PDA

View Full Version : Επιλογή Scooter



Indierokkah
01/07/2018, 11:32
Καλησπερα παιδες και καλως σας βρηκα.

Προσφατα επανεγκατασταθηκα στην Ελλαδα και ψαχνω μεταφορικο μεσο για να με πηγαινοφερνει στην δουλεια καθημερινα. 15-20χλμ/μερα

Επειδη δεν εχω και μεγαλη εμπειρια (ενα keaway 50αρι οδηγουσα παντα μεσα στο χωριο) ψαχνω για κανα scooter 125cc + μεταχειρισμενο.

Οι δρομοι για την δουλεια ειναι ψιλοδυσκολοι (λακουβες, νταλικες κλπ)

Εχω βαλει στο ματι καποια kymco aggility 125 αλλα θα ηθελα γνωμη για το αν ισως πρεπει να κοιταξω κατι σε παραπανω κυβικα η αλλης μαρκας.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ.γ. Για budget σεταρω τα 1.200 ως μαξιμουμ σε μετρητα..

doctoras
01/07/2018, 11:40
Καλο ειναι αν ξερεις πως θα βρεις ενα σε καλη κατάσταση. 2k κανει καινουργιο ενω στα 1.8k αγοράζεις ιαπωνα suzuki uk 110 address

gerokost
01/07/2018, 11:50
Γιατί όχι ένα καλό παπί μτχ ? Μια χαρά τα βγάζει τα χιλιόμετρα που λές καθημερινά.

Panos76
02/07/2018, 14:45
15-20χλμ/μερα

Επειδη δεν εχω και μεγαλη εμπειρια (ενα keaway 50αρι οδηγουσα παντα μεσα στο χωριο) ψαχνω για κανα scooter 125cc + μεταχειρισμενο.

Οι δρομοι για την δουλεια ειναι ψιλοδυσκολοι (λακουβες, νταλικες κλπ)



Για εμένα, μόνο πάπιο με αυτά τα δεδομένα και αυτό το budget.

Για σκούτερ σώνει και ντε θα κοιτούσα σε κάτι 'χωματερό' (πχ BWs, ταϊφούν, κλπ)

drade
02/07/2018, 21:35
Συμφωνώ με τον πανό. Με το agility και σε τέτοιο οδόστρωμα θα αρχίσουν να πέφτουν κομμάτια μετά από λίγο καιρό, θα τρίζει όλο το μηχανάκι.
Αν δεν σε ενοχλεί η εμφάνιση και η αυξημένη πιθανότητα κλοπής τότε πας κατευθείαν για παπί. Άμα μπορείς να ανέβεις λίγο σε χρήματα αγοράς και συντήρησης εγώ θα κοιτούσα και κάνα Χτ, να μην έχει θέμα με το οδόστρωμα, να μπορείς να δώσεις μια γκάζια να ξεφύγεις από την νταλίκα, κλπ. Καλώς ήρθες.

Andreasnemea
04/07/2018, 16:58
Για σκουτερ σε αυτα τα χρηματα κοιτα μονο το sym symphony σκυλη και πολυ ανωτερο σε ολα απο το agility