PDA

View Full Version : Η Τζίνη και το GN. - Νεο μελος στην οικογενεια.



ptc
26/09/2018, 19:23
Μετα απο υπομονετικη αναζητηση βρεθηκε επιτελους ενα μηχανακι που ηθελα καιρο να προσθεσω στο γκαραζ μου. Νεο μελος λοιπον στην οικογενεια, GN 250 '99.
Προσεγμενο για τα χρονια του και απο ιδιοκτητη που το φροντιζε. Το κοντερ λεει 65000 και βλεποντας τη συνολικη εικονα της μηχανης πιστευω πως υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ειναι αληθινα. Προχθες εγινε η μεταβιβαση και σημερα που ειχα το χρονο το πηγα για λαστιχα και βγηκαμε και μια πρωτη βολτα εκτος, με οδηγηση σε περιφερειακο, εθνικη αλλα και επαρχιακο στροφιλικι. Πρωτες εντυπωσεις αψογες, ειναι αυτο που φανταζομουν και κατι παραπανω. Ταξιδευει ανετα με 90χαω με 5η στις 5k στροφες, και ειναι φυσικα παιχνιδακι μεσα στην πολη. Ειδικα με το τιμονακι ψευτοτσοπερ, που συντελει στο πολυ μικρο πλατος της μηχανης, χωνεται σε μερη που μονο ποδηλατο θα περνουσε. Καιρος να ξεκουραστει λοιπον και το ΜΤ-09 απο την αγγαρεια της μετακινησης μεσα στην πολη.

:wave2::beer:

399572

399573

399574

gior-gos
26/09/2018, 19:28
Ωραιος! Κουκλα ειναι :beer::beer::beer:

devil's animal
26/09/2018, 19:31
καλοριζικο και καλοταξιδο Πετραν...
:beer::beer::beer:

slzr
26/09/2018, 19:33
Καλορίζικο :beer:

RaGe_Raptor
26/09/2018, 19:41
καυλόστριφτο το ss Πετράν! (που ΘΑ πάρεις :lol: )



καλορίζικο και το τζιέν οφκόρς :beer:

buckley
26/09/2018, 19:44
Του πόσο είσαι ρε είπαμε ?
https://comicstrades.wordpress.com/2011/02/27/%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%BD%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%BD%CE%B9-%CF%85%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CE%B4/
Ωραία η σουζουκάρα(-ίτσα μάλλον) από αυτό το μοδελάκι μόνο μανιβέλα λείπει...

RaGe_Raptor
26/09/2018, 19:48
Του πόσο είσαι ρε είπαμε ?
https://comicstrades.wordpress.com/2011/02/27/%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%BD%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%BD%CE%B9-%CF%85%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CE%B4/
Ωραία η σουζουκάρα(-ίτσα μάλλον) από αυτό το μοδελάκι μόνο μανιβέλα λείπει...

έλα ρε ΜΠάκλη,αυτό έπαιζε και στα δικά μου χρόνια... (του '80 εγώ)

ptc
26/09/2018, 19:49
Του πόσο είσαι ρε είπαμε ?
https://comicstrades.wordpress.com/2011/02/27/%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%BD%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CE%BD%CE%B9-%CF%85%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CE%B4/
Ωραία η σουζουκάρα(-ίτσα μάλλον) από αυτό το μοδελάκι μόνο μανιβέλα λείπει...

Ε, τα εχω κι εγω τα χρονακια μου, του '81 ειμαι. Στην ΥΕΝΕΔ δεν το προλαβα, αλλα το προλαβα στο MEGA.

Α ρε Μπακλη, λεγε λεγε για τα παλια, θα μας κανεις ολους ρετρολαγνους στο τελος... :D

buckley
26/09/2018, 19:52
έλα ρε ΜΠάκλη,αυτό έπαιζε και στα δικά μου χρόνια... (του '80 εγώ)

Ξανάπαιζε ,ρε .
Με πρόλαβε ο ψηλός.
Ρε ψηλέ η τζίνη σου ρε ποια είναι δεν αντελήφθην :p

ptc
26/09/2018, 19:55
Ξανάπαιζε ,ρε .
Με πρόλαβε ο ψηλός.
Ρε ψηλέ η τζίνη σου ρε ποια είναι δεν αντελήφθην :p

Η μεγαλη για, το Yamaha.

buckley
26/09/2018, 19:58
Τιμονάκι ,χαμήλωμα στα ίσια του μπρος και μικρότερη μπαγκαζιέρα πριν το συνηθίσεις έτσι...

Λευκάδιος
26/09/2018, 20:03
Αγχολυτικό μηχανάκι,καλορίζικο :beer:

bulmont
26/09/2018, 20:27
έλα ρε ΜΠάκλη,αυτό έπαιζε και στα δικά μου χρόνια... (του '80 εγώ)

Ενώ γιά μας τους πιό ηλικιωμένους.....https://www.youtube.com/watch?v=Q5N0sG62pds

bulmont
26/09/2018, 20:30
Μετα απο υπομονετικη αναζητηση βρεθηκε επιτελους ενα μηχανακι που ηθελα καιρο να προσθεσω στο γκαραζ μου. Νεο μελος λοιπον στην οικογενεια, GN 250 '99.
Προσεγμενο για τα χρονια του και απο ιδιοκτητη που το φροντιζε. Το κοντερ λεει 65000 και βλεποντας τη συνολικη εικονα της μηχανης πιστευω πως υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ειναι αληθινα. Προχθες εγινε η μεταβιβαση και σημερα που ειχα το χρονο το πηγα για λαστιχα και βγηκαμε και μια πρωτη βολτα εκτος, με οδηγηση σε περιφερειακο, εθνικη αλλα και επαρχιακο στροφιλικι. Πρωτες εντυπωσεις αψογες, ειναι αυτο που φανταζομουν και κατι παραπανω. Ταξιδευει ανετα με 90χαω με 5η στις 5k στροφες, και ειναι φυσικα παιχνιδακι μεσα στην πολη. Ειδικα με το τιμονακι ψευτοτσοπερ, που συντελει στο πολυ μικρο πλατος της μηχανης, χωνεται σε μερη που μονο ποδηλατο θα περνουσε. Καιρος να ξεκουραστει λοιπον και το ΜΤ-09 απο την αγγαρεια της μετακινησης μεσα στην πολη.

:wave2::beer:

399572

399573

399574


:beer::beer::beer:

buckley
26/09/2018, 20:43
Ενώ γιά μας τους πιό ηλικιωμένους.....https://www.youtube.com/watch?v=Q5N0sG62pds

Νομίζεις ότι δεν το σκέφτηκα ρε ? απλά η νεολαία του φόρουμ ...καταλαβαίνεις αχαχαχαχα
ΥΓ πμ ρεεεεεεεεεεε

yannis24
26/09/2018, 20:45
Τέλεια αγορά !!!!! Μπραβο....φαίνεται πολυ τίμιο !!!!!

nikos/72
26/09/2018, 20:46
Καλορίζικο Πέτρο! Να τα χαρείς εντός κι έκτος πόλης ;)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
26/09/2018, 20:50
Φυλε καλοριζικο.Ερωτας.Αυτο και το cm της χοντα ειχα βαλει στο ματι πριν 5 χρονια αλλα τελικα κατελιξα σε αλο τσοπερ.Ποσο το βρηκες ρε πετρο?Ειναι παρα πολυ προσεγμενο.Ηλικιομενος το ειχε?

BLiTzER
26/09/2018, 20:51
Ηλικιομενος το ειχε?

Μάντεψε.




Μεγειές και καλοσούζιτο! :D

ptc
26/09/2018, 21:04
Φυλε καλοριζικο.Ερωτας.Αυτο και το cm της χοντα ειχα βαλει στο ματι πριν 5 χρονια αλλα τελικα κατελιξα σε αλο τσοπερ.Ποσο το βρηκες ρε πετρο?Ειναι παρα πολυ προσεγμενο.Ηλικιομενος το ειχε?

Ευχαριστω Κωστα!

Η αγγελια ηταν στα 1200, τελικα κλεισαμε στα 1100. Το μηχανακι ειχε κανει σερβις και ειχε περασει ΚΤΕΟ αυτο το μηνα, αλλα ηθελε λαστιχα (κοστος 115€). Μου βγηκε δηλαδη 1250 συνολικα, μαζι με τη μεταβιβαση. Εψαχνα καιρο οπως ειπα για το συγκεκριμενο μοντελο, ειχα βαλει και αγγελια ζητησης στο φορουμ. Οι αγγελιες που εβρισκα ηταν ειτε ταλαιπωρημενα μηχανακια γυρω στο χιλιαρικο (κανενα πού και πού και λιγο λιγοτερο, αλλα αρκετα περισσοτερο), ειτε μηχανες που τους ειχε γινει restoration ή customisation και ξεφευγαν σε τρελα νουμερα. Το συγκεκριμενο ηταν στην πολη μου, σε τιμια τιμη για την κατασταση του και το σπουδαιοτερο ισως, μου εκανε πολυ καλη εντυπωση ο πωλητης. Ο οποιος φυσικα δεν ηταν εικοσαχρονος. :D
Βασικα το ειχε για δευτερο κι αυτος και επειδη ο γιος του εβγαζε διπλωμα και ηθελε σκουτερ αναγκαστηκε να το δωσει γιατι δεν μπορουσε να στηριξει τρια μηχανακια το οικογενειακο μπατζετ.

lleonidas
26/09/2018, 21:15
Ρε τη σουζουκάρα! Καλόβολτη Πέτρο, φίνα είναι :vroum:

zoslen
26/09/2018, 23:02
Αυτά ειναι μοτοσυκλέτες...
Με αντοχή στο χρόνο, όχι αστεία...
Έρωτας...!

taisteal
27/09/2018, 01:57
Ωραίο,και σκύλος μαύρος.
Καλόβολτο!!

:beer::beer:

George_M.
27/09/2018, 02:54
Πενα,ασπαστο,ωραιος!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/09/2018, 05:25
Μάντεψε.

Το αποφευγω...:D

vaska
27/09/2018, 07:08
Καλολασπωτο να πω;
Καλορίζικο λοιπόν και απεφτο να ειναι.

Vice
27/09/2018, 07:35
καλοτάξιδο φίλε! Καλή αγορά

teogtp
27/09/2018, 07:57
Ένα τέτοιο είχε ο μπάρμπα Νίκος ο γείτονας μου και μάζευε κομενακια......
Σοβαρά.
:lol:


Καλοβολτο.

kordix
27/09/2018, 08:29
Καλόβολτο και καλοτάξιδο.

Ενα τετοιο ολοκαίνουργιο ειχε ο αγαπημένος μπάρμπας μου το 90 ή 91 δεν θυμάμαι καλά, που με μύησε στα μηχανάκια. Τα καλοκαίρια με έστελνε η μάνα μου στο συνεργείο του να μαθαίνω και να μην ρεμπελιάζω και ο θείος μου εκανε ιδιαίτερα στα suzukia και τα εντούρο της εποχής.

Μετα το c50 6v μου, το GN 250 μου είχε φανεί διαστημικό, exotic, πύραυλος. :)

Nostradamus
27/09/2018, 08:30
ωραιοτατο ! καλοβολτο να ειναι.. :beer::beer:

κανονισε να σε δουμε σε κανενα γιουτουμπι, να ανεβαινεις την Αγγελακη καντηλι (που χαθηκε εκεινος ο νεολαιος με το τεστ ραιντ στον ιδιο δρομο) και το μπαουλο πισω να σερνεται στην ασφαλτρος...

Panos76
27/09/2018, 08:31
Ένα τέτοιο είχε ο μπάρμπα Νίκος ο γείτονας μου και μάζευε κομενακια......
Σοβαρά.
:lol:


Καλοβολτο.

και ο ptc θα φορτώνει μωρά, αφού πρώτα προηγηθεί σέξι φωτογράφιση (http://themotolady.com/motorcycle-for-sale-ad-of-the-year/) για το ίνσταγκραμ.

teogtp
27/09/2018, 08:46
και ο ptc θα φορτώνει μωρά, αφού πρώτα προηγηθεί σέξι φωτογράφιση (http://themotolady.com/motorcycle-for-sale-ad-of-the-year/) για το ίνσταγκραμ.

Τι καρκίνος για τα μάτια είναι αυτός!

ptc
27/09/2018, 09:04
Ένα τέτοιο είχε ο μπάρμπα Νίκος ο γείτονας μου και μάζευε κομενακια......
Σοβαρά.
:lol:


Καλοβολτο.

:beer:

Όλως περιέργως έχω παρατηρήσει πολύ θετική υποδοχή από το γυναικείο πληθυσμό. Τόσα καλά λόγια από γυναίκες δεν έχω ακούσει για όλα τα μηχανάκια μου μαζί μέχρι τώρα.

Τη γυναίκα μου χρυσή την έκανα να της μάθω να οδηγάει, δεν ασχολιόταν. Με το που το είδε αυτό μου λέει το καλοκαίρι πάω για δίπλωμα. Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας...:D

Λευκάδιος
27/09/2018, 09:21
:beer:

Όλως περιέργως έχω παρατηρήσει πολύ θετική υποδοχή από το γυναικείο πληθυσμό. Τόσα καλά λόγια από γυναίκες δεν έχω ακούσει για όλα τα μηχανάκια μου μαζί μέχρι τώρα.


Οι περισσότερες γυναικες το πρώτο πράγμα που κοιτάζουν σε μηχανή είναι η σέλα* του συνεπιβάτη.
*Και απο δαύτη έχει μπόλικη το GN :p

Panos76
27/09/2018, 09:34
Με το που το είδε αυτό μου λέει το καλοκαίρι πάω για δίπλωμα. Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας...:D

Θα σου πω μόνο πως ο ιδιοκτήτης του συνεργείου που πηγαίνω το αμάξι (κολλημένος restorer και detailer) πήρε ένα GN 250 μαύρο - εντελώς μαμά - από Αγγλία και στην Αθήνα δεν κυκλοφορεί με άλλο όχημα.

Αυτό και το CM έχουν γράψει τη δική τους ιστορία στους Ελληνικούς δρόμους των 80ς + .

:) https://www.suzukign.com/

νεοσσός
27/09/2018, 18:47
Με γεια και καλοτάξιδο!

Δηλαδή όταν το καβαλάς, δε σου λείπει το MT-09; Σε τι πλεονεκτεί;

Pew
27/09/2018, 20:15
Με γεια και καλοτάξιδο!

Δηλαδή όταν το καβαλάς, δε σου λείπει το MT-09; Σε τι πλεονεκτεί;

Σε "i-dont-give-a-fuck" factor.

Ουτε η λακουβα θα σε πονεσει σε καρδια και τσεπη.
Ουτε ο τυροβλαχος που θα αλλαξει λωριδα θα σε αγχωσει μη καρφωσεις το κουκλι σου και τραβας ταλαιπωρια με ασφαλιστικες.
Ουτε το "με επιασε βροχη" θα σε χαλασει, γιατι σαν 2ο οχημα, δεν το εχεις πιπιλα καθε μερα...
Ουτε θα κανεις 200 κυκλους σε φαση προσγειωσης οταν βρεις να παρκαρεις, για να υπολογισεις ακομα και το σκατο του περιστερου αν πεσει πανω στη σελα μαζι με 1002 αλλους παραγοντες (γρατζουνιες, πορτες που ανοιγουν και στο κοπανανε, ο βλαμμενος που εκανε οπισθεν κλπ κλπ)

Το κυριο πλεονεκτημα του, ειναι οτι ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ στα χερια του και το χαιρεται. Και καλα κανει και μεγεια του!


Πετράν, παμε πετροκερασα με τα 2μισαρια χειμερινη καταδρομικη? :D

ptc
27/09/2018, 20:22
Σε "i-dont-give-a-fuck" factor.

Ουτε η λακουβα θα σε πονεσει σε καρδια και τσεπη.
Ουτε ο τυροβλαχος που θα αλλαξει λωριδα θα σε αγχωσει μη καρφωσεις το κουκλι σου και τραβας ταλαιπωρια με ασφαλιστικες.
Ουτε το "με επιασε βροχη" θα σε χαλασει, γιατι σαν 2ο οχημα, δεν το εχεις πιπιλα καθε μερα...
Ουτε θα κανεις 200 κυκλους σε φαση προσγειωσης οταν βρεις να παρκαρεις, για να υπολογισεις ακομα και το σκατο του περιστερου αν πεσει πανω στη σελα μαζι με 1002 αλλους παραγοντες (γρατζουνιες, πορτες που ανοιγουν και στο κοπανανε, ο βλαμμενος που εκανε οπισθεν κλπ κλπ)

Το κυριο πλεονεκτημα του, ειναι οτι ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ στα χερια του και το χαιρεται. Και καλα κανει και μεγεια του!


Πετράν, παμε πετροκερασα με τα 2μισαρια χειμερινη καταδρομικη? :D

Έτσι ακριβώς είναι. Το ΜΤ δε θα το πάρκαρα σε τυχαίο σημείο της πόλης να πάω να κάνω τις δουλειές μου. Ή στο γκαράζ του ή θα έπρεπε να είναι κάπου να το βλέπω. Πολύ πιο ξεκούραστο μέσα στην πόλη, χωράει παντού , έχει μπαγκαζιέρα, παίρνει δεύτερο άτομο άνετα. Χαμηλό κόστος ανά χιλιόμετρο (σε καύσιμο αλλά και αναλώσιμα, σέρβις). Και τέλος θα μαζεύει χαζά χιλιόμετρα που τα γλυτώνει πλέον η μεγάλη.



Όποτε θες φύγαμε για ορεινή, αν και στις ευθείες θα σε καθυστερώ λίγο. :beer:

νεοσσός
27/09/2018, 21:35
Το ΜΤ δε θα το πάρκαρα σε τυχαίο σημείο της πόλης να πάω να κάνω τις δουλειές μου. Ή στο γκαράζ του ή θα έπρεπε να είναι κάπου να το βλέπω.
Αυτό με προβληματίζει κι εμένα ιδιαίτερα. Θα χαιρόμουν πολύ περισσότερες φορές τη μοτοσυκλέτα μου, αν μπορούσα με κάποιο τρόπο να εξασφαλίσω ότι δε θα κλαπεί. Απ' ό,τι έχω καταλάβει όμως, μπορεί να μειώνεις τις πιθανότητες κλοπής όσο πας σε φθηνότερο και παλιότερο όχημα, αλλά παραμένουν υψηλές. Δε νομίζω ότι θα ξένοιαζα ούτε έτσι. Επιπλέον θυσιάζεις την ασφάλεια (απουσία ABS) και την αξιοπιστία.

Ως προς το κόστος ανά χιλιόμετρο που γλιτώνεις από τα καύσιμα και τη συντήρηση, της πιο ακριβής μοτοσυκλέτας, επειδή το έχω σκεφθεί κι εγώ, πολύ φοβάμαι ότι ισοφαρίζονται από τα πάγια έξοδα της δεύτερης, όπως τα τέλη κυκλοφορίας και η ασφάλεια. Αν βάλεις και το κόστος κτήσης και το αρχικό σουλούπωμα, η πλάστιγγα γέρνει προς το ένα όχημα.

Πιο ξεκούραστο γιατί;

Υ.Γ.: Δεν προσπαθώ να απαξιώσω την πολύ καλή αγορά σου, ίσα-ίσα που τη θαυμάζω. Απλά επειδή μοιράζομαι αντίστοιχες σκέψεις, προσπαθώ να δω αν τελικά θα μπορούσα να δώσει λύση και σε εμένα κάτι αντίστοιχο στο μέλλον.

ptc
27/09/2018, 22:00
Αυτό με προβληματίζει κι εμένα ιδιαίτερα. Θα χαιρόμουν πολύ περισσότερες φορές τη μοτοσυκλέτα μου, αν μπορούσα με κάποιο τρόπο να εξασφαλίσω ότι δε θα κλαπεί. Απ' ό,τι έχω καταλάβει όμως, μπορεί να μειώνεις τις πιθανότητες κλοπής όσο πας σε φθηνότερο και παλιότερο όχημα, αλλά παραμένουν υψηλές. Δε νομίζω ότι θα ξένοιαζα ούτε έτσι. Επιπλέον θυσιάζεις την ασφάλεια (απουσία ABS) και την αξιοπιστία.

Ως προς το κόστος ανά χιλιόμετρο που γλιτώνεις από τα καύσιμα και τη συντήρηση, της πιο ακριβής μοτοσυκλέτας, επειδή το έχω σκεφθεί κι εγώ, πολύ φοβάμαι ότι ισοφαρίζονται από τα πάγια έξοδα της δεύτερης, όπως τα τέλη κυκλοφορίας και η ασφάλεια. Αν βάλεις και το κόστος κτήσης και το αρχικό σουλούπωμα, η πλάστιγγα γέρνει προς το ένα όχημα.

Πιο ξεκούραστο γιατί;

Υ.Γ.: Δεν προσπαθώ να απαξιώσω την πολύ καλή αγορά σου, ίσα-ίσα που τη θαυμάζω. Απλά επειδή μοιράζομαι αντίστοιχες σκέψεις, προσπαθώ να δω αν τελικά θα μπορούσα να δώσει λύση και σε εμένα κάτι αντίστοιχο στο μέλλον.

Να σου απαντήσω με τη σειρά. Προσωπικά με το συγκεκριμένο μηχανάκι για κλοπή δεν αγχώνομαι. Παπί θα κλαπεί πιο εύκολα. Έχω άλλωστε και την μπαγκαζιέρα που μου επιτρέπει πλέον να κουβαλάω μαζί μου όπου πάω την κουλούρα.

Στο θέμα της ασφάλειας, η έλλειψη abs είναι πιο μεγάλο πρόβλημα σε μια μηχανή με 115 άλογα απ'ό,τι σε μια με 15. Επίσης στο μικρό δεν κινδυνεύεις να χάσεις το πίσω (η μόνη πτώση που έχω μέσα στην πόλη ήταν από γλιστρημα του πίσω σε βρεγμένο). Ακόμα κι αν πέσεις όμως οι ταχύτητες είναι μικρές. Θα μου πεις μπορείς να πηγαίνεις σιγά και με το μεγάλο. Μπορώ, αλλά δεν το κάνω. :p

Στο θέμα των εξόδων, έχει να κάνει με τα χιλιόμετρα που γράφεις εντός. Προσωπικά τα υπολόγισα και είναι λίγο πολύ τα ίδια λεφτά (πάγια έξοδα με κέρδος). Το κόστος κτήσης δε θα το υπολογίσω σε μια τέτοια μηχανή γιατί η αξία της δεν πρόκειται να πέσει άλλο. Όσο την αγόρασα σήμερα λίγο πολύ θα την πουλήσω αν θέλω σε πέντε χρόνια. Πιο πολύ θα σκεφτώ την απώλεια μεταπωλητικής αξίας που θα φέρουν στο μεγάλο 10000 χλμ παραπάνω στο κοντέρ. Άλλη η αξία μιας μηχανής με 18000 και άλλη με 28.

Πιο ξεκούραστο λόγω τύπου της συγκεκριμένης μηχανής. Το ΜΤ αν και άνετο γενικά, το έχω τέρμα σφιχτό στις αναρτήσεις γιατί το βάζω στην πίστα. Το μικρό έχει πολύ χαλαρή θέση οδήγησης και πολύ μαλακές αναρτήσεις. Επίσης σε ξεκουράζει και στη χρήση με το μικρό της βάρος και ύψος.

Σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως έπιασα τον παπά απ'τα αρχίδια. Πήρα μια απόφαση με κριτήρια λογικά αλλά και συναισθηματικά (το συγκεκριμένο μηχανάκι μου αρέσει πολύ). Για άλλους δε θα συμφέρει, δε θα βολεύει, δεν... Εγώ πάλι είμαι πολύ χαρούμενος που το πήρα.

kordix
28/09/2018, 09:24
Σημαντικό είναι οτι στην στραβή, αλλιώς ειναι να πέσεις ( και να σε χτυπήσει) ή να τρακάρεις οδηγώντας μοτο 130 κιλών και αλλιώς με 200+.

Επισης με το μικρο πας το πολυ με 100, με το μεγαλο μαζευεις km για πλάκα.

Επιπλέον δεν ταλαιπωρεις την μεγάλη με σταματα ξεκίνα, υψηλές θερμοκρασίες και κανεις οικονομία στα λάστιχα και στα αναλώσιμα.

zoslen
28/09/2018, 11:13
Κυρίως όμως καβαλάς κάτι ΟΜΟΡΦΟ!

doctoras
30/09/2018, 07:48
είναι πολύ όμορφο να το χαίρεσαι!Το μοντέλο είναι 1981 και βγήκε έτσι για μερικά χρόνια χωρίς αλλαγές. Δε ξέρω εάν έκανε remake η suzuki
βάση τούτο το μηχανάκι απαιτεί σεβασμό για την ηλικία του τουλάχιστο

sapila racing
30/09/2018, 13:08
Καλές βόλτες! Δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση, μπράβο.
:beer:

ptc
10/08/2021, 17:49
Μιλησα πριν λιγες μερες με τον ανθρωπο που ειχε αγορασει το Gn. Μου ειπε οτι το χαιρεται και πως το εχει πολυ προσεγμενο. Οποτε του ζητησα να μου στειλει αν μπορει καμια φωτογραφια να το χαζεψω κι εγω. :)

430074

430075

Αν ειναι κανενας απο το Ηρακλειο μπορει και να το πετυχει πουθενα.

doctoras
10/08/2021, 18:18
Ωραιος ο νεος κατοχος!

AUFGEBRACHT
10/08/2021, 18:31
Είχαν τα ΕΛΤΑ ένα φεγγάρι GN, ή εγώ θυμάμαι κάτι άλλο;

(Το μοτοσακό το μαύρο πίσω από το GN τί είναι; Honda; )

νεοσσός
10/08/2021, 18:39
Πέρασαν 3 χρόνια απ' όταν είχες το GN! Λες και ήταν περσινή ιστορία μου φαίνεται. Περνάει γρήγορα ο καιρός.

OldMan
11/08/2021, 12:11
Το sissy-bar το εβαλε ο τωρινος ιδιοκτητης..??:D

(κατι τετοιοι τρωγαν πολυ ξυλο αν περνουσαν απο του Μπροκα παλιοτερα..)

ptc
11/08/2021, 12:36
Αααχ... τα παλιά καλά χρόνια... Η χρυσή εποχή του μοτοσικλετισμού, που σε απασχολούσε τι έκανε ο άλλος με τη μηχανή του. Πάνε αυτές οι καλές εποχές, δυστυχώς πέρασαν ανεπιστρεπτί. Τώρα θα τα θυμόμαστε μόνο και θα κλαίμε, ενώ επιτρέπουμε στον κάθε τυχαίο να κάνει τη μηχανή του πιο άνετη για τη γυναίκα του. Κατρακύλα σου λέω... :cry: