PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Sapadak
17/06/2018, 16:02
Συνεχίζουμε απο εδώ (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149483&page=51&p=2940018&viewfull=1#post2940018)


Παρακαλώ, περιοριστείτε σε αυτά που είδατε. Σχόλια θα κόβονται.

George_Sp
17/06/2018, 16:55
Σε είδα κωλοκαιρε σαν την προηγούμενη Κυριακή που έπεσα να θες να ξεκινήσεις πάλι να ψιχαλιζεις μόλις έφευγα για το ίδιο σημείο. Κοίταξα ψηλά σου κατέβασα μερικά Ευαγγέλια και τελικά με άκουσες και πήγα στεγνός και ασφαλής. Τώρα 2 ώρες ρίχνεις το πάτο σου.

sanctusan
17/06/2018, 18:41
σε είδα μωρή μαλακισμένη στη δουλειά να μου κλαίγεσαι ότι δεν έβγαλες μία από tips και μοιραστήκαμε τα δικά μου, και μέτά από 5 μέρες να μαθαίνω ότι ότι εκείνη τη μέρα είχες πάρει 100ευρώ από πελάτη......

Nik0s_Dk
21/06/2018, 20:13
Εγώ σε είδα οτι θες να στρίψεις εσύ γιατί δε με είδες και έστριψες πάνω μου???? Μικρη ζημιά σμολ δε μπαντ. Ευκαιρια κ για σερβις...

MAIK72
21/06/2018, 20:27
Σε είδα και παραλίιγο να σε πατήσω χαζοβιόλα με τα ακουστικά του κινητού μέσα στον εγκέφαλο ,να πετάγεσαι από την τυφλή γωνία σαν την κατσαρίδα και να μου ζητάς και τα ρέστα

TsoliasGR
26/06/2018, 12:04
Σε είδα βλάκα με το άσπρο στρώμα 650 και τον ηλιο της βεργίνας στο κράνος.Και φιμέ τζαμάκι στην πινακίδα.
Να είμαι φορτωμένος με το κουτί στην πάπια,εσύ να είσαι στην μέση της δεξιάς και να μιλάς στο κινητό πάνω στο μηχανάκι να έχεις κλείσει τον δρόμο να μην μπορεί να στρίψει κανείς και όταν σου κόρναρα να με κοιτάς με βλέμμα δολοφονικό.
Τα γαλλικά δεν σε χαλάσαν μπετόβλακα.Διασταύρωση χαροκόπου και Θησέως Καλλιθέα,επι της Θησέως.

honda_cub
26/06/2018, 13:56
Σε είδα φίλτατε με το BMW GS στο φανάρι απέναντι. Επειδή ήσουν προβλεπέ αναρωτήθηκα από πού να είσαι, ιταλός, γερμανός, αυστριακός.

'Οπως άλλαξε το φανάρι και έστριψες, πινακίδα Αυστραλίας :cool:

Καλή συνέχεια στο ταξίδι, για κάμποση ώρα μετά είχα εσωτερικές αναζητήσεις, γιατί άραγε να μην μπορώ να το κάνω κι εγώ;

Εδώ κολλάει η παροιμία "έχει και ο Γιάννης καΐκι", εμείς δεν μπορούμε να θυμηθούμε πότε περάσαμε τελευταία φορά διόδια :rolleyes:

GogosLux
26/06/2018, 14:59
Σε είδα Βελγε "παππου" (λογω εγγονιών και οχι μονο) να πηγαίνεις τάπα το CBR 1000 του 2009 και να κάνουμε παρεα 400 χιλ το Σαββατο :p

Α, το CBR ειναι ελαφρώς μεταχειρισμένο :lol::lol::lol::lol:


396878

Ωραιο και το γκαράζ του σπιτιού σου με μουσικούλα και ψυγείο φουλ μπυρόνια :lol::lol::lol: (σταμάτησα στις 2 γιατι ειχα αλλη μια ωρα οδηγηση για το σπιτι :mad:).

ΑΝ και δεν διαβαζεις εδω, θα σε βλέπω καθε ΣΚ που θα το επιτρέπει ο καιρός - μια φορά όμως γιατι θα φαμε ξύλο :D

Μιλάμε για παρεάκι βέλγων μεγαλής ηλικίας με SS μονο - 3 άτομα - που βγαινει καθε Σ και Κ στο καπακι για 400χιλ βολτα την φορά.

cpt.Harlock
29/06/2018, 09:52
Σας είδα με τα μέγκα σκούτερ να με "κερνάτε" μέσα στην κίνηση της Αθήνας: Δεν πειράζει, πίνω ευχαρίστως, με δίψασε το Γερμανία-Τσεχία-Αυστρία-Σλοβενία-Κροατία-Μαυροβούνιο-Αλβανία για να σας έρθω...
Σας είδα να πηγαίνετε με τα κουτιά σας σαν χάροι, αλλά και με τα δίκυκλά σας, παίζοντας το κεφάλι σας κορώνα-γράμματα χωρίς να σκέφτεστε τι κάνετε...
Σας είδα να έχετε κλείσει το ένα πεζοδρόμιο με παρκαρισμένα σκούτερ πίσω από το Αβραμοπουλικό κάγκελο, και το άλλο με 2 αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο σε στάση λεωφορείου και δεν μπορούσα να περάσω τον 6 μηνών μικρό εκτός και αν έμπαινα μέσα στη λεωφόρο με το καρότσι...
Σε είδα "όργανο της τάξης" με 2(δύο) κράνη περασμένα στους καθρέπτες να πηγαίνεις ακράνοτος και να βάζεις το μοτοσακό στην πλατεία για να φας σουβλάκια.

