PDA

View Full Version : Μεταχειρισμένο. χιλιόμετρα = ??



panagos159
01/08/2018, 15:33
Πόσα χιλιόμετρα θεωρούνται "πολλά" για ενα μεταχειρισμένο μηχανάκι? Αξίζει να κοιτάς μηχανές με 40.000-50.000+ khm ή θα γίνει ο μάστορας 2ο σπίτι σου?? Ξέρω οτι παίζει ρόλο η συντήρηση, το είδος της μηχανής και αν ο προηγούμενος της είχε φάει την ψυχή αλλά υπάρχει κάποιο νούμερο που να μας αποτρέπει απο το να κοιτάξουμε τη μηχανή? Θα με ενδίεφεραν γνώμες για naked, supersport και sport touring μηχανάκια (όλα στα 600-750cc), έχοντας σαν προϋπόθεση μια καλή συντήρηση - χρήση. Ευχαριστώ πολύ!!

karellen
01/08/2018, 16:58
Στα κυβικά που αναφέρεις τα 40.000χλμ είναι πταίσμα.

gerokost
01/08/2018, 17:12
Όλα είναι σχετικά. Έχω δεί test ride στο youtube σε ένα busa που ο τύπος ήταν Αμερικάνος και πήγαινε καμμιά 20αριά χλμ με 1η... χωρίς να αλλάξει..
Ε, θα προτιμούσα ένα που να το έχει πιεί ο άλλος παρά ένα τέτοιο με τα μισά χιλιόμετρα.
Γενικά λαχείο είναι. Γιατί, τα πιστεύεις κιόλας τα χλμ που δηλώνουν ?

thunder ace
01/08/2018, 18:58
αμα ειναι Ιαπωνικο θα το επερνα.
Αν προκειται για Ευρωπη δεν θα το επερνα .....εγω

Alexinhogr
01/08/2018, 20:05
Κυβικά και υδρόψυκτο 50.000 είναι λίγα, αλλά τι αναλώσιμα θέλει και ο κάτοχος ποσο κύριος ήταν.

RaGe_Raptor
01/08/2018, 20:11
Το μτχ είναι λαχείο. Αν θες να πληρώσεις για εξονυχιστικά λεπτομερή έλεγχο, κι αν βέβαια συμφωνεί κι ο ιδιοκτήτης, ίσως κάτι προλάβεις

basilis_k6
01/08/2018, 20:50
εξαρτάται πόσα έχεις σκοπο να του φορτώσεις εσυ και πότε θα το πουλήσεις. για μένα μπορεί τα 50κ να ειναι λίγα γιατι κάνω 5κ το χρόνο και αλλάζω μηχανή κάθε 5 χρόνια. Εσυ μπορει να γυρνάς την ευρώπη καθε σκ και τα 50 να ειναι ηδη πολλά.
εγω κοιτάω μηχανάκια με πολλα χλμ. φθηνη αγορά, κατα πάσα πιθανότητα πραγματικά, ξερω κιολας οτι τα χλμ λίγη σημασία έχουν.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/08/2018, 21:13
Βρες το μηχανακι.Δες ποσα χλμ εχει.Κοιτα σε τι κατασταση ειναι.Δες αν ο ιδιοκτητης εχει βιβλιο σερβις(πολυ σημαντικο) πηγενε το και εση σε ενα δικο σου μαστορα.Κοιτα και τη στιλ ειναι ο ιδιοκτητης.Αν ειναι αλανι,αν ειναι παπους.
Αν ψονιζα εγω μηχανακη με πολλα χλμ(το χω κανει πολλες φορες) θα κοιτουσα να επερνα αυτο με τα περισοτερα χλμ.Για παραδειγμα αν εβλεπα 2 φειζερ το ενα με 40.000 και το αλλο με 80.000 θα κοιτουσα πιο καλλα αυτο με τα πολλα.Τα προβληματα και οι ζημιες που ειναι να βγαλει το φειζερ πιθανοτατα εχουν βγει σε αυτο με τα 80.000 και απλα ο ιδιοκτητης τα εχει φτιαξει.Βεβαια αυτο ειναι σχετικο.Η αγορα ενος μεταχειρησμενου ειναι ενα ρισκο.:wave2:

basilis_k6
01/08/2018, 21:36
Βρες το μηχανακι.Δες ποσα χλμ εχει.Κοιτα σε τι κατασταση ειναι.Δες αν ο ιδιοκτητης εχει βιβλιο σερβις(πολυ σημαντικο) πηγενε το και εση σε ενα δικο σου μαστορα.Κοιτα και τη στιλ ειναι ο ιδιοκτητης.Αν ειναι αλανι,αν ειναι παπους.
Αν ψονιζα εγω μηχανακη με πολλα χλμ(το χω κανει πολλες φορες) θα κοιτουσα να επερνα αυτο με τα περισοτερα χλμ.Για παραδειγμα αν εβλεπα 2 φειζερ το ενα με 40.000 και το αλλο με 80.000 θα κοιτουσα πιο καλλα αυτο με τα πολλα.Τα προβληματα και οι ζημιες που ειναι να βγαλει το φειζερ πιθανοτατα εχουν βγει σε αυτο με τα 80.000 και απλα ο ιδιοκτητης τα εχει φτιαξει.Βεβαια αυτο ειναι σχετικο.Η αγορα ενος μεταχειρησμενου ειναι ενα ρισκο.:wave2:

φτιάχνεις βιβλίο σερβις σε 10 λεπτά με ένα 50ρικο. σου φτιάχνει οτι θες και ο δικος σου μάστορας.
Ο κανόνας στα μεταχειρισμένα ειναι ένας: Δεν "αγοράζεις" το όχημα αλλα τον οδηγό.

Giwrgos688
01/08/2018, 21:38
Καλησπέρα παίδες... Έχω κλείσει ενα Z750 στα 53.000 χιλιάδες χιλιόμετρα .. 2.500€ μοντέλο του 2005 με κατι εξτρά πράγματα... Είναι καλά τα λεφτά και τα χιλιόμετρα?? Είναι η πρώτη μηχανή πού περνώ Μέτα το wzf 450 ... δν έχει βιβλίο σέρβις... Αλλά είναι πένα .. το ότι δν έχει βιβλίο σέρβις είναι κΆτι??

gerokost
01/08/2018, 22:38
Καλησπέρα παίδες... Έχω κλείσει ενα Z750 στα 53.000 χιλιάδες χιλιόμετρα .. 2.500€ μοντέλο του 2005 με κατι εξτρά πράγματα... Είναι καλά τα λεφτά και τα χιλιόμετρα?? Είναι η πρώτη μηχανή πού περνώ Μέτα το wzf 450 ... δν έχει βιβλίο σέρβις... Αλλά είναι πένα .. το ότι δν έχει βιβλίο σέρβις είναι κΆτι??

