωσες πολύ φτηνά προχτες το απόγευμα, για 20 πόντους θα ησουν πανω στο καπω του Octavia και το KTM σου τροπετο.
Οταν μπαινεις ανάποδα σε μονόδρομο με χιλιόμετρα μάλιστα και δεν το ελέγχεις το μηχανάκι δεν είσαι απλά κάγκουρας αλλά και άχρηστος.

Κι εσυ με το Transalp σημερα το πρωι στην Αχαρνών που περνάς απο δεξιά και κολλητά μπαίνεις ξαφνικά μπροστά και φρενάρεις τέρμα για να στρίψεις έφαγες απλά μια μούντζα. Αλλος στην θέση μου ισως να μην σε είχε παρει χαμπάρι εγκαίρως, να μην φρέναρε έτσι και θα ησουν το λιγότερο ξάπλα.

Μαζευτείτε λίγο γιατί δεν σας βλέπω καλά.

KAGOURO
08/08/2019, 08:59
Σε ειδα αναιδέστατη κ@λογρια να με προσπερνας με το κουτί σε δρόμο της Λεμεσού, ενώ ποδηλατούσα, και στο καπάκι να το τσαρουχώνεις μπροστά μου αναγκαζοντας με σε ενα μεγαλοπρεπές endo....γιατί είδες την κολλητή σου κ@λογρια στο απέναντι πεζοδρόμιο ! Όταν τόλμησα να σου πω οτι αυτή δεν είναι οδηγική συμπεριφορά άρχισες να με στολίζεις μαζί με την κολλητή....! Άλλη μια καθημερινή επιβεβαίωση οτι το νησί δεν ενδείκνυται επουδενί για δίκυκλα....καλά που δεν εφερα την χοντρούλα μαζι μου !!!!!

katsar
08/08/2019, 13:10
Σε είδα Hondaki GTR 150 με τo racetech τελικό και πολύ με άρεσες :blush:

BLiTzER
10/08/2019, 21:47
Π. Ράλλη, από Αθήνα, βλέπω δίπλα μου κίτρινο Vstrom 1000... με ηχοσύστημα και ΜΠΛΕ ΛΕΝΤΑΚΙΑ ΣΤΑ ΓΚΡΙΠ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κάνα χιλιόμετρο πιο κάτω, στο αντίθετο ρεύμα, Varadero με 2 προβολάκια χαμηλά, 2 προβολάκια ψηλά και ένα τεράστιο ορθογώνιο προβολάκι κάτω από το (αναμμένο) φανάρι.

Πολλαπλά τα χτυπήματα. Ντρέπομαι που καβαλάω δίκυκλο ήδη.

spyrval
11/08/2019, 11:27
Σε είδα με τη μαούνα το Varadero να με τυφλώνεις με τα γελοία προβολάκια σου. Λούνα Παρκ καβαλάς ρε φίλε; Κι όχι μόνο αυτό αλλά πήγες να μου την πεις που στο ηχοσύστημα του Strom έπαιζα Τερλέγκα. Γεμίσαμε ποιοτικούς.

:D

harris_x
11/08/2019, 18:28
Π. Ράλλη, από Αθήνα, βλέπω δίπλα μου κίτρινο Vstrom 1000... με ηχοσύστημα και ΜΠΛΕ ΛΕΝΤΑΚΙΑ ΣΤΑ ΓΚΡΙΠ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κάνα χιλιόμετρο πιο κάτω, στο αντίθετο ρεύμα, Varadero με 2 προβολάκια χαμηλά, 2 προβολάκια ψηλά και ένα τεράστιο ορθογώνιο προβολάκι κάτω από το (αναμμένο) φανάρι.

Πολλαπλά τα χτυπήματα. Ντρέπομαι που καβαλάω δίκυκλο ήδη.έλα μη ντρέπεσαι, τα σκούτερ δεν είναι μηχανές :lol:

Η μήπως θα έπρεπε να ντρέπεσαι για άλλο λόγο... :lol:

katsar
12/08/2019, 12:24
Σε είδα σήμερα το πρωί να ξεκινάς να περάσεις τον δρόμο χωρίς να κοιτάξεις.Απλά άρχισες να περπατάς.
Πάλι καλά που πήγαινα χαλαρά και σε είδα αμέσως,μετά από 4-5 βήματα έδωσα μια καλή ξερογκαζιά,τρόμαξες,πήδηξες επιτόπου σαν γάτα και έτρεξες πίσω. :bawl::lol::roflmao:
Χαμογέλασες,σε χαιρέτησα και όλοι καλά,κρίμα που δεν είχα την κάμερα,θα σε έκανα ''διάσημη'',είχε τόσο πολύ γέλιο η αντίδραση σου όταν τρόμαξες.
Ελπίζω από δω και πέρα να βλέπεις τον δρόμο όταν περνάς απέναντι :beer:

ΥΓ loud pipes save lifes λέμε :D

Jimmu
12/08/2019, 16:25
Σε είδα επαναπατριζόμενε βλάχε εκ Γερμανίας να "φυτεύεις" τις γόπες σου στην παραλία της Πάργας...
Όταν σε ρώτησα αν σου επιτρέπουν τέτοιες συμπεριφορές στο "Βάχτενπούτσεν" της Γερμανίας που καμαρώνεις και διατυμπανίζεις πως μένεις μου είπες να κοιτάω τη δουλειά μου.Ευτυχώς σε κράξανε και άλλα δυο παλικάρια από πιο δίπλα και σου κόπηκε λίγο ο βήχας...
Νο hope σ'αυτό το μπουρδέλο που ζούμε..:(

νεοσσός
12/08/2019, 20:50
Νο hope σ'αυτό το μπουρδέλο που ζούμε..:(
Νόου γόουπ εννοείς. :)

toyar
15/08/2019, 19:42
σε ειδα μεσηλικα+10 στο δρομο για χαλκιδα με τις ανοιχτες καμπες να πηγαινεις 130-150 χαλαρα.........σε χαρηκα γιατι ησουν με οτομπιανκι 40 ετων!!
το αμαξακι καλοστημενο κι εσυ μαγκας...........

Panos76
15/08/2019, 23:08
Αν άκουγε και Τουρνά θα ήταν και το πρώτο αλάνι :D

karellen
15/08/2019, 23:44
Αν άκουγε και Τουρνά θα ήταν και το πρώτο αλάνι :D
Μπα,που να το ξανακάνει.

webassasin
16/08/2019, 02:40
Σε είδα σκουτεράκια με κράνος σαν του Magneto.Μα την Παναγία ενοιωσα τα κλειδιά να φεύγουν από την τσέπη μου!! :bawl:

Τον εχω δει και εγω..
Με βλεπω να μπαινω εδω μεσα και να διαβαζω,μετα απο χρονια,γιατι δεν καβαλαω τιποτα πλεον εκτος απο το παπι.
Το RM μου φωναζει στο γκαραζ ,αλλα που να παω..

zoslen
16/08/2019, 09:00
Σας είδα χθες να περνατε κομματια με το πρασινο νιντζα (?) απο την παλια εθνικη στην Κακια Σκαλα, αμφοτεροι φοροντας μοναχα μαγιω. Παρα το στενοτατον του δρομου περναγατε ξυστα αναμεστα στα οχηματα των 2 ρευματων. Γιατι τετοια περιφρονηση για τη ζωη σας ρε (ανεγκεφαλα) παλουκαρια;;

stratoss2
19/08/2019, 15:39
Σε είδα χθες το απόγευμα στην Π.Ε.Ο. Αθηνών Κορίνθου στο ύψος της Κινέτας λίγο πριν το Γλαρό να κόβεις και να ρωτάς αν όλα ήταν εντάξει. Δεν πρόλαβα να δω τι μηχανάκι καβάλαγες αλλά πρόλαβα να σκάσω χαμόγελο καθώς είδα αληθινό μοτοσυκλετιστή μετά από καιρό.

Επίσης πριν μια εβδομάδα σταματήσες με το αμάξι σου να βοηθήσεις να σηκώσουμε μότο φίλου που την είχαν ξαπλώσει κάτω και ένω μέσα είχες την παρεά σου.

Καλούς δρόμους να έχετε και οι δύο σας!

Tycho Moon
19/08/2019, 15:58
Σε είδα με την κορούλα σου να ετοιμάζεστε να ανεβείτε στο σκουτεράκι σου, να ανοίγεις τη μπαγκαζιέρα, να βγάζεις ένα ζευγάρι επιγονατίδες και επιαγκωνίδες, να τις δίνεις στο κοριτσάκι (περίπου 10-12χρ), να τη βοηθάς να τις φορέσει σωστά στη θέση τους και εκεί που περίμενα να ξαναπάς στη μπαγκαζιέρα να βγάλεις τίποτα κράνη, σε βλέπω να καβαλάτε και να φεύγετε ξεκράνωτοι και οι δύο και εγώ να μένω μ@λάκας... :confused:

kostasagk
20/08/2019, 09:18
κυριακη γυρνώντας από το πλοιο από πατρα για αθηνα παρολο την κινηση ειδα 2 μονο ιχιδες να κανουν παπαριες-ειδα όμως στα διοδια μια BMW να πληρωνει να παιρνει την αποδειξη και να την πεταει κατω.....και δεν ηταν και κανενας πιτσιρικας κριμα

GogosLux
22/08/2019, 10:36
Σε ειδα στην Λουκέρνη και σε χάζευα για ώρα :eek: ωραιο Batmoto :D

409303

409304

409305

409306

young jedi
23/08/2019, 11:15
Σε είδα προχθές με το γιαπωνέζικο supersport στα διόδια της Ελευσίνας στο ρεύμα προς Αθήνα να περνάς από το κενό της τελευταίας μπάρας με 150(;) αέρα χωρίς φυσικά να πληρώσεις με την πινακίδα ... μουτζουρωμένη...

Ένας χριστιανός μόλις είχε πληρώσει και αφού πέρασες εσύ του έκλεισε η μπάρα πάνω του..

Χάρηκα ιδιαιτέρως που άκουσα την κοπέλα να αναφέρει στην συχνότητα ΖΖΕ *** κλπ ... Οτι κι αν σημαίνει αυτό....

(Η τεχνολογία ξεπερνά την βλακεία)

spyrval
23/08/2019, 19:39
Είδα κι εγώ φέτος στην Εθνική δύο να περνάνε διόδια χωρίς να πληρώσουν. Και οι δύο....με αμάξι και να πω την αλήθεια πρώτη φορά βλέπω κάτι εκτός από μηχανές. Ένα smart με γαλλικές πινακίδες που κόλλησε εκατοστά πίσω από ένα φορτηγό και έναν χωρίς πινακίδες που κόλλησε πίσω από αμάξι που πέρασε με e-pass. Δεν πίστευα ότι υπάρχει χρόνος για δεύτερο αυτοκίνητο...

billy84
23/08/2019, 22:16
Είδα κι εγώ φέτος στην Εθνική δύο να περνάνε διόδια χωρίς να πληρώσουν. Και οι δύο....με αμάξι και να πω την αλήθεια πρώτη φορά βλέπω κάτι εκτός από μηχανές. Ένα smart με γαλλικές πινακίδες που κόλλησε εκατοστά πίσω από ένα φορτηγό και έναν χωρίς πινακίδες που κόλλησε πίσω από αμάξι που πέρασε με e-pass. Δεν πίστευα ότι υπάρχει χρόνος για δεύτερο αυτοκίνητο...

