PDA

View Full Version : Rolling Stones !!!!



Cpt. Haddock
29/11/2005, 16:03
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=667098&lngDtrID=253

Για όσους ήταν εκείνη τη μαγική βραδιά το 98 στο ΟΑΚΑ (από τις 3 το απόγευμα είχα πάει)


:beer:

tifoefs
29/11/2005, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=667098&lngDtrID=253

Για όσους ήταν εκείνη τη μαγική βραδιά το 98 στο ΟΑΚΑ (από τις 3 το απόγευμα είχα πάει)


:beer:

Στα διαλα οι βρωμοπορνολουγκρες !!

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Να ερχοντουσαν οι Bauhaus να παμε ....

για να μη λενε οτι δεν ειμαστε και γιουροπεη ....

αν και προτιμω βαρια νησιωτικοβλαχουποαναπτυκτα σκυλαδικα ...... σε καμμια ζωοοπανηγυρη η σε καμμια γιορτη τυριου και ψαριου ....

:beer: :beer: :beer: :beer:

paris-3
29/11/2005, 17:16
Έρχονται οι MANOWAR!!!:beer: :a19: !!

Daemon
29/11/2005, 17:21
@ Cpt. Haddock: Θυμασαι που ζηταγε ολος ο κοσμος το Angie και λεει ο Mick οτι για προσοπικους λογους δεν το παιζουνε σε συναυλιες?
Ειχα παει και εγω απο πολυ νωρις, και θα ξαναπηγαινα..:wave2:

adam_tsouk
29/11/2005, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
@ Cpt. Haddock: Θυμασαι που ζηταγε ολος ο κοσμος το Angie και λεει ο Mick οτι για προσοπικους λογους δεν το παιζουνε σε συναυλιες?
Ειχα παει και εγω απο πολυ νωρις, και θα ξαναπηγαινα..:wave2:

εγώ γιατι νομίζω ότι το είχα παίξει (μήπως εγώ τα έχω πάιξει;;; ):sick:


Ήταν από τιςε τελευταίες συναυλίες που είχα πάει πριν παρουσιαστώ φαντάρος..... :rolleyes:

Daemon
29/11/2005, 19:51
Εδω δεν ειχε παιξει σιγουρα, και εχω την εντυπωση οτι ουτε το εχεις ακουσει και ουτε θα το ακουσεις ποτε σε live συναυλια. Αν θυμαμαι καλα ειναι πολυ παλια ιστορια με το Angie

nikos force
29/11/2005, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Έρχονται οι MANOWAR!!!:beer: :a19: !! ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣΣΣΤΤΤΤΤΤΤΤ

OldMan
29/11/2005, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
..Για όσους ήταν εκείνη τη μαγική βραδιά το 98 στο ΟΑΚΑ

Καπετάνιο, εγώ που ήμουνα το '67 στο Παναθηναϊκό, πιάνομαι ??

:wave2: :beer: :wave2:

adam_tsouk
29/11/2005, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καπετάνιο, εγώ που ήμουνα το '67 στο Παναθηναϊκό, πιάνομαι ??

:wave2: :beer: :wave2:


Tι τραγουδάγανε τότε; Παιδικά;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(πιάνεσαι πιάνεσαι και λίγο παραπάνω μάλιστα....):winka:

Uriah Heep
29/11/2005, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καπετάνιο, εγώ που ήμουνα το '67 στο Παναθηναϊκό, πιάνομαι ??

:wave2: :beer: :wave2:

Εδώ συζητούν για "μεταλλαγμένα" προϊόντα...
Εμεις ζήσαμε τον Jagger ροκά.
Τα παιδιά μιλούν για τον Jagger τραπεζίτη, επιχειρηματία, sir κλπ :bigcry:

Που να εξηγήσεις τις διαφορές...

Καλύτερα θα είναι να μην "πιάνεσαι"...
:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
30/11/2005, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Εδω δεν ειχε παιξει σιγουρα, και εχω την εντυπωση οτι ουτε το εχεις ακουσει και ουτε θα το ακουσεις ποτε σε live συναυλια. Αν θυμαμαι καλα ειναι πολυ παλια ιστορια με το Angie

Έτσι είναι. (έπαιξαν όμως το She's a rainbow...)

Το Angie έχει να κάνει (και) με τον Bowie και γι' αυτό το αποφεύγει. Στο μόνο live που το έπαιξαν και υπάρχει ηχογραφημένο ήταν στο Stripped που είναι στην ουσία ένα unplugged σε λίγο (σχετικά) κόσμο στο Amsterdam (Tifoefs, απέναντι από το cazino στη Leidseplein).

