PDA

View Full Version : Gsx650F A2



Dinos_1998
19/06/2018, 23:07
Καλησπέρα μιας και εδω και 4 μηνες εχω βγαλει το διπλωμα το Α2 θελω λγ να ξεθαψω το θεμα αυτο και να ρωτησω το εξης. Οδηγαω ηδη την μηχανή ανοιχτή με τα 85 αλογα της να την κανω περιορισμό στο Α2; Καποιοι γνωστη μου απο την τροχαια με ειπαν πως δεν χρειαζεται γιατι δεν ειμαι κανιβαλος και προσεκτικός. Δεν θελω να ξοδεψω χρηματα αρκετα και μιας και η μηχανη βρισκοταν στα χερια του αδερφου μου την πηρα εγω δν ειναι εποχες να αλλαζουμε μηχανες σαν πουκαμισα πλεον.. Σας ευχαριστώ για την βοηθεια!

ΤάκηςΜπ
19/06/2018, 23:14
Τι λες;;; Είσαι παράνομος,σε περίπτωση ατυχήματος θα τρέχεις....

Obilivion
19/06/2018, 23:21
Δεν γίνεται να την περιορίσεις για α2. Χωρίς δίπλωμα θα έχεις μπερδέματα μόνο αν φταις... Η απόφαση είναι μόνο δική σου. Προσωπικά θα το άφηνα για λίγο

BLiTzER
20/06/2018, 00:01
Καποιοι γνωστη μου απο την τροχαια με ειπαν πως δεν χρειαζεται γιατι δεν ειμαι κανιβαλος και προσεκτικός.

Αν είσαι προσεκτικός, είναι οκ να οδηγείς χωρίς κατάλληλο δίπλωμα. Μια χαρά στα είπαν. Δημόσιοι υπάλληλοι ε;

skylaros
20/06/2018, 00:05
Καλησπέρα μιας και εδω και 4 μηνες εχω βγαλει το διπλωμα το Α2 θελω λγ να ξεθαψω το θεμα αυτο και να ρωτησω το εξης. Οδηγαω ηδη την μηχανή ανοιχτή με τα 85 αλογα της να την κανω περιορισμό στο Α2; Καποιοι γνωστη μου απο την τροχαια με ειπαν πως δεν χρειαζεται γιατι δεν ειμαι κανιβαλος και προσεκτικός. Δεν θελω να ξοδεψω χρηματα αρκετα και μιας και η μηχανη βρισκοταν στα χερια του αδερφου μου την πηρα εγω δν ειναι εποχες να αλλαζουμε μηχανες σαν πουκαμισα πλεον.. Σας ευχαριστώ για την βοηθεια!

Ζήτα τους να σου δώσουν μια προσεχτικά γραμμένη τέτοια απάντηση. Το ξέρεις πως είσαι παράνομος, το ξέρεις πως αν γίνει στραβή θα τρέχεις, την απόφαση την έχεις πάρει, κάνεις μάλλον δήλωση και όχι ερώτηση.

Dinos_1998
22/06/2018, 15:40
Μιας κ κε ορμηξαρε η ερωτηση ειναι στο ΠΩΣ να την περιορίσω κ ολοι γνωρίζεται πως καπως γινεται...

alex14
22/06/2018, 15:50
Μιας κ κε ορμηξαρε η ερωτηση ειναι στο ΠΩΣ να την περιορίσω κ ολοι γνωρίζεται πως καπως γινεται...

Εγω δεν γνωριζω πως καπως γινεται....

Dinos_1998
22/06/2018, 16:01
Καθως το διπλωμα "Α2" ηρθε ευρωπαϊκά στην Ελλάδα μηχανές εως 70kw μπορουν να περιοριστούν στα 35 με στοπ στην γκαζιερα η μεσω εγκεφάλου αλλα κανένας στην Ελλάδα δν αναφερει ν κάνει κάτι τετοιο... Κ αναρωτιέμαι πως έξω ν γινεται κ εδω να μν ξερει κανεις...

Nostradamus
22/06/2018, 16:20
Λοιπον. Ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος που θα γυρναει παρανομος σε καποιο θεμα.

