PDA

View Full Version : Περι Μαθήματα οδηγησης μοτοσυκλέτας



Noble06
01/07/2018, 12:02
Καλησπέρα, ειμαι καινούργιος στον χώρο της μηχανής και απλα θελω να παρω το Α1.
Είμαι απο Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα μενω Περαία Ενω ψαχνω για να βρω σχολή οδηγών στην Περαία, πρόσφατα ένας φίλος μου με είπε οτι ναι μεν θα κανεις τα θεωρητικά μαθηματα εκεί αλλα για οταν θα κάνεις Μαθήματα πανω σε μοτοσυκλέτα θα πρεπει να πας στο Καλοχωρι και οτι δεν γίνετε μεσα στην Περαία. Γνωρίζει κανένας αν αυτο ισχύει??

ptc
01/07/2018, 12:15
ένας φίλος μου με είπε οτι..

Εισαι οντως δικος μας. ;)
Κι εγω ετσι οπως σου τα ειπε ο φιλος σου τα ξερω τα πραγματα. Η εξεταση ξεκιναει σε κλειστο χωρο (οχι σε δημοσιο δρομο δηλαδη) οπου γινονται οι δοκιμασιες με τις κορινες. Αυτος ο χωρος βρισκεται διπλα στη Διευθυνση Μεταφορων Δυτικης Θεσσαλονικης στο Καλοχωρι. Οποτε ολοι εκει δινουνε. Στη συνεχεια αν εχεις πετυχει σε αυτο το κομματι η εξεταση θα συνεχιστει στο Καλοχωρι.

rainmike
01/07/2018, 15:37
Εισαι οντως δικος μας. ;)
Κι εγω ετσι οπως σου τα ειπε ο φιλος σου τα ξερω τα πραγματα. Η εξεταση ξεκιναει σε κλειστο χωρο (οχι σε δημοσιο δρομο δηλαδη) οπου γινονται οι δοκιμασιες με τις κορινες. Αυτος ο χωρος βρισκεται διπλα στη Διευθυνση Μεταφορων Δυτικης Θεσσαλονικης στο Καλοχωρι. Οποτε ολοι εκει δινουνε. Στη συνεχεια αν εχεις πετυχει σε αυτο το κομματι η εξεταση θα συνεχιστει στο Καλοχωρι.

Aμα τον βάλουνε για πορεία μεσα στο καλοχώρι τότε θα είναι πραγματικά άτυχος:p

Noble06
01/07/2018, 15:47
Οκ μου λύθηκε η απορία Ευχαριστώ μάγκες

Pew
02/07/2018, 02:52
Aμα τον βάλουνε για πορεία μεσα στο καλοχώρι τότε θα είναι πραγματικά άτυχος:p

Ειδικα αν εχει προηγηθει καταρρακτωδης βροχη.

Θα παρει ΚΑΙ διπλωμα χειριστη ταχυπλοου!!! :lol:

Nitse3
02/07/2018, 10:29
Έχει και στο Ρύσιο δίπλα στην πίστα καρτ μια ελαφρώς ατημέλητη να το πω πίστα με κορίνες. Εγώ εκεί έκανα τα πρώτα μαθήματα πριν από δύο χρόνια. Τώρα αν η κατάσταση της χειροτέρεψε και εγκαταλείφθηκε δεν ξέρω. Πιστεύω ότι οι περισσότερες σχολές επιλέγουν το Καλοχώρι για να σου είναι και καλά πιο γνώριμο το μέρος την ώρα της εξέτασης.