PDA

View Full Version : Αγορα οικονομικου μεταφορικου



masterone
20/07/2018, 12:54
Γεια σας παιδια νεος στο φορουμ. Συντομα θα παω στην λημνο λογω δουλειας και θα μεινω σιγουρα 2 χρονια. Εχω αυτοκινητο με υγραεριο αλλα σκεφτομαι να αγορασω και ενα μηχανακι μεχρι 1000 ευρω κυριως για τους καλοκαιρινους μηνες ωστε να γλιτωσω και καποια χιλιομετρα απο το αυτοκινητο καθως και να εχω ενα εφεδρικο μεσο σε περιπτωση που παθει κατι το αυτοκινητο μου (διοτι ειναι 10ετιας με αρκετα χλμ).Στα χρηματα που κοιταω εχω βρει paggio liberty 150 και honda cbf 125. Το καλο ειναι πως μπορω να βγαλω διπλωμα για απεριοριστο κυβισμο αλλα το κακο ειναι πως θα χρειαστουν αλλα 250 ευρω για το διπλωμα αν καταληξω στο Liberty 150 ενω για 125 εχω διπλωμα και δεν χρειαζομαι κατι. Απο θεμα γκαζιου(διοτι θα κανω διαδρομες γυρω στα 60 χλμ πηγαινε-ελα 1 με 2 φορες την εβδομαδα) καθως και οικονομιας και αξιοπιστιας ποιο θεωρειται καλυτερη επιλογη?
Αν εχετε να προτεινετε και καποιο παπι σε αυτα τα χρηματα δεκτο απλα νομιζω πως το cbf 125 ειναι και λιγο ποιο ασφαλες απο ενα παπι διοτι ειναι σαν μηχανι.

Υ.γ Μετα απο τα 2 χρονια αναλογα με το πως θα πανε τα οικονομικα το σκεφτομουν και για μοτοσυκλετα ταξιδιαρικη κυριως για Vstrom λογικα οποτε αργα ή γρηγορα το διπλωμα θα βγει για απεριοριστα

DRAKONET
21/07/2018, 13:17
Ενα παπι μεχρι 125...η το cbf....το ιδιο ειναι....απλα ο συμπλεκτης ειναι η διαφορα και μονο...για μενα παπι...και αν πιανει λιγο το χερι σου να το συντηρεις κι'ολας...το σκουτερ ειναι αλλη φαση...αλλη οδηγηση..πιο μικροι τροχοι...καποια θεματα συντηρησης πρεπει να το πας σε τεχνικο...και πιθανον ειναι πιο ακριβα !

Bowleno
21/07/2018, 14:28
Μόνο παπί...μην το σκέφτεσαι καν, νησί, απομακρυσμένο, το θέλεις και οικονομικό, μόνο παπί...

masterone
21/07/2018, 14:55
Απλα επειδη θελω να αγορασω αργοτερα και μηχανη δεν θα ηταν καλυτερα να ξεκινησω με ενα cbf που ειναι σε στυλ μηχανης? Καθως και απο θεμα ασφαλειας και αξιοπιστιας διοτι στα 1000 ευρω δεν ξερω τι παπι μπορω να βρω αξιοπιστο που να μην ειναι σκισμενο διοτι τα cbf 125 δυσκολα θα το παρει καποιος να το σκισει γνωμη μου παντα

gerokost
21/07/2018, 15:27
Δηλαδή το παπί θα το πάρει κάποιος να το σκίσει ? Εκτός αν κοιτάς για Crypton 135 που τα παίρνουν συγκεκριμένες "παρτίδες" νεολαίας :lol:

ΤάκηςΜπ
21/07/2018, 19:13
Αν σου αρέσει το cbf μην το σκέφτεσαι καν. 2-3 στάνταρ ζημιές βγάζει (και αν) και είναι πραγματικά ΤΕΡΑΣ οικονομίας. Αν εξαιρέσεις λάστιχα και αλυσιδογραναζα έχει συντήρηση παπιου. Πρώην κάτοχος για 2.5 χρόνια. Ο,τι άλλο θέλεις ρωτάς.

masterone
21/07/2018, 21:33
Δηλαδή το παπί θα το πάρει κάποιος να το σκίσει ? Εκτός αν κοιτάς για Crypton 135 που τα παίρνουν συγκεκριμένες "παρτίδες" νεολαίας :lol:

Honda innova injection κοιταω αλλα και αυτα τα παιρνουν για ντελιβερι και καποια πιτσιρικαδες για αυτο θεωρω καλυτερη επιλογη ενα cbf περα απο την ασφαλεια που παρεχει

gerokost
22/07/2018, 00:26
Honda innova injection κοιταω αλλα και αυτα τα παιρνουν για ντελιβερι και καποια πιτσιρικαδες για αυτο θεωρω καλυτερη επιλογη ενα cbf περα απο την ασφαλεια που παρεχει

Απλά αν κοίταζα ένα σκύλο για απομακρυσμένο μέρος, θα έπαιρνα ένα παπί παλαιάς κοπής, (βλέπε kaze-r) με καρμπυρατέρ, γιατί εφόσον μιλάμε για μτχ , όλο και κάτι θα σου βγάλει, εκεί στο νησί όλα τα μαστόρια θα ξέρουν να φτιάξουν ενα απλό παπί.
Οτιδήποτε με injection κτλ, δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν τόσο γρήγορα. Απο αυτή τη σκοπιά το λέω.
Αλλιώς ναί, το CBF είναι μια πολύ καλή λύση !

devil's animal
22/07/2018, 09:10
Cbf 125 δαγκωτο...
Καιει ελαχιστα, έχει μηδαμινά έξοδα συντηρησης, είναι αξιόπιστο και οδηγιεται σαν μοτοσυκλέτα καθότι έχει το ντεπόζιτο ανάμεσα από τα πόδια και έχει και συμπλέκτη...

typhoon
22/07/2018, 19:09
Θα σου έλεγα cbf125, αλλά επειδή η περίπτωση σου είναι"ειδική" κ δε σκαμπαζεις κ πολλά ( ακόμη. Κάνεις μας δε γεννήθηκε να ξέρει, όλοι μάθαμε) προτίμησε ένα απλό παπί κ κατά προτίμηση δες μήπως το αγοράσεις από κάνα μαγαζί εκεί έτσι ώστε αν βγει προβληματικό να του το πας πίσω για φτιάξιμο(δωρεάν ή όχι)

masterone
22/07/2018, 21:34
Σκεφτομαι μηπως να παω σε αγορα καινουριου daytona sprinter 125 που εχει 1.5 χιλιαρικο και εχουν βαλει και ψεκασμο πλεον?

alexis72
22/07/2018, 23:49
cbf 125 πήρε πρίν 3-4 χρόνια καινούργιο συγγενής μου , αψογο ΜΟΝΟ σε κατανάλωση ...τού εβγαλε 2 φορές πρόβλημα η τρόμπα βενζίνης (τήν μιά φορά ηταν μέσα στήν εγγύηση κ δεν πλήρωσε μία ,τήν δεύτερη φορά ομως πού ηταν εκτός εγγύησης ετσουξε πολύ η γνήσια honda ...τού εκαψε μιά φορά πηνία εκτός εγγύησης κ τα χρυσοπλήρωσε (στό συνεργείο του ειπαν οτι ειναι συνηθισμένα αυτά τα προβλήματα στο cbf125 ...) ειχε δισταγμούς - κομπιάσματα το injection οπου κ να πήγε ποτέ δέν φτιάχτηκε οπως επρεπε ,αγανάκτησε κ το πούλησε ...πήρε ενα cbr250 μετ/νο πολύ οικονομικό σε κατανάλωση κ αψογο οδηγικά κ χωρίς προβλήματα ,μιλάμε για προσεκτικό κ ψείρα οδηγό κ μάλιστα το cbf ηταν το μόνο μηχανάκι πού αγόρασε καινούργιο
κ τού εβγαλε αυτά τα προβλήματα , αφού διαθέτεις χρήμα πολύ καλή αγορά ειναι οπως εγραψες το sprinter 125 οπως κ το dy 125 με 2 χρόνια εγγύηση μέ αφθονα κ φθηνα ανταλλακτικά , πρόσφατα πήρε καινούργιο φίλος μου το daelim ace 110 το μόνο παπί με 4 (τέσσερα χρόνια εγγύηση) κ φοράει ζάντες με ελαστικά χωρίς σαμπρέλα (tubeless)

TsoliasGR
23/07/2018, 00:17
Για το city ace 110 έχω ακούσει ότι ακουμπάει την αξιοπιστία του kazer...Το εχουν κάποιοι στην γειτονιά συνεργειαδες.