Όταν ειναι να γλιτώσει κανείς λεφτά ΠΑΝΤΑ υπάρχει χρόνος!:lol:

young jedi
23/08/2019, 22:58
Όταν ειναι να γλιτώσει κανείς λεφτά ΠΑΝΤΑ
υπάρχει χρόνος!:lol:

Ας κολλήσει κάποιος πίσω μου στη λωρίδα του epass και θα μου κάνει δήλωση ατυχήματος...

buckley
24/08/2019, 11:48
Ελληναρά με το 4πορτο vitara με τη μπαγκαζιέρα εσύ που πριν ένα 10λεπτο ανέβαινες την Καποδιστρίου - Παπανικολή και μέσα σε 2χλμ έκανες 18 αλλαγες λωρίδας (τις μισές χωρίς φλας) σε πληροφορώ ότι δεν κέρδισες τίποτα ,2 αυτοκίνητα πίσω σου ήμουν.Α και το πιο σπουδαίο κυκλοφορούν και μηχανάκια ξέρεις ,αλλά να μου πεις τι να νοιώσεις :moutza: ,το ντουκάτι αυτοκόλλητο στο πίσω τζάμι σε μάρανε :bawl:

BLiTzER
24/08/2019, 11:52
το ντουκάτι αυτοκόλλητο στο πίσω τζάμι

That explains it.

kordix
25/08/2019, 07:53
Σε είδα κακόμοιρο cb 400 superfour που κάποιος κάφρος, αχρείος και βέβηλος, πέταξε την υπέροχη ουρα σου και αλλα πολλά και σε έκανε χιπστερο-cafe-racer.

νεοσσός
25/08/2019, 09:49
Έχω δει μερικά πολύ προσεγμένα superfour στο δρόμο και τα θαυμάζω. Φρέσκο βάψιμο και Ohlins ο ένας, με τον κινητήρα να στροφάρει σαν καινούριος. Είχα κάνει με τέτοιο μαθήματα οδήγησης, αλλά ήταν μέτρια συντηρημένο εκείνο. Μου άρεσε πολύ η θέση οδήγησης και το ζύγισμά του, αλλά ο κινητήρας μού είχε φανεί ράθυμος.

Eiver
25/08/2019, 18:42
σας ειδα ενω οδηγουσα αυτοκινητο να με προσπερνατε (μια varadero 1000 kai strom 650 μαλλον ) και ενω με προσπερασατε μπηκατε πολυ αποτομα δεξια,σχεδον φρεναρα για να μην σας χτυπησω και συνεχισατε αμεριμνοι συζητωντας με το συνεπιβατη και οδηγωντας αργα χωρις να εχετε αντιληφθει το παραμικρο....εντελως αψυχολογητες,απροβλεπτες και ηλιθιες ενεργειες

sanctusan
28/08/2019, 10:03
Σας είδα Prophet of Rage και τα δώσατε όλα.
Τα δώσαμε και εμείς......

Coyote.V
28/08/2019, 10:42
Σε είδα φίλε στο φανάρι Τατοίου και Καραμανλή, ήσουν με ενα σκουτερ 250 και φορούσες μια μαύρη μπλούζα με άσπρα γράμματα που έλεγε ότι η μοτοσυκλέτα είναι ζωή.... αλλά δεν φορούσες κράνος.

Ε[ειδή ήσουν πολύ μπροστά στο φανάρι (είχες περάσει την διάβαση των πεζών) κούμπωσα ταχύτητα για να σε πλησιάσω να σου πω ότι η ζωή είναι το κράνος.... αλλά εσύ νόμιζες οτι άναψε πράσινο και έφυγες με καρακκόκινο...

Εγώ έμεινα στο φανάρι χωρίς να κουνηθώ και τραβούσα τα μαλλιά μου (πάνω από το κράνος εννοείται) ... αν σε χτυπούσε κανείς θα είχα και τύψεις... :(

sanctusan
30/08/2019, 00:28
Σας είδα δίπλα μου 00:30 στο Κοτσόβολο στην Ηλιούπολη μόλις είχα κατέβει από το λεωφορείο της δουλειάς να μου δίνετε εκκλησιαστικό φυλλάδιο και να με πιάνει από την πλάτη του τύπου ''είμαστε φιλαράκια". Ο ένας πάνω σε scooter και ο άλλος μόλις είχε κατέβει.
Πριν προλάβεις να πεις κουβέντα σταματάω, τρως στραβωμένο βλέμμα και κάνεις πίσω. Το φυλλάδιο στον κάδο.

Τι θέλουν νυχτιάτικα?

Acacius
30/08/2019, 02:23
Σε είδα κατά τα μεσάνυχτα στο φανάρι του ΙΚΑ, μπλε-άσπρο Τζίξερ, με δίσκους μαργαρίτες, πινακίδα σε εμφανή θέση (σπάνιο) και Ακράπα που δεν έσπαγε τύμπανα/ούμπαλα (ανήκουστο). Φορούσες κράνος, όπως και η συνεπιβάτις σου και έφυγες μπροστά ανοίγοντας όμορφα, χωρίς βία. Συνεχίζατε στο Γιόφυρο όταν βγήκα για Εθνική. Ζήλεψα λίγο μέσα στο αμάξι...

