PDA

View Full Version : Βοήθεια απο Αθηναίους για σέλα



kost1963
28/06/2018, 11:01
:a4:Παιδιά καλημέρα
είμαι από Σέρρες κάτοχος cbf 600 sa και θέλω να φτιάξω ανατομική σέλα και το κατάστημα που βρήκα στην Αθήνα ζητάει ή να πάω την μοτοσυκλέτα στον χώρο τους για να μπορέσουν να στήσουν την σέλα στην μοτοσυκλέτα ή να στείλω την σέλα και να πάει κάποιο άλλο αντίστοιχο με το δικό μου για να γίνει σωστά η κατασκευή . Το κατάστημα βρίσκεται στο Περιστέρι .
Ποιο καλό παλικάρι θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Andreasnemea
19/07/2018, 14:44
Φιλε στειλε την σελα και πες του τι ακριβως θες και θα την κανει πενα εγω εφτιαξα πριν μια εβδομαδα εκει ειναι τελεια απλα!δεν πηγα ουτε την μοτοσικλετα εκει ουτε τπτ του αφησα την σελα και του ειπα απλα τι θελω και ολα οκ και σε ενα τρανσαλπ που εφτιαξα το ιδιο εκανα στον ιδιο παντα οποτε πες απλα τα κιλα σου και εισαι οκ
moto & car dressing
Αν λεμε για τον ιδιο φανταζομαι

DRAKONET
19/07/2018, 19:12
Φιλε στειλε την σελα και πες του τι ακριβως θες και θα την κανει πενα εγω εφτιαξα πριν μια εβδομαδα εκει ειναι τελεια απλα!δεν πηγα ουτε την μοτοσικλετα εκει ουτε τπτ του αφησα την σελα και του ειπα απλα τι θελω και ολα οκ και σε ενα τρανσαλπ που εφτιαξα το ιδιο εκανα στον ιδιο παντα οποτε πες απλα τα κιλα σου και εισαι οκ
moto & car dressing
Αν λεμε για τον ιδιο φανταζομαι

ΦΙΛΕ αυτο στην βεργας δεν ειναι ??
απο ποια μηχανη πηγες σελα....και ποσο εδωσες ?

Andreasnemea
19/07/2018, 22:35
Αυτος στην βεργας ναι πολυ καλη δουλεια για 2 φορα εχω φτιαξει σε τραναλπ 650 και τωρα εφτιαξα σε cbf 600 και τις 2 φορες υπερ ευχαριστημενος εδωσα 85 με το ραυτο το σημα που εβαλα και στις δυο αλλιως ειναι 75 και 10 ευρω για μεταφορικα αν εισαι μακρια..
Εκανε περιπου μια εβδομαδα και στις δυο..
Ποιο πριν ειχα περασει και moto.k αλλα ρε παιδια πολλα τα χρηματα 180 ευρω ραντεβου για να την παω μετα απο 15-20 ημερες και το υφασμα δεν μου αρεσε που βαζει συνηθως τα δικα του οπως λεει απο σχεδια εχει ωραια παντος!

DRAKONET
20/07/2018, 12:20
:D
σουπερ !
μετα τις διακοπες παω !

Tycho Moon
20/07/2018, 12:29
που βαζει συνηθως τα δικα του οπως λεει απο σχεδια εχει ωραια παντος!

...και θα σου ράψει επάνω στο κάλυμμα τη φίρμα της εταιρίας του χωρίς να σε ρωτήσει ή έστω να σε ενημερώσει από πριν, με το έτσι θέλω! (παθών) :yuck:

Andreasnemea
20/07/2018, 14:19
...και θα σου ράψει επάνω στο κάλυμμα τη φίρμα της εταιρίας του χωρίς να σε ρωτήσει ή έστω να σε ενημερώσει από πριν, με το έτσι θέλω! (παθών) :yuck:
Ελεος νομιζα οτι σε ρωτουσε πριν γιατι το εχω δει αυτο που λες..
Εγω αυτον στο περιστερι δεν τον αλλαζω για κανενα λογο παντος απλα εχει ενα θεμα με το σκαλοπατι το κανει λιγο μεγαλο πρεπει να του πεις ας χασω λιγο σε ανεση το θελω το σκαλοπατι χαμηλα μην την σηκωσεις πολυ γιατι δεν μου αρεσει στο ματι..
Εγω αυτο του ειπα και βγηκε φοβερο το αποτελεσμα γουστα ειναι αυτα ομως...

painterakis
22/07/2018, 09:10
μιλάμε τώρα για αυτό το μικρό διακριτικό ταμπελάκι;

398240

sorry κοπέλια αλλά αυτό ούτε που λογίζεται.

