PDA

View Full Version : Προβλημα με lifan 110



Wrench33
05/08/2018, 18:44
Γεια σας μια και ειμαι καινουργιος εδω ειπα να γραψω κι εγω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω λοιπον αγορασα απο τον κατσαντωνη ενα μοτερ lifan 110 με συμπλεκτη στο χερι το βαζω πανω και μου τραβαγε λαδια πηρα τηλεφωνο και μου λεει δεν εχει εγγυηση τεσπα του αλλαζω κυλινδρο και αυτο το προβλημα λυθηκε και τωρα εδω και κανα 2 βδομαδες αντιμετωπισω αλλο προβλημα..το μηχανακι εχει τελικη 60 χιλιομετρα του εβαλα ενα 18αρι καρμπυρατερ και ενα μεγαλυτερο γραναζι μπροστα αλλα παλι τα ιδια οποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα

ευχαριστω εκ τον προτερων

MAIK72
05/08/2018, 19:16
δεν μπορείςν να φανταστείς τι άκουσαν όατν το πρώτο μοτέρ λιφαν που πήρα έχανε λάδια. Στο τέλος πηρα μια γερη εκπτωση για το δέυτερο από την perko που φέρνει τα μοτέρ αυτά. Για το θέμα που αντιμετπωπίζεις δεν μπορώ να βοηθήσω

Wrench33
05/08/2018, 19:52
αστα και εκανα την μαλακια και το πηρα απο το παραγγειλα και δεν εχει εγγυησει

MAIK72
05/08/2018, 19:57
αστα και εκανα την μαλακια και το πηρα απο το παραγγειλα και δεν εχει εγγυησει

όταν άκουσα το θεικό ''έτσι είναι αυτά και όλοι το ξέρουν" τι άκουσαν δεν λέγεται. Για το δεύτερο μοτέρ μου έδωσαν έξτρα κυλινδροπίστονο . Ο κύλινδρος μάπα δε αλλά το πιστόνι ήταν Japan. Tελικά όλα καλά με το 2ο ,δεν χρειάστηκε να τ΄ανοίξω.Ετσι είναι αυτά τα μοτερ. ΛΟΤΤΟ

*κοίτα που τελικά λέω τις ίδιες π@π@ριες με τους μεγαλέμπορους της perko:p

Wrench33
05/08/2018, 20:18
Έχω χαλάσει πολλά λεφτά σε αυτό το μηχανάκι το πήρα 400 και έχει φτάσει 1000 και ακόμα έχει πρόβλημα σκέφτομαι να το πουλήσω να πάρω κάτι άλλο απλά δεν έχω πολλές επιλογές γιατί είμαι 17