Σας είδα να με γεμίζετε απλά απογοήτευση για τον τόπο, γιατί το πως κυκλοφορείτε δείχνει πολλά...

karellen
29/06/2018, 11:43
Σε είδα χθες με το σκούτερ στη βροχή με ομπρέλλα στο χέρι αλλά και να μιλάς στο κινητό!
Ρισπέκτ φίλε :lol:

buckley
29/06/2018, 11:57
Δεν συνηθίζω να γράφω εδώ , αλλά για σένα ρε ανεκδιήγητο δίποδο με το ποδήλατο και τη γκόμενα παρέα που κάλυπτες έχοντας ανοιχτεί και καταλάβει όλο το δεξί ρεύμα της Παπανικολή εν μέσω μποτιλιαρίσματος 2 η ώρα το μεσημέρι δεν μπορώ να μη γράψω.Φυσικά δεν έχει πάτο η ξεφτίλα σας και το κατάλαβα μετά όταν άφησες τα χέρια από το τιμόνι για να βγάλεις το κινητό από την κωλότσεπη να μιλήσεις και να γίνεται χάος μιλάμε από πίσω σου.
Δεν πρέπει να σε νοιάζει όμως...
Ε ρε "μπλίτζερ" που θέλετε μερικοί .

caesarsk
29/06/2018, 13:20
Σε ειδα και εσενα ομορφοπαιδο, να έχω είμαι σταματημένος με φλας να στρίψω αριστέρα, και εσυ να αγνοείς την ουρά που περιμένει πίσω μου, τα δυο μηχανάκια που περίμεναν να στρίψω, και να βγαινεις στο αντιθετο ρευμα και να περνάς αέρα χωρίς να κοιτάξεις. Δυστυχώς δεν έπεσες πανω στο αυτοκίνητο μου. Συνέχισε έτσι σε παρακαλώ...ΕΝΑ ΒΛΑΚΑΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

pektis
29/06/2018, 22:17
Σε ειδα με το xt να πηγαινεις ταπα& να με βαζεις λιγο στην μπριζα...ειδα και το ktm 990 να ψαρωνει και πηγαμε "σβελτα":beer:
Ωραια παρεα!

Nostradamus
02/07/2018, 12:11
https://s15.postimg.cc/wivu93aij/IMG_20180630_173953.jpg (https://postimg.cc/image/xxxextblj/)upload img (https://postimages.org/)

Σε ειδα προχθες και απο τοτε δεν μπορω να σε βγαλω απο το μυαλο μου. Ειχα πολλα χρονια να αρρωστησω τοσο με μηχανακι..

AUFGEBRACHT
02/07/2018, 20:14
Σας είδα χτες στην παραλία της Αλμυρής μοτοπαρέα, είχατε μαζί κι έναν Εγγλέζο με μια Norton, κανείς από εδώ μέσα;

congate7
04/07/2018, 18:29
Δυστυχώς δε θα σε ξαναδώ αδερφέ μου.
Καλό ταξίδι φίλε μου.
Μην ξεχνάς να τους κάνεις όλους να γελάνε εκεί που θα είσαι.

397447

bruno
05/07/2018, 17:52
Σας ειδα μετα την Στικουδη,βαλατε και τα μαγειρέματα μεσα για να σπρώξετε τα ριμαδια σας:bawl:

kons
05/07/2018, 19:00
Σε είδα ηλίθιε νεοναζί με το κράνος του β' Π.Π. τους καθρέφτες σταυρούς των ΣΣ δερμάτινα σαμάρια ξεχιλισμενα από πράγματα και το τροποποιημενο μάλλον virago γεμάτο σιδεριες και βαμμένα φώτα γερμανικού σταυρούς να μας κλείνεις τον μοναδικό διάδρομο στην Β. Όλγας να μην νιώθεις και να πηγαίνουμε καροτσάκι. Στα τσακιδια ανιστόρητοι. .. ανεγκέφαλοι

rainmike
05/07/2018, 22:05
Σε είδα ηλίθιε νεοναζί με το κράνος του β' Π.Π. τους καθρέφτες σταυρούς των ΣΣ δερμάτινα σαμάρια ξεχιλισμενα από πράγματα και το τροποποιημενο μάλλον virago γεμάτο σιδεριες και βαμμένα φώτα γερμανικού σταυρούς να μας κλείνεις τον μοναδικό διάδρομο στην Β. Όλγας να μην νιώθεις και να πηγαίνουμε καροτσάκι. Στα τσακιδια ανιστόρητοι. .. ανεγκέφαλοι

Αυτόν που χει το προποτζίδικο στη Δελφών λες?Με τους καθρέφτες σε σχήμα σταυρο.:bawl:

kons
05/07/2018, 22:22
Αυτόν που χει το προποτζίδικο στη Δελφών λες?Με τους καθρέφτες σε σχήμα σταυρο.:bawl:

Δεν έχω ιδέα για το προποτζίδικο.... ούτε που πήγαινε ο βλάκας.... απλά μέσα στη βλακεία του να έχει κάνει μια τεράστια ουρά από ότι 2κυκλο υπήρχε, το κερασάκι ήταν αυτό που εκπροσωπούσε αυτό το ανεγκέφαλο δίποδο. :uplate:

vaska
06/07/2018, 09:36
Σε είδα μαλακοπερίστερο να νομίζεις ότι είσαι γρήγορο και προλαβαίνεις να φύγεις αλλά μπαααα. Θα είχες βαρύνει από την μάσα. Με ούτε 8 χλμ πλησιάζοντας σε φανάρι μέσα στην πόλη γέμισε ο τόπος πούπουλα.

sapila racing
06/07/2018, 10:28
Μεσα σε 2 μέρες είχα δυο καλά περιστατικά οδηγώντας αυτοκίνητο.

Βγαίνω με πράσινο στην 3ης Σεπτεμβρίου απο κάθετο και απέφυγα για 10 cm το scooter που πέρασε με κόκκινο. Εγώ πάντα κοιτάζω κι ας εχω πράσινο βεβαια, αλλά ήρθε κι ανάποδα! Την 3ης Σεπτεμβρίου ανάποδα και με κόκκινο.
Πρέπει να υπάρχει κάποιο βραβείο γι αυτόν!

Σήμερα στην ΕΟ φορτηγατζής βγαίνει ξαφνικά για προσπέραση και πλακώνομαι στα φρένα και κορνάρω αφού είμαι στην μεσαία σχεδόν δίπλα του. Τότε βγάζει και φλάς ο μάγκας και τελικά την γλυτωνουμε.
Η ηλιοροφή βολεύει για να ρίχνεις καλές μούτζες. :moutza:
Ειδικά οι επαγγελματίες οδηγοί φορτηγών οταν είναι άσχετοι ειναι πολύ επικίνδυνοι.

