PDA

View Full Version : Transalp 600



Σελίδες : [1] 2

seretisfire22
27/09/2018, 15:20
Μια γυναίκα που δν θα σε πουλήσει ποτέ..
Η μητέρα όλων των τουρινγκ!! ;)

seretisfire22
27/09/2018, 15:24
Πως ανεβάζω φοτο;;;

YianPep
27/09/2018, 16:21
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129391
Εδώ δες

BLiTzER
27/09/2018, 16:25
Μια γυναίκα που δν θα σε πουλήσει ποτέ..

Να συμπληρώσω:

"... αφού δεν την κοιτάζει ποτέ κανείς άλλος."

panavour
27/09/2018, 18:49
Να συμπληρώσω:

"... αφού δεν την κοιτάζει ποτέ κανείς άλλος."

Την εχουνε κοιταξει εκατομμυρια,που γυρισανε τον κοσμο απροβληματιστα ,μαθαν πολλα ,παθαν πολυ λιγα,και σημερα αφου απο εφηβοι γιναν μοτοσυκλεττιστικα και τουριστικα ανδρες την εχουν βαλει στο περιθωριο και την κατακρινουν.Οπως λεει κι ο λαος εκανε και η μυγα κωλο κι εχεσε τον κοσμο ολο.

BLiTzER
27/09/2018, 18:51
Την εχουνε κοιταξει εκατομμυρια,που γυρισανε τον κοσμο απροβληματιστα ,μαθαν πολλα ,παθαν πολυ λιγα,και σημερα αφου απο εφηβοι γιναν μοτοσυκλεττιστικα και τουριστικα ανδρες την εχουν βαλει στο περιθωριο και την κατακρινουν.Οπως λεει κι ο λαος εκανε και η μυγα κωλο κι εχεσε τον κοσμο ολο.

Όλα αυτά για το ΤΑ; :lol: :lol: :lol:

panavour
27/09/2018, 18:56
Όλα αυτά για το ΤΑ; :lol: :lol: :lol:

και οχι μονο ,αλλα για ολες τις γκεισες της διπλανης πορτας που δεν ειναι εκθαμβωτικες ιταλιανες μουναρες ουτε γερμανιδες πουλ μουραρες,αλλα εμαθε πολυς κοσμος τον ταπεινο ερωτα χωρις πολλα βιτσια και με λιγα λεφτα στους μαστορες-προαγωγους.

BLiTzER
27/09/2018, 18:58
Βρε μαζί σου, αλλά παραμένει το πιο αδιάφορο - οδηγικά - μηχανάκι στο σύμπαν. Δεν είναι θέμα εμφάνισης.

yannis24
27/09/2018, 19:00
Μιλάμε για το 600αρι με το μονο δισκόφρενο (πριν το 1998) ή με το διπλό ....;;;;;;
Για να προσδιορίσω ηλικιακά με ποιον μιλάω !!! Β

:D:D

panavour
27/09/2018, 19:20
Βρε μαζί σου, αλλά παραμένει το πιο αδιάφορο - οδηγικά - μηχανάκι στο σύμπαν. Δεν είναι θέμα εμφάνισης.

το μεν πνευμα οδηγικα ενδιαφερον ,η δε τσεπη οδηγικα αδιαφορη,η οπως αλλεως λεγεται απο τον πολυ κοσμο ,βρακι δεν εχει ο κωλος μας,λουλουδια θελει ο σουτσος μας.:lol:
Ελαχιστοι ειναι αυτοι που το πηραν για το οδηγικο του ενδιαφερον,αλλα καναν εκατομμυρια χιλιομετρα οδηγικου ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ -ΑΣΤΙΚΟΥ- ενδιαφεροντος.Και χωρις δραματα του τυπου καθε τριτη μαστορα,δεν αναβει γιατι κανει κρυο,εχει υγρασια,ειναι σε υψομετρο,κανει καυσωνα,εχει πλουσιο μιγμα,εχει φτωχο μιγμα,εχει 85 οκτανια,εχει 115 οκτανια,δεν εχει ρονταρισθει καλα,δεν εχει σφιχτει με ροποκλειδο,δεν εχει διπλωμα απο το ΜΙΤ ο μηχανικος,κλπ κλπ κλπ.Βεβαια σημερα ο αλλος δινει για να παρει ΙΝΔΙΚΟ bmw 300 , 6000 χιλιαρικα και αμα βρει τρανσαλπ 400 με 500 κατοσταρικα να μαθει σαν πρωτοβγαλτος στραβομουτσουνιαζει ,τι να περιμενει κανεις??

zoslen
27/09/2018, 20:17
Ο εκδρομικός μοτοσυκλετιστής δεν έχει σαν σκοπό τόσο τις οδηγικές συγκινήσεις, όσο την εμπειρία του ταξιδιού γενικότερα.
Θα μπορούσε να κάνει τα ίδια είτε με ποδήλατο, είτε με αμάξι είτε με τα πόδια κατα βάθος...
Και ο οποιοσδήποτε έχει κάνει μεγάλες αποστάσεις καταλαβαίνει πόσο σημαντικό είναι η αξιοπιστία και η χρηστικότητα.

Οπότε νομίζω ότι το εν λόγω όχημα μια χαρά εκπλήρωσε-εκπληρώνει τον στόχο αυτο!

BLiTzER
27/09/2018, 22:14
Ο εκδρομικός μοτοσυκλετιστής δεν έχει σαν σκοπό τόσο τις οδηγικές συγκινήσεις, όσο την εμπειρία του ταξιδιού γενικότερα.
Θα μπορούσε να κάνει τα ίδια είτε με ποδήλατο, είτε με αμάξι είτε με τα πόδια κατα βάθος...

Ακριβώς. Οπότε ποιος ο λόγος να παρεξηγηθείτε με το ότι δεν την κοιτάζει κανείς; :p

Nostradamus
27/09/2018, 23:15
Ναι εκανε όλα αυτά τα εκατομμύρια χιλιόμετρα που λέει ο παναβουρ.. αξιοπιστια, οικονομία κτλ κτλ..
Μπορώ να βρω θετικά όπως βρίσκω σε κάθε δίτροχο με κινητήρα εσωτερικής καύσης...
Αλλά οκ..το νεότερο είναι ήδη 18 χρόνων ενώ μπορεί να φτάνει και τα 30... φτάνει...

seretisfire22
28/09/2018, 01:12
Δυο δισκόφρενα μπροστά!!96 μοντέλο!!και όμως οδηγικά καθόλου αδιάφορο για οδηγούς που τους αρέσουν τα ταξίδια και η διαδρομή !!γνωμη μου είναι πως η Χόντα νομίζω πως με αυτήν την μηχανή και μόνο έγραψε ιστορία!!!

seretisfire22
28/09/2018, 01:14
Και την κούκλα μου την έχω πιο όμορφη και από πιο σύγχρονα μοντέλα

seretisfire22
28/09/2018, 02:11
399596

buckley
28/09/2018, 08:49
399596

Ρε μάστορα και μεις αγαπήσαμε αλλά δεν κάναμε έτσι, μην είσαι υπερβολικός.
Ναι η χόνδα από αυτό το μοδέλο περίμενε να γράψει ιστορία.Πως το πες "μητέρα των τούρινγκ" ???
Συνέχισε τις ωραίες βόλτες σου αλλά λίγη μετριοπάθεια στα γραφόμενα δεν βλάπτει.
Κούκλα τώρα να με συγχωρείς ,ξαναβαμμένη και χωρίς αυτοκόλλητα δεν...

seretisfire22
28/09/2018, 13:22
Τελευταίο μοντέλο made in Japan!!απο εκεί και πέρα όλα φτιάχτηκαν στην Ισπανία (καμία σχέση αξιοπιστίας..όποτε κάθε χιλιόμετρο ξεπροβάλει και ένας Ιάπωνας!!:0

devil's animal
28/09/2018, 13:34
να ρωτησω κατι εσας τους μεγαλους ταξιδευτες της Ελλαδας, της Ευρωπης, του κοσμου ολου....??

σας νοιαζει ΠΩΣ κανετε τα χλμ που κανετε ή απλα θελετε ενα οχημα να πηγαινει με 80-100χλμ/ωρα και να μην βγαζει βλαβες?
σας ενδιαφερει αν θα στριψετε 20-30 ωραιες στροφες σε ενα πασο ή απλα θελετε να πηγαινετε μαζι με τους ποδηλατες σε κατηφορικο κομματι?
θελετε να μπορειτε να φρεναρετε με ασφαλεια απο τα 100χλμ/ωρα στα 0 σε βρεγμενο δρομο ή απλα και εκει πατε "αργα βαδιζω, ζωη κερδιζω"?
σας νοιαζει αν θα κανετε γρηγορα μια προσπεραση σε μεγαλο οχημα οντας φορτωμενοι και δικαβαλοι σε ενα ανηφορικο ορεινο κομματι ή και εκει καθεστε απο πισω και περιμενετε την ανοιχτοσια?

γενικα τα ΧΑΙΡΕΣΤΕ τα χλμ που κανετε ή απλα τα κανετε για να τα κανετε?

γιατι με το transalp το 600 ολα αυτα που εγραψα γινονται δυσκολα...

χωρις καμια προθεση αντιπαραθεσης τα παραπανω...απλες αποριες...

οποιος θελει απανταει...
:wave2:

seretisfire22
28/09/2018, 14:08
Στο κομμάτι των φρενων έχεις δίκιο αστοχία ωμός η μηχανή 140 δικαβαλη και φορτωμένη πάει άνετα και έχει ευχάριστη ροπή μιλάω μέσο εμπειρίας μου εάν την προσεχείς και είσαι σωστός και πιστεύω πως στα 600 κβ είναι η μαμά των τουρινγκ!!

devil's animal
28/09/2018, 14:21
Στο κομμάτι των φρενων έχεις δίκιο αστοχία ωμός η μηχανή 140 δικαβαλη και φορτωμένη πάει άνετα και έχει ευχάριστη ροπή μιλάω μέσο εμπειρίας μου εάν την προσεχείς και είσαι σωστός και πιστεύω πως στα 600 κβ είναι η μαμά των τουρινγκ!!


θες να μου πεις οτι απο αναρτησεις εισαι οκ?
απο πλαισιο?
δλδ μονο τα φρενα σου φαινονται "λιγα" εσενα...


επισης δεν μιλησα για το αν παει ανετα με 140 δικαβαλη και φορτωμενη..μιλησα αν μπορεις να κανεις μια προσπεραση της προκοπης (σε λιγο χρονο) σ'αυτα τα χλμ...ειτε βρισκεσαι σε αυτοκινητοδρομο, ειτε σε επαρχιακο...

και γιατι να μην ειναι το cbf600 η μαμα των τουρινγκ και να ειναι το transalp? το bandit? το fazer? το versys? το vstrom?


καλο ειναι να γουσταρεις το μηχανακι σου...
αλλα το να θεωρεις οτι δινει "ξυλιες" σε ολα τα υπολοιπα της κατηγοριας επειδη ετσι...ειναι λιγο ατοπο...

οδηγησε και κανενα αλλο μηχανακι και αναθεωρησε...φιλικα...
:wave2:

seretisfire22
28/09/2018, 14:26
Χρονολογικά μιλάμε πάντα εάν το θέτεις έτσι υπάρχει το αδερφάκι η αφρικα που την έχω οδηγήσει αλλά άλλη κατηγορία κβ!! :)

Nostradamus
28/09/2018, 14:41
θα τολμησω να ρωτησω τι ειναι η κατηγορια κβ γιατι ειναι Παρασκευη ηδη και μεχρι στιγμης δεν ειχε ανοιξει τιποτε αλλο...

seretisfire22
28/09/2018, 14:44
https://www.youtube.com/watch?v=ZK9xscLExBs&feature=share

BLiTzER
28/09/2018, 14:44
θα τολμησω να ρωτησω τι ειναι η κατηγορια κβ γιατι ειναι Παρασκευη ηδη και μεχρι στιγμης δεν ειχε ανοιξει τιποτε αλλο...

Άλλη κατηγορία κυβικών, εννοεί μάλλον. Βέβαια είναι και τα 2 στην ίδια κατηγορία επιδόσεων: 70% κάτω του ανταγωνισμού. :lol:

seretisfire22
28/09/2018, 14:50
Είναι 750 το αφρικα το v-strom είναι 650 και πιο νέο μοντέλο η δικιά μου είναι γριούλα και 600 :wave2:με εμπειρία στο ντακαρ παρόλο 22 ετών μηχανή ακόμα αποδοτική όποτε δίκαια λέω μαμά των τουρινγκ

Nostradamus
28/09/2018, 14:55
Άλλη κατηγορία κυβικών, εννοεί μάλλον. Βέβαια είναι και τα 2 στην ίδια κατηγορία επιδόσεων: 70% κάτω του ανταγωνισμού. :lol:

Α μαλλον ενα δικιο το εχεις.. Φοβηθηκα οτι ισως ηταν συμπτυξη της λεξης κ@Βλα ας πουμε και ετοιμαζομουν να φτιαξω καφε και να δω την εξελιξη του νηματος...

zoslen
28/09/2018, 15:01
σας νοιαζει ΠΩΣ κανετε τα χλμ που κανετε ή απλα θελετε ενα οχημα να πηγαινει με 80-100χλμ/ωρα και να μην βγαζει βλαβες?:wave2:

Αυτό ακριβώς! Επίσης να έχει μεγάλη σέλα (ειδικά αν έχεις συνεπιβάτη!) και να είναι εύκολο να βάλεις πάνω 2-3 τσάντες!