Αν και άσχετο με το θέμα, υπολόγισε μεγάλο σέρβις (με ρύθμιση βαλβίδων, όλο και κανα service στις μπουκάλες κτλ), υπολόγισε λάστιχα και άν όλα είναι καλά είσαι στα +800 κατ' ελάχιστο. Το ότι δεν έχει βιβλίο σέρβις, αν το έχει δεί ένας μηχανικός σου και σου είπε πάρτο, οκ.. είναι και 13 ετών. Τί βιβλίο..

BLiTzER
02/08/2018, 00:57
800€+ "αν όλα είναι καλά"; Δηλαδή αν έχει προβλήματα, θα του κοστίσει κάνα 5χίλιαρο;

Live2ride
02/08/2018, 01:12
Πουλάς μηχανάκι σένιο με 40.000+ σε καλή τιμή αλλά σου έρχονται οι αναποφάσιστοι ανασφαλείς και σου λένε "ωραίο μεν αλλά πολλά τα χιλιόμετρα".
Δίνεις 20€ κατεβάζεις χιλιόμετρα ανεβάζεις τιμή και φεύγει σαν ζεστό ψωμάκι.
Αντίστροφη ψυχολογία.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/08/2018, 07:25
Το μεταχειρα ειναι ρισκο.Μπορει να σου βγει αλλα αν δε σου βγει:hmm:



Αυτο με το βιβλιο δε το ηξερα ρε βασιλη.Μαλλον ζω στο δικο μου ονοιρικο κοσμο:)

rainmike
02/08/2018, 08:19
Πουλάς μηχανάκι σένιο με 40.000+ σε καλή τιμή αλλά σου έρχονται οι αναποφάσιστοι ανασφαλείς και σου λένε "ωραίο μεν αλλά πολλά τα χιλιόμετρα".
Δίνεις 20€ κατεβάζεις χιλιόμετρα ανεβάζεις τιμή και φεύγει σαν ζεστό ψωμάκι.
Αντίστροφη ψυχολογία.
Αυτό λέγεται και απάτη,με την ίδια λογική μπορείς να δίνεις πλαστά 20 εύρα για αυθεντικά

harris_x
02/08/2018, 09:27
Αυτό λέγεται και απάτη,με την ίδια λογική μπορείς να δίνεις πλαστά 20 εύρα για αυθεντικά
Απάτη μεν (ίσως), καμία σχέση με το πλαστό χρήμα δε... μη λέμε ό,τι θέλουμε...

θα μπορούσε απλά να έχει αλλάξει όργανο

sniper
02/08/2018, 09:31
Παλιά η κουβέντα και πολύ απλά τα πράγματα.

Όταν πουλάμε εμείς μηχανάκι, τα 50-60.000 χλμ δεν είναι πολλά γιατί το μηχανάκι έκανε όλα τα σέρβις, το προσέχαμε, δεν έπεσε ποτέ, το είχαμε πάντα σε κλειστό γκαράζ, δεν έφαγε ποτέ βροχή κλπ ενώ όταν το πουλάει ο άλλος τα χλμ είναι πολλά και ο τύπος ψάχνει για μ@λάκες.

rainmike
02/08/2018, 09:57
Απάτη μεν (ίσως), καμία σχέση με το πλαστό χρήμα δε... μη λέμε ό,τι θέλουμε...

θα μπορούσε απλά να έχει αλλάξει όργανο
Απάτη σημαίνει εξαπάτηση ,κοροιδία και προυποθέτει γνώση.Αν εγώ εν γνώση μου σου πουλήσω μηχανάκι με 5000 χλμ ενώ έχει 50000
σε εξαπατώ το ίδιο αν σου πασάρω εν γνώση μου ένα πλαστό χαρτονόμισμα.

sniper
02/08/2018, 10:00
Απάτη μεν (ίσως), καμία σχέση με το πλαστό χρήμα δε... μη λέμε ό,τι θέλουμε...

θα μπορούσε απλά να έχει αλλάξει όργανο

Σίγουρα είναι απάτη να πουλάς ένα όχημα με γυρισμένα χλμ. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω γι αυτό.

Giwrgos688
02/08/2018, 10:21
Αν και άσχετο με το θέμα, υπολόγισε μεγάλο σέρβις (με ρύθμιση βαλβίδων, όλο και κανα service στις μπουκάλες κτλ), υπολόγισε λάστιχα και άν όλα είναι καλά είσαι στα +800 κατ' ελάχιστο. Το ότι δεν έχει βιβλίο σέρβις, αν το έχει δεί ένας μηχανικός σου και σου είπε πάρτο, οκ.. είναι και 13 ετών. Τί βιβλίο..

(Λάστιχα Και αλυσίδα,γρανάζια ,φίλτρο λαδιού,αερα,ειναι καινούργια .. το μονο πού με αγχώνει είναι το Βιβλίο σερβις.. αλλα οπως λες ειναι και 13 χρόνων μηχανάκι ... και κατι αλλο για 13 χρόνων μηχανάκι τα 53.000 χλμ ειναι λιγα έτσι??

sniper
02/08/2018, 10:26
(Λάστιχα Και αλυσίδα,γρανάζια ,φίλτρο λαδιού,αερα,ειναι καινούργια .. το μονο πού με αγχώνει είναι το Βιβλίο σερβις.. αλλα οπως λες ειναι και 13 χρόνων μηχανάκι ... και κατι αλλο για 13 χρόνων μηχανάκι τα 53.000 χλμ ειναι λιγα έτσι??

Αναλόγως το μηχανάκι ρε φιλε, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Το δικό μου 954 είναι 13,5 ετών κι έχει 90.000 χλμ. Είναι πολλά ή λίγα σε σύγκριση με άλλο 954 (οι συγκρίσεις γίνονται πάντα με ίδια μηχανάκια) με 60.000 χλμ; Και γιατί είναι πολλά ή λίγα; Το προσέχω πιο πολύ από τον εαυτό μου όλα αυτά τα χρόνια.

Δεν μιλάμε για την υπερσπάνια περίπτωση που θα έβρισκα ένα 954 με 15.000χλμ. Αν κι αυτό θα με άγχωνε, για την αλήθεια του θέματος ή για την κατάσταση όλων των φλατζων/τσιμουχών κλπ.

Live2ride
02/08/2018, 10:30
Φυσικά και είναι απάτη αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.
Το θέμα είναι η ψυχολογία του υποψηφίου αγοραστή που στην θέα των λίγων χιλιομέτρων μπορεί να παραμερίσει πολλά σε μια αγορά, ακόμα και αν το μηχανάκι είναι βαμμένο δεν έχει book service κτλ.
Δείτε όλα τα αμάξια στις μάντρες, είναι μεταξύ 110.000 και 130.000, ακόμα και πετρέλαια εισαγωγής, από μη καπνιστή με book service κτλ κτλ.
Έχει τύχει να δω να γράφει ο άλλος από μη καπνιστή και στο κάθισμα να έχει τρύπα από τσιγάρο.
Να γράφει πχ 132.000χιλ και να έχει ξεχάσει να βάλει φωτογραφία με τα γυρισμένα χιλιόμετρα και να δείχνει 179.000χιλ.
Μου χει τύχει να πουλάει συνάδελφος σε μαντρά αυτοκίνητο με λίγα χιλιόμετρα και ο μαντράς να μας λέει έχει πολύ λίγα δεν θα με πιστεύει κανείς θα πάω να τα ανεβάσω λίγο. :bawl:

Giwrgos688
02/08/2018, 10:31
Αναλόγως το μηχανάκι ρε φιλε, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Το δικό μου 954 είναι 13,5 ετών κι έχει 90.000 χλμ. Είναι πολλά ή λίγα σε σύγκριση με άλλο 954 (οι συγκρίσεις γίνονται πάντα με ίδια μηχανάκια) με 60.000 χλμ; Και γιατί είναι πολλά ή λίγα; Το προσέχω πιο πολύ από τον εαυτό μου όλα αυτά τα χρόνια.

Δεν μιλάμε για την υπερσπάνια περίπτωση που θα έβρισκα ένα 954 με 15.000χλμ. Αν κι αυτό θα με άγχωνε, για την αλήθεια του θέματος ή για την κατάσταση όλων των φλατζων/τσιμουχών κλπ.
( τι να πω ρε φιλε θα μ το εξηγήσουν καλυτερα η 12.000 χιλιάδες στροφες

sniper
02/08/2018, 10:33
( τι να πω ρε φιλε θα μ το εξηγήσουν καλυτερα η 12.000 χιλιάδες στροφες

Με το παρντόν αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Giwrgos688
02/08/2018, 10:36
Με το παρντόν αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα.
( το Βιβλίο με νοιάζει ποιο πολυ τώρα αν ειναι να βγάλει κατι ας το βγάλει και όλα αυτά θα μου λύσουν την απορία η 12.000 στροφομετρο!)

teogtp
02/08/2018, 11:09
Απάτη σημαίνει εξαπάτηση ,κοροιδία και προυποθέτει γνώση.Αν εγώ εν γνώση μου σου πουλήσω μηχανάκι με 5000 χλμ ενώ έχει 50000
σε εξαπατώ το ίδιο αν σου πασάρω εν γνώση μου ένα πλαστό χαρτονόμισμα.

Βρε απάτη είναι, αλλά μην τα ισοπεδώνεις.
Το μηχανάκι και περισσότερα χλμ να έχει θα κυκλοφορεί, το πλαστό χαρτονόμισμα πως θα το χρησιμοποιήσεις πέραν του κωλοχαρτου...

sniper
02/08/2018, 11:11
Βρε απάτη είναι, αλλά μην τα ισοπεδώνεις.
Το μηχανάκι και περισσότερα χλμ να έχει θα κυκλοφορεί, το πλαστό χαρτονόμισμα πως θα το χρησιμοποιήσεις πέραν του κωλοχαρτου...

Μπορείς να το δώσεις να αγοράσεις καφέ.

RaGe_Raptor
02/08/2018, 11:12
Μέτρηση συμπίεσης. Λέει πολλά.

teogtp
02/08/2018, 11:26
Μπορείς να το δώσεις να αγοράσεις καφέ.

:moutza:
:lol:

Giwrgos688
02/08/2018, 11:35
Μέτρηση συμπίεσης. Λέει πολλά.
( κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ φίλε μου απλά δν ξέρω πόσο εχει η συμπίεση απο την μάνα του... τυχαίνει ν ξέρεις?

RaGe_Raptor
02/08/2018, 11:44
( κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ φίλε μου απλά δν ξέρω πόσο εχει η συμπίεση απο την μάνα του... τυχαίνει ν ξέρεις?

Ένα manual για το συγκεκριμένο μοντέλο, θα σου πει όλα όσα θες να ξέρεις.

Giwrgos688
02/08/2018, 11:46
Ένα manual για το συγκεκριμένο μοντέλο, θα σου πει όλα όσα θες να ξέρεις.

Σωστά ... να σε Καλά για την πληροφορία ... γτ εγω απο naked δν σκαμπαζω

rainmike
02/08/2018, 11:49
Βρε απάτη είναι, αλλά μην τα ισοπεδώνεις.
Το μηχανάκι και περισσότερα χλμ να έχει θα κυκλοφορεί, το πλαστό χαρτονόμισμα πως θα το χρησιμοποιήσεις πέραν του κωλοχαρτου...

χωρίς να θέλω να το ισοπεδώσω;),προσωπικά θα προτιμούσα να πάρω ένα πλαστό 20 ευρω
παρά ένα μηχανάκι με γυρισμένα χιλιόμετρα

teogtp
02/08/2018, 11:51
χωρίς να θέλω να το ισοπεδώσω;),προσωπικά θα προτιμούσα να πάρω ένα πλαστό 20 ευρω
παρά ένα μηχανάκι με γυρισμένα χιλιόμετρα

Χρήματα από Μονόπολη δέχεσαι;



















:tooth:

Alexinhogr
02/08/2018, 15:48
Εγώ που πήρα 17 χρονών μηχανή με 34.000 χιλιομέτρα τον έπιασαν μαλιάκα δηλαδή;

Bowleno
02/08/2018, 16:40
Χρήματα από Μονόπολη δέχεσαι;



















:tooth:

Καφέ από Ρεβίθια made in serrai δέχεσαι;

:tooth:

Εντός θέματος: τα χλμ δεν λένε κάτι, αναλόγως και την μηχανή και την μεταχείριση που είχε.... Άλλο έχω ένα st paneuropean και οργωνω τις εθνικές της Ευρώπης και άλλο να το έχω Πατήσια- Παγκράτι....

buckley
02/08/2018, 16:53
Αναλόγως το μηχανάκι ρε φιλε, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Το δικό μου 954 είναι 13,5 ετών κι έχει 90.000 χλμ. Είναι πολλά ή λίγα σε σύγκριση με άλλο 954 (οι συγκρίσεις γίνονται πάντα με ίδια μηχανάκια) με 60.000 χλμ; Και γιατί είναι πολλά ή λίγα; Το προσέχω πιο πολύ από τον εαυτό μου όλα αυτά τα χρόνια.

Δεν μιλάμε για την υπερσπάνια περίπτωση που θα έβρισκα ένα 954 με 15.000χλμ. Αν κι αυτό θα με άγχωνε, για την αλήθεια του θέματος ή για την κατάσταση όλων των φλατζων/τσιμουχών κλπ.
Το προσέχω πιο πολύ από τον εαυτό μου, έγραψε το άτομο λέμε...

sniper
02/08/2018, 17:03
Το προσέχω πιο πολύ από τον εαυτό μου, έγραψε το άτομο λέμε...

Ισχύει. Βλέπω το μάθαμε το Smartphone...

MAIK72
02/08/2018, 17:08
Καλησπέρα παίδες... Έχω κλείσει ενα Z750 στα 53.000 χιλιάδες χιλιόμετρα .. 2.500€ μοντέλο του 2005 με κατι εξτρά πράγματα... Είναι καλά τα λεφτά και τα χιλιόμετρα?? Είναι η πρώτη μηχανή πού περνώ Μέτα το wzf 450 ... δν έχει βιβλίο σέρβις... Αλλά είναι πένα .. το ότι δν έχει βιβλίο σέρβις είναι κΆτι??
Μην το πάρεις . Δεν μαρέσει καθόλου το συγκεκριμένο μηχανάκι:D Φτου ρε γμτ το έκλεισες! :moutza: Τώρα κατόπιν εορτής τι μπορούμε να κάνουμε για το βιβλίο? Oχι πολλά.Να δώσεις προστάντζα και όχι ντούκου μέχρι να το ελέγξεις και επιστημονικά από μηχανικό σου??
Καλες βόλτες να χεις;)

o_gavros
02/08/2018, 17:15
Ρε γιατί τον τρομάζετε τον άνθρωπο;
Πάρτο ρε φίλε και καλές βόλτες.
Σαν νούμερο τα 53Κ χλμ του Ζ είναι οκ.
Τώρα τα εντόσθια του προφανώς και δεν μπορούμε να ψυχανεμιστουμε αν είναι ορθώς συντηρημενα.
Ένα τσεκ βέβαια πριν την αγορά δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.
Τα Ζ είχαν ασπαστα μοτέρ,πολύ ελαστικά,που ανέχονταν το βίαιο δούλεμα των καγκουραιων ως επί τω πλείστον αναβατων τους.

sniper
02/08/2018, 17:24
....
Τα Ζ είχαν ασπαστα μοτέρ,πολύ ελαστικά,που ανέχονταν το βίαιο δούλεμα των καγκουραιων ως επί τω πλείστον αναβατων τους.

Και πλαίσιο επίσης.

buckley
02/08/2018, 17:42
[QUOTE=sniper;2948977]Και πλαίσιο επίσης.[/QUOTE']

Καλά δίνει ρέστα ο ντα βίντσι σήμερα, που να πάει και διακοπές λέμε.Τι να μάθω ρε από σμαρτφοουν τίποτα δεν έχω μάθει, ραντεβού με οφθαλμίατρο έκλεισα πάντως.

MAIK72
02/08/2018, 17:43
Ρε γιατί τον τρομάζετε τον άνθρωπο;
.

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα γιατί ακόμα διαβάζω και τα υπόλοιπα ποστ αλλά δεν είχα σκοπό να τρομοκρατήσω κανέναν. Εστιάζω στην έλλειψη πληροφόρησης από έναν μάλλον έμπειρο αναβάτη για το αν προχώρησε στον έλεγχο του μηχανακΊΟΥ ,ή το άμελησε πριν ολοκληρώσει στην αγόρα/ Τα υπόλοιπα είναι απλοί αστεϊσμοί :beer:

o_gavros
02/08/2018, 19:53
Και πλαίσιο επίσης.
Αναντίρρητα.
Το κακό το δικό σου,καθώς και πολλών ακόμα χρηστών εδώ διαχρονικά, είναι πως κρίνετε οτιδήποτε εμπίπτει στην κατηγορία "στριτ" με κριτήρια supersport.
Ναι προφανώς και δεν είναι άκαμπτο σα μονοκοκ το Ζ.
Δεν ήταν ποτέ αυτός ο σκοπός του. Δεν είναι πάντα αυτά τα στάνταρ ή/και ζητούμενο απο έναν υποψήφιο αγοραστή.
Τι πιστεύεις προσφέρει αυτή η πληροφορία στον εκάστοτε φίλο που κοιτάει να πάρει το πρώτο μηχανάκι του;
Ή πόσοι αναβάτες πιστεύεις έχουν την ικανότητα να διαγνώσουν ταλάντωση στο πλαίσιο μιας μοτό, ως προϊόν πίεσης;
Αν ο ερωτών ήξερε (και αν φυσικά είχε πρόθεση να κινηθεί σε τέτοια κατεύθυνση), δεν θα κοιτούσε Ζ εξαρχής.
Αν γούσταρε σώνει και ντε γυμνό με σπεξ, θα κοίταζε εγγλέζικες κιλότες, θα κοίταζε τα ιταλικα σα του Βύρωνα κ.ο.κ.
Αλλέως, θα πήγαινε κατευθείαν στο ςς της καρδγιάς του και θα του λέγαμε καλορίζικο.

Αυτά εννοείται ότι δε τα λέω σαν επίθεση.Είναι κάτι που έχω διαπιστώσει σαν προσέγγιση τόσα χρόνια και φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός.

Giwrgos688
02/08/2018, 20:54
Αναντίρρητα.
Το κακό το δικό σου,καθώς και πολλών ακόμα χρηστών εδώ διαχρονικά, είναι πως κρίνετε οτιδήποτε εμπίπτει στην κατηγορία "στριτ" με κριτήρια supersport.
Ναι προφανώς και δεν είναι άκαμπτο σα μονοκοκ το Ζ.
Δεν ήταν ποτέ αυτός ο σκοπός του. Δεν είναι πάντα αυτά τα στάνταρ ή/και ζητούμενο απο έναν υποψήφιο αγοραστή.
Τι πιστεύεις προσφέρει αυτή η πληροφορία στον εκάστοτε φίλο που κοιτάει να πάρει το πρώτο μηχανάκι του;
Ή πόσοι αναβάτες πιστεύεις έχουν την ικανότητα να διαγνώσουν ταλάντωση στο πλαίσιο μιας μοτό, ως προϊόν πίεσης;
Αν ο ερωτών ήξερε (και αν φυσικά είχε πρόθεση να κινηθεί σε τέτοια κατεύθυνση), δεν θα κοιτούσε Ζ εξαρχής.
Αν γούσταρε σώνει και ντε γυμνό με σπεξ, θα κοίταζε εγγλέζικες κιλότες, θα κοίταζε τα ιταλικα σα του Βύρωνα κ.ο.κ.
Αλλέως, θα πήγαινε κατευθείαν στο ςς της καρδγιάς του και θα του λέγαμε καλορίζικο.

Αυτά εννοείται ότι δε τα λέω σαν επίθεση.Είναι κάτι που έχω διαπιστώσει σαν προσέγγιση τόσα χρόνια και φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός.

Θεωρώ φίλε μου οτι το ςς δν κάνει για μένα το εχω καβαλήσει και είναι ποίο ξερό ενα ζ το εμπιστεύομαι και με τα γόνατα Στην άσφαλτο και αλλαγή Τζιν Μέτα απο.Κάθε βόλτα ... ποίο πρίν ειχα το wzf_450 1,5 & 5,1 αλλαγές στον.αέρα και Επειδή οδηγώ κάπως νευρικά ακομα και με Παναγιές στον δρόμο με βολεύει.. το μονο που με αγχώνει ειναι το Βιβλίο σέρβις που δν έχει αλλα με εναν ελέγχω συμπίεσης θα μ τα λύσει όλα οπως είπε ενας φιλος... και σίγουρα η γνώμη σου υφίσταται αλλα οχι σε μενα!!

Giwrgos688
02/08/2018, 20:56
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα γιατί ακόμα διαβάζω και τα υπόλοιπα ποστ αλλά δεν είχα σκοπό να τρομοκρατήσω κανέναν. Εστιάζω στην έλλειψη πληροφόρησης από έναν μάλλον έμπειρο αναβάτη για το αν προχώρησε στον έλεγχο του μηχανακΊΟΥ ,ή το άμελησε πριν ολοκληρώσει στην αγόρα/ Τα υπόλοιπα είναι απλοί αστεϊσμοί :beer:

Μονο μετρήσει συμπίεσης θα μου τα λύσει όλα ... απο τετρακυλινδρα δν εχω εμπειρία...

Giwrgos688
02/08/2018, 21:00
Εγώ που πήρα 17 χρονών μηχανή με 34.000 χιλιομέτρα τον έπιασαν μαλιάκα δηλαδή;

Τα δικα του?? Η με ενα 20 ρικο πλαστό οπως λενε και η αλλοι απο πανω ξαφνικα εγινε 34.000 χιλιάδες??? Εγω φιλε μ πιστεύω και ειμαι της γνώμης την γριά οσα μποτοξ και αλοιφές και πλαστικές να της κανεις και οσο νεα και να δείχνει τα χιλιόμετρα τα εχει γραψει και κυριολεκτικά και μεταφορικά!

RaGe_Raptor
02/08/2018, 21:06
Αναντίρρητα.
Το κακό το δικό σου,καθώς και πολλών ακόμα χρηστών εδώ διαχρονικά, είναι πως κρίνετε οτιδήποτε εμπίπτει στην κατηγορία "στριτ" με κριτήρια supersport.
Ναι προφανώς και δεν είναι άκαμπτο σα μονοκοκ το Ζ.
Δεν ήταν ποτέ αυτός ο σκοπός του. Δεν είναι πάντα αυτά τα στάνταρ ή/και ζητούμενο απο έναν υποψήφιο αγοραστή.
Τι πιστεύεις προσφέρει αυτή η πληροφορία στον εκάστοτε φίλο που κοιτάει να πάρει το πρώτο μηχανάκι του;
Ή πόσοι αναβάτες πιστεύεις έχουν την ικανότητα να διαγνώσουν ταλάντωση στο πλαίσιο μιας μοτό, ως προϊόν πίεσης;
Αν ο ερωτών ήξερε (και αν φυσικά είχε πρόθεση να κινηθεί σε τέτοια κατεύθυνση), δεν θα κοιτούσε Ζ εξαρχής.
Αν γούσταρε σώνει και ντε γυμνό με σπεξ, θα κοίταζε εγγλέζικες κιλότες, θα κοίταζε τα ιταλικα σα του Βύρωνα κ.ο.κ.
Αλλέως, θα πήγαινε κατευθείαν στο ςς της καρδγιάς του και θα του λέγαμε καλορίζικο.

Αυτά εννοείται ότι δε τα λέω σαν επίθεση.Είναι κάτι που έχω διαπιστώσει σαν προσέγγιση τόσα χρόνια και φαντάζομαι δεν είμαι ο μοναδικός.
ermmm....

Θεωρώ φίλε μου οτι το ςς δν κάνει για μένα το εχω καβαλήσει και είναι ποίο ξερό ενα ζ το εμπιστεύομαι και με τα γόνατα Στην άσφαλτο και αλλαγή Τζιν Μέτα απο.Κάθε βόλτα ... ποίο πρίν ειχα το wzf_450 1,5 & 5,1 αλλαγές στον.αέρα και Επειδή οδηγώ κάπως νευρικά ακομα και με Παναγιές στον δρόμο με βολεύει.. το μονο που με αγχώνει ειναι το Βιβλίο σέρβις που δν έχει αλλα με εναν ελέγχω συμπίεσης θα μ τα λύσει όλα οπως είπε ενας φιλος... και σίγουρα η γνώμη σου υφίσταται αλλα οχι σε μενα!!

:lol:

Giwrgos688
02/08/2018, 21:08
ermmm....

:lol:

Σου άρεσε βλέπω :)

RaGe_Raptor
02/08/2018, 21:21
Σου άρεσε βλέπω :)

όχι,όχι τίποτα το μεμπτό φίλε:beer: μια χαρά είναι τα γόνατα στην άσφαλτο κι όποιος νομίζει ότι το Ζ δεν μπορεί ,πλανάται...

Giwrgos688
02/08/2018, 21:45
όχι,όχι τίποτα το μεμπτό φίλε:beer: μια χαρά είναι τα γόνατα στην άσφαλτο κι όποιος νομίζει ότι το Ζ δεν μπορεί ,πλανάται...

Είσαι ωραίος .. Είναι και η ανάγκες του καθε ανθρώπου εμενα τα ζ καλύπτουν ολες της ανάγκες και λιγο γκάζι και πλαγιασμα και οχι πολυ κάτω ούτε πολύ απάνω ειναι ενα τοπ μηχανάκι για το οδηγείμα μου... Τώρα ο.φίλος εχει απωθημένο τα ςς οπως και κάθε αλλη μάρκα μάλλον ο φίλος παει για το όνομά και οχι για το βόλεμα οδηγικής του άνεσης εγω αυτό καταβα δλδ.Μπορεί να του αρέσει να ακούει μεγαλα ονόματα απο μηχανές και να φοράει.ζώνη στην μέση καθε φορα που την καβαλάει !!! Κλαίω :)

RaGe_Raptor
02/08/2018, 22:03
Είσαι ωραίος .. Είναι και η ανάγκες του καθε ανθρώπου εμενα τα ζ καλύπτουν ολες της ανάγκες και λιγο γκάζι και πλαγιασμα και οχι πολυ κάτω ούτε πολύ απάνω ειναι ενα τοπ μηχανάκι για το οδηγείμα μου... Τώρα ο.φίλος εχει απωθημένο τα ςς οπως και κάθε αλλη μάρκα μάλλον ο φίλος παει για το όνομά και οχι για το βόλεμα οδηγικής του άνεσης εγω αυτό καταβα δλδ.Μπορεί να του αρέσει να ακούει μεγαλα ονόματα απο μηχανές και να φοράει.ζώνη στην μέση καθε φορα που την καβαλάει !!! Κλαίω :)

τελικά όμως με μπέρδεψες.γόνατα κάτω ή όχι και πολύ κάτω?:confused:

Giwrgos688
02/08/2018, 22:07
τελικά όμως με μπέρδεψες.γόνατα κάτω ή όχι και πολύ κάτω?:confused:
Γόνατα κάτω τα χέρια οχι πολύ κατω στΆση σώματος

Bowleno
02/08/2018, 23:02
τελικά όμως με μπέρδεψες.γόνατα κάτω ή όχι και πολύ κάτω?:confused:


Γόνατα κάτω τα χέρια οχι πολύ κατω στΆση σώματος

Αυτό που λέμε, "πέσε στα 4"; :confused:

:p

o_gavros
03/08/2018, 00:45
δις εσκαλέητεντ ριλη κουικ :lol:

MAIK72
03/08/2018, 03:51
δις εσκαλέητεντ ριλη κουικ :lol:

να αλλά το δις εσκαλέητεντ ουκ ανδρός σοφού που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.Κυρελεισόν-κυρελεισον:priest:


:eleison:
Μετανοείττε αΡματωλοί Πάρτε Χοοοοοονδαα

Giwrgos688
03/08/2018, 08:11
Αυτό που λέμε, "πέσε στα 4"; :confused:

:p

Ηλίας βρετος (πεσε στα γόνατα και ζητά συγγνώμη)

Giwrgos688
03/08/2018, 08:14
να αλλά το δις εσκαλέητεντ ουκ ανδρός σοφού που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.Κυρελεισόν-κυρελεισον:priest:


:eleison:
Μετανοείττε αΡματωλοί Πάρτε Χοοοοοονδαα
Φιλε μ το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παππάς στο τέλος.. νην και αην και στους αιώνες τον αιώνιον αμήν... :)

sniper
03/08/2018, 08:47
1. To Z του τότε λυγίζει πλαίσιο ευκολούτσικα. Το νέο δεν ξέρω.
2. Τα Ζ πλαγιάζουν πολύ ωραία, ειδικά για να βγάλεις γονατα και να ξυσεις. Αυτό γίνεται με χαμηλές ταχύτητες έτσι κι αλλιώς. Όποιος πει ότι ξύνει με 150+ (με οποιοδήποτε) θα φάει πολύ σφαλιάρα αν Σερρες δεν ειναι κάτω από 1.30
3. Το έκανε ο Ραννερ ο Πανής αυτό με τα τζήν και την άσφαλτο, μέχρι που πήρε ένα γόνατο κυριολεκτικά στο χέρι από τα ανακλαστικά στα λιμανάκια.

Συνεχίστε, τα Ζ γ@μούν. Θα μπεί κι η EVI σε λίγο να συμφωνήσει.

RaGe_Raptor
03/08/2018, 09:01
1. To Z του τότε λυγίζει πλαίσιο ευκολούτσικα. Το νέο δεν ξέρω.
2. Τα Ζ πλαγιάζουν πολύ ωραία, ειδικά για να βγάλεις γονατα και να ξυσεις. Αυτό γίνεται με χαμηλές ταχύτητες έτσι κι αλλιώς. Όποιος πει ότι ξύνει με 150+ (με οποιοδήποτε) θα φάει πολύ σφαλιάρα αν Σερρες δεν ειναι κάτω από 1.30
3. Το έκανε ο Ραννερ ο Πανής αυτό με τα τζήν και την άσφαλτο, μέχρι που πήρε ένα γόνατο κυριολεκτικά στο χέρι από τα ανακλαστικά στα λιμανάκια.

Συνεχίστε, τα Ζ γ@μούν. Θα μπεί κι η EVI σε λίγο να συμφωνήσει.

Τα χέρια μετράνε. Ή τα πόδια, εν προκειμένω :bawl: , τα γόνατα, πιο συγκεκριμένα.
Έτσι Νικ, όλα στρίβουν σε επίπεδο μέσου αναβάτη. Μετά είμαστε εμείς οι γΛήγοροι. :D

sniper
03/08/2018, 09:08
Τα χέρια μετράνε. Ή τα πόδια, εν προκειμένω :bawl: , τα γόνατα, πιο συγκεκριμένα.
Έτσι Νικ, όλα στρίβουν σε επίπεδο μέσου αναβάτη. Μετά είμαστε εμείς οι γΛήγοροι. :D

Να πάρεις Ζ ή Χόρνετ να γίνεις πιο γλήγορος. :tooth:

Giwrgos688
03/08/2018, 09:18
1. To Z του τότε λυγίζει πλαίσιο ευκολούτσικα. Το νέο δεν ξέρω.
2. Τα Ζ πλαγιάζουν πολύ ωραία, ειδικά για να βγάλεις γονατα και να ξυσεις. Αυτό γίνεται με χαμηλές ταχύτητες έτσι κι αλλιώς. Όποιος πει ότι ξύνει με 150+ (με οποιοδήποτε) θα φάει πολύ σφαλιάρα αν Σερρες δεν ειναι κάτω από 1.30
3. Το έκανε ο Ραννερ ο Πανής αυτό με τα τζήν και την άσφαλτο, μέχρι που πήρε ένα γόνατο κυριολεκτικά στο χέρι από τα ανακλαστικά στα λιμανάκια.

Συνεχίστε, τα Ζ γ@μούν. Θα μπεί κι η EVI σε λίγο να συμφωνήσει.

Σωστόςςςςς ο παίχτης!!

RaGe_Raptor
03/08/2018, 10:08
Να πάρεις Ζ ή Χόρνετ να γίνεις πιο γλήγορος. :tooth:

Ναι, αλλά στις ευθείες....? :tooth:

sniper
03/08/2018, 10:10
Ναι, αλλά στις ευθείες....? :tooth:

Eκεί να δεις... έχουμε ακούσει και για 230+ (κοντερ) με το 600S (αυτό με το μινι φέρινγκ). Για το Ζ υποθέτουμε όλοι (γιατί κανένας δεν είναι άξιος) ότι παίζει να καμπυλώνει το χρόνο.

RaGe_Raptor
03/08/2018, 10:19
.... Για το Ζ υποθέτουμε όλοι (γιατί κανένας δεν είναι άξιος) ότι παίζει να καμπυλώνει το χρόνο....

Νταξ, μην υπερβάλουμε, δεν είναι και βεστρομεξίμιση....

DoctoR_k6
03/08/2018, 10:19
Εγω παντως φιλου το Ζ που εχω οδηγησει κ εντος κ εκτος Ελλαδας με μαμα set up ειναι απλα σκοτωστρα. Αν εχεις μαθει απλα να στριβεις με σοβαρο μοτο/αναρτησεις.
Μολις εβαλε τα USD απο το 636 κ ενα καλο αμορτισερ πισω βελτιωθηκε αρκετα αλλα το πλαισιο αυτο θα παραμεινει ετσι οπως ειναι ...οποτε δεν εχει αλλο.
Δεν σας λεω ποσα ειχα δει στην εθνικη οδο στο οργανο για να μην πεσετε απο κανα συννεφο... :lol:

RaGe_Raptor
03/08/2018, 10:21
Εγω παντως φιλου το Ζ που εχω οδηγησει κ εντος κ εκτος Ελλαδας με μαμα set up ειναι απλα σκοτωστρα. Αν εχεις μαθει απλα να στριβεις με σοβαρο μοτο/αναρτησεις.
Μολις εβαλε τα USD απο το 636 κ ενα καλο αμορτισερ πισω βελτιωθηκε αρκετα αλλα το πλαισιο αυτο θα παραμεινει ετσι οπως ειναι ...οποτε δεν εχει αλλο.
Δεν σας λεω ποσα ειχα δει στην εθνικη οδο στο οργανο για να μην πεσετε απο κανα συννεφο... :lol:

Τα πάντα είναι σχετικά. Η σύγκριση είναι άδικη αφού είσαι μαθημένος στο καλύτερο sbk όλων των εποχώνΕ. :D

sniper
03/08/2018, 10:21
Νταξ, μην υπερβάλουμε, δεν είναι και βεστρομεξίμιση....

Μην τρομάζεις, η Σουζούκι έβγαλε το τούμπανο για να χτυπήσει το Ζ....

sniper
03/08/2018, 10:22
Τα πάντα είναι σχετικά. Η σύγκριση είναι άδικη αφού είσαι μαθημένος στο καλύτερο sbk όλων των εποχώνΕ. :D

Πήρε ο Ντοκ βεστρομεξίμισι;

DoctoR_k6
03/08/2018, 10:26
Πήρε ο Ντοκ βεστρομεξίμισι;

Να σου πω το καινουριο δεν ειναι κακο...:ninja::bawl:

o_gavros
03/08/2018, 11:32
Επειδή μ'αρέσει το γλεντάκι ετσι όπως βγαίνει,δε θα πω πολλά να μη το χαλάσω.


1. To Z του τότε λυγίζει πλαίσιο ευκολούτσικα. Το νέο δεν ξέρω.
2. Τα Ζ πλαγιάζουν πολύ ωραία, ειδικά για να βγάλεις γονατα και να ξυσεις. Αυτό γίνεται με χαμηλές ταχύτητες έτσι κι αλλιώς. Όποιος πει ότι ξύνει με 150+ (με οποιοδήποτε) θα φάει πολύ σφαλιάρα αν Σερρες δεν ειναι κάτω από 1.30
3. Το έκανε ο Ραννερ ο Πανής αυτό με τα τζήν και την άσφαλτο, μέχρι που πήρε ένα γόνατο κυριολεκτικά στο χέρι από τα ανακλαστικά στα λιμανάκια.

Συνεχίστε, τα Ζ γ@μούν. Θα μπεί κι η EVI σε λίγο να συμφωνήσει.
νομίζω απαντάς σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν (τώρα τουλάχιστον.ξέρω τι λέγανε παλιά).

1.πρωτης γενιάς Ζ έχω(εστω και υβρίδιο), 2ΧL κυβικών είμαι,το πιέζω όσο μπορούν τα χέρια μου.Θέμα στο πλαίσιο δεν έχω.
2.για το Στεφανάκη θα λες.Δε μας αφορά ο κύριος.
3.ΔΓ/ΔΑ

Δεν είπε κανείς ότι γαμούν.
Ένα τίμιο μηχανάκι με ασπαστο μοτέρ είναι.
Σε αυτό που αναμφίβολα δε μπορεί να διαφωνήσει κανείς είναι το παρακάτω bolded κομμάτι του σχολίου του δοκτορως.


Εγω παντως φιλου το Ζ που εχω οδηγησει κ εντος κ εκτος Ελλαδας με μαμα set up ειναι απλα σκοτωστρα. Αν εχεις μαθει απλα να στριβεις με σοβαρο μοτο/αναρτησεις.
Μολις εβαλε τα USD απο το 636 κ ενα καλο αμορτισερ πισω βελτιωθηκε αρκετα αλλα το πλαισιο αυτο θα παραμεινει ετσι οπως ειναι ...οποτε δεν εχει αλλο.
Δεν σας λεω ποσα ειχα δει στην εθνικη οδο στο οργανο για να μην πεσετε απο κανα συννεφο... :lol:
Μα πείτε μου,χου ιν δεηρ ράητ μάηντ που λέμε, θα παει να πάρει Ζ για να γράφει χρόνους και γυρολόγια;


Πήρε ο Ντοκ βεστρομεξίμισι;

αν είναι να συγκρίνουμε με υπερόπλα τοτε ξερωγωεντάξει

sniper
03/08/2018, 11:36
Επειδή μ'αρέσει το γλεντάκι ετσι όπως βγαίνει,δε θα πω πολλά να μη το χαλάσω.


νομίζω απαντάς σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν (τώρα τουλάχιστον.ξέρω τι λέγανε παλιά).

1.πρωτης γενιάς Ζ έχω(εστω και υβρίδιο), 2ΧL κυβικών είμαι,το πιέζω όσο μπορούν τα χέρια μου.Θέμα στο πλαίσιο δεν έχω.
2.για το Στεφανάκη θα λες.Δε μας αφορά ο κύριος.
3.ΔΓ/ΔΑ

Δεν είπε κανείς ότι γαμούν.
....

Είσαι μικρός κι αθώος. Και δεν ήσουν εδώ μέσα το 2003-4.... εχουν γραφεί και για το Ζ και για το Χορνετ τα απίστευτα.

Δεν στραβώνει... οκ, κατέβα τις στροφές του θεολόγου με 160-170 κι αν δεν το καταλάβεις, τι να σου πω, κοιτάξου :tooth:

Ποιος είναι ο Στεφανάκης;

DoctoR_k6
03/08/2018, 11:43
Μα πείτε μου,χου ιν δεηρ ράητ μάηντ που λέμε, θα παει να πάρει Ζ για να γράφει χρόνους και γυρολόγια;


αν είναι να συγκρίνουμε με υπερόπλα τοτε ξερωγωεντάξει

Προφανως δεν μιλαμε για πιστα απλα για μια γρηγορη διαδρομη...


Είσαι μικρός κι αθώος. Και δεν ήσουν εδώ μέσα το 2003-4.... εχουν γραφεί και για το Ζ και για το Χορνετ τα απίστευτα.

Δεν στραβώνει... οκ, κατέβα τις στροφές του θεολόγου με 160-170 κι αν δεν το καταλάβεις, τι να σου πω, κοιτάξου :tooth:

Ποιος είναι ο Στεφανάκης;

Σε ποιον θεολογο λες? Εντος η εκτος Εθνικης?
Ενταξει κ εσυ υπερβολικος εισαι 160-170...τα παραπανω δεν μπορει.

o_gavros
03/08/2018, 11:45
Μικρός,αθώος και άσπιλος :p
εκεί γύρω γράφτηκα, θυμάμαι τι τέρατα λέγανε.
Λογικό το βρίσκω να σου πω την αλήθεια. Πολλά καγκουρό ήταν οι αρχικοί ιδιοκτήτες.
Δεν ξέρεις Στεφανάκη;;;;
Δεν κάνουμε δουλειά ετσι (https://www.youtube.com/watch?v=TvzkMibe9U0)

o_gavros
03/08/2018, 11:50
Προφανως δεν μιλαμε για πιστα απλα για μια γρηγορη διαδρομη...



