PDA

View Full Version : Zx 130 ΒΟΉΘΕΙΑ



Pokock
14/09/2018, 00:16
Καλησπέρα παιδιά κάτοχος zx 130 και ντελιβερας ... Τον τελευταίο καιρό μου κόβει τα σωληνάκια ακριβώς στο σημείο που φεύγουν από το ρουμπινετο κάνεις δεν ξέρει τι και πως και γιατί . Δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω αν φταίει το ρουμπινετο δικαιολογειται αυτό η κάπου αλλού είναι ζημιά ... δώστε τα φώτα τα σας έχω τρελαθεί

toyar
14/09/2018, 06:12
Καποιο ψωνιζουν βενζινη τσαμπα

Pokock
14/09/2018, 09:38
καλημερα φιλε... εκει που κοβεται δεν βγαινει βενζινη... ειναι ακριβος στο ρουμπινετο... και γινεται παντα εν κινηση... δεν κοβεται τελειως απλα αρκετο ωστε να περναει πολυς αερας

Pokock
14/09/2018, 17:25
Καποιο ψωνιζουν βενζινη τσαμπα


και ομωσ φιλε ειχε κολησει ολο το συστημα μεσα στο ρουμπινετο και εβαλα καινουργιο ρουμπινετο

DRAKONET
14/09/2018, 17:41
ετσι που το λες...ειναι σαν κατι επαναλαμβανομενο...ναι >>??
....τοσο καιρο γιατι δεν στο εκανε..και τωρα ξαφνικα γινεται...και συνεχεια ?
το κανει και μετα το νεο ρουμπινετο...εαν ναι καποιος βαζει χερι1

Bowleno
14/09/2018, 19:17
Και προφανώς είναι και άσχετος και δεν ξέρει που κόβει και ψωνίζει αέρα αντί για βενζίνη. Σου λέει, που θα πάει, θα το πετύχω :lol:

Το πιο επικίνδυνο; να τον έχει βάλει στο μάτι κακός συνάδελφος και προκαλεί δολιοφθορές...(μου έχει τύχει, βρέθηκε στο νοσοκομείο με συνοπτικές....)

Pokock
16/09/2018, 10:07
Και προφανώς είναι και άσχετος και δεν ξέρει που κόβει και ψωνίζει αέρα αντί για βενζίνη. Σου λέει, που θα πάει, θα το πετύχω :lol:

Το πιο επικίνδυνο; να τον έχει βάλει στο μάτι κακός συνάδελφος και προκαλεί δολιοφθορές...(μου έχει τύχει, βρέθηκε στο νοσοκομείο με συνοπτικές....)

οχι φιλε δεν ηταν τελειως κομενο και εκει που ειναι το σωληνακη δεν μπαινει χερη αν δεν σπασει πλαστικα που θα το εβλεπα... ειχε κολλησει μεσα ολο το συστημα στο ρουπινετο...τα λαστιχακια ειχαν γινει γκρι μεσα και ξερα τελειως!

andreastwin
16/09/2018, 12:25
οχι φιλε δεν ηταν τελειως κομενο και εκει που ειναι το σωληνακη δεν μπαινει χερη αν δεν σπασει πλαστικα που θα το εβλεπα... ειχε κολλησει μεσα ολο το συστημα στο ρουπινετο...τα λαστιχακια ειχαν γινει γκρι μεσα και ξερα τελειως!

απο αυτα που γραφεις,δεν ειναι σωληνακι για βενζινα.μπορει να ηταν σιλικονουχο το οποιο δεν κανει για βενζινα.μπορει να ηταν αερος και δεν αντεχει στην βανζινα. παντος αυτο το σωληνακι που εβαζαν η εβαζες δεν κανει για βενζινα.παρε το παλιο για δειγμα και πηγαινε παρε σωληνακι για ΒΕΝΖΙΝΑ.

lykourgi
16/09/2018, 20:44
Επίσης φρόντισε τα νέα σωληνάκια να έχουν επαρκές μήκος, ώστε να μην τσακίζουν από το τέντωμα.