Καταλαβαινω οτι προσπαθεις να μην εισαι και θελεις να βρεις λυση αλλα μεχρι στιγμης εγω προσωπικα δεν ξερω και δεν ακουσα πουθενα καποιος να αναλαμβανει περιορισμο και μετα να μπορει να πιστοποιησει και κατι τετοιο αν χρειαστει. Μακαρι να βρεις αλλα το κοβω δυσκολακι.. Το τι γινεται και αν γινεται στην Ευρωπη ειναι αλλο θεμα..

Απο εκει και περα αν το κανεις αναλαμβανεις και τα ρισκα.. Σημερα ολως τυχαιως εμαθα για γνωστο μου, που του πηρανε το διπλωμα για ζωνη, οτι αποφασισε να κανει μια βολτα το αυτοκινητο "εδω γυρω μωρε το τετραγωνο να φορτισει η μπαταρια", ενεπλακη σε τροχαιο με τραυματισμο στην γωνια του τετραγωνου και ξεκινησαν τα οργανα...

Καλη τυχη ευχομαι.

Dinos_1998
22/06/2018, 17:11
Βλεπω να περιμενω αλλα 2 χρονια δλδ.... Σας ευχαριστώ παιδια

Obilivion
22/06/2018, 20:49
Φίλε Ντίνο τα μηχανάκια έρχονται περιορισμένα από το εργοστάσιο..δεν τα κάνει κανείς...

Dinos_1998
25/06/2018, 14:30
https://www.atimpex.com/europe/

Αυτη ειναι η απαντηση απτο υπουργειο. Σε εγκεκριμενο συνεργειο με υπογραφες και χαρτια μπαινει ο περιοριστης σε καταληλη μηχανη απτην ΕΕ. Οποτε ναι με 200 ευρο και εξτρα οτι παρει το καθε συνεργειο ολα γινονται!

Nostradamus
25/06/2018, 15:08
Μολις το ετοιμασεις και παρεις ολα τα χαρτια, γραψε εδω και ανανεωσε το ποστ για να ξερουν που να πανε οι ενδιαφερομενοι.

skylaros
25/06/2018, 16:16
https://www.atimpex.com/europe/

Αυτη ειναι η απαντηση απτο υπουργειο. Σε εγκεκριμενο συνεργειο με υπογραφες και χαρτια μπαινει ο περιοριστης σε καταληλη μηχανη απτην ΕΕ. Οποτε ναι με 200 ευρο και εξτρα οτι παρει το καθε συνεργειο ολα γινονται!

Αν την κάνεις τη διαδικασία, συγκέντρωσε ότι πληροφορίες έχεις και να τις παραθέσεις. Μπορεί να βοηθήσεις κάποιο νέο παιδί στο μέλλον να μη χτυπάει το κεφάλι του. Να με -μας συγχωρέσεις για τα αρχικά μας post αλλά το αρχικό σου ερώτημα δεν είχε καλή σύνταξη και δε καταλάβαμε τι ήθελες να πεις.

Καλές βόλτες χωρίς παρατράγουδα

Dinos_1998
25/06/2018, 20:38
Απλα πραγματικα ειναι σωτηριο αυτο! Να εχεις την μηχανη περιορισμένη στα 35kw και στα 22 να μην χρειαζεται πωληση και ξανα αγορά αλλης. Συγγνωμη από μερους μου 1ο μου ποστ στο φορουμ και δεν ηταν και το καλυτερο. Λογο δουλειας προβλεπεται να αργήσει λιγο. Εστειλα email στην εταιρια και θα με καλέσουν αυριο συνεργάτες απο εδω την Ελλαδα.

Nostradamus
25/06/2018, 22:02
Να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι θα βγει άκρη. Μακάρι όμως να τα καταφέρεις.
Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον αν το αναλαμβάνει όντως κάποιος..

θα έπρεπε να μην κυκλοφορεί ούτε μισό παπί στους πιτσιρικάδες.. όλοι θα γυρνούσαν με τα busa περιορισμένα..

Dinos_1998
26/06/2018, 18:30
Μωρε καλα θα ταν η busa