όσο για την τιμή, αν θυμάμαι καλά, το 2013, μου κόστισε 120€ η ανακατασκευή της δικιά μου (έκανε πιο φαρδύ τη σέλα του οδηγού και φούσκωσε εμπρός τη σέλα του συνοδηγού) μαζί με τα μεταφορικά (πήγαινε έλα) στη κρήτη.

Andreasnemea
22/07/2018, 12:09
150 εχει παει την τιμη με τα υφασματα τα δικα του οπως λεει και αν βαλεις αλλα 180 και πανω αναλογος... περασα πριν ενα μηνα οχι το 1980������ οσο για το ταμπελακι το διακριτικο ισως δεν το γουσταρει καποιος και ειναι δικαιωμα του καθενος να μην το θελει και υποχρεωση δικη του να ρωτα τους πελατες του αν μπορει να το βαλει!Τα μεταφορικα μου ειπε εξτρα οποτε κοντα στα 200 με τα πανε ελα!για moto.k λεμε παντα..

painterakis
22/07/2018, 14:50
Το 2013 έφτιαξα τη σέλα, όχι το 80, όσο γα το ταμπελάκι πολύ εύκολα φεύγει, μη το κάνουμε θέμα.

Bowleno
23/07/2018, 02:43
Αυτος στην βεργας ναι πολυ καλη δουλεια για 2 φορα εχω φτιαξει σε τραναλπ 650 και τωρα εφτιαξα σε cbf 600 και τις 2 φορες υπερ ευχαριστημενος εδωσα 85 με το ραυτο το σημα που εβαλα και στις δυο αλλιως ειναι 75 και 10 ευρω για μεταφορικα αν εισαι μακρια..
Εκανε περιπου μια εβδομαδα και στις δυο..
Ποιο πριν ειχα περασει και moto.k αλλα ρε παιδια πολλα τα χρηματα 180 ευρω ραντεβου για να την παω μετα απο 15-20 ημερες και το υφασμα δεν μου αρεσε που βαζει συνηθως τα δικα του οπως λεει απο σχεδια εχει ωραια παντος!

180;;; :eek:

Η Connoly στον Γέρακα την φτιάχνει με 80 + ΦΠΑ....

George_M.
23/07/2018, 08:22
JimmysMotoderma στον ρεντη.
Ο ανθρωπος σέβεται το πορτοφολι του πελατη κ κανει εξαιρετικη δουλεια με το 1/3 των χρηματων που άλλοι ζητουν

BLiTzER
23/07/2018, 08:22
Το ταμπελάκι δεν είναι έτσι πλέον. Είναι λαστιχένιο και είναι σε κάποια πλευρά της σέλας, όχι στη ραφή. Και είναι υποχρεωτικό. Ναι, ρώτησα, όταν πήγα για τη δική μου σέλα και μου είπε ότι δε γίνεται να μη μπει. Τουλάχιστον τον έπεισα να μπει μόνο στη μία. :p

Tycho Moon
23/07/2018, 08:25
Το 2013 έφτιαξα τη σέλα, όχι το 80, όσο γα το ταμπελάκι πολύ εύκολα φεύγει, μη το κάνουμε θέμα.

Φυσικά και το κάνω θέμα μάστορα, γιατί εδώ και κάποια χρόνια το ταμπελάκι δεν είναι υφασμάτινο, αλλά λαστιχένιο και γαζωμένο περιμετρικά πάνω στο ύφασμα της σέλας. Αν το ξηλώσεις σου μένουν οι τρύπες του γαζιού και μετά θα περνάει νερό.

Anritsu
23/07/2018, 08:44
Motok εχω κάνει στην πάπια εδώ και 5-6 χρόνια . Ανατομική , αντιολισθητική σκουτεραδικη . Δεν εχουν κάτσει τα σφουγγάρια στο ελάχιστο , ούτε το υφάσμα δεν έχει βγάλει την παραμικρή τρυπούλα ή σκάσιμο . Και το μηχανάκι είναι έξω στον ηλιο και την αλμύρα της Μυκόνου 320 μέρες το χρόνο . Σαν κατασκευή είναι άψογη , τωρα οσο αφορα τις τιμές , υπάρχουν πολλοί πλέον . Εγώ που δεν ασχολούμαι και ξέρω 4-5 .

398245

DimChios
24/07/2018, 09:37
Μιλα με τον Ζέφο εδώ https://www.facebook.com/ZEFOS-WORKS-ΣΕΛΕΣ-ΜΟΤΟ-231764736995893/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=100000463495554
Παλιό μέλος εδώ και εξυπηρετικός

giovani64
24/07/2018, 10:48
τελικα ο kost1963 (φιλαρακι) εκανε την σελα στις σερρες. το κοστος ηταν 60 ευρω μα το λογοτυπο της μηχανης επανω και εγινε παρα πολυ καλη δουλεια
398267