SoR
30/08/2019, 08:53
Όταν ειναι να γλιτώσει κανείς λεφτά ΠΑΝΤΑ υπάρχει χρόνος!:lol:

θυμάμαι πριν χρόνια πήγα θήβα για βόλτα να δώ ενα φιλαράκι. εκανε πολύ κρύο και στα διόδια στις αφίδνες ηταν 3 αυτοκίνητα στην ίδια σειρά. λεω ε νταξ θα περάσω με τον τελευταίο που ήταν και νέος οδηγός και είχε Ν.
μην τα πολυλογώ, πλήρωσε ο 1ος και πέρασαν και οι 3 μαζί του και περίμενα να έρθει επόμενο αμάξι....

DriveR
31/08/2019, 23:04
Σας είδα που παρατήσατε το αμάξι στην κλειστή στροφή διαλυμένο και οι άλλοι να έχετε πέσει στον γκρεμό με το αμάξι, δεν πήρατε μέτρα αποτροπής καινούριου ατυχήματος ούτε καλέσατε τροχαία τπτ, φωνάζατε κάτι φανταστικά και όλοι ήταν στο φανταστικό σοκ, έπρεπε να έρθω εγώ να πάρω μέτρα για εσάς και τους υπόλοιπους οδηγούς που θα την είχαν πατήσει, έτσι ώστε εσείς υβρίδια να συνεχίσετε την "διασκέδαση" σας! Ήταν η "νεολαία" του σήμερα, τίγκα στο αλκοολ και τα ναρκωτικά.

Το κορυφαίο όλων, αυτός που ήρθε από την τροχαία έβαλε τον κώνο μόλις κάποια μέτρα σε κλειστή στροφή, κοινωνία υβριδίων!

o teos
01/09/2019, 02:19
Υβρίδιο είναι το αποτέλεσμα της διασταύρωσης δύο γενετικά ανόμοιων ατόμων, τα οποία όμως εκφράζουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό με διαφορετικό τρόπο. Πιο συγκεκριμένα αφορά την ανάμιξη μέσω εγγενούς αναπαραγωγής, δύο ζώων ή φυτών από διαφορετικές ράτσες, ποικιλίες, είδη ή γένη.


:whiteflag::hunter:

karateo
01/09/2019, 18:18
Σε είδα δολοφόνε τουρίστα (Ρώσος?) με το ενοικιαζόμενο 1000άρι
να ξεκινάς προσπέραση με ορατότητα για να περάσεις μόνο εμένα με ασφάλεια
και να συνεχίζεις επάνω στη δεξιά στροφή χωρίς ΚΑΜΙΑ ορατότητα να προσπερνάς ΙΧ, ΠΟΥΛΜΑΝ, ΙΧ και Φορτηγό που μετέφερε εκσκαφέα.

Ανατρίχιασα και έκατσα δεξιά περιμένοντας το πυροτέχνημα αλλά ευτυχώς τη γλύτωσαν πολλά άτομα.

5 λεπτά ήμουν απο πίσω απο το κομβόι και δεν είχα επιχειρήσει παρόλο που έχω το γκάζι γιατί δεν υπήρχε ασφαλές πέρασμα και σεβόμουν το μπροστινό μου ΙΧ που θα περνούσε πρώτος όποτε μπορούσε.

Πιο κάτω πάλι προσπέραση ενώ ερχόταν απο το αντίθετο άλλος παρόλο που έπρεπε να βγείς ολόκληρος στο αντίθετο ρεύμα.


Τί να πω?

DoctoR_k6
03/09/2019, 08:53
Σας βλεπω καθημερινα ποσους μ@λακες να οδηγειται με το δαχτυλο στην σκανδαλη (κορνα) ενω καλα καλα δεν μπορειται να σταθειτε ορθιοι ή να κανετε μια διηθηση.
Εν τω μεταξυ φαινεται ποσοι απο αυτους ηταν παπιαδες που κανανε upgrade σε σκουτερ... :moutza:

katsar
03/09/2019, 09:43
και να συνεχίζεις επάνω στη δεξιά στροφή χωρίς ΚΑΜΙΑ ορατότητα να προσπερνάς ΙΧ, ΠΟΥΛΜΑΝ, ΙΧ και Φορτηγό που μετέφερε εκσκαφέα

Πιο κάτω πάλι προσπέραση ενώ ερχόταν απο το αντίθετο άλλος παρόλο που έπρεπε να βγείς ολόκληρος στο αντίθετο ρεύμα.



Μια κανονική μέρα όλο αυτό ,σχεδόν σε κάθε στροφή στην Πατρών Πύργου :)

pektis
03/09/2019, 09:59
Σε ειδα θειτσα με το ποδηλατο σου, να εισαι αναποδα σε μονοδρομο και να σε αποφευγω ύστερα απο στροφη...
Μα καλα...πόσο μυαλό...πόσο;;

tzarot
04/09/2019, 10:03
Αφιερωμένο στον Υπερηλίθιο "μοτοσυκλετιστή" και "πατέρα", που σήμερα στην εθνική με κατεύθυνση την Αθήνα πάνω σε παλιό transalp μαζί με τον γιό του (11-13 χρόνων), εννοείται χωρίς κράνος ο ίδιος και με ένα διαλυμένο κράνος του στο κεφάλι του γιού του!!! πήγαινε με 0 και φρεναριστός, στην έξω αριστερά ενδιάμεση διαχωριστική κλείνοντας τους πάντες και αδιαφορώντας για τα πάντα. Υπερηλίθιε βλάκα, θέλεις να πας τόσο αργά πήγαινε δεξία και μην παίρνεις στο λαιμό σου το μικρό παιδί. Αντε γαμήδια...