σας ενδιαφερει αν θα στριψετε 20-30 ωραιες στροφες σε ενα πασο ή απλα θελετε να πηγαινετε μαζι με τους ποδηλατες σε κατηφορικο κομματι?:wave2:
Συνήθως στην κατηφόρα με προσπερνάνε! Ειδικά αν χαζεύω αριστερά δεξιά κανα τοπίο! Είναι κάτι κουρσάδες που πάνε βολίδα στις κατηφόρες!


θελετε να μπορειτε να φρεναρετε με ασφαλεια απο τα 100χλμ/ωρα στα 0 σε βρεγμενο δρομο ή απλα και εκει πατε "αργα βαδιζω, ζωη κερδιζω"?:wave2:
100 χλμ σε βρεγμένο;;; Είσαι με τα καλά σου άνθρωπέ μου;;;;!!!


σας νοιαζει αν θα κανετε γρηγορα μια προσπεραση σε μεγαλο οχημα οντας φορτωμενοι και δικαβαλοι σε ενα ανηφορικο ορεινο κομματι ή και εκει καθεστε απο πισω και περιμενετε την ανοιχτοσια?:wave2:
Δεν βιαζόμαστε λέμεεεεεε! Πάμε αργά και χαλαρά με την ησυχία μας!


γενικα τα ΧΑΙΡΕΣΤΕ τα χλμ που κανετε ή απλα τα κανετε για να τα κανετε?:wave2:
Γιατί υπάρχει η πεποίθηση ότι χαιρόμαστε μόνο τα γρήγορα χλμ;;
Πρέπει να δεις τη μηχανή ως το ΜΕΣΟΝ για το ταξίδι. Πιο πολύ χαίρομαι τα μέρη που επισκέπτομαι! Τα μουσεία, τους αρχαιολογικούς χώρους, τα γραφικά χωριά, τις ψηλές κορυφές, την ελληνική ύπαιθρο, τις απομακρυσμένες παραλίες... Αυτό είναι το ταξίδι!

seretisfire22
28/09/2018, 15:04
Κύριοι μου ελπιζω να μν παρεξηγούμε το βασικότερο είναι όλοι οι αναβάτες να ευχαριστιούνται όλες τις εξορμήσεις τους και να γυρνάνε ασφαλείς!!κατι άσχετο οικονομικό και καλο μπουφάν τι προτείνετε ;;; :/

KotsosDR
28/09/2018, 15:38
Μαμά των turing δεν είναι .... (τι να πούνε κάτι r 80 gs κτλ....)

αλλα με ενα σκασμό χρήματα μπορεί να γίνει εργαλείο : https://www.youtube.com/watch?v=F09wgsg7Xn8 :evil:

telegonos
28/09/2018, 16:06
Touring μοτοσυκλέτα το transalp;

TOURING;;;;;;

Βρε μπας και έχετε μπερδέψει λίγο τις κατηγορίες;

Για μελετήστε λίγο καλύτερα >>> https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Touring_motorcycles

BLiTzER
28/09/2018, 16:11
Touring μοτοσυκλέτα το transalp;

TOURING;;;;;;

Τουριστικότατη είναι. Όταν θέλεις 4 μέρες για Αθήνα-Λουτράκι, απολαμβάνεις τουρισμό. :lol:

telegonos
28/09/2018, 16:28
Μια φορά οδήγησα ένα. Μου αρκεί.

Έπρεπε να το παραλάβω για πελάτη από το αεροδρόμιο Ελ.Βενιζέλ, και να το φέρω στο μαγαζί στο Μαρκόπουλο, για να του φτιάξουμε τις κλειδαριές.

Σόρρυ φίλος που το οδηγάς και σου αρέσει, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω ΤΙ σου αρέσει.

Θέση οδήγησης, κάνει μόνο για να σε βλέπουν. Φτερό στον άνεμο. Τι ''τούρινγκ'' είναι αυτό που δεν έχει ΚΑΜΙΑ προστασία από αέρα, ήθελον έγνω ουκ αισχύνεται.

Φρένα και αναρτήσεις (είναι πακέτο, θα καταλάβετε γιατί τα λέω μαζί), χαιδεύεις το πίσω φρένο, και μπρουμυτίζει ον-οφφ λειτουργία η μπροστά ανάρτηση.

Αίσθηση τι διάλα κάνει εκεί κάτω, κάπου εκεί μπροστά θάναι, ο τροχός, καμία. Μαγικό χαλί μεν, μοτοσυκλέτα είναι να νοιώθεις δε, όχι να απομονώνεσαι.

Το μοτέρ, συμπαθητικό, αλλά μέχρι εκεί. Δεν θέλω να οδηγήσω ταξί με αέριο, μοτοσυκλέτας μοτέρ θέλω, να έχει τα γκάζια του, να έχει το νεύρο του, κάτι.

Ποιότητα κατασκευής, παλιοσίδερο παντού, σκουριές στο σκελετό, στο υποπλαίσιο των οργάνων, στα πλαισιάκια των μαρσπιέ, γενικά δεν ξέρω τι ήταν οι συνηθισμένες απαιτήσεις ποιότητας το 1995, σήμερα αυτό άμα το βγάζαν οι κινέζοι παρέα με τα Zontes θα το δεχόμασταν και μόνο.

Ένα μοτό τρακτεράκι για άμα δεν έχεις λεφτά, όχι μοτό να ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.

buckley
28/09/2018, 16:29
Τουριστικότατη είναι. Όταν θέλεις 4 μέρες για Αθήνα-Λουτράκι, απολαμβάνεις τουρισμό. :lol:

Εγώ λέω να αφήσετε τις μαλακίες και να βρείτε ένα κόκκινο μπουφανάκι για το παιδί.
Μέχρι 50 γιούρος δίνουμε να ούμε...

buckley
28/09/2018, 16:31
Μια φορά οδήγησα ένα. Μου αρκεί.

Έπρεπε να το παραλάβω για πελάτη από το αεροδρόμιο Ελ.Βενιζέλ, και να το φέρω στο μαγαζί στο Μαρκόπουλο, για να του φτιάξουμε τις κλειδαριές.

Σόρρυ φίλος που το οδηγάς και σου αρέσει, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω ΤΙ σου αρέσει.

Θέση οδήγησης, κάνει μόνο για να σε βλέπουν. Φτερό στον άνεμο. Τι ''τούρινγκ'' είναι αυτό που δεν έχει ΚΑΜΙΑ προστασία από αέρα, ήθελον έγνω ουκ αισχύνεται.

Φρένα και αναρτήσεις (είναι πακέτο, θα καταλάβετε γιατί τα λέω μαζί), χαιδεύεις το πίσω φρένο, και μπρουμυτίζει ον-οφφ λειτουργία η μπροστά ανάρτηση.

Αίσθηση τι διάλα κάνει εκεί κάτω, κάπου εκεί μπροστά θάναι, ο τροχός, καμία. Μαγικό χαλί μεν, μοτοσυκλέτα είναι να νοιώθεις δε, όχι να απομονώνεσαι.

Το μοτέρ, συμπαθητικό, αλλά μέχρι εκεί. Δεν θέλω να οδηγήσω ταξί με αέριο, μοτοσυκλέτας μοτέρ θέλω, να έχει τα γκάζια του, να έχει το νεύρο του, κάτι.

Ποιότητα κατασκευής, παλιοσίδερο παντού, σκουριές στο σκελετό, στο υποπλαίσιο των οργάνων, στα πλαισιάκια των μαρσπιέ, γενικά δεν ξέρω τι ήταν οι συνηθισμένες απαιτήσεις ποιότητας το 1995, σήμερα αυτό άμα το βγάζαν οι κινέζοι παρέα με τα Zontes θα το δεχόμασταν και μόνο.

Ένα μοτό τρακτεράκι για άμα δεν έχεις λεφτά, όχι μοτό να ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.

Φτου σου ρε είσαι και χοντάκιας, θα τρίζουν τα κόκκαλα του Σοιχίρο :bawl:

toyar
28/09/2018, 16:38
ειναι δυνατον να κρινεται μηχανη του τοτε με κριτηρια του σημερα;
ποιοι ηταν τοτε οι ανταγωνιστες toy και που ειναι σημερα;
και μονο που κυκλοφορει ακομα μετα απο 30+ χρονια και δεχεται καθε ειδους χρηση ειναι παρασημο
και το c50 δεν ειχε πλαισιο φρενα κι αναρτησεις αλλα δημιουργησε ιστορια

devil's animal
28/09/2018, 17:00
Αυτό ακριβώς! Επίσης να έχει μεγάλη σέλα (ειδικά αν έχεις συνεπιβάτη!) και να είναι εύκολο να βάλεις πάνω 2-3 τσάντες!


Συνήθως στην κατηφόρα με προσπερνάνε! Ειδικά αν χαζεύω αριστερά δεξιά κανα τοπίο! Είναι κάτι κουρσάδες που πάνε βολίδα στις κατηφόρες!


100 χλμ σε βρεγμένο;;; Είσαι με τα καλά σου άνθρωπέ μου;;;;!!!


Δεν βιαζόμαστε λέμεεεεεε! Πάμε αργά και χαλαρά με την ησυχία μας!


Γιατί υπάρχει η πεποίθηση ότι χαιρόμαστε μόνο τα γρήγορα χλμ;;
Πρέπει να δεις τη μηχανή ως το ΜΕΣΟΝ για το ταξίδι. Πιο πολύ χαίρομαι τα μέρη που επισκέπτομαι! Τα μουσεία, τους αρχαιολογικούς χώρους, τα γραφικά χωριά, τις ψηλές κορυφές, την ελληνική ύπαιθρο, τις απομακρυσμένες παραλίες... Αυτό είναι το ταξίδι!


'nough said...

καλους δρομους και με προσοχη...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/09/2018, 17:09
Ετυχε και εγω να το οδηγησω πρι κανα 3μηνο.Πραγματικα πολυ ψοφιο σε σχεση με το δικο μου και μια θεση οδηγησης αβολευτη τελειος.Φρενα δε μπορεσα να δω γιατι δε το ανοιξα το μηχανακι.Μια βολτα στο τετραγονο εκανα(οχι 2 βολτες.Στο τετραγονο της γιτονιας ενοαω:lol:).Αλλα πραγματικα.Ποσοι ανθρωποι εχουν κανοι με αυτο το γυρω της γης...

buckley
28/09/2018, 17:37
Ετυχε και εγω να το οδηγησω πρι κανα 3μηνο.Πραγματικα πολυ ψοφιο σε σχεση με το δικο μου και μια θεση οδηγησης αβολευτη τελειος.Φρενα δε μπορεσα να δω γιατι δε το ανοιξα το μηχανακι.Μια βολτα στο τετραγονο εκανα(οχι 2 βολτες.Στο τετραγονο της γιτονιας ενοαω:lol:).Αλλα πραγματικα.Ποσοι ανθρωποι εχουν κανοι με αυτο το γυρω της γης...

Τον πέθανες ρε κερατά :bawl: :bawl: :bawl:

buckley
28/09/2018, 17:45
ειναι δυνατον να κρινεται μηχανη του τοτε με κριτηρια του σημερα;
ποιοι ηταν τοτε οι ανταγωνιστες toy και που ειναι σημερα;
και μονο που κυκλοφορει ακομα μετα απο 20+ χρονια και δεχεται καθε ειδους χρηση ειναι παρασημο
και το c50 δεν ειχε πλαισιο φρενα κι αναρτησεις αλλα δημιουργησε ιστορια

Ο Byron το γούσταρε αυτό το μοδέλο αν δε με απατά η μνήμη μου :p

Λευκάδιος
28/09/2018, 18:35
Touring μοτοσυκλέτα το transalp;

TOURING;;;;;;


Όχι και Touring το Transalp :D
399616

kyo
28/09/2018, 18:55
Να είσαι καλά να βολταρεις με το μηχανάκι σου.Παντως νομίζω ότι το καλύτερο transalp είναι το 650.Εχω δει φίλο με transalp σε επαρχιακό στροφιλικι να πηγαίνει τάπα και να μην μπορούν να του φύγουν μηχανάκια με διπλάσια δύναμη και εννοείται ικανοί οδηγοί και οι άλλοι.Μονο που φοράει ohlins μπρος πίσω.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
28/09/2018, 19:48
Τον πέθανες ρε κερατά :bawl: :bawl: :bawl:

Ρε συ.Αληθεια λεω...

AUFGEBRACHT
28/09/2018, 20:25
κατι άσχετο οικονομικό και καλο μπουφάν τι προτείνετε ;;; :/

Αυτό και τίποτα άλλο!

399618

teogtp
28/09/2018, 20:37
Έτσι είναι το σωστό....


399619

Nostradamus
28/09/2018, 20:51
Το "ε" ίσα που ακούγεται.. καν'το μικρο η αφαίρεσε το τελείως..

George_M.
28/09/2018, 20:59
Να είσαι καλά να βολταρεις με το μηχανάκι σου.Παντως νομίζω ότι το καλύτερο transalp είναι το 650.Εχω δει φίλο με transalp σε επαρχιακό στροφιλικι να πηγαίνει τάπα και να μην μπορούν να του φύγουν μηχανάκια με διπλάσια δύναμη και εννοείται ικανοί οδηγοί και οι άλλοι.Μονο που φοράει ohlins μπρος πίσω.

κ με Hagon γινεται αδερφε... καποτε ενα 1050 Εγγλεζικο στην ορεινη Ναυπακτια εκλαιγε γοερα....;)

seretisfire22
29/09/2018, 01:41
Χαχχαχαχαχαχα όπου και να πάτε on h off road μια τρανσαλπ θα ακολουθεί άνετα ;*

BLiTzER
29/09/2018, 02:30
Από απόσταση.

kordix
29/09/2018, 07:29
Αν το συγκρίνουμε με το cb 500 χ του σήμερα, το τρανσάλπ είναι σαφώς καλύτερο με περιμετρικό πλαίσιο, δυνατότητες ον και πραγματικές οφ, με πιο ροπατο μοτερ, με καλύτερο φερινγκ, πιο ποιοτικό, γνήσιο τζαπάν με αθραυστο μοτέρ και το βασικό δεν εχει ρύγχος gs wanna be.

To πρώτο 600 με το ταμπουράκι πισω ήταν και ελαφρύ στα 176 κιλά, και για το 88 ήταν πρωτοποριακό. Το 88 ηταν μια καλη χρονια για τα ον-οφ honda, africa 650, dominator 650 το πρώτο το καλό.

panavour
29/09/2018, 09:39
αυτο με την τρανσαλπ και ολες τις ταπεινες γιαπωνεζικες που μαθανε τον κοσμο στους 2 τροχους,και τις αλλες τις ιταλικες -αυστριακες-γερμανικες ακριβο πουλ-μουρ-μουναρες, μου θυμιζει τον δηθεν καλλιεργημενο κινηματογραφοφιλο με το υψηλο μορφωτικο-κοινωνικο υποβαθρο που σου αναφερει ΑΝΤΟΝΙΟΝΙ-ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ-ΤΑΒΙΑΝΙ-αλλα καθε βδομαδα ανελλιπως βλεπει αυτος και η οικογενεια του ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ-ΨΑΛΤΗ-ΚΑΙ ΠΑΛΗΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ στο ΣΤΑΡ και στο ΕΨΙΛΟΝ γιατι στην πραγματικοτητα αυτο τον ευχαριστει και τον διασκεδαζει περισσοτερο αλλα θελει να πουλησει και λιγο μουρη στους αλλους οτι ειναι σινεφιλ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

zopas
29/09/2018, 09:45
Μια φορά οδήγησα ένα. Μου αρκεί.

Έπρεπε να το παραλάβω για πελάτη από το αεροδρόμιο Ελ.Βενιζέλ, και να το φέρω στο μαγαζί στο Μαρκόπουλο, για να του φτιάξουμε τις κλειδαριές.

Σόρρυ φίλος που το οδηγάς και σου αρέσει, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω ΤΙ σου αρέσει.

Θέση οδήγησης, κάνει μόνο για να σε βλέπουν. Φτερό στον άνεμο. Τι ''τούρινγκ'' είναι αυτό που δεν έχει ΚΑΜΙΑ προστασία από αέρα, ήθελον έγνω ουκ αισχύνεται.

Φρένα και αναρτήσεις (είναι πακέτο, θα καταλάβετε γιατί τα λέω μαζί), χαιδεύεις το πίσω φρένο, και μπρουμυτίζει ον-οφφ λειτουργία η μπροστά ανάρτηση.

Αίσθηση τι διάλα κάνει εκεί κάτω, κάπου εκεί μπροστά θάναι, ο τροχός, καμία. Μαγικό χαλί μεν, μοτοσυκλέτα είναι να νοιώθεις δε, όχι να απομονώνεσαι.

Το μοτέρ, συμπαθητικό, αλλά μέχρι εκεί. Δεν θέλω να οδηγήσω ταξί με αέριο, μοτοσυκλέτας μοτέρ θέλω, να έχει τα γκάζια του, να έχει το νεύρο του, κάτι.

Ποιότητα κατασκευής, παλιοσίδερο παντού, σκουριές στο σκελετό, στο υποπλαίσιο των οργάνων, στα πλαισιάκια των μαρσπιέ, γενικά δεν ξέρω τι ήταν οι συνηθισμένες απαιτήσεις ποιότητας το 1995, σήμερα αυτό άμα το βγάζαν οι κινέζοι παρέα με τα Zontes θα το δεχόμασταν και μόνο.

Ένα μοτό τρακτεράκι για άμα δεν έχεις λεφτά, όχι μοτό να ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.

Εσυ τουλάχιστον τον εκανες μια βολτα δεν εδωσες σαν και εμενα το βλακα ένα σκασμο χρηματα για να αποκτησεις ένα καινουργιο μπουδελ@, χωρις φρενα, φτερο στον ανεμο στον αερα, ταχύτητες παπιου και κοστη μηχανης..αυτό το ατιμο φιλτρο αερα που εδινα 60 ευρω για να το βαλω δεν θα το ξεχασω ποτε..όταν συνηλθα πνευματικα δεν την εδωσα ουτε καν στο 1/3 της τιμης που την αγορασα καινουργια, δυστυχως τοτε δεν υπηρχε φορουμ να με συμβουλεψει και εγω ασχετος..εννοείται καλα να παθω..

devil's animal
29/09/2018, 09:59
αυτο με την τρανσαλπ και ολες τις ταπεινες γιαπωνεζικες που μαθανε τον κοσμο στους 2 τροχους,και τις αλλες τις ιταλικες -αυστριακες-γερμανικες ακριβο πουλ-μουρ-μουναρες, μου θυμιζει τον δηθεν καλλιεργημενο κινηματογραφοφιλο με το υψηλο μορφωτικο-κοινωνικο υποβαθρο που σου αναφερει ΑΝΤΟΝΙΟΝΙ-ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ-ΤΑΒΙΑΝΙ-αλλα καθε βδομαδα ανελλιπως βλεπει αυτος και η οικογενεια του ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ-ΨΑΛΤΗ-ΚΑΙ ΠΑΛΗΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ στο ΣΤΑΡ και στο ΕΨΙΛΟΝ γιατι στην πραγματικοτητα αυτο τον ευχαριστει και τον διασκεδαζει περισσοτερο αλλα θελει να πουλησει και λιγο μουρη στους αλλους οτι ειναι σινεφιλ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:



μ'αρεσει που συγκρινεις την βουγιουκλακη, τον ψαλτη και τους λοιπους με το transalp...απο την αλλη δεν καταλαβαινω καθολου πως οι λεξεις "διασκεδαση" και "ευχαριστηση" μπορουν να ταιριαξουν στην ιδια προταση...

δλδ πως μπορει, αληθεια, καποιος να διασκεδασει και να ευχαριστηθει με ενα τουρινγκ οχημα 20ετιας που εχει 45 μουλαρια με ανεπαρκεις αναρτησεις, φρενα, πλαισιο??

panavour
29/09/2018, 10:28
η διασκεδαση δεν ειναι μονο οι τελειες αναρτησεις και τα φρενα που μονο το 1% των μοτοσυκλεττιστων μπορουν να τις αξιοποιησουν στο επακρον και να τις εκμεταλευτουν ,αλλα ειναι και η ανεμελια της αξιοπιστιας ,η σιγουρια του να φτασεις και να γυρισεις χωρις βλαβες και συνεργεια ,με ολη σου την οικοσκευη φορτωμενη,χωρις τον φοβο της κλοπης-τωρα πια-πραγματα δηλαδη απλα και καθημερινα που θελει να βιωνει το υπολοιπο 99% στην καθημερινοτητα και στην πραγματικη ζωη.βεβαιως απ την αλλη εχεις απολυτο δικαιο οτι το ζητουμενο θα ηταν να τα εχουμε ολα αυτα που αναφερεις αλλα δυστυχως ,ολα αυτα δεν γινονται στις φθηνες ,προσιτες για το ευρυ κοινο μοτοσυκλεττες .Βεβαια ενα σημερινο παπι δεν πρεπει,και δεν εχει μεγαλη σχεση στο κρατημα και στα φρενα με το πρωτο C50 ,αλλα δεν εχει και την ιδια τιμη οταν εχει φτασει 2500.Δυστηχως στην σημερινη -ελληνικη- πραγματικοτητα το μεν πνευμα προθυμον η δε τσεπη ασθενης

seretisfire22
29/09/2018, 10:51
Καλημερα!!να κάνω μια ερώτηση ακόμα και οι σύγχρονες μηχανές ποσα αφτερ μάρκετ φοράνε πάνω για να τελειοποιήσουν τα φρένα και τις αναρτήσεις!!!και δν καταλαβαίνω πως η δικιά μου μηχανή με ανεκ 3 πάνω δν γλιστράει με καινούργια λάδια και τσιμούχες μπροστά έχει καλη επαναφορά!!θελω να δω τις gs εάν ζω σε μια 20 χρόνια πως θα είναι φιλικά!!!;;

seretisfire22
29/09/2018, 11:01
Όσο για την σέλα σε έναν καλο σέλα που πήγα είδα και v-strom και varadero γτ η σέλα δν βόλευε επίσης εάν αλλάζεις που και που δίσκους δν πατινάρει η μηχανή εάν αλλάζεις και τα λαστιχα υποπίεσης και κανείς και κανένα καθαρισμό καρμπιλατερ έχεις ένα καλο αποτέλεσμα :*

Λευκάδιος
29/09/2018, 11:04
δλδ πως μπορει, αληθεια, καποιος να διασκεδασει και να ευχαριστηθει με ενα τουρινγκ οχημα 20ετιας που εχει 45 μουλαρια με ανεπαρκεις αναρτησεις, φρενα, πλαισιο??

Αυτός φαίνεται να το διασκεδάζει πάντως https://www.youtube.com/watch?v=9aIHy9Nxt5A

seretisfire22
29/09/2018, 11:06
Μια μηχανή πολλών χρόνων θέλει ένα πολύ καλο μάζεμα και τότε την κρίνεις εάν πάρεις μια τρανσαλπ με 1000 ευρώ κανείς μόνο το σέρβις και μετά αρχίσεις την μουρμούρα για το τι δν κάνει σωστά τότε υπάρχουν και τα ΚΤΕΛ :D

teogtp
29/09/2018, 11:09
Αυτός φαίνεται να το διασκεδάζει πάντως https://www.youtube.com/watch?v=9aIHy9Nxt5A

Μετά από αυτό το βίντεο, βλέπω το car να γεμίζει αγγελίες από κατεμια.....


:D

seretisfire22
29/09/2018, 11:10
Αυτός φαίνεται να το διασκεδάζει πάντως https://www.youtube.com/watch?v=9aIHy9Nxt5A
Xaxaxaxa ζηλεύω :/

Λευκάδιος
29/09/2018, 11:15
Μετά από αυτό το βίντεο, βλέπω το car να γεμίζει αγγελίες από κατεμια.....


:D

:cool:
399625

:bawl: :bawl:

seretisfire22
29/09/2018, 11:26
399626

buckley
29/09/2018, 15:09
Μετά από αυτό το βίντεο, βλέπω το car να γεμίζει αγγελίες από κατεμια.....


:D

Σιγά με το μπουρδέλο, ούτε το κοντέρ του δεν δουλεύει...
Γιατί το τοπίο μου θυμίζει Ελλάδα όμως ?

BLiTzER
29/09/2018, 15:10
Αυτός φαίνεται να το διασκεδάζει πάντως https://www.youtube.com/watch?v=9aIHy9Nxt5A

Αυτός θα το διασκέδαζε και με 50άρι σκούτερ. Σίγουρα όσοι αγοράζουν ΤΑ, έχουν τέτοια χέρια.


399626

Καλά, αυτό δεν πιάνει μία μπροστά στο κόκκινο χωρίς αυτοκόλλητα.

devil's animal
29/09/2018, 15:16
Αυτός φαίνεται να το διασκεδάζει πάντως https://www.youtube.com/watch?v=9aIHy9Nxt5A



παντηλικια με 15-20χλμ/ωρα, σουζα με καμια 50αρια χλμ, αλμα 1 μετρου που τερματιζουν ακομα οι αναρτησεις...κλπ...κλπ...
το ιδιο θα μπορουσε να διασκεδαζει και ενας ποδηλατης...:lol::lol:

εχετε πλακα παντως...συνεχιστε να θεωρειτε οτι το transalp 600 το απολυτο μηχανημα touring λες και ζειτε στην Τζακαρτα...

seretisfire22
29/09/2018, 15:41
Χαχαχχαχα ούτε ένα θετικό σχόλιο φαντασου να είχα Κλε 500 και μην μου πείτε προτιμάτε.. :/

doctoras
29/09/2018, 16:43
Χαχαχχαχα ούτε ένα θετικό σχόλιο φαντασου να είχα Κλε 500 και μην μου πείτε προτιμάτε.. :/

παρόν, κόντρα στους αποπάνω
καλά έκανες και το αγόρασες είναι γαμάτο μηχανάκι

καλορίζικο καλοτάξιδο και καλό τουρισμό να έχεις!
:beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/09/2018, 16:53
παντηλικια με 15-20χλμ/ωρα, σουζα με καμια 50αρια χλμ, αλμα 1 μετρου που τερματιζουν ακομα οι αναρτησεις...κλπ...κλπ...
το ιδιο θα μπορουσε να διασκεδαζει και ενας ποδηλατης...:lol::lol:

εχετε πλακα παντως...συνεχιστε να θεωρειτε οτι το transalp 600 το απολυτο μηχανημα touring λες και ζειτε στην Τζακαρτα...

Ρε τρελλε?Ο τυπος το παει γιαμιωντας.


Μια χαρα ειναι το μηχανακι.Και τερας αξιοπιστιας.Και διαχρονικο...

Λευκάδιος
29/09/2018, 17:55
παντηλικια με 15-20χλμ/ωρα, σουζα με καμια 50αρια χλμ, αλμα 1 μετρου που τερματιζουν ακομα οι αναρτησεις...κλπ...κλπ...
το ιδιο θα μπορουσε να διασκεδαζει και ενας ποδηλατης...:lol::lol:

εχετε πλακα παντως...συνεχιστε να θεωρειτε οτι το transalp 600 το απολυτο μηχανημα touring λες και ζειτε στην Τζακαρτα...

Είπα εγώ ότι το ΤΑ 600 είνας το απόλυτο μηχάνημα touring?

.


.



.



.


.


.


.



Εγώ ανέφερα (μέσω του βίντεο) ότι το ΤΑ600 είναι το απόλυτο μηχάνημα για Stunt Bike :p

Λευκάδιος
29/09/2018, 18:01
Αυτός θα το διασκέδαζε και με 50άρι σκούτερ. Σίγουρα όσοι αγοράζουν ΤΑ, έχουν τέτοια χέρια.



Σημασία έχει ότι το διασκεδάζει,και ναι υπάρχουν και χεράδες (ακόμα και αγωνιζομενοι) που έχουν ΚΑΙ τρανσαλπ για πιστό μουλάρι που κάνει πολλές δουλειές.

devil's animal
29/09/2018, 18:15
Ρε τρελλε?Ο τυπος το παει γιαμιωντας.





για τα δεδομενα του, ναι...το παει...

devil's animal
29/09/2018, 18:16
Είπα εγώ ότι το ΤΑ 600 είνας το απόλυτο μηχάνημα touring?

.


.



.



.


.


.


.



Εγώ ανέφερα (μέσω του βίντεο) ότι το ΤΑ600 είναι το απόλυτο μηχάνημα για Stunt Bike :p



ετσι...
τωρα που το βλεπετε με χιουμορ, μιλαμε την ιδια γλωσσα..
:beer::beer::beer:

teogtp
29/09/2018, 19:00
Χαχαχχαχα ούτε ένα θετικό σχόλιο φαντασου να είχα Κλε 500 και μην μου πείτε προτιμάτε.. :/

Μια χαρά είναι το μηχανάκι.
Αρκεί να μην λέμε υπερβολές.











Και να μην είναι κίτρινο......



:tooth:

buckley
29/09/2018, 19:38
Μια χαρά είναι το μηχανάκι.
Αρκεί να μην λέμε υπερβολές.











Και να μην είναι κίτρινο......



:tooth:

Θυμάμαι με νοσταλγία τα παλιά τα χρόνια ...

































































































που είχες χιούμορ :moutza: :moutza: :moutza:

George_M.
29/09/2018, 19:49
Σημασία έχει ότι το διασκεδάζει,και ναι υπάρχουν και χεράδες (ακόμα και αγωνιζομενοι) που έχουν ΚΑΙ τρανσαλπ για πιστό μουλάρι που κάνει πολλές δουλειές.

Σωστα.ας θυμηθουμε (οσοι διαβαζαμε 2Τροχους το '90) οτι ο παλιος πρωταθλητης Σακης Σκουρτας ειχε ΤΑ600 για καθημερινη μοτο.

buckley
29/09/2018, 20:09
Σωστα.ας θυμηθουμε (οσοι διαβαζαμε 2Τροχους το '90) οτι ο παλιος πρωταθλητης Σακης Σκουρτας ειχε ΤΑ600 για καθημερινη μοτο.

Πιστεύεις ότι το διάλεξε δηλαδή και δεν του το χορηγήσανε ? ...

George_M.
29/09/2018, 20:21
Απορια ψαλτου βηξ...

BLiTzER
29/09/2018, 21:16
Πιστεύεις ότι το διάλεξε δηλαδή και δεν του το χορηγήσανε ? ...

Εννοείται. Οι χεράδες/αγωνιζόμενοι επιλέγουν ΤΑ.

ggs
30/09/2018, 00:13
:lol:

Epic thread!!!

6 σελίδες (προς το παρόν) για το τρανσαλπ το εξακόσα δεν πρέπει να είχαν γραφτεί ούτε όταν βγήκε..δεν είχε και ίντερνετ τότε βέβαια..:lol:

BLiTzER
30/09/2018, 00:19
δεν είχε και ίντερνετ τότε βέβαια..:lol:

Αυτό είναι. Αλλιώς θα ήταν πρωτοσέλιδο σε όλα τα sites μηχανοκίνησης. :lol:

seretisfire22
30/09/2018, 01:30
:lol:

Epic thread!!!

6 σελίδες (προς το παρόν) για το τρανσαλπ το εξακόσα δεν πρέπει να είχαν γραφτεί ούτε όταν βγήκε..δεν είχε και ίντερνετ τότε βέβαια..:lol:
Και 6 σελίδες δν είναι τίποτα ολόκληρο βιβλίο έπρεπε να είχε γραφτεί για αυτό το αριστούργημα της Ιαπωνίας !!! :D :) -.-

seretisfire22
30/09/2018, 01:33
παρόν, κόντρα στους αποπάνω
καλά έκανες και το αγόρασες είναι γαμάτο μηχανάκι

καλορίζικο καλοτάξιδο και καλό τουρισμό να έχεις!
:beer:
Ευχαριστω!!ηδη ωπος και η προηγούμενη που είχα έχει γυρίσει προς το παρών σχεδόν όλη την Πελλοπόνησο με αφετηρία τα πάτρια εδάφη ΠΥΡΓΟΣ

strokt up
30/09/2018, 01:38
χαχαχαχα δεν παιζεστε αλήθεια. Έφτιαξα κοιλιακούς απο το γέλιο.






ΕρώτηΞις τώρα. Καλό μηχανάκι το transalp το ξακοσα γιατί μου λιγοστέψανε τα μηχανάκια και πρέπει να αναβαθμίσω την συλλογή μου.

seretisfire22
30/09/2018, 01:44
χαχαχαχα δεν παιζεστε αλήθεια. Έφτιαξα κοιλιακούς απο το γέλιο.






ΕρώτηΞις τώρα. Καλό μηχανάκι το transalp το ξακοσα γιατί μου λιγοστέψανε τα μηχανάκια και πρέπει να αναβαθμίσω την συλλογή μου.

Φίλε καλησπέρα!!Μν σε τρομάζουν οι φίλοι αναβάτες το τρανσαλπ είναι σαν τις κοντές στο κρεβάτι ξεδιπλώνεται μια ζέβρα !!

taisteal
30/09/2018, 01:46
Ευχαριστω!!ηδη ωπος και η προηγούμενη που είχα έχει γυρίσει προς το παρών σχεδόν όλη την Πελλοπόνησο με αφετηρία τα πάτρια εδάφη ΠΥΡΓΟΣ

Πύρ γυνή και Πύργος!!:D
Όταν λες σχεδόν όλη την ΠεΛοπόΝΝησο;;
Γιατί όχι όλη;;

seretisfire22
30/09/2018, 01:48
Πύρ γυνή και Πύργος!!:D
Όταν λες σχεδόν όλη την ΠεΛοπόΝΝησο;;
Γιατί όχι όλη;;

Εχω αφήσει την Σπάρτη γτ εκεί λένε ότι είναι ανθρωποφάγοι :uplate:

taisteal
30/09/2018, 01:50
Εχω αφήσει την Σπάρτη γτ εκεί λένε ότι είναι ανθρωποφάγοι :uplate:

Και υπόλοιπη Ελλάδα γιατί δεν ανεβαίνεις;
Πιστεύεις ότι δεν θα τα καταφέρει το μηχανάκι;
Γκάλοπ:
Θα τα καταφέρει ή όχι το τρανσάλπ να γυρίσει και την υπόλοιπη
Ελλάδα;;

seretisfire22
30/09/2018, 01:53
Χαχαχα όχι γτ φοβάμαι πως θα κλείσει η bmw όταν θα πίνω καφέ στον Όλυμπο και h gs από κάτω να χαροπαλεύει!! :D

taisteal
30/09/2018, 02:02
Χαχαχα όχι γτ φοβάμαι πως θα κλείσει η bmw όταν θα πίνω καφέ στον Όλυμπο και h gs από κάτω να χαροπαλεύει!! :D

Ανέβα και κλείστο τους το μαγαζί!!
Γιατί την έχουν δει ιστορία αυτοί με τα gs και πουλάνε μούρη ναούμ
Να φάνε χώμα να μάθουν

:lol::lol:

seretisfire22
30/09/2018, 02:06
Ανέβα και κλείστο τους το μαγαζί!!
Γιατί την έχουν δει ιστορία αυτοί με τα gs και πουλάνε μούρη ναούμ
Να φάνε χώμα να μάθουν

:lol::lol:

Είδες κατευθείαν που πήγε ο νους σου στο κακό ότι τα αλογάκια μου δν θα άντεχαν!!Για όλα υπάρχει μια λογική εξήγηση !!:eek::a014:

George_M.
30/09/2018, 08:53
Ευχαριστω!!ηδη ωπος και η προηγούμενη που είχα έχει γυρίσει προς το παρών σχεδόν όλη την Πελλοπόνησο με αφετηρία τα πάτρια εδάφη ΠΥΡΓΟΣ

Γεια σου πατριδα δυναμη,απο το Λαμπετι εισαι αδερφε,το Καλικωμο η' το Γουμερο;

seretisfire22
30/09/2018, 10:57
Χαλκιατικα :)

George_M.
30/09/2018, 11:16
Δυναμη λεμε! Κ γω απο κατου ειμαι...
106 κ transalp πανε πακετο.
Θα τους παρουμε τα σωβρακα:smokin::smokin:

gior-gos
30/09/2018, 13:01
Ρε τρελλε?Ο τυπος το παει γιαμιωντας.


Μια χαρα ειναι το μηχανακι.Και τερας αξιοπιστιας.Και διαχρονικο...

Με τετοια οδηγηση

κραταω μικρο καλαθι για το πόσο ασπαστο ειναι ακομα και το υπεραξιοπιστο τρανσαλπ

zopas
30/09/2018, 13:10
Με τετοια οδηγηση

κραταω μικρο καλαθι για το πόσο ασπαστο ειναι ακομα και το υπεραξιοπιστο τρανσαλπ

και με τελεια φρενα ειδικα με τα ανακι...ένα ψιλο αποτομο φρενο πανικου σε βρεγμενο θα σε πεισει...αφου σταυρωσει με τη μια το τιμονι και πεσεις μετα αν δεν εχεις σπασεις κατι θα μπορεις να το σηκωσεις μονο σου, το εχω τσεκαρει...

Nostradamus
30/09/2018, 13:33
Αυτό το πράγμα με τα 2-3 βίντεο, που κάπου, κάποιος alien (για τον μέσο όρο των αναβατωνΕ), πάει μπάλα ότι έχει δύο Ρόδες και κινητήρα, χρησιμοποιείται για να δείξει τι μπορεί να κάνει ένα μηχανάκι, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.
Όπως φυσικά και το "έπεσα με το μηχανάκι παιδιά και δεν έχω πέσει με άλλο, οπότε είναι σκουπίδια, σας το λέω από πρώτο χερι" και αυτό πάλι, αλλο τρομερό επιχείρημα.

Αν το τρανσαλπ το ξακοσια είναι ο βασιλιάς του Τούρινγκ, τότε να υποθέσω το deauville είναι ο ορισμός του sport touring εκείνα τα χρόνια ??

Σίγουρα είναι ασπαστο και απροβληματιστο.. και γαιδαρακος από τους λίγους μέσα στην πόλη.. αλλά πραγματικά πιστεύω ότι η πλειοψηφία των αναβατών του θυμούνται ότι καβαλάνε δίτροχο όταν έρχονται τα τέλη κυκλοφορίας. Τοσο ενδιαφέρον τους προκαλεί οδηγικά. :lol: :lol:

bulmont
30/09/2018, 13:41
...... τα πάτρια εδάφη ΠΥΡΓΟΣ


Τώρα εξηγούνται όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ας μην έχετε την παγκοσμια φήμη των Καλαματιανων , καλό ''πραγμα'' έχετε και στην Ηλεία!!!!!!!!!!!!!

zoslen
30/09/2018, 14:34
Και υπόλοιπη Ελλάδα γιατί δεν ανεβαίνεις;
Πιστεύεις ότι δεν θα τα καταφέρει το μηχανάκι;
Γκάλοπ:
Θα τα καταφέρει ή όχι το τρανσάλπ να γυρίσει και την υπόλοιπη
Ελλάδα;;

Χρηματοδότηση ρεφενέ στον seretisfire22 να γυρίσει και την υπόλοιπη Ελλάδα αποδεικνύοντας ότι κάνεις τουρισμό με ΤΑ600!

o_gavros
30/09/2018, 14:45
κράουντφαντινγκ το λέγαμε εμείς στο χωργιό πάντως...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/09/2018, 17:51
Με τετοια οδηγηση

κραταω μικρο καλαθι για το πόσο ασπαστο ειναι ακομα και το υπεραξιοπιστο τρανσαλπ

Ολλα ειναι ασπαστα και ολλα σπανε...