Τώρα όσοι ζήσατε τον Jagger ροκά (εννοώντας θέλω να πιστεύω οτι τον έχετε δει σε συναυλίες το 70, άρα έξω), είσαστε "τυχεροί" κατα μία έννοια, αν και αυτό δε σημαίνει οτι εμείς τα "παιδια" είμαστε λιγότερο τυχεροί.

(άσχετο: η συναυλία των Uriah heep εδώ ήταν αποτυχία κατα γενική ομολογία πάντως... κρίμα)


:wave2:

Uriah Heep
30/11/2005, 13:58
[QUOTE][i]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Τώρα όσοι ζήσατε τον Jagger ροκά (εννοώντας θέλω να πιστεύω οτι τον έχετε δει σε συναυλίες το 70, άρα έξω), είσαστε "τυχεροί" κατα μία έννοια, αν και αυτό δε σημαίνει οτι εμείς τα "παιδια" είμαστε λιγότερο τυχεροί.
----------------------------------------------------------------------------------
Σε καμία περίπτωση!!! Με τις σωστές επιλογές και την σωστή κρίση για τα πράγματα γενικά είστε πολύ τυχεροί.
----------------------------------------------------------------------------------


(άσχετο: η συναυλία των Uriah heep εδώ ήταν αποτυχία κατα γενική ομολογία πάντως... κρίμα)
-----------------------------------------------------------------------------------
Όταν τους είδα με Byron, Hensley, Thain το ΄74 δεν θα μπορούσα ποτέ να πιστέψω ότι 30 χρόνια μετά θα υπήρχε αυτό το θλιβερό σχήμα που εκμεταλλεύεται το θρύλικό όνομα της μπάντας...
Οι παληοί heepsters κυνηγάνε καμιά συναυλία Hensley Band και ακούν καμιά έντιμη εκτέλεση Ηeep από τον φυσικό τους πατέρα και δεν έχουν αυταπάτες ότι υπάρχουν συναυλίες των Uriah Heep...

Σωστή κρίση λοιπόν captain... Για να μην απαγοητευτείς άδικα όταν πας σε συναυλία των Doors χωρίς τον Morrison ή των Ten years after χωρίς τον Alvin Lee κλπ κλπ

Μην το "παίρνεις" βαρέως όταν μιλάω για μεταλλαγμένα ή γενετικά τροποποιημένα προϊόντα της ροκ...


:beer: :beer: :beer:

OldMan
30/11/2005, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
... Για να μην απαγοητευτείς άδικα όταν πας σε συναυλία των Doors χωρίς τον Morrison ...

:look: :confused: :look:

Έπαθε τίποτε ο Morrison ???
.
.
.
.
.
.
Βασίλη, λέγε !!! (θα το αντέξω....)

Cpt. Haddock
30/11/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Όταν τους είδα με Byron, Hensley, Thain το ΄74 δεν θα μπορούσα ποτέ να πιστέψω ότι 30 χρόνια μετά θα υπήρχε αυτό το θλιβερό σχήμα που εκμεταλλεύεται το θρύλικό όνομα της μπάντας...
Οι παληοί heepsters κυνηγάνε καμιά συναυλία Hensley Band και ακούν καμιά έντιμη εκτέλεση Ηeep από τον φυσικό τους πατέρα και δεν έχουν αυταπάτες ότι υπάρχουν συναυλίες των Uriah Heep...

Σωστή κρίση λοιπόν captain... Για να μην απαγοητευτείς άδικα όταν πας σε συναυλία των Doors χωρίς τον Morrison ή των Ten years after χωρίς τον Alvin Lee κλπ κλπ

Μην το "παίρνεις" βαρέως όταν μιλάω για μεταλλαγμένα ή γενετικά τροποποιημένα προϊόντα της ροκ...


:beer: :beer: :beer:


Όχε ρε συ, δεν το παίρνω βαρέως, είναι εν μέρει έτσι αλλά όχι και απολύτως.

Σε κάθε περίπτωση, αυτό με τις μπάντες που κρατάνε όνομα είναι συνεχές πρόβλημα.

Δε βαριέσαι, καλά να είμαστε να ακούμε ή και να βλέπουμε

:beer: :beer:

:wave2:

Cpt. Haddock
30/11/2005, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :confused: :look:

Έπαθε τίποτε ο Morrison ???
.
.
.
.
.
.
Βασίλη, λέγε !!! (θα το αντέξω....)