ΤάκηςΜπ
23/07/2018, 00:41
Η τρόμπα έχει θέμα από μαμά λόγω διαμέτρου, αν βάλεις μεγαλύτερη aftermarket με ένα 50αρικο καθάρισες, πηνια περιεληξη 100 ευρώ τα έκανα με το που το πήρα, δεν ξαναμιλησαν έως τώρα, τώρα αυτό για το injection που λες πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να είναι, βαλβίδες μου ακούγεται εμένα, τέλος πάντων, ο καθένας με την γνώμη του και τις εμπειρίες του

masterone
24/07/2018, 15:35
Για το daytona monster 125 σε καινουριο τι γνωμη εχετε? Καθως και αν ξέρετε στην αγορα καινουριου απο νησι αλλάζει η τιμή πώλησης? Παρατηρησα οτι εχει πολυ κοντο σασμαν με αποτελεσμα να δουλευει σε πολυ υψηλες στροφες αυτο με μια αλλαγη του μπροστινου γραναζιου(που δεν ξερω τι νουμερο ειναι) μπορει να αλλαξει?

Υ.γ Εχω βρει και ενα daelim roadwin στα 1300 συζητησιμη ενος χρονου που διαβασα οτι ειναι πολυ καλο μηχανακι

TsoliasGR
25/07/2018, 02:11
Για το daytona monster 125 σε καινουριο τι γνωμη εχετε? Καθως και αν ξέρετε στην αγορα καινουριου απο νησι αλλάζει η τιμή πώλησης? Παρατηρησα οτι εχει πολυ κοντο σασμαν με αποτελεσμα να δουλευει σε πολυ υψηλες στροφες αυτο με μια αλλαγη του μπροστινου γραναζιου(που δεν ξερω τι νουμερο ειναι) μπορει να αλλαξει?

Υ.γ Εχω βρει και ενα daelim roadwin στα 1300 συζητησιμη ενος χρονου που διαβασα οτι ειναι πολυ καλο μηχανακι

Στα 1300 πανε πάρε ένα CBF250 2005+ και θα εισαι άρχοντας.Παίζει να σε καλύπτει και το δίπλωμα που έχεις ήδη.Δεν θυμαμαι Kw....

masterone
25/07/2018, 05:56
Το δίπλωμα δεν με καλυβει σιγουρα πρέπει να βγαλω καινουριο διοτι το εβγαλα το 2013 και ειναι μεχρι 125 κυβικα και 11kw νομιζω

typhoon
25/07/2018, 08:27
Ένας φίλος που έχει το cbf125 πρόσφατα του έβγαλε τρόμπα βενζίνης. Αλαχθηκε με after market στα 60€. Η θέση της είναι προβληματική γιατί δεν είναι μέσα στο ρεζερβουάρ αλλά εξωτερικά πίσω από τον κύλινδρο κ τρώει συνέχεια ζεστή ειδικά στην πόλη. Σκεφτόμαστε πατέντα να την μόνωσουμε εξωτερικά με πετροβαμβακα με φύλλα αλουμινίου (εύκολο) ή με κάποια λαμαρινιτσα εν είδη thermo shield (δύσκολο αλλά κ πιο ασφαλές)

ΤάκηςΜπ
25/07/2018, 09:25
Πραγματικά το μόνο που κάνει η τρόμπα είναι να χάνει δύναμη το μηχανάκι και να κάνει αυτό το kangaroo hopping που λένε στο χωριό μου, αν το σβήσεις για 5 λεπτά λύνεται το πρόβλημα. Να σημειωθεί ότι μου συνέβη 2 φορές σε 2.5 χρόνια και 25κ χλμ,την μία φορά μετά από 150χλμ με 40+ βαθμούς.

masterone
25/07/2018, 09:48
Απλα σκεφτομαι οτι ειναι ισως καλυτερα να παω σε ενα καινούργιο μηχανακι με εγγυηση και εφοσον δεν θελω τοσο πολυ παπι αλλα κάτι ποιο μεγαλο νομιζω το monster 125 ειναι καλη λυση γτ εχει και εγγύηση για 2 χρονια και επίσης σκέφτομαι οτι αν πχ μου βγαλει το honda cbf 125 τπτ ζημιες σε πηνια τρομπα χρειαστει και τπτ λαστιχα θα μ στοιχισει κοντα στο εναμιση χιλιαρικο ενω με 300 ευρω παραπάνω παίρνω καινουριο. Πειτε μου αν σκεφτομαι κατι λάθος