KostRider
08/07/2018, 23:40
Σας είδα έξω από τη Λαμία, παρέα με ss, αλλά μόνο ο ένας χαιρέτησε.. Μάλλον έφταιγε η βροχή..

Jo.Da.
09/07/2018, 17:32
Δε σε είδα, αλλά εικάζω ότι μου "έφαγες" από το νοικιάρικο studio στην Πάργα την πράσινη μπλούζα του 4ου οδοιπορικού της μοτοπαρέας που είχα απλώσει να στεγνώνει άθλιε, Βαλκάνιε γείτονα.

rainmike
10/07/2018, 00:37
Δε σε είδα, αλλά εικάζω ότι μου "έφαγες" από το νοικιάρικο studio στην Πάργα την πράσινη μπλούζα του 4ου οδοιπορικού της μοτοπαρέας που είχα απλώσει να στεγνώνει άθλιε, Βαλκάνιε γείτονα.

Εικάζεις και για τους χαρακτηρισμούς γιατί σε βρίσκω λίγο απόλυτο
PS:Και γαμώ τις μπλούζες δικέ μου:D

Jo.Da.
10/07/2018, 11:45
Για να μη μας κόψουν οι mods.
Σε είδα να αμφισβητείς τις εικασίες μου, ωστόσο είναι μερικές καταστάσεις που χαρακτηρίζονται απο το ρητό "τι κάνει νιάου - νιάου στα κεραμίδια"! :D
Μπλούζα κρεμασμένη σε κρεμάστρα από το γυάλινο διαχωριστικό για τα μπαλκόνια (από τη δική μου πλευρά). Το πρωί που δεν ανευρέθη ο " άθλιος" γείτονας έκανε check out. Να την πήρε ο αέρας (σαν τη σημαία) δεν παίζει γιατί θα έπρεπε κάπου τριγύρω να βρεθεί η κρεμάστρα.
Τελοσπάντων, έχουν γνώση οι φύλακες.
http://imgur.com/gallery/fxdzmMa

George_Sp
10/07/2018, 12:18
Σε ειδα τραγοπαπα να κανεις 8αρια με το αμαξι γιατι τσεκαρες με το κινητο facebook. Σταματάω στο φανάρι και σου λέω όμορφα να αφήσεις το κινητό τώρα και να οδηγάς κανονικά με τα 2 χέρια και τα μάτια στο δρόμο. Γυρνάς με απαξιωτικό βλέμμα και μου λες οτι θα κανεις οτι γουσταρεις.
-1 καθρέφτης στο καινούριο σου καλογυαλισμένο αμάξι.

Christos ktm R
11/07/2018, 20:19
ειδα πολλα παραξενα μετα απο 10 μηνες που ειχα να ερθω στην πρωτευουσα...


1)σε ειδα με σκουτερ μεγαλου κυβισμου μαρκας σουζουκι κ ηλικιας ανω των 40 να πηγαινεις ταπα..ωραιος αλλα αμα ειχες κ ενα κρανακι θα ησουν ακομα ποιο ωραιος

2)σας ειδα οργανα της ταξεως να πηγαινετε για δουλεια χωρις κρανος κ σφαζοντας οτι κοκκινο βρηκατε

3)σας ειδα να χαζευετε το μηχανακι μου,η σας αρεσε ή αναρωτιθικατε κυκλοφορουν ακομα αυτα:bawl:

psevast
11/07/2018, 22:32
Σας ειδα αρκετους χθες στον ΒΟΑΚ!!! Σας χαρηκα ρε μαγκες!!!

Καλους δρομους!!!

Jo.Da.
17/07/2018, 02:26
Σε είδα κύριε Βασίλη Σκουλά να κάνεις μια συγκινητική αφιέρωση στη συναυλία στη Μητρόπολη Καρδίτσας και να με παίρνουν τα ζουμιά, 34 χρονών μαντράχαλο με μούσια και νεκροκεφαλή στη μπλούζα...:beer:
Θέλω να το παίξω και σκλΕρός γμ το φελέκι μου!:facepalm: :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
17/07/2018, 07:47
Σε είδα κύριε Βασίλη Σκουλά να κάνεις μια συγκινητική αφιέρωση στη συναυλία στη Μητρόπολη Καρδίτσας και να με παίρνουν τα ζουμιά, 34 χρονών μαντράχαλο με μούσια και νεκροκεφαλή στη μπλούζα...:beer:
Θέλω να το παίξω και σκλΕρός γμ το φελέκι μου!:facepalm: :D

Κλασικος σκουλας....

George_Sp
18/07/2018, 00:41
Σε είδα γίδι να κλείνεις το γκαράζ μου απο τις 22:00 και 00:40 ακόμα να εμφανιστείς. Μην μου αγχώνεσαι....εμφανίστηκε το περιπολικό και άφησε κλήση. Τώρα είναι αργά για δάκρυα. Τσο και Λο. :a021:

PortisHead
18/07/2018, 09:06
Σε είδα γίδι να κλείνεις το γκαράζ μου απο τις 22:00 και 00:40 ακόμα να εμφανιστείς. Μην μου αγχώνεσαι....εμφανίστηκε το περιπολικό και άφησε κλήση. Τώρα είναι αργά για δάκρυα. Τσο και Λο. :a021: Το ξερεις οτι μπορει να του κοψουν μεχρι και 50 κλησεις...αλλα γερανος για απομακρυνση ερχεται μονο για δημοσιο οχημα που εμποδιζεται.

petros1479
19/07/2018, 21:29
Σταματάω στην πρώτη διάβαση της Κηφισίας να περάσουν οι πεζοί.
Πίσω μου σταματάει κλούβα των ΜΑΤ και μου πατάει κόρνες!!!!!!!!!!!!!!
Δεν σχολιάζω άλλο!!!!
Σου έκανα νόημα τι θέλεις και σου εδειξα ότι σε περιμένω πιο κάτω δεξιά! Δεν ήρθατε!!!!!

«Το επίπεδο που ζούμε είναι χαμηλό, αλλά δε φοβόμαστε θα πέσουμε κι άλλο»

AUFGEBRACHT
22/07/2018, 00:01
Σας βλέπω με τα Fiat Brava και αναρωτιέμαι αν έβγαιναν από το εργοστάσιο όλα έτσι, τουτέστιν γκρι-ασημί χρώμα-τρακαρισμένα-χωρίς τάσια-σκουριασμένα...

christoi
22/07/2018, 04:09
Σε είδα μεσήλικα κάγκουρα με το σκούτερ, μέλος της πολυπληθέστατης οικογένειας Π.Ε.Ω.Ν. (Πανελλήνια Ένωσις Ώριμων Νταχτιρντίδων), να είσαι τρελός yolo με το κινητό.
Και είδα και τον τύπο με το μεγάλο (cbr1000? hayabusa? δεν πρόσεξα ακριβώς) και τον χάρηκα που άνοιγε το γκάζι ομαλά και ήρεμα. Μα πάνω από όλα, που ήταν υπερπροβλεπόμενος καλοκαιριάτικα.

karellen
22/07/2018, 09:15
I saw you πρωί πρωί στην Κορώνη Cayen κίτρινο! ΚΙΤΡΙΝΟ;;

SONone
22/07/2018, 12:04
σε ειδα θειο να κανεις αναστροφη σε κεντρικο δρομο και οι διας απεναντι να μην ασχολουντε, ειδα και εσας ιδιους διας που σταματησατε τον πιτσιρικα με το παπακι για να του την πειτε για την εξατμηση και αν ειναι φτιαγμενο μιας και δεν ειχατε τπτ αλλο αφου ηταν προβλεπομενος, σε ειδα και εσενα πιτσιρικα να εισαι σωστος και γρηγορος.

εδω ο κοσμος καιγεται το φτιαγμενο παπι σας πειραξε.

bulmont
22/07/2018, 17:57
I saw you πρωί πρωί στην Κορώνη Cayen κίτρινο! ΚΙΤΡΙΝΟ;;


Ο Μπάκλεϋ θα 'τανε...................

karellen
22/07/2018, 18:15
Ο Μπάκλεϋ θα 'τανε...................
Ωχ!

agamoi-thytai
22/07/2018, 18:15
Σε ειδα γίδι με το κουτί σου στη γέφυρα Ριο -Αντίρριο να έχεις κολλήσει τον προφυλακτήρα σου στο πόδι της συνεπιβάτιδας του On-Off που τόλμησε να μπει μπροστά σου ενώ είχε ουρά. Αλήθεια σου λέω πως αν γινόταν φασαρία θα έφευγα από την δίπλα λωρίδα που ήμουν να έρθω να σε κοπανήσω.
Ήμουν με το κουτί btw.

Christos ktm R
23/07/2018, 10:22
Σε είδα χτες μετά την γέφυρα Ριου Αντιρρίου στο πρώτο βενζινάδικο που βρήκα απο πισω απο το κουτί μου να σταματάς με το στρώμα κ εσυ για βενζίνη χωρίς κράνος ενώ η συνοδηγός φορούσε κ είμασταν κ Φούλ στα μπαγκάζια,ε λέω θα το έβγαλε να πάρει αέρα....μετά στην Ιονία πηγαίνοντας προς πρεβεζα σε ξανά είδα να με προσπερνά με 150+ πάλι χωρίς κράνος...Να ήσουν πιτσιρικάς θα έλεγα πάει στο διάολο αλλά ήσουν 50+,Να κανείς 300 χιλιόμετρα διαδρομη(το λιγότερο) χωρίς κράνος κ με τέτοιες ταχύτητες δεν βρίσκω κάν την λέξη να το χαρακτηρησω...:confused:

Jo.Da.
23/07/2018, 12:13
Σε είδα χθές το σούρουπο στο κατερχόμενο της Κηφισίας λίγο μετά το "Μητέρα" να με προσπερνάς με το Varadero και στη συνέχεια απλά να κάθεσαι μπροστά μου. Στο επόμενο φανάρι δε έκανες το εξής ανεκδιήγητο: έχωσες το μικρό δαχτυλάκι του αριστερού χεριού στη μύτη (μιας και το ξυρισμένο κεφάλι σου ήταν άκρανο), έκανες την ανασκαφή σου, έβαλες το δαχτυλάκι στο στόμα, άναψε πράσινο, πάτησες συμπλέκτη άγαρμπα, άνοιξες γκάζι κι έφυγες... Καλός ο μεζές;;;

devil's animal
23/07/2018, 16:31
Σε είδα στο δρόμο και πριν λίγο σε είδα παρκαρισμένο στον Αζολιμνο της Σύρου...gsxr 1000 L7/8...
Μικροκαμωμένο...:)

AUFGEBRACHT
23/07/2018, 23:25
Σε είδα σήμερα το πρωί στην Κορίνθου-Τριπόλεως κλασικέ νεοέλληνα κάφρε με το ασημί Toyota Corolla... λόγω εργασιών είχαν κλείσει το αριστερό ρεύμα και εσύ ο εξυπνάκιας προσπερνούσες με την άνεσή σου από τη ΛΕΑ... :moutza:

teogtp
24/07/2018, 18:12
Σε είδα λαμόγιο συνεργειατζη να μου πασαρεις ιμιτασιον προφυλακτηρα για γνήσιο.
Βαλ'τον στον πάτο σου τώρα καραγκιοζακο.

mazax
24/07/2018, 22:10
Το ξερεις οτι μπορει να του κοψουν μεχρι και 50 κλησεις...αλλα γερανος για απομακρυνση ερχεται μονο για δημοσιο οχημα που εμποδιζεται.

