PDA

View Full Version : Σε είδα 0% vol.



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

νεοσσός
29/09/2018, 21:24
Διαβάζοντας τη σειρά θεμάτων "Σε είδα ..." διαπίστωσα ότι η συντριπτική πλειοψηφία των μηνυμάτων περιγράφουν κατακρίσεις λανθασμένων συμπεριφορών συνανθρώπων μας και γενικά τα νήματα τείνουν να βγάζουν έναν αρνητισμό. Φυσικά η πραγματικότητα έχει πολλές τέτοιες περιπτώσεις και αναθεωρώντας τις ίσως κάποιοι από εμάς βελτιωνόμαστε.

Παρόλα αυτά πιστεύω ότι η ζωή γίνεται πιο όμορφη όταν εστιάζουμε πού και πού στα ωραία που μας συμβαίνουν, αντί να συζητάμε συνεχώς τα άσχημα και να μιζεριάζουμε. Τα τελευταία τα διαχειριζόμαστε με υπευθυνότητα και υπομονή, όταν έρχεται δυστυχώς η ώρα τους, αλλά τις υπόλοιπες στιγμές καλό είναι να συζητάμε και κάτι ωραίο για να ξεχνιόμαστε, να χαμογελάμε λίγο και να απολαμβάνουμε τη ζωή.

Σε αυτό το νήμα λοιπόν, προτείνω να καταγράφουμε τα όμορφα που μας συμβαίνουν ή ακόμα και τις παράξενες συναντήσεις, αλλά με ευχάριστο τρόπο, χωρίς σκωπτική διάθεση. Χρειάζεται λίγη προπόνηση στην αρχή η θετική σκέψη και η εστίαση στα καλά, αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε. :)

νεοσσός
29/09/2018, 21:31
Για να κάνω την αρχή...

Σε είδα κοπελιά να με περνάς με το MT-07 σου στην Κατεχάκη. Θα πήγαινα με καμιά 70άρα, εσύ με καμιά 120άρα. Σε χάρηκα που την πλάγιαζες στις στροφές του περιφερειακού, αλλά πού να σε φθάσω;

Σε ξαναείδα στην Νέα Ερυθραία να χάνεσαι μέσα στα αμάξια. Εκεί θα σε έφθανα χαλαρά με τη μοτοσυκλέτα, αλλά έλα που ήμανε με το ποδήλατο...

νεοσσός
29/09/2018, 21:36
Σε είδα ένα πρωί στο Ψυχικό, επί της Κηφισίας. Παλιό ss, με βγαλμένα τα πλαστικά και εξάτμιση υπερελευθέρας που θύμιζε top fuel car. Η εξάτμιση να βγάζει φλόγες πίσω και ο ήχος άπειρα dB, σαν να έβγαινε κατευθείαν από την εξαγωγή του κινητήρα. Πανδαισία ήχων στο φανάρι που ήμασταν σταματημένοι με τις ξερογκαζιές σου και να βλέπω όλους τους μοτοσυκλετιστές να σε κοιτάζουν και να χαμογελάνε.

Να 'σαι καλά! Μας έφτιαξες τη διάθεση πρωί-πρωί.

harris_x
30/09/2018, 12:05
αυτο που ξεκινάς γίνεται και στο "Σε είδα"... διάβασέ το λίγο καλύτερα ;)

Pew
30/09/2018, 12:38
αυτο που ξεκινάς γίνεται και στο "Σε είδα"... διάβασέ το λίγο καλύτερα ;)

Ναι αλλα εδω ειναι 0% χωρις λιπαρα βιολογικης καλλιεργειας !!:D

νεοσσός
30/09/2018, 12:55
αυτο που ξεκινάς γίνεται και στο "Σε είδα"... διάβασέ το λίγο καλύτερα ;)
Όπως γράφω και στο πρώτο μήνυμα, στο "Σε είδα..." η αντιμετώπιση από τους συμμετέχοντες είναι κατά κύριο λόγο διαφορετική. Τα περισσότερα μηνύματα εκφράζουν αρνητισμό (ενίοτε δικαιολογημένο) και κάποια μένος. Θεωρώ ότι ένα νήμα με όμορφες συναντήσεις αξίζει να έχει τη θέση του στο forum, αφού τα άλλα έχουν πάρει διαφορετικό δρόμο.

Αν οι συντονιστές έχουν διαφορετική άποψη, ας σβήσουν το παρόν. Θα σεβαστώ την επιλογή τους.

vaska
30/09/2018, 13:03
Όπως γράφω και στο πρώτο μήνυμα, στο "Σε είδα..." η αντιμετώπιση από τους συμμετέχοντες είναι κατά κύριο λόγο διαφορετική. Τα περισσότερα μηνύματα εκφράζουν αρνητισμό (ενίοτε δικαιολογημένο) και κάποια μένος. Θεωρώ ότι ένα νήμα με όμορφες συναντήσεις αξίζει να έχει τη θέση του στο forum, αφού τα άλλα έχουν πάρει διαφορετικό δρόμο.

Αν οι συντονιστές έχουν διαφορετική άποψη, ας σβήσουν το παρόν. Θα σεβαστώ την επιλογή τους.

Όταν ο άλλος είναι τόσο ευγενικός και σεβαστικός να δω ποιος από την κλίκα των Admins θα πάρει το τσεκούρι και θα κόψει τούτο το νηματάκι

:a014::a014:

νεοσσός
30/09/2018, 13:22
Συνεχίζω εντός θέματος, με τις όμορφες συναντήσεις.

