PDA

View Full Version : σιγα μην ειναι τα σημερινα ομορφοτερα



panavour
30/09/2018, 09:17
https://www.youtube.com/watch?v=xaeUy4YzcX4

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/09/2018, 10:38
Πανεμορφο.Μπραβο στο μερακλη που το ανακατασκευασε...

ggs
30/09/2018, 11:06
Μπράβο για το μεράκι του ανακατασκευαστη, αλλά υπάρχουν και υπήρχαν πολύ ομορφότερα απ' αυτό.
Πολλά παλιά μηχανάκια είναι όμορφα αλλά δεν σημαίνει ότι κάθε παλιό μηχανάκι είναι αυτομάτως όμορφο.

devil's animal
30/09/2018, 11:12
εμενα πειραζει που δεν μ'αρεσει καθολου??:yuck:

panavour
30/09/2018, 11:27
εμενα πειραζει που δεν μ'αρεσει καθολου??:yuck:

οχι βεβαιως βεβαιως,αν και κατι μου λεει οτι γενικως δεν σ αρεσουν τα πριν το 2000 μηχανακια

antonis22260
30/09/2018, 11:36
Ομορφο, κουκλί... εποχές πιο ακατέργαστες....

devil's animal
30/09/2018, 11:38
οχι βεβαιως βεβαιως,αν και κατι μου λεει οτι γενικως δεν σ αρεσουν τα πριν το 2000 μηχανακια


αν εξαιρεσεις καποια ιταλικα (κυριως) π.χ. ducati 916, η αληθεια ειναι αυτη....

νεοσσός
30/09/2018, 11:55
Πολύ περιποιημένο το συγκεκριμένο. Πάντως θα συμφωνήσω με τον από πάνω ότι δε μου αρέσουν οι περισσότερες μοτοσυκλέτες που είναι πάνω από 20 ετών. Μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν ασχολούμουν τότε με αυτές και δεν είχε διαμορφωθεί η αισθητική μου στα πρότυπα της εποχής. Σε αντίθεση με τους περισσότερους γνωστούς μου, βλέπω στρογγυλό χρωμιωμένο φανάρι και δε μου αρέσει. Υπάρχουν φυσικά εξαιρέσεις, αλλά είναι λίγες.

Από τις παλαιές, μου αρέσει πάρα πολύ το DT200, διότι ο ήχος του μου φέρνει αναμνήσεις παιδικών χρόνων. Κάποια περίοδο σκεφτόμουν να το πάρω, έτσι για να το ακούω και να γυρνάω στο ωραιοποιημένο παρελθόν. Ακούω βέβαια ότι και σε καλή κατάσταση να το βρεις, θα τρέχεις συνέχεια στα συνεργεία με τα προβλήματα που θα βγάζει στα ηλεκτρικά. Μετά από 5 λεπτά μανιβελιάς, έρχεται η πανδιασία ήχων. (https://www.youtube.com/watch?v=iTGVvf03Dys)

katsar
30/09/2018, 13:07
DT 200 ήταν η πρώτη μεγάλη μοτοσυκλέτα που είχε ο αδερφός μου εκεί τέλος 90's και την οδηγούσα και εγώ πολύ συχνά, μοντέλο 89-90 κάπου εκεί το κλασσικό κιτρινόμαυρο.Απολαυστικότατο,κάτι είχε πειράξει και το ypvs με τις ντίζες και δούλευε από χαμηλά.Τι μου θύμησες...Λαδίλα και σούζες,τα καημένα τα ΧΤακια τα ξακόσια έβλεπαν μόνο καπνό :p

νεοσσός
30/09/2018, 13:17
Δεν έχω οδηγήσει το Yamaha DT200. Έτυχε πριν από δύο χρόνια να πιάσω κουβέντα με μία φίλη που οδηγούσε τέτοιο και δήλωνε ενθουσιασμένη με το πόσο καλή επιτάχυνση είχε. Δεν το ήξερα, αλλά όταν επέστρεψα στο σπίτι έψαξα γι' αυτό. Ο ήχος του έχει χαραχτεί στις αναμνήσεις των παιδικών μου χρόνων. Τα video στο YouTube με πήγαν πίσω πολλά χρόνια και αμέσως ένιωσα ότι το θέλω. Αν ήταν αξιόπιστο και είχε και ABS, ίσως το έπαιρνα. Περισσότερο μου αρέσει το motard σε μπλε χρώμα.

Μετά από αυτό, αλλά και 15 χρόνια πιο καινούριο, μου αρέσει το Suzuki DRZ 400 SM. Σκεφτόμουν σοβαρά να το αγοράσω, αλλά κόλλησα πάλι στο θέμα του ABS. Το πήρε πρόσφατα ένας φίλος κι έχει ένα ήχο θεϊκό. Διαφορετικό από το δίχρονο DT200, αλλά κι αυτός σε εξιτάρει.

MG-KTiNoS
30/09/2018, 13:31
https://www.youtube.com/watch?v=xaeUy4YzcX4

Το μηχανάκι είναι του 84.
Θυμάται κανείς τι μηχανάκια έβγαιναν τότε?
Ήταν η εποχή του πιο καλού ΧΤ που είχε βγει ποτέ πχ !
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xt600%2084.htm

Το γκούτσι δηλαδή ήταν κακάσχημο (σε σχέση) και τότε και κανένας στην Ελλάδα δεν κουβέντιαζε σοβαρά για αυτό το μοντέλο.
Νομίζω ότι πούλησε…2 πάντως
Το κακό όμως δεν ήταν αυτό, ήταν μαζί με τα 350 κ. εκ είχε και 350 000 προβλήματα.
Είχα την ατυχία να αποκτήσω ένα γκούτσι της εποχής εκείνης και κάτι ξέρω.
Ευτυχώς το πούλησα σύντομα και τώρα αράζει σ ένα γκαράζ συλλέκτη, απ όσο ξέρω, ο οποίος θέλει να το ξανακάνει μαμά.
(Χωρίς να έχει αναρωτηθεί ποτέ γιατί κάποιος μπήκε στον κόπο ν αλλάξει όλα τα ηλεκτρικά και τα 2 καρμπιρατέρ)


Τσάμπα συμβουλή
-Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε με κανένα γκούτσι πλην του Λεμανς-
ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ

buckley
30/09/2018, 13:35
https://www.youtube.com/watch?v=xaeUy4YzcX4

Κυρ Παναή εσύ τώρα με το sf1 στο άβαταρ, έβαλες το v35 tt για όμορφο ?
Όχι τίποτα άλλο δίνεις τροφή και στους άσχετους νεολαίους...
Μαεστράκο τσάμπα το νικνέημ σου ,δεν ισχύει αυτό που λες για τα γκούτσι ρε.

panavour
30/09/2018, 13:47
αν εξαιρεσεις καποια ιταλικα (κυριως) π.χ. ducati 916, η αληθεια ειναι αυτη....

λογικον εχουμε 22 χρονια διαφορα

alexis72
30/09/2018, 13:52
Πολύ περιποιημένο το συγκεκριμένο. Πάντως θα συμφωνήσω με τον από πάνω ότι δε μου αρέσουν οι περισσότερες μοτοσυκλέτες που είναι πάνω από 20 ετών. Μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν ασχολούμουν τότε με αυτές και δεν είχε διαμορφωθεί η αισθητική μου στα πρότυπα της εποχής. Σε αντίθεση με τους περισσότερους γνωστούς μου, βλέπω στρογγυλό χρωμιωμένο φανάρι και δε μου αρέσει. Υπάρχουν φυσικά εξαιρέσεις, αλλά είναι λίγες.

Από τις παλαιές, μου αρέσει πάρα πολύ το DT200, διότι ο ήχος του μου φέρνει αναμνήσεις παιδικών χρόνων. Κάποια περίοδο σκεφτόμουν να το πάρω, έτσι για να το ακούω και να γυρνάω στο ωραιοποιημένο παρελθόν. Ακούω βέβαια ότι και σε καλή κατάσταση να το βρεις, θα τρέχεις συνέχεια στα συνεργεία με τα προβλήματα που θα βγάζει στα ηλεκτρικά. Μετά από 5 λεπτά μανιβελιάς, έρχεται η πανδιασία ήχων. (https://www.youtube.com/watch?v=iTGVvf03Dys)
για 15 χρόνια ειχα το kawasaki kmx 200 σε πράσινο χρώμα και το κυκλοφορούσα 6 χρόνια στην αθηνα (και 9 χρόνια στο χωριό χριστουγεννα-πασχα-καλοκαιρι - το ειχα αγοράσει μετ/νο σε πολύ καλή κατασταση ) πάντα επαιρνε μπροστά με την πρώτη μανιβελιά το πολύ με την δευτερη (ειτε ηταν καλοκαίρι - χειμώνας - ζεστό η κρύο το μοτέρ ) ποτέ δεν μου ειχε τύχει για τρίτη η τέταρτη μανιβελιά ,αυτο εδώ το dt μάλλον θα ειναι απ τα lidl...ακου 5 λεπτά για να πάρει μπροστά ???

MG-KTiNoS
30/09/2018, 14:07
Μαεστράκο τσάμπα το νικνέημ σου ,δεν ισχύει αυτό που λες για τα γκούτσι ρε.

399652

Η ζωή είναι σαν το φροντιστήριο πληρώνεις και μαθαίνεις

BLiTzER
30/09/2018, 14:15
Ούτε για σκραπ.

buckley
30/09/2018, 14:18
Ούτε για σκραπ.

Παναβούρ τα βλέπεις τι σου λεγα για τους νεολαίους :cry:
ΥΓ Ρε MG για το χάλι της φωτό φταίει μόνο η Γκούτσι ρε πιστεύεις ???

MG-KTiNoS
30/09/2018, 14:44
Παναβούρ τα βλέπεις τι σου λεγα για τους νεολαίους :cry:
ΥΓ Ρε MG για το χάλι της φωτό φταίει μόνο η Γκούτσι ρε πιστεύεις ???

Δεν το πιστεύω το ξέρω.
Οι 4V κεφαλές είχαν όλες πρόβλημα και είναι γνωστό. Βγαίνουν κιτ άλλωστε για την βελτίωση.
Αλλά όπως είπα παραπάνω… Πληρώνεις και μαθαίνεις.
Θα μου πεις άλλοι πληρώνουν να τους δέρνουν.
Οκ κατανοητό αλλά εγώ με όλα αυτά τα ρδέλα έκλεισα και η άποψη μου είναι…
-Μακριά ότι κι αν σας λένε
Από εκεί και μετά ο καθένας είναι ελεύθερος να μαθητεύσει όπου νομίζει
πληρώνοντας φυσικά τα δίδακτρα.
:cool:

bulmont
30/09/2018, 15:00
399652

Η ζωή είναι σαν το φροντιστήριο πληρώνεις και μαθαίνεις



Eίσαι 'σύ σιδεροφάγος και σου φταίει η Μοτοσκούζει ρε;;;;;;;;;;;

bulmont
30/09/2018, 15:02
Ούτε για σκραπ.



Νεαρέ μου, έχει καλή τιμή το σκραπ το συγκεκριμένο, στα παλιατζήδικα...................

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/09/2018, 17:47
Ούτε για σκραπ.

Ειμουνα σιγουρος οτι θα επερνες μερος...:lol:

buckley
30/09/2018, 18:05
Ειμουνα σιγουρος οτι θα επερνες μερος...:lol:

Η άλλη η κφλ δεν ξέρω τι έγινε ?
Ποια κφλ ? ξέρει ο Μπλιτς...

BLiTzER
30/09/2018, 18:17
Ειμουνα σιγουρος οτι θα επερνες μερος...:lol:

Ε μα τι να κάνω... εκτός του ότι είναι τρομακτικά κακάσχημο - καλύτερα μηχανάκια σχεδίαζα στο νηπιαγωγείο -, πού πας, ρε Καραμήτρο, με άξονα και τέτοιο μοτέρ σε μηχανάκι αυτής της κατηγορίας; Όπως το είπα, δε θα έμπαινα καν στον κόπο να πάω μέχρι τον κάδο.

ΥΓ. Αυτή την εξάτμιση την κατασκεύασαν 9χρονα, τυφλά, παραπληγικά Κινεζάκια, με κολλητήρι ηλεκτρολόγου;

buckley
30/09/2018, 18:30
Ε μα τι να κάνω... εκτός του ότι είναι τρομακτικά κακάσχημο - καλύτερα μηχανάκια σχεδίαζα στο νηπιαγωγείο -, πού πας, ρε Καραμήτρο, με άξονα και τέτοιο μοτέρ σε μηχανάκι αυτής της κατηγορίας; Όπως το είπα, δε θα έμπαινα καν στον κόπο να πάω μέχρι τον κάδο.

ΥΓ. Αυτή την εξάτμιση την κατασκεύασαν 9χρονα, τυφλά, παραπληγικά Κινεζάκια, με κολλητήρι ηλεκτρολόγου;

Δε με λες ,άντεξες να δεις όλο το βίντεο ?
Αυτός ο παναβούρ εξελίσσεται σε μεγάλο τρολλάκι πάντως :bawl:
ΥΓ αλήθεια τι έχει γίνει ο Ντα βίντσι δεν πιστεύω να τον πήρε κανάς χείμαρρος :cry:

bulmont
30/09/2018, 18:57
Δε με λες ,άντεξες να δεις όλο το βίντεο ?.....


Εγώ πάντως το είδα όλο. Μέχρι εκεί που γκάζωσε και σήκωσε ίσαμε και 2.000 σ.α.λ. ........

bulmont
30/09/2018, 19:00
ΥΓ. Αυτή την εξάτμιση την κατασκεύασαν 9χρονα, τυφλά, παραπληγικά Κινεζάκια, με κολλητήρι ηλεκτρολόγου;


Εισαι ανάλγητος ρατσιστής μπουρζουάς..................:bawl::bawl:

buckley
30/09/2018, 19:09
Εισαι ανάλγητος ρατσιστής μπουρζουάς..................:bawl::bawl:

Βλέπω επίσης ότι εδώ και κάποιο καιρό έχει αναπτύξει και ένα μίσος για τα δίκυκλα :p:bawl::look:

BLiTzER
30/09/2018, 19:17
Μπα, αποσπάσματα είδα, δε χαλάω τα μάτια μου. :smokin:

panavour
30/09/2018, 19:19
Αλλος ενας ερωτας εποχης μου
https://www.youtube.com/watch?v=CSoCYQSMKew

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/09/2018, 19:34
Βλέπω επίσης ότι εδώ και κάποιο καιρό έχει αναπτύξει και ένα μίσος για τα δίκυκλα :p:bawl::look:

Μετα το μτ το χαααοος.Το τιποτα.

buckley
30/09/2018, 19:35
Αλλος ενας ερωτας εποχης μου
https://www.youtube.com/watch?v=CSoCYQSMKew

Kanguro και κάγκουρας ,να κλάψω ή να γελάσω δεν ξέρω...

panavour
30/09/2018, 19:49
Και τελευταιο για σημερα αυτο.Με καλυτερο κρατημα απο πααααραααα πολλα street της εποχης.Κλαψαν πολλοι με μαυρο δακρυ να το φτασουν σε ορεινο στροφιλικι,ειτε σε παρνηθα ειτε στις κεραιες του υμηττου.
https://www.youtube.com/watch?v=h1aaB_QnNPs

MG-KTiNoS
30/09/2018, 19:52
Και τελευταιο για σημερα αυτο.Με καλυτερο κρατημα απο πααααραααα πολλα street της εποχης.Κλαψαν πολλοι με μαυρο δακρυ να το φτασουν σε ορεινο στροφιλικι,ειτε σε παρνηθα ειτε στις κεραιες του υμηττου.
https://www.youtube.com/watch?v=h1aaB_QnNPs

Κοίτα για να μην κουράζεσαι το μόνο καλό μηχανάκι που έβγαλαν οι Ιταλοί
τω καιρώ εκείνω
ήταν αυτό. (89)
399654

panavour
30/09/2018, 19:54
Κοίτα για να μην κουράζεσαι το μόνο καλό μηχανάκι που έβγαλαν οι Ιταλοί
τω καιρώ εκείνω
ήταν αυτό. (89)
399654

και αυτο καλο και μου αρεσε πολυ αλλα πιο μετα

devil's animal
30/09/2018, 19:55
πως την παταω ετσι καθε φορα??:a018::a018:
οσο ανοιγω τα λινκ που βαζετε, το youtube "νομιζει" οτι μου αρεσουν και μου προτεινει αντιστοιχες αηδιες στα δεξια...:p

Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
:evil:

buckley
30/09/2018, 20:12
πως την παταω ετσι καθε φορα??:a018::a018:
οσο ανοιγω τα λινκ που βαζετε, το youtube "νομιζει" οτι μου αρεσουν και μου προτεινει αντιστοιχες αηδιες στα δεξια...:p

Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
:evil:

Τι μλκ είσαι ρε .Δε φταις εσύ όμως ,τα άλλα τα γεροτρόλια φταίνε ο ένας κόβει ο άλλος ράβει...

bulmont
30/09/2018, 20:27
Τι μλκ είσαι ρε .Δε φταις εσύ όμως ,τα άλλα τα γεροτρόλια φταίνε ο ένας κόβει ο άλλος ράβει...

κρύβε λόγια μωρή μπαμπόγρια........

buckley
30/09/2018, 20:42
κρύβε λόγια μωρή μπαμπόγρια........

Φυσικά και δεν εννοούσα εσένα ,είναι εμφανέστατη η ανωριμότητά σου :bawl:

νεοσσός
30/09/2018, 21:47
Καγκουρό το ένα, καμήλα το άλλο. Αυτός ο Morini έδινε ονόματα ζώων στα μοτοσακό του;

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/09/2018, 22:11
πως την παταω ετσι καθε φορα??:a018::a018:
οσο ανοιγω τα λινκ που βαζετε, το youtube "νομιζει" οτι μου αρεσουν και μου προτεινει αντιστοιχες αηδιες στα δεξια...:p

Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
Δεν θα ξανανοιξω link που βαζει ρετρολαγνος απο το moto.gr...
:evil:

Καθοσουν και τα εγραφες ενα ενα ο λα αυτα η πατουσες αντιγραφη επικοληση?

maniatiakos
30/09/2018, 22:19
Είχα την ατυχία να αποκτήσω ένα γκούτσι της εποχής εκείνης και κάτι ξέρω.
Ευτυχώς το πούλησα σύντομα και τώρα αράζει σ ένα γκαράζ συλλέκτη, απ όσο ξέρω, ο οποίος θέλει να το ξανακάνει μαμά.
(Χωρίς να έχει αναρωτηθεί ποτέ γιατί κάποιος μπήκε στον κόπο ν αλλάξει όλα τα ηλεκτρικά και τα 2 καρμπιρατέρ)


Τσάμπα συμβουλή
-Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε με κανένα γκούτσι πλην του Λεμανς-
ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ

Nομίζω ότι υπερβάλλεις για τα guzzi της εποχής ότι ήταν μπουρδέλα..
Διαβάζοντας βέβαια παρακάτω ό,τι είχες 4V κεφαλές καταλήγω ότι θα 'χες κανά lario, που είχαν θέματα όντως με τις κεφαλές.
Θέλω όμως να μου πεις μια ειλικρινή απάντηση: του πιες το αίμα ή όχι και είχες το αποτέλεσμα αυτό?

Κατά τ' άλλα θα συμφωνήσω για τα λεμανς 850-1000 αλλά και τα v35-50 imola, monza κτλ όσο και τα v65 2V, V7 μια χαρά μηχανάκια ήταν. Και πολύ πιο αξιόπιστα από τα ducati της εποχής με εξαίρεση τα πάνταχ.

Σε μηχανάκια 30 ετών με τους άθλιους μάστορες της εποχής, συνήθως χρειάζεται να πληρώσεις πολλά λεφτά για να φέρεις σε λογαριασμό μηχανάκια σχεδόν 40 ετών.

BLiTzER
30/09/2018, 22:56
Και πολύ πιο αξιόπιστα από τα ducati της εποχής [...]

Ε τότε μάλιστα!

:lol: :lol:

buckley
30/09/2018, 23:01
Ε τότε μάλιστα!

:lol: :lol:

Μη μιλάς εσύ ρε βρέφος ,εσύ τότε δεν ήσουν ακόμα ούτε στα σχέδια...

BLiTzER
01/10/2018, 01:46
Τα κρακακρούκα και οι κηλίδες των ντουκάτι είναι διαχρονικά.

toyar
01/10/2018, 05:48
600αρι V η Honda πριν 35 χρονια το βλεπουμε διπλα μας στο δρομο ακομα με μυρια χλμ και το κοροιδευουμε
500αρι V κατι αρχαιοι εξαφανισμενοι ιταλοι που κυκλοφορησε για 6 μηνες το κοιταμε σε φωτο (γιατι μονο εκει υπαρχει) και κανουμε ωωωωωωωω
ωραια μηχανολογικα κριτηρια:p

devil's animal
01/10/2018, 08:24
Καθοσουν και τα εγραφες ενα ενα ο λα αυτα η πατουσες αντιγραφη επικοληση?

1-3-6...;)


edit: o τιτλος λεει για τα ομορφοτερα...οχι για τα πιο αξιοπιστα...αυτο νομιζω εχει λυθει εδω και καποια χρονια..ή και δεκαετιες (αναλογως ηλικιας) μπακλη για σενα δουλευω ρε...:lol:

αλλα οπως και να το κανουμε αυτα που ποσταρετε, ανεξαρτητως αξιοπιστιας ή οχι (που ειναι βαρβατο ΟΧΙ), ειναι και αδιαφορα σχεδιαστικα...

buckley
01/10/2018, 08:35
1-3-6...;)


edit: o τιτλος λεει για τα ομορφοτερα...οχι για τα πιο αξιοπιστα...αυτο νομιζω εχει λυθει εδω και καποια χρονια..ή και δεκαετιες (αναλογως ηλικιας) μπακλη για σενα δουλευω ρε...:lol:

αλλα οπως και να το κανουμε αυτα που ποσταρετε, ανεξαρτητως αξιοπιστιας ή οχι (που ειναι βαρβατο ΟΧΙ), ειναι και αδιαφορα σχεδιαστικα...

Μάλιστα, άλλος ένας ερωτευμένος με τα ντουλάπια...
Εγώ ρε νοιώθω 16ρης ,όχι ότι δεν υπάρχουν και μικρότεροι εδώ μέσα πάντως πχ ο φίλος μου Βαγγελάκης 14 στα 15 :D

devil's animal
01/10/2018, 08:41
Εγώ ρε νοιώθω 16ρης ,όχι ότι δεν υπάρχουν και μικρότεροι εδώ μέσα πάντως πχ ο φίλος μου Βαγγελάκης 14 στα 15 :D


αν νιωθεις 16αρης ρε νιατο γιατι 9 στα 10 μνμ σου αποκαλεις τους αλλους νεουδια και γενικοτερα εχεις θεμα με το πότε εχει γεννηθει ο αλλος?:confused:...
και αναλογως αν ειναι κοντα σε εσενα δινεις το respect και αν ειναι μακρια απαξιωνεις γραφομενα/γουστα κλπ ριχνοντας το στην ηλικια....:whistle:

katsar
01/10/2018, 08:46
Ξέρω θα με αφορίσετε αλλά το πιο όμορφο για εμένα ακόμα και σήμερα είναι αυτό :cool:
399657

buckley
01/10/2018, 08:50
αν νιωθεις 16αρης ρε νιατο γιατι 9 στα 10 μνμ σου αποκαλεις τους αλλους νεουδια και γενικοτερα εχεις θεμα με το πότε εχει γεννηθει ο αλλος?:confused:...
και αναλογως αν ειναι κοντα σε εσενα δινεις το respect και αν ειναι μακρια απαξιωνεις γραφομενα/γουστα κλπ ριχνοντας το στην ηλικια....:whistle:

Ρε μεγάλε ποιον απαξίωσα με τα γραφόμενα μου στα σοβαρά όμως ,όχι στην πλάκα που συνηθίζω και το ξέρεις ...
Αν βρεις μετά να μου πεις και για το ρησπέκτ στις σειρές μου...(εδώ στόλισα στον παρόν θρεντ panavour & Ktinos λες και τους ξέρω προσωπικά)
Α, και νέο αποκαλώ και τον Όλντμαν ,βαριέμαι τώρα να ψάξω να στα βρω.
Εσένα προσωπικά και ασχέτως ηλικίας πρέπει να θυμάσαι τι σου έχω προσάψει.
1 Είσαι τσακωμένος με την αισθητική
2 Είσαι φαγάνας.

buckley
01/10/2018, 08:51
Ξέρω θα με αφορίσετε αλλά το πιο όμορφο για εμένα ακόμα και σήμερα είναι αυτό :cool:
399657


Πέρνα έξω φίλος εσύ...

devil's animal
01/10/2018, 08:55
Ρε μεγάλε ποιον απαξίωσα με τα γραφόμενα μου στα σοβαρά όμως ,όχι στην πλάκα που συνηθίζω και το ξέρεις ...
Αν βρεις μετά να μου πεις και για το ρησπέκτ στις σειρές μου...(εδώ στόλισα στον παρόν θρεντ panavour & Ktinos λες και τους ξέρω προσωπικά)
Α, και νέο αποκαλώ και τον Όλντμαν ,βαριέμαι τώρα να ψάξω να στα βρω.
Εσένα προσωπικά και ασχέτως ηλικίας πρέπει να θυμάσαι τι σου έχω προσάψει.
1 Είσαι τσακωμένος με την αισθητική
2 Είσαι φαγάνας.



εγω και περιπου ολοι οι υπολοιποι εδω μεσα...:lol:

Panos76
01/10/2018, 09:21
εγω και περιπου ολοι οι υπολοιποι εδω μεσα...:lol:

ίσως εννοεί το XR :D


Πάντως για την Ιταλιάνα του αρχικού ποστ θα συμφωνήσω πως δεν βλέπεται.

Νομίζω παλιά όμορφα μηχανάκια είχαν Άγγλοι και Γερμανοί (bonneville, R100, κλπ)

buckley
01/10/2018, 09:33
ίσως εννοεί το XR :D


Πάντως για την Ιταλιάνα του αρχικού ποστ θα συμφωνήσω πως δεν βλέπεται.

Νομίζω παλιά όμορφα μηχανάκια είχαν Άγγλοι και Γερμανοί (bonneville, R100, κλπ)

Ποιο r 100 ρε πατρίδα ,οτιδήποτε πλην του γυμνού δεν βλεπόταν .Τι να το κάνω που είχαν μελετήσει το φέρινγκ στα ντυμένα που έβρεχε και δεν μούσκευες.
Κανονικά πρέπει να το βλέπεις και να μουσκεύεις ρεεεε.
Για να μην νομίζετε ότι είμαι της φιλοσοφίας ότι παλιό και όμορφο.
Εννοείται βέβαια ότι υπάρχει ένα και μοναδικό ντουλάπι που με κάνει και μουσκεύω ,το χω γράψει και παλαιόθεν...................

Panos76
01/10/2018, 10:10
Ποιο r 100 ρε πατρίδα ,οτιδήποτε πλην του γυμνού δεν βλεπόταν .

εε, εμένα μου αρέσουν οι κρυόκωλες ξανθές.

Να και μία με midi φόρεμα :lol:

399658

buckley
01/10/2018, 10:17
εε, εμένα μου αρέσουν οι κρυόκωλες ξανθές.

Να και μία με midi φόρεμα :lol:

399658

Πόσες φωτό στο γκουγκλ προσπέρασες για να βρεις μία, κάστομ εννοείται και όχι γνήσια, που να υποφέρεται ρε ? :cry:

Panos76
01/10/2018, 10:22
:lol:

buckley
01/10/2018, 10:37
4 σελίδες χωρίς ένα μοτόρι που να δικαιώνει τον τίτλο του θρεντ ...
Ας αφήσω λοιπόν εγώ ένα από την εταιρεία που ,όπως ακριβώς και τη Φερράρι, αγαπάω να μισώ.
Η αισθητική στα πολύ καλά της ομολογώ...

399660

KotsosDR
01/10/2018, 10:42
Πόσες φωτό στο γκουγκλ προσπέρασες για να βρεις μία, κάστομ εννοείται και όχι γνήσια, που να υποφέρεται ρε ? :cry:

http://www.bikeexif.com/ritmo-sereno είναι μερικά όμως .. για σαλόνι !

sniper
01/10/2018, 11:39
Δε με λες ,άντεξες να δεις όλο το βίντεο ?
Αυτός ο παναβούρ εξελίσσεται σε μεγάλο τρολλάκι πάντως :bawl:
ΥΓ αλήθεια τι έχει γίνει ο Ντα βίντσι δεν πιστεύω να τον πήρε κανάς χείμαρρος :cry:

Σάββατο βράδυ, Αθήνα, Κορωπί, Πειραιάς, Αθήνα. Παίζει να είδα περισσοτερους μ@λάκες μαζεμένους στο δρόμο από ποτέ.

Και θα μείνω τελευταίος εγώ στον πλανήτη ρε.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/10/2018, 11:58
Ξέρω θα με αφορίσετε αλλά το πιο όμορφο για εμένα ακόμα και σήμερα είναι αυτό :cool:
399657

Και για μενα.Μολις ειδα αυτο το θρεντ σκεφτηκα αυτο εδω το μηχανακι.Ερωτας.

toyar
01/10/2018, 14:45
399665

MG-KTiNoS
01/10/2018, 15:21
Nομίζω ότι υπερβάλλεις για τα guzzi της εποχής ότι ήταν μπουρδέλα..
Διαβάζοντας βέβαια παρακάτω ό,τι είχες 4V κεφαλές καταλήγω ότι θα 'χες κανά lario, που είχαν θέματα όντως με τις κεφαλές.
Θέλω όμως να μου πεις μια ειλικρινή απάντηση: του πιες το αίμα ή όχι και είχες το αποτέλεσμα αυτό?

Κατά τ' άλλα θα συμφωνήσω για τα λεμανς 850-1000 αλλά και τα v35-50 imola, monza κτλ όσο και τα v65 2V, V7 μια χαρά μηχανάκια ήταν. Και πολύ πιο αξιόπιστα από τα ducati της εποχής με εξαίρεση τα πάνταχ.

Σε μηχανάκια 30 ετών με τους άθλιους μάστορες της εποχής, συνήθως χρειάζεται να πληρώσεις πολλά λεφτά για να φέρεις σε λογαριασμό μηχανάκια σχεδόν 40 ετών.

Το κεφάλαιο Μότο γκούτσι (παλιά και καινούρια) έκλεισε για μένα δια παντός.
Πλήρωσα και έμαθα όσα ήθελα να μάθω
και το συμπέρασμα το ανακοίνωσα μπας και γλιτώσει κανένας χριστιανός
τα ωραία του λεφτά και τα νεύρα του. :cool:
Από εκεί και πέρα ο καθείς θα κάνει ότι τον φωτίσει ο ύψιστος, η τρέλα του ή η μλκια του... :D
Όπως θες πες το.
Το κλασσικό όχημα είναι για πλούσιους κι εγώ δεν ανήκω σ αυτούς.
Ακόμα διαθέτω κουράγια να πηγαίνω βόλτες οπότε δεν σκοπεύω να επενδύσω χρόνο για μαστορέματα
και χρήμα σε ανταλλακτικά.
ΑΝ κάποτε αργότερα το κάνω, θα είναι για κάποιο μηχανάκι που γούσταρα πραγματικά
Στέλβια, Μπρέβες,βε 50, βε 60 ξέρω γω...
Δεν θα πάρω ευχαριστώ.
Εγώ της γενιάς των 80ς είμαι και αυτά τότε δεν τα κάναμε κέφι καθόλου.
Δεν βλέπω γιατί ν αλλάξω γνώμη τώρα

υγ
Φυσικά το έσκισα, για αυτό το πήρα ss μηχανάκι δεν ήταν?


Ξέρω θα με αφορίσετε αλλά το πιο όμορφο για εμένα ακόμα και σήμερα είναι αυτό :cool:
399657

Όχι αυτό.... ΑΥΤΟ !
399666

(τη γερμανική παντιέρα κάνε πως δε ντη βλέπεις)

katsar
01/10/2018, 15:25
Έτσι,γιατί οι άντρες καβαλάνε ατσάλι,όχι αλουμίνια :D

maniatiakos
01/10/2018, 16:47
4 σελίδες χωρίς ένα μοτόρι που να δικαιώνει τον τίτλο του θρεντ ...
Ας αφήσω λοιπόν εγώ ένα από την εταιρεία που ,όπως ακριβώς και τη Φερράρι, αγαπάω να μισώ.
Η αισθητική στα πολύ καλά της ομολογώ...

399660

Kαλό το Darmah πιο πολιτισμένο από SS900 και μιζάτο.
Αν και το πιο ωραίο κλάσικ ντουλάπι κατά τη γνώμη μου ήταν το GT 750.

Τα bevel, βέβαια, ήταν τα πλέον ζημιάρικα ντουλάπι μετά από τα δικύλινδρα σε σειρά που είχε βγάλει.

bulmont
01/10/2018, 19:19
... ,όχι ότι δεν υπάρχουν και μικρότεροι εδώ μέσα πάντως πχ ο φίλος μου Βαγγελάκης 14 στα 15 :D



:a21::a21::a21::a21::a21:

panavour
02/10/2018, 20:09
https://static.wixstatic.com/media/e758eb_c329d0ebe29c477e84bea2d351e2062a~mv2_d_2592_1728_s_2.jpg/v1/fill/w_733,h_489,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/e758eb_c329d0ebe29c477e84bea2d351e2062a~mv2_d_2592_1728_s_2.webp
https://static.wixstatic.com/media/e758eb_4108397e432e4778a0853a3fdf243cb3~mv2_d_2592_1728_s_2.jpg/v1/fill/w_733,h_489,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/e758eb_4108397e432e4778a0853a3fdf243cb3~mv2_d_2592_1728_s_2.webp


και φυσικα η ωραιοτερα ολων των εποχων η μεγαλη αγαπη της εφηβειας μου ΑΥΤΗ που με εκανε να ερωτευτω τις μοτο,και που παντα θα με στοιχειωνει οπως καθοταν στην διπλανη πολυκατοικια ολοδικια του ΓΕΙΤΟΝΑ

buckley
02/10/2018, 20:24
https://static.wixstatic.com/media/e758eb_c329d0ebe29c477e84bea2d351e2062a~mv2_d_2592_1728_s_2.jpg/v1/fill/w_733,h_489,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/e758eb_c329d0ebe29c477e84bea2d351e2062a~mv2_d_2592_1728_s_2.webp
https://static.wixstatic.com/media/e758eb_4108397e432e4778a0853a3fdf243cb3~mv2_d_2592_1728_s_2.jpg/v1/fill/w_733,h_489,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/e758eb_4108397e432e4778a0853a3fdf243cb3~mv2_d_2592_1728_s_2.webp


και φυσικα η ωραιοτερα ολων των εποχων η μεγαλη αγαπη της εφηβειας μου ΑΥΤΗ που με εκανε να ερωτευτω τις μοτο,και που παντα θα με στοιχειωνει οπως καθοταν στην διπλανη πολυκατοικια ολοδικια του ΓΕΙΤΟΝΑ

Πω πω ρε φίλε δεν βλέπεται αυτό το πράμα :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/10/2018, 21:05
Πω πω ρε φίλε δεν βλέπεται αυτό το πράμα :D

Αληθεια το λες η κοροιδευεις?Με σενα δε μπορει κανης να βγαλη ακρη:lol:
Αν το λες αληθεια συμφωνω και γω.Δε βλεπετε.

teogtp
02/10/2018, 21:07
Θέλετε να σας θυμίσω το μηχανάκι που έχω;















:tooth:

panavour
02/10/2018, 21:12
Αληθεια το λες η κοροιδευεις?Με σενα δε μπορει κανης να βγαλη ακρη:lol:
Αν το λες αληθεια συμφωνω και γω.Δε βλεπετε.

https://www.youtube.com/watch?v=dFQ7OeA1nT0

katsar
02/10/2018, 21:21
Εμένα μ'αρέσει η Laverda ,ειδικά με την μάσκα μπροστά,κούκλα.

buckley
02/10/2018, 21:25
https://static.wixstatic.com/media/e758eb_c329d0ebe29c477e84bea2d351e2062a~mv2_d_2592_1728_s_2.jpg/v1/fill/w_733,h_489,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/e758eb_c329d0ebe29c477e84bea2d351e2062a~mv2_d_2592_1728_s_2.webp
https://static.wixstatic.com/media/e758eb_4108397e432e4778a0853a3fdf243cb3~mv2_d_2592_1728_s_2.jpg/v1/fill/w_733,h_489,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/e758eb_4108397e432e4778a0853a3fdf243cb3~mv2_d_2592_1728_s_2.webp


και φυσικα η ωραιοτερα ολων των εποχων η μεγαλη αγαπη της εφηβειας μου ΑΥΤΗ που με εκανε να ερωτευτω τις μοτο,και που παντα θα με στοιχειωνει οπως καθοταν στην διπλανη πολυκατοικια ολοδικια του ΓΕΙΤΟΝΑ

Μας έχεις ξεκαθαρίσει ότι αποφεύγεις τον τονισμό για κάποιους λόγους ΟΚ.
Τα κεφαλαία σε ΑΥΤΗ να τα καταλάβω ,στο ΓΕΙΤΟΝΑ όμως γιατί ?
Μήπως τα άξιζε η ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ ή οποία ειρήσθω εν παρόδω μου θύμισε το κάτωθι ???
https://www.impantokratoros.gr/F81516EC.el.aspx
ΥΓ Α, και βγάλε μας από το αδιέξοδο που μας έχει βάλει και δείξε μας τελικά ποια είναι η ωραιοτέρα σου ρε φίλε...

Panos76
02/10/2018, 21:25
Το συγκεκριμένο είναι μναρα οτι και να λέμε. Αντικειμενικά πάντα :D

panavour
02/10/2018, 21:46
Ηθελα να τονισω οτι αντι να ειναι δικια μου-που δεν θα μπορουσε αλλωστε-γιατι οταν την πρωτοειδα το 73 ημουν 13 ετων-ηταν ολοδικια του γειτονα,καλη του ωρα οπου και ναναι τωρα,που βλεποντας την λαχταρα μου τουλαχιστον με αφηνε να ανεβαινω εν στασει με τις ωρες καβαλα.Αλλη εμπειρια στα παιδκα μου ματια,που οτι και να δεις τωρα που εχει σκληρυνει ο σκληρος δισκος του μυαλου,δεν σου κανει την ιδια εντυπωση.:(

buckley
02/10/2018, 22:01
Ας πει κάποιος στον άνθρωπο ότι δεν ανοίγει το λινκ να δούμε και μεις οι δυστυχείς την ωραιοτέρα και να κοιμηθούμε όμορφα απόψε ρε παιδιά...

devil's animal
03/10/2018, 08:48
Ας πει κάποιος στον άνθρωπο ότι δεν ανοίγει το λινκ να δούμε και μεις οι δυστυχείς την ωραιοτέρα και να κοιμηθούμε όμορφα απόψε ρε παιδιά...

μια χαρα ανοιγει...
και ναι σιγουρα ειναι πολυ πιο ομορφη απο katana...:p
399711
399712

buckley
03/10/2018, 09:12
μια χαρα ανοιγει...
και ναι σιγουρα ειναι πολυ πιο ομορφη απο katana...:p
399711
399712

Μάλιστα, αρχέγονη ομορφιά εμπνευσμένη από honda c 71*, ευχαριστώ κυρ Σταύρο.
H άποψή μου για το συγκεκριμένο είναι πολύ κοντά στο ιδανικό αλλά όχι the one to have... αν ποτέ έφτιαχνα μια συλλογή με Laverda φυσικά και θα το παιρνα πάντως.Το συναισθηματικό δέσιμο του Πάναβουρ ΟΚ είναι αξία ανεκτίμητη.
Οπότε αν μπορούμε να βοηθήσουμε με καμμιά άλλη ευχαρίστως.
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129000&p=2870212&viewfull=1#post2870212
Και για πιο μπρούκληδες
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129000&p=2779186&viewfull=1#post2779186

*https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=43876&p=2190520&viewfull=1#post2190520

bulmont
03/10/2018, 18:51
Παναγιώτη η φωτό που σου έταξα:

399720

BLiTzER
03/10/2018, 19:15
Τι είναι αυτό; Το γήπεδο της ΑΕΚ;

buckley
03/10/2018, 19:21
Παναγιώτη η φωτό που σου έταξα:

399720

Στο βάθος εκεί με τα ζωντανά είσαι ρε ??? Ρε μπας και βρήκες κανά Laverda θεριζοαλωνιστικό ?

buckley
03/10/2018, 19:22
Τι είναι αυτό; Το γήπεδο της ΑΕΚ;

Θα μας πνίξεις ρε κερατά...

devil's animal
03/10/2018, 19:27
Παναγιώτη η φωτό που σου έταξα:

399720


Βαγγελακη πισινα φτιαχνεις? να'ρθουμε να ριξουμε καμια βουτια...:lol:

bulmont
03/10/2018, 19:55
Βαγγελακη πισινα φτιαχνεις? να'ρθουμε να ριξουμε καμια βουτια...:lol:

Γέφυρα είναι ρε.......

399722

399723

399724

399725