BLiTzER
04/09/2019, 10:15
Χτες στην Κηφισίας, είμαι αριστερή λωρίδα διήθησης και ξαφνικά τα μηχανάκια μπροστά μου πλακώνονται στα φρένα. Λίγα μέτρα μετά αδειάζει κάπως ο δρόμος, προσπερνούν όλοι, φτάνει η σειρά μου και βλέπω... 50άρη ποδηλάτη, αριστερή λωρίδα διήθησης, με ταχύτητα αναπηρικού αμαξιδίου. Χωρίς υπερβολή. Τον προσπερνούσαν όλοι από παντού κι αυτός εκεί, πάνω στη διαχωριστική, να χαροπαλεύει με τα πετάλια...

o teos
04/09/2019, 10:45
Χτες στην Κηφισίας, είμαι αριστερή λωρίδα διήθησης και ξαφνικά τα μηχανάκια μπροστά μου πλακώνονται στα φρένα. Λίγα μέτρα μετά αδειάζει κάπως ο δρόμος, προσπερνούν όλοι, φτάνει η σειρά μου και βλέπω... 50άρη ποδηλάτη, αριστερή λωρίδα διήθησης, με ταχύτητα αναπηρικού αμαξιδίου. Χωρίς υπερβολή. Τον προσπερνούσαν όλοι από παντού κι αυτός εκεί, πάνω στη διαχωριστική, να χαροπαλεύει με τα πετάλια...

Γιατί δεν σταμάτησες να τον πάρεις ρε παλιοτεντιμποι να τον πετάξεις κάπου τον άνθρωπο........μαζί με το ποδήλατο...........καιάδα μεριά κατά προτίμηση....:D

buckley
04/09/2019, 10:56
Χτες στην Κηφισίας, είμαι αριστερή λωρίδα διήθησης και ξαφνικά τα μηχανάκια μπροστά μου πλακώνονται στα φρένα. Λίγα μέτρα μετά αδειάζει κάπως ο δρόμος, προσπερνούν όλοι, φτάνει η σειρά μου και βλέπω... 50άρη ποδηλάτη, αριστερή λωρίδα διήθησης, με ταχύτητα αναπηρικού αμαξιδίου. Χωρίς υπερβολή. Τον προσπερνούσαν όλοι από παντού κι αυτός εκεί, πάνω στη διαχωριστική, να χαροπαλεύει με τα πετάλια...

Πστ, για λίγο το νου σου μικρέ...:bawl:

o_gavros
04/09/2019, 11:22
Χτες στην Κηφισίας, είμαι αριστερή λωρίδα διήθησης και ξαφνικά τα μηχανάκια μπροστά μου πλακώνονται στα φρένα. Λίγα μέτρα μετά αδειάζει κάπως ο δρόμος, προσπερνούν όλοι, φτάνει η σειρά μου και βλέπω... 50άρη ποδηλάτη, αριστερή λωρίδα διήθησης, με ταχύτητα αναπηρικού αμαξιδίου. Χωρίς υπερβολή. Τον προσπερνούσαν όλοι από παντού κι αυτός εκεί, πάνω στη διαχωριστική, να χαροπαλεύει με τα πετάλια...

"Ρε κάνε άκρη ρεεεεεε" ©
Μου έτυχε την περασμενη βδομάδα υποψήφιος τουρντεφρανσερ στην Ποσειδώνος ντάλα μεσημέρι.
Ανταλλάχθηκαν οι σχετικές ευχές αγάπης, όρεξη για επιπλέον πολιτισμένο διάλογο στην άκρη δεν είχε οπότε σηκώθηκα κι εφυγα.

buckley
04/09/2019, 11:25
"Ρε κάνε άκρη ρεεεεεε" ©

Άρχισες το πετάλι ρε :p:bawl:

sniper
04/09/2019, 11:32
Χτες στην Κηφισίας, είμαι αριστερή λωρίδα διήθησης και ξαφνικά τα μηχανάκια μπροστά μου πλακώνονται στα φρένα. Λίγα μέτρα μετά αδειάζει κάπως ο δρόμος, προσπερνούν όλοι, φτάνει η σειρά μου και βλέπω... 50άρη ποδηλάτη, αριστερή λωρίδα διήθησης, με ταχύτητα αναπηρικού αμαξιδίου. Χωρίς υπερβολή. Τον προσπερνούσαν όλοι από παντού κι αυτός εκεί, πάνω στη διαχωριστική, να χαροπαλεύει με τα πετάλια...

Τα ζούμε καθημερινά με τα σκούτερ αυτά, τώρα βγήκες στο δρόμο πρώτη φορά;

MikeG
04/09/2019, 11:43
Τα ζούμε καθημερινά με τα σκούτερ αυτά, τώρα βγήκες στο δρόμο πρώτη φορά;


Δηλαδή καβαλας σκουτερ;

sniper
04/09/2019, 12:04
Δηλαδή καβαλας σκουτερ;

Άλλοι τα καβαλάνε, και γκρινιάζουν κιόλας.

