PDA

View Full Version : Ταξιδι με 125 κυβικά ( γυρω στα 100 χιλιομετρα)



ts4
10/07/2018, 04:02
γινεται να κανω τετοια αποσταση με ενα μηχανακι το οποιο ειναι αεροψυκτο μεσα στο καλοκαιρι? το μηχανακι ειναι καινουργιο αλλα ειναι και το πιο απλο ( daytona sprinter 125 efi) πιστευω οτι με μια ταχύτητα κοντα στα 70-80 ειναι δυνατον να γινει αλλα θελω και την γνωμη αλλων εμπειρων οδηγων. Το μηχανακι λογω δουλειας μεσα σε 4 μηνες το εχω φτασει στα 8000 χιλιόμετρα.. κατι που σημαινει οτι εχει κανει πρωτα του καλα χιλιόμετρα!! Η διαδρομη ειναι Χανια μεχρι ενος χωριου στο ρεθυμνο (98 χιλιομετρα).

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
10/07/2018, 06:24
Προχωρα αφοβα

gerokost
10/07/2018, 09:03
Πιό πολύ θέμα έχει ο κ@λος σου μην πιαστεί παρά το μηχανάκι. Μία στάση θα την κάνεις για διάλλειμα οπότε μια χαρά, δεν έχει θέμα το μηχανάκι.

Panos76
10/07/2018, 09:22
Τα 100 km δεν είναι ταξίδι αλλά km καθημερινής μετακίνησης από και προς τη δουλειά.

Κάνω 50-70 / ημέρα τα καλοκαίρια με 90cc - με 30 ετών παπί.

Δεν το σκέφτεσαι καν, μια ώρα διαδρομή είναι.

sapila racing
10/07/2018, 09:57
Τα 100 km δεν είναι ταξίδι αλλά km καθημερινής μετακίνησης από και προς τη δουλειά.

Κάνω 50-70 / ημέρα τα καλοκαίρια με 90cc - με 30 ετών παπί.

Δεν το σκέφτεσαι καν, μια ώρα διαδρομή είναι.

+ 1074

buckley
10/07/2018, 10:22
Τα 100 km δεν είναι ταξίδι αλλά km καθημερινής μετακίνησης από και προς τη δουλειά.

Κάνω 50-70 / ημέρα τα καλοκαίρια με 90cc - με 30 ετών παπί.

Δεν το σκέφτεσαι καν, μια ώρα διαδρομή είναι.

Πες στα παιδιά ρε ότι είσαι γύρω στα 65 κιλά όμως...αχαχαχα

devil's animal
10/07/2018, 10:23
και τερμα γκαζι γινεται χωρις να σκορπισει...μην το κανεις...αλλα γινεται....

o_gavros
10/07/2018, 10:25
βενζίνα να βάλεις.

Panos76
10/07/2018, 10:32
Πες στα παιδιά ρε ότι είσαι γύρω στα 65 κιλά όμως...αχαχαχα

Έχω σταθεροποιηθεί εδώ και μήνες στα 70 (ακατούρητος) :D

o_gavros
10/07/2018, 10:36
εγω θα ντρεπόμουν να το φωνάζω δημόσια τέτοιο νούμερο :p

kordix
10/07/2018, 10:39
γινεται να κανω τετοια αποσταση με ενα μηχανακι το οποιο ειναι αεροψυκτο μεσα στο καλοκαιρι? το μηχανακι ειναι καινουργιο αλλα ειναι και το πιο απλο ( daytona sprinter 125 efi) πιστευω οτι με μια ταχύτητα κοντα στα 70-80 ειναι δυνατον να γινει αλλα θελω και την γνωμη αλλων εμπειρων οδηγων. Το μηχανακι λογω δουλειας μεσα σε 4 μηνες το εχω φτασει στα 8000 χιλιόμετρα.. κατι που σημαινει οτι εχει κανει πρωτα του καλα χιλιόμετρα!! Η διαδρομη ειναι Χανια μεχρι ενος χωριου στο ρεθυμνο (98 χιλιομετρα).

Πάρε ενα χαρτη της Κρήτης φόρτωσε το 125 με τα βασικά, παρε και κανα εργαλειο και οταν εχεις χρονο και λεφτα για βενζίνη ξεκίνα να γραφεις χιλιόμετρα. Το νησί εχει πολύ ωραίες διαδρομές.

Προτίμησε στενους επαρχιακούς βουνίσιους δρόμους. Καλούς δρόμους να εχεις...

vaska
10/07/2018, 10:51
ότι σου είπαν οι από πάνω, μια χαρά θα είσαι!

teogtp
10/07/2018, 11:38
Έχω σταθεροποιηθεί εδώ και μήνες στα 70 (ακατούρητος) :D
:mad:
Περάστε έξω κύριε!

thunder ace
10/07/2018, 11:59
Ποσο χρονων εισαι ειπαμε;

teogtp
10/07/2018, 12:00
Ποσο χρονων εισαι ειπαμε;

Γιατί, ραντεβού θα βγείτε;

thunder ace
10/07/2018, 12:02
Γιατί, ραντεβού θα βγείτε;

Ολα παιζουν...

o_gavros
10/07/2018, 12:03
:bawl:

Carried away...απο τη Μπέτυ για τον Πάνο

teogtp
10/07/2018, 12:06
:bawl:

Carried away...απο τη Μπέτυ για τον Πάνο

Είναι η εποχή που ο ζουζουνιτσος είναι ερωτευμένος με τον πεταλουδιτσο....

o_gavros
10/07/2018, 12:07
Επιτέλους,λίγη ααπη στο Φόρουμ

thunder ace
10/07/2018, 12:08
Επιτέλους,λίγη ααπη στο Φόρουμ


Αραπη;

o_gavros
10/07/2018, 12:11
Οπως αγαπάει ο καθείς.
Είμαστε ανοιχτομυαλοι αθρώποι :D

thunder ace
10/07/2018, 12:15
Οπως αγαπάει ο καθείς.
Είμαστε ανοιχτομυαλοι αθρώποι :D

α..να χαθεις ..σαχλε







(εχω κεφια σημερα...παρελλαβα το ρεζερβουαρ του thunderace και ποιος με πιανει)

gior-gos
10/07/2018, 13:06
Το μηχανακι λογω δουλειας μεσα σε 4 μηνες το εχω φτασει στα 8000 χιλιόμετρα..

Αυτο σημαινει οτι κανεις την ημερα γυρω στα 90 χλμ· το σκεφτεσαι για 10 χλμ παραπανω;

buckley
10/07/2018, 13:13
α..να χαθεις ..σαχλε







(εχω κεφια σημερα...παρελλαβα το ρεζερβουαρ του thunderace και ποιος με πιανει)

Μίξη στο τεπόζιτο ή τρόμπα λαδιού το εργαλείο ???

MAIK72
10/07/2018, 13:24
Αυτο σημαινει οτι κανεις την ημερα γυρω στα 90 χλμ·

και που τα κάνει. Το παπί πρέπει να ανεβαίνει Ψηλορείτη μια φορα την μέρα και πάλι πίσω.Στις ευθείες τσινάει το εργαλείο :D

thunder ace
10/07/2018, 13:50
Μίξη στο τεπόζιτο ή τρόμπα λαδιού το εργαλείο ???

Παμε μια κοντρα με τις λαδιερες μας;

buckley
10/07/2018, 14:01
Παμε μια κοντρα με τις λαδιερες μας;

Πάνε βρες το σουμπουξου πρώτα.

thunder ace
10/07/2018, 14:07
Πάνε βρες το σουμπουξου πρώτα.

Αυτο ηταν υπουλο χτυπημα κατω απο τη ζωνη.

