PDA

View Full Version : Πατιναρισμα στην αλλαγη σε 2α



manthos99
13/08/2018, 22:49
Προσφατα εδωσα για μια βολτα σε εναν φιλο μου το μηχανακι μου και μου ειπε πως πατιναρει,μετα απο βολτες το παρατηρησα κι εγω κι με εχει βαλει σε σκεψεις...το μηχανακι(Astrea Grand 2016) ειναι 10 μηνων μονο σχεδον καινουργιο και για αλλαγη δισκων μου φαινεται λιγο περιεργο,αν γνωριζει κανεις τπτ ας το πει :D

cityfly
14/08/2018, 09:15
Προσφατα εδωσα για μια βολτα σε εναν φιλο μου το μηχανακι μου και μου ειπε πως πατιναρει,μετα απο βολτες το παρατηρησα κι εγω κι με εχει βαλει σε σκεψεις...το μηχανακι(Astrea Grand 2016) ειναι 10 μηνων μονο σχεδον καινουργιο και για αλλαγη δισκων μου φαινεται λιγο περιεργο,αν γνωριζει κανεις τπτ ας το πει :D
Αφού είναι δέκα μηνών πήγαινε το στην αντιπροσωπεία να το ελέγξουν μέσα στην εγγύηση

bruno
14/08/2018, 11:52
Ξαναρυθμισε τους δισκους και στην επομενη αλλαγη λαδιων βαλε motul 5100 και βλεπεις.Αυτο που εχω παρατηρησει είναι ότι παιζει συμαντικο ρολο τα λαδια γενικα στο σασμαν του.

manthos99
23/08/2018, 23:25
Ρωτησα σημερα επιτελους το μαστορα γιατι ηταν κλειστος,μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο να πατηναρει οταν γινεται αποτομη αλλαγη γιατι δεν εχει συμπλεκτη στο χερι επιδης εχει συστημα τετοιο ειδικο ωστε να μην κορτσαρει το μηχανακι οπως και τα ινοβα και τα supra x.

OldMan
24/08/2018, 12:48
Αλλο το πατιναρισμα σε αποτομη αλλαγή και αλλο σε αποτομο ανοιγμα γκαζιού..

Αν εχεις 2α και κινεισαι με 1/3 του γκαζιου, πατιναρει ανοίγοντας αποτομα το γκαζι..??