PDA

View Full Version : Κλοπή κοντέρ, φαναριού άσπρη XT660X 2007



takk
03/09/2018, 13:39
Για σας! Αλέξανδρος εδώ!
H περασμένη εβδομάδα, μου κλέψανε το κοντέρ και φανάρι. Τώρα η μηχανή δεν περνη εμπρός. Είναι σωστό αυτό; Δεν είδα να του έχουν κάνει κάτι παρά πάνω εκτός από αυτό.

Μόλις του είχα αλαξι τα φλας μπροστά. Aυτή τη φωτογραφία είναι ούτε μια βδομάδα πριν να το κλέψουνάι:

399132

-------------------
Αυτό είναι η μέρα που τη βρήκα δίχως το φανάρι:

399133

Ξέρετε που μπορώ να αγοράσω τα πράματα που μου κλεψανάι;

Άμα το βρήτε στο car.gr η σε κανένα μαγαζί, σας παρακαλώ να μου πείτε!

αυτό είναι το κοντέρ με γραμούλες και τώρα έχει 66000 κμ!
399134

Αυτό εγίναι στην Καλλιθέα

Ευχαριστώ πόλη και καλή βδομάδα!

17inchwheeler
06/09/2018, 08:58
φιλε,το immobiliser και το οργανο ειναι ζευγαρι,τωρα που τους χωρισε ο αλητης,σου κανει σχεδια το μηχανακι
ρωτα σε μια yamaha καλου κακου αλλα νομιζω πως εαν αλλαξεις οργανο,μπορεις να κανεις pairιng τα κλειδια σου

takk
06/09/2018, 10:22
φιλε,το immobiliser και το οργανο ειναι ζευγαρι,τωρα που τους χωρισε ο αλητης,σου κανει σχεδια το μηχανακι
ρωτα σε μια yamaha καλου κακου αλλα νομιζω πως εαν αλλαξεις οργανο,μπορεις να κανεις pairιng τα κλειδια σου

Thank you!! Νομίζω έχω κάνει λάθος!
Το immobilizer είναι κάτω από την κλειδαριά και αυτό δεν το πειράξανε. Απλά όταν του βγάλανε τη μάσκα, καήκανε κάποιες ασφάλειες και τώρα δεν παίρνει καν μπροστά. Άλλαξα κάποιες αλλά δεν τις έχω δει όλες.
Θέλω να σας ρωτήσω.. Μπορεί να πάρει μπροστά η μηχανή δίχως το κοντέρ?

takk
06/09/2018, 20:23
399188

References:
34 Neutral indicator light
35 Multifunction meter
36 Coolant temperature warning light
37 Engine trouble warning light
38 Fuel level warning light
39 High beam indicator light
40 Turn signal indicator light
41 Immobilizer system indicator light

Τελικά παίζει ρόλο το κοντέρ.. ξερετε πως να το κανω bypass?

vaska
06/09/2018, 20:59
Ρε τα μουνι@ και κλέψανε τα όργανα και δεν θα κάνουν την δουλειά τους και κατέστρεψαν και το δικό σου μηχανάκι.

takk
07/09/2018, 08:58
Ρε τα μουνι@ και κλέψανε τα όργανα και δεν θα κάνουν την δουλειά τους και κατέστρεψαν και το δικό σου μηχανάκι.

ναι.. άστα να πάνε!