ΤάκηςΜπ
10/07/2018, 18:11
Πέρυσι το καλοκαίρι 125 αεροψυκτο έκανε 1200χλμ σε 5 μέρες στην Κρήτη. Νορμάλ σταθερή ταχύτητα, να μην το τρελανεις και πας παντού πραγματικά.

doctoras
10/07/2018, 21:27
:bawl:

Carried away...απο τη Μπέτυ για τον Πάνο
:) :) :)
Ολα τα λεφτά ταινιαρα!!!!

doctoras
10/07/2018, 21:31
Με το ιδιο μοντελο παπί ο vrasidas διενυσε την μιση ελλαδα σε 8 μέρες

ts4
11/07/2018, 03:50
γινεται να κανω τετοια αποσταση με ενα μηχανακι το οποιο ειναι αεροψυκτο μεσα στο καλοκαιρι? το μηχανακι ειναι καινουργιο αλλα ειναι και το πιο απλο ( daytona sprinter 125 efi) πιστευω οτι με μια ταχύτητα κοντα στα 70-80 ειναι δυνατον να γινει αλλα θελω και την γνωμη αλλων εμπειρων οδηγων. Το μηχανακι λογω δουλειας μεσα σε 4 μηνες το εχω φτασει στα 8000 χιλιόμετρα.. κατι που σημαινει οτι εχει κανει πρωτα του καλα χιλιόμετρα!! Η διαδρομη ειναι Χανια μεχρι ενος χωριου στο ρεθυμνο (98 χιλιομετρα).



κατι επιπλέον, εχω ακουσει οτι η οδηγοί στην κρητη ειναι οι χειρότεροι επειδή νομίζουν οτι ξερουν τους δρομους και τρεχουν σαν τρελοι. ειναι αυτο αιτια να μην χρησιμοποιησω το μηχανακι?? ισχυει κατι τετοιο??
(ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησειςς)

ΤάκηςΜπ
11/07/2018, 04:09
Ισχύει ότι οδηγάνε χάλια, απλά πρόσεχε παραπάνω

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
11/07/2018, 06:19
σε ποιο χωριο θα πας?Ποια διαδρομη θα ακολουθησεις?Εκτος απο τα 4x4 εχε στο νου σου και τους τουριστες.Αυτους τους μηνες το νησι ξεχιλιζει απο δαυτους και οι κεραταδες οδηγανε οτι να ναι.

Bowleno
11/07/2018, 09:46
κατι επιπλέον, εχω ακουσει οτι η οδηγοί στην κρητη ειναι οι χειρότεροι επειδή νομίζουν οτι ξερουν τους δρομους και τρεχουν σαν τρελοι. ειναι αυτο αιτια να μην χρησιμοποιησω το μηχανακι?? ισχυει κατι τετοιο??
(ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησειςς)


Ισχύει ότι οδηγάνε χάλια, απλά πρόσεχε παραπάνω

Το χάλια δεν λέει κάτι....οδηγούν ΠΟΛΥ επικίνδυνα ιδίως νωρίς απογευματινές ώρες και μεταμεσονύχτιες μετά από :a33:
Ειδικά ΠΟΛΥ προσοχή στον ΒΟΑΚ, πετάγονται από όπου νάναι όπως νάναι χωρίς να υπολογιζουν έννοιες όπως ταχύτητα, απόσταση....
Πάντα κράνος και τα μάτια όχι απλά 14.....

o_gavros
11/07/2018, 10:01
Εγώ όσο έχω κινδυνεύσει από μαλακες στο κλεινόν άστυ δεν έχω κινδυνέψει στην Κρήτη.και σε βοακ και στα επαρχιακά κι οπουδήποτε πήγα.
Δε λέω αμολα με τις κοτσιδες ξεπλεγες,αλλά νομίζω πως ότι συμβαίνει οδηγικα σε όλη τη χώρα,συμβαίνει κι εκεί.

Nostradamus
11/07/2018, 11:41
Συμφωνω με τον γαυρο.. τα γιδια οπου και αν οδηγουν στην Ελλαδα το ιδιο επικινδυνα ειναι..