Εκτός αν τον πληρώσεις από την τσέπη σου και πας μετά δικαστικά να τα πάρεις από τον καραγκιόζη

KernelPanic
25/07/2018, 16:59
Σε είδα σήμερα το πρωί στην Κορίνθου-Τριπόλεως κλασικέ νεοέλληνα κάφρε με το ασημί Toyota Corolla... λόγω εργασιών είχαν κλείσει το αριστερό ρεύμα και εσύ ο εξυπνάκιας προσπερνούσες με την άνεσή σου από τη ΛΕΑ... :moutza:

ενταξει αυτο με την ΛΕΑ έχει παραγίνει, ουτε ασθενοφόρα ουτε πυροσβεστικα σέβονται τιποτα...:mad:


Σας είδα λοιπόν μ@@κες να κλεινετε ασθενοφορα και πυροσβεστηκες την δευτερα το μεσημερι στην Αθηνων - Κορινθου πριν απο τα Μεγαρα.
Σε ειδα κι εσενα φιλε με το BMW και την κοπελα σου πίσω αλλά δεν σε προλαβα να σου φωναξω οτι μπροστα εχει κατεβει η φωτια στην ΕΟ και να πας καλυτερα για καφε μην ταλαιπωρηθεις...

devil's animal
26/07/2018, 00:47
Σε είδα Λεττα...στο τελείως άσχετο στην Σύρο...
:beer:
Είδα και ένα κόκκινο africa καινούργιο στο νησί με καράφλα αναβάτη...ναι δεν φόραγε κράνος...ggs?

nopattern
26/07/2018, 11:25
Σε είδα με το V-Strom σου να κατεβαίνεις τη Δωδεκανήσσου στο Άνω Καλαμάκι, ακράνωτος και με το κινητό στο αριστερό να γράφεις μήνυμα....

Και μετά λέμε για κινητά και οδηγούς αυτοκινήτων....

agamoi-thytai
26/07/2018, 23:21
Σας βλέπω κάθε μέρα να μην μπορείτε να καταλάβετε πως ο κόμβος στο Ριο έχει ΔΥΟ λωρίδες και ΝΑΙ μπορούν να κινηθούν σε αυτόν 2 αυτοκινητα παράλληλα. Κι όμως ! Είναι αλήθεια. Βέβαια όταν οδηγείς φορτηγό των κατασκευαστών απλα δεν σε ενδιαφέρει το θέμα και λίγο ελλειψε να βρεθώ στις ρόδες σου γίδι.

ggs
26/07/2018, 23:31
Σε είδα στο δρόμο και πριν λίγο σε είδα παρκαρισμένο στον Αζολιμνο της Σύρου...gsxr 1000 L7/8...
Μικροκαμωμένο...:)


Σε είδα Λεττα...στο τελείως άσχετο στην Σύρο...
:beer:
Είδα και ένα κόκκινο africa καινούργιο στο νησί με καράφλα αναβάτη...ναι δεν φόραγε κράνος...ggs?

Ρε, κάνα μπάνιο θα κάνεις ή μόνο θα κοιτάς μηχανάκια; :lol:

GiorgosLa
26/07/2018, 23:36
Γιώργη και Θοδωρή, σας είδα στα μέρη μου (σε ιδιαίτερη για μένα στιγμή) και πολύ το χάρηκα. Να είστε πάντα καλά. :beer:

devil's animal
27/07/2018, 20:43
Ρε, κάνα μπάνιο θα κάνεις ή μόνο θα κοιτάς μηχανάκια; :lol:

Στην ξαπλώστρα στο μπρουμυτο νιώθω λίγο μοναξιά....:lol:

kons
27/07/2018, 20:55
Σας είδα αρκετούς στην Κορίνθου - Πάτρας - Πρέβεζας και ανάποδα και αλληλοχαιρετηθήκαμε.
Λυπήθηκα για τον φίλο Ιταλό που έληξαν άδοξα οι διακοπές του έξω από το Αγρίνιο όπου παρέδωσε πνεύμα η GS 1200.
Το τοπικό άθλημα στη Λευκάδα μάλλον είναι η σαγιονάρα.... δεν συζητάμε για κράνος... όποτε περνούσε κάποιο άλλο δίτροχο έκανα στατιστικά μπας και δω κάποιον που να τα έχει αυτά και ήταν 1:10 περίπου με το ρεκόρ να το σπάζουν τα XT και παπιά..

kordix
28/07/2018, 08:58
Σε ειδα χτες στο κέντρο σταματημένο και σε θαυμασα, γαλάζιο CB 750 του 69. Ήσουν καλύτερο κι απο καινούργιο και εντελώς μαμά. Τα σέβη μου στον ανθρωπο που σε.εφερε σε αυτή τη κατάσταση.

karellen
29/07/2018, 16:19
Σε είδα σφίχτη της παραλίας να κάνεις δηθες αθώες κινήσεις και να δείχνεις συνεχώς τα μπράτσα σου.Να κάνεις προς τα πίσω με τα δύο χερια το βρεγμένο μαΛΛί,να βάζεις δέκα κιλά δύναμη στο δικέφαλο για να στρώσεις το τσουλούφι.
Μουσκεψαμε κι απόψε ,π@πάρα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/07/2018, 16:34
Σε είδα σφίχτη της παραλίας να κάνεις δηθες αθώες κινήσεις και να δείχνεις συνεχώς τα μπράτσα σου.Να κάνεις προς τα πίσω με τα δύο χερια το βρεγμένο μαΛΛί,να βάζεις δέκα κιλά δύναμη στο δικέφαλο για να στρώσεις το τσουλούφι.
Μουσκεψαμε κι απόψε ,π@πάρα.

Γιατι δε λες απλα οτιιιιι ζηλεψες λιγουλακιιιιι....







:lol:

virus
29/07/2018, 16:54
Σε ειδα στην ΕΟ Αθηνων Λαμιας στο υψος Θρακομακεδονων BMW GS κατι. τριβαλιτσο φουλ προβλεπε με μαυρο κρανος ΑΛΛΑ χωρις πινακιδα ΚΑΘΟΛΟΥ :eek:

karellen
29/07/2018, 18:13
Γιατι δε λες απλα οτιιιιι ζηλεψες λιγουλακιιιιι....
:lol:
:bawl:

karellen
30/07/2018, 11:09
Ευτυχώς σας είδα αλεπουδάκια να μου πετάγεστε στο δρόμο ξαφνικά και έκοψα εγκαίρως.Αντί να εξαφανιστείτε όμως απέναντι,τρέχατε το δρόμο παράλληλα δίπλα μου!Είσαστε και πανέμορφα πανάθεμά σας άτιμα! :smokin:

KostRider
30/07/2018, 11:40
Σε είδα σήμερα να φωνάζεις το φίλο σου, γιατί του βρήκες θέση στάθμευσης και δεν σε άκουγε και του σφυριζες κιόλας σαν να σκαριζεις τα πρόβατα, χαχα.. Μάλλον τσοπάνης είσαι, Καρπενήσι πλατεία

agamoi-thytai
30/07/2018, 15:21
Σας ειδα αρκετούς δικυκλιστές, στη γέφυρα Ριο - Αντιρριο, σχεδόν όλοι προβλεπέ και ζήλεψα. Ήμουν με την οικογένεια με το κουτί.

ptc
03/08/2018, 16:19
Σε ειδα καγκουρακο με το ΧΤΧ να χαλιεσαι που δεν ψηθηκα για κοντρα και εκανα στην ακρη για να σε αφησω να περασεις. Εβαλα τα γελια μεσα στο κρανος οταν μου εκανες και χειρονομια "γιατι;" και κουνουσες το κεφαλι σου εμφανως απογοητευμενος. :lol:

Λες και ειμαι υποχρεωμενος ενω πηγαινω στη δουλεια μου να ασχολουμαι με καθε ματρακα που πετυχαινω στο δρομο. :D

devil's animal
03/08/2018, 18:31
σας ειδα σημερα στον Α1/Ε75 με κατευθυνση Σαλονικη, 3 zzr1400 μονοκαβαλα με σαμαρια ολοι και με καλυμμενες με γκαφερ πινακιδες...
να πω οτι δεν ζηλεψα...θα ειναι ψεμα..:D

καλους δρομους...
:beer::beer:

KostRider
03/08/2018, 18:37
Σας είδα σήμερα στο Saloon έξω από το Καρπενήσι, δύο BMW φουλ προβλεπόμενοι, να πίνετε καφέ, καλούς δρόμους!

mike_4
03/08/2018, 21:16
Σας είδα σήμερα κατά τις 5 παρά τέταρτο στην παραλιακή. Ζευγαράκι σε σκούτερ,ντυμένοι (επιγονατίδες, μπουφάν η μία-θώρακα dainese ο άλλος) και σας χάρηκα. Καλούς δρόμους!

sanctusan
04/08/2018, 00:05
Σε είδα να με χαιρετάς καναδυό φορές αλλά δεν σε χαιρετάω.
Δε σε χαιρετάω γιατί είμαι κομπλεξικός με κάτι τύπους σαν εσένα που έχεις το GS1200 μόνιμα παρκαρισμένο στο εξοχικό σου και την κουνάς με μαγιό και παντόφλα για να πας παραλία απόσταση 1500m.

vaska
04/08/2018, 09:43
Σε είδα ταριφάκο μου να πηγαίνουμε δίπλα δίπλα, να με έχεις δει αλλά όταν είδες εμπόδιο στην λωρίδα σου έκανες τιμονιά αριστερή και πάτησες το γκάζι σαν να μην υπήρχα. Την είχα ψυχανεμιστεί τη μαλακία που θα έκανες κι έκανα ελιγμό ενώ ταυτόχρονα φρενάρισα, οπότε δεν υπήρξε επαφή. Στο κόκκινο φανάρι που μας βρήκε 30 μέτρα μετά, ήρθα πλάι σου και σου είπα ότι λυπάμαι, είσαι νέο παιδί που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να σέβεσαι και τα μηχανάκια που είναι στον δρόμο μιας και ίσως καβαλάς.
Μου "ευχήθηκες" με ειρωνικό γελάκι να πάω να γ@μηθώ.

Θύμισέ μου σε παρακαλώ πόσο κάνει ο καθρέφτης μαζί με το μπράτσο του από το Οκτάβια?

Άντε γιατί έτσι μόνο καταλαβαίνετε @ρχίδι@, άλλον τρόπο δεν ξέρετε τραχανάδες.
Σταδιαλα.

vassilis79
04/08/2018, 15:59
Εχθες ησουν επι της Κωνσταντινουπολεως και πέρασες με κοκκινο την Ιερά Οδό .
Σε προλαβα γιατι δεν ξεκινησα αμεσως , και οταν σου κορναρα , κορναρες και εσυ με ειρωνικη διαθεση .
Όταν ηρθα διπλα σου και ακουσες τα μπινελικια σου ... ζητησες τουλαχιστον συγγνωμη.
Προσοχη γιατι απο χθες που αρχισε να αδειαζει για τα καλα η Αθηνα ,τρεχουν ολοι σα μαλακες .

caesarsk
04/08/2018, 17:42
Θύμισέ μου σε παρακαλώ πόσο κάνει ο καθρέφτης μαζί με το μπράτσο του από το Οκτάβια?
Σταδιαλα.

35 Ευρω καινούριος ιμιτασιόν Β Ποιότητα, 45 η Α ποιότητα

teogtp
04/08/2018, 21:40
Σε είδα στο δρόμο Λαρίσης-Τρικαλων με το Βαραντερο σου,σταυροπόδι.....
:priest:

Nostradamus
05/08/2018, 00:08
Σε είδα σήμερα.. και θα σε βλέπω για όλο τον επόμενο μήνα, αστείο ανθρωπάκι, μιζερε, αξεστε, αγενεστατε, αχρηστε, παρία, κατοικε η και φιλοξενουμενε, σε αυτή την όμορφη χώρα, να βρωμιζεις με την ύπαρξη σου και να καταστρέφεις την καθημερινότητα όλων εκείνων που προσπαθούν/ελπίζουν κάτι να αλλάξει...
Καλημερα μαλακα... καληνύχτα Ελλάδα.

