PDA

View Full Version : Δίλημμα για κράνος



xrhstaras13
10/09/2018, 16:04
Συνοδοιποροι ειμαι αναμεσα στο AGV K-5 mono και στο AIROH 701. Και τα δυο με ενδιαφερουν στο λευκο χρωμα. Τι λετε; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο; Εως 250-300 ευρω κοιτω

SONone
10/09/2018, 16:12
δες και τα LS2 FF397 , 375€ carbon , 250€ fiber και μοντέλο του 2018 και FF323 το αγωνιαρικο και μοντέλο του 2017.

Takis24
10/09/2018, 18:11
https://www.skroutz.gr/s/8144638/HJC-RPHA11-Metal-Pearl-White-Ryan.html, που το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος (χωρίς να έχω ιδιαίτερη εμπειρία σε κράνη) ή

https://www.skroutz.gr/s/15336970/HJC-RPHA-70-Pearl-White-Ryan.html αν θες visor απο μεσα. Αν πας colori θα φτιάξουν κι αλλο την τιμή. Α, το 11 εχει και φιμέ ζελατινα, συν pinlock και για τα 2 μοντέλα.

makisuchiha
11/09/2018, 17:25
Πολύ ωραίο φαίνεται το Airoh. Για το HJC rpha 70 που έγραψε ο φίλος πιο πάνω μάλλον πρέπει να κοιτάξεις σε site από εξωτερικό για να είναι στο budget σου. Γενικά είναι καλό κράνος με λίγο θόρυβο παραπάνω και δεν έχει pinlock αλλά κάτι αντίστοιχο της hjc το skipfog. Δεν ξέρω αν κάνει δουλειά μιας και δεν το έχω βάλει από τον Μάιο που το έχω. Καλές βόλτες και πάντα όρθιος ότι και να διαλέξεις.

mikes
11/09/2018, 21:29
στα λεφτα αυτα οτι αισθανεσαι πιο ανετα στο κεφαλι σου...

xrhstaras13
13/09/2018, 00:56
Ευχαριστω πολυ! Οδηγω σκουτερ και δεν πιανω πηγαινω ποτε με πανω απο 100km/h. Δεν ξερω αν αυτο αλλαζει κατι σε σχεση με την επιλογη. Κυριως για τον θορυβο που ειπατε το λεω

Jo.Da.
13/09/2018, 11:07
Παρήγγειλα και περιμένω να παραλάβω τις επόμενες μέρες το Vemar Hurricane Spark (https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Vemar-Hurricane-Spark-Helmet/SubProducts/Vemar-Hurricane-Spark-Helmet-0013).
Απ' ότι βλέπω υπάρχει και σε full λευκό (https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Vemar-Hurricane/SubProducts/Vemar-Hurricane-0001) σε χαμηλότερη τιμή.

Petraner
14/09/2018, 09:41
Καλημέρες σε ολους!
Ειμαι νεος οδηγος και σε 3 μερες θα αγορασω μια νίντζα 250..
Εβλεπα διαφορα κρανη, το θελω να ειναι με ομορφο design αγωνιστικο και ελεγα να παρω hjc rhpa 70 η 90 η 11 η ακομα και καποιο shoei. Σε καποιο μαγαζι ομως π πηγα για να δω και το μεγεθος π φοραω στο καθε κρανος μου έδειξε της mt το stinger warhead.. με τιμη στα 100 ευρω περίπου. Εγω νομιζα θα χρειαζόταν να δωσω τουλαχιστον 200 ευρω αλλα μ φαίνεται καλη ευκαιρια. Ειναι οντως καλο αυτο το κρανος? Εχει 1450 με 90 βαρος και απο οτι μ ειπε το εσωτερικο βγαινει, πολυ καλο σύστημα αερισμού.
https://www.pols.gr/mt-kranos-stinger-warehead-gkri-mat-kokkino.html/

Ποιο θα μ προτείνατε για καλυτερο σε τετοιο στυλ? Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας!!