ΤάκηςΜπ
25/07/2018, 10:13
Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα καινούργιο 125 είναι η εγγύηση οπότε σωστά το σκέφτεσαι. Απλά άπαξ και λήξει η εγγύηση μένεις με ένα μηχανάκι κινέζικο,το οποίο αν θέλεις να το μεταπουλησεις θα χάσεις τα μισά λεφτά που έδωσες, μέσα σε 2 χρόνια. Εγώ χοντακιας, δεν είμαι, κολλημένος με τις μάρκες δεν είμαι, αλλά θα έπαιρνα επώνυμο 125.
Λίγο πιο συγκεκριμένα, και το monster θα χρειαστεί λάστιχα, σου είπα πόσο κοστίζουν οι 2 κλασσικές ζημιές του cbf, μαξ 150 ευρώ και οι 2 αν ψαχτείς λίγο.
Η φάση είναι ότι στην προσπάθεια σου να κάνεις την καλύτερη επιλογή αναλώνεσαι από δω κι από κει. Ζύγισέ τα λίγο στο μυαλό σου, εφόσον ξέρεις τις μεταβλητές των 2 αγορών και πάρε την σωστότερη κατά την άποψή σου απόφαση. Πολλές γνώμες για τα κινέζικα μηχανάκια δεν θα πάρεις, γιατί δεν έχουν κυκλοφορήσει τόσο, οπότε δεν έχουν ενεργές κοινότητες.

TsoliasGR
25/07/2018, 10:26
Άλλη πολύ καλή επίλογή είναι το Yamaha ΥΒR 125/250

duke200
25/07/2018, 15:25
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟτζαμ Λήμνος και κανένας δε προτείνει εντουρακι; πάρε παιδί μου ένα Daytona leopard 125 να χαρείς τόσους χωματόδρομους εκεί πέρα. Αλλιώς πάρε μεταχειρισμένο klx250 το πολυ δεκαετίας. Πραγματικά ευχάριστο μηχανάκι στο χώμα και κάνει και τα πάντα στο δρόμο. 5

masterone
25/07/2018, 21:09
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟτζαμ Λήμνος και κανένας δε προτείνει εντουρακι; πάρε παιδί μου ένα Daytona leopard 125 να χαρείς τόσους χωματόδρομους εκεί πέρα. Αλλιώς πάρε μεταχειρισμένο klx250 το πολυ δεκαετίας. Πραγματικά ευχάριστο μηχανάκι στο χώμα και κάνει και τα πάντα στο δρόμο. 5

Το συγκεκριμενο δεν μου αρεσει εμφανισιακα αλλα αν ηταν να παω σε κατι αλλο εκτος του monster 125 αυτο θα ηταν το daytona remix 125 που ειναι super motard αλλα ξεφευγει σε τιμη οποτε τρωει ακυρο

duke200
27/07/2018, 17:14
Κανε ένα τεστ ride και θα με θυμηθείς...

DRAKONET
28/07/2018, 13:17
H DAYTONA εχει και το REMIX 125 το οποιο ειναι ομρφο...αλλα και αξιοπιστο....κατω αχαια-καλογρια 2 χρονια δρομολογια και χωμα μεσα..και αμμο....και ασφαλτο....συντηρηση τα βασικα και και 42.000 χλμ αγοραστηκε μεταχειρισμενο το εχει συγγενης που ειναι αγροτης και περυσι το ειχα 10 μερες για να πηγαινω για μπανιο δικαβαλο απλα το ευχαριστηθηκα.

masterone
22/08/2018, 11:34
Παιδια επανερχομαι στο θεμα γιατι ειχα καταληξει στο daytona monster 125 και για κακη μου τυχη δεν υπαρχει πουθενά διαθεσιμο μεχρι τέλη Οκτώβρη. Εχω βρει ενα ybr 125 εδω στην λημνο ποια η γνώμη σας για αυτο το μηχανακι? Ειναι με καρμπυρατέρ το συγκεκριμένο π εχω βρει.

Andreasnemea
22/08/2018, 12:02
Παιδια επανερχομαι στο θεμα γιατι ειχα καταληξει στο daytona monster 125 και για κακη μου τυχη δεν υπαρχει πουθενά διαθεσιμο μεχρι τέλη Οκτώβρη. Εχω βρει ενα ybr 125 εδω στην λημνο ποια η γνώμη σας για αυτο το μηχανακι? Ειναι με καρμπυρατέρ το συγκεκριμένο π εχω βρει.

Καλητερα που δεν βρηκες το daytona ο θεος σε εσωσε παρε το ybr με κλειστα ματια φοβερο μηχανακι!

masterone
22/08/2018, 12:47
Καλητερα που δεν βρηκες το daytona ο θεος σε εσωσε παρε το ybr με κλειστα ματια φοβερο μηχανακι!

Απλα το μηχανακι ειναι του 2005 με 60κ χιλιομετρα αλλα απο οτι εχω ακουσει δεν βγαζει προβληματα.Την παρασκευη θα το δω εχει και βαλιτσα και τπτ αλλαγμενο εχει αλλαξει προσφατα αλυσιδογραναζα και λαστιχα και ειναι μανισιο. Μπορειτε να μ πειτε τι να προσεξω αν και θα κοιταξω να βρω καποιο συνεργειο να το παει να το δει.https://www.car.gr/14151390-yamaha-ybr-125 αυτο είναι το μηχανακι αν βλεπετε κάτι κακο πειτε το μ

ΤάκηςΜπ
23/08/2018, 00:49
Απλα το μηχανακι ειναι του 2005 με 60κ χιλιομετρα αλλα απο οτι εχω ακουσει δεν βγαζει προβληματα.Την παρασκευη θα το δω εχει και βαλιτσα και τπτ αλλαγμενο εχει αλλαξει προσφατα αλυσιδογραναζα και λαστιχα και ειναι μανισιο. Μπορειτε να μ πειτε τι να προσεξω αν και θα κοιταξω να βρω καποιο συνεργειο να το παει να το δει.https://www.car.gr/14151390-yamaha-ybr-125 αυτο είναι το μηχανακι αν βλεπετε κάτι κακο πειτε το μ

φαίνεται υπερτίμιο πάντως,εμπ1

masterone
24/08/2018, 12:10
https://www.car.gr/14586826-honda-cbf-250-cbf-250 Αυτο πως σας φαινεται καθως και αυτοhttps://www.car.gr/14445598-honda-cbf-250 γιατι το ybr 125 θα το δω σημερα αλλα υπαρχει περίπτωση να το πουλήσει σε αλλον και θα το μαθω στις 30 του μηνος αυτο

masterone
24/08/2018, 18:16
Ειδα το ybr 125 εχει προβλημα με τις ταχυτητες και δεν κατεβαζει τιμη αυτος που το εχει. Βρηκα σε προσφορα σε ενα μαγαζι στην αθηνα το daytona remix 125 διαθεσιμο στα 1750 ευρω απο 2195 που πουλιεται τι λετε για αυτο?

zoslen
25/08/2018, 11:23
Δεν έβρισκε νεκρά το ybr; απλά η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη αν ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα.

masterone
25/08/2018, 11:43
Οταν πηγαινα να κατεβασω κολουσε ο λεβιες κατω κατω και επρεπε να τον επαναφερω μονος μ δεν ηταν μονο η νεκρα που δεν βρισκοταν ευκολα και επίσης ο μηχανικος μ μολις εφυγε μ λεει πολλα τα χλμτρα π εχει και δεν ειναι καλη η τιμη του οσο προσεγμενο και αν ειναι + κατι που δεν μαρεσε οταν το ανοιξα λίγο παραπάνω το γκαζι οταν το άφησα αρχισε να πυροβολαει η εξατμιση και δεν ηταν καν στα ορια γυρω στις 6 χιλιαδες στροφες περίπου

zoslen
26/08/2018, 19:56
Αυτό που μου κάνει γενικότερα εντύπωση πάντως είναι πως θεωρούνται πολλά αυτά τα χιλιόμετρα.
Δηλ. καθε 3-4 χρονια θα πρέπει να παίρνουμε καινουριο;!