Apache
06/08/2018, 11:15
Σε είδα CF 650 εχθές στο μοναστηράκι, με τις βαλιτσούλες σου με τα όλα σου, καλό φαίνεσαι για Κινεζιά...

AUFGEBRACHT
09/08/2018, 18:42
Σε βλέπω κάθε μεσημέρι τρελό αγόρι με το TDM (αν και περιττή η αναφορά, τι άλλο θα καβάλαγες....). Ακράνωτος, αμάνικη κολλητή φανελίτσα παραλλαγή και ύφος 2.000 καρδιναλίων...

Live2ride
09/08/2018, 18:51
Σας είδα σήμερα λίγο πριν τα Τέμπη με την πάπια, σάκοβαγιαζ και σαγιονάρες, ο ένας με το κράνος στο χέρι και ο άλλος στο κεφάλι αλλά λυμένο, ήρθα δίπλα σας κάνοντας νόημα να το φορέσετε και να το δέσετε αλλά δεν είδα να εκτελείτε νεούδια, στα ρχίδια σας εσάς μία, εμένα 1000 φορές.

karellen
09/08/2018, 20:21
Σε άκουσα άρχοντα να μου κάνεις παρέα στη σιεστα.
398567

γιωτάς
09/08/2018, 23:27
Σε είδα με το ποδηλατο και την αμφίεση του τουρ ντε Φρανς πριν τα διοδια της Ελευσίνας να θες να κόψεις το ρεύμα της Αττικής οδού που ενώνεται με την εθνική. Δλδ είδα ποδήλατο να κινειται σε εθνική οδό. Τι άλλο να ζητήσω πια.

Ευχαριστώ πολύ το Θεό που ζω τέτοιες στιγμές σε αυτή την υπέροχη χώρα.:cry:

Α σε είδα και σένα με xadv φορτωμένο τε μπαγκάζια έτοιμο για τουρ. Ωραίος!

Jo.Da.
10/08/2018, 14:57
Σε είδα στην Υμηττού στο Παγκράτι και μετά στη Βουλιαγμένης. Ninja 250, βαβουριάρα εξάτμιση, shoei κράνος, καυτό τζίν σορτσάκι μέχρι εκεί που δεν πάει και αρκετά tattoo... Είσαι αιτία πρόκλησεις τροχαίων ατυχημάτων (εν δυνάμει)... :whiteflag::tooth:

munchkin
10/08/2018, 22:12
πολύ μου άρέσει το "σε είδα " απο τις ιστορίες δρόμου !!! εύγε συνεχίστε !!!

noodles
14/08/2018, 17:04
σε ειδα τυπακο με βελτιωμενο fx (σαυρα, ξυλωμενα τα παντα απο πανω) να με "περνας" σε 5-6 κλειστες επαρχιακες στροφες και σα μη κομπλεξικος σε αφησα να νομιζεις πως εκανες κατι...
η γνωστη αμφιεση acranovic, σορτσακι, παντοφλα δινει χιλιομετρα επιταχυνσης :lol:

AUFGEBRACHT
14/08/2018, 18:21
Σε είδα οδηγέ νεκροφόρας στην Κορίνθου-Τριπόλεως, λίγο πριν την έξοδο για Άγιο Βασίλειο, να κολλάς πίσω μου και εν συνεχεία -ενώ το αριστερό ρεύμα ήταν άδειο- να με προσπερνάς ξυστά και να μπαίνεις ξαφνικά μπροστά μου. Ήθελα να ήξερα ρε, είσαι ΤΟΣΟ κάφρος ή έχεις ψυχολογικά προβλήματα; Άλλη εξήγηση ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Σας βλέπω κι εσάς στα...αθάνατα χωριά της ελληνικής επαρχίας να κυκλοφορείτε με κάθε λογής παπιά-σκούτερ άνευ πινακίδας. Σκέφτεται ο παμπόνηρος ο νεοέλλην εκ της υπαίθρου ορμώμενος, αφού εδώ δεν έχει αστυνομία, εδώ γύρω κυκλοφορώ, χαζός είμαι να έχω πινακίδα;...

FotisFz1
14/08/2018, 18:21
Σε είδα οδηγέ νεκροφόρας στην Κορίνθου-Τριπόλεως, λίγο πριν την έξοδο για Άγιο Βασίλειο, να κολλάς πίσω μου και εν συνεχεία -ενώ το αριστερό ρεύμα ήταν άδειο- να με προσπερνάς ξυστά και να μπαίνεις ξαφνικά μπροστά μου. Ήθελα να ήξερα ρε, είσαι ΤΟΣΟ κάφρος ή έχεις ψυχολογικά προβλήματα; Άλλη εξήγηση ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Επιθετικο μαρκετινγκ
Πελατες εψαχνε

Rigas.
15/08/2018, 00:09
Σε ειδα ,πριν λίγο οδηγε αποριματοφορου σε περιπτερο στον Κηφισό να σταματάς κ να "φορτώνεις" μπύρες.... Θα είσαι στο δρόμο απόψε!! Έλεος!

Christos ktm R
15/08/2018, 11:58
Σας είδα να χορεύετε ζεϊμπέκικο ανάμεσα στα δέντρα για πάρτυ σας μακριά απο τον κόσμο σε συναυλία θ.παπακωνσταντινου κ μάλαμα κ πολυ σας χάρηκα!

lotsos
15/08/2018, 12:06
σοβαρα τορα που τα ειδες ολα αυτα ενο η Αθηναίοι τι να σου που το τη έχω δη αυτές τις ήμερες δεν περιγράφετε τι αντίθετα σε μονοδρομους τι τρεχουν σαν να ειναι η μοναδικη στον πλανήτη
πριν απο ληγο τύπος σε δρόμο μεσα σε χωρίου ερχόταν με 80 χάζευε και βγαίνει στο αντίθετο ρεύμα και πλάκωσα τις κόρνες για να μην μας παρη μπροστά. μαλών η Αθηναίοι νομίζουν ότι εδώ
δεν ισχύει ο κοκ. και ότι μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν

Christos ktm R
15/08/2018, 15:51
σοβαρα τορα που τα ειδες ολα αυτα ενο η Αθηναίοι τι να σου που το τη έχω δη αυτές τις ήμερες δεν περιγράφετε τι αντίθετα σε μονοδρομους τι τρεχουν σαν να ειναι η μοναδικη στον πλανήτη
πριν απο ληγο τύπος σε δρόμο μεσα σε χωρίου ερχόταν με 80 χάζευε και βγαίνει στο αντίθετο ρεύμα και πλάκωσα τις κόρνες για να μην μας παρη μπροστά. μαλών η Αθηναίοι νομίζουν ότι εδώ
δεν ισχύει ο κοκ. και ότι μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν

Κουκουμιτσα Βονιτσας χτες βράδυ.