Σωστο επισης αυτο και για τους τουριστες.. Γενικα επειδη το δικτυο ειναι απαρχαιωμενο, και αυξανει υπερβολικα και η κινηση, θελει να εισαι αρκετα προσεκτικος.

kostas_1100gs
11/07/2018, 11:58
Μέρα παρά μέρα, με ένα address 125 κάνω 100-120 κλμ για χαλάρωση, με 4,5ε περίπου. Μην μασάς.

Xrider
11/07/2018, 12:25
Καταρχην ΔΕΝ ειναι ταξιδι ,ειναι βολτα αλλα λογο κυβικων θα μοιαζει με ταξιδι.
Ρεθυμνο-Χανια ειναι ωραια διαδρομη,απλα θα πρεπει να κρατας δεξια γιατι θα σε προσπερνανε ολοι.
Ουτε καγκουρες ουτε τιποτα μη φοβασαι,οδηγουν κανονικα οπως ολοι στην Ελλαδα με εξαιρεση οπως παντα σε καποιους δρομους σε χωρια που μπορει να σου βγει κανενα αγροτικο αλλα συνηθως αυτος που οδηγει το αγροτικο ξερει τον δρομο και με κλειστα ματια οποτε να σου ερθει φατσα καρτα δεν παιζει.
Βενζινη να εχεις το νου σου μονο και απολαυσε την διαδρομη.

daz
11/07/2018, 13:10
Στην Κρήτη όταν θέλουν να στιψουν αριστερά, πιάνουν δεξιά με αριστερό φλας αναμμένο (αν το θυμηθούν και αν δεν έχει σπάσει).

Στις τυφλές στροφές δεν έρχεται ποτέ άλλο αμάξι οπότε προσπερνάνε και ας μη βλέπουν.

Μονόδρομοι είναι μόνο οι δρόμοι που δεν χωράνε να περάσουν δύο αγροτικά.

Προτεραιότητα έχουν πάντα τα ζαντωμενα αγροτικα 4x4, και μεταξύ δύο αγροτικών, πάντα ο ντόπιος.

Ένα φορτωμένο daf επάνω στον ΒΟΑΚ είναι πάντα πιο γρήγορο από σένα, ότι κι αν οδηγάς.

Αν δεις BMW με μαύρα φιμε τζάμια, στο τιμόνι συνήθως είναι ανήλικος.

Από κει και περα, άσε την φαντασία σου να οργιάσει!

taisteal
12/07/2018, 00:58
Εγώ όσο έχω κινδυνεύσει από μαλακες στο κλεινόν άστυ δεν έχω κινδυνέψει στην Κρήτη.και σε βοακ και στα επαρχιακά κι οπουδήποτε πήγα.
Δε λέω αμολα με τις κοτσιδες ξεπλεγες,αλλά νομίζω πως ότι συμβαίνει οδηγικα σε όλη τη χώρα,συμβαίνει κι εκεί.

ΓιαΝΝ,δεν υπάρχει πιο επικίνδυνο μέρος οδηγικά από την Κρήτη.
Παίζει σε άλλα level η μαλακία στον εγκέφαλο εκεί

virus
12/07/2018, 01:11
το γατακι


ΓιαΝΝ,δεν υπάρχει πιο επικίνδυνο μέρος οδηγικά από την Κρήτη.
Παίζει σε άλλα level η μαλακία στον εγκέφαλο εκεί

η γατα


Στην Κρήτη όταν θέλουν να στιψουν αριστερά, πιάνουν δεξιά με αριστερό φλας αναμμένο (αν το θυμηθούν και αν δεν έχει σπάσει).

Στις τυφλές στροφές δεν έρχεται ποτέ άλλο αμάξι οπότε προσπερνάνε και ας μη βλέπουν.

Μονόδρομοι είναι μόνο οι δρόμοι που δεν χωράνε να περάσουν δύο αγροτικά.

Προτεραιότητα έχουν πάντα τα ζαντωμενα αγροτικα 4x4, και μεταξύ δύο αγροτικών, πάντα ο ντόπιος.

Ένα φορτωμένο daf επάνω στον ΒΟΑΚ είναι πάντα πιο γρήγορο από σένα, ότι κι αν οδηγάς.

Αν δεις BMW με μαύρα φιμε τζάμια, στο τιμόνι συνήθως είναι ανήλικος.

Από κει και περα, άσε την φαντασία σου να οργιάσει!


μην μασας. βαλε βενζινη και πηγαινε. τοσο απλα!!!!!!


αμα φτασεις και Καλιοτζινα με τις θεσπεσιες τηγανητες πατατες θα σου υποκλιθω!!!!!!!!!!!!!

ΤάκηςΜπ
12/07/2018, 02:39
ΓιαΝΝ,δεν υπάρχει πιο επικίνδυνο μέρος οδηγικά από την Κρήτη.
Παίζει σε άλλα level η μαλακία στον εγκέφαλο εκεί

Κοντραρει άνετα η Πάτρα

telegonos
12/07/2018, 03:06
Άμα πετύχεις ΒΟΑΚ, τμήμα από Ηράκλειο προς Χανιά, βρεγμένο (σε βροχή ή μετά από βροχή), καλού κακού, άσε τα πλαγιάσματα για μια άλλη μέρα. Δεξιά και τσουκου τσούκου πήγαινε αργά και όρθιος. Γ-Λ-Υ-Σ-Τ-Ρ-Α-Ε-Ι

taisteal
12/07/2018, 03:11
Κοντραρει άνετα η Πάτρα

Έχοντας ζήσει αρκετά και στα δύο μέρη,η Κρήτη είναι πρώτη με διαφορά.

Αφού ο φίλος είναι λοκάλι,ξέρει φαντάζομαι το πως να κινηθεί,δεν
είναι κάτι δύσκολο 100 χλμ απόσταση.
Και καλό δρόμο!!

MAIK72
12/07/2018, 03:34
Στην Κρήτη όταν θέλουν να στιψουν αριστερά, πιάνουν δεξιά με αριστερό φλας αναμμένο (αν το θυμηθούν και αν δεν έχει σπάσει).

Στις τυφλές στροφές δεν έρχεται ποτέ άλλο αμάξι οπότε προσπερνάνε και ας μη βλέπουν.

Μονόδρομοι είναι μόνο οι δρόμοι που δεν χωράνε να περάσουν δύο αγροτικά.

Προτεραιότητα έχουν πάντα τα ζαντωμενα αγροτικα 4x4, και μεταξύ δύο αγροτικών, πάντα ο ντόπιος.

Ένα φορτωμένο daf επάνω στον ΒΟΑΚ είναι πάντα πιο γρήγορο από σένα, ότι κι αν οδηγάς.

Αν δεις BMW με μαύρα φιμε τζάμια, στο τιμόνι συνήθως είναι ανήλικος.

Από κει και περα, άσε την φαντασία σου να οργιάσει!

Αφιερωμένο :a21::plaf:
https://www.youtube.com/watch?v=rXXzH9oo178

S705
12/07/2018, 05:08
Ας πω και εγώ στον φίλο μας τις εμπειρίες μου για να καταλάβει τις ταξιδιωτικές ικανότητες μιας πάπιας.
Θα είμαι σύντομος μιας και είναι περασμένη η ώρα.

Πάτρα-αγρυνιο για ποτό σάντουιτς βρόμικο και πίσω. Ενίοτε δικαβαλος. Συχνότητα :πολλάκις. Ας είναι καλά τα μέλια της μάτια....

Πάτρα - Τρίπολη-Πάτρα. Το αυθημερόν, δικαβαλος για παρακολούθηση αγώνα ντρακγστερ.

Πάτρα - καλόγρια για μπάνιο δικαβαλος. Ένας πατρινός να μας πει πόσα χλμ είναι.
Συχνότητα :πολλάκις

Πάτρα - Λουτράκι - Πάτρα. Σκ σε φιλους
Συχνότητα :πολλάκις.

Πάτρα - Αθήνα. Με στάση για μπάνιο στην ακρατα
Αθήνα - Πάτρα (επιστροφή) μετά το πέρας των διακοπων
Συχνότητα :2 ή 3 φορές.
Πάτρα-κάπου πιο κάτω από Επίδαυρο για μια πανελλήνια της μοτοε.
Αθηνα-χαλκιδα-αθηνα. Αυθημερόν
Συχνοτητα:πολλάκις.

Από ότι κατάλαβαινεις ο μόνος περιορισμός είναι ο άνθρωπος.

Υ. Γ. θυμήθηκα και άλλα, αλλά είναι αργά.... :wave2:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/07/2018, 06:41
Το οτι υπαρχουν πολλα αγροτικα στο νησι ειναι αληθεια.Το οτι νομιζουν οτι ο δρομος τους ανηκει και αυτο ειναι αληθεια.Εχω γυρισει ολη τη κρητη.Οσο εχω κινδυνεψει απο τους τουριστες δεν συγκρινεται με τα 4x4.Το χειμωνα που δεν εχει τουριστες εχει τις βροχες.Ειναι σαν να οδηγας πανω σε βρεγμενο καθρεπτη.Ο βοακ και αυτος ειναι επικυνδινος αλλα οχι τοσο απο τα αγροτικα οσο απο τους μηχανοβιους που τον εχουν κανει μεγαρα(ενα καιρο το κανα και εγω).Πιστευω οτι τα αγροτικα ερχονται σε τελευταια μοιρα.

ΤάκηςΜπ
12/07/2018, 09:19
Έχοντας ζήσει αρκετά και στα δύο μέρη,η Κρήτη είναι πρώτη με διαφορά.

Αφού ο φίλος είναι λοκάλι,ξέρει φαντάζομαι το πως να κινηθεί,δεν
είναι κάτι δύσκολο 100 χλμ απόσταση.
Και καλό δρόμο!!

Δεν θα διαφωνήσω γιατί Πάτρα έχω μείνει χρόνια ενώ Κρήτη πηγαίνω για κάποιες μέρες το καλοκαίρι. Το τι έχουν δει τα ματακια μου στην Πάτρα όμως δεν λέγεται.

Panos76
12/07/2018, 09:24
Το κυρίως πρόβλημα για εμένα στην Κρήτη είναι οι προθυμία της πλειοψηφίας των ως άνω οδηγών να εξέλθουν του οχήματός τους να μπουν σε διαδικασία φιλονικίας, με αβέβαια αποτελέσματα για τον έτερο εμπλεκόμενο.

DRAKONET
12/07/2018, 15:00
ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟTORRAD...πριν απο 25-27 χρονια περιπου που υπηρχε η ελληνικη κοπια...καποιος...μπορει εγω...μπορει καποιος αλλος απο εδω μεσα ισως ...εκανε και εστειλε στο περιοδικο για εκδοση ενα ταξιδιωτικο που εγινε..απο ΑΘΗΝΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΑΘΗΝΑ με ενα παπι C 50...που με κυλινδροπιστονο ειχε γινει 72cc...(πολυ διαδεδομενο τοτε) .
ΜΟΝΟΣ στο πηγαινε... ΔΙΚΑΒΑΛΛΟ στην επιστροφη με την φιλη...και ολα καλ πηγαν.....καπου στην ιταλια η μανιβελλα ''εκλαπη'':confused:..
παντως και πηγε...και ηρθε..και διακοπες σε νησι εγιναν
οποτε μην το φοβασε...λαδακια αλλαζε συχνα και να φορας κρανος !

buckley
12/07/2018, 16:58
ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟTORRAD...πριν απο 25-27 χρονια περιπου που υπηρχε η ελληνικη κοπια...καποιος...μπορει εγω...μπορει καποιος αλλος απο εδω μεσα ισως ...εκανε και εστειλε στο περιοδικο για εκδοση ενα ταξιδιωτικο που εγινε..απο ΑΘΗΝΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΑΘΗΝΑ με ενα παπι C 50...που με κυλινδροπιστονο ειχε γινει 72cc...(πολυ διαδεδομενο τοτε) .
ΜΟΝΟΣ στο πηγαινε... ΔΙΚΑΒΑΛΛΟ στην επιστροφη με την φιλη...και ολα καλ πηγαν.....καπου στην ιταλια η μανιβελλα ''εκλαπη'':confused:..
παντως και πηγε...και ηρθε..και διακοπες σε νησι εγιναν
οποτε μην το φοβασε...λαδακια αλλαζε συχνα και να φορας κρανος !