masterone
26/08/2018, 20:03
Ειναι ενα μηχανακι του 2005 δλδ 13 χρονων τα χλμτρα του ειναι φυσιολογικα για την ηλικια του αλλα απο την στιγμη που υπαρχουν cbf 125 του 10-12 κοντα στα 1000 ευρω τα 900 ευρω τα θεωρω πολλα αν μου τα αφηνε κοντα στα 800 θα το σκεφτομουν αλλα εφοσον δεν το κατεβαινει δεν το σκεφτομαι καν. Δυστυχως εχω παει στο νησι της λημνου και δεν ειναι ευκολο να φυγω και να παω να κοιταξω αλλου μεταχειρισμενα +οτι δεν υπαρχουν μεταχειρισμενα στην λημνο που να με ενδιαφερουν ετσι αποφασιζω να παω σε κατι καινουριο εκτος αν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα παλι τοτε θα κατσω στα αυγα μου μεχρι να βρεθει κατι που με ενδιαφερει στην λημνο σε λογικη τιμη

masterone
08/09/2018, 15:40
Τελικα παιδια πηρα ενα daytona remix 125 καινουριο καρμπυρατερ που βρηκα σε προσφορα και εχω αρχισει το στρωσιμο εχοντας 55 χλμ στο καντραν
Το προβλημα μ για να μην ανοιγω καινουριο θεμα ειναι οτι εδω στο νησι εχει αρκετες ανηφορες και κατηφορες τις οποιες προσπαθω να κατεβαζω ταχυτητα για να μην κρεμαει αλλα με αποτέλεσμα να φτανω καπου στις 5500 στο οριο που μου ειπε το μαγαζι που το πηρα να το δουλευω. Τι πρέπει να κανω για να γινει οσο το δυνατόν καλύτερο στρωσιμο γτ δυστυχως τις ανηφορες δεν μπορω να τις αποφυγω υπαρχουν παντου στο νησι

DRAKONET
08/09/2018, 17:25
[QUOTE=masterone;2953343]Τελικα παιδια πηρα ενα daytona remix 125 καινουριο καρμπυρατερ που βρηκα σε προσφορα και εχω αρχισει το στρωσιμο εχοντας 55 χλμ στο καντραν
Το προβλημα μ για να μην ανοιγω καινουριο θεμα ειναι οτι εδω στο νησι εχει αρκετες ανηφορες και κατηφορες τις οποιες προσπαθω να κατεβαζω ταχυτητα για να μην κρεμαει αλλα με αποτέλεσμα να φτανω καπου στις 5500 στο οριο που μου ειπε το μαγαζι που το πηρα να το δουλευω. Τι πρέπει να κανω για να γινει οσο το δυνατόν καλύτερο στρωσιμο γτ δυστυχως τις ανηφορες δεν μπορω να τις αποφυγω υπαρχουν παντου στο νησι[/QUOTE

συνεχισε ετσι που σου ειπαν...για μενα μεχρι 5.000 στροφες....να θυμασε οτι το στρωσιμο θελει υπομονη!
σε αυτους τους αργους ρυθμους να μαθεις να ''ακους'' το μηχανακι....μην το φοβασε...μαθε λιγο τα ορια του...τα φρενα του.
να βαζεις καλης ποιοτητας λιπαντικα επωνυμα...και οχι ''tsao-mao oil''....
επισης σε καθε σερβις να εισαι μπροστα σε καθε εργασια εφοσον δεν υπαρχει εμπιστοσυνη πουθενα (σε αντιπροσωπεια το λαδι που μου εβαζε ηταν απο το ζεφυρι τουλαχιστον...και ετυχε και περασα απο το μαγαζι και το ειδα )

θα το ευχαριστηθεις...καλοριζικο !!

masterone
08/09/2018, 18:52
Ευχαριστώ πολύ ναι θα προσεχω και θα κοιτάξω και αυτο που ειπες για τα λάδια να μου βαζουν καλα και ας τα πληρωνω παραπάνω

leo1964
08/09/2018, 19:58
Πάνω απ'όλα,να ξεκινάς μαλακά και να ανεβάζεις στροφές στο μηχανάκι ομαλά,μέχρι εκεί που το ακούς,ότι δεν ζορίζεται

doctoras
08/09/2018, 20:31
Καλορίζικο το εργαλείο! Βαλε καμια φωτο αν θελεις ετσι για το μπανιστήρι

