PDA

View Full Version : ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ!



petros1479
20/07/2018, 23:06
https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/neos-kok-varia-kabana-ke-prostimo-gia-odigisi-sagionara/


Η απορία μου είναι πως θα τους/τις βλέπουν ότι φορανε σαγιονάρα?
Επίσης στις μηχανές-σκουτερ είναι ασφαλής η σαγιονάρα?
Εδώ δεν τους σταματάνε όταν μιλάνε στο κινητό-στελνουν μηνυμα-καπνιζουν!!!!!!!
:eyepop: :confused: :eek:

Bowleno
21/07/2018, 08:35
Απλώς ΟΠΟΤΕ σταματήσουν κάποιον για κινητό η όποια άλλη παράβαση και δουν ότι φοράει σαγιονάρα, θα του χρεώνουν και αυτήν την παράβαση.

:tooth:

mia_zoi_kawa
21/07/2018, 08:47
Εγώ ένα έχω να πω...

ΕΥΓΕ!

Δεν το περίμενα ποτέ από το Ελληνικό κράτος να ασχοληθεί με τις σαγιονάρες. Έχω γνωστό που έχασε το παιδί του σε ατύχημα με αυτοκίνητα γιατί η υπαίτια οδηγός φορούσε σαγιονάρες και μπερδεύτηκαν στα πεντάλ.

Οσον αφορά το αν θα εφαρμοστεί έχω ελπίδες γιατί η τροχαία τρέχει εδω και λίγο καιρό το πρόγραμμα "η παράβαση της εβδομάδας" που ευαισθητοποιεί το προσωπικό της σε όλες τις παραβάσεις.

ΓιώργοςΤΤ
21/07/2018, 10:23
Και όλοι αυτοί με τα σφούτερ και τα TDM τί θα απογίνουν;

anavatis19
21/07/2018, 10:51
AN τυχει και παω με το αμαξι παραλια προφανως και φοραω παντοφλα, ΟΜΩΣ οδηγω παντα ξυπολυτος ακριβως για το λογο αυτο. ειναι πολυ δυσκολο με την παντοφλα και επικινδυνο. θα με σταματαγε και θα μου κοψει προστιμο? πως θα εχει αποδειξεις αν τις φοραγα η οχι?

katsar
21/07/2018, 11:11
Τόσο δύσκολο είναι να φοράς παπουτσάκι και στην παραλία να το πετάς στο πορτμπαγκάζ και να φοράς την σαγιονάρα;;;;;:beer:

Bowleno
21/07/2018, 12:17
Τόσο δύσκολο είναι να φοράς παπουτσάκι και στην παραλία να το πετάς στο πορτμπαγκάζ και να φοράς την σαγιονάρα;;;;;:beer:

Κι εγώ ξυπόλυτος οδηγώ, με παντόφλα. Παπούτσι; οκ όταν πηγαίνεις, όταν φεύγεις και είσαι γεμάτος άμμο; ασε Καλύτερα....

DRAKONET
21/07/2018, 13:10
ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ !!
Ουτε αυτοκινητο ουτε δικυκλο με σαγιοναρα !!
Το θεμα ειναι οτι....μερικο θα λενε ''οι μπατσοι....και οι μπατσοι''
Ετσι ειναι ομως...κοιταμε την ευκολια μας...το χαβαλε μας...και οχι την ζωη την δικη μας και των αλλων!!!
Τελος ΡΕ ΘΑ ΓΑΜ#@@&ΕΙΣ... θα φορας ζωνη...θα φορας κρανος...θα εχεις σωστα παπουτσια..θα εχεις μπουφαν μοτοσυκλετας και ας οδηγας παπι..
ΔΕΝ θα εχεις το κινητο στο αυτι..ουτε θα στελνεις μνμ-τα....αι σιχτιρ πια πρεπει να ειμαστε σωστοι σε ολα...και οχι να βγαζουμε αφρους επειδη μας εγραψαν...ΤΕΛΟΣ !!

teogtp
21/07/2018, 13:35
ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ !!
Ουτε αυτοκινητο ουτε δικυκλο με σαγιοναρα !!
Το θεμα ειναι οτι....μερικο θα λενε ''οι μπατσοι....και οι μπατσοι''
Ετσι ειναι ομως...κοιταμε την ευκολια μας...το χαβαλε μας...και οχι την ζωη την δικη μας και των αλλων!!!
Τελος ΡΕ ΘΑ ΓΑΜ#@@&ΕΙΣ... θα φορας ζωνη...θα φορας κρανος...θα εχεις σωστα παπουτσια..θα εχεις μπουφαν μοτοσυκλετας και ας οδηγας παπι..
ΔΕΝ θα εχεις το κινητο στο αυτι..ουτε θα στελνεις μνμ-τα....αι σιχτιρ πια πρεπει να ειμαστε σωστοι σε ολα...και οχι να βγαζουμε αφρους επειδη μας εγραψαν...ΤΕΛΟΣ !!