Όχι, ηρέμησε, καλά είναι
(πως του το λένε τώρα;)

για την Joplin κάτι άκουσα αλλά μάλλον φήμες

:wave2:

afrotwin
30/11/2005, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Εδω δεν ειχε παιξει σιγουρα, και εχω την εντυπωση οτι ουτε το εχεις ακουσει και ουτε θα το ακουσεις ποτε σε live συναυλια. Αν θυμαμαι καλα ειναι πολυ παλια ιστορια με το Angie

den to pezan giati den to ixan grameno apo kamia sinavlia
:rotflmao: :rotflmao:

kala den exete katalavi oti i sinavlies tous edo ke pola xronia ine play back?
polikanalo play back ke oli tin doulia tin kani o konsolieris pou se simia afini tin moustogria ton ki8 na solari i ton jagger na pi kamia malakia

pio pseftiki sinavlia den exi ksanagini....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke ta diafora pou pernoun ine gia na anteksoun to dioro stin skini oxi na peksoun kiolas...:lol: :lol:


mpori na tixi na to dite

se live tou gabriel to ida ego

i kamera pou eperne ixo apo tin kentriki konsola tis sinavlias akougotan to apotelesma telio san CD

ke i kamera tis skinis eperne ixo apo tin konsola tis skinis ke eki akouges faltsa kgarismata ke genika san na tragoudage o ntoris o gaidaros...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

i perisoteres sinavlies ine tipopioimenes sta panta ine 8eatro
mono se clubakia iste sigouri oti ine ali8ino...

Uriah Heep
30/11/2005, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :confused: :look:

Έπαθε τίποτε ο Morrison ???
.
.
.
.
.
.
Βασίλη, λέγε !!! (θα το αντέξω....)



Πριν μπουν σε συναυλία οι νέοι ροκάδες πρέπει να είναι καλά ενημερωμένοι από την στήλη "κοινωνικά" του ειδικού τύπου...

:beer: :beer: :beer:

Uriah Heep
30/11/2005, 14:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

kala den exete katalavi oti i sinavlies tous edo ke pola xronia ine play back?
----------------------------------------------------------------------------------


Στην Γερμανία τους έκαναν και μηνύσεις πριν μερικά χρόνια γιατί υπήρξαν αδιαμφισβήτητα ντοκουμέντα για την απάτη!

Αλλά τί να κάνεις όταν έχεις να πληρώσεις τόσες διατροφές...

Τρίχα από μο@νί τραβάει την "ιστορία της ροκ" πλέον!


:beer: :beer: :beer:

OldMan
30/11/2005, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όχι, ηρέμησε, καλά είναι
(πως του το λένε τώρα;)

για την Joplin κάτι άκουσα αλλά μάλλον φήμες

:wave2:

Εσένα ΔΕΝ σε πιστεύω !!!

(Εδώ έφτασες να ισχυρίζεσαι ότι πέθανε ο Elvis .....)

zzr2005
30/11/2005, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Πριν μπουν σε συναυλία οι νέοι ροκάδες πρέπει να είναι καλά ενημερωμένοι από την στήλη "κοινωνικά" του ειδικού τύπου...

:beer: :beer: :beer:
μαγεία το nick σου......
τέλειοι....

el_hymador
30/11/2005, 18:43
Oι stones μαζι με τον Ιggy pop και κατι αλλα ''καλοπαιδα'' περα του φαινομενου της διαρκειας , αποτελουν και θαυματα ...... το γεγονος δηλαδη οτι μετα απο μια ζωη full απο καταχρησεις ζουνε ακομα....εγω αν και πιτσιρικας θυμαμε την συναυλια των Pink floyd στο ΟΑΚΑ ....

...παντως ιστορια συνεχιζει να γραφετε , για δειτε κατι ''groupακια'' π.χ. σαν τους placebo , τους tool , τους radiohead κ.α., αυτοι θα ειναι οι κλασικοι του αυριο...και απο αλλο χωρο ο paul van dyk , οι chemical brothers , οι thievery corporation .... ο χρονος θα τους κανει μυθικους και αυτους....

zzr2005
30/11/2005, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Oι stones μαζι με τον Ιggy pop και κατι αλλα ''καλοπαιδα'' περα του φαινομενου της διαρκειας , αποτελουν και θαυματα ...... το γεγονος δηλαδη οτι μετα απο μια ζωη full απο καταχρησεις ζουνε ακομα....
οι τύποι είναι η απόδειξη τι κάνουν τα καλά ναρκωτικά....
:D :D
προσοχή στις απομιμήσεις κοκαϊνης....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: