PDA

View Full Version : SUPER DUKE 990 2005



Juohmar1
03/09/2018, 06:51
Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Τα φώτα σας παρακαλώ σχετικά με το KTM μου.

Πρόσφατα αγόρασα ένα SUPERDUKE 990 2005 και παρατήρησα στις ελάχιστες βόλτες που έχω κάνει, γυρνώντας στο σπίτι, ότι μυρίζω από χιλιόμετρα καυσαέρια!!!

Άμα μυρίζω έτσι εγώ δε θέλω να φανταστώ πως θα μυρίζει η σύζυγος!!!

Οι εξατμίσεις είναι η μαμά μπορεί να είναι και ανοιχτές βέβαια γιατί κάνει αρκετό θόρυβο αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Καμία ιδέα κάποιος για το τι μπόρει να φταίει;; Αν φταίει κιόλας κάτι και δεν είναι απλά έτσι ο τρόπος λειτουργίας του!!

DrBig
03/09/2018, 07:37
Το πιθανοτερο να ειχε ανοικτες εξατμισεις και τον χαρτη της ακραποβιτς. Οι εξατμισεις πουληθηκαν ξεχωριστα και εμεινε κληρονομια ο χαρτης.
Πηγαινε σε ενα εξουσιοδοτημενο και πες να τσεκαρουν, η αγορασε ενα καλωδιο και καντο μονος με λαπτοπ.

Juohmar1
03/09/2018, 20:17
Το πιθανοτερο να ειχε ανοικτες εξατμισεις και τον χαρτη της ακραποβιτς. Οι εξατμισεις πουληθηκαν ξεχωριστα και εμεινε κληρονομια ο χαρτης.
Πηγαινε σε ενα εξουσιοδοτημενο και πες να τσεκαρουν, η αγορασε ενα καλωδιο και καντο μονος με λαπτοπ.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..
Θα επισκεφτώ το συντομότερο ένα εξουσιοδοτημένο να δούμε τι παίζει.
Μου μοιάζει πάρα πολύ πιθάνη η περίπτωση που λες..

basilis_k6
03/09/2018, 20:21
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..
Θα επισκεφτώ το συντομότερο ένα εξουσιοδοτημένο να δούμε τι παίζει.
Μου μοιάζει πάρα πολύ πιθάνη η περίπτωση που λες..

πριν το πάρεις δεν το κατάλαβε κανένας? ο μάστορας εστω?

Juohmar1
03/09/2018, 20:37
πριν το πάρεις δεν το κατάλαβε κανένας? ο μάστορας εστω?

Η μηχανή αγοράστηκε από παιδικό μου φίλο μέσα στο 2017(δεν θυμάμαι πότε ακριβώς) από πάρα πολύ γνωστό κατάστημα με ανταλλαγή.

Λίγες ημέρες μετά την αγορά του την έκλεψαν έξω από το σπίτι του στη Νέα Σμύρνη...

Η μηχανή βρέθηκε αρχές Ιουνίου(με σπασμένο το δεξί καπάκι του μοτερ, τη γκαζιέρα,το τιμόνι - είχε πέσει από δεξιά-και φυσικά τις κλειδαριές).

Μετά από αυτό το περιστατικό και τις προαναφερόμενες ζημιές μου την πούλησε σε πραγματικά πολύ χαμηλή τιμή.

Το μηχανάκι όχι δεν το πήγα σε μηχανικό καθόλου, μόνο οπτικό έλεγχο κάναμε (έτσι και αλλιώς δεν μπορούσε να ελεγχθεί διεξοδικά γιατί έχανε λάδια από δεξιά).

Το έφτιαξα πρόσφατα και γενικότερα αν και δεν έχω κάνει πολλές βόλτες δεν παρουσιάζει κάτι το περίεργο (μόνο αυτό που ανέφερα στο αρχικό πόστ και κάποια σκασίματα που κάνει η εξάτμιση μόνο όμως όταν πάω να το βάλω μπροστά, μετά δεν κάνει καθόλου).

basilis_k6
03/09/2018, 21:01
Η μηχανή αγοράστηκε από παιδικό μου φίλο μέσα στο 2017(δεν θυμάμαι πότε ακριβώς) από πάρα πολύ γνωστό κατάστημα με ανταλλαγή.

Λίγες ημέρες μετά την αγορά του την έκλεψαν έξω από το σπίτι του στη Νέα Σμύρνη...

Η μηχανή βρέθηκε αρχές Ιουνίου(με σπασμένο το δεξί καπάκι του μοτερ, τη γκαζιέρα,το τιμόνι - είχε πέσει από δεξιά-και φυσικά τις κλειδαριές).

Μετά από αυτό το περιστατικό και τις προαναφερόμενες ζημιές μου την πούλησε σε πραγματικά πολύ χαμηλή τιμή.

Το μηχανάκι όχι δεν το πήγα σε μηχανικό καθόλου, μόνο οπτικό έλεγχο κάναμε (έτσι και αλλιώς δεν μπορούσε να ελεγχθεί διεξοδικά γιατί έχανε λάδια από δεξιά).

Το έφτιαξα πρόσφατα και γενικότερα αν και δεν έχω κάνει πολλές βόλτες δεν παρουσιάζει κάτι το περίεργο (μόνο αυτό που ανέφερα στο αρχικό πόστ και κάποια σκασίματα που κάνει η εξάτμιση μόνο όμως όταν πάω να το βάλω μπροστά, μετά δεν κάνει καθόλου).

καταλαβα. κάνε αυτο που σου ειπε ο drbig