PDA

View Full Version : Mt 09



dominik
14/10/2018, 11:31
Καλησπέρα σας,
Σκέφτομαι να αγοράσω την παραπάνω μηχανή (mt 09) .
Εμπειρία από μηχανές έχω οπότε δεν υπάρχει θέμα περί εμπειρίας οδήγησης μοτο. Στην κατοχή μου τώρα έχω ένα kawasaki er6n και θα ήθελα να πάρω κάτι λίγο πιο δυνατό
Η κυρία χρήση είναι πόλη αλλά σε κεντρικούς δρόμους μόνο και όσο
Κοίταζα μηχανές έπεσε το μάτι μου σε αυτό το αριστούργημα και το ερωτεύτηκα.
Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τι προβλήματα βγάζει, αν ισχύει ότι κουνάει μετά από 120-130 χιλιόμετρα, όπως επίσης τι κατανάλωση έχει και με τις τρεις χαρτογραφησεις; (αν είναι εφικτό αυτό βέβαια).
Και γενικά αν αξίζει να παρθεί μια τέτοια απόφαση γιατι θα μείνει για πολύ καιρό στην κατοχή μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

lleonidas
14/10/2018, 11:54
Καλησπέρα!
Αναφέρεσαι στο γυμνό ή στο tracer;
Ρωτάω επειδή με μπέρδεψε το σχόλιο περί κουνήματος.
Οι καταναλώσεις είναι λογικές, μη σε ανησυχεί αυτό...άλλωστε όταν δίνεις κοντά στα δέκα χιλιάρικα για μια μοτοσυκλέτα 850cc με 115 ίππους, δεν περιμένεις να καίει όσο ένα παπί :)
Πέρα απ'όλα αυτά όμως, αφού σου φάνηκε "αριστούργημα" και το ερωτεύτηκες, μη χάνεις χρόνο... αυτό το κλικ ψάχνουμε όλοι!

dominik
14/10/2018, 11:58
Καλησπέρα και σε σένα,
Αναφέρομαι στο Naked.
Δηλαδή τι εννοείς με την λέξη λογικές για την κατανάλωση.
Στο επίσημο site έγραφε για κατανάλωση 5 με 6 λίτρα. Όσο καίει και το er6n που έχω που είναι 650.
Ισχύει αυτή η τιμή;
Και από κόστος συντήρησης τι παίζει;

lleonidas
14/10/2018, 12:22
Λογικές είναι οι καταναλώσεις μεταξύ 5,5-7 λίτρων(ανάλογα με τη χρήση) για μια τέτοια μοτοσυκλέτα, αυτα τα νούμερα ακούω από όσους την οδηγούν και από τα tests των δοκιμών στο διαδίκτυο.Δες ας πούμε αυτό (http://www.mrbike.gr/website/street/yamaha-mt-09-2017-on-board-dokimi.html) .
Για το κόστος συντήρησης δεν ακούγεται κάτι υπερβολικό επειδή τυγχάνει να οδηγώ και εγώ Yamaha και πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο.Πιο συγκεκριμένες πληροφορίες για τα κόστη θα σου δώσουν οι κάτοχοι.
Έχεις και κάποια εναλλακτική αντί για το ΜΤ ή το δίλημμα είναι ΜΤ vs κρατάω το er6;

dominik
14/10/2018, 16:17
Ο πραγματικός έρωτας είναι ένα gsxr
Αλλά δεν κάνουν για έξω πάρα μόνο για πίστα και δεν αξίζει η αγορά του κατά τ γνώμη μου.
Μετά σκεφτόμουν κανένα fazer 600 ή 800
Αλλ το 600 s2 έχουν σταματήσει να βγαίνουν τώρα. Και το 800 άκουγα ότι δεν κάνει και τόσο για πόλη.
Έχεις να προτείνεις κανένα άλλο που δεν το έχω σκεφτεί;
Δεν με ενδιαφέρει on-off

lleonidas
14/10/2018, 16:57
Δεν είσαι δύσκολος και εσύ στον έρωτα,όπως όλοι μας :p
Ναι, αν θεωρείς πως δεν αξίζει η αγορά και θα ταλαιπωρηθείς με ένα ss, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξοδέψεις τόσα λεφτά για να το πάρεις.
Το ΜΤ-09 είναι μια καλή λύση γι'αυτό που περιγράφεις στο πρώτο post(υπάρχει και το SP στα 10.700€).Το ΜΤ-07 δεν το προτείνω διότι εικάζω πως οι 40 λιγότεροι ίπποι δε θα σου αρκούν.
Μια άλλη λύση είναι το 4κύλινδρο Suzuki GSX-S 750 αλλά δεν έχει πουλήσει καθόλου στην Ελλάδα και αυτό κάπου θα οφείλεται!
Και το Shiver 900 είναι μια επιλογή που είναι αρκετά πιο οικονομικό απ'όλα.
Το 790 Duke κοστίζει 11.500€ !
Δες και την προσφορά στο απλό Triumph Street Triple 765 (https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/15742238/) . Για το RS που είναι θηριάκι απαιτούνται +3 χιλιάρικα.

ptc
14/10/2018, 17:06
Γεια σου φιλε. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειμαι ο μοναδικος κατοχος της συγκεκριμενης μηχανης αυτη τη στιγμη στο φορουμ (απο τα ενεργα μελη τουλαχιστον), οποτε ο,τι θες να μαθεις με ρωτας.

Πιστευω ειναι μια πολυ λογικη κινηση ως επομενο βημα σε σχεση με το er-6, κι εγω πριν ενα ΜΤ07 ειχα που ειναι ιδια κατηγορια ακριβως με το δικο σου. Σαν μηχανη δε θα σε δυσκολεψει καθολου ,ειναι μαλιστα λιγο πιο ελαφρυ απο το δικο σου. Το γκαζι θελει λιγο συνηθεια γιατι η ροπη ειναι μπολικη και απο χαμηλα, αλλα κι αυτο σε καμια βδομαδα θα το εχεις μαθει.

Η καταναλωση που βλεπω δεν εχει περασει ποτε τα 6,5 λιτρα, με αρκετη οδηγηση στην πολη και γενικα χωρις να κανω ταξιδια με 100χαω. Υπολογιζε σε ταχυτητες ταξιδιου 5-5λιγο και στην πολη γυρω στα 6-6,5. Δε νομιζω πως τα προγραμματα παιζουν ρολο, προσωπικα οδηγαω 99% στο STD και βαζω το Β μονο στη βροχη. Εχουν αποδειχθει πολυ αξιοπιστα γενικα. Προσωπικα ειχα δυο θεματακια: το πρωτο ηταν οτι ειχε πεταξει λιγη σκουρια η πισω αναρτηση την οποια η Yamaha μου αλλαξε εντος εγγυησης και το δευτερο ηταν μια μικρη ασταθεια του ρελαντι αν αναβοσβηνα τη μηχανη ενω ηταν ζεστη, το οποιο τελικα λυθηκε με ενα καθαριστικο καυσιμου των 5€(μαλλον ειχε να κανει με τον ψεκασμο).