Jo.Da.
16/08/2018, 11:37
Σε είδα με το FJR στο parking του 90 στη Θήβα χθές βράδυ να σε χαιρετάω και να με κοιτάς με βλέμμα γουάτ δε φάκ...:lol::cry::lol:

petros1479
16/08/2018, 18:38
Σε είδα να διασχίζεις την Πλατεία Σολωμού με το cbr δικαβαλος και χαλαρός σαν να ήσουνα σε ένα όμορφο επαρχιακό δρόμο!:uplate:

Ελληναρας μάλλον καθόλου απίθανο και ζακυνθηναρας αλλά σίγουρα μιναδορος!!!!!!!

Billymuse
17/08/2018, 01:01
Σας είδα στη Μάνη και γενικά στη Λακωνια -Καλαμάτα παρα μα πάρα πολλα μηχανάκια φορτωμενα με τια βαλιτσες σας και να ταξιδευετε με τις γυναικες σας..επισης πολλα απο την Ιταλία :beer:

karellen
17/08/2018, 11:42
Σε είδα τυπάκο να ταΐζεις το γατάκι στο δρόμο και κατόπιν να του δίνεις να πιεί νερό από τη χούφτα σου! :beer:

398696

karellen
18/08/2018, 11:57
Σε απόλαυσα τσιγγανάκι στο καφέ:

-Δώσε κάτι καλιέ κυρία.
-Δεν έχω!

-50 λεπτά να πάρω φαΐ!
-Δεν έχω φύγε!

-Σε παρακαλώ δώσε ότι να ναι.
-Φύγε σου είπα δεν έχω!!
-ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΦΈ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΣΙΓΆΡΑ ΕΧΕΙΣ,ΑΝΤΕ !!! :mad: :mad:

Ακόμα γελάω!! :lol::lol::bawl:

nikos_abel
18/08/2018, 14:31
Σε είδα ελληνίδα να με ρωτάς αν θα πάρω το αμάξι μου από τη θέση κάτω από τη σκιά του πλάτανού σου, ο οποίος την έριχνε στο δρόμο έξω από το σπίτι σου.
Όταν σου είπα ότι ο δρόμος είναι δημόσιος, απάντησες ότι ο πλάτανος είναι δικός σου.

Λυπάμαι που στα έχωσα χοντρά, θα έπρεπε απλώς να αδιαφορήσω...

AUFGEBRACHT
19/08/2018, 22:54
Σε είδα στην είσοδο του Άργους οργισμένος να μου φωνάζεις ότι κόντεψα να σε σκοτώσω... Σου ζήτησα χίλες φορές συγγνώμη που δεν έβγαλα φλας γτ είδα το σημείο που έπρεπε να στρίψω τελευταία στιγμή, αλλά πως να σε δω ρε φίλε όταν πας να με προσπεράσεις από ΔΕΞΙΑ;;;; Κλασικά ακράνωτος πάνω στο παπί κι είχες και το κοριτσάκι σου πάνω... Ειλικρινά στεναχωρήθηκα για τη στιγμιαία αβλεψία μου, αν και είχα ελέγξει στιγμιαία καθρέφτες, αλλά ρε φίλε, μέσα στην πόλη, και πας να προσπεράσεις σύριζα από δεξιά; Κι έχεις και το παιδάκι σου επάνω...

Christos ktm R
19/08/2018, 23:56
Σας είδα σήμερα στην πρεβεζα 2 φορές κ 2 διαφορετικά Ducati multi 1200 κ ήταν σαν να μου στρίβετε το μαχαίρι στην πληγή,σαν σειρήνες να μου φώναζετε κ να μου λέτε πάρε μας κ εγω να προσπαθώ με νύχια κ με δόντια να μην σας ακούω αλλά δεν ξέρω για ακόμα ποσό θα μπορέσω να αντισταθώ :nono::eek:

katsar
20/08/2018, 12:03
Σε είδα ΜΑΛΑΚΑ να οδηγάς ΑΝΑΠΟΔΑ στην Εγνατία κάπου στην ασπροβάλτα 2 το βράδυ.Ήμουν δεξιά χαλαρός και σε αριστερή στροφή εσύ ανάποδα πατημένος στο αριστερό με το κολοαμαξο σου.Εγκληματία.

nikosmec
20/08/2018, 12:23
Σε είδα καλή μου εξάτμιση να με χαιρετας σε έναν χωματόδρομο της βόρειας Εύβοιας. Και μου το έλεγαν δεν κάνει το srx για χώμα θα βρει.

398734398734398734398734

Billymuse
20/08/2018, 16:42
Φρομ Καλαμάτα γουιθ λοβ

398739

Δείτε με τι μαεστρία κλείνει μια διάβαση

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/08/2018, 06:59
Σε ειδα με το gs 1200 με τη γυναικα φουλ στα μπαγκαζια και στα σλιπινκ μπαγκ.Και ενοειτε προβλεπε και οι 2.Καλους δρομους να χετε:wave2:

George_M.
22/08/2018, 22:25
σας ειδα με τα Multi να ανεβαινετε φετες στις στορφες απο Μαραθωνα για Ανω Σουλι Γραμματικο...ταπα λεμε,:eek:
ο δε Βινιαλες ηταν 4 δεκατα μπροστα...:smokin:

που παγαινατε ετσι ρε καμενοι...γιοματο τραχτερια με ρεμουρκες η περιοχη...:cry: