PDA

View Full Version : Λογική vs ερωτας



fatsas35
21/08/2018, 20:05
Και εκεί που είχα καταλήξει μετά από πολύ 'μαχη' (πρώτη φορά με την λογικη) στην τίμια cbf600sa η οποία ταίριαζε γάντι στις ανάγκες μου (αξιοπιστία άνεση κ.ο.κ) έπεσα πάνω στην πιο όμορφη δίτροχη αρρώστια που έχω δει..https://m.mobile.de/motorrad-inserat/benelli-trek-1130-tre-k-nachrodt/264387644.html?ref=srp..Είπα κ εγώ επιτέλους να ανοίξω σπίτι με μια τίμια νοικοκυρά αλλά η κουφάλα η Ιταλίδα με έβαλε διαολια πάλι!!!Υπάρχει κάνεις που να διαλέγει βάση λογικής κ να τιθασεύει τον ερωτα?

telegonos
21/08/2018, 21:46
Γιατί τώρα είναι ''έρωτας'' το ένα και ''λογική'' το άλλο και όχι ανάποδα ή αμφότερα και το CB και το TRE, ή τίποτα και τo CB και το TRE, μεγάλο ερώτημα....

Φυσικά σε εισαγωγικά και οι δύο έννοιες, γιατί έρωτας αφορά την ερωτική έλξη (=με άνθρωπο), και λογική άμα ήτανε, θα παίρναμε όλοι το λεωφορείο και δεν θα υπήρχαν σχεδόν καθόλου μοτοσυκλέτες.

o teos
21/08/2018, 21:58
Βλέπω τον τίτλο.....ξεκαθαρα Madame Figaro,cosmopolitan κλπ κλπ...:bawl:

Πάρε οποίο θα γουστάρεις να καβαλας περισσότερο και τέλος..;)

ptc
21/08/2018, 22:06
Εκτος κι αν το θες για καθημερινη μετακινηση, δε βλεπω το λογο να μην ακολουθησεις το συναισθημα. Εδω που τα λεμε, καλο και χρυσο το CBF, αλλα πρεπει να ειναι απο τα πιο αδιαφορα μηχανακια που σχεδιαστηκαν ποτε.

giannis113
21/08/2018, 23:57
Για μοτοσυκλέτες μηλαμε, οχι για το καλύτερο παπί για ντελιβερι. Αν δε σαρεσει αυτο που βλεπεις τι να το κανεις. Εννοω να το γουσταρεις οχι να συμβιβαζεσαι.

fatsas35
22/08/2018, 00:01
Το συναίσθημα με έχει βάλει σε μπελάδες..Γι'αυτό είπα να πάω σε 'σιγουρατζα' αυτή την φορά..Μέχρι που είδα το TREK και την ψώνισα...Η μηχανή είναι για καθημερινή μετακίνηση..(Δουλειά ,σούπερ μάρκετ κτλ) αλλά κ για ταξιδακια στα ρεπό..Δεν χρησιμοποιώ ποτέ αμάξι..Το cbf γνωστό για την αξιοπιστία του..Το TREK δεν ξέρω..Τρικυλινδρο με τρελή ροπή στις χαμηλές κ μεσαίες κ πίνει το κατιτις του..Βασικά το εγραψα μπας κ με συνετίσει κάποιος αλλά με την καψούρα που έφαγα με βλέπω για ντου..

fatsas35
22/08/2018, 00:05
Για μοτοσυκλέτες μηλαμε, οχι για το καλύτερο παπί για ντελιβερι. Αν δε σαρεσει αυτο που βλεπεις τι να το κανεις. Εννοω να το γουσταρεις οχι να συμβιβαζεσαι.

Εντάξει μηχανάκι που δεν μου αρέσει εξωτερικά δεν παίρνω ακόμα κ όλα τα καλά του κόσμου να έχει..Μου αρέσει το cbf κ όλο το πακέτο..Απλά έτυχε να δω το TREK κ την ψώνισα..Απλά η μία είναι καλή κοπέλα γ σπίτι κ η άλλη φευγατη μουν@ρα..Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να ανοίξω σπίτι αλλά τα μυαλά είναι χαμένα..χεχε

fatsas35
22/08/2018, 00:06
Βλέπω τον τίτλο.....ξεκαθαρα Madame Figaro,cosmopolitan κλπ κλπ...:bawl:

Πάρε οποίο θα γουστάρεις να καβαλας περισσότερο και τέλος..;)

devil's animal
22/08/2018, 07:43
θα στο θεσω αλλιως το ερωτημα μπας και συνετιστεις...:D:lol:

εχεις την δυνατοτητα να παντρευτεις μια μετρια (εμφανισιακα) γυναικα ..δλδ ουτε χοντρη, ουτε ασχημη....απλα μετρια...ενα κοριτσι διπλανης πορτας...δεν ειναι οτι δεν το γουσταρεις, απλα δεν κοβεις και φλεβα...
και εχεις και την δυνατοτητα να παντρευτεις ενα μοντελακι (οχι πολυ γνωστο)...ομορφη σιγουρα αλλα οχι κατι τρελο, ουτε κατι πολυ γνωστο...ενα μοντελακι της σειρας που λεμε...που την γουσταρεις πολυ γιατι οπως και να το κανουμε μετραει εμφανισιακα και ειναι τουμπανακι...

προσεξε τωρα:

για την πρωτη ξερεις οτι θα σε προσεξει...θα σου μαγειρευει, θα σου καθαριζει, θα σε φροντιζει, τα εξοδα της θα ειναι ελαχιστα για φτιασιδια κλπ και ξερεις επισης οτι δεν θα σε προδωσει και ποτε γιατι σε αγαπαει σφοδρα...

για την δευτερη δεν βαζεις και το χερι σου στην φωτια για το αν θα σε προσεχει...δλδ μπορει να βγει, μπορει και να μην βγει...αν δεν βγει θα πρεπει να τα δινεις και στις παραδουλευτρες για ενα φαγητο και ενα καθαρισμα....σιγουρα ομως αν βρει καποιον αλλον με λιγο περισσοτερο χρημα ή θεληματικο πιγουνι θα στο φορεσει το κερατο...και επισης θα θελει ενα σωρο χρημα για να συντηρειται...


αν βαλεις στην εξισωση οτι εσυ ουσιαστικα πας για γαμο...οχι για κατι εφημερο γιατι και τα 2 "μοντελακια" τα εχουν φαει τα ψωμακια τους και δεν ειναι και στην πρωτη νιοτη τους...δλδ εχουν τα χρονακια - χιλιομετρακια τους...(ειδικα το μοντελακι της σειρας εχει περασει και απο 10-15 κρεβατια παραπανω για να εξελιχθει στο επαγγελμα)...:lol:

για πες τωρα ποια θα παντρευοσουν...:p

ggs
22/08/2018, 08:18
ρε σεις.. μην παντρεύεστε μηχανάκια.. σε κάποιες πολιτείες της Αμερικής είναι αδίκημα…:lol:


να παρεις το cbf… αλλα αμα δεις στο δρόμο το benelli και το κοιτάς με λαχταρά, θα ξέρεις ότι έχεις κάνει μλκια..;)

gior-gos
22/08/2018, 08:44
Παρε cbf

Δεν προκειται ποτέ να δεις benelli στο δρομο..;)

DrBig
22/08/2018, 08:51
Και η λογικη ερωτας ειναι.
Ελπιζω να βοηθησα! :lol:

kouk
22/08/2018, 09:16
Παρε cbf

Δεν προκειται ποτέ να δεις benelli στο δρομο..;)

Ακριβώς γι αυτό το benelli

McGyver
22/08/2018, 09:29
Πάρε και τις δύο...

Sapadak
22/08/2018, 09:35
Στον έρωτα δεν χωράει λογική.

Πάρε το μπενέλι, και κάνε τον σταυρό σου ή κάνε τον σταυρό σου και πάρε το μπενέλι

RaGe_Raptor
22/08/2018, 09:43
Τουλ αυτό είναι πραγματικό Benelli, ιταλικό :D

Να το πάρεις, YOLO.

toyar
22/08/2018, 11:12
Ο καθε ερωτας διαρκει λιγο
Τον σβηνει η συμβιωση
Θες ενα μηχανακι που δεν θα θελησεις ποτε να το πουλησεις η ενα που οταν θελησεις να το πουλησεις δεν θα το αγοραζει κανεις;

buckley
22/08/2018, 11:14
Τουλ αυτό είναι πραγματικό Benelli, ιταλικό :D

Να το πάρεις, YOLO.

Ολμοστ τρου νέος.

harris_x
22/08/2018, 11:29
Για όποια χρήση κι αν μιλάμε, ισχύει το παρακάτω:


Πάρε οποίο θα γουστάρεις να καβαλας περισσότερο και τέλος..;)

ptc
22/08/2018, 11:53
Για όποια χρήση κι αν μιλάμε, ισχύει το παρακάτω:

It's all fun and games... μεχρι να αναγκαστεις να μπλεξεις με μεσα μαζικης μεταφορας για να πας στη δουλεια σου, επειδη το μηχανακι ειναι (ξανα) στο συνεργειο .
Αν το χρειαζομουν για καθημερινο εργαλειο προσωπικα* θα λαμβανα σοβαροτατα υποψιν μου και την αξιοπιστια.

*Οταν λεω προσωπικα, αναφερομαι στο τι θα εκανα εγω και φυσικα δεν ισχυει απαραιτητα για κανεναν αλλον. Για να μην αρχισουμε τις ανουσιες αντιπαραθεσεις. :p

petros1479
22/08/2018, 13:47
Άντε καλοταξιδη... Ο έρωτας πάντα κερδιζει... Ιταλία και έρωτας είναι συνυφασμένα...


https://youtu.be/e7c1vjB0Qbg

Θα της τραγουδάς αυτό και δε θα σε αφήσει ποτέ!!!!!!! :beer:

panavour
22/08/2018, 17:05
Άντε καλοταξιδη... Ο έρωτας πάντα κερδιζει... Ιταλία και έρωτας είναι συνυφασμένα...


https://youtu.be/e7c1vjB0Qbg

Θα της τραγουδάς αυτό και δε θα σε αφήσει ποτέ!!!!!!! :beer:ρε φιλε

οτι καλυτερο εχω ακουσει μου θυμισες τα νειατα μου την δεκαετια του 60 σ ευχαριστω

fatsas35
22/08/2018, 17:32
Ο καθε ερωτας διαρκει λιγο
Τον σβηνει η συμβιωση
Θες ενα μηχανακι που δεν θα θελησεις ποτε να το πουλησεις η ενα που οταν θελησεις να το πουλησεις δεν θα το αγοραζει κανεις;
Θέλω ένα μηχανάκι που να με καυλώνει μόνο που το βλέπω αλλά να μην με απατάει..Χεχε

fatsas35
22/08/2018, 17:45
Σας ευχαριστώ παιδιά όλους για τις απαντήσεις σας!!Εφόσον πουληθεί το lc4 (είναι συνεργείο για ρύθμιση βαλβιδων,πρόβλημα στο κοντερ) έχω φύγει για το TREK..Δεν μπορώ να αντισταθώ στην ομορφιά της κ την μοναδικότητα της..Αντιπροσωπεία υπάρχει εδώ όπως κ ανταλλακτικά οπότε λέω να το ρισκάρω αφού η τιμή της είναι μέσα στο μπατζετ μου..Στα 35 μου είναι μικρός για συμβιβασμούς..Στα 60 ίσως..χεχε Ελπίζω λοιπόν να την έχω σύντομα στα χέρια μου κ αν με απατήσει με απάτησε..Καλυτερα αυτό παρά να μου μείνει απωθημένο..Δατς λάιφ!Καλά χιλιόμετρα σε όλους!!

buckley
22/08/2018, 17:52
Σας ευχαριστώ παιδιά όλους για τις απαντήσεις σας!!Εφόσον πουληθεί το lc4 (είναι συνεργείο για ρύθμιση βαλβιδων,πρόβλημα στο κοντερ) έχω φύγει για το TREK..Δεν μπορώ να αντισταθώ στην ομορφιά της κ την μοναδικότητα της..Αντιπροσωπεία υπάρχει εδώ όπως κ ανταλλακτικά οπότε λέω να το ρισκάρω αφού η τιμή της είναι μέσα στο μπατζετ μου..Στα 35 μου είναι μικρός για συμβιβασμούς..Στα 60 ίσως..χεχε Ελπίζω λοιπόν να την έχω σύντομα στα χέρια μου κ αν με απατήσει με απάτησε..Καλυτερα αυτό παρά να μου μείνει απωθημένο..Δατς λάιφ!Καλά χιλιόμετρα σε όλους!!

Του φριτς θα πάρεις δηλαδή ? αυτό ρε είναι σαν καινούργιο κατεβαίνει οδικώς χαλαρότατα λέμε.
Άντε καλά χλμ.

thunder ace
22/08/2018, 19:11
Παρε cbf

Δεν προκειται ποτέ να δεις benelli στο δρομο..;)

Συνηθως τα βλεπεις στο πεζοδρομιο των συνεργειων:evil:

panavour
22/08/2018, 19:16
αντιπροσωπεια υπαρχει αλλα αμφιβαλλω αν βρεις βιδα για αυτα που φτιαχτηκαν ιταλια η για τα πρωτα κινεζικα,καλος ο ερωτας φιλε αλλα ειναι ο πρωτος που φευγει οταν η γυναικα στα κανει κατ επαναληψη τουμπανο.εκτος βεβαια αμα σου περισσευουν η σου τρεχουν απ τα μπατζακια οποτε προβλημα ουδεν.

volde27
22/08/2018, 20:27
Benelli power τι να λεμε τωρα!

398822398823

fatsas35
23/08/2018, 00:29
αντιπροσωπεια υπαρχει αλλα αμφιβαλλω αν βρεις βιδα για αυτα που φτιαχτηκαν ιταλια η για τα πρωτα κινεζικα,καλος ο ερωτας φιλε αλλα ειναι ο πρωτος που φευγει οταν η γυναικα στα κανει κατ επαναληψη τουμπανο.εκτος βεβαια αμα σου περισσευουν η σου τρεχουν απ τα μπατζακια οποτε προβλημα ουδεν.

Από το λίγο που το έψαξα ανταλλακτικά υπάρχουνε..(Γερμανία είμαι)..Το θέμα είναι να μην βγάλει πολλά θέματα..Σίγουρα το cbf είναι πιο σιγουρακι από αξιοπιστία αλλά την κ@υλα που μ βγάζει αυτό το μηχανάκι δεν την έχει..Τεσπά..Θα φανει αφού πρώτα φύγει το lc4..Κοιτούσα κ λίγο το tiger..Γνωρίζεις αν βγάζει προβλήματα αυτό?

billy84
23/08/2018, 23:20
ρε σεις.. μην παντρεύεστε μηχανάκια.. σε κάποιες πολιτείες της Αμερικής είναι αδίκημα…:lol:


να παρεις το cbf… αλλα αμα δεις στο δρόμο το benelli και το κοιτάς με λαχταρά, θα ξέρεις ότι έχεις κάνει μλκια..;)


Μπορεί να γίνει και το αντίστροφο όμως.Να πάρει το Benelli και μετά απο διάφορες επισκέψεις στο συνεργείο να βλέπει CBF στο δρόμο και να λεει ''τι μαλακία έκανα και δεν πήρα το CBF''?:bawl:


Bέβαια μόλις διάβασα οτι ο φίλος έχει ΚΤΜ και είναι συνεργείο ήδη το δικό του οπότε δε θα του κακοφανεί και πολύ αν πάρει το Benelli τελικά!:lol:

telegonos
24/08/2018, 12:06
ο φίλος έχει ΚΤΜ και είναι συνεργείο ήδη το δικό του

Φιλολογικά, αυτό λέγεται πλεονασμός.

buckley
24/08/2018, 14:13
Φιλολογικά, αυτό λέγεται πλεονασμός.

Μάλιστα βγήκανε και οι Χονταίοι να κοροιδέψουνε τους άμοιρους τους Κατεμητζήδες.
Ρε Πολυμήχανε ώρες ώρες μου θυμίζεις δημόσιο υπάλληλο που βγήκε να κοροιδέψει φοιτητές...

fatsas35
24/08/2018, 16:35
Μπορεί να γίνει και το αντίστροφο όμως.Να πάρει το Benelli και μετά απο διάφορες επισκέψεις στο συνεργείο να βλέπει CBF στο δρόμο και να λεει ''τι μαλακία έκανα και δεν πήρα το CBF''?:bawl:


Bέβαια μόλις διάβασα οτι ο φίλος έχει ΚΤΜ και είναι συνεργείο ήδη το δικό του οπότε δε θα του κακοφανεί και πολύ αν πάρει το Benelli τελικά!:lol:

basilis
11/09/2018, 23:34
Πάρε και τις δύο...

Αυτο!Ετσι για να το παιζεις διπορτο..