harris_x
14/09/2018, 10:02
Καλημέρες σε ολους!
Ειμαι νεος οδηγος και σε 3 μερες θα αγορασω μια νίντζα 250..
Εβλεπα διαφορα κρανη, το θελω να ειναι με ομορφο design αγωνιστικο και ελεγα να παρω hjc rhpa 70 η 90 η 11 η ακομα και καποιο shoei. Σε καποιο μαγαζι ομως π πηγα για να δω και το μεγεθος π φοραω στο καθε κρανος μου έδειξε της mt το stinger warhead.. με τιμη στα 100 ευρω περίπου. Εγω νομιζα θα χρειαζόταν να δωσω τουλαχιστον 200 ευρω αλλα μ φαίνεται καλη ευκαιρια. Ειναι οντως καλο αυτο το κρανος? Εχει 1450 με 90 βαρος και απο οτι μ ειπε το εσωτερικο βγαινει, πολυ καλο σύστημα αερισμού.
https://www.pols.gr/mt-kranos-stinger-warehead-gkri-mat-kokkino.html/

Ποιο θα μ προτείνατε για καλυτερο σε τετοιο στυλ? Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας!!
Εγω δεν θα εμπιστευόμουν ΜΤ.

Τα HJC είναι καλά... τα AGV επίσης... αλλα μιας και το ανέφερες, αν μέσα στην γκάμα των επιλογών παίζει SHOEI, δεν θα κοιτούσα άλλο.

Petraner
14/09/2018, 10:34
Μάλιστα..σκεφτομουν να το αγορασω αυτο αρχικα να δω τι παιζει και να ανεβω μετα σε ποιο καλο.. ετσι και αλλιως θες δυο κρανη και για τον συνεπιβατη..
Κατι αλλο.. αν θελω να παρω απο καταστημα κρανος ποιο θα μ προτεινατε? Της καλλιροης ξερω οτι ειναι το καλυτερο.. βλεπω επισης οτι παιζει πολυ το διαδικτυο.. ομως φοβαμαι οτι ισως δεν θα μ κανει η θα ειναι μαπα το κράνος

harris_x
14/09/2018, 13:40
Μάλιστα..σκεφτομουν να το αγορασω αυτο αρχικα να δω τι παιζει και να ανεβω μετα σε ποιο καλο.. ετσι και αλλιως θες δυο κρανη και για τον συνεπιβατη..
Κατι αλλο.. αν θελω να παρω απο καταστημα κρανος ποιο θα μ προτεινατε? Της καλλιροης ξερω οτι ειναι το καλυτερο.. βλεπω επισης οτι παιζει πολυ το διαδικτυο.. ομως φοβαμαι οτι ισως δεν θα μ κανει η θα ειναι μαπα το κράνος
Τι εννοείς "να δω τι παίζει";

Από καταστήματα υπάρχουν πολλά, αν σκέφτεσαι τελικά για SHOEI θα πας στον Τζωρτζόπουλο στην Καλλιρρόης.
Για HJC στην Colori στην ίδια οδό.
Επιπλέον, μπορείς να επισκεφτείς τον Παπασταύρου που έχει μεταξύ άλλων και AGV.

Από internet υπάρχουν προσφορές και μαγαζιά έμπιστα που δεν θα σε κοροϊδέψουν αλλά θα πρέπει να είσαι σίγουρος για το μέγεθος.

Ενδεικτικά:
http://www.helmetcity.co.uk/
https://www.motocard.com/en/

Petraner
14/09/2018, 13:50
Εννοούσα να δω τι χαρακτηριστικά θα θελω καλυτερα στο επομενο κρανος..αν ας πουμε με χαλαει πολυ το βάρος να ψαξω πιο ελαφρυ ή αν με ενοχλει ο θορυβος π.χ. να ρωτησω πιο δεν κανει πολυ.. με αυτητη λογικη το έγραψα. Παντως ευχαριστώ παρα παρα πολυ για τις απαντησεις!!