Θεματα ασταθειας δεν υπαρχουν στο γυμνο, αυτα ισχυουν για το Tracer. Σαν συντηρηση θα εχεις τα ιδα εξοδα με το kawasaki με μοναδικη διαφορα μια πιο συχνη αλλαγη αναλωσιμων (πισω λαστιχο, αλυσιδογραναζα) λογω μεγαλυτερης ισχυος.

Ο,τι αλλο θες να μαθεις με ρωτας, τη μηχανη την εχω για 10000χλμ, λιγο πανω απο ενα χρονο.

Αν κοιτας για καινουρο θα ελεγα πως μαζι με το ΜΤ09 αξιζει να δεις και το καινουριο Street Triple, εχει το καθενα τα δυνατα του σημεια (το Yamaha πιο δυνατο, το Triumph καλυτερο στησιμο). Σε μεταχειρισμενο νομιζω πως το Yamaha ειναι η πιο συμφερουσα αγορα στην κατηγορια αυτη τη στιγμη, με λιγοτερα απο 7 χιλιαρικα παιρνεις πολυ μηχανη.

dominik
14/10/2018, 17:10
Βασικά δεν ψάχνω για καινούργιο ψάχνω για μεταχειρισμένο, γτ βλέπω να βάζουν κατά καιρούς αγγελίες για το 17 μοντέλο. Στα 7000 κάτι.
Δεν θα ήθελα gsxr 750 γτ θα καίει πολύ περισσότερο.

dominik
14/10/2018, 17:17
Γεια σου φιλε. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειμαι ο μοναδικος κατοχος της συγκεκριμενης μηχανης αυτη τη στιγμη στο φορουμ (απο τα ενεργα μελη τουλαχιστον), οποτε ο,τι θες να μαθεις με ρωτας.

Πιστευω ειναι μια πολυ λογικη κινηση ως επομενο βημα σε σχεση με το er-6, κι εγω πριν ενα ΜΤ07 ειχα που ειναι ιδια κατηγορια ακριβως με το δικο σου. Σαν μηχανη δε θα σε δυσκολεψει καθολου ,ειναι μαλιστα λιγο πιο ελαφρυ απο το δικο σου. Το γκαζι θελει λιγο συνηθεια γιατι η ροπη ειναι μπολικη και απο χαμηλα, αλλα κι αυτο σε καμια βδομαδα θα το εχεις μαθει.

Η καταναλωση που βλεπω δεν εχει περασει ποτε τα 6,5 λιτρα, με αρκετη οδηγηση στην πολη και γενικα χωρις να κανω ταξιδια με 100χαω. Υπολογιζε σε ταχυτητες ταξιδιου 5-5λιγο και στην πολη γυρω στα 6-6,5. Δε νομιζω πως τα προγραμματα παιζουν ρολο, προσωπικα οδηγαω 99% στο STD και βαζω το Β μονο στη βροχη. Εχουν αποδειχθει πολυ αξιοπιστα γενικα. Προσωπικα ειχα δυο θεματακια: το πρωτο ηταν οτι ειχε πεταξει λιγη σκουρια η πισω αναρτηση την οποια η Yamaha μου αλλαξε εντος εγγυησης και το δευτερο ηταν μια μικρη ασταθεια του ρελαντι αν αναβοσβηνα τη μηχανη ενω ηταν ζεστη, το οποιο τελικα λυθηκε με ενα καθαριστικο καυσιμου των 5€(μαλλον ειχε να κανει με τον ψεκασμο).

Θεματα ασταθειας δεν υπαρχουν στο γυμνο, αυτα ισχυουν για το Tracer. Σαν συντηρηση θα εχεις τα ιδα εξοδα με το kawasaki με μοναδικη διαφορα μια πιο συχνη αλλαγη αναλωσιμων (πισω λαστιχο, αλυσιδογραναζα) λογω μεγαλυτερης ισχυος.

Ο,τι αλλο θες να μαθεις με ρωτας, τη μηχανη την εχω για 10000χλμ, λιγο πανω απο ενα χρονο.

Αν κοιτας για καινουρο θα ελεγα πως μαζι με το ΜΤ09 αξιζει να δεις και το καινουριο Street Triple, εχει το καθενα τα δυνατα του σημεια (το Yamaha πιο δυνατο, το Triumph καλυτερο στησιμο). Σε μεταχειρισμενο νομιζω πως το Yamaha ειναι η πιο συμφερουσα αγορα στην κατηγορια αυτη τη στιγμη, με λιγοτερα απο 7 χιλιαρικα παιρνεις πολυ μηχανη.

Για μεταχειρισμένο ψάχνω όντως.
Και εγώ για mt 07 σκεφτόμουν στην αρχή αλλά μετά έλεγα ότι είναι το ίδιο με αυτό που έχω άρα θα τ βαρεθώ. Σαν να μην έχω αλλάξει θα ήταν.
Γιαυτό κοιτάω το 09 γτ ξερω ότι θα πάει και πιο χαλαρά ταξίδια το καλοκαίρι.
Δεν έχω θέματα συνήθειας με τ οδήγηση μιας και έχω οδήγησει από super sport μέχρι τουρισταδικα
Αλλά με ενοχλούσε το 5 μισή με 6 λίτρα κατανάλωση για τα 850 κυβικά που είναι
Και τ δύναμη που έχει.
Εσένα φίλε μου με το μικρό τεποζιτο 14lt πόσα χλμ έκανες;

ptc
14/10/2018, 17:25
Για μεταχειρισμένο ψάχνω όντως.
Και εγώ για mt 07 σκεφτόμουν στην αρχή αλλά μετά έλεγα ότι είναι το ίδιο με αυτό που έχω άρα θα τ βαρεθώ. Σαν να μην έχω αλλάξει θα ήταν.
Γιαυτό κοιτάω το 09 γτ ξερω ότι θα πάει και πιο χαλαρά ταξίδια το καλοκαίρι.
Δεν έχω θέματα συνήθειας με τ οδήγηση μιας και έχω οδήγησει από super sport μέχρι τουρισταδικα
Αλλά με ενοχλούσε το 5 μισή με 6 λίτρα κατανάλωση για τα 850 κυβικά που είναι
Και τ δύναμη που έχει.
Εσένα φίλε μου με το μικρό τεποζιτο 14lt πόσα χλμ έκανες;

Το ΜΤ07 δε θα ειχε και πολυ νοημα σαν αλλαγη, στην ιδια κατηγορια εισαι.

Οταν πηγαινω για βενζινη (μολις αναψει η ρεζερβα) συνηθως ειμαι γυρω στα 180χλμ. Σε περιπτωση που εχω κανει καποια βολτα και δεν οδηγησα πολυ στην πολη πλησιαζω τα 200. Γεμιζω με 17-18€ (δλδ καπου στα 11lt). Καταναλωση λιγο πανω απο τα 6lt/100 οπως σου ειπα. Σε ταξιδι κατεβαινει κι αλλο προφανως, αν κινεισαι λιγο πανω απο τα 100 η στιγμιαια ειναι κατω απο 5. Μπορεις να δεις και στο fuelly (http://www.fuelly.com/motorcycle/yamaha/fz-09) για πραγματικα δεδομενα απο πολλους ιδιοκτητες.

Μη σε απασχολει τοσο η καταναλωση παντως. Η μηχανη καιει μεν λιγο για τη δυναμη που εχει, αλλα τα πεντε-δεκα ευρω που θα γλυτωσεις απο τη βενζινη δε νομιζω πως ειναι σοβαρη παραμετρος για μια μηχανη που κοστιζει 7000€.

Apache
14/10/2018, 17:25
Για μεταχειρισμένο ψάχνω όντως.
Και εγώ για mt 07 σκεφτόμουν στην αρχή αλλά μετά έλεγα ότι είναι το ίδιο με αυτό που έχω άρα θα τ βαρεθώ. Σαν να μην έχω αλλάξει θα ήταν.
Γιαυτό κοιτάω το 09 γτ ξερω ότι θα πάει και πιο χαλαρά ταξίδια το καλοκαίρι.
Δεν έχω θέματα συνήθειας με τ οδήγηση μιας και έχω οδήγησει από super sport μέχρι τουρισταδικα
Αλλά με ενοχλούσε το 5 μισή με 6 λίτρα κατανάλωση για τα 850 κυβικά που είναι
Και τ δύναμη που έχει.
Εσένα φίλε μου με το μικρό τεποζιτο 14lt πόσα χλμ έκανες;

Εχε υπ'όψιν σου ότι με γρήγορη οδήγηση 180+ η κατανάλωση είναι 8,2lit/100km και βάλε, Κατά τ'αλλα τα 900 τα "σπάει" θα το ερωτευθείς...

ptc
14/10/2018, 17:30
Εχε υπ'όψιν σου ότι με γρήγορη οδήγηση 180+ η κατανάλωση είναι 8,2lit/100km και βάλε, Κατά τ'αλλα τα 900 τα "σπάει" θα το ερωτευθείς...

180+ με το γυμνο; :priest: :D

Apache
14/10/2018, 17:36
180+ με το γυμνο; :priest: :D

Με ανεμοθώρακα μπροστά γιατί όχι;

basilis_k6
14/10/2018, 17:56
στις τιμές που βρίσκεις πλέον gsxr ειναι αστείο να παρεις mt εφοσον πραγματικά θες gsxr. Καμία επαφη το ένα με το άλλο στο δρομο.

dominik
14/10/2018, 18:11
Το ΜΤ07 δε θα ειχε και πολυ νοημα σαν αλλαγη, στην ιδια κατηγορια εισαι.

Οταν πηγαινω για βενζινη (μολις αναψει η ρεζερβα) συνηθως ειμαι γυρω στα 180χλμ. Σε περιπτωση που εχω κανει καποια βολτα και δεν οδηγησα πολυ στην πολη πλησιαζω τα 200. Γεμιζω με 17-18€ (δλδ καπου στα 11lt). Καταναλωση λιγο πανω απο τα 6lt/100 οπως σου ειπα. Σε ταξιδι κατεβαινει κι αλλο προφανως, αν κινεισαι λιγο πανω απο τα 100 η στιγμιαια ειναι κατω απο 5. Μπορεις να δεις και στο fuelly (http://www.fuelly.com/motorcycle/yamaha/fz-09) για πραγματικα δεδομενα απο πολλους ιδιοκτητες.

Μη σε απασχολει τοσο η καταναλωση παντως. Η μηχανη καιει μεν λιγο για τη δυναμη που εχει, αλλα τα πεντε-δεκα ευρω που θα γλυτωσεις απο τη βενζινη δε νομιζω πως ειναι σοβαρη παραμετρος για μια μηχανη που κοστιζει 7000€.

Σε ευχαριστώ Παρα πολύ φίλε μου. Με αυτά που μου λες με ωθεις όλο Κι πιο πολύ για την αγορά της.
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, από προβλήματα βγάζει; ή είναι σκύλι;
Καλά εννοείται με τα σέρβις του και όλα.

dominik
14/10/2018, 18:14
στις τιμές που βρίσκεις πλέον gsxr ειναι αστείο να παρεις mt εφοσον πραγματικά θες gsxr. Καμία επαφη το ένα με το άλλο στο δρομο.
Το γνωρίζω αυτό. Αλλά με το gsxr δεν μπορείς να το πας στ κίνηση ή γενικά μέσα στ πόλη.
Θα θες να το ανοίξεις και δεν θα μπορείς, εξάλλου γιαυτό είναι φτιαγμένο και όχι για πόλη.
Αυτή είναι η γνώμη μου
Από την άλλη αν είχα την οικονομική ευχέρεια Θα έπαιρνα ένα παπάκι κι ένα gsxr για πίστα ή για βόλτες.
Και είναι και πιο ακριβό στο σέρβις του ή suzuki αν το σκεφτείς

ptc
14/10/2018, 18:32
Σε ευχαριστώ Παρα πολύ φίλε μου. Με αυτά που μου λες με ωθεις όλο Κι πιο πολύ για την αγορά της.
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, από προβλήματα βγάζει; ή είναι σκύλι;
Καλά εννοείται με τα σέρβις του και όλα.

Σου απάντησα λίγο πιο πάνω στο πρώτο μου μήνυμα σχετικά με την αξιοπιστία. Προσωπικά απόλυτα ευχαριστημένος.

Η σύγκριση με το gsxr μου φαίνεται άκυρη πάντως έτσι κι αλλιώς. Συγκρίνουμε μήλα με αχλάδια.

Και ένα παπάκι είναι καλύτερο από το ΜΤ09*.




*(αν το θες για να δουλεύεις πακετάς)

basilis_k6
14/10/2018, 18:40
Το γνωρίζω αυτό. Αλλά με το gsxr δεν μπορείς να το πας στ κίνηση ή γενικά μέσα στ πόλη.
Θα θες να το ανοίξεις και δεν θα μπορείς, εξάλλου γιαυτό είναι φτιαγμένο και όχι για πόλη.
Αυτή είναι η γνώμη μου
Από την άλλη αν είχα την οικονομική ευχέρεια Θα έπαιρνα ένα παπάκι κι ένα gsxr για πίστα ή για βόλτες.
Και είναι και πιο ακριβό στο σέρβις του ή suzuki αν το σκεφτείς

τα σερβις ειναι ιδια αλλα ναι για την χρηση που λες πολύ καλυτερο το 09

Andreasnemea
14/10/2018, 18:52
Κοιτας μηχανη των 11.000 αντε 8.000 μεταχειρισμενη και ρωτας για την καταναλωση ρε φιλε και την βαζεις και πρωτα απολα σαν κρητιριο αλλα λεφτα να την αγορασεις εχεις!κουλο ειναι αυτο!
Ειναι σαν να ψαχνεις αυτοκινητο με 300 αλογα και να ρωτας τι καταναλωση εχει.
Δεν βγαζω νοημα εγω παντος

dominik
14/10/2018, 20:14
Κοιτας μηχανη των 11.000 αντε 8.000 μεταχειρισμενη και ρωτας για την καταναλωση ρε φιλε και την βαζεις και πρωτα απολα σαν κρητιριο αλλα λεφτα να την αγορασεις εχεις!κουλο ειναι αυτο!
Ειναι σαν να ψαχνεις αυτοκινητο με 300 αλογα και να ρωτας τι καταναλωση εχει.
Δεν βγαζω νοημα εγω παντος

Ρε φίλε δεν είπα ότι θα το πάρω καινούργιο αλλά μεταχειρισμένο. Οπότε δεν στέκουν τα 11000 ή τα 9000 που λες.
Γύρω στα 7000 με 6000 θα δώσω.
Και ναι κοιτάω την κατανάλωση γτ αν είναι να είμαι με ένα βενζινάδικο από πισω τ να το κάνω;

devil's animal
15/10/2018, 08:51
Ρε φίλε δεν είπα ότι θα το πάρω καινούργιο αλλά μεταχειρισμένο. Οπότε δεν στέκουν τα 11000 ή τα 9000 που λες.
Γύρω στα 7000 με 6000 θα δώσω.
Και ναι κοιτάω την κατανάλωση γτ αν είναι να είμαι με ένα βενζινάδικο από πισω τ να το κάνω;



αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

παρακαλω..
:wave2:

nickald
15/10/2018, 08:54
αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

παρακαλω..
:wave2:

Φίλος να προσέχεις εκεί γιατί γράφουν :D

dominik
15/10/2018, 08:58
αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

παρακαλω..
:wave2:

Εσύ για καλό μου το έγραψες αυτο;
Για να μην μπορώ να κοιμάμαι τα βράδια εε; χάχα σε ευχαριστώ θα σκεφτώ την γνώμη σου

dominik
15/10/2018, 09:00
Φίλος να προσέχεις εκεί γιατί γράφουν :D
Ναι στήνουν καρτέρι κάθε βράδυ :-D

ptc
15/10/2018, 09:25
αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

παρακαλω..
:wave2:

Είναι σωστή σκέψη κι αυτή πάντως. Ανάλογα με τι μετακινήσεις έχεις εντός πόλης, υπάρχει πιθανότητα να ισοφαρίζεις τα έξτρα πάγια από τα δύο μηχανάκια και μόνο από την οικονομία που θα σου κάνει το μικρό σε σχέση με το ΜΤ09 μέσα στην πόλη.

gerokost
15/10/2018, 09:40
Καλά, τα "πάγια" ενός παπιού είναι και 200 ευρώ το χρόνο μαξ (ασφάλεια και ένα σέρβις)..

dominik
15/10/2018, 10:22
Καλά, τα "πάγια" ενός παπιού είναι και 200 ευρώ το χρόνο μαξ (ασφάλεια και ένα σέρβις)..

Ναι αυτό σκεφτόμουν.
Δύο ασφάλειες, 2 τέλη κυκλοφορίας(μικρό το κακό αφού είναι μια φορά το χρόνο )
Αλλά γενικά συμφέρει σε βάθος χρόνου; πιο πολύ για το gsxr που θα υπάρχει και περίπτωση να κάθεται και εβδομάδες.

dominik
15/10/2018, 10:24
Είναι σωστή σκέψη κι αυτή πάντως. Ανάλογα με τι μετακινήσεις έχεις εντός πόλης, υπάρχει πιθανότητα να ισοφαρίζεις τα έξτρα πάγια από τα δύο μηχανάκια και μόνο από την οικονομία που θα σου κάνει το μικρό σε σχέση με το ΜΤ09 μέσα στην πόλη.
Πως γίνεται να ισοφαρίσει το mt 09 ένα gsxr και ένα πάπι;
Αν μιλάς μόνο για βενζίνη.
Αλλά αν το υπολογίσεις όλα; τέλη, ασφάλειες σέρβις; βγαίνει το ίδιο;

dominik
15/10/2018, 10:38
αν θα δωσεις 6-7 χιλιαρικα, μπορεις να παρεις με 4,5-5χιλιαρικα το gsxr που θελεις και με τα υπολοιπα παπακι...
με το παπακι θα καις λιγο και θα κανεις τις δουλειες σου και με το gsxr δεν θα σε νοιαζει ποσο καις γιατι θα το απολαμβανεις στο μαξιμου...

παρακαλω..
:wave2:

Και μια λη σκέψη.. Θα μπορεί να πάει ο συνοδηγός ταξίδια μαζί μου με το gsxr ή θα έρχεται με το ταξι; :p
Γιαυτό σκέφτηκα το mt 09.

gerokost
15/10/2018, 10:46
Αν θες ταξιδάκια με το έταιρον ήμισυ, τότε για μένα ξεχνάς όλα τα SS.
Το ταίρι σου εκεί είναι το μονόσελο :lol:

Merciless
15/10/2018, 10:56
Κοιτά αν είναι να πάρεις κάποια οποιαδήποτε μηχανή και την έχεις εβδομάδες μέσα δεν αξίζει (τουλάχιστον για μένα) δεν πρόκειται να την ευχαριστηθείς. Τώρα για τα ταξιδάκια με το έτερον ήμισυ με ss η βουή του αέρα θα είναι γλυκιά στα αυτια σου σε σχέση με την βουή από την μουρμούρα της. Για μένα βέβαια πιστεύω ούτε τα γυμνά είναι κατάλληλα για ταξίδια 2 ατόμων ανολογα με τις αναλογίες σας.... αλλά είναι πολύ καλύτερα από ss

ptc
15/10/2018, 11:36
Πως γίνεται να ισοφαρίσει το mt 09 ένα gsxr και ένα πάπι;
Αν μιλάς μόνο για βενζίνη.
Αλλά αν το υπολογίσεις όλα; τέλη, ασφάλειες σέρβις; βγαίνει το ίδιο;

Γι'αυτό είπα ανάλογα με τις μετακινήσεις που κάνεις. Αν είναι πολλά τα χιλιόμετρα εντός μπορεί και να καλυφθεί η διαφορά.

Για δεύτερο άτομο δύσκολα το ss.

dominik
15/10/2018, 12:25
Γι'αυτό είπα ανάλογα με τις μετακινήσεις που κάνεις. Αν είναι πολλά τα χιλιόμετρα εντός μπορεί και να καλυφθεί η διαφορά.

Για δεύτερο άτομο δύσκολα το ss.

Γιαυτό είχα αποκλείσει το ss γιατί με βλέπω να πάω ταξίδια με αυτοκίνητο το καλοκαίρι :P
Οπότε πάω καρφωτα με την πρώτη ευκαιρία αν παρουσιαστεί κανένα καλό mt 09, μονόδρομος δηλαδή!!

Cpt_Slow
15/10/2018, 13:03
https://www.car.gr/14712098-yamaha-mt-09-street-rally-abs

εδώ είσαι

devil's animal
15/10/2018, 13:59
Και μια λη σκέψη.. Θα μπορεί να πάει ο συνοδηγός ταξίδια μαζί μου με το gsxr ή θα έρχεται με το ταξι; :p
Γιαυτό σκέφτηκα το mt 09.


μια χαρα θα μπορει να ερχεται...απλα με 3 σοβαρες προϋποθεσεις...

Νο1. πρεπει να σε αγαπαει...πολυ...
Νο2. πρεπει να ειναι κατω των 35 ετων...
Νο3. πρεπει να ειναι γυμνασμενη...


αλλωστε στο gsxr δεν θα ειστε πολυ ωρα καβαλα...σε 45-50 λεπτα θα εισαι σε αποσταση 200χλμ απο την αφετηρια σου...

ptc
15/10/2018, 17:39
https://www.car.gr/14712098-yamaha-mt-09-street-rally-abs

εδώ είσαι

"Το παρόν νήμα περιέχει τοποθέτηση προϊόντος." :p

Δεν ήθελα να ανέβει για να μη λέει κανένας κακοπροαίρετος πως προσπαθώ να πουλήσω το δικό μου. Έτσι κι αλλιώς 17αρι θέλει ο φίλος.

νεοσσός
15/10/2018, 19:30
Τελικά γιατί το πουλάς; Αφού σε είχαμε πείσει να το κρατήσεις. :p Προτιμάς το GN;

ptc
15/10/2018, 19:38
Τελικά γιατί το πουλάς; Αφού σε είχαμε πείσει να το κρατήσεις. :p Προτιμάς το GN;

Με λίγα λόγια, γιατί στα τεσσεράμισι χρόνια που έχω δίπλωμα έχω αγοράσει έξι μηχανές και πάω για την έβδομη.

Τι να κάνουμε, άλλος πίνει, άλλος χαρτοπαίζει, εγώ έχω αυτό το κουσούρι. Μου αρέσουν οι αλλαγές. Πάντως το ότι το ΜΤ09 το κράτησα πάνω από χρόνο λέει πολλά για τη μηχανή. Είναι πραγματικά ωραίο εργαλείο και θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.

Αρκετά για μένα όμως, ας μην κανιβαλίζουμε το θέμα του ανθρώπου.

dominik
15/10/2018, 19:44
Με λίγα λόγια, γιατί στα τεσσεράμισι χρόνια που έχω δίπλωμα έχω αγοράσει έξι μηχανές και πάω για την έβδομη.

Τι να κάνουμε, άλλος πίνει, άλλος χαρτοπαίζει, εγώ έχω αυτό το κουσούρι. Μου αρέσουν οι αλλαγές. Πάντως το ότι το ΜΤ09 το κράτησα πάνω από χρόνο λέει πολλά για τη μηχανή. Είναι πραγματικά ωραίο εργαλείο και θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.

Αρκετά για μένα όμως, ας μην κανιβαλίζουμε το θέμα του ανθρώπου.
Πες μας τις εμπειρίες σου με τ μηχανή.
Πως πάει; όλα αυτά τα σχετικά

ptc
15/10/2018, 20:54
Πες μας τις εμπειρίες σου με τ μηχανή.
Πως πάει; όλα αυτά τα σχετικά

Πάει γαμιώντας... :D

Είναι ένα καθαρόαιμο muscle bike. Ένα πολύ δυνατό μοτέρ με φοβερή απόκριση σχεδόν σε όλο το φάσμα του, πάνω σε ένα ελαφρύ πλαίσιο με μέτριες αναρτήσεις. Δε θα σπάσεις κανένα ρεκόρ στα Μέγαρα αλλά σε επαρχιακό στροφιλίκι νομίζω πως δεν είναι πολλά μηχανάκια που προσφέρουν τόσα χαμόγελα.

Όπως έχω πει και σε άλλο νήμα, είναι το τελευταίο προς τα πάνω(σε κυβισμό) μηχανάκι που μπορεί να τα κάνει όλα. Θα μετακινηθεί στην πόλη (ελαφρύ, μαζεμένο και σχετικά οικονομικό σε κατανάλωση), θα σου προσφέρει απλόχερα παιχνίδι, θα παίξει στον επαρχιακό, θα σε πάει και ταξίδι (μόνο ή με παρέα). Σίγουρα υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια σε κάθε τομέα, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο που τα συνδυάζει όλα τόσο καλά. Προφανώς μιλάω από τη δικιά μου οπτική, οπότε το αν διαφωνεί κάποιος σε κάτι που λέω είναι άσχετο... Εμένα ρωτάς, εγώ σου απαντάω.


Τελευταίο αλλά πολύ σημαντικό, όταν το πάρεις θα με θυμηθείς την πρώτη φορά που θα βάλεις το Α και θα ανοίξεις τέρμα το γκάζι. Θα ουρλιάξεις μέσα στο κράνος σου. Είναι μια αίσθηση που θα πλήρωνα για να την ξαναείχα για πρώτη φορά.

dominik
15/10/2018, 21:04
Πάει γαμιώντας... :D

Είναι ένα καθαρόαιμο muscle bike. Ένα πολύ δυνατό μοτέρ με φοβερή απόκριση σχεδόν σε όλο το φάσμα του, πάνω σε ένα ελαφρύ πλαίσιο με μέτριες αναρτήσεις. Δε θα σπάσεις κανένα ρεκόρ στα Μέγαρα αλλά σε επαρχιακό στροφιλίκι νομίζω πως δεν είναι πολλά μηχανάκια που προσφέρουν τόσα χαμόγελα.

Όπως έχω πει και σε άλλο νήμα, είναι το τελευταίο προς τα πάνω(σε κυβισμό) μηχανάκι που μπορεί να τα κάνει όλα. Θα μετακινηθεί στην πόλη (ελαφρύ, μαζεμένο και σχετικά οικονομικό σε κατανάλωση), θα σου προσφέρει απλόχερα παιχνίδι, θα παίξει στον επαρχιακό, θα σε πάει και ταξίδι (μόνο ή με παρέα). Σίγουρα υπάρχουν καλύτερα μηχανάκια σε κάθε τομέα, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο που τα συνδυάζει όλα τόσο καλά. Προφανώς μιλάω από τη δικιά μου οπτική, οπότε το αν διαφωνεί κάποιος σε κάτι που λέω είναι άσχετο... Εμένα ρωτάς, εγώ σου απαντάω.


Τελευταίο αλλά πολύ σημαντικό, όταν το πάρεις θα με θυμηθείς την πρώτη φορά που θα βάλεις το Α και θα ανοίξεις τέρμα το γκάζι. Θα ουρλιάξεις μέσα στο κράνος σου. Είναι μια αίσθηση που θα πλήρωνα για να την ξαναείχα για πρώτη φορά.

Τότε γιατί την πουλας αφού σαρεσει αυτό το αίσθημα;
Μακάρι να πάνε όλα καλά και μόλις πουλήσω την μηχανή μου θα πάω καρφί για mt 09
Δεν το σκέφτομαι τώρα τώρα αλλά σε κανένα 2 με 3 μήνες να μαζέψω και τπτ.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και απαντήσεις σας.
Ελπίζω να βρεθεί καμία σοβαρή μάζωξη ως τότε να βγούμε όλοι με Τ μωρά μας!!

ptc
15/10/2018, 21:36
Τότε γιατί την πουλας αφού σαρεσει αυτό το αίσθημα;
Μακάρι να πάνε όλα καλά και μόλις πουλήσω την μηχανή μου θα πάω καρφί για mt 09
Δεν το σκέφτομαι τώρα τώρα αλλά σε κανένα 2 με 3 μήνες να μαζέψω και τπτ.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και απαντήσεις σας.
Ελπίζω να βρεθεί καμία σοβαρή μάζωξη ως τότε να βγούμε όλοι με Τ μωρά μας!!

Χαχα, ακούγεται λίγο παράλογο ε; Να μου αρέσει τόσο πολύ και να τη δίνω.

Όπως έγραψα πιο πάνω είναι για μένα η τελευταία μηχανή που μπορείς να έχεις αν θες/μπορείς να έχεις μόνο μια μηχανή. Το θέμα είναι πως πριν λίγο καιρό αγόρασα δεύτερο μηχανάκι (είναι ένα παλιότερο μοντέλο που το έψαχνα καιρό τώρα) το οποίο πλέον μου καλύπτει μεγάλο μέρος των αναγκών μου (πόλη, χαμαλίκι, μετακίνηση στα πέριξ για δουλειές). Είναι πρώτη φορά που πάω σε δεύτερη μηχανή, οπότε τώρα μου άνοιξαν επιλογές για μηχανάκια που μέχρι τώρα δεν μπορούσα να έχω (γιατί δεν θα με κάλυπταν από μόνα τους).

Εκτός από αυτό, ρόλο παίζει και το οικονομικό φυσικά, αφού τα έξοδα για δύο μηχανές είναι περισσότερα, οπότε το να κατέβω λίγο σε κυβικά για τη "μεγάλη" θα βοηθήσει. Κοιτάω για rc390 για επόμενη αγορά, μηχανή που φυσικά δεν μπορούσα να έχω ως μοναδική, αλλά πιστεύω πως θα μου δώσει το παιχνίδι που ψάχνω ρίχνοντάς μου ταυτόχρονα λίγο και το μπάτζετ (και σε πάγια έξοδα αλλά και ως κεφάλαιο που έχω δεσμευμένο στις μηχανές μου). Δεν είμαι και κανένας πλούσιος οπότε το να κρατάω εφτά χιλιάρικα στο γκαράζ με πάγια έξοδα από χιλιάρι για τις δύο βόλτες που θα κάνω το μήνα μου φαίνεται λίγο υπερβολή.

Και φυσικά, όπως είπα ήδη... μου αρέσουν οι αλλαγές. Πολλές φορές η γυναίκα με την οποία κερατώνει ο παντρεμένος τη γυναίκα του είναι υποδεέστερη απ' τη σύντροφό του. Αλλά είναι αυτή η δίψα για το διαφορετικό καμία φορά.

dominik
15/10/2018, 21:54
Χαχα, ακούγεται λίγο παράλογο ε; Να μου αρέσει τόσο πολύ και να τη δίνω.

Όπως έγραψα πιο πάνω είναι για μένα η τελευταία μηχανή που μπορείς να έχεις αν θες/μπορείς να έχεις μόνο μια μηχανή. Το θέμα είναι πως πριν λίγο καιρό αγόρασα δεύτερο μηχανάκι (είναι ένα παλιότερο μοντέλο που το έψαχνα καιρό τώρα) το οποίο πλέον μου καλύπτει μεγάλο μέρος των αναγκών μου (πόλη, χαμαλίκι, μετακίνηση στα πέριξ για δουλειές). Είναι πρώτη φορά που πάω σε δεύτερη μηχανή, οπότε τώρα μου άνοιξαν επιλογές για μηχανάκια που μέχρι τώρα δεν μπορούσα να έχω (γιατί δεν θα με κάλυπταν από μόνα τους).

Εκτός από αυτό, ρόλο παίζει και το οικονομικό φυσικά, αφού τα έξοδα για δύο μηχανές είναι περισσότερα, οπότε το να κατέβω λίγο σε κυβικά για τη "μεγάλη" θα βοηθήσει. Κοιτάω για rc390 για επόμενη αγορά, μηχανή που φυσικά δεν μπορούσα να έχω ως μοναδική, αλλά πιστεύω πως θα μου δώσει το παιχνίδι που ψάχνω ρίχνοντάς μου ταυτόχρονα λίγο και το μπάτζετ (και σε πάγια έξοδα αλλά και ως κεφάλαιο που έχω δεσμευμένο στις μηχανές μου). Δεν είμαι και κανένας πλούσιος οπότε το να κρατάω εφτά χιλιάρικα στο γκαράζ με πάγια έξοδα από χιλιάρι για τις δύο βόλτες που θα κάνω το μήνα μου φαίνεται λίγο υπερβολή.

Και φυσικά, όπως είπα ήδη... μου αρέσουν οι αλλαγές. Πολλές φορές η γυναίκα με την οποία κερατώνει ο παντρεμένος τη γυναίκα του είναι υποδεέστερη απ' τη σύντροφό του. Αλλά είναι αυτή η δίψα για το διαφορετικό καμία φορά.

Καταλαβαίνω τι θες να πεις.
Αλλά αυτή η δίψα με τις μηχανές δνε πρόκειται να σβήσει ποτέ.
Έτσι είπα και εγώ κάποτε ότι θα σταματήσω σε αυτή αλλά τώρα θέλω άλλη
Μεγαλύτερη

ptc
15/10/2018, 21:59
Καταλαβαίνω τι θες να πεις.
Αλλά αυτή η δίψα με τις μηχανές δνε πρόκειται να σβήσει ποτέ.
Έτσι είπα και εγώ κάποτε ότι θα σταματήσω σε αυτή αλλά τώρα θέλω άλλη
Μεγαλύτερη

Το ξέρω φίλε μου, το ξέρω. Και άντε, αν κοιτάς τις μεγαλύτερες μόνο, κάποτε θα φτάσεις στη Hayabusa ή το Super Duke και θα το τερματίσεις γιατί δε θα έχει παραπέρα. Εγώ που κοιτάω και τις μικρότερες τώρα, τι να πω; :cry::lol:

Δεν υπάρχει ελπίδα λέμε...

dominik
15/10/2018, 22:06
Το ξέρω φίλε μου, το ξέρω. Και άντε, αν κοιτάς τις μεγαλύτερες μόνο, κάποτε θα φτάσεις στη Hayabusa ή το Super Duke και θα το τερματίσεις γιατί δε θα έχει παραπέρα. Εγώ που κοιτάω και τις μικρότερες τώρα, τι να πω; :cry::lol:

Δεν υπάρχει ελπίδα λέμε...
Δεν πρόκειται να συμβιβαστούμε με καμία μηχανή και να Πουμε τέλος θα μείνω με αυτή πάρα μόνο όταν μεγαλώσουμε.
Κάποτε πιο μικρός έλεγα δεν πρόκειται να πάρω πάνω από 600.. Κάποτε

lleonidas
15/10/2018, 23:48
Τότε γιατί την πουλας αφού σαρεσει αυτό το αίσθημα;
Μακάρι να πάνε όλα καλά και μόλις πουλήσω την μηχανή μου θα πάω καρφί για mt 09
Δεν το σκέφτομαι τώρα τώρα αλλά σε κανένα 2 με 3 μήνες να μαζέψω και τπτ.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις και απαντήσεις σας.

Ρε Dominik είναι ψευδώνυμο αυτό; Μου θυμίζεις τον μέγιστο Ντομινίκ στην Πανάθα...αξέχαστη περίοδος! :rockon:
Καλή επιλογή το MΤ-09 και να το τιμήσεις αφού το αποφάσισες!
Το μικρόβιο του Πέτρου το έχω και εγώ(πιθανότατα και πολλοί άλλοι!) αλλά δεν εκδηλώνεται με την ίδια συχνότητα επειδή βαριέμαι τη διαδικασία των αγοραπωλησιών.Αν δεν υπήρχε αυτή, θα ήθελα να αλλάζω μοτοσυκλέτα κάθε χρόνο!Και όχι απαραίτητα για ''καλύτερη'' :)

dominik
15/10/2018, 23:55
Ρε Dominik είναι ψευδώνυμο αυτό; Μου θυμίζεις τον μέγιστο Ντομινίκ στην Πανάθα...αξέχαστη περίοδος! :rockon:
Καλή επιλογή το MΤ-09 και να το τιμήσεις αφού το αποφάσισες!
Το μικρόβιο του Πέτρου το έχω και εγώ(πιθανότατα και πολλοί άλλοι!) αλλά δεν εκδηλώνεται με την ίδια συχνότητα επειδή βαριέμαι τη διαδικασία των αγοραπωλησιών.Αν δεν υπήρχε αυτή, θα ήθελα να αλλάζω μοτοσυκλέτα κάθε χρόνο!Και όχι απαραίτητα για ''καλύτερη'' :)
Κάτι τέτοιο είναι. :D
Είναι η δύναμη της ρουτίνας.
Έχεις μάθει και τα όρια της μηχανής σου
Και απλά θέλεις πάλι να ξυπνήσει αυτό το αίσθημα της ανακάλυψης της δύναμης που κρύβει η μηχανή.
Ποιο μοντέλο εχεις;

lleonidas
16/10/2018, 00:03
Και ομοϊδεάτης λοιπόν!
Εγώ οδηγώ ένα Super Tenere αλλά θέλω να το δώσω και γλυκοκοιτάζω το ΜΤάκι!
Δες το και εδώ (https://www.car.gr/16483684-yamaha-mt-09-900) στα 8.800€ :)

dominik
16/10/2018, 00:07
Και ομοϊδεάτης λοιπόν!
Εγώ οδηγώ ένα Super Tenere αλλά θέλω να το δώσω και γλυκοκοιτάζω το ΜΤάκι!
Δες το και εδώ (https://www.car.gr/16483684-yamaha-mt-09-900) στα 8.800€ :)
Έλα ρε, καινούργιο και του κατέβασε την τιμή τόσο;
Μπράβο!!
Αξίζει πραγματικά αν έχεις τα λεφτά.
Αντε με το καλό και εσύ μπας και γίνουμε πολλοί και πάμε καμιά βόλτα να τα συγκρίνουμε :P :P

Merciless
16/10/2018, 08:12
Πολύ καλή τιμή τα 8.800 μέχρι και εγώ ψηνομαι που πήρα μηχανή πριν 2 μήνες... την τύχη μου μέσα...

νεοσσός
16/10/2018, 08:20
Θυμάται κανείς πόσο το πουλούσαν την πρώτη γενιά το 2013; Νομίζω ότι η έκδοση με ABS κόστιζε 8.300€.

dominik
16/10/2018, 08:42
Πολύ καλή τιμή τα 8.800 μέχρι και εγώ ψηνομαι που πήρα μηχανή πριν 2 μήνες... την τύχη μου μέσα...

Μάζευε λεφτά τότε για το απώτερο μέλλον. :P ειδικά άμα δεν έχεις οικογενειακές υποχρεώσεις μια χαρά, δεν Θ έχεις και κρεβατομουρμουρα!

Merciless
16/10/2018, 10:51
Νομίζω ότι η προσφορά είναι μόνο για το συγκεκριμένο χρωμα ( fluo) όχι γενικά για όλα τα μτ09... μάλλον λόγω του ότι το 2019 έχουν αλλάξει τα χρωματα

dominik
16/10/2018, 11:24
Νομίζω ότι η προσφορά είναι μόνο για το συγκεκριμένο χρωμα ( fluo) όχι γενικά για όλα τα μτ09... μάλλον λόγω του ότι το 2019 έχουν αλλάξει τα χρωματα

Αυτό που θα πουλάνε στην Ελλάδα μοντέλα mt 09 2017 2018 2019 την ίδια τιμή σου λέει κάτι;

BLiTzER
16/10/2018, 12:09
Αυτό που θα πουλάνε στην Ελλάδα μοντέλα mt 09 2017 2018 2019 την ίδια τιμή σου λέει κάτι;

Ναι, Έλληνες επιχειρηματίες. Δυστυχώς δεν μπορείς να αγοράσεις μηχανάκια ονλάιν, αλλιώς κι αυτοί θα το έκλειναν το μαγαζί, όπως με τον εξοπλισμό.

ptc
16/10/2018, 12:16
Αυτό που θα πουλάνε στην Ελλάδα μοντέλα mt 09 2017 2018 2019 την ίδια τιμή σου λέει κάτι;


Εδω μεχρι πριν λιγους μηνες υπηρχε αγγελια απο εμπορο για το δικο μου (Street Rally) στην τιμη που εκανε καινουριο οταν πρωτοβγηκε (9390€). Την ειχε δει μαλλον συλλεκτικο και ετσι ο τυπος. :D

Φανταζομαι στοχευουν στον ασχετο καταναλωτη που δεν μπορει να ξεχωρισει ποιο ειναι τι. Καποιος που ξερει θα διαπραγματευτει την τιμη σε ενα μοντελο που ειναι στοκ προηγουμενης χρονιας.

dominik
16/10/2018, 12:43
Εδω μεχρι πριν λιγους μηνες υπηρχε αγγελια απο εμπορο για το δικο μου (Street Rally) στην τιμη που εκανε καινουριο οταν πρωτοβγηκε (9390€). Την ειχε δει μαλλον συλλεκτικο και ετσι ο τυπος. :D

Φανταζομαι στοχευουν στον ασχετο καταναλωτη που δεν μπορει να ξεχωρισει ποιο ειναι τι. Καποιος που ξερει θα διαπραγματευτει την τιμη σε ενα μοντελο που ειναι στοκ προηγουμενης χρονιας.

Και νομίζεις ότι θα καθίσει να διαπραγματεύτει με κάποιον που ξέρει;
Θα περιμένει να βρει κανέναν άσχετο όπως είπες για να μην χάσει λεφτά.
Ελλάδα δυστυχώς.

Εδώ ιδιότητες πουλάνε του 16 μοντέλο 7 με 8 χιλιάρικα. Τι να πεις εκεί δηλαδή;

Δυστυχώς πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικος από που θα αγοράσεις την μηχανή γτ υπάρχουν παντού λαμογια

ptc
16/10/2018, 12:57
Και νομίζεις ότι θα καθίσει να διαπραγματεύτει με κάποιον που ξέρει;
Θα περιμένει να βρει κανέναν άσχετο όπως είπες για να μην χάσει λεφτά.
Ελλάδα δυστυχώς.

Εδώ ιδιότητες πουλάνε του 16 μοντέλο 7 με 8 χιλιάρικα. Τι να πεις εκεί δηλαδή;


Μονο τοσο; Σου εχω καλυτερο. :cry: :D

https://www.car.gr/14816164-yamaha-mt-09-street-rally-abs-tcs

devil's animal
16/10/2018, 13:03
Μονο τοσο; Σου εχω καλυτερο. :cry: :D

https://www.car.gr/14816164-yamaha-mt-09-street-rally-abs-tcs



ειναι ο ιδιος που πουλησε σε αυτον (https://www.car.gr/15836852-yamaha-mt-09-abs) με 8850...

dominik
16/10/2018, 13:03
Μονο τοσο; Σου εχω καλυτερο. :cry: :D

https://www.car.gr/14816164-yamaha-mt-09-street-rally-abs-tcs

Ακόμα χειρότερα ειδικά οι έμποροι που είναι σε νησιά το γ@@@@ τελείως όμως,
Δυστυχώς δεν θα βάλουν ποτέ μυαλό όμως
Και Μετα λένε ότι δεν έχουν δουλειά. Καλύτερα να κοιτάξω ένα μεταχειρισμένο που θέλει να το δώσει κάποιος λόγω οικονομικής ανάγκης Παρα να το πάρω από εμπορο που έχει πειράξει και τα χιλιόμετρα

faithless
12/01/2019, 00:41
Ρε παιδια ταξιδακι εχει κανει κανεις?Επισης ο συνοδηγος γκρινιαζει?

Dimitris13
20/03/2019, 18:19
Καλησπέρα και από εμένα. Ευτυχής κάτοχος της Yamaha Mt-09 (2018-Night fluo)!!! Τιμή προσφοράς : 8000€.
Άριστη μοτοσυκλέτα.

katsar
20/03/2019, 18:22
πςςςς.....Με γεια ρε φίλος,καλά γούστα !!!!:beer:

ΥΓ βάλε και καμιά φωτογραφία έτσι να παίρνουμε μάτι και εμείς με τους γεροδεινόσαυρους :)

Akalestos
20/03/2019, 19:30
Καλοριζικο φιλε ισα που χω κατσει επανω της στην εκθεση.. πρεπει να ναι φοβερο το εργαλειο! και πολυ insaneee!!!