Ζορισμενο σε βλέπω......

Nostradamus
21/07/2018, 14:19
Έχουν τακτοποιήσει όλες τις υπόλοιπες παραβάσεις και έμεινε το θέμα της σαγιοναρας να λύσουν..

Είναι αυτό που λένε και στο χωριό μου, "δουλειά δεν είχε ο διάολος, γ@μουσε τα παιδιά του" ....

MAIK72
21/07/2018, 14:41
https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/neos-kok-varia-kabana-ke-prostimo-gia-odigisi-sagionara/



Επίσης στις μηχανές-σκουτερ είναι ασφαλής η σαγιονάρα?
:eyepop: :confused: :eek:

Πουθενά δεν είναι ασφαλή τα φλιπ φλοπ, φλαααπ.. πάρτον κάτω στο ίσωμα. Ενα βατραχοπεδιλάκι είναι πιο ασφαλές! :D
Την μόνη ασφάλεια που παρέχουν είναι μέχρι να φτάσεις στην καντίνα χωρίς να τσουρουφλιστείς απ΄την άμμο και να μη χοροπηδάς σαν αναστενάρης.:p

AUFGEBRACHT
21/07/2018, 15:15
Εγώ ένα έχω να πω...

ΕΥΓΕ!

Δεν το περίμενα ποτέ από το Ελληνικό κράτος να ασχοληθεί με τις σαγιονάρες. Έχω γνωστό που έχασε το παιδί του σε ατύχημα με αυτοκίνητα γιατί η υπαίτια οδηγός φορούσε σαγιονάρες και μπερδεύτηκαν στα πεντάλ.

Οσον αφορά το αν θα εφαρμοστεί έχω ελπίδες γιατί η τροχαία τρέχει εδω και λίγο καιρό το πρόγραμμα "η παράβαση της εβδομάδας" που ευαισθητοποιεί το προσωπικό της σε όλες τις παραβάσεις.


Η παράβαση της εβδομάδας ισχύει εδώ και χρόνια (και κάτι μου λέει ότι είναι ελληνική ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ πατέντα και αυτή...). Πριν 6-7 χρόνια με είχαν σταματήσει σε έλεγχο με τη μηχανή, προβλεπόμενος όπως πάντα εγώ, όση ώρα διαρκούσε ο έλεγχος, με "έτρωγε" ότι πίσω ακριβώς από εκεί που την είχαν στήσει οι τροχαίοι ήταν ένα SUV πάνω σε ράμπα αναπήρων. Φεύγοντας τους λέω "απλά από περιέργεια, πίσω σας το αυτοκίνητο που είναι παράνομα παρκαρισμένο δεν το έχετε δει";, για να πάρω την αποστομωτική απάντηση:
- Το παρκάρισμα πάνω σε ράμπα δεν είναι μέσα στην παράβαση της εβδομάδας, σήμερα γράφουμε μόνο μηχανάκια, και παρακαλούμε όχι υποδείξεις στο έργο μας.

AUFGEBRACHT
21/07/2018, 15:17
Κι εγώ ξυπόλυτος οδηγώ, με παντόφλα. Παπούτσι; οκ όταν πηγαίνεις, όταν φεύγεις και είσαι γεμάτος άμμο; ασε Καλύτερα....

Μπουκαλάκι με νεράκι και καθάρισε το ποδαράκι...

SONone
21/07/2018, 15:53
Μπουκαλάκι με νεράκι και καθάρισε το ποδαράκι...

και το εχεις αφησει και μεσα στο αμαξι για να μην παγωσει το ποδαρακι σου αμα εισαι και ευαισθητουλι!!!

mia_zoi_kawa
21/07/2018, 16:08
Aufgebracth σε ευχαριστώ για την διόρθωση...