makisuchiha
14/09/2018, 17:27
Καλές βόλτες να έχεις φίλε μου με την καινούρια σου μηχανή. Στα 200€ δεν μπορείς να πάρεις κανένα από τα κράνη που έγραψες πιο πάνω. Το RPHA 11 είναι το αυτό που βγάζει η HJC για ss μηχανές αλλά και με τα άλλα θα βολευτείς πιστεύω. Μην ξεχνάς ότι ένα πιο βαρύ κράνος μπορεί να έχει πιο "ελαφριά" αίσθηση λόγω καλύτερου ζυγίσματος. Για τον συνοδηγό αν δεν είναι ο ίδιος συνέχεια πχ η κοπέλα σου,δεν μπορείς να πάρεις κράνος εκτός αν πάρεις 2-3 νούμερα για να βολεύονται όλοι. MT κράνοι θεωρούνται καλά κράνη για τα λεφτά τους αλλά είναι σε άλλη κατηγορία από αυτά που προανέφερες.

DRAKONET
14/09/2018, 17:43
ριξτε και μια ματια στο

https://sharp.dft.gov.uk/

να δειτε τι ψαρια πιανουν !

DRAKONET
14/09/2018, 17:46
Συνοδοιποροι ειμαι αναμεσα στο AGV K-5 mono και στο AIROH 701. Και τα δυο με ενδιαφερουν στο λευκο χρωμα. Τι λετε; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο; Εως 250-300 ευρω κοιτω

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/agv-k5/

DRAKONET
14/09/2018, 17:49
Καλημέρες σε ολους!
Ειμαι νεος οδηγος και σε 3 μερες θα αγορασω μια νίντζα 250..
Εβλεπα διαφορα κρανη, το θελω να ειναι με ομορφο design αγωνιστικο και ελεγα να παρω hjc rhpa 70 η 90 η 11 η ακομα και καποιο shoei. Σε καποιο μαγαζι ομως π πηγα για να δω και το μεγεθος π φοραω στο καθε κρανος μου έδειξε της mt το stinger warhead.. με τιμη στα 100 ευρω περίπου. Εγω νομιζα θα χρειαζόταν να δωσω τουλαχιστον 200 ευρω αλλα μ φαίνεται καλη ευκαιρια. Ειναι οντως καλο αυτο το κρανος? Εχει 1450 με 90 βαρος και απο οτι μ ειπε το εσωτερικο βγαινει, πολυ καλο σύστημα αερισμού.
https://www.pols.gr/mt-kranos-stinger-warehead-gkri-mat-kokkino.html/

Ποιο θα μ προτείνατε για καλυτερο σε τετοιο στυλ? Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας!!

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-rpha-70/

SONone
14/09/2018, 18:01
παρε σβάρνα τα μαγαζια και δες το MT stinger και πηγαινε δες και το LS2 FF320 aka Stream evo. και ελα ξανα να γράψεις την γνώμη σου. αυτες οι εταιριες ειναι χρονια στον χορο και η καθε μια κανει κατα καιρούς την κίνηση της να βγαλει πολυ καλα κρανη φτηνα να ξανα μπει δυναμικά στην αγορα. η MT την εκανε με το Revenge, το stinger ειναι απλα ο φτωχός συγγενης, η LS2 απο το 2016 μπηκε στα motogp και εβγαλε και ακομα 3 σειρες πολυ καλες. το κορυφαίο της FF323 που με αυτο τρέχουν στα motogp και οχι κάποιο άλλο με αλλες προδιαγραφές κτλπ κτλπ. και τα FF397 , FF390 (ελαφρύ εξελιγμένο θερμοπλαστικο το λεει KPA) και το FF320 για να παρει ο κόσμος κράνος σοβαρο και φτηνό. βγαζει φυσικά και το FF353 αλλα ειναι ο φτωχός συγγενης.

ετσι και ολες οι μεσαίες εταιρίες βγαζουν φτηνα, βγαζουν μετρια και μια σειρα τα καλα τους, κατα καιρους κανουν μια σοβαρή κίνηση και βγαζουν μια σειρα φτηνο και αρκετα καλο κρανος. και ολα αυτα με λιανικη 90-100-110€.
τωρα το 2018 ειναι η χρονια της LS2

harris_x
14/09/2018, 19:08
ριξτε και μια ματια στο

https://sharp.dft.gov.uk/

να δειτε τι ψαρια πιανουν !

Αντε παλι με το σαρπ..... :lol:

xrhstaras13
17/09/2018, 02:27
Το γεγονος οτι δεν τρεχω ποτε με πανω απο 100 χιλιομετρα την ωρα επηρεαζει καπως την επιλογη μου; το λεω κυριως για τον θορυβο

Jo.Da.
17/09/2018, 06:26
Δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο φίλτατε!
Edit: αναφερόμουν σε θέμα ασφάλειας. Στο θόρυβο σαφώς και επηρεάζει η ταχύτητα.

Petraner
19/09/2018, 20:35
Γνωμες για το airoh valor έχουμε?

SONone
21/09/2018, 10:11
Γνωμες για το airoh valor έχουμε?

υπερτιμημένο, αεραγωγοί που εξέχουν αρκετά αρα πολυ φασαρία.
ακόμα ενα ακριβό θερμοπλαστικο.

Jo.Da.
24/09/2018, 23:13
To Vemar hurricane είναι στην κατοχή μου εδώ και λίγες μέρες. Έχει χρησιμοποιηθεί ως τώρα μόνο με το παπί εντός των τοιχών. Η πρώτη εντύπωση είναι πως πρόκειται για ένα ποιοτικό κράνος. Προσεγμένα γραφικά, ωραίο εσωτερικό, πολύ καλό εξαερισμό, αθόρυβο μόλις κλείσει η ζελατίνα, πολύ ελεύθερο οπτικό πεδίο. Ο καιρός θα δείξει. Μόνο αρνητικό η απουσία οδηγιών για αφαίρεση ζελατίνας & εσωτερικών μαξιλαριών του κράνους από το owners manual. Όσο απλό και να είναι έπρεπε να υπάρχει η πληροφορία όταν μιλάμε για racing κράνος από το "πάνω ράφι" μιας εταιρείας.

raccoon
25/09/2018, 00:08
Για μένα πρώτα αποφασίζεις τί κράνος θέλεις ( τζετ, άνοιξε- κλείσε, Fullface, Motocross) μετά πόσα λεφτά θέλεις να διαθέσεις, μετά πηγαίνεις και δοκιμάζεις τα παντα (AGV, HJC, AEROH, SHOEI, NOLAN, XLITE, SHARK, LS2, MT, κτλ.) βάσει τα πάνω κριτήρια ( π.χ. Fullface στα 150-200€) ταυτόχρονα βρίσκεις το νούμερο σου και ακυρώνεις κράνη που δεν σου κάθονται ( δεν ταιριάζουν όλα σε όλα τα κεφάλια) από αυτά που έμειναν τα ξαναδοκιμάσει , βρίσκεις το καλύτερο για το κεφάλι σου, που αντέχει η τσέπη σου, διαλέγεις χρώμα με ταυτόχρονη έρευνα φθηνής αγοράς και το παίρνεις.

fox
25/09/2018, 00:08
Καλησπερα σε ολους.
Το valor ειναι αρκετα τιμιο κρανακι για τα λεφτα του δε θα τα κλαις με λιγα λογια.Απο κει και περα δες και τα AGV κ1 κ3 κ5(πανεμορφα κατ εμε) αλλα και τους κορεατες που κανουν πραγματικα εξαιρετικη δουλεια(HJC).
:wave2:

xrhstaras13
25/09/2018, 12:05
shoei ryd ή HJC RPHA 70;;;

PaNick67
25/09/2018, 12:37
shoei ryd ή HJC RPHA 70;;;

Xθες αγορασα το RPHA 70. Σε σχεση με το παλιο μου AGV T2 ειναι ελαφρυτερο, παρα πολυ ησυχο, εχει καλυτερο αερισμο και πολυ σταθερο. Επισης δειχνει πολυ ποιοτικο. Δοκιμασα και το HJC FG-ST αλλα η διαφορα ηταν χαωδης σε αισθηση.

Στο δικο μου κεφαλι κουμπωσε τελεια, σε σημειο να μην το αισθανομαι.

