PDA

View Full Version : Προσβολή Τροχονόμου



byron
30/11/2005, 13:17
Μια ιστοριούλα να πώ και ΄γω. Αφού ήμουν κάτοχος XR200 και XR350 αργότερα και γενικά ανήσυχο παιδί, το μπροστινό λάστιχο ήταν καινούργιο από τις σούζες που τράβαγα. Τότε (προ 20ετίας) το άθλημα ήταν αρκετά διαδεδομένο και οι σούζες χιλιομέτρων ήταν συνηθισμένο θέαμα.
Ένα βράδυ (1987 αν θυμάμαι καλά) έχω πλακωθεί στην κόντρα σούζας με ένα τύπο που οδηγούσε ένα ΧΤ600 Tenere, από την Γλυφάδα με κατεύθυνση πρός Πειραιά. Στο φανάρι της παραλιακής με την Καλαμακίου υπήρχε μόνιμα τα βράδια ένα τροχονόμος βαρύς και ασήκωτος με ένα CB750K, που δεν σήκωνε πολλά πολλά. Έλα όμως που εμείς, πάνω στην κ@@λα μας περάσαμε σούζα.... Το παλληκάρι με το ΧΤ έστριψε δεξιά στην Αμφιθέας, εγώ πήγα ευθεία και μετά από λίγο μας την πέφτει.....
Μόλις τον είδα μου ΄φυγε η ψυχή. Λέω, τώρα μας έσκισε στα οχτώ. Κατεβαίνουμε από τις μηχανές, έρχεται κοντά και μου δίνει τα ..... κλειδιά του CB. Είσαι μάγκας ρε κολόπαιδο; Πάρε ρε αρχίδι τα κλειδιά και αν είσαι μάγκας και σήκωσε το ρε!!! Κάντο ρε αν έχεις αρχίδια.....!!!! Που θα κάνεις σούζες μπροστά μου κλπ. κλπ. Έβγαζε αφρούς!!!
Κόκκαλο εγώ και ο φίλος μου ο Μιχάλης. Αρχίζουμε κάτι δικαιολογίες, δεν σας είδαμε, δεν θέλαμε να σας προσβάλλουμε κλπ κλπ. Αφού συνέχισε τα καντήλια και τις προτροπές του στύλ, πάρτο ρε αρχίδι να δούμε αν μπορείς να το σηκώσεις ......μας άφησε να φύγουμε. Έχω την εντύπωση ότι δεν μας ζήτησε ούτε καν χαρτιά.....!!!!

:beer: :beer:

KaTaNaS
30/11/2005, 13:27
αχαχαχαχαχαχαχα


καλοοοοο


ο καημενος πρέπει να ήταν πολύ πικραμένος!

sonic22
30/11/2005, 13:29
otan edina gia diploma 50cc stin troxaia sto nisi odigaga idi to dt (125cc twte) 1,5 xrono...

to de mixanaki pou eixa nikiasei (yamaha town mate) gia na dosw gia diploma to eixa liwsei stis souzes kai sta badilikia sta xortaria...

opote me idan oi ekei batsoi oti paw aera kai mou zitagane brosta se olous tous ipopsifious na kanw kai souza gia na me perasoune...

ax wraia xronia...

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

McGyver
30/11/2005, 13:37
Πρόσφατα σχετικά είδα αστυνομικό της ομάδας Ζ να σηκώνει από κόκκινο στην Κηφισίας ένα από αυτά τα τέρατα της Suzuki που έχουν...

Μαλακία (κατ' εμέ) γιατί ήταν αστυνομικός και το έκανε μέρα μεσημέρι μέσα στην κίνηση, αλλά ήταν πολύ θεαματικό...

byron
30/11/2005, 13:37
opote me idan oi ekei batsoi oti paw aera kai mou zitagane brosta se olous tous ipopsifious na kanw kai souza gia na me perasoune...

ax wraia xronia...

Όντως φίλε μου. 5-6 φορές μου είχε τύχει να κατεβάζω το XR από σούζα, και κοιτώντας πίσω μου, έβλεπα, περιπολικό ή μηχανή. Εκτός από μια φορά που μου έδωσαν κλήση, ότι δεν είχα μαζί μου το δίπλωμα(!!), όλοι οι υπόλοιποι, αντιδρούσαν με γέλιο, ή με προτροπή να ξανακάνω............

H.A.Balafoutre
30/11/2005, 19:00
Το 1999 τον Ιούνιο, φαντάρος γαρ, είχα πάρει άδεια να κατέβω Αθήνα. Ήταν οι ημερομηνίες του Rally Acropolis και αν δεν κάνω λάθος η τελευταία φορά που θα ξεκινούσαν οι ΟΔΗΓΑΡΕΣ του παγκοσμίου κάτω από τον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης.

Όλα τα WRC ήταν έτοιμα στη Διονυσίου Αρεοπαγίτου να τροχοδρομήσουν από την ράμπα της εκκίνησης με κατεύθυνση το Θησείο.

Μέχρι να φτάσουν έξω από την Αθήνα είχαν για προπομπό από έναν Ζητά (τροχονόμο και ουχί ζητά kawasakiκό).

Ρε παιδιά ήταν φανταστικό θέαμα να βλέπετε τους Ζητάδες μπροστά να σηκώνουν σούζα τα μοτόρια όλη την κατηφόρα μπροστά από το σινεμά μέχρι κάτω και από πίσω οι παγκόσμιοι να σκάνε τα τέρατα και να πετάγονται φωτιές από τις μπούκες. Ο ήχος των οχημάτων ήταν ανεπανάληπτος. Αλλά μιλάμε για γκάζια όχι αστεία. Οι τροχαίοι στη μία ή να τα σκάνε στους κόφτες και οι παγκόσμιοι από πίσω τέζα 1η-2α-3η. Και ξανά και ξανά και νά΄σου ο Matador και δόστου ο Colin McRay και να τα Subaru και τα Peugeot τέζα τα Mitsubishi, πω πω. Δεν χώρτενα να βλέπω μπροστά τους Έλληνες με τα 2τροχα στη μια και πίσω τους ξένους με τα WRC.

Αυτά είναι τα ωραία.

Ώρες ώρες και οι τροχαίοι έχουν τις στιγμές τους. Όπως τότε την ίδια χρονιά στις δοκιμαστικές για την παρέλαση της 25η Μαρτίου στην Αθήνα. Μια στην Πάχη και μια στο Τατόϊ. Είχαν μαζευτεί όλοι, γυαλισμένοι, με τις μηχανές να λάμπουν και στις ευθείες των αεροδιαδρόμων έκαναν τα τρελλά τους. Κόντρες, πολύ καλά κάνανε.

Άρε γμτ τι καλά.

Άντε γειά μας
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

kawasaki ZX-12
01/12/2005, 03:46
αυτο που θα σας πω ετυχε προσφατα σε ενα φιλαρακι!!!
γυρνανε τρεις φιλοι μου απο βολτα ενα cbr 929 ενα r1 και ενα zx9
κοντρακιδες χρονια σε καθε φαναρι μαλακιζονται!!!
σταματανε λοιπον σε φαναρι και οι 3 σε θεσεις μαχης και περιμενουν το πρασινο
ομως το φιλαρακι με το zx9 τελευταια στιγμη βλεπει απο τους καθρεπτες ενα ζητα απο πισω και αποφασιζει να κανει την κοτα γιατι ειναι ο μονος που ειχε πινακιδα απο τους 3!!!!!
αναβει λοιπον το πρασινο οι 2 φευγουν ταπα και το φιλαρακι μου κυριλε οποτε σκαει ο ζητας διπλα του και του λεει ...........

φιλε πρεπει να εισαι και πολυ μαλακας τετοιο εργαλειο
και τους αφησες και φυγανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
μου το διηγοτανε και μου λεει εσκυψα το κεφαλι και εφυγα μου λεει ενιωσα πολυ μαλακας:lol: :lol:

Tigas
01/12/2005, 09:01
Εχθές είμαι με τον bonepeeler και γυρνάμε απο Γλυφάδα σπίτια μας(Γαλάτσι)

Στην γαλατσίου στο φανάρι με την βεικου βλέπω ένα ζετα εγω με το CBR και πάω επίτηδες απο πίσω του και σκάω γκαζιά:evil:

Με το που ανάβει πράσινο σούζα το κωλοπαίδι :lol: , εγώ σιγα σιγα, πέρασε και με κόκκινο τα επόμενα φανάρια.
Εξουσία βλέπεις :D

zoropatra
12/02/2006, 09:34
εμενα και του sotpag παντως,μια φορα που ανοιξαμε για να προλαβουμε ενα φαναρι,μας τα πηραν ολα για 1 μηνα!!!!!(πινακιδα-διπλωμα-αδεια):smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

ela ela
18/02/2006, 19:08
Θα εχει καμια 12αρια χρονια πριν.
16 χρονων και ανεμελα χρονια τοτε μαζευομασταν καμια 10αρια μηχανακια,στη χειροτερη 5-6 και επειδιδομασταν σε κοντρες μπαντιες και διαφορες κακγουριες!
Γυριζοντας ενα ωραιο απογεμα και βγαινοντας εγω τελευταιος εγω απο ενα στενο με μπαντια ακουω μια σφυριχτρα..φφφφφφφφρρρρφφφρρρρρρρρφφφρρρρρρ:hypnotize
Ελααα δωωωω..:eyepop:
Οχι ρε γαμ@ το λεω
Τι ειναι αυτα που κανεις:evil:
Δε φταιω εγω του λεω το μηχανακι εχει προβλημα στραβη ζαντα του λεω
Να πας να το φτιαξεις γιατι δεν πας
Ητανε να παω σημερα αλλα δεν προλαβα ειχα φροντηστηριο:ninja:
Καλα να το φτιαξεις και να μην σε σε ξαναδω να κανεις τετοια:sick:

Παιδια μαλλον το το φροντιστηριο με γλυτωσε:sun: :smokin:
Αλλα το vesponi ητανε πρωτο λεμε! pollini κυλινδροπιστονα και εξατμιση με θαλαμο διαστολης pollini και αυτη!
Ωραια χρονια τοτε....

Dexter
19/02/2006, 02:26
..περσι , ειμαι Ψηλα αλωνια και βγαινω απ την πλατεια , στα Goodys (αυτα για τους Πατρινους) με αναποδα , τοτε ακομα με το Freewilly.Να σου ο δικο σου ,φρρρρρρρ.Σταματαω με υφος Βασιλακη Καιλα.Αρχιζει τα δεν ντρεπεσαι και τι πραματα ειναι αυτα και τελικα μου κοβει μια ψιλη(για χαρτια αν θυμαμαι καλα).Βεβαια μεχρι να φυγω ειχαν περασει απο κει κατι φιλοι του με τουμπανιασμενα κουτια και ενας με zx 9 και κανανε οτι καγκουριά μπορει να φανταστει κανεις μολις τελειωναν με τις χαιρετουρες...

pipis
03/03/2006, 12:17
ΠΩ ΠΩ τι μου τους θυμίσατε??? Τώρα πια σταματάω πάντα!! Αλλά πιο πιτσιρικάς ήταν θέμα γοήτρου να μην είχες δικαστήριο! Έτσι λοιπόν μια φορά στο χωριό μου( Ξέραμε τα σημεία που την έστηναν) πήγαινα κ 'γω από τα στενά... Έλα μου όμως που το έμαθαν, κ έτσι όπως πήγαινα δυκαβαλος βλέπω έναν μπ@τσο να μου παίζει το φακό, εν το μεταξύ εγώ στα 3 μέτρα από αυτόν, λέω της κοπέλας κατέβα! κ αρχίζω να γυρίζω το μηχανάκι αντίθετα! Τότε ακούω σφυρίγματα κ κακό αλλά που να σταματήσω! Και έτσι όπως γυρίζω τον βλέπω να με κυνηγάει με τα πόδια για μπορέσει να δει την πινακίδα... Παιδιά μιλάμε για πολύ αδρεναλίνη. Μετά σκέφτηκα ότι είχα αφήσει την κοπέλα εκεί πίσω:hypnotize :uplate: . Πάλι καλά δεν της είπαν τίποτα, ποιος άκουγε την γκρίνια της.... :lol: :lol:. Εκείνα την ημέρα γράψανε όλοι την παρέα μου!!! Τι γέλιο... Τους το χτυπούσα για πόσο καιρό...

Maira
03/03/2006, 12:40
Να σας πω την αλήθεια, υπήρχε φορά που ευχαριστίθικα μπάτσο που έγραφε!!!!

Στους Ολυμπιακούς ήταν καμιά δεκαριά καγκούρια, με καγκουρόπαπα, που έκαναν του κόσμου την φασαρία!!! Τρύπιες εξατμίσεις, ελευθέρας και τα λοιπά. Και δώστου δεκαπέντε γύρους στην πλατείς με σπασμένη πρώτη, έτσι για να μας σπάνε τα τύμπανα!!!!

Τα νεύρα μας είχαν γίνει κορδόνια για καμια βδομάδα. Όποτε τους την έστηναν στην πλατεία, έπεφτε σήρμα και δεν πέρναγε ούτε μισός!!!!

Ένα ήσυχο βράδυ, νάσου και ακούγονται από μακριά!!!!
Μετά από αρκετούς γύρους, σκάει μπατσικό στην πλατεία!!!

"Οπισθοχώρηση" Ένας δρόμος για διέξοδο!!! Για να φύγουν περνάνε πάνω από μια γέφυρα!!! Έλα όμως που οι μπάτσοι είχαν ξυπνήσει και την είχαν στημένη και επάνω στη γέφυρα!!!

Σαν ποντίκα στη φάκα!!!

Το ευχαριστίθικα γιατί την είχαν δει πολύ μούρι τα τσιπιρίκια!!!

:a39: :a015:

sonic22
03/03/2006, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
Μετά σκέφτηκα ότι είχα αφήσει την κοπέλα εκεί πίσω:hypnotize :uplate:
re aliti mixanovie... :dizzy: :uplate: :dizzy:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


p.s. asxeto, alla kai egw mia fora pigena gia to spiti tis "etsi" kai telika jexastika kai piga volta monos mou...:rotflmao: :rotflmao:

Maira
15/03/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
re aliti mixanovie... :dizzy: :uplate: :dizzy:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


p.s. asxeto, alla kai egw mia fora pigena gia to spiti tis "etsi" kai telika jexastika kai piga volta monos mou...:rotflmao: :rotflmao:


Αυτά κάνετε και μετά αναρωτιέστε γιατί τα έχει πάρει!!!!
:confused: :confused:

hidefnick
30/03/2006, 22:19
re ti nomizete? i mpatsi den exoun psixi?

Prosfata xathike enas filos pou ksekinise stin z (xorofilaki ipotheto tote) me Harley (i palioteri thimounte fantazome)
Afta pou ekane sta 50 me tis mpatsomixanes ego toulaxiston kotevo na ta kano

asxeto

Kafenio sto Marousi prin polaaaaaaaa xronia, apenanti apo ton ΑΟΠ, ke kathe sabato afou ta zetopeda epinan ton bari gliko afinan ke to miso lastixo pourbouar i ta sikonan mexri ton stathmo tou trenou. Ke ego panta kathisterimenos gia proponisi.

trelokostas
21/04/2006, 12:41
καλη φασει δικαι μου

fallenheaven
25/04/2006, 00:00
Mia fora otan pigena gumnasio (Kallithe ston A.Nikolao dipla) kathomouna teleuteo thranio,klasika,kai koitaza apo to parathiro,kai na sou treis Ziteoi souza kai oi treis!!!Oreo theama!







Afto omos eithela na eimai apo mia meria na to blepo!!!!!!!!


http://videos.streetfire.net/video/...57A3B5924DE.htm


:rotflmao: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
25/04/2006, 02:21
Πείτε με μ@λ@κ@, πείτε με ο,τι θέλετε πάντως εγώ γουσταρω και σπάω πλάκα όταν δώ κανένα μπάτσο σε πολιτικό μηχανάκι (Ι.Χ.Μ)
να μή φοράει κράνος και να πηγαίνω δίπλα να του "τη λέω"!!!:a29:
"Γιατί δε φοράς κράνος", "εμένα θα με έγραφες" και τέτοια! :a38: :a36:
Άσχετα αν το φοράω παντα κτλ αλλά έχει γέλιο! Δοκιμάστε το!

Παντως έχει τη πλακα του όταν τους βλέπεις να κάνουν διάφορα με τις Ζ! Εκεί φαίνονται και αυτοι που είναι μηχανόβιοι κανονικοί!

Α, τώρα που το θυμήθηκα!
Καλοκαίρι 2005, Αττική οδό. Πληρώνω διόδια και καπάκι μπλόκο. Περνάω, δέ με σταματάνε και συνεχίζω χαλαρά! Βλέπω καθρέφτες, καβαλάει ο Ζ-ας το εργαλείο και με 1000 με φτάνει! Σειρήνες, κακό, (τί έγινε ρε π&%$@τη μου λέω)....σταματάω!
-Αστυν.: Καλησπέρα
-Εγώ: Χαίρετε...
-Αστυν.: Ρε φιλαράκι, αλλάζουμε πινακίδες?
-Εγώ: :eyepop: ΟΡΙΣΤΕ?
-Αστυν.: Νά μωρέ, πήρα το Kawasaki το 636, ζήτησα να μου δώσουνε αριθμό 636 και μου δώσανε 363! Δέ μου δίνεις τη δικιά σου που είναι 636!
-Εγώ:...Έμεινα :a31:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fallenheaven
25/04/2006, 02:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πείτε με μ@λ@κ@, πείτε με ο,τι θέλετε πάντως εγώ γουσταρω και σπάω πλάκα όταν δώ κανένα μπάτσο σε πολιτικό μηχανάκι (Ι.Χ.Μ)
να μή φοράει κράνος και να πηγαίνω δίπλα να του "τη λέω"!!!:a29:
"Γιατί δε φοράς κράνος", "εμένα θα με έγραφες" και τέτοια! :a38: :a36:
Άσχετα αν το φοράω παντα κτλ αλλά έχει γέλιο! Δοκιμάστε το!

Παντως έχει τη πλακα του όταν τους βλέπεις να κάνουν διάφορα με τις Ζ! Εκεί φαίνονται και αυτοι που είναι μηχανόβιοι κανονικοί!

Α, τώρα που το θυμήθηκα!
Καλοκαίρι 2005, Αττική οδό. Πληρώνω διόδια και καπάκι μπλόκο. Περνάω, δέ με σταματάνε και συνεχίζω χαλαρά! Βλέπω καθρέφτες, καβαλάει ο Ζ-ας το εργαλείο και με 1000 με φτάνει! Σειρήνες, κακό, (τί έγινε ρε π&%$@τη μου λέω)....σταματάω!
-Αστυν.: Καλησπέρα
-Εγώ: Χαίρετε...
-Αστυν.: Ρε φιλαράκι, αλλάζουμε πινακίδες?
-Εγώ: :eyepop: ΟΡΙΣΤΕ?
-Αστυν.: Νά μωρέ, πήρα το Kawasaki το 636, ζήτησα να μου δώσουνε αριθμό 636 και μου δώσανε 363! Δέ μου δίνεις τη δικιά σου που είναι 636!
-Εγώ:...Έμεινα :a31:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Zntoingkkkkkkkk!!!!!!!!!!!
:alien:

:lol: :bawl: :lol:

Dirty_Gas
09/05/2006, 13:31
Ζητάς μα GSX νομιζω ήταν, στη Καλλιρόης χώνεται ανάμεσα στα αυτοκίνητα σα να κυνηγάει κάποιον (Ώρα 21.45). κάτω από τη γέφυρα, στροφή δεξιά, μπαίνει με πολλά και αρχίζει να ξύνει μαρσπιέ. Οι σπίθες ήταν θεαματικές μες στη νύχτα. απο πίσω εγώ. Μπαίνει Συγγρού και στρίβει για τη Τροχαία Ν. Σμύρνης. Κάνει αναστροφή για κάτω απο τη γέφυρα με κόκκινο. Γιατί όχι λέω εγώ; αφου αυτός έστριψε!!! ( Δεν υπήρχε ψυχή γύρω). Στο επόμενο κόκκινο σταματάω δίπλα του και παω να του πω τι ωραία που έστριψε στη γέφυρα με ξύστρες κλπ ( Τέτοιος μαλάκας και εγώ...) και πρίν αρθρώσω λέξη, μένω εμβρόντητος!!!

Ζ: Γιατί πέρασες με κόκκινο;

Εγώ : Ε;

Ζ: Σε τρώει η τσέπη σου;

Εγώ : Εεεε...

Ζ: Πήγαινε τώρα και να μη σε ξαναδώ να περνάς με κόκκινο!

Και στρίβει από την άλλη και φεύγει...

Μαλάκας εγώ...

Και πιστεύω ότι γλύτωσα τη κλήση γιατί ήταν περασμένη η ώρα και έπρεπε να παραδώσει...
Τα συμπεράσματα δικά σας...

:confused: :confused: :confused:

wild_cat/anima
09/05/2006, 13:40
anevika thess to kalokeri ke sinithismeni opos imoun apo tin ethniki mpeno stoyw dromoys me tin asfalto -pagodromio,....
kata lathos souzitses me simplekti ...
skai police apo dipla me mixani...


"kopelia lampada se thelo........"!!!!

poli gelio me to palikari!

sniper
09/05/2006, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
anevika thess to kalokeri ke sinithismeni opos imoun apo tin ethniki mpeno stoyw dromoys me tin asfalto -pagodromio,....
kata lathos souzitses me simplekti ...
skai police apo dipla me mixani...


"kopelia lampada se thelo........"!!!!

poli gelio me to palikari!


Ρε βανέσα έλεος....


ΕΛΕΟΣ!!!!!

wild_cat/anima
09/05/2006, 13:49
τι έκανα πάλι???
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
έλεος εγώ ή ο μπάτσος????


υγ:το βΑνεσσα με 2σ