Ντα βίντσι διάβαζε να ανοίξεις τα ματάκια σου που αποκαλείς εμένα γέρο...

DRAKONET
12/07/2018, 19:05
Ντα βίντσι διάβαζε να ανοίξεις τα ματάκια σου που αποκαλείς εμένα γέρο...

δες εκει που λεει μοτοσυκλετες......μια εχει https://ananiadis-cars.car.gr/

buckley
12/07/2018, 19:23
δες εκει που λεει μοτοσυκλετες......μια εχει https://ananiadis-cars.car.gr/

Τα ξέρω, από τη κατάσχεση του Αποστολόπουλου προέρχονται.
Γνωριζόμαστε μήπως ?

DRAKONET
12/07/2018, 22:25
Τα ξέρω, από τη κατάσχεση του Αποστολόπουλου προέρχονται.
Γνωριζόμαστε μήπως ?

που ξερεις?? μπορει...βεβαια εσυ δειχνεις ομορφοπαιδο...εγω δεν ειμουν ετσι ποτε....το ατου μου ειναι οτι η ασχημια ειναι διαχρονικη..οποτε δεν με πιανει καταθλιψη σαν μερικους που κοιτανε φωτο και λενε..πωωω..κοιτα πως ΕΙΜΟΥΝ...
εγω ειμουν...και ειμαι....:lol::bawl::bawl:

buckley
12/07/2018, 22:56
που ξερεις?? μπορει...βεβαια εσυ δειχνεις ομορφοπαιδο...εγω δεν ειμουν ετσι ποτε....το ατου μου ειναι οτι η ασχημια ειναι διαχρονικη..οποτε δεν με πιανει καταθλιψη σαν μερικους που κοιτανε φωτο και λενε..πωωω..κοιτα πως ΕΙΜΟΥΝ...
εγω ειμουν...και ειμαι....:lol::bawl::bawl:

Μάλιστα ,αφού έπιασες τα villa είσαι καλό παιδί εσύ, γιατί οι υπόλοιποι ...

teogtp
12/07/2018, 23:10
Μάλιστα ,αφού έπιασες τα villa είσαι καλό παιδί εσύ, γιατί οι υπόλοιποι ...

Δεν πειράζει..... πιάστε εσείς τις βίλλες (https://www.slang.gr/lemma/5624-billa-bila).....

buckley
13/07/2018, 09:02
Δεν πειράζει..... πιάστε εσείς τις βίλλες (https://www.slang.gr/lemma/5624-billa-bila).....

Ότι αγαπάει ο καθένας ρε, μηχανάκια εμείς, σπίτια οι άλλοι.
Τώρα εσύ πως μας βγήκες "χαρωπός" και έχεις άλλα στο μυαλό σου δεν ξέρω ...

JasonEV
03/08/2018, 10:54
Εχω κανει με 125 παπι Χανια - Ηρακλειο η και το αντιστροφο 5 φορες με μια σταση στο Ρεθυμνο. Και ειμαι και πανω απο 100 κιλα. Το κουραστικο ειναι οτι πρεπει να εχεις συνεχεια το νου σου στους καθρεφτες ωστε να αφηνεις τους απο πισω να περνανε. Μου χει τυχει να με περνανε με 100 σε στροφη και μου χει τυχει και αμαξι να περιμενει να αλλαξει η διαγραμιση στην ευθεια για να με περασει. Απ' ολα εχουνε οι δρομοι της κρητης.

headbanger
03/08/2018, 18:38
rρε μαν, 100 χμ ειναι απο την μια ακρη της πόλης στην άλλη, δεν το λες και ταξίδι.

σορρυ κιόλας αλλά επρεπε να το βγάλω από μέσα μου