Δοκιμασε τα και τα δυο για 10-15 λεπτα και οποιο σου καθεται καλυτερα

turrican
25/09/2018, 15:47
shoei ryd ή HJC RPHA 70;;;
Θυμάμαι όταν τον Ιούλιο που τα δοκίμασα ότι είχαν αρκετά διαφορετική φόρμα (τελικά κατέληξα στο gt air που έκατσε καλύτερα στο κρανίο μου, λίγο καλύτερο από το RPHA 70 αν βοηθάει καθόλου).

yes-u
17/10/2018, 10:00
..για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Χθες δοκίμασα κάποια κράνη και έχω να καταθέσω τα εξής:
- carbon ls2. Για το κεφάλι μου, καθόλου καλή εφαρμογή, αξιοπρεπές στην κατασκευή του.
- carbon x-lite 803. Καλή αίσθηση στο κεφάλι μου, αλλά όταν κουνούσα το κράνος, κουνιόταν το κέλυφος, ενώ ένιωθα σφιχτή και σταθερή την επένδυση στο κεφάλι μου. Άριστη ποιότητα υλικών και πολύ στενοχωρήθηκα που δεν μου ταίριαξε, θα ήταν η πρώτη επιλογή μου.
- nxr shoei. Καλή εφαρμογή, σταθερό στο κεφάλι μου, γνώριμη αίσθηση λόγω του ότι έχω το xr 1000 με τη γνωστή μέτρια ποιότητα της εσωτερικής επένδυσης. Καλή τιμή, καλή επιλογή
- schuberth sr2. Τέλεια εφαρμογή, πολύ καλή ποιότητα εσωτερικής επένδυσης, σταθερό στο κεφάλι. Στα μείον, η λειτουργία της ζελατίνας που δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και τα αυτοκόλλητα γράμματα και σήμα της εταιρίας, πάνω από το βερνίκι.

Μετά από όλα αυτά, πάω να χτυπήσω το τελευταίο, γύρω στα 500€..

basilis_k6
17/10/2018, 12:26
..για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Χθες δοκίμασα κάποια κράνη και έχω να καταθέσω τα εξής:
- carbon ls2. Για το κεφάλι μου, καθόλου καλή εφαρμογή, αξιοπρεπές στην κατασκευή του.
- carbon x-lite 803. Καλή αίσθηση στο κεφάλι μου, αλλά όταν κουνούσα το κράνος, κουνιόταν το κέλυφος, ενώ ένιωθα σφιχτή και σταθερή την επένδυση στο κεφάλι μου. Άριστη ποιότητα υλικών και πολύ στενοχωρήθηκα που δεν μου ταίριαξε, θα ήταν η πρώτη επιλογή μου.
- nxr shoei. Καλή εφαρμογή, σταθερό στο κεφάλι μου, γνώριμη αίσθηση λόγω του ότι έχω το xr 1000 με τη γνωστή μέτρια ποιότητα της εσωτερικής επένδυσης. Καλή τιμή, καλή επιλογή
- schuberth sr2. Τέλεια εφαρμογή, πολύ καλή ποιότητα εσωτερικής επένδυσης, σταθερό στο κεφάλι. Στα μείον, η λειτουργία της ζελατίνας που δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και τα αυτοκόλλητα γράμματα και σήμα της εταιρίας, πάνω από το βερνίκι.

Μετά από όλα αυτά, πάω να χτυπήσω το τελευταίο, γύρω στα 500€..

δεν δοκιμασες hjc?

teogtp
17/10/2018, 12:46
..για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Χθες δοκίμασα κάποια κράνη και έχω να καταθέσω τα εξής:
- carbon ls2. Για το κεφάλι μου, καθόλου καλή εφαρμογή, αξιοπρεπές στην κατασκευή του.
- carbon x-lite 803. Καλή αίσθηση στο κεφάλι μου, αλλά όταν κουνούσα το κράνος, κουνιόταν το κέλυφος, ενώ ένιωθα σφιχτή και σταθερή την επένδυση στο κεφάλι μου. Άριστη ποιότητα υλικών και πολύ στενοχωρήθηκα που δεν μου ταίριαξε, θα ήταν η πρώτη επιλογή μου.
- nxr shoei. Καλή εφαρμογή, σταθερό στο κεφάλι μου, γνώριμη αίσθηση λόγω του ότι έχω το xr 1000 με τη γνωστή μέτρια ποιότητα της εσωτερικής επένδυσης. Καλή τιμή, καλή επιλογή
- schuberth sr2. Τέλεια εφαρμογή, πολύ καλή ποιότητα εσωτερικής επένδυσης, σταθερό στο κεφάλι. Στα μείον, η λειτουργία της ζελατίνας που δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και τα αυτοκόλλητα γράμματα και σήμα της εταιρίας, πάνω από το βερνίκι.

Μετά από όλα αυτά, πάω να χτυπήσω το τελευταίο, γύρω στα 500€..

Δεν ισχύει σε όλα τα γραφικά αυτό.
Στο δικό μου τα στικερ είναι βερνικωμενα

yes-u
17/10/2018, 14:09
δεν δοκιμασες hjc?
όχι και δεν έχω δοκιμάσει και κάποιο μοντέλο της στο παρελθόν. Μιας και το αναφέρεις όμως, θα κάνω μια δοκιμή όταν θα ξαναπάω σύντομα..

yes-u
17/10/2018, 14:11
Δεν ισχύει σε όλα τα γραφικά αυτό.
Στο δικό μου τα στικερ είναι βερνικωμενα

..ρε μπας και είναι σούμπερτ από τη γνωστή μάρκα γερμανικών συμφερόντων σούπερμάρκετ??

teogtp
17/10/2018, 15:40
Λες; :lol:
Στο sr1 που είχα σε black gloss το logo ήταν όπως το έγραψε ο φίλος από πάνω.
Στο sr2 που έχω τώρα σε green τα γραφικά είναι όλα καλυμμένα.

basilis_k6
17/10/2018, 15:44
όχι και δεν έχω δοκιμάσει και κάποιο μοντέλο της στο παρελθόν. Μιας και το αναφέρεις όμως, θα κάνω μια δοκιμή όταν θα ξαναπάω σύντομα..
το rhpa11 αξιζει γιατι εχει καλη τιμη γενικα. μην φανταστεις οτι ειναι καμια κρανάρα αλλα ειναι καλο.

DoctoR_k6
17/10/2018, 16:08
Για κοιτα κ κανα Arai QV/QV Pro...
Παιζουν κατι καλες προσφορες απο Αγγλια μερια.
Βεβαια κ ο Ιταλος κανει καλες τιμες πλεον (ετσι εχω καταλαβει).

AUFGEBRACHT
17/10/2018, 20:00
- carbon x-lite 803. Καλή αίσθηση στο κεφάλι μου, αλλά όταν κουνούσα το κράνος, κουνιόταν το κέλυφος, ενώ ένιωθα σφιχτή και σταθερή την επένδυση στο κεφάλι μου. Άριστη ποιότητα υλικών και πολύ στενοχωρήθηκα που δεν μου ταίριαξε, θα ήταν η πρώτη επιλογή μου.

Έτσι από περιέργεια γτ δεν το καταλαβαίνω...τι εννοείς κουνιόταν το κέλυφος; Κούναγες το κεφάλι πέρα-δώθε και ένοιωθες το κράνος όλο να κουνιέται και να γλυστράει;

yes-u
18/10/2018, 08:22
Έτσι από περιέργεια γτ δεν το καταλαβαίνω...τι εννοείς κουνιόταν το κέλυφος; Κούναγες το κεφάλι πέρα-δώθε και ένοιωθες το κράνος όλο να κουνιέται και να γλυστράει;
Αυτό που περιγράφεις, αλλά η εσωτερική επένδυση παρέμενε σφηνωμένη στο κεφάλι μου. Σα να μη ταίριαζε η επένδυση με το κέλυφος, κάτι που δεν έψαξα παραπάνω. Φαντάζομαι παίζει ρόλο το σχήμα που έχει το κέλυφος σε σχέση με το κεφάλι μου, αλλά οι πωλητές πνίγονταν και δεν μπορούσα (και βαριόμουν) να το διερευνήσω.

yes-u
07/11/2018, 16:34
Λοιπόν, επανέρχομαι με την αγορά ενός hjc rpha 11 που έκανα σήμερα..
ελαφρύ κράνος, με καλή ποιότητα επενδύσεων, αρκετούς αεραγωγούς που αν και το φόρεσα καμιά ώρα εντός πόλης, δεν σχημάτισα γνώμη ακόμη. Η εφαρμογή του μου ταίριαξε καλύτερα από shoei και scouberth που είχα ως υποψήφια..
Αύριο, θα το δοκιμάσω σε ανοικτό δρόμο για να δω και την αεροδυναμική του.
Στην τιμή των 370€ με γραφικά που παραλήφθηκαν μόλις χθες απ' ότι μου είπε ο πωλητής, και, ίσως και να είναι το πρώτο που πωλείται πανευρωπαϊκά με αυτά.. δοξάστε με!
400993

basilis_k6
07/11/2018, 16:49
ωραιο χρωμα, με γεια. πες μου αν σου βγαινουν συνεχως τα μαξιλαράκια... εγω θα τα κολλησω με κολλα πανω στις κωλοβασεις που ειναι για το quick release να τελειωνω. μου έχει σπασει τα νευρα.

raccoon
07/11/2018, 16:59
Με γεια, καλοφόρετο και αγρατσουνιστο.

yes-u
07/11/2018, 17:17
ωραιο χρωμα, με γεια. πες μου αν σου βγαινουν συνεχως τα μαξιλαράκια... εγω θα τα κολλησω με κολλα πανω στις κωλοβασεις που ειναι για το quick release να τελειωνω. μου έχει σπασει τα νευρα.

Κύριε basilis_k6, αυτά τα λεν νωρίτερα..

basilis_k6
07/11/2018, 17:23
Κύριε basilis_k6, αυτά τα λεν νωρίτερα..

ειναι 2ο χέρι το δικο μου και βγαινει κυριως το ένα μαγουλο. αλλα αν δεν τα κρατησω καθόλου βγαινει και το άλλο. υπεθεσα οτι το έχει ψιλο%&*$ ο προηγουμενος να σου πω την αληθεια.

harris_x
07/11/2018, 17:24
Λοιπόν, επανέρχομαι με την αγορά ενός hjc rpha 11 που έκανα σήμερα..
ελαφρύ κράνος, με καλή ποιότητα επενδύσεων, αρκετούς αεραγωγούς που αν και το φόρεσα καμιά ώρα εντός πόλης, δεν σχημάτισα γνώμη ακόμη. Η εφαρμογή του μου ταίριαξε καλύτερα από shoei και scouberth που είχα ως υποψήφια..
Αύριο, θα το δοκιμάσω σε ανοικτό δρόμο για να δω και την αεροδυναμική του.
Στην τιμή των 370€ με γραφικά που παραλήφθηκαν μόλις χθες απ' ότι μου είπε ο πωλητής, και, ίσως και να είναι το πρώτο που πωλείται πανευρωπαϊκά με αυτά.. δοξάστε με!
400993
Πολυ καλη επιλογή, αχρείαστο να ειναι!

:beer:

AUFGEBRACHT
07/11/2018, 18:25
Στην τιμή των 370€ με γραφικά που παραλήφθηκαν μόλις χθες απ' ότι μου είπε ο πωλητής, και, ίσως και να είναι το πρώτο που πωλείται πανευρωπαϊκά με αυτά.. δοξάστε με!

Καλορίζικο και αγρατζούνιστο (αχ αυτοί οι πωλητές... αφού δε σου είπε ότι είναι το πρώτο που πουλήθηκε παγκοσμίως, πάλι καλά).

yes-u
07/11/2018, 19:20
Καλορίζικο και αγρατζούνιστο (αχ αυτοί οι πωλητές... αφού δε σου είπε ότι είναι το πρώτο που πουλήθηκε παγκοσμίως, πάλι καλά).

Έτοιμος ήταν, αλλά τον λοξοκοίταξα με νόημα..(λες να με πέρασε για gay?)

makisuchiha
09/11/2018, 00:17
Καλοφόρετο φίλε μου. Οντως πολύ ωραίο γραφικό!!!