BLiTzER
04/09/2019, 12:25
Τα ζούμε καθημερινά με τα σκούτερ αυτά, τώρα βγήκες στο δρόμο πρώτη φορά;

Συνάντησα κι ένα 954 στον δρόμο... :lol:

sniper
04/09/2019, 13:31
Συνάντησα κι ένα 954 στον δρόμο... :lol:

Παίξε κάνα Τζοκερ. :bawl:

kordix
04/09/2019, 13:48
Είσοδος στην περιφερειακή οδό Υμηττού και τύπος με σκούτερ που ήταν σταματημένος στη ΛΕΑ ας πούμε, το κόβει κάθετα με φόρα:moutza: και λίγο ανάποδα :eek: για να βγει προς Κατεχάκη στην παρατεταμένη την ώρα που ο δρόμος είχε κίνηση. Παραλίγο να δημιουργήσεις καραμπόλα βλαμένε. Από το να σκοτωθείς και να μπλέξεις και άλλους πλήρωσε το 1.40 και βγες στου Παπάγου Καραγκιόζη.

Άντε να χειμωνιάσει να στρώσει λίγο το πράμα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/09/2019, 15:45
[QUOTE=tzarot;3007989Υπερηλίθιε βλάκα, θέλεις να πας τόσο αργά πήγαινε δεξία και μην παίρνεις στο λαιμό σου το μικρό παιδί. Αντε γαμήδια...[/QUOTE]

Και μην παιρνεις τρανσαλπ:lol:

George_Sp
06/09/2019, 13:06
Σε είδα μετά από 7χρόνια χωρισμού στη Ρόδο! :eek:




409608


Με τα ίδια λάστιχα που φόραγα τότε :cry:

Cpt. Haddock
07/09/2019, 21:04
Σας ειδα να φευγετε απο το ξενοδοχειο χθες το πρωι. 4 αγγλαρες με 4 αγγλιδες. 2 Thruxton, ενα scrambler κι ενα Street Triple. Διπλα η μπλε γρια κοτα απο το Χινκλεϋ καμαρωνε σα γυφτικο σκεπαρνι μαζι με το αφεντικο της. Σας ζηλεψα ρε κωλοπαιδα, καλο δρομο, godspeed :beer:

kordix
08/09/2019, 07:04
Σε είδα φίλε με το καινούργιο Kawa z 900rs δίχρωμο στο σωστό χρώμα.

Φτου φτου σκόρδα, κούκλα είναι.

Road Pirat
10/09/2019, 14:26
Σε είδα Ducati Street fighter 1098s σε κόκκινο. Τι μηχαναρα είναι αυτή ρε, ακόμα μου τρέχουν τα σάλια

buckley
13/09/2019, 14:45
Σε είδα 25ρη να ανεβαίνεις την Παπανικολή προ 10λέπτου με το άψογο iso rivolta fidia και παραλίγο να μου φύγει το τιμόνι :cry:
Κρίμα που δεν πρόλαβα να βγάλω φωτό .

DimisK
13/09/2019, 15:21
Σε είδα ταρίφα με το μερσεντέ χθες το βράδυ να βγαίνεις ανεξέλεγκτα από στενό, στη ΣΤΑΔΊΟΥ παρακαλώ!!!, για να την περάσεις ΚΑΘΕΤΑ!, και να φρενάρεις τελευταία στιγμή ~1μ από το αριστερό μου πόδι!
Συνέχισες ακάθεκτος στο απέναντι στενό ;)


Τι να πω παίδες...ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ 104!

rainmike
13/09/2019, 19:20
Σε ειδα σήμερα στο πάρκινγκ του αεροδρομίου,κοκκινο daytona 675 naked με τιμονιερα και γαμω τις customies

KAGOURO
13/09/2019, 20:55
409811
Σε ειδα και σκεφτηκα οτι εισαι η εκδίκηση των στρωματεξ και βαρκαντερο με προβολακια....χαχα!

KAGOURO
13/09/2019, 21:00
409812
και μια προφιλ....

Tsber
14/09/2019, 09:34
και μια προφιλ....

Λατέρνα φ̶τ̶ώ̶χ̶ι̶α̶ ̶κ̶α̶ι̶ ̶φ̶ι̶λ̶ό̶τ̶ι̶μ̶ο̶

teo_g7
16/09/2019, 22:46
Σε είδα Τόλια στα καινούργια τούνελ στο Δέλτα Φαλήρου αλλά ημαν με κόσμου...

VANDA
18/09/2019, 10:53
Κάποιον είδα χθες το μεσημέρι (με αυτοκόλλητα μοτό στο κράνος) στην κάθοδο της Κηφισίας.
Τον κοίταξα καλά καλά.. αλλά δεν κατάλαβα ποιος ήταν. :lol:

kostasagk
20/09/2019, 09:28
γιατι κυκλοφορουν στους δρομους τοσοι μ...κες και ιδιως σκουτεραδες?(και εγω εχω) συγκεκριμενα αυτή η βλακεια στο κυβο που κανουνε να χωνονται μετυ δυο μοτο -σκουτερ,αναμεσα στα αυτοκίνητα δεν το εχω καταλαβει τι κερδιζουν στο φαναρι συναντιομαστε στο φαναρι.....σημερα όπως και άλλες φορες βρεθηκε ο ηλίθιος ,στους τοσους που πηγαίναμε στην σειρα , να αρισει τα χωσίματα ,βαζοντας σε κινδυνο τον καθενα μας ,για το ιδιο δεν με ενδιαφερει ,αν θελει να χτυπηση η να αυτοκτονηση πρόβλημα του ,οι αλλοι τι φταινε...το κακο δεν είναι μεγαλοι ανθρωποι αλλα νεοι,λεμε για παιδεια αρα οι παλιοι είχαμε εχουμε και οι νεοι όχι ? αν κατεβεις με καμμια σιδεροβεργα και τον σπασεις στο ξυλο μαζι με το μηχανακι τι θα λενε? ο αλητης πο εδειρε το κακομοιρο το παιδι? μαλλον είναι οι αυτοκινητοβιοι που πηρανε ένα σκουτερ και νομιζουν ότι ο δρομος είναι δικος τους.....εχει και μερικους χεραδες αναμεσα ,να μην τα λεμε μονόπλευρα ....

BLiTzER
20/09/2019, 09:40
Μπα, δεν είναι θέμα παιδείας, θέμα χεριών είναι.

karateo
20/09/2019, 09:52
γιατι κυκλοφορουν στους δρομους τοσοι μ...κες και ιδιως σκουτεραδες?(και εγω εχω) συγκεκριμενα αυτή η βλακεια στο κυβο που κανουνε να χωνονται μετυ δυο μοτο -σκουτερ,αναμεσα στα αυτοκίνητα δεν το εχω καταλαβει τι κερδιζουν στο φαναρι συναντιομαστε στο φαναρι.....σημερα όπως και άλλες φορες βρεθηκε ο ηλίθιος ,στους τοσους που πηγαίναμε στην σειρα , να αρισει τα χωσίματα ,βαζοντας σε κινδυνο τον καθενα μας ,για το ιδιο δεν με ενδιαφερει ,αν θελει να χτυπηση η να αυτοκτονηση πρόβλημα του ,οι αλλοι τι φταινε...το κακο δεν είναι μεγαλοι ανθρωποι αλλα νεοι,λεμε για παιδεια αρα οι παλιοι είχαμε εχουμε και οι νεοι όχι ? αν κατεβεις με καμμια σιδεροβεργα και τον σπασεις στο ξυλο μαζι με το μηχανακι τι θα λενε? ο αλητης πο εδειρε το κακομοιρο το παιδι? μαλλον είναι οι αυτοκινητοβιοι που πηρανε ένα σκουτερ και νομιζουν ότι ο δρομος είναι δικος τους.....εχει και μερικους χεραδες αναμεσα ,να μην τα λεμε μονόπλευρα ....


Μου θύμισες τα πιο επικίνδυνα μου χρόνια με το παπί που εκτός απο τα χωσίματα, ανέβαινα σε πεζοδρόμια και κατέβαινα με πετάγματα, έμπαινα σε βενζινάδικα για να παρακάμψω την κίνηση και γενικά έβρισκα περάσματα απο οπουδήποτε!

Αφού ζώ και δεν σκότωσα κανέναν πάλι καλά.


Παραδόξως δεν έσφαζα ποτέ κόκκινο, δεν έκανα ποτέ κόντρες και γενικά δεν είχα ποτέ ατύχημα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/09/2019, 13:03
Μου θύμισες τα πιο επικίνδυνα μου χρόνια με το παπί που εκτός απο τα χωσίματα, ανέβαινα σε πεζοδρόμια και κατέβαινα με πετάγματα, έμπαινα σε βενζινάδικα για να παρακάμψω την κίνηση και γενικά έβρισκα περάσματα απο οπουδήποτε!

Αφού ζώ και δεν σκότωσα κανέναν πάλι καλά.


Παραδόξως δεν έσφαζα ποτέ κόκκινο, δεν έκανα ποτέ κόντρες και γενικά δεν είχα ποτέ ατύχημα.

Τώρα τα λες αυτά?Της προαλες που ανέβασε ο άλλος ενα βίντεο με το τζιεςεξαρ αν θυμάμαι καλά που περνούσε κάτω απο τη γέφυρα με 200 και είχε ενα εκατομύριο βίους εισουν ένας απο αυτους που αντέδρασε πολύ.Όταν τον υποστήριξα λοιπον μου την ειπές και εμενα.Σου είχα πει τοτε οτι μικρός εση μαλακιες δεν έκανες η εισουν απο αυτους που δεν έχουν κανει καμια παρανομία στη ζωή τους?
Συγνώμη φιλέ καρατεο αλλά δε μπορουσα να το προσπερασω.Αυτά πρεπει να λεγονται:wave2:

BLiTzER
20/09/2019, 13:06
Ο καθένας ορίζει τις μαλακίες όπως τον βολεύουν.

Ή μέχρι όπου φτάνουν τα χέρια του. Συνήθως αυτό.

(Γενικά μιλώντας, δεν απευθύνομαι στον καρατεό.)

AUFGEBRACHT
20/09/2019, 13:24
Ο καθένας ορίζει τις μαλακίες όπως τον βολεύουν.

Ή μέχρι όπου φτάνουν τα χέρια του. Συνήθως αυτό.

(Γενικά μιλώντας, δεν απευθύνομαι στον καρατεό.)


Το πρόβλημα έγκειται στο όταν υπερεκτιμά κάποιος τα χέρια του και κάνει, ή γίνεται, η μαλακία... Άσε που αν το πάρουμε και κυριολεκτικά, μαλάκας είναι αυτός που ασχολείται αποκλειστικά με τα χέρια του...

Και μιας και είμαι στην ενότητα, ας πω κι εγώ για τον κάφρο με το παπί που είδα σήμερα, ξεκράνωτος εννοείται, μπήκε στο αντίθετο ρεύμα για να φτάσει πρώτος μπροστά στο φανάρι... βλέμμα και ύφος "έχω πιάσει τον Πάπα από τα @ρχίδια και κοιτάξτε τι έξυπνος που είμαι και δεν περιμένω"... ήταν τυχερός που δεν ήταν κάφρος ο οδηγός του φορτηγού που έστριψε κανονικά δεξιά με πράσινο, πάτησε φρένο για να μην τον πατήσει, λογικά τώρα θα έχει στεγνώσει το σώβρακο από το σκατό του εποχούμενου κάφρου...

karateo
20/09/2019, 13:46
Τώρα τα λες αυτά?Της προαλες που ανέβασε ο άλλος ενα βίντεο με το τζιεςεξαρ αν θυμάμαι καλά που περνούσε κάτω απο τη γέφυρα με 200 και είχε ενα εκατομύριο βίους εισουν ένας απο αυτους που αντέδρασε πολύ.Όταν τον υποστήριξα λοιπον μου την ειπές και εμενα.Σου είχα πει τοτε οτι μικρός εση μαλακιες δεν έκανες η εισουν απο αυτους που δεν έχουν κανει καμια παρανομία στη ζωή τους?
Συγνώμη φιλέ καρατεο αλλά δε μπορουσα να το προσπερασω.Αυτά πρεπει να λεγονται:wave2:

Στο πεζοδρόμιο ανέβαινα με 1η και το ίδιο και το πέταγμα. Παπάκι είχα!
Στο πεζοδρόμιο δεν είχε κόσμο εννοείται.
Μιλάω για 62 Μαρτύρων που θυμάμαι.

Το "Αφού ζώ και δεν σκότωσα κανέναν πάλι καλά." είναι υπερβολή αφού στα τόσα χρόνια μία φορά κινδύνεψα να πατήσω ένα παιδί με ποδήλατο που 500μ απο το σπίτι μου πετάχτηκε μπροστά μου.
Και επειδή οδηγούσα μέσα στο χωριό με την κατάλληλη ταχύτητα κατάφερα και μας γλίτωσα.


Τί συγκρίνεις?
Το τούνελ που σκοτώθηκε άνθρωπος πρόσφατα και έγινε και άλλο ένα τροχαίο πριν 1-2 χρόνια?
Που κάνει σούζα και προσπέραση μέσα στο τούνελ και φυσικά αναστροφές μέσα στην κίνηση?
Ή το παρακάτω?
https://www.youtube.com/watch?v=sG2YCLlcFro


Με έναν κάγκουρα με το παπάκι που κάνει ταρζανιές σε άδεια πεζοδρόμια με <50χλμ/ώρα στην 62 Μαρτύρων?

PaNick67
20/09/2019, 13:50
Μπα, δεν είναι θέμα παιδείας, θέμα χεριών είναι.

Ουτε παιδειας, ουτε χεριων ειναι. Θεμα αγνης και ανοθευτης βλακειας ειναι. Γιατι οταν σε πηγμενους δρομους εισαι το 5ο -7ο -10ο μηχανακι που κανει διηθηση και θες να τους περασεις ολους, βλακας εισαι.
Ας ξυπναγες νωριτερα, ας αλλαζες δρομολογιο, ας φτασεις αργοπορημενος τελος παντων απο το να ρισκαρεις την σωματικη ακεραιοτητα την δικη σου και των γυρω σου.

ΥΓ: δεν παει σε εσενα αυτο, με αφορμη το ποστ σου.


ΥΓ2: Αυτο παει σε εσενα. Επειδη πολλες φορες διαβαζω για "χερια" κλπ, τα νοσοκομεια και τα νεκροταφεια γεματα απο "χεραδες" ειναι.

BLiTzER
20/09/2019, 14:10
τα νοσοκομεια και τα νεκροταφεια γεματα απο "χεραδες" ειναι.

Πηγή;

kordix
20/09/2019, 14:18
Σε είδα βρόχα και σε ένιωσα ως το σώβρακο πριν λίγο στην Κατεχάκη. Πολύ νερό και η άσφαλτος κλασσικα γλιστραγε σα γυαλί, προσοχή!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/09/2019, 14:26
Δε συγκρινω τίποτα φιλέ καρατεο.Απλα αναφέρα ενα γεγονος.Όλοι κάποια στιγμη φασκουμε και αντιφασκουμε.Δε κακο:lol:

karateo
20/09/2019, 14:32
Δε συγκρινω τίποτα φιλέ καρατεο.Απλα αναφέρα ενα γεγονος.Όλοι κάποια στιγμη φασκουμε και αντιφασκουμε.Δε κακο:lol:

οκ έχω μάλλον άλλα κριτήρια και κάνω έναν διαχωρισμό στο ένα με το άλλο γιατί δε βρίσκω να αντιφάσκω κάπου :)
εξάλλου δεν είπα ποτέ ότι είμαι 100% νόμιμος
ξαναδιάβασε τα ποστ μου σε εκείνο το τοπικ και θα καταλάβεις

και διάβασε και τις απαντήσεις που σου έδωσαν και άλλα μέλη

μπορεί επειδή πέρασε καιρός να τα έχεις μπερδέψει και λίγο :p

katsar
20/09/2019, 14:34
Μου θύμισες τα πιο επικίνδυνα μου χρόνια με το παπί που εκτός απο τα χωσίματα, ανέβαινα σε πεζοδρόμια και κατέβαινα με πετάγματα, έμπαινα σε βενζινάδικα για να παρακάμψω την κίνηση και γενικά έβρισκα περάσματα απο οπουδήποτε!


Vivere pericolosamente o φίλος Karateo :bawl:

χιούμορ ε,μην παρεξηγηθείς!

TsoliasGR
21/09/2019, 00:30
Σε είδα κάπου στο ευρύτερο κέντρο της Αθήνας σημερα. 410061
410062

buckley
21/09/2019, 06:13
Σε είδα κάπου στο ευρύτερο κέντρο της Αθήνας σημερα. 410061
410062

Νέο Κόσμο ?