Σε ποιον θεολογο λες? Εντος η εκτος Εθνικης?
Ενταξει κ εσυ υπερβολικος εισαι 160-170...τα παραπανω δεν μπορει.

φίλε είμαι ο τελευταίος που θα κομπάσει για τα "κατορθώματα" του με τη ρόδα.
Αλλά υπάρχουν πολλοί νομάτοι εδώ που θα σου επιβεβαιώσουν ότι έχουμε πάει βόλτες με τόσα, και (δυστυχώς) με ακόμα περισσότερα.
Δεν πάω να πείσω ότι βάζει φωτιά στην άσφαλτο προφανώς ε;
Αλλά δεν ψάχνουν όλοι το στρίψιμο-στίψιμο στο όριο,αυτό λέω.
Εγω βέβαια δεν αντελήφθην σωστά στο αρχικό μου σχόλιο εδώ,νόμιζα ότι ο φίλος είναι νουμπι που ψάχνει ένα στριτακι να παίξει τη μπάλα του.

teogtp
03/08/2018, 12:05
Έμαθα για κάτι αλητειες.....
:D

o_gavros
03/08/2018, 12:14
Έμαθα για κάτι αλητειες.....
:D
γαμώτ...
όχι όχι Θόδωρε, χαλαρά πηγαίναμε,εμένα ακου :lol:

BLiTzER
03/08/2018, 12:18
Αλήθεια λέει. Σε μια βόλτα έφτανε δίπλα στο drz μου.

o_gavros
03/08/2018, 12:37
ε να τα τωρα...

sniper
03/08/2018, 12:39
Πηγαίναμε, λέει, ένα DRZ, ένα Ζ, και κάτι άλλα και κάναμε αλητείες....


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

o_gavros
03/08/2018, 12:42
απο κει που μας χρωστάγανε,μας πήραν και το γάιδαρο.
τι κατάλαβες τωρα μικρό, πρόστυχο, αρκουδάκι της αγάπης; ε; τι κατάλαβες;

teogtp
03/08/2018, 12:51
Νταξ, μωρέ....αλητειες....
Χτυπούσαν τα κουδούνια από πολυκατοικίες και άνοιγαν πρωτεσδευτερες στην κοπάνα.

taisteal
03/08/2018, 14:39
γαμώτ...
όχι όχι Θόδωρε, χαλαρά πηγαίναμε,εμένα ακου :lol:

:lipssealed::lipssealed:

:lol:

Giwrgos688
03/08/2018, 21:39
Ναι, αλλά στις ευθείες....? :tooth:
Φίλε μ στην ευθεία ολα καλα ειναι στης στροφές ειναι η μαγκιά.... εγω Προσωπικά προτιμώ ενα μηχανάκι 230-240 τελικοί πχ Ζ750 και να στρίβω με 200 που λέει ο λόγος παρα ενα που παει 300 σου λέω εγω τωρα και να στρίβω με 160 λογο όγκου γνωμη μ φυσικά !!

Xlitos
04/08/2018, 00:32
Αλλά δεν ψάχνουν όλοι το στρίψιμο-στίψιμο στο όριο,αυτό λέω.
Εγω βέβαια δεν αντελήφθην σωστά στο αρχικό μου σχόλιο εδώ,νόμιζα ότι ο φίλος είναι νουμπι που ψάχνει ένα στριτακι να παίξει τη μπάλα του.

Στην Λ.Μαραθωνος σε μια στροφη απο τις καλες εχει ενα σκαλοπατι καλο στην εισοδο της που το βρισκεις πλαγιασμενος(οχι τερμα γιατι μολις εχεις αρχισει να πλαγιαζεις).Αυτο το σκαλοπατι το εχω περασει απειρες φορες με πανω απο 10 μηχανακια δικα μου,φιλων,test ride...Cbr600 street triple675,,zzr1200,Κ1200R και αλλα.........Το ζ μαμα πρωτης γενιας(δεν ξερω για τα επομενα) εκανε το μεγαλυτερο κουνημα στο τιμονι.Για πλαισιο δεν ξερω αλλα το τιμονι δεν μ αρεσε καθολου οταν ο δρομος δεν ηταν καλος..Για μενα αυτο το μηχανακι επρεπε να εχει πιο ηρεμο μοτερ και να ειναι κομιουτερ οχι street fighter.

fatsas35
10/08/2018, 14:42
Τα χιλιόμετρα είναι σχετικά αλλά οι περισσότεροι κακά τα ψέματα κοιτάμε να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα ενώ ξέρουμε ότι μπορεί να μην είναι πραγματικά..Οπότε αν βρεις ένα μηχανάκι που σου αρέσει απλά το πας για έλεγχο σε έναν μηχανικό σου κ ξεμπερδευεις..Και μόνος σου βέβαια μπορείς να καταλάβεις πολλα..Ήχος του μοτέρ,καθαρό μοτερ από λάδια,έλεγχο δισκοπλακες κ φρένα.Κατασταση πλαστικών..Να φαίνεται προσεγμένο..Τα 53000 μην σε ανησυχουνε ούτε κ το βιβλίο σέρβις..Προσωπικά όταν αγοραζω μηχανάκι υπολογίζω πάντα 250-300 ευρώ παραπάνω στάνταρ..Αν θες να μην είσαι με την ψυχή στο στόμα σε κάθε αγορά μτχ να κάνεις μεγάλο σέρβις για να ξέρεις που βρίσκεσαι κ να το μεγαλώνεις εσύ..Τώρα η χρησιμοποίηση του προηγούμενου είναι λαχείο..

afric
01/09/2018, 12:03
Προ τριμηνου αγορασα μηχανη με 115.000χλμ..Ασε τα χιλιομετρα..κοιτα τον ιδιοκτητη, την κατασταση της μηχανης και ....το συνεργειο που την πηγαινε.Οι μαστορες τα χαλανε τα μηχανακια

Gahaga
11/09/2018, 00:38
Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Σε λίγες μέρες θα πάρω ένα μεταχειρισμένο crypton x 135. Πολλοί γνωστοί μ μου λένε να πάρω ένα μοντέλο μετά του 2015 επειδή είναι καλύτερα (μοτερικα ) . Αυτό ισχύει; Εγώ είχα ακούσει ότι δεν ισχύει . Και δεύτερον οι διάφορες είμαι στα πλαστικά ;; Και στα χρώματα μόνο μεταξύ των μοντέλων;
Ευχαριστώ πολύ