Πάντως να πω την αλήθεια μια εικόνα που μου λείπει από τα 80ς είναι να βλέπεις κάνα κτήνος με μαλι σε στυλ Βαμβακουλα ή Χατζηπαναγη πάνω σε κάνα μπολντορ ή κάνα κωλοφτιαγμενο xt550 και να φοράει..... τσόκαρο!!! Όταν έχεις δει τέτοια πραγματα τι να σου πουν οι χιπστερ σημερα....

MAIK72
21/07/2018, 16:09
https://www.rt.com/uk/336289-flip-flop-crash-driver-jailed/
https://www.chroniclelive.co.uk/news/north-east-news/driving-flip-flops-law-insurance-13430077
Ούτε σε σφούτερ ούτε πουθενά σανδαλοπαντόφλα στην οδήγηση . Μιλάμε για τα αυτονόητα.Ή θα καείς όταν οδηγείς μηχανή ή θα γλυστρίσει το πόδι ή θα μπλεχτεί πουθενά.Το ίδιο ισχύει και ξυπόλητος.

Tycho Moon
21/07/2018, 16:34
Και να ήταν μόνο τα σκούτερ. Έχω δει σαγιονάρες μέχρι και με GS1200. Τί να λέμε τώρα...:sick:

Pew
21/07/2018, 18:53
AN τυχει και παω με το αμαξι παραλια προφανως και φοραω παντοφλα, ΟΜΩΣ οδηγω παντα ξυπολυτος ακριβως για το λογο αυτο.

Τα ξαναλεμε αν με γυμνο ποδι κατσει ενα πετραδακι αναμεσα στο πεταλ και την πατουσα σου και χρειαστει να πατησεις δυνατο φρενο. :wave2:

rainmike
21/07/2018, 22:54
Και να ήταν μόνο τα σκούτερ. Έχω δει σαγιονάρες μέχρι και με GS1200. Τί να λέμε τώρα...:sick:
Σιγά τη σοβαρή μηχανή,μη σου πω καλύτερα το σκούτερ:p

DRAKONET
23/07/2018, 11:42
Ζορισμενο σε βλέπω......

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ!!!!
4 πλευρα σπασμενα απο μια που εστελνε μνμ...και επεσε πανω μου στο φαναρι σταματημενος !
ενα σκισιμο στο γονατο εγω...και ενα μεγαλο σκισιμο να κρεμεται με τα μαλια του επανω ο πιτσιρικος ντελιβερι που περασε το κοκκινο και γιναμε κουβαρι...
Και σε ποσες στουκες δεν εχουμε δει ολοι μας που δεν φορανε ζωνη και σπανε τα κεφαλια τους...
ασεεε...ασεεε

DRAKONET
23/07/2018, 12:01
Η παράβαση της εβδομάδας ισχύει εδώ και χρόνια (και κάτι μου λέει ότι είναι ελληνική ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ πατέντα και αυτή...). Πριν 6-7 χρόνια με είχαν σταματήσει σε έλεγχο με τη μηχανή, προβλεπόμενος όπως πάντα εγώ, όση ώρα διαρκούσε ο έλεγχος, με "έτρωγε" ότι πίσω ακριβώς από εκεί που την είχαν στήσει οι τροχαίοι ήταν ένα SUV πάνω σε ράμπα αναπήρων. Φεύγοντας τους λέω "απλά από περιέργεια, πίσω σας το αυτοκίνητο που είναι παράνομα παρκαρισμένο δεν το έχετε δει";, για να πάρω την αποστομωτική απάντηση:
- Το παρκάρισμα πάνω σε ράμπα δεν είναι μέσα στην παράβαση της εβδομάδας, σήμερα γράφουμε μόνο μηχανάκια, και παρακαλούμε όχι υποδείξεις στο έργο μας.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΟΡΡΥ απλα δεν μπορω να πιστεψω αυτο που λες..και μαλλον (σιγουρα) θες να κανεις εντυπωση με αυτο που λες.......
να ξερετε οτι ΕΑΝ ηθελαν να κανουν ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ....απλα ολοι..θα ειχαμε τα νομιμα !!!
Οσο βλεπουμε ινδιανους στο δρομο.......δεν υπαρχει τετοια λογικη ποτε!
Τρανταχτο παραδειγμα...σαββατο πηγα μεχρι το χωριο.. να δω και τι κανει το νεο μοτορι...πρατα διοδια αφιδνεςδε ξια μπροστα απο νταλικα ενα ζευγαρακι σαν τα κρυα τα νερα 2 πανεμορφα παιδια 22-24..οχι παραπανω...και ειναι ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ...ΜΑΓΙΟ ΒΕΡΜΟΥΔΑ..ΚΑΙ ΓΔΥΤΟς ΑΠΟ ΠΑΝΩ...ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΟΡΤΣΑΚΙ...ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΙΟ...ΜΕ ΣΑΜΠΩ......και πιθανον πηγαιναν κανα ωροπο για μπανιο!
Τους εχει σταματησει τροχαιος...και ωριεται...πληρωνω..πλησιαζω...βγαζω κρανος να ακουω(κουτσομπολης) και να πιω και λιγο νερο...και ακουω τα εξης..
΄΄ΔΕΝ σας αφηνω να φυγεται με τιποτα απο εδω ετσι...τωρα παρτε τους δικους σας...η ρουχα καταλληλα και κρανος να σας φερουν η να σας γυρισουν με αυτοκινητο ετσι δεν φευγεται απο εδω!''
Και ναι...εχει δικιο.....και μην γραψει κανας εξυπνος..δεν εχει το δικαιωμα..και τι ειναι αυτο..και εχουμε χουντα...αυτα ειναι παπαριες..
εγω ειμουν σαν χελονωνιντζακι με τον εξοπλισμο μου..και αυτος μοπυ εκανε τον ινδιανο...ΤΕΛΟς..και μονο στην ιδεα...ενας να τους ακουμπησει και οι σαρκες να κολανε στο δρομο...φτανει πρεπει ολοι να μαθουμε οτι εφοσον κανουμε την καυλα μας μ ε τους 2 τροχους...υπαρχουν κανονες απαραβατοι...οποιος ειναι εναντιον αυτου..απλα δεν πρεπει να μιλαει για τιποτα..ο αθεοφοβος..ουτε κρανος...στην εθνικη!!!

DRAKONET
23/07/2018, 12:17
Aufgebracth σε ευχαριστώ για την διόρθωση...

Πάντως να πω την αλήθεια μια εικόνα που μου λείπει από τα 80ς είναι να βλέπεις κάνα κτήνος με μαλι σε στυλ Βαμβακουλα ή Χατζηπαναγη πάνω σε κάνα μπολντορ ή κάνα κωλοφτιαγμενο xt550 και να φοράει..... τσόκαρο!!! Όταν έχεις δει τέτοια πραγματα τι να σου πουν οι χιπστερ σημερα....

cbx 1050 4 σε μια ξεχασες

sniper
23/07/2018, 13:11
Το πρώτο σας καλοκαίρι όλων στην Ελλάδα;

Live your myth.

sapila racing
23/07/2018, 14:28
cbx 1050 4 σε μια ξεχασες

Αμα είχες δει εσυ CBX1050 με 4 σε μια, μαλλον κακό όνειρο ήταν.
6κύλινδρο είναι.

BLiTzER
23/07/2018, 14:31
Οι άλλες 2 ήταν σε άλλη μία. Αλλά το εντυπωσιακό ήταν οι πρώτες 4!

MAIK72
23/07/2018, 14:35
Το ερώτημα όμως παραμένει ... Στο cbx1050 τι φοράμε τελικά ?Σαγιονάρα ή τσόκαρο? Αν η σαγιονάρα συνδυαστεί με άσπρη κάλτσα μετράει? Θα δείχνω και πιο κουλτουριάρης..?:p

BLiTzER
23/07/2018, 14:41
Στο cbx1050 τι φοράμε τελικά ?

Ό,τι και να φορέσεις, μόνο ο σπαρίλας και ο μπάκλεϊ θα το προσέξουν.

MAIK72
23/07/2018, 14:44
Ό,τι και να φορέσεις, μόνο ο σπαρίλας και ο μπάκλεϊ θα το προσέξουν.

Είναι καλό αυτό? Τι άλλο να προσέξω? Ηδη το μαλλί το έχω αφάνα αλά 80s :D

sniper
23/07/2018, 14:48
Ό,τι και να φορέσεις, μόνο ο σπαρίλας και ο μπάκλεϊ θα το προσέξουν.

Ο μπακλης δεν καβαλάει Χόντα. Στο κατάνα άντε να φοράει την παρακάτω ( Παντόφλες εργασίας OLYMPOS):

398262

MAIK72
23/07/2018, 14:53
Αθάνατη παντόφλα Ελληνικού στρατού!!:a2::a2: πρέπει να έχω ένα ζευγάρι στο πατάρι:a25:

Coyote.V
23/07/2018, 16:25
Και να ήταν μόνο τα σκούτερ. Έχω δει σαγιονάρες μέχρι και με GS1200. Τί να λέμε τώρα...:sick:

Κάπου πολύ κοντά θα ήταν η έδρα του 150 με 200 μέτρα, δεν γίνεται να γλυτώσει το έγκαυμα αλλιώς.

Coyote.V
23/07/2018, 16:28
Ο μπακλης δεν καβαλάει Χόντα. Στο κατάνα άντε να φοράει την παρακάτω ( Παντόφλες εργασίας OLYMPOS):

398262

Τις ίδιες είχε και ο Παίσιος.

AUFGEBRACHT
23/07/2018, 18:44
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΟΡΡΥ απλα δεν μπορω να πιστεψω αυτο που λες..και μαλλον (σιγουρα) θες να κανεις εντυπωση με αυτο που λες.......
να ξερετε οτι ΕΑΝ ηθελαν να κανουν ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ....απλα ολοι..θα ειχαμε τα νομιμα !!!
Οσο βλεπουμε ινδιανους στο δρομο.......δεν υπαρχει τετοια λογικη ποτε!
Τρανταχτο παραδειγμα...σαββατο πηγα μεχρι το χωριο..

Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω τι θες να πεις... και μην ορκίζεσαι για τη σιγουριά σου, γτ καμία εντύπωση δεν θέλω να κάνω. Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες ή παρερμήνευσες. Θες να σου δώσω τρανταχτό παράδειγμα που λες κι εσύ; Πριν κάτι χρόνια έκαναν έργα στην πόλη μου σε κεντρικό δρόμο. Σε κάποιο σημείο, είχαν τοποθετήσει πινακίδα υποχρεωτική πορεία προς τα αριστερά, ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΑΣΙ ΑΠΟ MILKO, επί του οδοστρώματος... έφτανες στο σημείο που έπρεπε να στρίψεις και έβλεπες σήμα (που υπήρχε ανέκαθεν) απαγορεύεται... Θεωρούσες ότι είχα ξεχάσει το καφάσι από τα έργα και έτριβες κανονικά, όπως έκανες χρόνια τώρα. Στο τέλος του δρόμου την είχε στημένο περιπολικό της τροχαίας, το οποίο έγραφε τους πρώτους που την πάταγαν και μετά έφευγε. Επειδή δεν είχα περάσει από το σημείο την πάτησα κι εγώ. Πήραν πινακίδες, άδεια κυκλοφορίας, δίπλωμα, αφαίρεση βαθμών από point system κι ευτυχώς είχα γεννηθεί το 1976, γτ είμαι σίγουρος πως θα μου φόρτωναν και τη δολοφονία του JFK. Σημειωτέο πως ο δρόμος που υποτίθεται ήταν κλειστός κι απαγορευόταν, μια χαρά ανοικτός ήταν και έργα δεν είχαν γίνει.

Την επομένη με πήγαν στη δουλειά (γτ δεν είχα πλέον δίπλωμα) και το μεσημέρι που φεύγαμε κάποιος ασυνείδητος είχε παρκάρει μπροστά στο γκαράζ κι είχε πάει για καφέ. Κάλεσε ο συνάδελφος την τροχαία, ήρθαν, άφησαν μια κλήση κι έφυγαν... ούτε πινακίδες, ούτε γερανός να το πάρει, ούτε τίποτα... σε κάποια φάση που έκοβε ο τροχαίος την κλήση, του λέω ειρωνικά "αααα τελικά το παράνομο παρκάρισμα είναι χλιδή, εμένα χτες που μου τα πήραν όλα για παραβίαση πινακίδας επί καφασίου". Ο τύπος το έπιασε αμέσως και μου λέει συνωμοτικά "στο τάδε σημείο ε; Μας ζητάνε κλήσεις, σήμερα θα γράψετε τόσους, πάμε, πιάνουμε τους πρώτους άτυχους και φεύγουμε. Εσύ ήσουν στους άτυχους. Δεν θα κρίνω το συνάδελφο που εξάντλησε κάθε αυστηρότητα, αλλά δυστυχώς έτσι είναι"... Δεν με έπιασαν μεθυσμένο, δεν με έπιασαν να σφάζω κόκκινο, να οδηγώ χωρίς ζώνη, χωρίς ασφάλεια... Παραβίασα το σήμα στο καφάσι... Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα.

DRAKONET
23/07/2018, 19:03
Αμα είχες δει εσυ CBX1050 με 4 σε μια, μαλλον κακό όνειρο ήταν.
6κύλινδρο είναι.

εχεις δικιο...παραληψη...''ουκ γαρ ερχετε μονο''
6 σε μια ντε...αμεσως ρε σεις...γυπες !!

DRAKONET
23/07/2018, 19:12
Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω τι θες να πεις... και μην ορκίζεσαι για τη σιγουριά σου, γτ καμία εντύπωση δεν θέλω να κάνω. Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες ή παρερμήνευσες. Θες να σου δώσω τρανταχτό παράδειγμα που λες κι εσύ; Πριν κάτι χρόνια έκαναν έργα στην πόλη μου σε κεντρικό δρόμο. Σε κάποιο σημείο, είχαν τοποθετήσει πινακίδα υποχρεωτική πορεία προς τα αριστερά, ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΑΣΙ ΑΠΟ MILKO, επί του οδοστρώματος... έφτανες στο σημείο που έπρεπε να στρίψεις και έβλεπες σήμα (που υπήρχε ανέκαθεν) απαγορεύεται... Θεωρούσες ότι είχα ξεχάσει το καφάσι από τα έργα και έτριβες κανονικά, όπως έκανες χρόνια τώρα. Στο τέλος του δρόμου την είχε στημένο περιπολικό της τροχαίας, το οποίο έγραφε τους πρώτους που την πάταγαν και μετά έφευγε. Επειδή δεν είχα περάσει από το σημείο την πάτησα κι εγώ. Πήραν πινακίδες, άδεια κυκλοφορίας, δίπλωμα, αφαίρεση βαθμών από point system κι ευτυχώς είχα γεννηθεί το 1976, γτ είμαι σίγουρος πως θα μου φόρτωναν και τη δολοφονία του JFK. Σημειωτέο πως ο δρόμος που υποτίθεται ήταν κλειστός κι απαγορευόταν, μια χαρά ανοικτός ήταν και έργα δεν είχαν γίνει.

Την επομένη με πήγαν στη δουλειά (γτ δεν είχα πλέον δίπλωμα) και το μεσημέρι που φεύγαμε κάποιος ασυνείδητος είχε παρκάρει μπροστά στο γκαράζ κι είχε πάει για καφέ. Κάλεσε ο συνάδελφος την τροχαία, ήρθαν, άφησαν μια κλήση κι έφυγαν... ούτε πινακίδες, ούτε γερανός να το πάρει, ούτε τίποτα... σε κάποια φάση που έκοβε ο τροχαίος την κλήση, του λέω ειρωνικά "αααα τελικά το παράνομο παρκάρισμα είναι χλιδή, εμένα χτες που μου τα πήραν όλα για παραβίαση πινακίδας επί καφασίου". Ο τύπος το έπιασε αμέσως και μου λέει συνωμοτικά "στο τάδε σημείο ε; Μας ζητάνε κλήσεις, σήμερα θα γράψετε τόσους, πάμε, πιάνουμε τους πρώτους άτυχους και φεύγουμε. Εσύ ήσουν στους άτυχους. Δεν θα κρίνω το συνάδελφο που εξάντλησε κάθε αυστηρότητα, αλλά δυστυχώς έτσι είναι"... Δεν με έπιασαν μεθυσμένο, δεν με έπιασαν να σφάζω κόκκινο, να οδηγώ χωρίς ζώνη, χωρίς ασφάλεια... Παραβίασα το σήμα στο καφάσι... Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα.

δεν συμφωνω με την παραβαση της εβδομαδας!!!
...οτι γραφουν γραφουν για να ''παρουσιασουν'' κατι ναι..
επισης δεν συμφωνω με το ''εισπρακτικο''....εαν ηταν ετσι καθε μερα θα εκλαιγε πολυς κοσμος...χωρις κρανος...χωρις ασφαλεια...χωρις μπλουζα..μονο μια ροδα (τι να την κανω την μπροστα αφου το σουζας ειναι το ονομα μου κ.α )