ΤάκηςΜπ
08/09/2018, 22:27
Πολύ όμορφο μηχανάκι αυτό το remix και εμφανισιακά φαίνεται ποιοτικό.Μήπως ξέρεις πόσα άλογα και πόσα κιλά είναι;

masterone
08/09/2018, 22:42
Ευχαριστω πολυ παιδια αυτο ειναι το μηχανακι. Απο οτι λεει η εταιρεια ειναι 11.5 αλογα καρμπυρατερ και 127 κιλα
399227

ΤάκηςΜπ
08/09/2018, 23:35
Ευχαριστω πολυ παιδια αυτο ειναι το μηχανακι. Απο οτι λεει η εταιρεια ειναι 11.5 αλογα καρμπυρατερ και 127 κιλα


Ωραίος,καλές βόλτες!

doctoras
09/09/2018, 00:26
Όμορφο ειναι! Σε πιο νησι εισαι ετσι για να ζηλεψουμε?

taisteal
09/09/2018, 02:03
Ευχαριστω πολυ παιδια αυτο ειναι το μηχανακι. Απο οτι λεει η εταιρεια ειναι 11.5 αλογα καρμπυρατερ και 127 κιλα
399227

Καλόβολτο!!
Όμορφο είναι

:beer:

masterone
09/09/2018, 07:13
Ευχαριστώ πολύ παιδια στην Λήμνο βρίσκομαι

ggs
09/09/2018, 07:23
Καλοβολτο!!!
Να το χαρείς!!:beer::beer:

Και όμορφο!!
Η Daytona βγάζει όμορφα μηχανάκια.. μπράβο της.

doctoras
09/09/2018, 11:30
Ευχαριστώ πολύ παιδια στην Λήμνο βρίσκομαι

Ελα ρε φιλε ημουν το καλοκαιρι διακοπές στο υπέροχο νησι σας (αν εισαι απο εκει)!

DRAKONET
09/09/2018, 12:48
θα ηθελα να μας λες τα νεα απο το remix...καλο θα ειναι να ακουγονται και εμπειριες απο οχι και τοσο μοσχοπουλημενα εργαλεια......εγω ειχα την εμπειρια ενα καλοκαιρι και μου αρεσε το συγκεκριμενο που το ειχα λιγο διαστημα και το βολταρα....οποτε αν θες γραφε συχνα !:D

masterone
09/09/2018, 13:51
Οχι δεν ειμαι απο εκει για 2 χρονια εχω ερθει λογω μεταθεσης. Θα γραφω απλα ελεγα αφου το στρωσω γτ με 65χλμ στο κοντερ δεν νομιζω πως μπορω να εχω αποψη σωστη. Αυτο που μου αρεσε πολυ πάντως ειναι που δεν σκεφτομαι τις κακοτεχνίες του δρομου οπως με το αυτοκίνητο πεφτω μεσα και δεν καταλαβαινω τπτ ουτε ποναει ο ποπος μου

masterone
11/09/2018, 08:31
Καλημέρα και παλι παιδιά επειδή δεν βρισκω βαση για μπαγκαζιερα για το μηχανακι μου επειδή αυτή που ταιριάζει ειναι απο leopard 200 και ειναι σε έλλειψη για τουλαχιστον 2 μηνες ακομα μπορειτε να μου προτείνεται ενα σακιδιο πλατης-βαλιτσα 35-40 λιτρα απο κινα κυριως γυρω στα 25 δολαρια? Γτ απο ελλαδα βρηκα μια στα 30 ευρω +τα μεταφορικα 38 λιτρα. Ή κατι αλλο σε λουκανικο ας πουμε. Θελω κατι με ενιαιο χωρο και καθαρο 35-40 λιτρα ευχαριστώ πολύ

masterone
14/09/2018, 17:53
Ειχα ενα θεματακι με τζογο στο γκαζι αρκετο οσο και να πειραξα τις βιδες πανω στο τιμονι για το γκαζι μειωνοταν αλλα οχι οσο ηθελα και πειραξα την βιδα που εχει στο καρμπυρατέρ (αντιστοιχου τυπου με αυτη του τιμονιου αλλα σε μικροτερη διαμετρο) επηρεαζει κάπου αυτο π εκανα μπορει να δημιουργησω κάποια ζημια ή δεν πειραζει καθολου? Να πω οτι τωρα τον εφερα εκει που ηθελα τον τζογο