Σε είδα να σου κλείνει το δρόμο αμάξι και να σταματάς επειδή δε χωρούσες να περάσεις. Λίγος τσαμπουκάς με μερικές ξερογκαζιές, μπας και σου ανοίξουν χώρο, αλλά τίποτε. Όμως εσείς με τα super moto δε μασάτε, οπότε σε βλέπω να ανοίγεις το γκάζι, να το σηκώνεις σούζα και να το περνάς πάνω από τους καθρέφτες των αυτοκινήτων. Δεν κάνω καγκουριές στο δρόμο, αλλά πραγματικά σε θαύμασα για το θερμό αίμα σου και την επιδεξιότητα.

Κάποια άλλη στιγμή θα γράψω για το BMW G650X Moto που βλέπω μερικά πρωινά. Πραγματικά αρχίζω και πιστεύω ότι οι οδηγοί super moto είναι άλλη κατηγορία ανθρώπων.

telegonos
30/09/2018, 13:24
Θα με βάλεις να βάλω κάμερα στο κράνος, και να ποστάρω μετά ντοκουμέντων εσύ

:D

harris_x
30/09/2018, 16:15
Όταν ο άλλος είναι τόσο ευγενικός και σεβαστικός να δω ποιος από την κλίκα των Admins θα πάρει το τσεκούρι και θα κόψει τούτο το νηματάκι

:a014::a014:

Ε καλα... Μπορεί απλά λογω σεβασμού να το συγχωνεύσει :winka: :lol:

harris_x
30/09/2018, 16:16
Θα με βάλεις να βάλω κάμερα στο κράνος, και να ποστάρω μετά ντοκουμέντων εσύ

:D

Εγω ειμαι GDPR sensitive... μη το κανεις, θα σε καταγγείλω :smokin:

bulmont
30/09/2018, 17:01
Εγω ειμαι GDPR sensitive...


Πονάει αυτό;;;;;;;;;

telegonos
30/09/2018, 17:14
Αν κρίνω από τις φάτσες στις παρελάσεις, όχι.

Black Mamba
01/10/2018, 09:00
Αν κρίνω από τις φάτσες στις παρελάσεις, όχι.

:bawl::bawl::bawl:

nikos_abel
01/10/2018, 10:37
Νεοσσέ, σε είδα να δημοσιεύεις και να ανοίγεις διάφορα νήματα με μεγάλη ηρεμία και νηφαλιότητα, δίνοντάς μου αισιοδοξία και ελπίδα.

(και να αναρωτιέμαι αν έχει κλωνοποιηθεί το καλό μέρος της προσωπικότητάς μου και να μην το έχω πάρει χαμπάρι :lol: )

buckley
01/10/2018, 10:40
Νεοσσέ, σε είδα να δημοσιεύεις και να ανοίγεις διάφορα νήματα με μεγάλη ηρεμία και νηφαλιότητα, δίνοντάς μου αισιοδοξία και ελπίδα.

(και να αναρωτιέμαι αν έχει κλωνοποιηθεί το καλό μέρος της προσωπικότητάς μου και να μην το έχω πάρει χαμπάρι :lol: )

Για άλιεν καλά τα λες...

νεοσσός
01/10/2018, 19:49
Νεοσσέ, σε είδα να δημοσιεύεις και να ανοίγεις διάφορα νήματα με μεγάλη ηρεμία και νηφαλιότητα, δίνοντάς μου αισιοδοξία και ελπίδα.

(και να αναρωτιέμαι αν έχει κλωνοποιηθεί το καλό μέρος της προσωπικότητάς μου και να μην το έχω πάρει χαμπάρι :lol: )
Απλά προσπαθώ να αντιμετωπίσω το συγκεκριμένο forum σαν κάτι όμορφο στη ζωή μου, όπως η μοτοσυκλέτα. Προφανώς έχω και άσχημες πτυχές και ενίοτε νεύρα, αλλά ξέρω ότι μερικές φορές είναι στο χέρι μας να επιλέξουμε οπτική γωνία και κυρίως να εστιάσουμε στα όμορφα, απομονώνοντας τα άσχημα γεγονότα.

Συνεχίζω on topic: Σας είδα ρε μάγκες σήμερα το πρωί μέσα στη βροχή να κινείστε απτόητοι και σας ζήλεψα. Άλλοι με σακούλες στα πόδια, άλλοι με αδιάβροχες μπότες, προσεκτικοί, με αργό ρυθμό φτάσατε στη δουλειά σας σαν άνθρωποι. Όχι σαν μερικούς-μερικούς που φάγαμε δύο ώρες για να κάνουμε 20 χιλιόμετρα. Κάποια στιγμή πρέπει το πάρω απόφαση να βρέξω τη μοτοσυκλέτα μου. Μου έλειψε απίστευτα αυτές τις μέρες με τις βροχές.

nikos_abel
01/10/2018, 21:26
Απλά προσπαθώ να αντιμετωπίσω το συγκεκριμένο forum σαν κάτι όμορφο στη ζωή μου, όπως η μοτοσυκλέτα. Προφανώς έχω και άσχημες πτυχές και ενίοτε νεύρα, αλλά ξέρω ότι μερικές φορές είναι στο χέρι μας να επιλέξουμε οπτική γωνία και κυρίως να εστιάσουμε στα όμορφα, απομονώνοντας τα άσχημα γεγονότα.


Έλα τώρα, πάψε σε παρακαλώ, είσαι πολύ καλός για να είσαι αληθινός :lol:

νεοσσός
01/10/2018, 21:44
:lol:

S705
02/10/2018, 04:18
Έλα τώρα, πάψε σε παρακαλώ, είσαι πολύ καλός για να είσαι αληθινός :lol:

Από έφη θωδη?

mike_4
02/10/2018, 06:20
Σε ειδα χθες ταξιτζη στην πηγμενη αλεξανδρας να κλεινεις καθρεφτη για να περασω σε διηθηση.
Σε ειδα και εσενα με το πρασινο βιταρα να κανεις το ιδιο στο φαναρι στο τελος της αλεξανδρας που παει για μεσογειων-γουδι. Σας ευχαριστω και τους δυο!

ptc
02/10/2018, 10:52
Σε ειδα χθες ταξιτζη στην πηγμενη αλεξανδρας να κλεινεις καθρεφτη για να περασω σε διηθηση.
Σε ειδα και εσενα με το πρασινο βιταρα να κανεις το ιδιο στο φαναρι στο τελος της αλεξανδρας που παει για μεσογειων-γουδι. Σας ευχαριστω και τους δυο!

To Vitara ηταν ο νεοσσος που δεν παιρνει τη μηχανη του οταν βρεχει. :D

sniper
02/10/2018, 10:58
Από έφη θωδη?

Μπα, ποδήλατο ο ένας, σκούτερ ο άλλος, πιστεύουν ότι καβαλάνε μηχανή τελικά.

Και τους περνάνε γκομενάκια σαν σταματημένους στην περιφερειακή και δεν τα έχουν κάψει ακόμα.

BLiTzER
02/10/2018, 11:01
Μπα, ποδήλατο ο ένας, σκούτερ ο άλλος, πιστεύουν ότι καβαλάνε μηχανή τελικά.

Και τους περνάνε γκομενάκια σαν σταματημένους στην περιφερειακή και δεν τα έχουν κάψει ακόμα.

Αν χρειάζεσαι μοτοσικλέτα για να μη σε περνάνε γκομενάκια σαν σταματημένο στην περιφερειακή, καλύτερα μείνε με το ποδήλατο. :lol:

νεοσσός
02/10/2018, 11:04
To Vitara ηταν ο νεοσσος που δεν παιρνει τη μηχανη του οταν βρεχει. :D
Και τι σου λέει ότι δεν κάνω περιστασιακά και τον ταξιτζή;

νεοσσός
02/10/2018, 11:10
Η κοπέλα με το μαύρο MT-07 με έχει αδειάσει πολλές φορές στον περιφερειακό. Την περνάω μόνο στην αρχή της Κατεχάκη που έχει μποτιλιάρισμα.

Αν πηγαίνεις με 70 km/h, που είναι το όριο ταχύτητας στον περιφερειακό, σε περνάνε όχι μόνο τα παπάκια, αλλά και τα χηνάκια. Όπως είπε εύστοχα ένας φίλος: "Θα σε λυπηθεί κανένας και θα σταματήσει να σου δώσει λεφτά για βενζίνη." :lol:

sniper
02/10/2018, 11:32
Η κοπέλα με το μαύρο MT-07 με έχει αδειάσει πολλές φορές στον περιφερειακό. Μόνο στην αρχή της Κατεχάκη που έχει μποτιλιάρισμα την περνάω.

Αν πας με 70 km/h, που είναι το όριο ταχύτητας στον περιφερειακό σε περνάνε και τα παπάκια και τα χηνάκια. Όπως λέει κι ένας φίλος: "Θα σε λυπηθεί κανένας και θα σταματήσει να σου δώσει λεφτά για βενζίνη." :lol:

Εν κατακλείδι σε περνάει γκομενάκι. Και το χειρότερο, με ΜΤ07.

νεοσσός
02/10/2018, 12:02
Εν κατακλείδι σε περνάει γκομενάκι. Και το χειρότερο, με ΜΤ07.
Εδώ με περνάνε άλλες με Ninja 300, στο MT-07 θα πτοηθώ;

nikos_abel
02/10/2018, 12:19
Εν κατακλείδι σε περνάει γκομενάκι. Και το χειρότερο, με ΜΤ07.


Εδώ με περνάνε άλλες με Ninja 300, στο MT-07 θα πτοηθώ;

Για αυτό είσαι ψέμα... εγώ θα τον είχα βρίσει ήδη :lol:

andreastwin
02/10/2018, 12:52
εγω τωρα με τη θετικη σκεψη να γραψω για τον πανιβλακα εξω απο το κεντρο υγειας των σπατων, που ειναι στην αριστερη μερια του δρομου να μιλαει στο τηλ. και να πηγαινει στα ισια με το αυτοκινητο που ηταν διπλα του και να μου κλεινει τον δρομο να φυγω.σε κορναρισμα εκανε και νοημα τη θελω. μερσεντες κοκκινο απο αυτα τα κοντα σαν κουτια. πανιβλακα Ε πανιβλακα.

νεοσσός
02/10/2018, 13:00
Γι' αυτού του είδους τα σχόλια και για τα καντήλια έχουμε τα άλλα "Σε είδα...".

νεοσσός
02/10/2018, 13:03
Για αυτό είσαι ψέμα... εγώ θα τον είχα βρίσει ήδη :lol:
Ξεχνάς ότι για να τον βρίσω θα πρέπει πρώτα να τον φθάσω... Γι' αυτό δεν τσακώνομαι με κόσμο. Πού να τους προλάβω με το ποδήλατο; :p

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 16:06
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ειδα σημερα...


Δεν μπορειτε....

νεοσσός
02/10/2018, 19:23
Για λέγε, για λέγε...

teogtp
02/10/2018, 19:43
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ειδα σημερα...


Δεν μπορειτε....

Το βίντεο του Σαμαρά;

Pew
02/10/2018, 20:30
Δεν μπορειτε να φανταστειτε

Δεν μπορειτε....

ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ! :mad:

βόηθα! :D

telegonos
02/10/2018, 20:35
https://www.youtube.com/watch?v=sABkaRJm6tM

devil's animal
02/10/2018, 20:54
Το βίντεο του Σαμαρά;

Το βίντεο που φτιάχτηκε για τον Νίκο από τα yava...:lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 21:00
Θα το πω αυριο...

teogtp
02/10/2018, 21:04
Εγώ αύριο θα λείπω.













:tooth:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 21:25
Εγώ αύριο θα λείπω.













:tooth:

Που θα πας του λογου σου?

νεοσσός
02/10/2018, 21:36
Θα το πω αυριο...
Τη βλέπω τη δουλειά: "Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι είδα χθες."

teogtp
02/10/2018, 21:43
Τη βλέπω τη δουλειά: "Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι είδα χθες."

Θα πήρε το μάτι του κανένα τελικιασμενο vstrom....

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 22:21
Τη βλέπω τη δουλειά: "Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι είδα χθες."

Μου το χαλασες:cry:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 22:23
Θα πήρε το μάτι του κανένα τελικιασμενο vstrom....

Μορε αλλο πραγμα ειδα και εκανα να το πω αλλα μετα σκεφτηκα οτι μπαινει καμια φορα η γυναικα και διαβαζει:bawl:

telegonos
02/10/2018, 22:51
Τι είδες πια, την γιουσέφ να κάνει σούζες χωρίς να φοράει....εξοπλισμό;

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/10/2018, 05:40
ειδα ενα βαρελι που ειχε ενα ΠΑΤΟ απιστευτο:eek:.Το εφερε στο μαγαζι που δουλευω ενας παπαρας που πρεπει να ειχε πολλα λεφτα για να εχει τετοιο βαρελι με τετοιο ΠΑΤΟ.Ο πατος του βαρελιου πρεπει να ητανε ΔΥΟ φορες βαμενος και γυρω στα 1.5 ΜΕΤΡΑ απο τη κορφη του βαρελιου.Ειχε κατι ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ υφασματα απο εξω το βαρελι που στο εσωτερικο του ηξερες τι ειχε μεσα.Απιστευτο σας λεω.Στο σουπερ μαρκετ που δουλευω ο χρονος παγωσε.
Ιφ γιου νοου γατ αι μην;)


Οπος ειπε ο νεοσος εδω βαζουμε τα καλα "σε ειδα" ε?:D

buckley
03/10/2018, 06:11
ειδα ενα βαρελι που ειχε ενα ΠΑΤΟ απιστευτο:eek:.Το εφερε στο μαγαζι που δουλευω ενας παπαρας που πρεπει να ειχε πολλα λεφτα για να εχει τετοιο βαρελι με τετοιο ΠΑΤΟ.Ο πατος του βαρελιου πρεπει να ητανε ΔΥΟ φορες βαμενος και γυρω στα 1.5 ΜΕΤΡΑ απο τη κορφη του βαρελιου.Ειχε κατι ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ υφασματα απο εξω το βαρελι που στο εσωτερικο του ηξερες τι ειχε μεσα.Απιστευτο σας λεω.Στο σουπερ μαρκετ που δουλευω ο χρονος παγωσε.
Ιφ γιου νοου γατ αι μην;)


Οπος ειπε ο νεοσος εδω βαζουμε τα καλα "σε ειδα" ε?:D

καλημέρα

https://www.politeianet.gr/books/9789605372415-almpatis-michalis-apopeira-o-kolos-tis-annas-281710?gclid=EAIaIQobChMIhN2rmLPp3QIVlTbgCh2LRQmREAEYASACEgI09vD_BwE

nikos_abel
03/10/2018, 07:20
...Στο σουπερ μαρκετ που δουλευω ο χρονος παγωσε....


Ευτυχώς υπάρχουν και αυτές οι στιγμές...

yannis24
03/10/2018, 09:16
ειδα ενα βαρελι που ειχε ενα ΠΑΤΟ απιστευτο:eek:.Το εφερε στο μαγαζι που δουλευω ενας παπαρας που πρεπει να ειχε πολλα λεφτα για να εχει τετοιο βαρελι με τετοιο ΠΑΤΟ.Ο πατος του βαρελιου πρεπει να ητανε ΔΥΟ φορες βαμενος και γυρω στα 1.5 ΜΕΤΡΑ απο τη κορφη του βαρελιου.Ειχε κατι ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ υφασματα απο εξω το βαρελι που στο εσωτερικο του ηξερες τι ειχε μεσα.Απιστευτο σας λεω.Στο σουπερ μαρκετ που δουλευω ο χρονος παγωσε.
Ιφ γιου νοου γατ αι μην;)


Οπος ειπε ο νεοσος εδω βαζουμε τα καλα "σε ειδα" ε?:D


Νομίζω, οτι εφόσων ειναι αφικτό, τα φωτογραφικά ντοκουμέντα θα πρέπει να συνοδεύουν τα καλα "σε είδα" ....

:D:D:D:D:D

teogtp
03/10/2018, 09:42
ειδα ενα βαρελι που ειχε ενα ΠΑΤΟ απιστευτο:eek:.Το εφερε στο μαγαζι που δουλευω ενας παπαρας που πρεπει να ειχε πολλα λεφτα για να εχει τετοιο βαρελι με τετοιο ΠΑΤΟ.Ο πατος του βαρελιου πρεπει να ητανε ΔΥΟ φορες βαμενος και γυρω στα 1.5 ΜΕΤΡΑ απο τη κορφη του βαρελιου.Ειχε κατι ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ υφασματα απο εξω το βαρελι που στο εσωτερικο του ηξερες τι ειχε μεσα.Απιστευτο σας λεω.Στο σουπερ μαρκετ που δουλευω ο χρονος παγωσε.
Ιφ γιου νοου γατ αι μην;)


Οπος ειπε ο νεοσος εδω βαζουμε τα καλα "σε ειδα" ε?:D

Αγγίζεις την τελειότητα.... (https://youtu.be/EKRJGcnfWbw)


:p

telegonos
03/10/2018, 10:29
Κάμερες ασφαλείας δεν έχει το κατάστημα; Τίποτα δεν έπιασαν;

Όπως λένε και στην Ήπειρο, Pics or it didn't happen.

nikos_abel
03/10/2018, 10:48
... ειναι αφικτό, τα ....

:D:D:D:D:D

Τώρα "Ε"φικτό εννοούσες, "Σ"φικτό εννοούσες, το "Α" πάντως δίπλα στο "Σ" είναι, όχι στο "Ε"....

νεοσσός
03/10/2018, 10:56
Παιδιά, αν δεν είναι σφικτό, να το βάλει στο άλλο "Σε είδα..." με τη γκρίνια. :p

sniper
03/10/2018, 10:59
Εγω πάντως χθες είδα ένα ποδήλατο στην Κηφισίας, 8.30 το βράδυ, τίγκα στο αμαξι και στις μηχανές.

Στη Κηφισίας. Νύχτα. Με μια πυγολαμπίδα στον κ@λο για φως.

teogtp
03/10/2018, 11:02
Εγω πάντως χθες είδα ένα ποδήλατο στην Κηφισίας, 8.30 το βράδυ, τίγκα στο αμαξι και στις μηχανές.

Στη Κηφισίας. Νύχτα. Με μια πυγολαμπίδα στον κ@λο για φως.

Εδώ είναι το νήμα με τις ζεν καταστάσεις.
:p

νεοσσός
03/10/2018, 11:51
Δες το από άλλη οπτική γωνία. Μπορεί να ξέχασε να γράψει ότι ο ποπός με την πυγολαμπίδα ήταν γυμνασμένος και σφικτός.

sniper
03/10/2018, 11:57
Δες το από άλλη οπτική γωνία. Μπορεί να ξέχασε να γράψει ότι ο ποπός με την πυγολαμπίδα ήταν γυμνασμένος και σφικτός.

Ένα ένα μας τα λες...

Cpt. Haddock
03/10/2018, 12:38
Σε ειδα να σου παιρνει ο γερανος το αυτοκινητο που ειχες παρκαρει παρανομα μπροστα στο σπιτι μου. Κατι τετοιες ομορφες στιγμες δινουν νοημα στη ζωη :blush::pink:

sniper
03/10/2018, 12:58
Σε ειδα να σου παιρνει ο γερανος το αυτοκινητο που ειχες παρκαρει παρανομα μπροστα στο σπιτι μου. Κατι τετοιες ομορφες στιγμες δινουν νοημα στη ζωη :blush::pink:

Στη Γαλλία... πφφφφ φλώροι...

Cpt. Haddock
03/10/2018, 13:04
Στη Γαλλία... πφφφφ φλώροι...

Με το vous και με το votre ρε φιλε...

vaska
03/10/2018, 17:31
Μορε αλλο πραγμα ειδα και εκανα να το πω αλλα μετα σκεφτηκα οτι μπαινει καμια φορα η γυναικα και διαβαζει:bawl:

Κι έχει και πατέρα ξεροκέφαλο. Πρόσεχε μάστορα, πρόσεχε!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/10/2018, 18:02
καλημέρα

https://www.politeianet.gr/books/9789605372415-almpatis-michalis-apopeira-o-kolos-tis-annas-281710?gclid=EAIaIQobChMIhN2rmLPp3QIVlTbgCh2LRQmREAEYASACEgI09vD_BwE

Σε παρακαλω.Με προσβλενεις.Για πιον με περασες???







:p

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/10/2018, 18:03
Κι έχει και πατέρα ξεροκέφαλο. Πρόσεχε μάστορα, πρόσεχε!

Που τον θημηθηκες δαυτον???









:lol:

bulmont
03/10/2018, 19:08
...... Με μια πυγολαμπίδα στον κ@λο για φως.



Γι' αυτό την λέμε και κωλοφωτιά.........

νεοσσός
03/10/2018, 21:49
Γι' αυτό την λέμε και κωλοφωτιά.........
Αν ήταν το φωτάκι ήταν μέσα στον κ@λο, μιλάμε για μπηγωλαμπίδα.


Σε είδα με το 690 Duke στη μεγάλη ανηφόρα της Ηλιούπολης, στην αρχή του περιφερειακού. Μόνο που δεν κατέβασες γόνατο για να περάσεις διαγώνια ανάμεσα στα αμάξια. Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι!

Είπαμε οι τύποι με τα sm και τα Duke, δεν είναι τυχαίοι. Πρέπει να έχεις τελικιασμένο το καγκουρόμετρο για να πάρεις τέτοιο μηχανάκι.

Billymuse
03/10/2018, 22:01
Θα ηθελα να σε δω λαιβ έτσι..

399741

petros1479
04/10/2018, 08:52
[QUOTE=Billymuse;2956680]Θα ηθελα να σε δω λαιβ έτσι..

Ένα χρυσαφικο λείπει από τη φώτο!!! Όπως επίσης είναι αισθητή η απουσία της Πατουλενας με μπαρόκ ολόσωμη!!

νεοσσός
04/10/2018, 21:23
Σας είδα και μάλιστα δύο φορές. Την πρώτη ήσασταν στη Νέα Ερυθραία και τη δεύτερη στην Πεντέλη, λίγο μετά το Διόνυσο, με κατεύθυνση προς Νέα Μάκρη.

Παλαιά BMW με καλάθι. Οδηγός ο πατέρας, στην πίσω θέση η μητέρα, στο καλάθι το κοριτσάκι αγκαλιά με το σκύλο και πίσω σας ακολουθούσε ο υιός με mini moto. Όλοι με κράνος. ΟΚ, εκτός από το σκύλο. Σας θαύμασα και τις δύο μέρες που σας πέτυχα. Μακάρι να μοιραζόμασταν όλοι συχνά τέτοιο ποιοτικό χρόνο με τους δικούς μας ανθρώπους.

buckley
04/10/2018, 21:32
Σας είδα και μάλιστα δύο φορές. Την πρώτη ήσασταν στη Νέα Ερυθραία και τη δεύτερη στην Πεντέλη, λίγο μετά το Διόνυσο, με κατεύθυνση προς Νέα Μάκρη.

Παλαιά BMW με καλάθι. Οδηγός ο πατέρας, στην πίσω θέση η μητέρα, στο καλάθι το κοριτσάκι αγκαλιά με το σκύλο και πίσω σας ακολουθούσε ο υιός με mini moto. Όλοι με κράνος. ΟΚ, εκτός από το σκύλο. Σας θαύμασα και τις δύο μέρες που σας πέτυχα. Μακάρι να μοιραζόμασταν όλοι συχνά τέτοιο ποιοτικό χρόνο με τους δικούς μας ανθρώπους.

Δε μου λες ρε παλικάρι ,είναι σίγουρο ότι δεν ονειρεύεσαι ???

νεοσσός
04/10/2018, 21:36
Αν ονειρευόμουν θα φορούσε και ο σκύλος κράνος (ή θα οδηγούσε αυτός).

slzr
04/10/2018, 21:44
Αν ονειρευόμουν θα φορούσε και ο σκύλος κράνος (ή θα οδηγούσε αυτός).

:bawl:

buckley
04/10/2018, 21:52
Αν ονειρευόμουν θα φορούσε και ο σκύλος κράνος (ή θα οδηγούσε αυτός).

Και είσαι Ελλάδα είπαμε σίγουρα ε ? ή σε λάθος μέρη κινούμαι ή λάθος ώρες ή και τα δύο...

νεοσσός
04/10/2018, 22:05
Στην ίδια χώρα κινούμαστε και πιθανότατα αντιμετωπίζω περισσότερα άσχημα περιστατικά από εσένα τις ώρες αιχμής που τρώω στην κίνηση. Όμως, όπως έγραψα και στην πρώτη ανάρτηση, το παρόν νήμα είναι μία προσπάθεια να εστιάσουμε στα όμορφα και να ξεχάσουμε για λίγο τα άσχημα. Η άλλη όψη του νομίσματος θα μπορούσε να είναι ότι ο τύπος με το καλάθι μας πήγε καροτσάκι όλη τη διαδρομή, του κορνάρισα επίμονα, κατέβηκε κάτω, αρπαχτήκαμε και με δάγκωσε ο σκύλος του. :p

νεοσσός
07/10/2018, 13:18
Είμαι τώρα με το ποδήλατο κοντά στο Κρυονέρι και επιστρέφω προς το σπίτι. Ωραία μέρα, ο κόσμος έχει βγει να χαρεί τον καιρό με τις μοτοσυκλέτες του και χαζεύω όσες περνάνε. Είδα δύο τύπους με BMW K1300R και K1300S (μπορεί να ήταν και 1200 δεν προλαβαίνω να τα ξεχωρίσω εν κινήσει) και τους χάρηκα. Με το ποδήλατο όμως είναι πάντα καλύτερα, οπότε παρατηρώ μεν τις μοτοσυκλέτες που βλέπω, αλλά δε με απασχολούν ιδιαίτερα εκείνη τη στιγμή.

Το μυαλό όμως κάνει τα δικά του όνειρα και μετά από λίγο με πιάνω να σκέφτομαι το CB1000R που είναι ο πρώτος έρωτας και κυρίως το MT-09 SP. Μέχρι σκέφτομαι τι extra θα ήθελα να του φορτώσω. Ε ρε φίλε, εκείνη τη στιγμή περνάς καμαρωτός με το MT-09 SP από το αντίθετο ρεύμα και ίσα προλαβαίνω να το κοιτάξω. Ένα ρίγος με διαπέρασε και ένας δυνατός πόθος με κυρίευσε. Να το χαίρεσαι φίλε!

karellen
07/10/2018, 19:53
Σε είδα φιγουρίνι

399907

399908

399909

νεοσσός
07/10/2018, 21:13
Σε είδα κοπελιά να με περνάς με το MT-07 σου στην Κατεχάκη. Θα πήγαινα με καμιά 70άρα, εσύ με καμιά 120άρα. Σε χάρηκα που την πλάγιαζες στις στροφές του περιφερειακού, αλλά πού να σε φθάσω;

Σε ξαναείδα στην Νέα Ερυθραία να χάνεσαι μέσα στα αμάξια. Εκεί θα σε έφθανα χαλαρά με τη μοτοσυκλέτα, αλλά έλα που ήμανε με το ποδήλατο...
Σε ματαείδα καβάλα στο σταθμευμένο μαύρο MT-07 στο Μαρούσι. Αλλά πώς να σου πω να το χαίρεσαι, αφού ήμουν ...στο λεωφορείο. :lol:

νεοσσός
09/10/2018, 12:08
Σε είδα στον καθρέφτη να κορνάρεις και να ρίχνεις ξερογκαζιές για να κάνει στην άκρη ο παππούς με το scooter που ήταν μπροστά μου. Προσωπικά δεν πιέζω κανένα, σέβομαι το ρυθμό του, ακόμα κι αν με πάει καροτσάκι σε όλη την Κηφισίας.

Όταν βρέθηκε χώρος και τον πέρασα, σύνεχισες να γκαζώνεις για να σου κάνουν χώρο τα αμάξια καθότι κολλούσες με το V-Strom και για να διώξεις τις αργές μοτοσυκλέτες από μπροστά μου. Οι άλλοι άκουγαν τις ξερογκαζιές κι έκαναν στην άκρη, οπότε η λεωφόρος βγήκε αέρα. Νόμιζα ότι είχα συνοδεία περιπολικού να μου ανοίγει δρόμο. Κάγκουρας μεν, μας βόλεψες δε. :lol:

buckley
09/10/2018, 12:46
Σας είδα προ 5λέπτου πυροσβέστες Ηρακλείου και Ελ Αλαμέιν να προσπαθείτε να εντοπίσετε το γατί που είχε κρυφτεί τρομοκρατημένο και μάλλον εγκλωβιστεί κάπου στο πίσω άξονα στο κάμπριο bmw.Εύγε και στον ιδιοκτήτη που δεν το γραψε στα @ρχίδια του και μάλλον θα φάει τη μισή μέρα του εκεί...

karellen
10/10/2018, 12:37
Σε είδα όπως περίμενες στην ουρά να χτυπάει το κινητό σου 'άκουσααα πως όταν πίνεις αναφέρεις τ όνομάααα μουυ'
Μέχρι να το βγάλεις από την τσέπη-να ξεκουμπώσεις τη θήκη-να φορέσεις τα γυαλιά να δεις ποιος σε παίρνει τρομάρα σου- όλη η τράπεζα το είχε ρίξει στη ζεμπεκιά και ο διευθυντά έβανε τα ουίσκια! :bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
10/10/2018, 13:54
Σε είδα όπως περίμενες στην ουρά να χτυπάει το κινητό σου 'άκουσααα πως όταν πίνεις αναφέρεις τ όνομάααα μουυ'
Μέχρι να το βγάλεις από την τσέπη-να ξεκουμπώσεις τη θήκη-να φορέσεις τα γυαλιά να δεις ποιος σε παίρνει τρομάρα σου- όλη η τράπεζα το είχε ρίξει στη ζεμπεκιά και ο διευθυντά έβανε τα ουίσκια! :bawl:

Εδω ειναι το σε ειδα 0%.Εχεις μπερδευτει λιγουλακι:lol:

Panos76
10/10/2018, 14:20
Εδω ειναι το σε ειδα 0%.Εχεις μπερδευτει λιγουλακι:lol:

0% toxic free είναι! Μια εικόνα του μεσήλικα - παράγοντα (https://www.youtube.com/watch?v=8saMzMeUoI0&feature=youtu.be)της Ελληνικής επαρχίας που θα εκλείψει.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
10/10/2018, 16:19
0% toxic free είναι! Μια εικόνα του μεσήλικα - παράγοντα (https://www.youtube.com/watch?v=8saMzMeUoI0&feature=youtu.be)της Ελληνικής επαρχίας που θα εκλείψει.
πος λεγετε ρε πανο αυτη η ταινεια.Κολισα...

taisteal
10/10/2018, 16:20
πος λεγετε ρε πανο αυτη η ταινεια.Κολισα...

Όλα είναι δρόμος.

S705
10/10/2018, 16:38
Όλα είναι δρόμος.

Βιετνάμ λέγετε. Όλα είναι δρόμος λέγετε η τριλογία

telegonos
10/10/2018, 16:41
Τριλογία είναι όταν έχεις 3 ταινίες ή 3 βιβλία κ.ο.κ.

Εδώ είναι ΜΙΑ ταινία, σπονδυλωτή, με ΤΡΕΙΣ ιστορίες.

Η ταινία λέγεται ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ, η ιστορία λέγεται ΒΙΕΤΝΑΜ.

taisteal
10/10/2018, 16:42
Τριλογία είναι όταν έχεις 3 ταινίες ή 3 βιβλία κ.ο.κ.

Εδώ είναι ΜΙΑ ταινία, σπονδυλωτή, με ΤΡΕΙΣ ιστορίες.

Η ταινία λέγεται ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ, η ιστορία λέγεται ΒΙΕΤΝΑΜ.


Πιο γρήγορος.

:beer:

S705
10/10/2018, 18:15
Τριλογία είναι όταν έχεις 3 ταινίες ή 3 βιβλία κ.ο.κ.

Εδώ είναι ΜΙΑ ταινία, σπονδυλωτή, με ΤΡΕΙΣ ιστορίες.

Η ταινία λέγεται ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ, η ιστορία λέγεται ΒΙΕΤΝΑΜ.



Άρα είναι λάθος εξ αρχής η ερώτηση ….

Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
πος λεγετε ρε πανο αυτη η ταινεια.Κολισα...


εγώ το λέω τριλογία εσύ σπονδυλωτή ταινία….. :wave2::wave2::wave2:

telegonos
10/10/2018, 18:24
Βρε δεν πα να το πεις και κουετζαλκοάτλους; Το σωστό, να μην γράφουμε σαν τον νεοέλληνα Φατσέα ποιό είναι...

Panos76
10/10/2018, 18:25
Σε είδα παπασουζα να μας κάνεις πτανα πάλι. :bawl:

νεοσσός
10/10/2018, 20:26
Σε είδα παπασουζα να μας κάνεις πτανα πάλι. :bawl:
:lol:
Βέβαια εσύ έδωσες την αφορμή. :p

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
10/10/2018, 21:48
:lol:
Βέβαια εσύ έδωσες την αφορμή. :p

Ειδες.Ολο τετοια κανει.Πεταει το μπαλακι και μετα βγαζει την ουριτσα του απεξω...:lol:

macdeath_s
10/10/2018, 22:28
Θα μου στείλει κάποιος pm όταν αρχίσουμε τα καντήλια και εδώ ? :p

Σε είδα να παραδίδεις πνεύμα και ας ήταν οι χρόνοι σκατά. :confused:

400080

kachius
11/10/2018, 08:59
Σε βλέπω (σχεδόν) κάθε πρωί με το ΜΖ να πηγαίνεις προς Πεντέλης.
Ωραίο το έχεις :)

νεοσσός
15/10/2018, 19:41
Δε σε είδα, αλλά με είδες εσύ με το SUV.

Έτρεχα στα σκοτεινά σοκάκια, σε στενό σημείο που δε χωρούσε δρομέας και αμάξι παράλληλα. Είδα τα φώτα σου, έκοψες ρυθμό και περίμενες να περάσω όλα τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα, ώστε να κάνω δεξιά και να χωρέσεις. Επιτάχυνα όσο μπορούσα για να μην περιμένεις πολύ, είχα τρέξει άλλωστε 11 χιλιόμετρα και δεν ήμουν για sprint. Σε χαιρέτισα, χωρίς να σε κοιτάξω, ο δρόμος ήταν πολύ σκοτεινός για να πάρω το βλέμμα μου από αυτόν. Ανταπέδωσες το χαιρετισμό με ελαφρά κόρνα. Ένα ακόμη χαμόγελο προστέθηκε στη νυχτερινή προπόνηση. :)

νεοσσός
19/10/2018, 19:01
Σε είδα με το αστραφτερό μπλε-άσπρο Suzuki Gladius. Πήγαμε παρέα πάνω από 10 χιλιόμετρα. Πολύ όμορφο και καλογυαλισμένο! Να το χαίρεσαι!

Κάπου πιο πίσω ήσουν κι εσύ με το Z750, χωρίς πινακίδα και με εξάτμιση ...αεροπορικού τύπου. Νόμιζα ότι με ακολουθούσε αεροπλάνο με τουρμπίνα, έτοιμο να απογειωθεί. Ειδικά στις σήραγγες που γκάζωνες εσκεμμένα, έκαναν όλοι στην άκρη για να απογειωθείς.

νεοσσός
24/10/2018, 09:12
Σε είδα στη διασταύρωση της Κατεχάκη με τη Μεσογείων. Εκεί που ο τροχονόμος κλείνει 6 λεπτά το φανάρι και παρατασσόμαστε ορδές μοτοσυκλετιστών μπροστά από τα αμάξια μέχρι να μας δώσει σήμα εκκίνησης. Ξεκράνωτος συνεπιβάτης σε scooter, να γελάς με τους κάγκουρες γύρω σου που έριχναν ξετογκαζιές σαν να ήμασταν σε εκκίνηση moto gp, μπας και δώσει σήμα ο τροχονόμος μία ώρα αρχύτερα.

Χαμογέλασα κι εγώ, διότι ξέρω ότι κάπως έτσι σου μπαίνει το μικρόβιο του μοτοσυκλετιστή. Έμαθες ότι πάνω στη μοτοσυκλέτα περνάμε ωραία!

kordix
24/10/2018, 09:53
Σε είδα γείτονα με το σκυλάκι σου να αφοδεύει εξω απο την πόρτα του σπιτιού μου 6 το πρωί. Μάλλον σε αιφνιδίασα γιατί αφού μάζεψες τα σκ.. εεεε τα κόπρανα του ζωντανού, το κόψατε και οι δυό τρεχάλα :lol:

nikos_abel
24/10/2018, 10:22
Προχτές στο "τροχονόμο" Χαλανδρίου με Παπανικολή, είχες κάτσει με το Ford σου λίγο στραβά και σε συνδυασμό με το φαρδύ φορτηγάκι
που ήταν δίπλα σου δεν μπορούσα να "διηθήσω" για να φτάσω μπροστά στο φανάρι.
Δεδομένου ότι με πάθημα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116153) έχω μάθει ότι καλό είναι να περιμένω σε τέτοιες περιπτώσεις, κάθησα στα αυγά μου και ούτε καν φώτα
δεν αναβόσβησα.
Εσύ όμως όχι μόνο ταλαιπωρήθηκες και στριμώχτηκες για να κάνεις στην άκρη να με αφήσεις, παρόλα τα νοήματα που σου έκανα
πως "δε πειράζει, άστο", αλλά και βγήκες ο μισός από το παράθυρο να μου απολογηθείς, γιατί και εσύ "έχεις μηχανή* και καταλαβαίνεις".




*ευχαριστώ που εμμέσως μου βάφτισες το σκούτερ μηχανή :lol:

teogtp
24/10/2018, 10:50
Προχτές στο "τροχονόμο" Χαλανδρίου με Παπανικολή, είχες κάτσει με το Ford σου λίγο στραβά και σε συνδυασμό με το φαρδύ φορτηγάκι
που ήταν δίπλα σου δεν μπορούσα να "διηθήσω" για να φτάσω μπροστά στο φανάρι.
Δεδομένου ότι με πάθημα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=116153) έχω μάθει ότι καλό είναι να περιμένω σε τέτοιες περιπτώσεις, κάθησα στα αυγά μου και ούτε καν φώτα
δεν αναβόσβησα.
Εσύ όμως όχι μόνο ταλαιπωρήθηκες και στριμώχτηκες για να κάνεις στην άκρη να με αφήσεις, παρόλα τα νοήματα που σου έκανα
πως "δε πειράζει, άστο", αλλά και βγήκες ο μισός από το παράθυρο να μου απολογηθείς, γιατί και εσύ "έχεις μηχανή* και καταλαβαίνεις".




*ευχαριστώ που εμμέσως μου βάφτισες το σκούτερ μηχανή :lol:

Και εσύ το πήρες της μετρητής και έβγαλες την αγγελία για το μηχανάκι;
:p